1 NSTREEK Vakopleiding Bouwbedrijf examineert te Leiden Scherp „Natuur en Jeugd" gast van V&D te Leiden Belangwekkend initiatief „Romantiek en Bloemen" WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Stimulans voor jonge arbeider Zonder voldoende goede vaklieden in de bouwwereld zal ons land nooit uit de woningnood geraken, die Ne derland zo hardnekkig in haar ban houdt. Maar aan goede vaklieden is een schreeuwend gebrek. Het is hier om, dat de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, een stichting, gevormd uit het Nederlandse bedrijfsleven, cursussen in het leven heeft geroe pen, die de jonge krachten theoretisch en practisch vormen tot bruikbare ar beiders. Maandagochtend begonnen te Lei den de examens, waarin 48 jongens (43 timmerlieden en vijf metselaars) door de Stichting op hun vakkennis werden getest. Hiervoor genoot de examencommissie gastvrijheid in de r.k. technische school „Don Bosco" aan de Boerhaavelaan. Na de ambachtsschool hebben de candidaten eerst een twee-jarige avondopleiding Aanvullend Theore tisch Onderwijs doorlopen, waarbij ze overdag in het leerlingenstelsel van de Stichting in de bedrijven werk zaam waren. De eindexamens, die geheel zijn af gesteld op het bedrijf, maken de weg vrij naar het Rijksnijverheidsdiplo- ma, dat de jongelui de graad geeft van adspirant-timmerman of adspi- rant metselaar, met het recht op een loontoeslag. Het wordt afgenomen door werkgevers en werknemers uit burger- en nieuwbouw. Ernst. Het was aardig om de ernst te zien, waarmede de jonge timmerlieden in het werklokaal bezig waren met het maken van dakschotten, die mis schien een beetje „gezocht" waren maar als examenwerk bijzonder nut tig. De valse verstekken in de vele profileringen leverden de geëxami- neerden nogal wat moeite bij het ma ken v. d. verbindingen. Ze konden hun werk echter op hun gemak doen, want er was voor de praktijk-stukken 28 uur uitgetrokken en het eerste werk werd reeds na 12 XA uur ingele verd. De werkstukken, die te Leiden ge maakt worden, vormen, samenge voegd met de stukken uit andere de len van het land, 20 padvindersclub- huisjes, die te zijner tijd aan de Ver. „De Nederlandse Padvinders" zullen worden overgedragen. Algerijnse hinderlagen Franse valschermtroepen, leden van het vreemdelingenlegioen en infante risten achtervolgen, gesteund door vliegtuigen en artillerie, een groep opstandelingen, die maandag ten zuid-oosten van Algiers 21 Franse mi litairen hebben gedood. 21 Fransen worden nog vermist en twintig militairen hebben verwondin gen opgelopen. De Franse militairen, die in berg achtig gebied opereerden, zagen een groep van ongeveer honderd opstan delingen, die met khaki uniformen en helmen waren uitgerust, aan voor bondgenoten. De opstandelingen openden direct met automatische wapens, bazooka's en mortieren het vuur, waardoor vijf tien Fransen op slag werden gedood. De rebellen verloren tot dusver zes tien man aan doden. Zes van hen wer den gewond en gevangen genomen. Inmiddels is uit officiële cijfers te Algiers gebleken, dat bomaanslagen, schoten en steekpartijen in de stad Algiers sinds het begin van de op stand, nu 33 maanden geleden, opge teld, een moord om de andere dag geven. POTLOOD en GEEST Naast de praktijk kregen de exa minandi mondeling en schriftelijk ook constructieleer, materialenleer en veiligheidsvoorschriften. Van hun kennis van deze stof moesten ook de jonge metselaars, die we onder het afdak van de rijwielbewaarplaats op de cour aantroffen eveneens een proeve geven. Voor hen bestond