WIE WE De Snorrende Snos* Moeten ook gesaneerde' fonds patiënten bij de tandarts betalen? Geluidsbarrière fataal voor ongeboren nertsen Een praatje over het krantenwezen in Australië Geheimen van het grote Heelal DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1957 PAUilNA De Maatschappij tot bevordering i vindt wanneer deze geen enkele gel- der Tandheelkunde staat principieel delijke bijdrage hebben te leveren. op het standpunt dat de fondspa tiënten dienen mede te betalen in het honorarium voor de tandheel kundige behandeling aldus „Trouw". Dit is reeds het geval t.a.v. de patiënten met „ongesaneerde" ge bitten doch de tandartsen wensen deze regeling uit te breiden tot de z.g. gesaneerde patiënten, dus de patiënten die regelmatig tandheel kundig behandeld worden. Verwacht wordt dat minister Suur- hoff nog deze week een beslissing zal nemen in het tandartsenconflict. De laatste dagen vindt intensief overleg plaats. De Maatschappij tot bevordering van de Tandheelkunde stelt de ge noemde principiële eis omdat voor komen moet worden dat er een te grote toeloop van patiënten plaats- Nertsfokker stelt het Rijk verantwoordelijk Op drie mei, des morgens om acht uur doorbrak boven Limbricht een straaljager de geluidsbarrière. De postcommandant van de Rijkspolitie in die gemeente heeft ambtelijk vast gelegd, dat op dat tijdstip twee luide knallen te horen waren. Na dit voorval hebben op de nerts- fokkerij „Limburg" te Limbricht 86 nertswijfjes slechts dode jongen ge worpen, terwijl er 140 wijfjes in het geheel geen gehoor gaven aan de na tuurwetten. In normale gevallen pleegt een nerts in het voorjaar vier jongen ter wereld te brengen. Het een met het ander combine rend, heeft de eigenaar van genoem de nertsfokkerij, de heer C. v. Roos malen te Limbricht, het rijk verant woordelijk gesteld voor het feit, dat achthonderd jonge nertsen niet, of dood geboren zijn. De heer Van Roos malen eist schadevergoeding. De prijs van een nerts varieert van zeventig tot tweehonderd gulden. „Tiger Moth" in Duitsland neergestort Een Nederlands militair vliegtuigje is gistermiddag even over de Duitse grens in het buurtschap Leuth bij Venlo neergestort en geheel vernield. De 22-jarige sergeant-vlieger, D. V. uit Hollandse Rading, die het toestel letje bestuurde werd slechts licht ge wond. Hij werd ter observatie naar het ziekenhuis te Venlo overge bracht. Het vliegtuigje, van het type „Ti ger Moth" werd gebruikt voor het omhoogsiepen van zweefvliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht Zweefvliegclub en de Twentse Zweefvliegclub, die op het vliegveld nabij Venlo oefeningen houden. Het ongeluk gebeurde bij een korte vlucht, die de piloot maakte zonder zweeftoestel achter zich. Vastrectyt stijgt niet met huur De minister van Economische Za ken heeft bepaald, dat, in gevallen waarin het vastrechttarief voor gas, water of elektriciteit wordt vastge steld op basis van de huurwaarde der betrokken woning, het tariefsbedrag niet mag stijgen, doch gehandhaafd moet blijven op het peil van 31 Juli 1957. Dit betekent dus, dat de huurver hoging, die vandaag ingaat, geen in vloed mag uitoefenen op de hoogte van het vastrechttarief. Felle brand in sigarenfabriek In de late avond van gisteren heeft een felle brand gewoed in de sigaren fabriek van de fa. H. Wintermans te Eersel (N.B.) waardoor de binnen goedafdeling op de tweede etage ge heel is uitgebrand. De brand werd opgemerkt door buurtbewoners, die plotseling de vlammen uit de fabriek zagen slaan. Zij waarschuwden de brandweer, die toevallig in de nabijheid op volle sterkte een oefening hield, daardoor bijna onmiddellijk met al het mate rieel ter plaatse was en op deze wij ze een groot gedeelte van het fa briekscomplex voor het vuur heeft kunnen beschermen. De honderden belangstellenden hielpen onder lei ding van politie en brandweer