Goede inzet van het tweedaagse paardensportfeest Rita BH won na felle strijd de duizend gulden-prijs Kandidaten wereldkampioenschap in Olympisch Stadion Amsterdam „Van Woerdens" de gasten van Woerden Productschap zuivel niet eenstemmig vóór nieuwe verordening £adif ffiaden JtaiveCl in het gid&enhamp DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA II Stompwijkse kortebaandraverij DE STOMPWIJKSE HARDDRAVERIJVERENIGING „NOOIT GEDACHT" treft het dit jaar wel zeer bijzonder met haar jaarlijks tweedaags paardensport- feest. Na de regenperiode der laatste weken werd het dinsdag plotseling veel zachter in de lucht en toen die middag het weerbericht voor de komende dagen beter weer voorspelde, werd het 's middags met de voorverkoop van kaarten onmiddellijk veel drukker. Merkwaardig genoeg werden er in die voorverkoop toch niet meer kaarten verkocht dan vorig jaar en toen was het weer toch veel ongunstiger. Stompwijk baadde gisteren in heerlijke zonnestralen en het was dus zeker geen wonder, dat de belangstelling voor de grote kortebaandraverij bijzonder groot was te noemen. De aanwezigen hebben kunnen genieten van een voortreffelijke koers met niet minder dan 27 ingeschreven paarden, waarvan vele van naam. zodat dit jaarlijks draverijfestyn zeker goed geslaagd mag wor den genoemd. Het programma werd als gebruikelijk in twee gedeelten afgewerkt. In het eerste daarvan waren 14 paarden onder gebracht, waaruit dus zeven winnaars tevoorschijn moesten komen. Vier daar van plaatsten zich na twee ritten, nl. Upie Scott (300 m.) tegen Querelle Spencer (310 m.), Rudi Trothan (310 m.) tegen Rina V (310 m.), Oviedo A (315 m.) tegen Sorella Frances (305 m.) en tenslotte Royal Heny (310 m.) tegen Trekduif S (305 m.), hoewel deze beide laatste drie ritten reden, omdat zij bei de in de tweede, rit de startafstand had den overschreden. Kampritten in het eerste gedeelte wa ren er drie, nl. tussen Ria Kitty (315 m.) en Peter Hanover (310 m.), waar bij de eerste winnaar bleef, Partout (320 m.) en Quelle Veine (315 m.) werd door Partout gewonnen en tenslotte bleef Rita Belwind (310 m.) winnaar over Queen Belwind (310 in.). In het tweede gedeelte was slechts één kamprit nodig, nl. tussen Ray Ro binson (310 m.) eh Surprise G (315 m.). In de tweede rit de eerste was ge wonnen door Ray Robinson ging laatstgenoemd paard er op de laatste 75 meter tussenuit en Surprise leek winnaar te zullen worden, doch ook dit paard sprong er op de laatste 15 meter uit. Berijder J. van Leeuwen kwam daarbij bedenkelijk dicht bij Heskes, waardoor ook Surprise G begon te sprin gen en werd gediskwalificeerd, zodat de rit overgereden moest worden. Ray Ro binson maakte toen dezelfde fouten en weer drong Van Leeuwen zijn paard opzij van Heskes. Surprise G. reed toen evenwel door zonder falen en won. In de kamprit won Ray Robinson tenslotte toch. Verder plaatsten zich Ronny Zora (310 m.) door een overwinning op Tas sel Friezin (305 m.), Quirinus tegen Ro- landus (310 m.), Theo Cornelia (305 m.) tegen Uppsala Pluto (300 m.), Promotor (310 m.) tegen Torero (305 m.) en Rita BH (315 m.) tegen Peter Karnae (310 m.), terwijl Tourterella (305 m.) een stilstaand nummer had. Daardoor kwamen er veertien paarden in de tweede omloop, welke over het al gemeen interessante strijd te zien gaf, aangezien de paarden bijna alle gelijk geklasseerd stonden. Alleen Ria Kitty moest 5 meter op Promotor O voorgeven en Partout 10 meter op Quirinus. Dit was voor beide evenwel geen beletsel in twee goede ritten te winnen. Verder wond Tourterelle van Theo Cornelia, Rita BH van Oviedo A, Ronny Zora van Royal Heny en Upie Scott P van Ray Robinson. De strijd tussen Quiri nus en Partout werd dus tweemaal in het voordeel van Partout beslist. Quiri nus heeft desondanks een goede kans gehad op de zege, indien de berijder J. van Dooyeweerd het paard niet on nodig tegen het einde met de zweep tot grotere snelheid had aangezet, het geen slechts tot gevolg had, dat