de praktijk vit het maken van doorgaande kolom men, waartussen siermotieven moes ten worden aangebracht. De boven zijde van het werk, dat volgens te kening wordt vervaardigd, liep uit in de aanzet voor een kozijn. Elk van de candidaten kreeg de beschikking over 350 stenen. Eerste begin was moeilijk. Voor de metselaars begon de moei lijkheid al bij het uitzetten van hun opdracht (stellen), een karweitje, waarbij de. metselaar in de omgeving van Leiden doorgaans door een tim merman geholpen blijkt te worden. In het gehele land volgen momen teel ongeveer 2500 leerlingen een op leiding voor het Rijksnijverheidsdi- ploma. Daaronder bevinden zich ook betontimmerlieden en tegelzetters. Opvallend en betreurenswaardig is, dat er zo weinig belangstelling is voor de opleiding tot metselaar. Wanneer de gegadigden het diplo ma voor deze opleiding hebben be haald, kunnen zij een gezel-cursus volgen tot all-round-vakman, die ech ter nog niet onder de bemoeiing staat van de Stichting Vakopleiding Bouw bedrijf. Wel bestaan de plannen om deze cursus per september a.s. in en kele proefscholen te beginnen. Op vrijdag, 9 augustus a.s., vindt de diploma-uitreiking plaats van de lo pende examens. Het bedrijfsleven zal hierbij belangstelling tonen. AVONDFEEST OP ENDEGEEST Maandagavond waren de patiënten van Endegeest op het oude kasteel plein samengekomen om een gezellig openluchtfeest te vieren. Het is een feestavond geworden welke onder de leiding van de heer Th. L. Spiering een fantastisch einde had.' Vermel denswaard is het optreden van twee vrouwelijke patiënten als „Snip en Snap', die een leuk praatje maakten over beroepsvoetbal. De schetsjes en spelen werden tussendoor opgeluis terd door een mondharmonicagroep o.l.v. de heer C. N. Keur. Aan 't slot van de avond was er een polonaise onder de gloed van bengaals vuur. De patiënten gingen allen voldaan huiswaarts. w.w.w. WERELDWONDER in Wonderwereld Warmond (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek Spec.: Forellen en Poulardes Res.: K 1711—855 Vergaderingen, recepties, promoties, modeshows en tentoonstellingen. Onbekend maakt onbemind. De natuur is gebleken voor de jeugd die opgroeit in de zich steeds uitbreiden de steenwoestijnen, die de groeiende steden zijn, een onbekende grootheid. Het is voor moderne schooljongens blijkbaar van meer belang dat ze alle verkeersborden kennen, dan dat ze het verschil weten tussen een beuk en een eik, tussen een kauw en een kraai. Men vermindert hierdoor het aan tal verkeersongelukken niet, verwijl aan de andere kant de vernielingen aan de stadsbeplanting hand over hand toeneemt. Teneinde de jeugd liefde bij te brengen voor alles wat leeft en groeit, en om door de jeugd ook de volwassenen te bereiken en hen de schoonheid van de natuur te laten zien, werd tien jaar geleden de Jeugdnatuurwacht opgericht. Met voldoening heeft de Stichting „Natuur en Jeugd" na het eerste de- VAN ALLES WAT OVER Kinder-bloemencorso in Van der Werffpark No. 507. Horizontaal: 1. reinigings middel, 3. kleine stoel zonder leuning, 5. meisjesnaam, 7. toon, 9. oude bena ming van liter, 11. voorwerp om te malen, 13. vlug, 15. keurig, 16. gem. in Limb., 18. boom, 20. bekend dier, 22. vriend (Fr.), 23. slag, 24. haar vlecht. Verticaal: 1. teug, 2. vis, 3. stuk ge schut, 4. kloof, 6. waterkering, 7. jon gen, 8. tapijt, 10 vogel, 12. gravure, 14. zijde van het voorhoofd, 16. dik wijls, 17. jongensnaam, 19. huisdier, 21. kikkerkuit. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 506. Horizontaal: 1. dame, 4. inees, 7. engel, 9. Andreas, 11. aks, 12. nap, 14. ra, 15. ink, 16. bij, 17. enk, 19. vel, 20. troebel, 24. enter, 26. soms, 27. leer. Verticaal: 1. do, 2. mens, 3. end, 4. mee, 5. elan, 6. si, 8. graniet, 9. akant, 10. sabel, 11. are, 13. pijl, 18. krem, 19. Vere, 21. ons, 22. bel, 23. os, 25. er. Het bezoekersaantal van de bloe mententoonstelling „Romantiek en Bloemen", die tot 14 augustus in het Van der Werffpark gehouden wordt, is nog voortdurend stijgende. Wanneer het bezoek met dezelfde dichtheid blijft toestromen als het de laatete dagen heeft gedaan, ver wacht het organiserend comité he denavond-laat (of anders morgen ochtend) de veertigduizendste be zoeker. Inmiddels blijft de aantrekkelijk heid van de expositie groeien. De te leurgestelde gezichten van hen, die vergeefs de tentoonstelling „Aua- Hortus" hebben gezocht, hebben het bestuur op het idee gebracht enkele van de mooiste bakken van deze Hongarije in de Assemblée De secretaris-generaal van de V.N. Dag Hammarskjoeld, peilt op het ogenblik de meningen van de landen- leden van de V.N. over de kwestie- Hongarije. Hij wil weten of de meer derheid een speciaal debat over Hon garije wil houden voor de nieuwe zit tingsperiode van de Algemene Verga dering van de V.N., die op 17 septem ber aanvangt. Zoals bekend, heeft de Amerikaan se delegatie, gesteund door de lan den, die er voorstander van waren, dat er een enquête-commissie voor Hongarije in het leven werd geroe pen, in juni voorgesteld om dit spe ciale debat van 10 tot 17 september te houden. Dulles heeft op zijn pers conferentie verklaard, dat 't stand punt van de V.S. op dit punt onge wijzigd is gebleven. In V.N.-kringen verwacht men, dat in de komende dagen een besluit val len zal. De westelijke delegaties zouden reeds een resolutie uitwerken, die op de bijzondere vergadering ingediend zou moeten worden. De Scandinavische landen, Italië, Frankrijk, Canada en Ceylon zouden weinig voor een speciale vergadering voelen. Vele ongelukken in de bergen Gedurende de laatste dagen zijn in Europa ten minste twintig mensen bij bergbeklimmingen om het leven gekomen. Dinsdag zijn de lijken gevonden van drie beklimmers van de Mont Blanc, waardoor het aantal slachtof fers in de Franse bergen tot negen is gestegen. Vrijdag verongelukten vier mensen, toen een hefschroef- vliegtuig uit elkaar sprong, nadat het lijk van een Franse bergbeklim mer in de Alpen was geborgen. In Zwitserland zijn in het afgelo pen weekeinde twee bergbeklimmers omgekomen, in de Italiaanse Alpen eveneens twee. De Oostenrijkse politie meeft mee gedeeld, dat vier mensen in de ber gen zijn verongelukt en drie ernstig gewond. De Beierse bladen maken melding van drie dodelijke ongelukken in het Duitse deel van de Alpen tijdens het jongste weekeinde. tentoonstelling naar het Van der Werffpark te laten overbrengen. Met de verwezenlijking van dit idee is men gistermiddag begonnen. Ook het kleine. Maar men heeft nog andere moge lijkheden gevonden om de romantiek in het park te verhogen. Op zaterdag, 9 augustus a.s., zal een kindercorso zijn ronde maken over de paden van het park. In sa menwerking met de winkeliersver eniging van de Douzastraat is op voorbeeld van de „groten" door dertig kleine deelnemers een bloe mencorso opgebouwd, dat op ge noemde datum om drie uur zijn eer ste ronde zal rijden. Als beloning voor de kleinen die voorafgegaan door kindermuziek met kleine praalwagens, steps, kinderwa gens, driewielers en bakfietsjes zul len paraderen, hebben het V.V.V., het Corso-comité, de