PHILIPS DUINSTREEK Gouden medaille voor de adjudant L. Koppijn Scherp WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1957 npl t.RTDRP C'OTTT? A NT PAGINA 2 F lit stampjes vergroten het „jachtveld" PWPWKSf» van de vakantie-camera Breng dit jaar de volle buit aan vakantie-foto's mee terug. Kiek niet langer alleen buiten-in-de-zon, maar ook „onderdak" of bij avond en slecht weer! Met Philips „Photoflux", het moderne, handige flitslampje, dat overal komt waar de zon niet komt. Steek enkele doosjes „Photoflux" in uw bagage en ga flitsenfeilloos, goedkoop en gemakkelijk! Het onmisbare vakantie-zonnetje Tafereeltjes in de tent... tn de boot.. op een lommerrijk terrasjekomen (Flits!) nu óók in uw vakantte-album! HEBT U NOO GEEN PLITSCAMEflA T SCHAF ER DAN NU EEN AANt Advertentie. Plechtigheid in de Doelenkazerne Vanmorgen om half elf stond op het kazerneplein van de Doelen-ka zerne te Leiden de 4e compagnie van het regiment Van Heutsz aangetre den naar aanleiding van de huldiging van de adjudant-onderofficier in structeur idfanterie, L. Koppijn, die de gouden medaille ontving voor 36 jaar trouwe dienst. De brigade-generaal G. Dijkstra, territoriaal bevelhebber west, sprak de heer Koppijn toe. Hij herinnerde aan deze bijzondere onderscheiding, die de adjudant Koppijn op de ver jaardag van de koningin had ontvan gen: de zilveren medaille met de zwaarden, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Toen zijn de ve le verdiensten van de heer Koppijn reeds gememoreerd. De brigade-ge neraal gaf een overzicht van de loopbaan van de jubilerende adju dant. In 1921 trad hij als gewoon dienstplichtige in het leger. In 1930 ging hij een verbintenis aan met het Kon. Ned. Indische leger en het be tekende heel wat in die tijd als ge woon soldaat naar Indië te gaan. Hij bracht het tot adjudant-onderofficier. In de oorlogsjaren geraakte hij in Japanse krijgsgevangenschap, daar na volgde de opheffing van het KNIL en werd hij overgeplaatst naar de koninklijke landmacht. Op dit mo ment, aldus brigade-generaal Dijk stra, past na vreugde ook dankbaar heid, vrouw en dochters kunnen bij dit feest aanwezig zijn, zelfs de vader van de onderscheidene mocht van dit mooie moment in het leven van zijn zoon getuige zijn. Vóór spr. de heer Koppijn de gouden medaille opspel de stelde hjj de jubilerende adjudant aan de troep ten voorbeeld. Na deze officiële plechtigheid op het binnenplein volgde een samen- PROF. DR. LIAGRE BöHL, LEIDEN, 75 JAAR. Op vrijdag 16 augustus viert prof. dr. F. M. Th. Liagre Böhl,rustend hoogleraar van de rijksuniversiteit te Leiden, zijn 75ste verjaardag. Tal van werken zijn van de hand van prof. Böhl verschenen. De 75-jarige is deze maand naar Jeruzalem vertrokken, om daar aan een internationale Joodse studieweek deel te nemen. POTLOOD en GEEST No 512. Horizontaal: 1. ets, 8. gem. in Groningen, 10. meisjesnaam, 12. zijtak Donau, 13. term bij het boksen (afk.), 14. gem. in Gelderl., 16. kook vat, 17. het mengelen, 18. voorzetsel, 19. gesloten, 20. voorzet sel, 21. spijstafel, 23. nummer (afk.), 24. buigzaam, 26. bijeenkomst, alge mene vergadering. Verticaal: 2. oude Egyptische zon negod, 3. vaarwel, 4. gevonden kind, 5. lijkvaas, 6. afkorting op telegram formulieren, 7. ingetogen, 9. boom gaard (gewestelijk), 11. bijwoord, 13. stuk geschut, 15. boomloot. 