RIJNSTREEK Duinstreek De Snoppende Snap „Ruimtelijke Ordening" en de gemeentelijke bestemmingsplannen ussse op televisie WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Rapport Centrum Staatk. Vorming In januari 1956 werd bij de Tweede Kamer ingediend een ontwerp van Wet tot vaststelling van nieuwe voorschriften omtrent de ruimtelijke ordening (Wet op de Ruimtelijke Ordening). Het bestuur van het Cen trum voor Staatkundige Vorming besloot een commissie in te stellen met de opdracht, in een beknopt rapport haar zienswijze op dit wets ontwerp te geven. Naar de mening van de commissie zijn de volkshuisvesting en de ruim telijke ordening twee verschillende zaken, al bezitten zij gemeenschap pelijke gebieden. De splitsing van beide materies over twee wetten kan daarom een winstpunt worden ge noemd. De bijzondere positie, welke het ontwerp in een enkel opzicht nog aan de inspecteur van de volkshuis vesting biedt, is echter met het voor gaande niet in overeenstemming te achten. Voorts ziet de commissie niet voldoende reden om de uitvoering van de wet in elk geval op te dragen aan de minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid. De commissie acht instelling van een Raad voor de Ruimtelijke Or dening wenselijk. In deze raad zou den bepaalde instituten, welke nauw bij de ruimtelijke ordening betrok ken zijn, zitting kunnen hebben. De raad zou gevraagd en ongevraagd advies aan de minister moeten kun nen uitbrengen, waarop de minister vervolgens het advies van de vaste commissie vraagt. In de gedachte op zet zou aansluiting kunnen worden gezocht bij de Raad voor Volkshuis vesting. In het ontwerp komt duidelijk tot uitdrukking, dat het streekplan de Als twee Omroepen vrijwel een zelfde rubriek doen verschijnen, daarom is het nog'niet hetzelfde. Zo bijvoorbeeld als zogenaamde film rubrieken op het scherm komen. Wie Dick de Vilder bepaalde films ziet en hoort inleiden, krijgt een gans andere indruk als wanneer Piet te Nuyl jr. dat doet. Het komt hier op neer, dat de wijze van presentatie vanwege de Avro niet' alleen aantrek kelijker, maar ook verantwoorder geschiedt. Het is vrij goedkoop, een kort praatje te houden bij filmfrag menten van oppervlakkige aard zo als Te Nuyl dat doet; zoveel te beter is die -wijze waarop De Vilder ingaat op de essentie van een bepaalde film. Weer anders is de wijze waarop KRO en NCRV films bij de kijkers introduceren. Ook daar is wel iets op aan te merken. We zullen maar denken, dat men in de dinsdagse ver toning van een complete film- een vergoeding hoopt te vinden. Doch daar hebben we op tegen, dat alleen oude films kunnen worden afge draaid, „dank" zij een bepaalde af spraak met de bioscoop-autoriteiten. Het is te wensen, dat de Ned. Tele visiestichting het ganse probleem van de film weer eens op de helling brengt. De ontspanningsprogramma's van de laatste dagen zijn „volgens plan" verlopen. Het was doorgaans van oppervlakkige aard, met hier en daar een uitblinker. Bij de Avro heeft Rolf ten Kate „M'n eerste" ver toond, een serie eerste gramofoonpla- ten en een gesprekje met auteurs ervan. Ook de uit Leiden geboortige Lou Bandy (de naam is een omkering van Dieben) kwam er aan te pas en toen is het ons opnieuw opgevallen, dat wanneer deze artist -uit vroeger jaren voor de camera's verschijnt, niet langer de regisseur baas is, maar Lou, die met zwier en bravour zijn uitgetelde minuten weet te verlengen en de cameralieden beheerst. Vanavond, woensdag brengt de Avro „De witte valk", een t.v.spel van Gattey en Lawrence, onder regie van Ton Lensink. Hendrik de acht ste van Engeland komt er aan te pas en bijvoorbeeld ook Anna Bolijn, fi guren uit de wereldgeschiedenis. Het stuk is niet geschikt verklaard voor jeugdige kijkers, .hetgeen ouders en 'opvoeders iets moet zeggen. In het t.v.