mee zoveel mogelijk van de inventaris, machines en voorraden uit het bran dende gebouw te halen. De binnen goedafdeling brandde geheel uit en ook andere afdelingen hebben grote materiële schade. Enige afdelingen, waarbij de siga- renmakerij, zijn nu tijdelijk buiten werk, waardoor ongeveer 300 werk nemers vanmorgen het werk niet konden hervatten. De fabriek heeft volgende week echter gezamenlijke vacantie, van welke gelegenheid de directie gebruik wil maken nood maatregelen te treffen zodat de pro ductie weer gedeeltelijk op gang ge bracht kan worden. De oorzaak van de brand is niet bekend. Deze maatregel kan er ook toe lei den dat in de toekomst de gelden, die de ziekenfondsen voor tandheelkun dige behandeling beschikbaar stellen, doelmatiger worden besteed. Hier over bestaat overigens tussen zieken fondsen en tandartsen geen verschil van mening, hoewel men nog niet kan zeggen, dat de ziekenfondsen zich principieel reeds bereid zouden hebben verklaard het beginsel van de medebetaling te aanvaarden. Uitreiking 250.000ste middenstandsdiploma De directeur-generaal voor de mid denstand en het toerisme, dr W. L. Groeneveld Meyer, heeft gisteren in Breda het 250.000ste middenstands diploma algemene handelskennis uit gereikt. Sedert 1938, het eerste jaar waarin het middenstandsexamen werd afge nomen, hebben 425.000 personen aan dit examen deelgenomen, door 59 pet. van hen werd het diploma behaald. 17 pet. van alle kandidaten waren vrouwen. Met het oog op de bijzondere om. standigheden werden speciale exa mens afgenomen van militairen in Indonesië. Aan deze examens namen 3400 militairen deel. Voorts werden ook patiënten in sanatoria en gedeti neerden in gevangenissen e.d. ge ëxamineerd. MR. DR. J. H. EKERING TE HAARLEM OVERLEDEN. Gistermiddag is op zijn kantoor te Amsterdam plotseling op 42-jarige leeftijd overleden mr. dr. J. H. Eke- ring, een in Haarlem woonachtige ad vocaat, die sinds 1949 secretaris was van het scheidsgerecht voor de Bloembollenhandel. Hij bekleedde tal van bestuurs functies op sociaal en kerkelijk' ge bied. Zo was hij o.m. voorzitter van het landelijk scheidsgerecht voor de boveniers, voorzitter van de Haar lemse raad voor de kinderbescher ming en bestuurslid van de vereni ging Kinderzorg in Noord-Holland. Voorts was hij bestuurslid van vele Haarlemse verenigingen. Zaterdagmor gen elf uur wordt een rouwdienst ge houden in de Grote Kerk te Haarlem, waarna de teraardebestelling volgt op de begraafplaats Westerveld om 12.30 uur. De verdediging van Europa Het lid van de Tweede Kamer de heer Goedhart heeft aan de minis ters van buitenlandse zaken en van defensie de volgende vragen schrif telijk gesteld: 1. Is het juist, dat de regeringen van het Verenigde Koninkrijk en van de Duitse federale republiek overeenstemming hebben bereikt over plannen voor de gemeenschap pelijke ontwikkeling en produktie van geleide projectielen, lange-af- standsraketten en andere moderne wapens en dat een uitgebreid Brits- Duits apparaat in het leven wordt geroepen om deze plannen tot uit voering te brengen? 2. Indien deze berichten juist zijn, zijn de ministers dan niet van oor deel, dat een dergelijke Brits-Duitse opzet moeilijk te rijmen is met de op vatting, dat de verdediging van Europa afgezien van de Europese samenwerking met de Verenigde Staten van Amerika en Canada (N.A.V.O.) een zaak van gemeen schappelijke Europese verantwoor delijkheid is en dat daaruit o.a. be hoort voort te vloeien, dat geen bila terale afspraken nagestreefd moe ten worden, dooh overeenkomsten, waarbij alle Europese bondgenoten gelijkelijk betrokken zijn, zodat maximale prestaties mogelijk wor den en overbodig dubbel werk op nationale basis en voortgezette ver splintering van de Europese inspan ningen voorkomen worden? 