16. kern, 21. boom, 22. mijnheer (Eng.), 24. soort onderwijs (afk.), 25. voor naamwoord. Oplossing vrijdagavond. Oplossing No 511. Horizontaal: I. kast, 4. brak, 7. lis 8. maat, 9. stee, II. protest, 14. are, 15. tergend, 19. Erie, 20. Goor, 21. ter, 22. rots, 23. last. Verticaal: 1. kamp, 2. slap, 3. ti- trage, 5. rite. 6. keet, 9. stengel, 10. esp, 12. ore, 13. ter, 15. teer, 16. riet, 17. Dora, 18. krat. zijn in de mess, waar het woord werd gevoerd door de compagnies-com mandant, kapt J. Boon en s.m.i. P. E. G. Bollen die sprak namens de onderofficieren van de compagnie. In teil met kokend water gevallen. Het 2-jarig meisje M. v. d.'M. uit Katwijk, dat bij een familie in de Mey van Streefkerkstraat haar va kantie doorbracht, is gisterochtend in een teil met kokend water gevallen. De E.H.D. heeft het kind, dat brand wonden opliep aan armen, benen en rug naar het Acad. Ziekenhuis over gebracht. Gisteravond is een 14-jarige jon gen (J. S.) uit de Kagerstraat op de Maredijk in aanraking gekomen met een naast hem rijdende wielrijder. De jongen viel en brak zijn linkeronder- been. Het bureau van het Sociaal Cha ritatief Centrum Plantsoen 25, is van 26 augustus tot 1 september gesloten. Leidse Spaarbank. In de maand juli 1957 werd er bij Leidse Spaarbank ingelegd 1.397.152 en terugbetaald 1.358.876. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg en het aantal afbetaalde boekjes 233. Op 6.272 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 125.778,bijgeschi-even. Er werden 691 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van 19.605. Het tegoed der 39.692 inleggers be droeg aan het einde der maand 28.230.532. Leidse Agenda DONDERDAG 15 AUGUSTUS. Vespa Club Leiden. Contactavond in „De Grote Vink", 8 uur nam. VRIJDAG 16 AUGUSTUS. R.K. Vacantiebezigheden. Slotfeest en viering tweede lustrum. De Burcht Verzamelen 7 uur nam. op de gewo ne parochie-verzameladressen. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon stelling geologid van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.). Rijksmjseum voor Volkenkunde Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur. (Tot 1 okt.). Van der Werffpark: Tentoonstelling Romantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur; zondags 15 u., donderd?" bovendien 7.30— 9.30 uur (20 juli23 september). Dienst der Apotheken. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20523; Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553, Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. BIOSCOPEN. Casino: „Die man is gevaarlijk", 18 jaar. Matinée „Trouwe kamera den" alle leeftijden. Lido: „Du bist Musik", alle leef tijden. Luxor: „Artists and models". 18 jaar. Trianor „10.000 bedrooms", alle leeftijden. Rex: „De drie musketiers", 14 jaar. Matinée: „Tom en Jerry' alle leeftijden. JÜARATHON- jVjeuwtjes Berichten, opgenomen na tips van lezer» aan onze redactie, worden geide- lijk beloond- De tipgever» dingen bovendien mee onze nieaws-m»ratbon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prfl» van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. POLITIE ZOCHT TEVERGEEFS In de tram uit Voorschoten, die gisteravond om ongeveer kwart voor zeven halte Kersenstr. te Leiden be reikte was een jongeman onwel ge worden. Hij werd langs de berm van de weg gelegd, nog geen kwartier nadat er zich in dezelfde buurt het drama van de botsing tussen tram en Mercedes had voorgedaan. De politie opgebeld, maar in de tijd, dat men op EHD en politie wachtte kwam de jongeman tot bewustzijn, hij voelde zich weer wat beter. Een automobi list bracht hem thuis, het gevolg was echter dat de EHD en twee politie wagens enige tijd tevergeefs in de berm