-programma van za terdag 24 augustus brengt de KRO 'n musical op tekst van Tom van Maa- ren, en met muziek van Guus Jan sen. De titel van het spel is „Duel om Barbera", Van de medespelenden noemen wii Karin Haage, Bob Ves- straete, Saceo van der Made. Jan Blaaser en Matthieu van Eijsden. Vocale medewerking verlenen o.a.: Christine Spierenburg, Janie Bron, en de Rietvogels. De muziek is van het orkest „Cadans". De avond zal worden besloten met een reportage van de befaamde Taptoe in Delft. Deze reportage wordt gegeven in Eurovisie-verband, en zal ook wor den uitgezonden door de Belgische en Engelse omroep. De Amerikaanse TV heeft even als de Nederlandse haar „culturele" dag. In Amerika is dat de commerci eel waardeloze (iedereen is dan toch met de auto op stap) zondagmiddag. Zijn steentje tot de cultuur bijdra gend, begon CBS een half jaar gele den met een zondagmiddagprogram ma, dat onder de titel „Het laatste v/oord" grammaticale en andere taal problemen behandelt. Volgens Time Magazine heeft dit programma be wezen, dat „syntaxis even fascine rend kan zijn als de zonde". burgers niet rechtstreeks kan binden. De commissie acht zulks een winst punt. Zij kan zich verenigen met de gedachte van het ontwerp inzake het ook de gemeentebesturen niet bin dende streekplan met het karakter van een program en met de gedachte inzake de (bindende) aanwijzingen. Wel verdient het h.i. aanbeveling in de wet tot uitdrukking te brengen, dat de gemeentebesturen bij de vast stelling en herziening van bestem mingsplannen rekening moeten hou den met streekplannen voor het be trokken gebied. Het komi de commissie gewenst voor, dat de minister aan Gedepu teerde Staten aanwijzingen kan ge ven omtrent de inhoud van streek plannen, alsmede dat hij Gedepu teerde Staten kan verplichten aan wijzingen van gelijke strekking aan de gemeentebesturen te geven. De bevoegdheid van de minister, de ge meentebesturen rechtstreeks aanwij zingen te geven, dient naar de me ning van de commissie te vervallen. Voor te schrijven ware, dat het streekplan aan de minister wordt medegedeeld. Het bestemmingsplan, dat de wet gever zag als een middel in handen van de gemeentebesturen, is zo constateert de commissie in de praktijk meer geworden een middel voor het provinciaal bestuur om toe- zioht op de gemeentebesturen uit te oefenen. Het juiste bestuursrechte lijke evenwicht is hier vaak zoek. Meer begrip bij de gemeentebestu ren voor de waarden van een goede ruimtelijke ordening zou mede tot een bevordering van dit evenwicht leiden. Naar het oordeel van de com missie is het noodzakelijk, dat de ge meenten deskundige stedebouwkun- dige ambtenaren aanstellen. Het verdient h.i. aanbeveling, dat de wet te dezer zake uitdrukkelijke bepa lingen inhoudt, analoog aan de ar tikelen 13 en 14 van de huidige Wo ningwet. Zeer gewenst acht de com missie het, dat de gemeenten zich door een bekwame stedebouwkun- dige adviseur terzijde doen staan. Sanering van oudere bebouwing. De commisie maakt gewag van de grote praktische moeilijkheden, wel ke de sanering in het actieve sane- ringsgebied (d.i. het gebied van de oiïdere bebouwing welke aan volle dige sanering toe is) meebrengt, het zij door de houding van zich minder sociaal gedragende bevolkingsgroe pen, hetzij doordat aldaar gevestigde zakenlieden na de herverkaveling op hun oude perceel willen herbouwen. Zo deze wens te vervulen is, zal naar de mening van de commissie de aan koop der percelen een vlotter en de eventuele onteigening een meer be vredigend verloop hebben, indien aan betrokkenen een garantie tot herbouw wordt