MA6«| VERMICflllSOEP De Snorrende Snor Rotterdams bisschop te Wassenaar Raad van Koudekerk stelt zich mede garant voorde bouw van het Leids Diaconessenhuis DINSDAG 13 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 ^OGEUJKHtDEN MB 2H.VGBUK* Misdienaar zijn is een uitverkiezing Gisteren is in Wassenaar de jaar- lijkse Misdienaarsdag gehouden, die een 450-tal misdienaars uit het bis dom Rotterdam bijeen bracht. Eerst in de parochiekerk van St. Willi- brord, waar de bisschop van Rotter dam, mgr M. A. Jansen een H. Mis opdroeg en de jongens toesprak. De bisschop werd, voorafgegaan door een lange stoet misdienaars, de kerk binnengeleid; misdienaars wa ren het ook, die de gewaden aan droegen, waarmee de bisschop zich op het altaar voor de H. Mis be kleedde. In zijn toespraak zei mgr Jansen, dat een misdienaar zijn functie aan het altaar iets heel gewoons vindt. Maar in feite is het iets heel bijzon ders: misdienaar zijn is een uitver kiezing. Zoals slechts weinig men sen aanwezig waren bij het bloedige Kruisoffer van Jezus, zo zyn de mis dienaars uitverkoren aanwezig te zijn bij de dagelijkse voortzetting van dit offer. Misschien, zo zei mgr. Jansen, schuilen er onder jullie verscheidene a.s. priesters. De meeste jongens op het seminarie zijn, vroeger misdie naar geweest, al is het omgekeerd natuurlijk niet zo. dat iedere misdie naar priester wordt. De bisschop vroeg de jongens ten slotte voor en met elkaar te bidden, dat er uit deze misdienaars vele priesters gekozen zullen mogen wor den. Na de H. Mis zouden de misdie-. naars naar Duinrell gaan. Maar om dat het weer te slecht was, werd be sloten voorlopig een onderdak te Snerpende pijnen Tin brandend maagzuur? Maar neem dan toch Rennles. Bio doven de zuurbrand dadelijk. Vele tienduizenden lijders aan bran dend maagzuur verbreiden de roem van Rennies. Ze zijn dan ook een ware uitkomst ook in de hardnek kigste gevallen. En U hoeft helemaal niet in het onzekere te zijn over het resultaat, ze helpen vanaf 't eerste ogenblik dat ge Uw eerste Rennies laat smelten op de tong. U Voelt de zuurbrand doven; één of twee minu ten en alle leed is geleden. Advertentie HILLEGOM Woningbouw. Architekt D. Hei- neke te Nieuw Loosdrecht heeft, na mens b. en w. het bouwen van 60 wo ningen in 2 woonlagen in het uitbrei dingsplan „Meer en Dorp" gegund aan de fa. H. C. Smit en Co te Bever wijk. Restauratie en verbouwingswerk zaamheden aan huize St. Jozef. Architekt W. Kuitems heeft namens het bestuur van huize St. Jozef aan de Mariastraat, het verrichten van verbouwings- en restauratiewerk zaamheden aan huize St. Jozef, ge gund aarrde fa. Veenman en Vina, al hier. RMKSBURG EXCURSIE NAAR HERV. KERK In de Herv. Kerk organiseerde gis teravond het culturele comité een bijeenkomst, gewijd aan de zo rijke historie dezer kerk. De voorz. van het comité, de heer J. Timmers wees in zijn openings woord er op, dat het een bijzonderheid genoemd mag wor den dat een aantal dorpsgenoten zich in deze oudste kerk van Rijnsburg verenigd heeft, om niu eens niet te luisteren naar wat er in de kerk ge predikt wordt, maar naar wat de kerk als gebouw en daarin onze voorouders tot ons te zeggen heeft. Deze avond aldus spreker, is de eer ste van een aantal bijeenkomsten in het komende