langs de weg naar de jonge man hebben gezocht tot de auto mobilist terugkeerde en verklaarde waar het slachtoffer gebleven was. DURE REDDING TE LEIDEN Hulpgeschreeuw klonk gistermid dag om vier uur over de Vondellaan te Leiden. Kinderen van een jaar of twee, drie, waren met stokjes in het jyater van de singel in het midden van de Vondellaan ter hoogte van de Van Baarlestraat druk doende om een twee en een half jarig speel kameraadje op het droge te helpen. Natuurlijk lukte dit de kinderen niet. De heer W. Uiterdijk, Lage Mors- weg 56, hoorde het hulpgeschreeuw en stapte in het water van de singel. De singel was onlangs uitgediept, hij zakte laag weg. Het gelukte hem het kind op het droge te brengen. Een voorbijganger nam het knaapje over en beloofde dat hij het bij de ouders zou afleveren. Hij noteerde GEM. AANKONDIGING WACHTVERBOD RAPENBURG. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten een wachtver- bod vast te stellen voor het Rapen burg, westzijde, voorzover gelegen tussen de percelen 1 en 9, aan de wa terzijde, zulks met ingang van heden en voor de duur van de werkzaamhe den aan het perceel Rapenburg la. naam en adres van de redder, die echter tot nu toe geen enkel teken van dankbaarheid heeft vernomen. Zijn horloge werd door het water onherstelbaar vernield, zijn cos- tuum was smerig door de carboleum van de beschoeiing langs de singel. We kunnen ons voorstellen, dat de heer Uiterdijk een weinig teleurge steld is over deze ondankbaarheid. Kinderen redden is een staaltje van mensenplicht, maar dankbaarheid is eveneens een deugd die we niet mo gen verwaarlozen. Burgerlijke Stand Geboren: Rob z. v. J. H. van der Veld en W. H. van Weeren. Maria d. v. W. H. Haasbroek en M. Netjes. Jannetje d. van I. Calkhoven en A. van der Mark. Helena Sue/vma Ma ria d. v. G. S. de Knegt en C. C. de Gunst. Francisvus Xaverius Maria z. v. F. X. Nelissen en J. J. Elshof. Lydia Wilma d. v. J. H. Meissner en Lvc V^perlach. Cornelis z. v. M. van der M&rel en B. van Dijk. Gehuwd: C. van Leeuwen en P. kikkert. Overleden: J. H. Faber 68 j, m. A. E. Vinkhuijsen 73 j. weduwe van Quarles v. Ufford. S. Brussee 65 j. m, D. H. de Bruijn 64 j. m. EXAMEN VERKOOPKUNDE De muziekvereniging „Excelsior" kon geen rondmars houden en geen con cert geven, zoals de bedoeling was. De wielerwedstrijd door leden van de Haagse vereniging „De Spartaan" had wel doorgang, al werd het aantal ronden verkleind. Wethouder Th. J. Rees van den Ende gaf het startsig naal door het luiden van een bel. De inzet van de strijd was in de eerste plaats een fraaie beker, beschikbaar gesteld door mevrouw Schoonheim. De amateur C. Hamelink won deze trophee. herder waren er tal van prij zen en premies. Gisteravond werd een programma van volksspelen afgewerkt. Er was op het terrein van de S.V. Wasenaar een enorme belangstelling voor deze wed strijden. Aan vrolijke momenten tij dens het zaklopen, de hindernissen- race, het zak'slaan, het ringsteken per fiets voor dames en een kruiwagen race, eveneens voor dames, ontbrak het niet. De winnaars en winnaressen waren: Ringsteken: 1. mevr. A. v. d. Ham, mevr. Geerligs. Kruiwagenrace: 1. de dames Olie hoek en Heukers, 2. de dames Bijl en Ploeg, 3. de dames Kiemel en Van Driel. Koekhappen voor heren boven 40 jaar: 1. C. van Tol, 2. H. v. d. Hei den, 3. J. Elligens. Zaklopen voor heren van 30 tot 40 jaar: 1. Smit, 2. Wiskamp, 3. Ruyg- rok, 4. Overdevest. Hindernisbaan (heren tot 30 jaar): 1. Dick de Haas; 2. Piet Noordoven, 3. Rudi van Tol. Zakslaan (tot 20 jaar): 1. Piet Pil- lekers, 2. John Veninga. 