winkeliersver eniging Douzastraat en de bekende corso-ontwerper, de heer G. J. Kiersch, prijzen beschikbaar gesteld. Des avonds om half acht is de laat ste rondgang van het kindercorso door het Van der Werffpark. In de bloemetjes gezet. Als blijk van waardering voor de voortreffelijke samenwerking en hulp tijdens het „Rijnsburgse Bloemen corso" van de zijde der Leidse ge meentepolitie ondervonden, heeft het corsocomité maandagmiddag aan het politiebureau in de Zonneveldstraat 122 prachtige boeketten laten bezor gen. De commissaris en de inspec teurs kregen een rijke bos anjers, de 115 andere politiefunctionarissen wer den bedacht met een bos gemengde gladiolen. Twee dingen zijn bij het bestuur van Romantiek en Bloemen opge vallen: talloze dames die de expo sitie bezoeken, laten zich o, ro mantiek door hun fotograferende cavaliers vereeuwigen te midden van bloemen en antiek. Het tweede punt belooft veel goeds voor de spoedige ontvangst van de veertigduizendste: het blijkt, dat slecht weer overdag geen enkele in vloed uitoefent op het aantal bezoe kers! Vakantiegangers komen zelfs bii voorkeur naar het Vander Werff park, als ze aan het strand of op de meren niet kunnen zonnen. Leidse Agenda TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „De mens in minia tuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 1 5 uur. (Tot 1 okt.). Van der Werffpark: Tentoonstelling Romantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur; zondags 15 u., donderdag bovendien 7.30 9.30 uur (20 juli23 september). Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Herdingh Blanken Hoge Woerd 171, tel 20502; Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20138; Apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel 26274. cennium reeds uit de statistieken kunnen leren, dat onder invloed en met behulp van de jeugdnatuur- wacht de baldadigheid van de jeugd vermindert. In de Jeugdnatuurwacht tracht ge noemde stichting de jeugd actief be zig te houden door excursies, het ver zorgen van planten en door wedstrij den op verschillend terrein. De leden van de jeugdnatuurwacht hebben door het gehele land gratis toegang tot de Horti botanici en tot de die rentuinen. Het is reeds te bemerken, dat ook onderwijskringen worden beïnvloed door het streven van de Stichting. In verschillende steden is door het gemeentebestuur een per soon aangewezen om 't werk van de stichting door verschillende acties te stimuleren. In dit licht gezien, is het bedroe vend, dat een stad als Leiden tot nu toe nog geen afdeling van de jeugd natuurwacht kent. Het bestuur van de Stichting, dat besloten heeft te komen tot de oprichting van een af deling te Leiden heeft thans de hulp gekregen van een groot warenhuis in de Sleutelstad: V «Sc D zal als gast heer fungeren van de eerste actie, die van 9 tot 22 augustus gevoerd zal worden. Gedurende deze twee weken zal de etalering van het wa renhuis bijna geheel gewijd zijn aan het dier en de planten in zijn omge ving, aan de mens en zijn gedragin gen in de natuur. Op de tweede etage wordt een tuin aangelegd van 65 vierkante meter. Er worden met behulp van de Leidse musea, circa honderd (opgezette) dieren uit het eigen land geëxposeerd Tijdens de wervingsactie is er een prijsvraag, waarin kinderen van 10 14 jaar hun kennis van plant en dier kunnen tonen. Voor belangstellen den van 14 tot 21 jaar is er de gele genheid om met het fototoestel het mooiste plekje van Leiden en omge ving vast te leggen. Voorts zijn er filmvoorstellingen en zal de heer P. Onderwater