Uitbundig slotfeest van de r-k. vacantie-beziglieden DE LEIDSE BIOSCOPEN Pitmanschool Scherp Vrouwelijke deurwaarder te Leiden Slachtoffer aanrijding te Leiden overleden WAT BRENGEN DUINSTREEK ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Verkleed naar de Stadsgehoorzaal Om zeven uur verzamelden zich de kleinen, die in een ander vel waren gestapt op de straathoeken en plei nen, waar zij in de drie weken van de vakantiebezigheden steeds bij el kaar zijn gekomen. Zij gingen onder leiding naar de Stadsgehoorzaal, waar het gebouw na aankomst daverde van het geluid van de honderden kinder stemmetjes, die met lampions in hun sierlijke, komische of griezelige uit rusting in een lange rij door de gan- De kinderen van de R.-K. Vakantiebezigheden te Leiden hebben gister avond nog eenmaal in de stad en in de Stadsgehoorzaal enorme pret ge maakt. Kinderen schijnen geen schoner tijdverdrijf te kennen dan zich te verkleden. Dikwijls ziet men groepjes kinderen in de straten, die met aan doenlijke ernst een bruidsstoet, of een rij verpleegsters uitbeelden. Gisteren kregen zij de kans van hun leven, want de vakantiebezigheden hadden de verkleedlust in banen geleid. gen van de Stadsgehoorzaal trokken. Voorop ging de accordeonist, die de juiste toon aangaf. „Geef mij maar Amsterdam", schetterde het in de holle gangen, en „O wat ben je mooi" hetgeen van toepassing kon zijn op de vele kinderen, die zich op de won derlijkste manier hadden uitgedost. Eén van de deelnemers voerde een zware vislucht met zich, waarvan spoedig alle gangen van het gebouw waren vervuld. Hij stelde nl. „De Visser" voor en droeg een dode, maar echte kabeljauwskop aan 'n hengel mee, terwijl in een netje een serie voorntjes berustten, die hun doods strijd al lang gestreden hadden. We zagen voorts een levendige creatie van Van der Werff, talrijke „Dorussen", „Snip en Snap", tover- leerlingen, vele verpleegsters, „Rood kapjes", „Sneeuwwitjes" en dwer gen. Het kostte wat moeite de kinderen in de foyer van de Stadsgehoorzaal die veel te klein bleek na de lawaaiige intocht rustig te krijgen. De grootste moeilijkheid was, dat zij om strijd „stilte" bleven roepen, het geen niet tot de algemene rust bij droeg. Eindelijk was het dan zover, dat de heer P. J. W. van Adrichem de kinderen een welkom kon toe schreeuwen, hen dankend voor de grootse opkomst en het enthousias me, waarmee zij zich verkleed had den. Het weer was goed gebleven en daar hadden de deelnemertjes ken nelijk niet aan getwijfeld. Met behulp van de paters Van Swelm en Maarschalkerweerd, geluk te het na deze inleiding de kinderen enige tijd te laten zwijgen, waarna tonelisten een opvoering gaven van Wat lezers schrijven DE BROODPRIJSVERLAGING. Naar aanleiding van de' recente bloemprijsverlaging heeft de Neder landse bakkerij haar leden geadvi seerd de prijzen van het gangbare puur witbrood met één cent per 800 gram te verlagen. Voor Leiden, waar de broodprijzen steeds per 400 gram worden vastge steld, zou dit betekenen dat de hui dige broodprijs van 22 cent per 400 gram teruggebracht zou worden naar 21% cent per 400 gram. De niet te berekenen prijs van 21% cent, zou dan evenwel opnieuw aan leiding zijn, dat men gedwongen was toch 22 cent in rekening te brengen. Óm de belangen van de consument, in verband met genoemde broodprijs verlaging, zo goed mogelijk te kun nen dienen, heeft de Leidse bakkerij dan ook gemeend de witbroodprijs niet met een )/2 cent, maar met één cent per 400 gram te moeten ver lagen. Deze verlaging, ingaande 19 aug. aanstaande, is bij gelijke bloemprij- zen en kosten vastgesteld voor de tijd van 3 