3. Voor het geval de ministers het in de voorgaande vraag geformu leerde inzicht delen, zijn zy dan be reid om in het kader van de West- Europese Unie welke hiervoor 't natuurlijke orgaan schijnt te zijn stappen te doen, die ertoe zouden kunnen leiden de ontwikkeling en produktie van moderne wapens in Europa tot een aangelegenheid van praktische politiek van alle Europese bondgenoten te maken, zodat een goed georganiseerde multilaterale samenwerking tussen alle belangheb benden tot een optimaal resultaat zal kunnen leiden? Bekneld geraakt tussen een auto en de deur van een garage achter een hotel in Eindhoven is gisteravond overleden de 18-jarige A. J. Peeters. De jongeman was met de wagen mee gereden en zou de deur van de ga rage openmaken. Deze bleef knellen maar de bestuurder van de auto, die dit niet gemerkt had, reed met zijn wagen achteruit, waardoor P. be kneld raakte. Gistermiddag om vijf uur raak te te Poederoijen het bijna tweejarig jongetje A. P. van Veen onder een hooiwagen. Hij was op slag dood. Heilig de Nederlandse krant (Van onze correspondent in Australië). Het is werkelijk geen chauvinisme, wanneer ik maar meteen zeg, verre de voorkeur te geven aan een Hol landse krant boven een Australisch exemplaar. Ik weet hierbij wel in het gezelschap te zijn van onze bijna hon derdduizend landgenoten hier, voor zover zij althans reeds in staat zijn om een Australische krant te lezen. Er is eigenlijk onder onze landge noten, die dan wèl in staat zijn om kennis te nemen van 't „nieuws", dat de bladen hier aan hun lezers voorzet ten, een zekere onwil daartegen waar te nemen. Zij stellen weinig belang althans in den beginne in al die schandaaltjes, moorden en politieke intriges, welke openbaar worden ge maakt. Dat is begrijpelijk, het duurt lang alvorens men in dat alios zich heeft ingeleefd, laat staan belang gaat stel len. De pagina's met „society news", waarin verteld wordt dat „mevrouw zus" gisteren een lunch had met „mevrouw zo", of dat „mejuffrouw „dit" een thee-middagje had omdat ze met meneer „dat" gaat trouwen, zijn nog niet binnen hun interesse sfeer getrokken; en uilen dat zeer waarschijnlijk nimmer worden. Voor de rest brengen de kranten niet datgene waaraan we in Holland zo gewoon waren; behalve „gewone" nieuwtjes, ook wat van culturele aard en leiding gevende of opinie-vormen de artikelen. Men krijgt een allegaartje voorge zet, hetwelk door een normale lezers maag niet kan worden verwerkt. Men weet nimmer duidelijk waar men aan toe is. Indien vandaag een hoofdartikel verschijnt over een zeker onderwerp, wordt dat een volgende dag rustig uit elkaar geplukt door inzenders, waarop dan redactioneel geen enkel commentaar of repliek volgt, zodat men verder in de duisternis blijft om zich uit al de verschillende meningen een eigen opinie te vormen. Acht eigenaren. Na deze enkele opmerkingen over het „uitwendige" van de Australische kranten, iets over het „inwendige". Er zijn momenteel in Australië veertien dagbladen met acht eigena ren, Hiermee bedoel ik, dat er veer tien grote dagbladen zijn, die dus over een groot gebied verschijnen en een betekenende oplage hebben. Men vindt in grotere country-plaatsjes nog wel lokale bladen, die dus eigen lijk alleen van betekenis zijn voor degenen die in de betrokken plaats wonen. Doch ook vele van deze kleine kranten zijn gebundeld in één con- Het jongste „slachtoffer" is de min of meer befaamde „The Argus" in Melbourne, welke onlangs werd op gekocht en opgeheven. Behalve aan de zetters enz. kostte dat aan honderd journalisten hun baan Het verdwijnen van „The Argus" veroorzaakte evenwel dat men plots een open oog kreeg voor de gevaren van al die „ketting-kranten", ook in maatschappelijk- en politiek opzicht De zakenmensen vreesden het ad vertentie-monopolie dat was ontstaan. Dat alles heeft er toe geleid, dat door samenwerking, nu een nieuw en on afhankelijk blad in Melbourne is ge sticht. Niettemin: er zijn in werkelijkheid acht eigenaren van de grote kranten- bedrijven in Australië. In miljoenen steden als Sydney en Melbourne zijn er elk twee. De journalist die aan zijn krant ontslagen wordt, kan gerust de stad verlaten, of een ander beroep kiezen. Hoe zou onze aarde zijn ontstaan? ONGETWIJFELD hebben we ons allen wel eens op een rustig moment afgevraagd, hoe nu toch onze aarde zou zijn ontstaan. De mannen van de wetenschap hebben zich hier zeer in tensief mee bezig gehouden en lang zaam maar zeker hebben zij zich een theorie opgebouwd, gesteund door vele bewijzen, waaruit wij ons een idee kunnen vormen hoe een en an der zeer waarschijnlijk in zijn werk is gegaan. Tegenwoordig neemt men alge meen aan, dat de theorie door de En gelse geleerde James Jeans gepubli ceerd de beste is. Sir James wijst op het belangrijke natuurlijke verschijn sel van eb en vloed. WIJ KENNEN allen de oorzaak van het ontstaan van eb en vloed door de aantrekkingskracht van de maan. Aan de zijde waar de maan het dichtst bij de aarde staat, wordt deze eivormig uitgetrokken. Ditzelfde moet de zon eens overkomen zijn, toen een grote ster haar passeerde op korte afstand. De zon is een geweldige snel- draaiende gasbol. Miljarden jaren ge leden moet er plotseling uit de kos- mosruimte een ster opgedoemd zijn, die de zon rakelings passeerde. Men kan zich wel indenken wat hiervan de gevolgen zijn geweest. De aan trekkingskracht die deze grote ster op de zon uitoefende in het voorbij gaan, trok er als het ware een onge looflijk grote gastong uit, die geheel in overeenstemming met de natuur kundige wetten aan het begin puntig, in het midden en tenslotte daar waar zij de zon losliet weer dun was, een sigaarvorm dus. Op die manier werd er een stuk uit het zonnelichaam gereten, een stuk, dat door de oor spronkelijke wentelingssnelheid van de zon bleef meedraaien op enige af stand. Door de inwerking van verschil lende krachten waren in deze tong ook bepaalde roterende bewegingen ontstaan en hier hoopten zich gas massa's om een aantal dichtheids kernen. Het gevolg was, dat de gas tong uiteen viel in een aantal rote rende bollen, gerangschikt volgens een natuurlijk systeem, namelijk kleine bollen aan de uiteinden en grote in het middendeel. Wij vinden dan de kleine Mercurius aan het ene uiteinde en Pluto aan het andere met in het midden Saturnus en Jupiter. In 't gelid. ZETTEN WE in gedachten de bol len van ons planetenstelsel keurig op een rij met de grote zon geheel links, dan krijgen we achtereenvol gens de heel kleine Mercurius, de grotere Venus, Aarde en Mars om dan plotseling over te gaan in de grote Jupiter; de iets kleinere Satur nus, dam kleiner wordend Uranus en Neptunus om te eindigen in de kleine Pluto. We hebben nu een duidelijk beeld van de gastong die moet zijn ont- de andere kleintjes aan de linker kant ontstaan zijn uit dat dunne deel van de tong, dat nog juist de ver binding met de zon vormde. Verschillende natuurkundige ver schijnselen wijzen op de waarschijn lijke juistheid van deze theorie. Een getrouwe kopie van onze aarde. HETZELFDE WAT onze zon is overkomen, is zovele sterren in de uitgebreide kosmos geschied. Begrijpelijk is, dat het meer dan eens voorkomt, dat twee sterren elkaar op korte afstand passeren, met als mogelijk gevolg, dat er een gas tong ontstaat, waaruit na miljoenen jaren planeten ontstaan, die als sa- staan en we zien, dat de aarde met tellieten om de moederster blijven draaien. Wanneer wij weten, dat er zich meer sterren in de kosmos bevinden, dan er grassprietjes op onze aarde, groeien, dan is het duidelijk dat de sterren niet te tellen zijn, maar ook, dat er zeer vele malen een dergelijke ontmoeting als boven beschreven moet hebben plaatsgevonden en nog zal plaatsvinden. De mannen v.tn de wetenschap hebben uitgemaakt, dat het aantal zonnen, dat door een