zijn poppen voor de jeugd'laten optreden. De jeugd, die zich tot het werk van de Jeugdnatuurwacht voelt aange trokken, kan zich middels de wed strijdformulieren voor het lidmaat schap aanmelden. Vrijdagmiddag 9 augustus, des middags om half drie wordt de actie van de Stichting Natuur en Jeugd geopend in het warenhuis van V. D. aan de Aalmarkt. Circus Knikkebeen. Morgen, donderdag, 8 aug. geeft C.K. zijn laatste avondvoorstelling en vrijdagmiddag om 3 uur de laatste middag waarmee de toernée in Lei den besloten wordt. Manden met fruit. De manden fruit van de bloemen- actie der winkeliersvereniging „Ho ge woerd" zijn gewonnen door de fa milie Jansen, Juliana v. Stolberghof te Leiden en door de fam. Mekel, Koninginnelaan 32 te Groningen. Laatstgenoemde familie was op va kantie in Leiden. Geslaagd. Bij het Nederlands opleidings In stituut voor het buitenland te Nijen- rode is geslaagd de heer A. A. A. M. Balistraat 70 te Leiden. Voor het examen M.O. (A) Frans zijn geslaagd de heer J. J. Jan sen en mevr. A. M. G. DoeffKleins- miede. Ontslag dr. G. I. Lieftinck. Aan dr. G. I. Lieftinck, lector in de middeleeuwse handschriften aan de rijksuniversiteit te Leiden is eer vol ontslag verleend als onderbiblio thecaris der universiteitsbibliotheek, teneinde zich volledig aan zijn we tenschappelijke werkzaamheden te kunnen wijden. Dr. Lieftinck blijft echter belast met de leiding der afde ling westerse handschriften in de bi bliotheek. NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. DE ADMINISTRATIE.! Student, na ongeluk, overleden Kort na twaalf uur in de nacht van dinsdag op woensdag is in het Academisch ziekenhuis te Leiden aan zijn bij een verkeersongeval te Al phen aan den Rijn opgelopen ver wondingen overleden de 23-jarige Leidse medisch student J. A. v. d. Meulen, van Friese afkomst en ge woond hebbende in het studenten pension „Wallon", Rapenburg 14 te Leiden. De heer v. d. Meulen was vorige week vrijdag van militaire dienst af gezwaaid en keerde per motor naar de Sleutelstad terug. Ter hoogte van het vogelpark „Avifauna" te Alphen aan den Rijn botste hij met vrijwel onverminderde vaart op een bromfietser. Maandagavond om ongeveer 10 uur keerden de pelgrims uit Leiden en omgeving, na 'n 3 daagse tocht naar 't genadeoord Beauraing, weer terug in de Sleutelstad. De reis die zaterdagmorgen na een H. Mis begonnen was, ging via Rot terdam, Dordrecht naar Rijsbergen, waar in de „Krabbenbossen" eerst een kopje koffie genoten werd. Onderweg werden door de geeste- lijké leider, kapelaan H. de Jong, de voorgeschreven gebeden verricht, af gewisseld door uiteenzettingen dei be zienswaardigheden van Beauraing door de heer J. Th. Trossel. Na het passeren van de grens toerden de pel grims via Antwerpen en Brussel naar „Jezus Eik" 'n klein plaatsje met een grote historie, waar de middagboter ham gebruikt werd. Daarna zette de touringcar zich weer in beweging om via Namen, Dinant en Anseremme te ongeveer 5 uur Beauraing te berei ken. Onder het zingen van het Mag nificat reden de pelgrims het bede vaartplaatsje binnen. In hotel „Salve Regina" volgde de verdeling der kamers, waarna om 6 uur in processie de eerste tocht ge maakt werd naar de tuin der ver schijningen. Hier werden allereerst bloemen aangeboden, waarna de aan beveling der intenties volgde. Om half zeven kwamen Andrée en Gil- berte Degimbre (de 2 ziensters) 't rozenhoedje voorbidden, aansluitend volgde het lof. De zondag begon met een H. Mis in de tuin, opgedragen door kapelaan De Jong, waarna om 10 uur de kruisweg