maanden, waarna ter compen satie van de te veel verlaagde prijs van een %2 cent per 400 gram de witbroodprijs weer met een cent per 400 gram voor de tijd van 3 maan den zal worden verhoogd. Namens de Federatie van Leidse bakkersbedrijven, A. F. v. d. OORD, Secr. POTLOOD en GEEST No. 513. Horizontaal: 1. scherm- bloemige plant, teugel, 7. gem. in Limb., 9. zekere loofboom, die tros- sep van rode bessen draagt, 10. ke ver, 11. vaarwel, 15. gem. in Zeeland, 18. waterlelie, 19. vogel, 20. hetzelfde. Verticaal: 1. verdikking der opper huid, 2. dorpsvertelling, 3. bolrond vruchtje (spreektaal), 4. voorzetsel, 5. onbeschroomd, 6. druivensap, 8. afgesloten hokje, 12. zoon van Noë, 13. Europeaan, 14. taaie aardsoort, 16. bedekt bl.eiende plant, 17. takeltouw (scheepsterm). Oplossing maandagavond. J. VAN DER LINDEN MET PENSIOEN. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd nam de heer J. v. d. Linden gisternamiddag af scheid van directie en collega's in het kantoor van de Amsterdamsche Bank té Leiden. Na afloop van de dagelijkse werk zaamheden werd hij, Vergezeld van zijn echtgenote, door de directie ont vangen en temidden van alle beamb ten door een der directeuren, de heer E. H. Moens, toegesproken. De heer Moens achtte het een groot voorrecht en zeer verblijdend, dat de heer v. d. Linden en zijn echtgenote deze mijlpaal van het met pensioen gaan in een zo blakende welstand en met onverminderde vitaliteit hebben mogen bereiken. Hij sprak zijn grote waardering uit voor de wijze, waar op de heer v. d. Linden zijn taak heeft vervuld en meende, dat de trai ning, die hij door het lopen van niet midner dan 14 „Vierdaagse marsen" had, hieraan niet vreemd is geweest. Vele belangrijke stukken en een on telbare hoeveelheid geld werden door hem van en naar de bank vervoerd. Ruim 38 jaar is de heer Van der Linden in dienst geweest van de op eenvolgende instellingen, t.w. Leid- sche Bankvereniging, Scheurleer Zonen, Incasso Bank en Amsterdam sche Bank. Het verheugde de heer Moens, dat hij namens het departe ment van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel de zilveren draag- medaille met bijbehorend waarderend getuigschrift mocht uitreiken. In verband met de wens een nieu we fiets te kopen, ontving hij zowel van de directie als van de beambten een geschenk onder couvert. Mevr. v. d. Linden kreeg aan het begin van de bijeenkomst bloemen aangeboden. een „griezelig" spel, dat echter leuk eindigde in „De Rommelzolder". De heks riep de poppen en een speel- goedpaard tot leven, waarna zij een dansje uitvoerden. Een agent kwam er ook aan te pas. Na een pauze, die de kinderen aan het lollie-likken zette, speelde men nog een aardig spelletje getiteld „Wie wordt er koning". De oude kabouter koning zoekt een geschikte opvolger. Drie candidaten moeten een opdracht uitvoeren, degene die vriendelijk was voor zijn naaste, vindt de schat die hem tot koning maakt. Tevreden keerden de kinderen in hun bonte kleedij naar huis terug. Een gedeelte van de avond werd bij gewoond door pastoor W. E. Blok. Vorige week vrijdag werd op de Hoge woerd een 67-jarige Leidse da me door de stadstram aangereden. Met ernstige inwendige kneuzingen werd zij naar het Academisch zieken huis overgebracht, waar zij heden nacht is overleden. Het slachtoffer v/as mevr. J. Tijs- sen-Van der Voort, wonend aan de Hoge Rijndijk 142. Woensdag a.s. zal de begrafenis op het kerkhof aan de Zijlpoort plaats vinden. Het uitvoeren van restauratiewerk zaamheden aan een kantoorgebouw met directeurswoning aan de Hoge Rijndijk, is namens mevr. M. J. H. v. RijZitman gegund aan A. Pieterse te