seizoen om in het eigen dorp de bewoners in de gelegenheid te stellen aan culturele uitingen deel te nemen. Spreker besloot zijn ope ningswoord met de heer S. Leenheer het woord te geven over de geschie denis van de kerk. De geschiedenis van de kerk alhier begint met de bouw van een kapel in 975 door Dirk II. In 1133 verrijst dan het klooster, gesticht door Gra vin Petronella op haar landgoed in Rijnsburg. In 1183 werd de kerk ge-1 bouwd, omdat de kapel te klein bleek voor de kloosterlingen, 13 jaren later brandden kerk en klooster af. Het is waarschijnlijk dat van af dit moment maar één toren overgebleven is. Hoe wel dit klooster tot de strenge Bene dicts nse orde behoorde, leidden de kloosterlingen een tamelijk vry le ven. Het stond onder de directe lei ding van de Paus. Bij het beleg van Leiden in 1675 werd het klooster verwoest onder de toenmalige abdis Stephana van Rossum. Na de ver woesting werd al spoedig een protes tantse gemeente gevormd. De eerste predikant nam er in 1563 zijn intrek. Daarvoor in 1578 werd achter de to ren het eerste stuk bijgebouwd, waarna uitbreidingen in 1633, 1660, 1903 en 1923 volgden. Vervolgens wees spreker op enkele in de kerk aanwezige bijzonderheden o.a. een grafsteen van Graaf Willem I en zijn vrouw, en enkele zeer grote grafstenen die zich in de vloer van de kerk bevinden. Spr. besloot zijn toespraak met de vermelding van enkele fragmenten, waaruit de ty pisch middeleeuwse sfeer naar voren komt. Tenslotte leidde spr. de aanwe zigen door het kerkgebouw en de consistoriekamer rond. j zoeken in het verenigingsgebouw naast de kerk. Daar amuseerden de jongens zich enkele uren kostelijk met een voorstelling door het „Jeugd- circus Ali Baba'' uit Amsterdam. In de loop van de middag begaf het gehele gezelschap zich, per bus, op de fiets of te voet, toch naar Duinrell, waar nog enkele plezierige uren werden doorgebracht. Gestolen scooter aangehouden. De Wassenaarse recherche heeft tij dens het afgelopen week-end de 37- jarige R. uit Den Haag aangehouden, die in het bezit bleek te zijn van een gestolen scooter. De scooter was, zo als uit het onderzoek bleek, jl. za terdag in Den Haag ontvreemd. De man is met de scooter ter beschik king gesteld van de centrale recher che te Den Haag. Van ladder gevallen. Op het landgoed „Backershagen" kwam gis teren de 44-jarige B. H. die daar aan het werk was, van een ladder te val len. De man kneusde de rug, maar kon op eigen gelegenheid naar huis gaan. Tussen rioolhuizen bekneld. Bij rioleringswerkzaamheden aan de Kat- wijkseweg raakte gisteren de 41-ja- rige J. P. uit Wassenaar bekneld tus sen rioolbuizen. De man liep een ge broken linkerbovenbeen op en is per ambulance-auto naar het Acad Zie kenhuis te Leiden overgebracht. Geslaagd Voor het diploma A Staatsexamen Gymnasium slaagde de heer H. Buter, te Wassenaar. KATWIJK AAN DEN KUN Botsing op Overrijn. De motor- carrier van een groentehandelaar, die komende vanaf de Overrijn linksaf de Roskambrug wilde oprijden, werd tijdens het uitvoeren van deze ma noeuvre geramd door de bestelwagen van een hem achterop rijdende melk- slijter. Beide voertuigen berden bij .doze botsing flink beschadigd, doch 'de bestuurders kwamen er met de schrik af. - Geboren: Sophia A. d. v. K. C. Zwanenburg en A. Verhart. Jan z. v. J. Kuyt en E. Keur. Robert A. z. v. H. J. van der Zande en E. D. M. Pen- fold. Cornelia W. d. v. L. van Beelen en C. W. 