begon in het Maria- Domein, 'n tocht welke de bedevaart gangers moeizaam, statie voor statie, omhoog voerde en aan het einde een heerlijk panorama bood over het "aatsje Beauraing. Intussen arriveerden een 20-tal bus- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 7 Augustus 1857. Advertentie: De Ondergetekende zijne Stalhouderij quiterende, zal dezelve van Donderdag 6 Augus tus af gesloten zijn, bedan kend met deze een ieder voor het genotene vertrouwen. H. W. Keuls (Leiden). Advertentie: Bij L. G. Smeenk, Apotheker en Droogist, op de Beestenmarkt te Leyden. sen met pelgrims uit Steenbergen en Bergen op Zoom, waarmee wij geza menlijk op de Esplanade achter de kapel de Plechtige Hoogmis bijwoon den. Een jongenskoor uit Poeldijk zong tijdens alle plechtigheden. 's Middags werd de processie opge luisterd door de Harmonie uit Bergen op Zoom. Onder het Lof, dat volgde, werd de ziekenzegen gegeven. Om half zeven 's avonds werd weer het rozenhoedje voorgebeden door de 2 ziensters, waarna om half tien de avondwake werd gehouden. AI veel te vlug was de vertrekdag aangebroken en verlieten de Leide- naars Beauraing, na een laatste groet gebracht te hebben aan Maria. De terugtocht voerde door 't mooi ste gedeelte van de Ardennen via Rochefort en Marche naar de water vallen van Coo, waar al heel spoedig enkele pelgrims hoog door 't lucht ruim zweefden in het kabelbaantje. Via Luik en Hasselt werd de grens post Baarle Nassau bereikt en na een heerlijk afscheidsdiner in Breda be ëindigde het gezelschap des avonds de (zon overgoten) tocht in Leiden. Burgerlijke Stand Geb.: Apolonia Theodora Maria, d. v. J. T Hogehboom en A. A. v. Am sterdam; Johanna Maria, d. v. L. Duyzend en C. Sira; Anita Maria, d. v. M. G. van der Leden en G. M. Plessers; Johannes Hubertus, z. v. J. Kettenis en M. C. Raaphorst; Frits Willem, z. v. A. F. Akkermans en W. J. v. Doorn; Louise, d. v. C. J. l'Amie en J. Klinkenberg; Sebastiaan Nico- laas, z. v. H. O. v. Os en E. A. Boer stra; Lamina Maria Harmina, d. v. J. A. Versluis en J. Oeben; Suzanne Cornelia Maria, d. v. J. W. A. Meijer en M. J. van der Pas; Elizabeth Her mine, d. v. H. J. A. Oosterhuis en D. M. W. Bosch; Jolanda Cornelia, d. v. C. J. Bakker en W. A. M. Pennings. Overl.: M. C. Verberg, 79 jr. wed. van F. J. L. v. Noort; W. A. Verhage, 11 uur zoon; J. Kok, 67 jr. man. ALPHEN AAN DEN RIJN DISTRICT RIJNLAND LTJLTM. Een jaarlijks hoogtepunt van de zomeractiviteiten van de leden van de L.T.J, en L.T.M. in het district Gouda- Rijnland is ongetwijfeld het zomer- sportfeest, dat reeds meerdere jaren achtereen te Woerden wordt gehou den. Dit jaar is dit feest gesteld op donderdag 15 augustus. De dag wordt ingezet met een ge zongen H. Mis om 9.30 uur in de ka pel van de eerw. zusters, waarvan de intentie luidt: „Een gezonde stand en een schone toekomst". In aansluiting op de kerkelijke bij eenkomst, vindt om 10.30 uur een bui tenkerkelijke bijeenkomst plaats in het r.k. verenigingsgebouw, waar de heer J. Verhaar uit Nieuwkoop, dis trictsvoorzitter van de LTJ een be groetingswoord zal spreken. Om 11 uur wordt de Franse film „Defroqué" vertoond en zal een ter zake kundige hiervan vooraf een ex plicatie geven. Zowel des morgens als des mid dags en des avonds zal de heer Kemp uit Reeuwijk voor een gepaste muzi kale omlijsting zorgen. Om 1.30 beginnen op de terreinen van „De Veste" de diverse sportwed strijden, zoals voetbal, hand bal, volleybal, 300 m. hardlopen voor dames, 1500 m. hardlopen voor heren, 4 x 80 m. estafette voor dames, 5 x 