Fantasierijk corso-in-miniatuur reed door het Van der Werffpark Kinderen in actie op „Romantiek en bioemen" Pater Van de Barselaar vertrekt van r.-k. Lyceum Circus Knikkebeen verdwijnt weer voor een jaar ~ZO VERHUIST DE NZH MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Het was zaterdagmiddag DE middag voof de kinderen op de tentoonstel ling „Romantiek en Bloemen" in het Van der Werffpark te Leiden. In sa menwerking met de winkeliersvereniging van de Douzastraat had de heer G. J. Kiersch, de alom-bekende corso-ontwerper, een kinder-corso ontwor pen, dat, mede dank zij de medewerking van het V.V.V., het Corso-comité, maar op de eerste plaats dank zij de kinderen uitstekend geslaagd is. per heeft 't voor de kinderen niet minder aantrekkelijk gemaakt. Ze hebben 't werk van de heer Kiersch met enthousiasme gadegeslagen en ongetwijfeld veel geleerd van zijn smaakvolle arbeid, wat dan ook zijn opzet was. En er was verder nog ge noeg te doen. Hier was 'n fiets nog te vuil, daar moest 'n wiel aan een kar gerepareerd worden. En viel er niets op te knappen, dan konden de jeug dige deelnemers altijd nog „duimen" voor droog weer. Belangstelling helaas gering De kinderen. Niet in 't minst onder de indruk van de flinke wind en de dreigende wolken, stonden de deelnemende kin deren zich om 1 uur al voor de in gang van 't park te verdringen, om toch maar vooral op tijd klaar te zijn voor hun corso, dat om 3 uur begon. De deelnemertjes kwamen behalve 7n balletgroepje en 't toneelgroepje van de Professorenwijk, voor 't grootste deel uit de Doezastraat en omgeving. Zij hadden reeds dagen van te voren hun fietsen, steps, driewielers en kar ren letterlijk schoongeboend en naar de heer Kiersch gebracht, die ze ver sierde. Dit laatste is ongetwijfeld 'n primeur voor 'n kindercorso, kinder corso's worden anders altijd door de kinderen zelf klaar gemaakt. Dit ar rangeren door 'n echte corso-ontwer- Het corso zelf. Om 3 uur precies zetten de 35 voer tuigen, die van twee tot vier wielen, groot en klein varieerden zich in be weging met voorop drummers van „Jong G. en G." Met een zo roman tisch décor als 't bloemrijke Van der Werffpark kwamen de prachtige De jeugdige koperslager op zijn praalwagen. praalwagentjes, de versierde fietsen, drieweilers en steps en de met bloe- men getooide elfjes wel fantastisch goed tot hun recht. Praalwagens in een kindercorso waren een primeur in Nederland. Tot de allermooisten behoorden wel „Kin derdroom" van de kinderen van de heerjPerfors, „De Koperslager" met Thijs Wolters, die wel tot de enthou siaste medewerkers gerekend mag worden, „De Bloemenman" en de „Jongensford". Verder zagen we een kinderwagen, anno 1900 van Irene Jongman, 'n versierd bakfietsje en roodkapje en de wolf, Josette Kiersch met een herdershond. Na de eerste rondgang speelden Lies je Bemelman en Bob den Hertogh op hun accordeon in een der perken en danste Ada Zandvliet als bloemen- fee op „Eosen aus dem Süden" van Strauss. Allen een prijs. Nadat alle kinderen een glaasje li monade hadden gedronken werd om 5 uur en 's avonds om 7 uur 30 de rondgang door 't hele park herhaald. De kinderen kregen allen een prijs voor hun prestaties. Tot slot moet het ons van 't hart, dat 't wel erg jammer is, dat dit aar dige kindercorso door een zo'n klein publiek werd gadegeslagen. Het kindercorso en 't enthousiasme van de kinderen zelf was 't bezoek vooral van de jeugdigen dubbel en dwars waard geweest. Alle lof dan ook voor de organisatoren. Benoeming en vertrek Hartebrugparochie Na ruim een jaar als kapelaan in de Hartebrugparochie te Leiden gewerkt te hebben vertrekt pater Hieronymus Copray o.fm. naar het Franciscaner klooster te Woerden, voor het ver richten van assistentenwerk. Pater Copray was in Leiden de opvolger van pater