't Hart. Ondertrouwd: II. Krijgsman en I. J. van der Plas. F. van Melsen en C. J. van der Does. D. C. van Duyn en A. van den Oever. D. van Duyn en E. Schaddee. L. Korbee en A. P. Ruw- hof. Getrouwd: P. Brusee en G. v. Duyn. P. Hus en A. Ros. A. van Duyven- voorde en J- Hasenoot. R. Roubos en T. Ouwehand. Overleden: A. M. van As 65 jaar echtgenote van A. H. Aanhaanen. W. van Kuyk 72 j. D. Klabbes 44 jaar echtgen. van B. A. G. Rijnlank. KATWIJK AAN ZEE Woningbouw. Architectenbureau D. .Verloop en S. v. d. Mey heeft, na mens D. van Duyn, het bouwen van 2 woningen aan het Duinpad gegund aan de fa. J. van Rhijn, alhier. LEIDSCHENDAM Huisvuil. Het huisvuil zal in Leidschendam niet donderdag a.s. maar morgen worden opgehaald. SASSENHEIM Verbouwing winkelpand gegund. Het uitbreiden en verbouwen van een winkelpand aan de Rusthoflaan tot zelfbedieningswinkel, namens J. Oudshoorn, is gegund aan de fa. D. Meyer alhier. „De Blauwband". De vereniging hield op zaterdag 10 augustus j.l. een wedvlucht met jonge duiven - vanaf Quévrain 210 km. In concours 107 duiven, los 12.30 uur, aankomst eer ste duif 2 uur 40 min. 32 sec., snel heid 1606 mtr. per minuut, laatste duif 2 uur 57 min. 40 sec., snelheid 1420 mtr. per minuut. W. v. d. Zwart 1, 4, 9. 20. 22, 27; C. Drost 2. 6, 24; A. P. Eist 3, 13. 19, 23; L. J. Drost 5. 10. 12, 17. 18; P. Krom 7, 15; L. de Ridder 8, 16, 26; J. de Vreugd 11; Th. v. d. Krogt 14, 21; H. J. Krom 25. VOORHOUT In het arochiehuis werd wederom de jaarlijkse tentoonstelling gehouden van de werkstukken der Missienaai- krans. Na de laatste H. Mis werd deze ex positie geopend door pastoor L. Bres- ser, die zijn waardering uitsprak voor het vele werk van deze stille werksters. Enige Voorhoutse missio narissen o.a. Pater Bernard Prins, Pater Gerard Prins en Pater Henk Vergouwen gaven blijk van hun be langstelling. Het geëxposeerde, waaronder fraaie misgewaden, was bestemd voor verschillende missiegebieden, waar parochiezonen hun zegenrijk werk verrichten. Dat de parochianen medeleven met het werk der missienaaikrans bleek wel uit het feit, dat een collecte, voor dit doel gehouden, ruim 700,op bracht. Garagebouw. De heer J. B. van Velzen alhier heeft het bouwen van een garage met werkplaats aan het Kievitspark, behoudens hogere goed keuring, gegund aan de fa W. Zyer- veld Zn te Sassenheim. Geboren: Jacobus L. M. z. v. L. A. Turnhout en J. C. Kloes. Cornelia C. M. d. v. J. M. v. d. Vlugt en C. v. d. Nouland. Theresia C. M. d. v. P. C. v. d. Berg en Th. Heemskerk. Corne lia P. M. d. v. P. J. Th. Mens en C. A. M. van Haasteren. Catharina A. M. d. v. J. R. Bierman en M. J. J. v. d. Klugt. Ondertrouwd: W. H. Winkelmolen 30 j. (Grathem) en M. G. Th. Otten- heim 23 j. J. P. v. d. Hulst 33 j. (Lisse) en A. C. van Werkhoven 30 j. Getrouwd: J. N. Does 25 j. (Noord- wijk) en C. M. A. de Winter 18 j. P. C. Weijers 25 j. (Sassenheim) en J. M. A. Mens 24 j. A. J. Strobbe 30 j. en A. M. G. de Haas 29 j. A. P. v. d. Slot 28 j. (Noordwijkerhout) en C. M. Zonneveld 26 j. Overleden: Adriana H. de Jong-v. Wietingen 66 j. Martha de Jong-Hoo- genboom 83 