het paard onregelmatig ging draven en ge diskwalificeerd werd. De beslissing tussen Upie Scott P en Ray Robinson in de tweede rit viel reeds op de eerste 100 meter, toen Ray Robinson wegens onregelmatig draven werd uitgeschakeld. Voor de zes prijzen bleven dus nog de volgende zeven paarden over: Tour terelle, Rita BH, Partout, Upie Scott B, Rudy Trothan en Ria Kitty, die paars gewijs tegen elkaar uitkwamen en Ron ny Zora, die een stilstaand nummer had. Rita BH won in twee ritten van Tour terelle. In de eerste rit liep Tourterelle onregelmatig, maar in de tweede liepen beide paarden een prachtige race. Upie Scott P won van Partout. die in de eerste rit de 20 meter achterstand niet teniet kon doen en in de tweede rit kreeg het paard de witte vlag. Ten slotte won Ria Kitty in twee ritten van Rudy Trothan. en zo moesten de vier overgeblevenen om de vier eerste prijzen lopen, terwijl de verliezers de prijzen van 100 en 60 met startgeld deelden. Rita BH versloeg daarna Ronny Zora na een kamprit, de enige, die de uit eindelijke winnaar deze middag nodig had. Upie Scott kreeg tegen Ria Kitty tweemaal de witte vlag en won daarna tweemaal van Ronny Zora, terwijl Rita BH tweemaal zegevierde over Ria Kitty. De laatste rit, die tevens de beslissing bracht over de le en de 2e prijs, was ongetwijfeld wel de spannendste van de hele middag. Ria Kitty leek de tweede rit te zullen gaan winnen hetgeen een kamprit noodzakelijk zou hebben ge maakt doch bij het laatste stuk raak te het paard zijn cadans kwijt en sprong over de finish. De uitslag werd alzo: 1. Rita BH, eig. en ber. Jb. Haan ƒ1000; 2. Ria Kitty, eig. en ber. J. Wagenaar Sr., ƒ550; 3. Upie Scott P, eig. Stal Arctic, ber. A. G. Heskes ƒ300; 4. Ronny Zora, eig. en ber. J. Wagenaar Jr. 200. De prijzen Op de foto: De winnaar van de koers, Rita BH met Jb. Haan als berijder, in een van zijn ritten met Ronny Zora, ber. J. Wagenaar, die de derde prijs veroverde. van 100 en 60 gingen gedeeld naar Tourterelle eig. en ber. J. Wagenaar Jr.. Partout, eig. mevr. G. J. M. Post- Pronk, ber. S. J. van Leeuwen en Rudy Trothan eig. G. K. Hart. ber. C. Swart. De cotes voor deze draverij waren: le omloop 26 w. 5.20, 2e omloop 3 3.40, 3e omloop no. 2 pi. 3.70, no. pl. ƒ4, 2 w. ƒ4.10, 4e omloop no. 2 pl. ƒ1.70. no. 4 pl. ƒ2.70. 2 w. ƒ1.80. De totalisator-omzet bedroeg bijna 10.000 gulden. Na afloop van de koers werden de prijzen door de voorzitter van „Nooit Gedacht" in „het Blessepaard" uitge reikt. Daarbij bracht de heer C. Waayer hartelijk dank aan allen, die tot het welslagen van dit feest hadden meege werkt. De raadwedstrijd voor de jeugd welk paard zou winnen, is een groot succes geworden. Bijna 300 inzendingen waren binnengekomen. Surprise G had daar van de meeste stemmen, nl. 58, doch Rita BH waren door 26 jeugdige inzen ders als winnaar voorspeld. Ieder hun ner ontvangt daarvoor een gulden, aan gezien het bestuur 25 hiervoor beschik baar had gesteld. Teleurstelling van Arie van Vliet, de Spanjaard Timoner in vorm Bijna 15.000 toeschouwers woonden gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam de laatste wapenschouw in de hoofdstad van de kandidaten voor de a.s. wereldkampioenschappen bij. De weersomstandigheden waren bijzonder gunstig: het was fraai zomerweer en er stond haast geen wind. De vraag of Antonio Maspes in staat moet worden geacht opnieuw de wereld titel bij de prof. sprinters te behalen, is gisteravond beantwoord. Arie van Vliet dwong de wereldkam pioen kleur te bekennen in een bijzon der spannende finale. Toen Maspes na melijk voor de ere-tribune aanstalten maakte om een duel „sur place" aan te gaan, sprong Van Vliet plotseling weg en nam een tiental meters voorsprong. Een tiental meters slechts, want Maspes had pijlsnel gereageerd en lag midden in de eerste bocht ook al op volle snel heid. Als een jachthond joeg hij op het wild voor hem en heel langzaam werd de afstand tussen de twee kleiner. Op het laatste rechte eind