100 m. estafette voor heren, hinder nis wedloop voor dames, zaklopen voor heren, hinkstapsprong voor he ren, vèrspringen voor dames en touw trekken. Oes avonds om 8 uur wordt de dag besloten met een culturele bijeen komst in de zaal van het verenigings gebouw. De r.k. Zuider Toneelkring uit Rotterdam zal dan het toneelstuk „Vogel, vlieg de wereld in", een blij spel, vertolken. Tijdens de pauze worden de prijzen uitgereikt die men behaald heeft tijdens de sportwedstrij den. Mej. A. Kortmann, districts voorzit ster van de LTM, uit Alphen aan den Rijn, zal een slotwoord spreken en 'n analyse geven van de dag. BODEGRAVEN LTJ en LTM naar Maarssen. On geveer 50 leden van LTJ en LTM Bodegraven maakten een trip naar Maarssen. De bedoeling van deze avond was elkanders krachten in verschillende takken van sport op vriendschappelijke en sportieve wijze te meten. Tevens gold deze reis als tegenprestatie voor het bezoek, dat de JBTB van Maarssen vorig jaar aan de LTJ van Bodegraven bracht. Op het DWSM-terrein aangekomen, werd direct begonnen met hoogsprin gen, hetwelk een kleine overwinning opleverde voor de gastheren. Het touwtrekken was een aangelegen heid voor de gasten. 4 x 100 m, esta fette leverde een overwinning jp voor Maarssen, terwijl het 1200 m. hardlopen weer door Bodegraven werd gewonnen. De voetbalwedstrijd werd tenslotte met 30 door de gastheren gewon nen. Daar deze voetbalwedstrijd niet in de puntentelling werd opgenomen, won Bodegravens LTJ de tweekamp met 31 punten tegen Maarssen 22. Na dat programma, dat vlot en sportief werd afgewerkt, gingen in „De Harmonie" de benen nog een paar uur van de vloer. Tegen het middernachtelijk uur namen de gas ten afscheid van JBTB Maarssen en zagen beide verenigingen terug op een mooie en gezellige avond. NIEUWKOOP Woningbouw. Architect W. Brouwer te Alphen aan den Rijn heeft namens J. L. Bots het bouwen van een woning aan de Nieuwveense- weg gegund aan B. H. Bodegraven alhier. Foto-zoékwedstrijd. Voor zon dag 11 augustus a.s. heeft de water sportvereniging „Noord-Zuid" als at- traktie een foto-zoekwedstrijd uitge schreven. De start vindt plaats van af Paviljoen Plaszicht om 2 uur n.m. Men kan zich hiervoor opgeven bij de heer E. Hammes „De Dwaalster" bij het paviljoen. ROELOFARENDSVEEN Een nat pak. Gist rn.iddag om streeks 12 uur, reed de 8-jarige Anja de Bil in de 7 meter b.ede sloot aan het Westeinde te Roelof arendsveen. Op onverklaarbare wijze is het kind in het water gereden. De heer J. van Veen, die uit zijn huiskamer het on geval zag gebeuren, sneld« naar bui ten en kon het kind juist op tijd van een verdrinkingsdood redden. Het meisje hetwelk van kop tot teen on der het kroost zat, was hevig ge schrokken en werd doornat bij haar moeder gebracht. HILLEG0M Inenting tegen polio Tegen de zo zeer gevreesde ziekte kinderver lamming zal in de maand september a.s. een begin gemaakt worden tot onvatbaarmaking met de kinderen die in 1955 geboren zijn. Hyacinthendiefstal Op het land van de fa. P. Nelis N.V. werden twee manden bollen ontvreemd ter waar de van ongeveer 130.Het waren hyacinthen Arentine Arendsen. SASSENHEIM D.V.V. -kinderen ginger uit. Gistermiddag vertrokken 500 kinde ren van de buurtvereniging D.V.V. per extra N.Z.H.-bussen naar de be kende bossen en speel*, in van Groe- nendaal. Daar werd naa hartelust genoten van de vermakelijkheden. Alle kinderen werden bovendien rij kelijk getracteerd. 's Avonds kwart over zeven kwamen allen zeer vol daan weer thuis.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2