j. VOORSCHOTEN Villabouw. Het bouwen van een villa aan de Leidseweg, wordt naar eigen ontwerp en voor eigen rekening uitgevoerd door de fa Gebr. Stik- voort alhier voor ca 60.000. WARMOND IN RUIM GEVALLEN. De schipper J. v. d. K., die met zyn schip over de Kagerplassen voer, struikelde en kwam in het ruim te recht. Hij moest zich direct onder ge neeskundige behandeling stellen, waarbij bleek, dat hij enkele ribben gebroken had. Commissie Feestviering. Door bedanken en vertrek zijn verschillen de wijzigingen gekomen in de com missie tot viering van de verjaardag van H. M. de Koningin, Volksspelen en Harddraverij. Deze commissie is thans samengesteld als volgt: ere voorzitter jhr mr L. M. E. v. Fisen- ne, voorzitter Th. R. de Vroomen, algemeen secretaris N. Melker, pen ningmeester K. W. v. d. Willik. Voorzitter harddraverij J. Warmer dam, secretaris N. v. Leeuwen, pen ningmeester A. Schepers. Verdere leden der commissies: M. F. v. Stijn, A. M: Beugelsdijk, J. Dekker, P. Heemskerk, C. L. v. Leeuwen, A. C. v. Moorsel, S. P. van Rijn, C. Voor- douw, C. Papot, P.t N. v. Schie, J. Schipper, F. Schrier, P. F. Vergeer, Q. de Bruin, P. van Leeuwen en C. Eüters. De feesten zullen dit jaar worden gehouden op dinsdag 10 en woensdag 11 september a.s. Binnenkort zullen bij de ingezetenen intekenlijsten worden aangeboden en de commissie vertrouwt dat een ieder naar draag kracht zal bijdragen opdat vooral de kinderfeesten goed zullen slagen. Duivensport. Wedvlucht vanaf St. Quentin met jonge duiven. Af stand 276 km. Gelost 7.15 uur. Aan komst eerste duif 9.35.07. aankomst laatste duif 9.56.09 uur. Uitslag: J. de Weerd 1, 2, 25, 26; J. den Dunne 3, 4, 7, 13; P. v. d. Drift 5, 15, 18, 20, 21; Th. Verwoerd 6, 11, 16; D. Sonnega 8, 24; Q. Beugelsdijk 9, 23; Jac. Kor- tekaas 10; J. Diemei 12, 14, 19, 22; J. Roest 17. Z0ETERMEER VOETBAL-STRATENTOERNOOI. Onder zeer gunstige weersomstan digheden vond het jaarlijkse straten- toernooi plaats. Er werd gestreden in twee afdelingen t.w. voor jongens tot en mét 15 jaar en voor jongens tot en met 18 jaar. In de wedstrijden bij de jongeren hadden de toeschouwers veel plezier in de geestdrift en het enthousiasme van deze knapen die de eer van hun straat verdedigden. Er ontspon zich een nek-aan-nek- race tussen de Molenstraat en het Parkcomplex. Beide elftallen wonnen tweemaal en speelden tegen elkaar gelijk. Strafschoppen moesten hier de beslissing brengen. De spelers uit het Parkcomplex waren hier iets beter in, zodat zij voor de tweede maal in successie de eerste prijs vei'overden. Tweede werd dus de Molenstraat en de Jan Hoorn straat werd eervol derde. In deze af deling werd de Stationsstraat met de combinatie Dorpsstraat/Wallen resp. vierde en vyfde. In de afdeling voor spelers van 16—18 jaar ging het eveneens zeer spannend toe. Nadat men op de helft van het toernooi was gekomen, stonden de drie deelnemen de straten gelijk met elk 2 punten. Toen liep de Voorweg één punt uit maar werd later ingehaald door de Molenstraat. Evenals in de andere af deling moest hier worden beslist door middel van penalties. De Molenstr.