kwam Mas pes langszij de Woerdenaar, die toen een geslagen man was. De tijd van de Italiaan over de laatste 200 meter 12.0 sec. was, gezien de lange sprint, zeer snel. Arie van Vliet had zich slechts via een herkansing in de halve finale kun nen plaatsen, omdat hij zich in de serie door Gaignard had laten verrassen. In de halve finale versloeg Van Vliet de Engelsman Harris, die zijn serie tegen Derksen door pure snelheid had gewon nen, maar daarna teleurstelde. Maspes had noch in de serie met Schotman, noch in de halve finale met Gaignard veel moeite gehad. Van onze amateur-kandidaten voor Rocour won Gerritsen uit een veld van vijf deelnemers weinig overtuigend de sprint. Robbie van de Ruit behaalde evenveel punten als de Nederlandse kampioen, maar Gerritsen kreeg de bloemen omdat hij in de laatste rit had gezegevierd. Ab Geldermans toonde weer eens, dat hij een van de voornaamste Nederlandse troeven voor een regenboogtrui is. Hij won de achtervolging tegen Van Brug gen nadat er al tweemaal opnieuw gestart was wegens lekke banden in de uitstekende tijd van 5 min. 9.0 sec. In zijn eentje heeft de kleine Span jaard Timoner als een armada huis ge houden onder zijn collega's van het stayersveld. In een dolle rit zette de ex-wereldkampioen, die opnieuw blijk gaf hoge ogen te willen gooien naar de titel, al zijn tegenstanders op minstens één ronde. De Belgische kampioen De- paepe, de Nederlandse titelhouder Wier stra en de jonge Vreeswijk eindigden op één ronde achterstand, de Duitse kampioen Petry op drie. de oud-wereld kampioen Dolfke Verschueren ver beten op een revanche tegen zijn land genoot Depaepe, die hem onlangs de Belgische titel afkaapte maar daarin faalde op vier ronden, Noppie Koch, na het afgelopen winterseizoen nog Neer- lands hoop wat de stayerij betreft, op maar liefst elf ronden en ten slotte de nieuweling Mehagnoul op 23 ronden. In de eerste helft van deze door de Spanjaard in de bijzondere snelle tijd van 1 uur 18 min. en 0.6 sec. gereden wedstrijd, speelden de Nederlanders Wierstra en Vreeswijk met Timoner de hoofdrol. Het was een voortdurend ko men en gaan aan de kop in felle jach ten waarvan na 35 ronden Mehagnoul en even later ook Koch al het slacht offer werden en kansloos een lap kre gen. Toen had Timoner al de leiding, gevolgd door Vreeswijk en Wierstra. De Spanjaard deed drie vergeefse aanvallen op Verschueren en van de derde daar van profiteerde Wierstra om de kop over te nemen. Ook Vreeswijk ging toen de Spanjaard voorbij. Maar enkele ronden verder had Timoner zijn cadans weer gevonden en kwam terug. Na 50 kilo meter lag Wierstra nog wel op kop, gevolgd door Vreeswijk, Timoner en De paepe, terwijl alle anderen toen al lap pen hadden, maar na 51 km. barstte het Spaanse geweld opnieuw los. Timoner joeg Vreeswijk over Wier stra, ging zelfs in het kielzog van Vrees wijk mee en passeerde hem nauwelijks twee ronden later. In een hoog tempo bleef de Spanjaard doorrazen en ver grootte de afstand op Vreeswijk en Wierstra steeds meer. Na 155 ronden Depaepe was toen al gelapt moest Vreeswijk de Spanjaard voorbij laten gaan en acht ronden later onderging Wierstra hetzelfde lot. Dat Depaepe toch niet zo'n slecht stayer is als men na zijn onverwachte coup in het Belgische kampioenschap wel eens heeft willen suggereren, be wees hij hierna, want de Belg nestelde zich op de tweede plaats en hield het tempo zo hoog. dat noch Wierstra, noch Vreeswijk hem in de laatste tien ronden daarvan konden verdringen. LAWNTENNIS PROFTOURNOOI TE SCARBOROUGH Joop de Mos in de kwarteindstrijden In de derde ronde van het interna tionaal tennistournooi voor professionals, dat te Scarborough wordt gehouden, heeft onze landgenoot Joop de Mos met 61 62 61 gewonnen van de Zuid- slaviër Boyovitch en zich daardoor voor de kwarteindstrijden geklasseerd. WATERPOLO De dames waterpoloploeg van „De Robben" uit Hilversum heeft de wed strijd tegen HZC (Hilversum) met 31 gewonnen en is thans kampioen