1500 meter hardlopen: 1. Rudie van Tol, 2. Piet Prins, 3. R. Mulder. Na de wedstrijden, die bij het in vallen van de duisternis afgelopen waren, bleef het nog geruime tijd ge zellig druk op het feestterrein, waar op enkele attracties als een zweefmo len, behendigheidsspelen en gebak kramen staan opgesteld, en in de grote feesttent, die in de loop van de dag werd opgericht en waarin zich een dansvloer bevindt. Voor woensdagavond staat om half 8 een voetbalwedstrijd op het pro gramma tussen het eerste elftal van de S.V. Wassenaar en een elftal, ge vormd uit buurtbewoners. Na afloop is er een openluchtconcert door de accordeonvereniging „Door Vriend schap Sterk" onder leiding van de heer Sj. de Vries. Donderdagavond half acht maakt de drumband van de Chr. Gymnas tiekvereniging „Irene" een mars door de buurtschap, waarna om kwart over acht in de feesttent een fancy fair zal worden geopend. Z0ETERMEER Voor het te Utrecht afgenomen examen van de Stichting Ontwikke ling Verkoopkunde slaagden de da mes A. M. v. d. Heide te Oegstgeest, H. de Jong te Katwijk, H. de Vogel te Hazerswoude en C. v. Zwieten te Leiderdorp en de heren J. L. Bakker te Noordwij k, M. Noort Jr. en J. v. d. Ploeg, beiden te Leiden. De heer Noort slaagde bovendien voor ver tegenwoordiger. Alle candidaten van deze eerste te Leiden in „Rehoboth" gegeven cur- sus door de heer P. J. Rijnsburg slaagden. Sportmiddag L.T.J, en T.T.M. Voor de eerste maal organiseerde het district Zoé'termeer waarbii aangeslo ten de afdelingen Bleiswij k en Berkel en Rodenrijs een sportmiddag. De af deling Zoetermeer was de organisator van deze middag en de wedstrijden werden gehouden op het terrein van de heer N. Vollebregt aan de Rokke- veenseweg. Het programma bestond uit Volleybal, hardlopen en estafette voor de dames en heren erheen wed strijd in wielrennen voor de heren. Bij de Volleybalwedstrijden voor de L.T.J. was de afdeling Bleiswijk het sterkste en Zoetermeer behaalde de tweede plaats. De eerste groep L.T.M. deelde met Zoetermeer en Bleiswijk de punten en bij de tweede groep L. T.M. was Zoetermeer het sterkste en de tweede plaats behaalde de afdeling Berkel en Rodenrijs. Hardlopen heren 100 M: 1. J. van der Burg; 2. H. van Rijn en 3. J. Koot. Hardlopen dames 80 m.: 1. Corry Lui ten, 2. PI. Koot en 3. T.eni Langelaan. Estafette heren: afdeling Berkel en Rodenrijs. 2. afdelin: Zoetermeer en 3. afdeling Bleiswijk. Wielrennen: 1. J. van der Burg. 2. H. de Groot en 3. Hor«PnUtê!,H- WoninS- De puntentelling leverde xiorssen ie HILLEG0M Tenniswedstrijden H.F.C.„Ready" In de afgelopen week zijn tussen de Hillegomse tennisclub en de r.-k. tennisclub „Ready" op de tennisba nen aan de Prinses Marijkestraat wedstrijden gespeeld om de „Oranje Nassau" wisselbeker. De uitslagen luiden: Dames enkelspel: mej. M. van Zij- verden (HFC) versloeg mej. Riet Vink (Ready) 63, 61; mej. Greet Lommerse (Ready) versloeg mej. Gon Lommerse (HFC) 62, 1210. Heren enkelspel: J, Möhlmann (HFC) versloeg F. de Boer (Ready) 62, 6—2; A. M. van Zanten (HFC) versloeg P. Kalkers (Ready) 62, 6—2. Verenigd dubbelspel: mej. A. As sendelft en L. Kalkers (Ready) ver sloegen mevr. v. Steenwijk en S. Smit (HFC) 5—7, 6—3, 6—4; mej. Greet Lommerse en J. Punt (Ready) versloegen mevr. J. v. Trigt en H. van Woesik (HFC) 6—3, 6—2. Dames dubbelspel: mevr. v. d. Berg en mevr. De Jong (HFC) versloegen mej. A. Assendelft en mej. H. Lips (Ready) 6—2, 6—3; mevr. J. van Trigt en mevr. Van