G. Hogenelst o.f.m. Hij heeft als zodanig het werk van laatst genoemde, dat vooral lag op het ge bied van de vrouwelijke jeugdzorg, overgenomen. Pater Copray werd in 1917 te Amsterdam geboren, hij was vier jaar kapelaan te Lichtenvoorde en enige tijd assistent aan het beke ringswerk „Open Deur" te Delft. In de plaats van pater Copray is als kapelaan aan de Hartebrugparochie te Leiden benoemd pater H. Hagen o.f.m. Pater Herman Kagen werd op 17 januari 1917 te Ankeveen geboren, priester gewijd in 1942, waarna hij zitting had in de redactie van ver schillende tijdschriften, die door het klooster te Weert worden uitgegeven. Daarna was pater Hagen werkzaam aan het „Open Deur"-bekeringswerk te Delft. BIOSCOPEN. Casino: „Die man is gevaarlijk", 18 jaar. Matinée „Trouwe kamera den", alle leeftijden. Lido: „Du bist Musik", alle leef tijden. Luxor: „Artists and models", 18 jaar. Trianon: „10.000 bedrooms", alle leeftijden. Rex: „De drie musketiers", 14 jaar. Matinée: „Tom en Jerry", alle leeftijden. Moeder en kinderwagen op het kindercorso. Het dochtertje van de heer Kiersch als Roodkapje met een „getemde" wolf. Pater Octavianus van de Barse laar o.f.m., godsdienstleraar aan het r.-k. Lyceum St. Bona ven tura te Leiden is benoemd in dezelfde func tie aan de r.-k. H.B.S. St. Martinus te Bolsward. Pater van de Barselaar was vóór hij twee geleden te Leiden werd benoemd al als godsdienstleraar aan de r.-k. H.B.S. te Bolsward werkzaam. In Leiden was hij aal moezenier van de school-zeeverken- ners; hij leidde de godsdienstcursus B voor onderwijzers. Opvolger van pater Van de Barse laar wordt pater drs Benignus Kör- ver o.f.m., tot op heden godsdienst leraar aan het St. Bernardinus-col- lege te Heerlen. Pater Benignus Körver werd op 27 juli 1913 te Kerkrade geboren, in 1933 trad hij in het klooster; in 1940 werd hij priester gewijd. Na de wij ding voltooide hy de studie in de theologie aan de universiteit van Nij megen. Hij was enkele jaren direc teur van een hulpactie voor Duitse vluchtelingen, waarvan het kantoor te Sittard was gevestigd. Daarna was hij ruim acht jaar godsdienstleraar te Heerlen. Huldiging van de leiders Vrijdagmiddag is tot grote spijt van vele artisten de laatste voorstelling van „Circus Knikkebeen" gegeven. De tent was goed gevuld, de artis ten zetten voor het laatst hun beste beentje voor en brachten voor het hooggeacht-publiek vlot hun num mers. Alleen het laatste nummer had iets aparts. Plotseling stopte de artisten-parade en werden achtereenvolgens Baro nesse Sixma v. Heemstra, dhr. Koe- voets en dhr. v. Adrichem in de piste geroepen. Een van de meisjes bood hun uit naam van allen als blijk van waardering een cadeaux aan. Daarna bedankte dhr. v. Adrichem alle medewerkers voor het werk dat ze voor het circus gedaan hadden en zegde hun een feestavond toe. De bijna vijftig artisten trokken naar huis. Zij zijn, na veertien dagen in het circus te hebben geleefd, nu weer teruggekeerd in de burger maatschappij met het vaste voorne men het volgend jaar zioh weer te laten opnemen in de gezelige circus- Burgerlijke Stand Geb.: Kené Alphons Richard, z. v. M. J. Kleijn en M. W. Hoogland; Marianne, d. v. F. J. van der Spree en G. M. A. van der Geest; Ingrid, d. v. A. J. Blansjaar en W. Azier; Marco, z. v. W Kleis en E. Vierkant; Robert, z. v. H. Regeer en C. Beek man; Anthonius Johannes Maria, z. v. G. M Krol en M. C. v Rijn; Johanna, d. v. W. Muilwijk en M. Oranje; Ro bin Paul, z. v. P. J. Hoytema v. Ko nijnenburg en E. M. Duijff; Cornelis, Dirk, z. v. A. v. Egmond en M. D. v. Beelen; Belinda d. v. T. M. A. Hoe bink en E Hassell; Johanna, d. v. H. Binnendijk en M. van Polanen. Overl.: K. Duindam, 48 jr. echt genote van W. de Ruyter; J. v. Kam pen, 85 jr. man. sfeer. Zaterdag werd de tent neer ge laten opnemen