- bewoners waren hierin iets beter be dreven dan de spelers van de Voor weg, zodat deze dus in het bezit kwa men van de fraaie eerste prijs. De Voorweg werd tweede en derde werd in de combinatie Dorpsstraat/Wal len. Na afloop van deze prettige sportdag reikte de heer W. Huur man met een toepasselijk woord de prijzen uit aan de aanvoerders van de elftallen. De organisatoren kun nen weer op een geslaagde dag te rugzien. Geslaagd. Bij het te 's-Graven- hage gehouden Mulo-examen slaag den Nettie Hermus, Jan Adegeest, Gijs Adegeest en Jeanne Kneppers. Te Aalsmeer slaagde voor het vakdiploma Bloemsierkunst onze plaatsgenoot de heer J. Kuiper. Voor het middenstandsdiploma slaagden mevr. M. H. van Santen, J. van Staalduinen en A. Vollebregt. Indeling voetbalcompetitie. Voor het a.s. competitieseizoen is DSC 1 ineedeeld in de vierde klasse D met De raad der gemeente Koudekerk kwam gisteravond in openbare zit ting bijeen o. 1. v. burgemeester J. P. de Herder. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de afd. van de Bond van Plattelandsvrouwen om b eschik- baarstelling van een lokaal der oude O. L. school voor de Bejaardenso ciëteit, en ruimte in het uitbreidings plan voor een speeltuin. Het eerste werd in handen gesteld van b. en w.s terwijl het laatste voor kennisgeving werd aangenomen. Ook was er een schrijven van de heer H. J. Heemskerk waarin hij ont slag vroeg als lid der woonruimte- oommissie, hetwelk werd verleend. Hamerstukken. Vervolgens werd garantie ver leend aan een tweetal Bouwkasspaar- ders resp. de heren L. de Wit en J. van Nieuwenhuyze. De kinderbijslagverordening werd gewijzigd, daar het bedrag wordt verhoogd. De interimregeling „ziektekosten gemeentepersoneel" werd voor 1957 vastgesteld voor gehuwden op 112,80, en voor ongehuwden op 56,40. Ook ging de raad accoord met het toekennen van 2 looncompensatie voor het gemeentepersoneel in ver band met de huurverhoging. De vergoeding ingevolge de L. O.- wet 1920, over 1956, voor de Ned. Herv. school werd vastgesteld op 4051,30. Voor het vakonderwijs nuttige handwerken aan deze school, over 1956 werd het bedrag van 1171,88 vastgesteld. De rekening waterleidingbedrijf dienst 1956 werd voorlopig vastge steld op een winstsaldo van 322,56. Gewone dienst"/ 2476,50. De raad stelde zich na enkele be sprekingen garant voor de bouw van een nieuw Diaconessenhuis te Leiden tot een bedrag van 3.523, Aangeboden werd de gemeentere kening dienst 1956. Het batig saldo bedraagt 27616, Door niet uitgevoerde voorgenomen werken komt men aan dit hoge be drag. De heren M. Maat, H. J. Heems kerk en P. van Hemert werden aan gewezen als lid van de commissie tot nazien dezer rekening. Voor verdere inrichting van de nieuwe O. L. school werd een cre- aiet gevraagd van 3.250,ter aanschaffing van gordijnen, meubi lair, matten en verlichtingsarmatu ren. De raad verleende dit vlot. Rondvraag. De heer H. J. Heemskerk vroeg naar de toekomstige exploitatie van het sportveld, en naar de uitbreiding van de straatverlichting aan de Hondsdijk; tevens was vragensteller met de heer Jac. van Veen ontstemd over de lange duur van oplevering der 18 in aanbouw zijnde woningen. De heer P. van Hemert vroeg naar de plannen voor de bouw van 13 wo ningen. De heer M. Maat bedankte als lid van de woonruimtecommissie. De voorzitter deelde mede dat één dezer dagen met de sportvereniging een bespreking over het nieuwe sportveld zal worden