planetenstelsel v/ordt vergezeld, onvoorstelbaar groot is en hieronder zouden zich miljoenen planeten bevinden, waar de omstandigheden volkomen iden tiek zijn aan die op onze aarde. Men kan begrijpen, dat de mogelijkheid onder deze miljoenen planeten groot is, dat ook daar leven voorkomt, hoe wel men dat (nog) niet wetenschap pelijk heeft kunnen bewijzen. WEET U HET OOK NIET Scheepsberichten AMSTELDIEP 31 nam. te Dakar, AN- NENKERK 31 v. Port Swettenham n. Aden, ARNEDIJK 31 te Brownsville, BATJAN 31 te Djibouti, BLITAR 31 v. SURABAJA naar Singapore. HEELSUM 1/8 te Le Havre, HOOGKERK 31 van Hamburg n. Bremen, IVOORKUST 31 v. Winneba n. Portharcourt, JAPARA krl. 31 v. Port Said n. Napels. LAWAK 1/8 te Baltimore verw., LINDEKERK 1/8 te Ras Tanura, LOENERKERK 30 te Kuwait. MARIEKERK 1/8 te Aden, NIEUW AMSTERDAM 31 v. Cherbourg n Southampton ORESTES 1/8 te Lissa bon, ORION 31 v. Yerakini n. Tabarka, OVULA 1/8 te Singopare, PHRONTIS 31 v Suez n. Djeddah, PRINS PHILIPS WILLEM 31 te Glasgow, STAD HAAR LEM 31 te Melilla, STAD LEIDEN p. 31 Ouessant naar IJmuiden, STAD UTRECHT 30 v. Narvik n. Rotterdam of Vlaardingen, STRAAT BANKA 31 te T'_r~Pladju naar Cheribon, TAWALI 31 te Port Said, TEUGER 31 te Port Said. THEOBAL- DIUS p. 31 Sabang n. Aden. TOMORI p. 31 Vlissingen n. Bremen, WESTER TOREN t. 31 te Pat Cardon, WILLEM RUYS 31 te Southampton, ZUIDER- KERK 31 v. Mawara n. Nacala. De reorganisaties" zetten zich nog c0lombo7 TABIAN 31 voort; een concern m Adelaide ver. - - zekerde zich het vorig jaar van bijna alle kranten in West-Australië; in Brisbane gaat het dezelfde kant uit voor wat Queensland betreft. Intellectueel peil niet hoog. Zoals hiervoor opgemerkt, de Aus tralische kranten fa1 en in het geven van leiding op maatschappelijk-poli- tiek-cultureel of enig ander terrein. De redactionele verzorging is in het algemeen naar Europese maatsta ven geregend minder dan matig. Het intellectuele peil van de meeste journalisten in Australië is niet bij zonder hoog. Er is bovendien een zeer sterke specialisatie, hetgeen niet bepaald medewerkt om de blik van de jour nalist te verruimen! Zijn werk is daardoor ook vrij mo notoon en initiatief-dodend. De man die het „moordwerk doet", rijdt in een auto door de stad, zijn radiozender en ontvanger afgestemd op die van de politie, zodat hij van alles op de hoogte blijft. Op een vrij belangrijke vergade ring zag ik dezer dagen het opdracht briefje va neen Australische collega; er stond op: 12 uur; tien regels. Dat wil zeggen, de man zat er de heel ochtend te wachten op iets sen sationeels of zo, teneinde om twaalf uur tien regels naar z'n krant te kunnen telefoneren. Dat is dan, hetgeen het publiek van de vergadering te weten komt! Is het wonder dat de Nederlandse emigrant, gewoon aan vaste leiding in zijn krant; aan onopgesmukt nieuws; aan al het wetenswaardige uit zijn omgeving, een zekere onwil betoont tegenover hetgeen hem hier door de krant, welke hij voor vijf pennies op de straat koopt, wordt voorgezet 1 Vraag:0ver de honderdjarige „Leyd- sche Courant". Antwoord: De naam van beide kranten is dezelfde, maar dat is ook het enige verband. D, „Leydsche Cou rant" van honderd jaar geleden was niet katholieke en is in het derde kwartaal van de vorige eeuw opgehe ven. Vraag: Hoe moet men de inwoonsters van de Tiltenberg aanspreken? Antwoord: De kloosterzusters van de Tiltenberg spreekt men buiten het klooster aan met „juffrouw", gevolgd (als men die kent) door de familie naam. Vraag: E. Z. te L. Ik heb aan het eind van de elfde maand mijn be trekking in een textielzaak opgezegd. Heb ik nog recht op vacantie of ver goeding daarvoor? Antwoord: U hebt inderdaad nog recht op vacantie, in de plaats waar van u ook vergoeding kunt krijgen. Vraag betreffende r.-k. Bridgeclub in Leiden voor beginners, gevorder den, welke avonden enz. Antwoord. Bridgeclub voor r.