Zoeterwoude. Mejuffrouw P. M. C. Zeegers, kan didaat-deurwaarder, hier ter stede werkzaam, is ter zitting van de Ar- rondissements-Rechtbank te 's-Gra- venhage van vrijdag, 16 augustus 1957, beëdigd als waarnemend-deur waarder dier Rechtbank ter stand plaats Leiden. Haar deurwaarders- werkzaamheden gelden voor de duur van de vakantie van een der Leidse gerechtsdeurwaarders. De benoemde treedt zaterdag* 17 augustus a.s., in funktie. Mejuffrouw Zeegers is de tweede vrouwelijke waarnemende- deurwaarder in Nederland. Burgerlijke Stand Geb.: Lodewijk Jan, z. v. A. den Her tog en C. J. Tamerus; Jeanine Fran- goise Marie, d. v. F. Tieleman en N. A.' von Felde; Jan, z. v. P. J. Keijser en E. v. Soelen: Cornelia Gijsbertha, d. v. A. B. Hoek en J. Verlind; Nico- laas, z. v. H. Spaargaren en J. C. Hoo- gèrvorst; Gerrit Johannes, z. v. W. v. Klaveren en L. v. Duijvenbode; Hugo Mels, z. v. H. A. Touw en G. Ladan; Hannie, d. v. H. Oostendorp en M. Knol. Ondertr.: F. Neuteboom en J. G. Groenendijk; M. Hogervorst en C. Spies; M. L. Verlind en J. de Haan; J. L. Grubben en M. J. H. Akkermans; H. J. Favier en A. de Graaf; H. A. v. Ingen Schenau en D. Sloos; J. C. M. Schreurs en M. E. T. v. Iersel; W. v. Kleeff en H. L. Arnoldus; W. Zwa nenburg en H. Schone veld; A. van Haarlem en I. Planjer; A. Sanders en C. Meijers; F. T. de Swijger en W. Diersman. Getr.: K. J. de Jong en T. Ruijter. Overl.: A. G. Punt, 71 jr. echt genote van M. C. Rietveld; J. den Hartog, 3 jr. zoon; F. v. Bekkum, 74 jr. weduwe van J. C. van der Hoeven; J. Vellekoop, 52 jr. echtgenote van C. Kulk. Casino. Op de hem eigen wijze zorgt Norman Wisdom in de film „Je komt er wel uit" voor een dosis allerzotste situaties. Toch begint er tekening te komen in de manier van spelen van deze Britse komiek. In zijn eerste films raakte men al spoe- •g verzeild in een serie dolkomische situaties, waarbij liefst op de ouder wets-filmische manier met taarten gesmeten werd. Nu heeft de waas langzamerhand een eigen karakter gekregen; dat van het argeloze kind, dat zich in een maatschappij van vol wassenen niet kan aanpassen. Links en rechts krijgt Norman klappen, maar hij blijft lachen na even met een pijnlijk gezicht over de builen te hebben gewreven. In „Je komt er wel uit" is Nor man Wisdom glazenwasser, een be roep dat hem alle kansen schenkt om in halsbrekende omstandigheden te geraken. Hij is werkzaam op een groot kasteel, waar hij ervan wordt verdacht de akelig verwende zoon, iir Reginald, te willen ontvoeren. Vrienden van een gulle lach van '4 iaar en ouder kunnen de film gaan den. 's Middags blijft de heerlijke Ne derlandse jeugdfilm „Trouwe kame raden" op het program staan tot groot vermaak van de kleine vakan tiegangers. Lido. Richard Gordon heeft weer een nieuwe doktersfilm weten klaar te stomen en de verfilming zal al evenzeer als „Dokter thuis" en „Dok ter op Zee" de nodige belangstelling trekken en.voldoening schenken. Hier zien we Dirk Bogarde in de film „Daar is de dokter". Als student had Simon Sparrow het lang niet gemakkelijk en hij was niet erg fortuinlijk toen hij als assistent in het St. Swithin ziekenhuis een der bestuurderen, die hij niet kende, als „opa" op zijn nummer zet te. Zijn ontslag is er het gevolg van en we vinden hem dan als assistent bij verschillende doktoren, maar zij zijn alle wat excentriek en sommige patiënten en één doktersvrouw stel len zich wat heel erg aan. Dr Sparrow is al evenmin fortuin lijk in de liefde, maar tenslotte komt alles toch op z'n pootjes terecht en de toeschouwers kunnen er een uur tje pleizier aan beleven. Luxor. Luxor brengt nogmaals „Kitty in de grote