in de gezellige circus- been weer voor een jaar. Het volgen de jaar hopen de circusmensen weer op te treden met een nieuw pro gramma. HAAGWEGKWARTIER VISTE TEN BATE VAN BEJAARDEN- UITSTAPJE. Zaterdagmiddag hield de buurtver eniging Haagwegkwartier in de Nieu we Vaart een viswedstrijd ten bate van het jaarlijks uitstapje van de be jaarden in deze buurt. Veel steun on dervond de buurtvereniging hierbij van „Sport en Genoegen", die de ge hele organisatie van deze wedstrijd ter hand had genomen. Na afloop van de v/edstrijd werd de gevangen vis weer aan zijn element toevertrouwd. Er waren 103 deelne mers, waaronder ook mevr. Hars kamp, uit Koudekerk, die bloemen kreeg, omdat zij de enige vrouwelijke deelnemer was. Men viste 2 maal één uur, waarna prijsuitreiking volgde: 1. W. de Vries (Hengelsport), 2. D. van Leeuwen (Alphen) 3. D. de Jonge (Alphen) 4. B. van Leeuwen, 5. D. Hoogstraten. De voorzitter, de heer Schroder reikte de prijzen uit. Overigens werd iedere deelnemer met een presentje bedacht. Voor de achtste bejaardentccht kunnen deel nemers uit het Haagwegkwartier zich hedenavond opgeven tussen 8 en 9 uur bij het clubhuis. GESLAAGDEN „RIJNLAND" Voor de Associatie-examens slaag den in 1957 de volgende cursisten van het R.K. Handelsinstituut „Rijn land" te Leiden. Boekhouden: mej. E. v. d. Poel, Zoeterwoude, de heer G. v. d. Akker, Katwijk. Spreek vaar digheid in de Engelse taal mej. F. Bik, Leiden. Nederlandse Handels correspondentie: de dames G. Ouwerkerk, Leiden, G. Kemperman, Oetgstgeest, L. Speel, Leiden, N. v. d. Zwet R'veen, C. Bank, Boskoop. In september a.s. wordt onder lei ding van mrs VerhoefMacklin be gonnen met een opleiding voor de akte Engels L.O. Wat lezers schrijven Leiden, 10 augustus. VERKEERSSITUATIE ROND UTRECHTSEBRUG. De aanrijding (stadstram—fiets) vorige week op de Plantage-Hoge- woerd, moge hopelijk een bijdrage zijn om tot begrip te komen van de gevaarlijke verkeers-situaties in de omgeving Utrechtsebrug, m.n. Leven daal, Plantagelaan, Utrechtse Veer, Zoeterw. Singel, Utr. Jaagpad, Hoge Rijndijk. Vooral op de spitsuren, 1212.45 en 5.5.30 is daar voor voetgangers de toestand zeer gevaarlijk. Komende van het Levendaal razen de auto's en brommers voort op een wijze, die alle perken van behoorlijkheid over schrijdt. Komend van de Zoeterw. Singel mist men het nodige uitzicht. Heeft men rekening gehouden met een opduikende auto van het Leven daal, dan komt plots achter deze auto een roekeloze motor te voorschijn. Het verkeer van de H. Rijndijk, veel al vrachtauto's met opleggers, is druk; vermeerderd door vrachtauto's, komende van het Utr. Jaagpad en auto's uit de Ford Garage. Buitendien nog de niet wijkende tram. Enige verbetering in de situtaie zou allicht te verkrijgen zijn door een z.g. inhaalverbod, terwijl ook het be palen van een maximumsnelheid op deze-wegen veel zou kunnen bijdra gen tot meer veiligheid voor voetgan gers en rustige fietsers. Zy, die eenzelfde gedachte ten deze hebben, zou schrijver dezer wil len vragen, aan b. en w. en aan de Verkeers-inspectie een bewijs van instemming met bovenstaand te zen den. N. G. S. Wilt U iets weten? Vraag Mevr. A. Y. 1. Een ka toenen blouse is in een teil chloor -gevallen. Er zijn allemaal gele vlek ken in gekomen. Wat is hier nog aan te doen? 2. In een blauw katoenen rok is een vetvlek gekomen. Na gewassen te zijn, is de plek nog te zien, Wat te doen? 3, Kunt u mij aan een adres hel pen, waar ik opgezette paradijsvo gels kan krijgen en hoe duur kosten die? Antwoord: 1. Hier is niets meer aan te doen. 2. Probeert u het nog eens door de vlek te betten met tetra of vlekken water. Hierbij van de buitenkant van de vlek naar binnen toe werken en ook de omgeving met het middel be handelen om het ontstaan van krin- PROF. DR. C. DE BOER (LEIDEN) OVERLEDEN. Op Westerveld is zaterdagmiddag in alle stilte het stoffelijk overschot ge cremeerd van prof. dr. C. de Boer, oud-hoogleraar van de rijksuniversi teit te Leiden, die dezer dagen in de ouderdom van 77 jaar is overleden. Prof. dr. De Boer, die van 193-1 tot 1950 hoogleraar was aan deze univer siteit, was ook buiten het terrein van zijn dagelijkse werkzaamheden een zeer geziene figuur Hü studeerde te tege'n~te gaan." De bewerking Groningen en heeft voor zijn Leidse periode het onderwijs, het hoger on derwijs en de wetenschap gediend in Groningen, Amsterdam en Utrecht. In 1920 werd hij benoemd tot lec- herhalen tot de vlek is verdwenen. 3. Het is ons bekend, dat het pre- pareerbedrijf Natura, Gr. v. Prinste- rerstraat 2a Utrecht nog in het be- ia4w WCiV1 ucuwltlu J§[zit is van opgezette paradijsvogels, tor aan de rijksuniversiteit te Leiden, j Pe PrÜs varieert van 25 tot 150. De studie van en de acamedische op leiding in de moderne talen werd in ons land zeer laat officieel geregeld, hetgeen tezamen met de financiële moeilijkheden van het rijk in latere jaren heeft veroorzaakt, dat dr. De Boer eerst op 7 april 1931 tot hoog leraar werd benoemd. Prof. De Boer ging met eiperitaat bij het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Stelt u zich met genoemd bedrijif in verbinding. Vraag H. Z.: 1. mijn dochter is ln betrekking bij een mevrouw, heeft zij ook recht op vakantiegeld? 2. Kan iemand in het geval, dat zij flauw valt zander meer ontslagen worden? Antwoord: daar het in beide ge vallen huishoudelijk personeel be treft, vrezen wij, dat hier niet veel aan te doen is. Helaas bestaan voor UITGAANSDAG VOOR KINDEREN j dit personeel nog steeds geen wette- VAN ,DE STALEN BAND". ÜJke rechten en berust alles wat be- treft loon, vakantiegeld en ontslag- Zaterdagmorgen half 10 vertrok j termijn op onderling gemaakte af- vanaf de Turfmarkt de salonboot spraken. „Succes" met ruim 300 kinderen van „De Stalen Band", de personeelsver. Vraag F. P. v, D.: Ik wilde enige van HCW—NEM, om over het Ka- tijd met vakantie gaan naar Utrecht, ger- en Braassemermeer Avifauna teGelderland en Noord-Brabant. Kunt Alphen te bereiken. Het vertrek was u mij de belangrijkste bezienswaar- droevig: de regen plenste in stromen digheden van die provincies noemen? neer, maar de kinderen zaten geluk-1 Antwoord: het is voor ons niet kig allen droog en zij werden bezig doenlijk u die hier allemaal op te gehouden door leiders en leidsters, gaan sommen. U kunt hiervoor het In Avifauna klaarde het weer geluk- beste de WV-bureaux van de plaat- kig op. De kinderen konden genieten sen Arnhem Utrecht en Den Bosch van het spel in de speeltuin. Terug aanschrijven, dan krijgt u een folder ging men langs de Rijn naar Leiden toegezonden, waar alle bezienswaar- waar men om 5 uur zeer voldaan digiheden op vermeld staan, weer aankwam. Zaterdagmiddag verhuisde het be kende groene huis van de N.Z.H. van het Stationsplein te I uden naar de Marnixstraat in Amsterdam. Het ge bouwtje werd in zijn geheel op een truc geplaatst en /ervolgens naar de hoofdstad gereden. Het merkwaar dig transport trok veel bekijks. Dit transport heeft veel voeten in aarde gehad. In het begin van de week zou dit oude houten gebouwtje al naar Am sterdam verhuizen, maar er moest nog toestemming van Amsterdams ge meentebestuur volgen. Het oplichten van het huisje kostte veel werk, daarna moest men op de vrachtauto wachten en zaterdagmorgen vroeg moesten uit Utrecht nog stalen platen worden gehaald waarover het huisje verschoven kon worden. In dit ver band is het interessant te horen, dat het huisje, slechts tijdelijk we ver namen twee maanden gebruikt zal worden. Sloop zal volgen. (Foto: De Leidse Courant). t

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5