gegeven. Bovendien dient volgens de commissie in de Onteigeningswet de mogelijkheid te worden geopend, vergoeding van onteigende grond te doen geschieden door toewijzing van grond. Speciaal ter bereiking van de nodige verbete ringen in het passieve saneringsge- bied (d.i. het gebied der oudere be bouwing, welke in hoofdzaak in stand kan worden gelaten, doch waarin bepaalde verbeteringen noodzakelijk zijn) dient naar het oordeel van de commissie het opleggen van' een af braakverplichting mogelijk te zijn. Ook voor het gebied buiten de be bouwde kom kan de mogelijkheid van een afbraakverplichting nuttig zijn. Terzake van de vergoeding van schade tengevolge van bestemmings- plannen is de commissie de mening toegedaan, dat de wet bepalingen dient te bevatten, welke ertoe strek ken, dat dé vraag, óf er in een be paald geval schade is die moet wor den vergoed, aan het bestuur wordt overgelaten en dat de vraag, hoe groot in het bevestigend geval de schadevergoeding moet zijn, aan het oordeel van de gewone rechter wordt opgedragen. 63STE NATIONALE BEDEVAART UIT LOURDES TERUG Na een voorspoedige reis zijn' in de loop van dinsdagmiddag en dins dagavond de drie treinen van de Ne derlandse Lourdes-bedevaart behou den in ons land aangekomen. Op de laatste dag van hun verblijf in Lour- des hebben honderden pelgrims de 27-jarige Jan v. Leeuwen uit Lang broek (Utrecht) begeleid naar zijn laatste rustplaats op het Nederlandse kerkhof te Lourdes. In de loop van de ochtend brachten allen nog een afscheidsbezoek aan de grot. De 1900 Nederlandse pelgrims kunnen terugzien op een zeer ge slaagde bedevaart. OUDE MOTORFIETSEN NAAR NEDERLAND. Van 15 tot 22 augustus zal de En gelse club van bezitters van oude motorrijwielen „The Happy Wande rers mcc" een tocht door Nederland maken. Het gezelschap zal uit 10 rijders bestaan en op 12 augustus in Duin kerken aankomen. Morgen zullen de rijders via België in Breda arriveren, waar een pauze zal worden gehou den. Vandaar wordt de tocht voort gezet naar Rotterdam, waar men ge durende 4 dagen zal logeren. Op 17 augustus gaat men via Gou da en Hoek van Holland naar Delft. Op 18 augustus zal des middags een show worden gegeven op de Boule vard te Scheveningen. Maandag 19 augustus zal de groep voor 3 dagen haar tenten opslaan in Driebergen, vanwaar nog een uit stapje gemaakt wordt naar Amster dam. Een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek eiste gistermiddag voor de rechtbank te Den Haag de officier van justitie tegen de 27-jarige beton werker H. J. T., die in de nacht van 9 op 10 maart in Den Haag met een mes in een vechtpartij geraakte met zijn zwager, de 29-jarige chauffeur H. Tepas. Tijdens deze vechtpartij kreeg Tepas een steek in de borst en hij overleed enige minuten later. De officier van justitie achtte dood slag bewezen, maar de verdediger vroeg vrijspraak, of ontslag van rechtsvervolging, wegens noodweer of noodweerexces. De rechtbank zal op 29 augustus uitspraak doen. Aan boord van het in de IJsselha- ven te Rotterdam liggende m.s. „Ciu- dad de Oucuta" ziju gistermiddag twee mannen onder balen van een uiteenvallende hijs bedolven. Hierbij werd de 34-jarige controleur J. J. Pak uit de Nijverheidsstraat gedood en moest de andere, de 71-jarige con troleur M. Jansen uit de Dirk Hof straat in zeer ernstige toestand in het Havenziekenhuis worden opge nomen. Een hijs met balen suiker moest uit het ruim van het zeeschip in een binnenschip worden geladen. Op ongeveer vijf meter boven de plaats, waar de mannen stonden, viel de hijs van 24 balen plotseling uit elkaar. KORTE golf Zuid-Italië, Sicilië en Sardinië, waar het zeer heet en droog is, wor den door zware bosbranden geteis terd. Honderden