wereld", kennelijk onder invloed van het grote succes, dat Romy Schneider de laatste tijd bij het Nederlandse publiek heeft. Romy is hier het onbevangen meisje, dat door een toeval in contact komt met een bekende Engelse minister. Er is nl. in Genève, de plaats waar Romy woont, een internationale con ferentie. De pers vraagt zich af „wie de jongedame is, waarmede de En gelse minister gezien werd" en om verwikkelingen te voorkomen, moet de secretaris van de minister (Karl Heinz Böhm) haar enige-tijd verbor gen houden. Welnu, dan snapt u het wel. Het is een onschuldige, kleuren rijke film, die iedereen kan gaan zien. Trianon. „Schwarzwaldmelodie" is een echte zonnige film uit het ro mantische Zwarte Woud. Ofschoon het daar in de bergen nogal eens regenen kan net als hier is het op de film alles zonneschijn en op gewektheid. Het verhaal is een cock tail van allerlei ingrediënten, welke er bij de toeschouwers altijd grif in gaan. Er zijn twee jonge mensen, die van elkaar houden, maar elkaar toch niet schijnen te zullen krijgen, om dat de dochter meent zich te moeten opofferen wegens financiële moeilijk heden van papa. Er is de vrolijke romantiek van een circus, waarmee de teleurgestelde jongeman naar de Ver. Staten trekt. Er is de snaakse humor van een drietal rondtrekkende jonge muzikanten, die op een koste lijke mander door het leven rollen. En natuurlijk is er het happy end, als de edelmoedige verloofde van het jonge meisje zijn bruid afstaat aan de uit Amerika teruggekeerde jonge man. Van dat alles zijn de bergen van het Schwarzwald getuigen en langs hun wanden weerkaatsen de liedjes, welke ineen vloeien tot een opgewekte Schwarzwald-melodie. Voor alle leeftijden. Rex. „De onschuldige verrader" is wederom een filmverhaal uit het Wilde Westen, zich afspelend in de tijd, toen de Indianen nog over de wijde prairiën zwierven en gruwelij ke slachtingen aanrichtten onder de blanke kolonisten. Bij zo'n overval van Indianen wordt Jim Harvey aan gezien voor de man, die de Indianen op het spoor van de blanken zou heb. ben gebracht; hij wordt voor India- nenvriend uitgekreten omdat hij de zoon van een rood opperhoofd het leven gered had. Jim weet zich even wel door allerlei gevechten heen van de onverdiende blaam te zuiveren en te trouwen met het meisje, waarvan hij houdt. Een „lekkere" film voor 14- jarigen en ouder. 's Middags komen „Abbot en Cos- tello als waaghalzen" op het witte doek, speciaal om de jongste film liefhebbers te amuseren met hun waaghalzerijen. Leidse Universiteit BENOEMING LORENTZ LEERSTOEL. Bij Koninklijk Besluit van 5 aug. 1957 is voor het tijdvak van 1 januari tot en met 30 juni 1958 benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de facul teit des wis- en natuurkunde aan de Leidse Universiteit: prof. dr W. H. Heitler, hoogleraar aan de Universi teit van Zürich. Prof. Heitler zal de Lorentz-leerstoel gaan bezetten. De ze leerstoel werd in 1953 ingesteld op een te Leiden gehouden congres ter gelegenheid van de 100ste geboorte dagen van Prof. Lorentz en Prof. Ka- merlingh Onnes. Hij werd achtereenvolgens reeds be zet door prof. dr G. E. Uhlenbeck van de Universiteit van Michigan Ann Arbor; prof. dr. J. A. Wheeler van het Palmer Physical Laboratory, Princeton New Yersey en prof, dr E. P. Wigner eveneens uit Princeton. Prof. Heitler is op 2 januari 1904 geboren. Van 19291933 was hij pri vaat-docent aan de Universiteit van Göttingen, van 1933—1941 research- fellow aan de Universiteit van Bristol; van 19411946 hoogleraar en van 19461948 hoogleraar-directeur aan het Dublin Institute for avanced stu dies en sedert 1949 is hij