Steenwijk (HFC) versloegen mej. A. Dorresteyn en mej. Rie Vink (Ready) 62, 46, 6—1. Heren dubbelspel: J. Möhlmann en A. Schreuder (HFC) versloegen J. Aelen en A. Hens (Ready) 63, 75; L. Kalkers en J. Punt (Ready) versloegen H. v. Woesik en O. Hof- kes (HFC) 6—3, 6—2. Uit deze uitslagen blijkt dat HFC met 64 had gewonnen. Zaterdag avond had in „Treslong" de prijsuit reiking plaats door de heer J. Punt, voorzitter van „Ready". Hij felici teerde HFC met de behaalde over winning, memoreerde de grote be langstelling bij de gehouden wed strijden en de zee prettige sfeer waarin deze zijn gespeeld. Spr. was er van overtuigd dat van deze wed strijden, welke bij beide clubs zeer in de smaak waren gevallen, een sti mulerende werking zal uitgaan op de spelers om hun spelpeil steeds meer te verbeteren. Daar de beker driemaal achtereen gewonnen moet worden alvorens zij definitief eigen dom van een der cliibs wordt en Ready meerdere veelbelovende spe lers telt, meende spr. optimistisch gestemd te mogen zijn over de plaats waar ten slotte de beker terecht zal komen. Niettemin gunde hij HFC van harte het behaalde succes. Verbetering 83 woningen gegund. Architekt J. Haasnoot Kzn te Kat wijk a. d. Rijn, heeft namens het be stuur van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" het verbeteren van 83 woningen aan de Julianastraat, Emmastraat, Prins Hendrikstraat enz. gegund aan C. J. Jansen en Zo nen alhier voor ca f 300.000, LISSE Gunningen. De direkteur van Openbare werken heeft namens b. en w. het verrichten van grond-, riolerings- en bestratingswerken m de Anemonenstraat, Anemonenplein en Verl. Gasstraat gegund aan de fa A. Schelvis te Zandvoort voor 49.734,—. De direkteur van Openbare werken heeft namens b. en w. het verrichten van grond-, riolerings- en bestratingswerken in de v. d. Veld- straat, Wagenstraat en verlengde Prins Hendrikstraat gegund aan de fa Verheul en Brouwer te Haarlem voor 23.738, WASSENAAR Kerkehout in feeststemming. - Het feest in Kerkehout, georgani seerd door de buurtvereniging, is gis teravond, op de tweede avond, pas goed op dreef gekomen. Maandag avond heeft het slechte weer veel af- breuk gedaan aan het programma. het volgende resultaat: Zoetermeer 20 Yt ppnt. Berkel en Rocenrijs 20 p. en Bleiswijk 16 p. De wisselbeker kwam hierdoor in het bezit van de afdeling Zoetermeer. De sportmiddag werd goed bezocht door de ver schillende afdelingen werd op zt ^r sportieve wijze strijd geleverd. Des avonds was er tot slot een grote bij eenkomst van de L.T.J. en L.T.M. uit het district Zoetermeer. De wissel- beker werd hier uitgereikt en verder de avond besloten met een gezellig samenzijn. De opkomst was voor de ze gelegenheid zeer groot en de stem ming was uitstekend. Alles bij elkaar genomen een zeer geslaagde sport- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 13 Augustus 1857. Londen. Men verzekert dat de Admiraliteit, die in het be lang der wetenschap voor geene offers terugdeinsthet plan heeft opgevat, om opnieuw eene expe ditie uit te zenden om den loop van de rivier de Niger te onder zoeken. Die togt zou in October worden ondernomen. Gelijk men weet is de monding van die ri vier. nabij de Golf van Bemin, in 1830 ontdekt, en sinds dien tijd zijn er verscheidene pogin gen aangewend, om den loop de zer rivier te onderzoeken. voer groter, handel rustig, prijzen op gelijk niveau; vette kalveren aan voer normaal, handel iets williger, prijzen vaster; nuchtere slachtkalve- ren aanvoer mineer, handel vlot, prijzen