hectaren zijn in de as gelegd. Op Sardinië zijn duizenden stuks vee in de vlammen omgekomen. Ook drie herders hebben het leven gelaten. Het orgaan van de Oostd-uitse communistische partij „Neuer Weg" meldt, dat de afgelopen maanden vele Oostduitse regeringsambtenaren zijn gearresteerd wegens het prijsge ven van staatsgeheimen. ALPHEN AAN DEN RIJN Kinderruzietje met treurig gevolg Dinsdag tegen de middag ontstond in de Hofzichtstraat om nog onbeken de redenen ruzie tussen twee peuters van 2 1/2 en 3 jaar dat eindigde na dat de eerste, een zoontje van de heer Van G. de ander, J. de H., ver moedelijk met een zandschepje een klap op zijn hoofd had gegeven. De klap bleek later ernstiger ge volgen te hebben gehad dan men aanvankelijk vermoedde, want na dat het jongetje naar huis was gelo pen en zijn moeder had verteld wat was gebeurd, zakte hij in elkaar. Dr. J. H. Veenendaal zag d e toe stand van het jongetje ernstig in en liet hem naar het Academisch zie kenhuis te Leiden overbrengen. In de loop van de dag moest men daar operatief ingrijpen. Bij het ter perse gaan van dit num mer ontvingen wij het bericht, dat het knaapje is overleden. ALKEMAPE WERKZAAMHEDEN VOOR TUN NELBOUW RINGVAART GEGUND. De Rijkswaterstaat, directie Brug gen, heeft de aanleg van de aarden- baan van het gedeelte van weg (Am sterdam)BurgerveenRijswijk (Rotterdam) tussen de Ringvaart en weg no 4 (Burgerveen) voor het ma ken van dijken voor en het graven van een gedeelte van de bouwput voor de te maken tunnel in de Ring vaart onder de gemeenten Haarlem mermeer en Alkemade, gegund aan de laagste Inschrijver, Amsterdamse Aanneming Maatschappij N.V. te 's-Gravenhage voor f 1.148.000. Geboren: Hendrica B. M. dr van M. J. M. van Veen en C. Th. v. d. Nieuwendijk; Wilhelmus P. M. zn van J. C. van der Geest en W. G. Zon neveld; Mattheus P. zn van J. J. Col- la en A. van Hameren; Maria G J. ar van C. W. Castelijn en J. van der Veer; Anthonius G. J. zn van G. A. Bouwmeester en A. G. Mollers; Al- fonsus J. M. zn van P. J. Akerboom en A. M. van Veen; Johannes A. M. zn van J. P. van Seggelen en H. C. Straver; Monique C. C. dr van G. M. Wesselman en A. Th. J. Schrama. Ondertrouwd: J. Favier en J. A. K. van Diemen; C. J. van Hameren en P. E. van Ruiten; B. Vergunst en N. Goedhart. Gehuwd: J. J. van der Meer en A. M. G. Spruit; J. A. van Leeuwen en J. M. Koster; J. J. M. van der Meer en A- H. Ponsioen. Overleden: Johannes P. A. de Jong 72 j.; Maria Dobben 90 j.; Loui- za E. M. van der Drift 87 j. BODEGRAVEN Karei Doormanstraat roert zich. De bewoners van de nieuwe Karei Doormanstraat zijn verbolgen. Al maandenlang trekt vier maal daags een dertigtal koeien door de straat om naar de wei gebracht of gehaald te worden als meikerstijd nadert. Dit zou op zich geen bezwaar opleveren, als de dieren niets op het wegdek achterlieten. Maar daar dit wel het geval is, wordt dit voor de bewoners een onhoudbare toestand. Het vuil wordt aan schoenen en fietsbanden mee naar binnen gebracht, en de kin deren kunnen niet spelen. De stank wordt nog verergerd doordat boer Van Zon, eigenaar van het vee, aan de straatkant een mestvaalt heeft lig gen. Het gemeentebestuur heeft on langs een pad aangelegd achter de huizen om, maar het bezwaar is dat de mensen nu de smerige boel voor hun keukendeur krijgen. Om nu actie te ontplooien tegen de traagheid van de gemeente, heeft een deputatie van bewoners uit de betreffende straat diverse bladen uitgenodigd tot een persconferentie, die maandagmiddag gehouden werd. Verschillende foto's werden gemaakt van de doortrekken de koeienrij, de mestvaalt en de slechte afrastering van het land, waaruit al meer een paard op hol sloeg. Enkele instanties, zoals