gevoerd; aan de verlichting van de Hondsdijk wordt gewerkt. Met betrekking tot het afleveren der nieuwe woningen zeide de voorzitter, de opmerking ongemotiveerd te achten, tegenover de aannemer. Hij wilde hier t.z.t. in de raad op terug komen, omdat hy dit ook niet kon accepteren. De tekeningen voor 13 woningen zyn bij de betreffende instanties in gediend; het wachten is op goedkeu ring. NIEUWVEEN ERNSTIGE AANRIJDING Gisteravond omstreeks half zeven is onze plaatsgenoot J. v. Leeuwen, rijdende op een door hem bestuurd motorrijwiel, met als duopassagiers zijn echtgenote en de 19-jarige A. v. Leeuwen Czn., op de openbare weg Blokland alhier tegen een in de gras berm van de rijweg staande houten paal van het lichtnet gereden. Op genoemd tijdstip reed dhr. Van Leeuwen in de richting Uithoorn toen hij ter hoogte van de boerderij van D. Lam een voor hem rijdende vrachtauto, bestuurd door dhr. Ligt- hart uit Nibbixwoud, wilde inhalen. Op hetzelfde moment week de be stuurder van de vrachtauto eveneens naar links om een voor hem rijdende auto in te halen. Hierdoor kwam Van Leeuwen in moeilijkheden en zag zich genoodzaakt, na eerst langs en door de grasberm te hebben gereden, te kiezen tussen een onvermijdelijke botsing met bedoelde paal of de vrachtauto. Met behoorlijke snelheid kwam hy in botsing met de paal. De gevolgen lieten zich voor de bestuurder ernstig aanzien. In ver band met de weersgesteldheid werd het slachtoffer op advies van dr. A. M. v. Dongen bij omwonenden bin nen gedragen. Hier constateerde de dokter een linkerarmbreuk, alsmede inwendige kneuzingen ter hoogte van de borstkas. Na terplaatse te zijn verbonden door de dokter in samenwerking met de E.H.B.O. werd het slachtoffer per ziekenauto naar 't Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De passagiers kwamen met de schrik vrij. Het mo torrijwiel werd ernstig beschadigd. Door de rijkspolitie zal van een en ander proces-verbaal worden opge maakt. Beschonken bromfietser veroor zaakt aanrijding. Koeleman uit Ter Aar reed met een door hem be stuurde Volkswagen in de Dorps straat in de richting Ter Aar. Ter hoogte van kapper Van der Leden haalde genoemde K. een voor hem uit rijdende bromfietser in. Op het moment, dat dhr. K. de bromfietser vrijwel gepasseerd was, hoorde hij I ter hoogte van de rechterachterzijde van de auto een klap. 't Bleek dat de bromfietser, bewoner van Korteraar, die onder de invloed van sterke dx-ank verkeerde, tijdens het inhalen de macht over z'n stuur verloor en met de rechterzijde van de Volks wagen in aanraking kwam, waarna hij ten val kwam. Door omwonenden werd het slachtoffer met verwondin gen aan het gelaat bij Van der Le den binnengebracht. Door dr. A. M. v. Dongen werd de eerste hulp ver leend. Per taxi werd de aangeredene naar zijn woning vervoerd. De brom. fiets werd beschadigd. de volgende verenigingen: ADS, Bo degraven, Kranenburg, Maasstraat, Oudewater, PDK, Stolwyk, Tonegido, VEP en Woerden. In deze clubs ko men enkele nieuwe tegenstanders voor, doch eveneens diverse oude be kenden. NOORDEN Postduivenver. „De Vooruitgang". Wedvlucht vanaf St. Quentin, af stand 278 km. De duiven werden ge lost om 7.15 uur, aankomst eerste duif om 9.30 uur. Uitslag: Gebr. Oos terman 1, 2, 8, 11, 12, 15, 18, 20; P. Pieterse 3. 