hoogleraar in de theoretische natuurkunde aan de Universiteit van Zürich. Prof. Heitler heeft een zeer groot aantal belangrijke publicaties op zijn naam staan. RECTORES MAGNIFICI RIJKSUNIVERSITEITEN. Bij koninklijk besluit zijn voor het studiejaar 19571958 benoemd tot rector magnificus van de rijksuni versiteit te Leiden: prof. dr S. E. de Jongh; Utrecht: prof. dr L. Seekes, en Groningen: prof. dr F. H. L. van Os. DE AZIATISCHE GRIEP. Prof. J. Mulder van de universiteit van Leiden heeft in een artikel in het Britse medische tijdschrift „The Lan cet" verklaard, dat de Aziatische griep wellicht van 'n type is dat ver want is aan een epidemie, die zich in '90 uit Azia via Rusland naar West-Europa verspreidde. Deze opvatting is gebaseerd op het feit, dat bij mensen van 80 tot 90 jaar anti-stoffen van het virus der Azia tische griep zijn aangetroffen. Voorts meent prof. Mulder, dat de huidige Aziatische griep welicht van dierlijke oorsprong is. NOVITIAAT „SANCTUS AUGUSTINUS". De novitiaatscommissie van de ka tholieke studentenvereniging „Sanc- tus Augustinus" voor het jaar 1957 deelt mede, dat het novitiaat voor de meisjes begint met een kamp van 30 augustus t/tft 1 september en voor dé jongens eveneens met een kamp na melijk van 4 t/m 7 september. In lichtingen en opgaven: Rapenburg 24, Leiden. AFDELING LEIDEN R.K. KAPPERS-PATROONSBOND IN OPRICHTING Al maanden is het Hoofdbestuur met de afdeling Bollenstreek van de Ned. Kath. Kappers Patroonsbond „St. Franciscus van Assisië" voorbe reidingen aan het treffen om te ko men tot de oprichting van een eigen afdeling in Leiden en omgeving. A.s. donderdag 22 aug. 's avonds 8 uur wordt in „De Harmonie" Bree- straat 16 een bespreking hierover ge houden. LEIDSE WOL KOMT MET AANDELEN VAN 100— In een binnenkort te houden bui tengewone vergadering van de Leid' sche Wolspinnerij zal een voorstel tot statutenwijziging in behandeling komen, behelzende het opnemen van de mogelijkheid om onderaandelen van 100 te creëren, door splitsing van de bestaande aandelen van 500 in 5 a 100. Daarenboven wordt in de statuten van de vennootschap een winstdelingsregeling voor het perso neel opgenomen. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN. Over de periode van 5 t/m 10 aug. 1957 onderging de arbeidsreserve geen wijziging, zodat het standcijfer onveranderd 240 aangaf. Een vergelijking met de stand van het overeenkomstige tijdstip in 1953, 1954, 1955 en 1956 wijst uit, dat t.a.v. 1953 en 1954 een voordelig verschil van resp. 710 en 285 en t.a.v. 1955 en 1956 een nadelig verschil van resp. 50 en 105 bestaat. Een analyse van de werkloosheid (arbeidsreserve) naar vorm van werkloosheid levert het volgende beeld op: wrijvingswerkloosheid 185, seizoenwerkloosheid nihil- en overige vormen van werkloosheid, w.o. min der validen, 55. De vraag nam nog iets toe en be liep 740 geregistreerde aanvragen, waarvan het leeuwenaandeel voor rekening van de textiel- en metaal industrie komt. De vraag naar jeug dige arbeidskrachten, leeftijd 15 t/m 18 jaar, bedroeg 110. Hoewel in vrij wel alle bedrijfstakken plaats voor jeugdigen is, doet zich de behoefte aan jeugdig personeel toch het sterkst gevoelen in de metaalsector. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten bleef constant en be liep op 10 aug. j.l. 95. De vraag ver toonde een lichte stijging n.l. van 300 tot 310. Bijna 40 van dit aantal had be trekking op jeugdigen, 15 t/m 18 jaar. In de textielindustrie, de confectie. industrie, bij de wasserijen, de ver pleging en in de huishouding bestaat nog steeds een tekort aan vrouwelijk personeel. PLANTSOEN 65 TEL. 26558 Aanvang lessen 2 SEPT. a.s. Typen Steno in 4 talen Boekhouden Middenst. opleiding Duits Engels Frans Nederlands Spaans Privé-Secretaresse Leidse Agenda ZATERDAG 17 AUGUSTUS L.P.K.V. Tentoonstelling jonge die rendag, zaterdag en zondag. Oud- Hortuszicht. ZONDAG 19 AUGUSTUS Idem. DINSDAG 20 AUGUSTUS Gem. Bedrijfstechnische school, Medusastraat, 3 uur nam. opening door mr ir M. ,Goote, inspecteur-ge neraal van het onderwijs. K.A.B. Buitengewone ledenverga dering over gebouw Steenschuur 15. uur nam. De Harmonie. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ter-toonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur. (Tot 1 okt.). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur; zondags 15 u., donderdag bovendien 7.30 9.30 uur (20 juli23 september). Van der Werffpark: Tentoonstelling Romantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. weekend 17/18 aug. zal de dienst worden waargenomen door: dr De Bruyne, Pieterse, Postel, Teeuwen, Langezaal. Te Oegstgeest: dr F. W. N. Hugen- holtz, J. B. Hugenholtz. Dienst der apotheken. Zaterdag. 17 augustus zijn geopend des mid dags, 's avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apo theek Douza, Douzastraat 31, tel. 21313, Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523, Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Zondag 18 augustus is van 's mor gens 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend: Apotheek Nieuwe Rijn. KATWIJK SPOED-RAADSVERGADERING. Als enig punt voor deze vergade ring stond op de agenda: voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 500.000.Deze lening is bestemd voor de financiering van woning bouw, welke lening zal worden opge nomen op 1 november 1958 en heeft een looptijd van 40 jaar, tegen een koers van 97%% en tegen een rente van 4%%. De voorzitter deelde ter toelichting van dit voorstel meae, dat deze vergadering spoedeisend was uitgeschreven in verband met de korte geldigheidsduur van deze aanbieding. De geldschieter bood te vens aan het kapitaal, ter overbrug ging van de periode tot 1 november 1958 vanaf 1 november 1957 in de vorm van een kasgeldlening voor de duur van 1 jaar beschikbaar te stel len. Gezien de schaarste op de kapi taalmarkt lokte dit voorstel weinig discussies uit, zodat het voorstel na enkele minder belangrijke opmerkin gen zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. LISSE „Trouw moet Blyckcn" viert dia manten feest. Maandagavond viert de harmonie „Trouw moet Blycken" haar diamanten feest in „Rehoboth". De Graaf van Lynden zal dan na mens de burgerij van Lisse een gift overhandigen. Na het officiële ge deelte waarin vele hartelijke woord jes gesproken zullen worden en waarin de harmonie haar kunnen zal laten horen, zullen diverse bekende radio- en televisie-sterren een non stop-cabaretprogramma brengen, ge titeld: „Bonbonnière". Medewerking verlenen o.a. André Meurs, Tineke van Leer, Cor van Veen en Geraldini. RKVV Lisse. Het eerste elftal speelt voor de KNVB-beker tegen Warmunda. Het tweede krijgt Hille- gom 2 op bezoek. Beide wedstrijden vangen aan om half drie te Lisse. Overplaatsing. De heer W. Mar- chand, wachtmeester eerste klasse bij de Rijkspolitie groep Lisse, wordt overgeplaatst. Na bijna 15 dienstjaren in Lisse doorgebracht te hebben, gaat hij nu zijn diensten aan de burgerij van Hillegom wijden. Geslaagd. Mej. Beb van Wave- ren, slaagde te Rotterdam voor het brevet van de Textielhandel in da mes- en meisjesbovenkleding. Medische dienst. Dr N. Bel, Nas- saupark 4, telefoon 3996, neemt dit weekend praktijk waar.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2