Prov. Waterstaat en Gezondheidsdienst heb ben toegezegd zich var deze zaak (waar een luchtje aan zit) op de hoogte te stellen. Misschien brengt een en ander een spoedige oplossing. Jaarvergadering ESTO. In het Parochiehuis kwamen de voetballers onder leiding van voorzitter C. van de Poll bijeen voor het houden van hun jaarvergadering. Na de opening volgden notulen en jaarverslag van de secretaris, waaruit we noteerden, dat het in de vereniging goed gaat. Het ledental is weer toegenomen, de resultaten van de verschillende elf tallen in de voorbije competitie wa ren behoorlijk en de vrijwillige ar beid aan het terrein bracht vele leden tezamen. De financiën gingen i stijgende lijn, dank zij de gehouden loterij en het deelnemen aan de voetbalpool. De geest, adv., kap. J. Voortwist, hield een korte toespraak, waarin hij vooral de dank uitsprak van de Pas torie, de teamgeest prees en de beste wensen /oor het nieuwe verenigings jaar meegaf. De heer H. v. d. Moolen bracht verslag uit namens de kascommissie. Hij wees op het onnod'j grote bedrag aan boetes. De heer W. Voorbij gaf een overzicht van de werkzaamheden van de juniorencommissie in optimis tische toon. Na de pauze werden de aftredende bestuursleden, de heren R. de Groot, C. Hoogeveen en C. van Doorn, herkozen. De verkiezing van de elftalcommissie had nogal wat voeten in de aarde. Ten slotte kwa men de volgende namen uit de bus nl. de heren W. Freyee, P. Bakker, W. van Soest, H. v. d. Meer en J. v. Doorn. De rondvraag bracht diverse pun ten ter tafel, zoals he* terugtrekken van het derde elftal, de extra-trai ningsavond en de werkzaamheden op het terrein. Met een dankwoord sloot de voorzitter op een zeer laat uur de ze jaarvergadering. LE PIT» RP De Harmoniekapel zal hedenavond om 8 uur een concert geven aan het Eurgemeester Brugplein alhier. NIEUWVEEN AUTO UIT DE BOCHT GEVLOGEN. Gistermorgen omstreeks tien uur reed een inwoner van Breukelen in een door hem bestuurde auto met grote snelheid in de richting Uit hoorn. Ter hoogte van de boerderij van H. de Graaf bij de beruchte drie sprong heeft de bestuurder door de te grote snelheid de macht over het stuur verloren. De wagen is uit de bocht gevlogen. Na verscheidene me ters door de berm geploegd te heb ben, gelukte het hem toch nog de wagen op 't droge te houden. Met een zware klap kwam hij tegen een diep in de berm staande paal van het elektrisch licht tot stilstand. Hoewel deze paal als een rietje af knapte liep het ongeval toch goed af. De bestuurder kreeg slechts onbete kenende schaafwondjes aan zijn ge laat en kwam verder met de schrik vrij. De gehavende wagen werd door een kraanwagen uit Nieuwkoop uit zijn netelige positie verlost en naar een garage ter plaatse gesleept. Postduivenver. „De Witpen". Concours met jonge duiven vanaf St. Quentin, over een afstand van 283 km. De duiven werden gelost te 7.15 uur, met harde z.w. wind. Aan komst eerste duif te 9.30 uur, met een snelheid van 2113 m per minuut. De uitslag was als volgt: H. Burg- graaff 1, 2, 3, 6, 11, 12; C. v. Bem- melen 4, 8, 16, 17; mevr. Roovers Abels 5; A. Akerboom 7, 15; A. Bijl 9, 10; J. v. Leeuwen 13, 14; C. v. Leeuwen 18. Inenting tegen kinderverlamming. Ook in onze gemeente zal een be gin gemaakt worden om kinderen te laten inenten tegen de zo zeer ge vreesde ziekte, de kinderverlam ming. Voor de kinderen die in 1955 geboren zijn zal het eerst de gele genheid tot inenting geboden wor den, en het volgend jaar waarschijn lijk voor meerdere leeftijdsgroepen. De bedoeling is dat elk kindje, ge boren in 1955, 3 inentingen ontvangt met een tussenpoos van één maand tussen de le en 2e inenting en een periode van 6 a 7 maanden tussen de 2e en 3e