10; H. Tuithof 4; J. Tijs terman 5, 11, 13; D. v. d. Helm 6, 7, 14; J. Griffioen 9, 10, 16; A. v. Leeu wen 17, 19. Wat lezers schrijven Leiden, 8 aug. 1957. LANGEGRACHT LANGE KLACHT? Als bewoner van de Langegracht, die dagelijks uit hoofde van zijn werk, vanaf de Langegracht, via Korte Mare, Veemarkt en Schutters veld fietst, zou ik aan de redactie gaarne enkele vragen stellen, die mij bijzonder interesseren en ook wel ergeren. 1) Ik zou op de eerste plaats wil len vragen, wanneer ze nu met de demping van de Langegi-acht begin nen (een onhygiënische stinksloot). 2) Op de tweede plaats, hoe lang blijft de weg op het Schuttersveld nog weg (deze verbinding laat al ja ren op zich wachten); 3) Komt nog ooit de verbindings weg Langegracht via de Veemarkt, Molen de Valk, Schuttersveld tot stand? Noot redactie: Ook vóór het be grip „bestedingsbeperking" in het nieuws kwam was de demping van de Langegracht en de aansluiting op het diaduct een project, dat voorlopig nog niet aan de orde zou komen. Daar waren verschillende oorzaken voor te noemen, één ervan was het G.G.D.-gebouw, dat in de weg staat Welke tijd we nu moeten noemen, nu er van ingrijpende bezuinigingen sprake is, weten wij evenmin als het gemeentebestuur. Nieuwkoop 11 augustus. In Nieuwkoop is al enige tijd een melksanering en de bevolking heeft de voorgeschreven tyd gelegenheid gehad hiertegen hun bezwaren ken baar te maken. Dit is niet geschied en de melksanering is nu een feit. Wegens de uitbreiding in onze ge meente, worden de wijken bij tijd en wijle op basis van omzet weieens veranderd. Bijvoorbeeld, de melkbe zorger in het Zuideinde ziet dan zijn wijk langer worden, omdat vele men sen uit het Zuideinde verhuizen naar de uitbreiding. In het Zuideinde wordt weinig gebouwd en worden vele huizen onbewoonbaar verklaard. Nu hebben enkele bewoners in het Zuideinde bezwaren, dat zij met de grensverandering van de wijk, van melkbezorger moeten veranderen en hebben dientengevolge een verzoek gericht tot de vertrouwens-commissie der melksanering, om de grenswijzi ging niet door te laten gaan, met het gevolg, dat een 20-tal gezinnen bij hun melkbezorger, die zij in eerste instantie toegewezen hadden gekre gen, konden blyven. Dit is hun goed recht om die te verzoeken, maar, als men dit maar het eerlijke middelen doet. Wat is nu het geval. Men heeft ondergetekende zijn naam op het verzoekschrift geplaatst, zonder dat hij er iets van af weet. Daar onder getekende in verschillende besturen van organisaties zitting heeft en als zodanig het vertrouwen heeft van vele mensen, was hij een mooie trek pleister voor andere mensen, om ook hun handtekening te zetten of hun goedkeuring te geven aan deze ac tie. Het is wel geen wereld schokken de gebeurtenis, maar mijnsinziens toch een daad, welke ondergetekende ten zeerste afkeurt. Ondergetekende verklaart dan ook met deze, dat hij niet op het verzoekschrift heeft ge tekend en dat hem nooit entenimmer gevraagd is of hij met deze actie accoord ging. Om deze reden geachte Redactie verzoek ik u dit ingezonden stuk te willen plaatsen in uw blad, mede ook om een groot misverstand uit de we reld te helpen. Hoogachtend. E. H. VAN DAM.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7