-k. „O.O.", secretariaat: mej. C. Bik, Wit te Singel 92, tel. 22602, waar. u alle gewenste inlichtingen kunt verkrij gen. Vraag: Moeten wij als kamerhuur ders ook meer huur gaan betalen en hoeveel procent? Antwoord: Ook de huurprijs van een kamer stijgt in evenredigheid met de huurprijs van het pand. Vraag: Wie waren de winnaars van de Tour de France in 1950, 1951, 1952? Antwoord: In 1950: Ferd. Kübler (Zwits.), in 1951: Hugo Koblet (Zwits.) en in 1952 Fausto Coppi (It.). Vraag: Route per fiets van Hoog- made naar Asten en Renckholt; hoe veel km? Antwoord: Hoogmade, Alphen, Utrecht, Geldermalsen, 's Hertogen bosch, Veghel, Helmond, Asten; af stand 135 km. Asten langs Zuid Wil lemsvaart, Nederweert, Huisen, Gra- Vraag van Leiden naar Valkenburg per bromfiets; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Bodegraven, Utrecht, Geldermalsen, Den Bosch, Eindhoven, Weert, Maasbracht, Sit- tard, Valkenburg; afstand 230 km. Vraag: Route van Noordwijkerhout naar Zeist; hoeveel km? Antwoord: Noordwijkerhout, Lei den, Alphen, Woerden, Utrecht, Zeist; afstand 70 km. Vraag: Route per bromfiets van Voorschoten naar Schaik; hoeveel km? Antwoord: Voorschoten, Alphen, Utrecht, Houten, Culemborg, Gelder malsen, Tiel, Wai- el, Oyen, Oss, Schayk; afstand 112 km. Vraag J. H. K,: Waar zit het maai veld bij huizen, de een zegt boven kant bintlaag, de ander de grond rondom het huis. Antwoord: Het maaiveld is het vlakke terrein in de onmiddellijke omgeving van één of ander kunst werk. Een hoogte van een brug of dijk kan men opgeven ten opzichte van het maaiveld. Ook de vloerhoog te in een huis kan met t.o.v. het maai veld opgeven, wanneer men de hoog teligging van het huis wil aanduiden. Deze bovenkant bintlaag kan dus wel gelijk 'zijn aan het maaiveld, doch zal dit in het algemeen niet zijn. Vraag F. J. R.: Waar kan ik in lichtingen verkrijgen over tewerk stelling in de Limburgse kolenmij nen? Antwoord: Hiervoor kunt u te recht op het gewestelijk arbeidskan- toor. Vraag: Ik heb een zoon van 13 jaar en deze werkt na schooltijd, mag dat wettelijk? Antwoord: Als de arbeidsinspectie er achter komt, dan krijgt die werk gever moeilijkheden. De jongen, moet beslist 14 jaar zijn en 8 leerjaren achter de rug hebben. Vraag J. B.: Waar zijn in Noord- Brabant speeltuinen? Antwoord: De Nederlandse Unie them^ Maasbracht, justeren, Sittard, van Speeltuinorganisaties (NUSO), n* a Ceintuurbaan 177 te Amsterdam zal u hierover kunnen inlichten. Vraag mej. M. O.: Mijn dochter- werkt elke morgen van 8 tot 12 uur en krijgt naast haar loon een brood maaltijd. Heeft zy recht op vacantie- geld enz.? Antwoord: Wordt uw dochter met vacantie gezonden of neemt zij zelf vacantie? Wat uw tweede vraag be treft zouden wij gaarne willen we ten welk beroep uw dochter uit oefent. Vraag H. A. S.: Betreft uw vragen over de heren Manders en Hermans. Antwoord: Wat betreft de heer Hermans raden wij u aan zich te wenden tot het Minerva Paviljoen te Amsterdam, Alb. Hahnplantsoen 24 er. wat betreft de heer Manders lijkt het ons het beste dat u hem eens schrijft aan zijn adres te Blaricum. Vraag: Route per bromfiets van Zoetermeer naar Wellerlooi. Antwoord: Zoetermeer, Waddinx- veen, Gouda, ochoonhoven, Gorin- chem, Neer-Andel, Den Bosch, Uden, St. Antonis, Venray, Wellerlooi. Vraag: Wat zijn de afstanden van de routes 1. Oegstgeest-Vulgt, 2. Vught-Maastricht. Antwoord 1. 114 km; 2. 115 km. Vraag: Route Abbc nes-Gorinchem en over IJsselmonde terug; hoeveel km? Antwoord: Abbenes, Leimuiden, Al phen, Boskoop, Gouda, Schoonhoven, Gorinchem; afstand 67 km. Gorin- chem, Hardinxveld, Alblasserdam, Ridderkerk, IJsselmonde, Rotterdam, Waddinxveen, Alphen, Abbenes; af stand 95 km. (55) ifrrmmi mmmoPdEHooon ieMmhtètikmetiroct- metplmtmrnmimltemtonhKft.vifa1 Het is een streek mbmM

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8