inenting. Z0ETERW0UDE BIJDRAGE GEMEENTE ONDER HOUD NIEUWE PROVINC. WEG. Bij Statenbesluit van 12 nov. 1927 is de Vrouweweg, de Miening en de Stompwijkseweg thans Dokter Kortmannstraat in eigendom over gegaan aan de provincie Zuid-Hol land. Deze wegvakken hebben een totale lengte van 3,7 km waarvoor de gemeente jaarlijks een onder houdsbijdrage van 600,— per km of totaal 2.220,betaalde. Ged. Staten hebben medegedeeld, dat het voornemen bestaat een om legging van weg no 17 om de kom van de gemeente tot stand te bren gen. In verband hiermede verzoeken G. S. de eigendom en het onderhoud om niet van de Vrouweweg, vanaf de plaats waar de Vrouweweg zal af buigen naar de prov. weg dat is nabij de boerderij van de heer Vreem tot aan de nieuwe rijksweg 4 A, alsook de Miening, van de Provincie over te nemen. Deze wegen hebben een totale lengte van 1196 m. Het ligt in de bedoeling, dat de ge meente ook een onderhoudsbijdrage voor het nieuw te leggen wegvak zal betalen. Deze nieuwe weg loopt vanaf de Vrouweweg, nabij de Lam- mebrug, door de Oostvliet- en de Grooten Westeindschen Polder en sluit, nabij „Veldzicht" aan op de Dokter Kortmannstraat. De opritten en de rotonde nabij het viaduct blijven voor rekening van het Rijk. De provincie-weg, waar voor de gemeente moet bijdragen in het onderhoud, heeft een lengte van 2052 m. De onderhoudskosten aan de pro vincie te betalen worden alzo 3700 1196 is 2504 2052 is 4.556 km a 600.— 2.733.60. B. en w. stellen voor bovengenoem de eigendom en onderhoud om niet over te nemen op voorwaarde, dat de overgang zal ingaan op de dag waar op de prov. weg no 17 in gebruik wordt gesteld. De over te nemen wegvakken moe ten bij de overname in goede staat van onderhoud verkeren. Straatnamen. Nu de woningen in het gebied tussen Schenkelweg en korte Miening hun voltooiing nade ren, stellen b. en w. voor de daar liggende straten de volgende namen te geven. De straat, lopende vanaf de Nieuwewegsbrug tot aan de Dorps straat Hoofdstraat; de straat vanaf de Schenkelweg naar de Hoofdstraat (tussen het parochiehuis en C. W. v. Leeuwen) Schenkelstraat; de straat tussen de Dokter Kortmannstraat en Hoofdstraat Ringstraat; de straat van de Hoofdstraat naar de Zuid- buurtseweg (achter bakker van der Meer) Kruisstraat. N0ORBWIJK Volleybalcompetitie kampeerterrei nen. Evenals vorige jaren zijn de kampeerders op het terrein van de heer A. J. Smit gisteren begonnen met het volleybaltournooi qm de Smit-wisselbeker, tegen teams van andere terreinen. De volleyballers van het kampeer terrein Smit waren uitstekend ir vorm, hetgeen blijkt uit de uitslagen: Smit I—v. d. Bent I 30; Smit I— Duindam I 30; Smit IIDuindam II 3—0. Op zondag 20 aug. worden de nog resterende wedstrijden gespeeld. Tafeltennis. Op 22, 23 en 24 aug. a.s. vinden wederom tafeltenniswed strijden plaats om de befaamde sein- postwisselbeker. Aangezien dit toer nooi een meer nationaal karakter zal dragen, wordt ditmaal gespeeld in de grote zaal van het Casino en wel op 17.00 uur en 's avonds van 19.00 21.30 uur. Daarna gezellig samenzijn. Geb.: Wilhelmina M. E., d. v. P. v. de Zalm en A. de Haas; Wilhelmus J., z. v. G. Rolvers en C. Smit; Petrus M., z. v. A. Kapel en C. Salman; Johannes P., z. v. C. Passchier en C. Hart. Ondertr.: H. Caspers en J. v. Bo- hemen; J. de Groot en E. Luksen- burg; A. v. 