onveranderd; schapen en lam meren aanvoer normaal, handel ge drukt, prijzen nauwelijks prijshou dend; fokzeugen aanvoer normaal, handel redelijk goed, prijzen gehand haafd; lopers en biggen aanvoer gro ter, handel redelijk, prijzen stabiel: slachtvee aanvoer minder, handel iets williger, prijzen weinig verande ring; slachtzeugen aanvoer normaal, handel tamelijk vlot, prijzen ruim gehandhaafd. WOERDEN, 14 aug. Kaas. Aan voer 183 partijen. Notering eerste kw. 2.272.34, tweede kw. f 2.182.26, extra kwaliteit tot 2.57. Handel flauw. RIJNSBURG, 14 aug. Bloemen. Ornithogale 812 per stuk, dahlia's Gerry Hoek 260360, Glorie van Heemstede 280350, Passepartout 200310, Pompon gemengd 200250, Lipoma 150340, Aster enkel 100 225, dubbel 100—210. Gladiolen: Sneeuwprinses 500860, Nw. Europa 5008.50, Sonny Boy 380710, Acca Laurentia 300520, Strauss 280480, Bonaires 250410, Gold Dust 250 Leeuwenhorst 240360, Memo rial Day 220400 alles per 100. As ters wit 140180, Stitice 2630, ge mengd 3038, chrysar.then- Millers- dale 1826, anjers 1024 per stuk. TER AAR, 13 aug. Groente. Snij bonen 0.40—0.54, idem B 0.250.38, stokprinsessebonen 0.66, .vitte pron kers 0.150.26, alles per kg. Augur ken: fyn 0.84, fijnbasterd 0.75, basterd 0.580.59, grof A 0.440.45, grof 1 0.3O—0.31, CD 0.32, id. afw. 0.16, E O.lö, alles per kg. I Goed Dansen a Dat leert U in een sei- a zoen op een van de ge- T zellige klubs van Evert f Castelein. Katholieke jongelui van 17 jaar en ouder, U is f j van harte, ja van harte j j welkom! 1 De inschrijving vangt 1 j aan - morgen - 15 aug. A 2 uur. 8 uur A 8 uur j Dansavond 15 augustus j Boskoop 4 Leiden Haz.woude D. Zat. 8 _l Klubs Buiten Leiden Pijnacker Zond. 2.30 u. J Leimuiden Maand. 8 u. i I Nieuwkoop Dinsd. 8 u. I l Aanvang v.a. 19 aug. 4 Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 14 aug. Vee. Op de markt van heden wer den aangevoerd 5832 stuks vee, zijn de: 2017 runderen, 312 graskalveren, 722 vette kalveren, 286 nuchtere kal veren, 431 schapen, 21 geiten, 59 fok zeugen, 327 slachtvarkens, 27 lopers, 1630 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien f 7851220; guiste koeien 660940; kalfvaarzen f 7801150; klamvaarzen f 675900; guiste vaar zen 650850; pinken f 440650; graskalveren 310500; nuchtere kal veren voor fok- of mesterij 80205; weideschapen f 6580; lammeren f 4070; drachtige zeugen f 275— 350; lopers 6278; biggen f 37 59, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 668 stuks. Extra kwaliteit f 3.252.35, le kwal. 3.00—3.20, 2e kwal. 2.70—2.90, 3e kwal. 2.552.65; vette stieren f 2 75 3.00; worstkoeien 2.502.60, al les per kg gesl. gew.; vette kalveren le kw. 2.35—2.60, 2e kw. f 2.10— 2.25, 3e kw. f 1.751.95; nuchtere slachtkalveren f 1.401.80; slacht varkens 1.641.75; slachtzeugen le kw. 1.50—1 56, 2e kw. 1.40—1.48, alles per kg levend ?ew.; vette scha pen 90110; vette lammeren 55 —85, nuchtere slachtkalveren f 50— 80, alles per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien aanvoer groter, handel kalm, prijzen stijf duurder; guiste koeien aanvoer ruimer, handel stroef, prijzen niet goedkoper; jongvee: aan- Nieuwkoop 20 augustus Boskoop 21 augustus j A Leidschendam 23 aug. l 4 Berkel 25 augustus 26 Aalsmeer Langeraar aug. I 26 aug 27 aug. a 28 aug. t 6 sept. 35 Klubs In Leiden Zond.klubs 1-8-15 sept. A Werkdagen vanaf 1 okt. I f i van f 29 uur vanaf 15 aug. Zondag Gez. Dansen? j i Nieuwkoop 7.30 uur Inschrijving Leiden dagelijks

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2