't Wout en H. Riethoven. Overl.: Maria Johanna v. Zoelen, 70 jaar. geh. met Kamps; Adrianus J. Gordijn, 61 jaar, geh. met Verhoe ven. VOORSCHOTEN Slotdag Vakaiitievreugd. De grote vakantie begint al v/eer af te lopen en de activiteiten van het co mité Vakantievreugd naderen het einde. Vrijdag a.s. is de grote slot dag met een boottocht naar Avifauna te Alphen aan den Rijn. De kinderen worden om half negen verwacht op de Voorstraat nabij Het Wapen van Voorschoten. De boot vaart om negen uur af van het einde van de Molen laan nabij Jachthaven Mulder. Botsing. Op de Leidseweg nabij de Tolstraat had gisteravond een aanrijding plaats. Een personenauto, bestuurd door G. B. uit Leiden, wil de de Tolstraat indraaien. Door deze linksafmanoeuvre raakte een achter hem aankomende motorrijder in moeilijkheden; hij kon een botsing niet meer voorkomen. De motor werd bestuurd door A. v. d. S. uit Rotterdam. Het liep echter nog goed af. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade bleef be perkt tot flinke beschadiging aan de beide voertuigen. Nog een botsing. Op de grens VoorschotenWassenaar op de Pa pelaan nabij de oversteekplaats Pa pelaan kwam de wielrijder W. D. uit Wassenaar tijdens het oversteken in botsing met een personenauto, be stuurd door A. K. uit Rotterdam. De wie.lrijder werd met een flinke smak tegen de grond gegooid, maar be kwam toch geen ernstig lichamelijk letsel. Zowel de politie van Voor schoten als van Wassenaar was spoe dig ter plaatse om procesverbaal op te maken. Ook in dit geval alleen slechts schade aan de voertuigen. Hengelsportvereniging „Ons Ge noegen". Bovengenoemde vereni ging hield één dezer dagen een on derlinge wedstrijd op de Westeinder- plas. Per schuit werd erheen geva- rèn en er werd gevist van 7.30 tot 16,00 uur. De stemming was uitermate goed en door de 28 deelnemende le den werd goed gevangen. In totaal werd gevangen 20760 gram, voor waar geen slecht resultaat. De vijf die de meeste vis aan de schaal brachten en hierdoor een prijs wonnen, waren: L. Waltman 2720 gram, G. Mclse 2380 gram, S. Boen- demaker 2000 gram, N. Segaar 1650 gram, Goddijn Sr 1500 gram. De prijs voor de grootste brasem werd gewonnen door L. Waltman, voor de grootste voorn door Goddijn Sr en voor het grootste aantal vissen door N. Segaar, na loting met S. Boen- demaker. Zij vingen ieder 23 exem plaren. Na afloop werden bij terug keer de door mevr. Melse aangekoch te prijzen door de voorzitter, de heer J. H. Schoonbeek, uitgereikt. Het was een zeer geslaagde dag. Postduiven. De postduivenver. „De Zwaluw" hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Quentin, afstand ongeveer 267.09 km. In con cours 168 duiven, gelost 7.15 uur met 'harde z.w. wind. De eerste duif be reikte door deze storm 130 km per uur. Aankomst eerste duif 9.18.27 uur, snelheid 1644,97 m p. min. De prijzen werden als volgt behaald: K. I. Waasdorp 1; D. M. Kloosterman 2, 13, 34; J. P. v. d. Assem 3, 5, 10, 28, 30; P. d'Haens 4, 9, 27, 32; H. Verhoork 6; Pr. Hendriks 7, 17, 20, 22, 23, 25, 29; M. Wolleswinkel 8, 11; A. G. Kleiweg 12; C. Zwaan 14. 19, 24, 26; P. van Klaveren 15; P. N. van Wissen 16, 18; A. de Graaf 21, 33; G. L. Schrijvers 31. Geboren: Catharina Hendrika Maria dr van J. C. Hendriks en H. M. van Ruijven; Johanna Wilhelmi na Maria dr van A. P. van der Hulst en J. J. van IJperen; Johannes zn van J. Klein en M. C. van den Berg (geb. te Leiden). Gehuwd: Gerardus Wilhelmus van Vliet, te Leidschendam, en Maria Jo hanna Cornelia Knijnenburg; Pieter Post, te Oegstgeest, en Alida Keijzer. Overleden: Simkje Bottema, geh. en 23 aug. 's avonds van 19.00gew. met Arjen Rienks; Henderica 23.00 uur en op 24 aug. van 14.00Kralt, geh. gew. met J. Hoogervorst. (66 Mdmnefroept bnornnde fnor/M.'/t^/o.' foor jen (jyromf Uk heb hetVmfet zien diten! Weet echter niet W33r?tk mcht hier op Mie! Zottde wetdoorr IS0Ê "x de dennenbossen! j kik dssr.een rookpluim, Wiske' \Vitrs zeker het sitnMl!' Welnee, Tzntet'tietkikt meer op een bosbrand lik zie mets zts

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9