van Nederland. Men schrijft ons uit Vught: Nadat Jan v. Polanen de prijs in ont vangst genomen had als de beste kam peerder van DOCOS, begon de volgende morgen het voetbalprogramma. DOCOS (c) adspiranten verloren met 3—0 van Herpenia (b). Onze jongens deden him uiterste best met Jan Degen als keeper aan 't hoofd. DOCOS (b) adspiranten verloren hun eerste wedstrijd met 50 van Rijssen (a). De wedstrijd van DOCOS (b) zal echter als niet gespeeld worden beschouwd, omdat dit elftal van DOCOS bij te sterke tegenstanders was ingedeeld. In de middaguren werd daarom eerst een leidersbespreking op inititiatief van de kampchef gehouden om tot een nieu we competitie-indeling te komen, daar men met een te groot leeftijdsverschil zat in de verschillende competitie-afde lingen. 's Middags werd gespeeld de voetbalwedstrijd DOCOS (a)-RVW (a). Uitslag 20. Het was een pittige wed strijd. waar de teugels strak werden gehouden. Voor de rust maakte W. Ros- dorff voor DOCOS 10 en na de rust werd het 20 door F. Grimbergen. DOCOS (c) speelde nog een wedstrijd tegen Actief (c) uit Hilversum. Nog voor de rust maakte DOCOS na een 10 achterstand 11, door J. v. Polanen, maar hoe er ook gezwoegd werd, de tegenpartij wist een foutje in de achter hoede af te straffen en zo verliet DO COS met een 21 nederlaag het veld. Ook voor het volleybalprogramma werd door DOCOS met drie teams in geschreven. DOCOS ontmoette hierbij ook z'n rivaal in de voetbal nl. RVW uit Renkum. Door subliem serveerwerk van Jacq. v. Veen werd de score al gauw opgevoerd tot 100 voor DOCOS. Daarna begon RVW op te zetten, maar DOCOS gaf haar voorsprong niet meer prijs en won met 2513. Het weer houdt zich uitstekend en de jongens hebben het best naar hun zin. Als eerste bezoekers kwam de familie Hendriks haar zoon, speler van DOCOS, bezoeken. De twee pechvogels. Hans Heymans en Piet Ammerlaan, die lichte blessures opliepen, maken het uitste kend. ATLETIEK Tijdens atletiekwedstrijden te Keulen liep de Duitse atleet Martin Lauer de 110 meter horden in de nieuwe Euro pese recordtijd van 13,7 sec. Het oude record stond op naam van Lauer met 13,9 sec. sedert 13 september 1956, waar na dit op 12 juli van dit jaar werd ge ëvenaard door de Rus Anatoli Mik- hailov. Winnaar van de race te Keulen werd de Amerikaan Gilbert in 13,6 sec. Het wereldrecord staat met 13,4 sec. op naam van Jack Davis. Ook 200 m.-record sneuvelde Een tweede Europees record sneuvel de toen Manfred Germ ar de 200 meter won. Zijn tijd bedroeg 20,5 sec., een tiende seconde sneller dan het oude Europese record, dat sedert september 1955 op naam van zijn landgenoot Heinz Fütterer stond met 20,6 sec. Fütterer had zijn recordprestatie eveneens op de baan te Keulen gemaakt. Reeds eerder egali seerde Germar het Europese record van Fütterer op de 100 meter met 10,2 sec. Het wereldrecord 200 meter is in bezit van de Amerikaan Dave Sime met 20 seconden precies. Het hoogtepunt van de internationale atletiekwedstrijden in het Bisletstadion te Oslo vormde het 800 meter-duel tus sen Roger Moens, wereldrecordhouder op de 880 yards. Een fel gevecht werd er gevoerd tussen de beide recordhou ders, vooral toen Moens twee- a drie honderd meter voor de finish zijn fan tastische eindspurt inzette. De Ameri kaan vocht tot het laatste moment te rug, maar hij moest de zege toch laten aan de Belg, die in 1 min. 46 sec. eindigde, drie-tiende seconde boven zijn wereldrecordtijd. Voor Courtney werd 1 min. 46,2 sec. afgedrukt. WANDELEN „OPERATIE CENTRAAL" GESLAAGD „Operatie Centraal", de centrale ver zorging van de ruim 9000 militaire deel nemers aan de Nijmeegse Vierdaagse, kan geslaagd worden genoemd Dit ver klaarde kolonel L. W. Proost woensdag middag tijdens een persconferentie in de Snijderskazerne te Nijmegen. Alleen het feit al. dat dit jaar slechts 90 militaire trucks zijn ingeschakeld voor de verzorging van de militaren, een aantal dat in 1956 om en nabij de 500 lag, toont aan welk nut de „Operatie Centraal" heeft gehad.De maaltijden konden, als regel, op tijd worden „ge- Op 21 augustus a-s. zullen méér dan 300 Van Woerdens naar Woer den komen. Het idee van de vakan tieweek-commissie in Woerden, om allen die de naam „Van Woerden" dragen uit te nodigen op een dag in deze feestweek naar Woerden te ko men, is door vele betrokkenen en thousiast ontvangen. Het aantal aanmeldingen was zo groot, dat de commissie nog wat heeft moeten afremmen i.v.m. de be schikbare ruimte en de kosten. Maar in ieder geval zullen op woensdag 21 augustus ruim 300 „Van Woerdens" naar Woerden trekken om daar met de inwoners het vakantiefeest mee te maken. En natuurlijk vooral om De vuile melkflessen. De ongelukkige gewoonte van melkverbruikers om de flessen onge- reinigd terug te geven, stelt de con- sumptiemelkbedrijven voor schier on oplosbare moeilijkheden, aangezien zelfs de beste apparatuur er niet in slaagt sommige flessen geheel te rei nigen en bacterie-vrij te maken, zo heet het in een schrijven dat de cen trale zuivelcommissie dezer dagen aan het produktschap voor zuivel heeft toegezonden. Daar de pogingen, die in het ver leden door middel van reclame-acties werden ondernomen om een einde te maken aan het geschetste euvel op niets zijn uitgelopen, stelt de zuivelcommissie het produktschap voor zuivel thans voor, een verorde ning uit te vaardigen waarbij 't melk- verkopers verboden wordt vuile fles sen te vervoeren te zamen met melk of melkproducten. Men kan de melk- verbruiker niet dwingen de flessen schoon te maken maar op deze wijze wil de centrale zuivelcommissie de verbruiker langs een omweg verplich ten slechts gereinigde flessen aan zijn melkslijter terug te geven aangezien deze door het uit te vaardigen verbod gedwongen zou worden slechts schone flessen van zijn klanten te accepteren. Bij de behandeling van de ontwerp verordening, gistermorgen in het be stuur van het produktschap zuivel, wezen enige leden er op, dat h,et le veren van melk door de slijters een dienstenverlening is en het dus niet gewenst is, dat hun klanten door mid del van onderhavige verordening on der dwang worden gezet. Andere le den achtten, gezien de recente verho ging van de melkprijse het psycholo gisch puiste ogenblik niet aangebro ken voor een dergelijke verordening. Tenslotte besloot het produktschap deze aangelegenheid allereerst te zul len opnemen met de onlangs opge richte organisatie voor consumenten contact en hierover ook nog nader van gedachten te zullen wisselen met de centrale zuivelcommissie. serveerd" en ook over de kwaliteit van de voeding waren de militairen tevre den. Ondanks de zware eisen, die aan de militaire chauffeurs moesten worden gesteld om met de zware wagens op de vaak smalle wegen de deelnemende groepen te passeren, werd slechts twee maal melding gemaakt van een ongeluk je in beide gevallen was de mate riële schade gering. Van alle kanten ondervonden de or ganisatoren en uitvoerders van de „Ope ratie Centraal" waardering voor hun werk. De buitenlandse groepen waren bijzonder te spreken over de doelmatige organisatie. De Britse generaal Hacket, bevelheb ber van een van de Engelse legers in West-Duitsland, die enkele dagen in Nij megen heeft doorgebracht, de eerste dag met zijn soldaten heeft meegelopen en dus in de praktijk heeft ondervonden hoe goed de verzorging dit jaar was, had niets dan lof voor het werk van de man nen van kolonel Proost. kennis te maken met het stadj» waarnaar zij zijn genoemd en mei bekende en onbekende familielede, van gedachte te wisselen. De commissie die de vakantiewee' organiseert zonder subsidie van c: gemeente neemt alle verblijfko ten voor de „Van Woerdens" voo. haar rekening. De „Van Woerdens!' komen uit al1 delen van het land naar Woerden alle provincies zijn vertegenwooi digd. De oudste Van Woerden, di- zich in een enthousiaste brief aan meldde was de 88-jarige Margje var. Woerden uit Voorschoten. De minimum leeftijd voor de ga* ten was 25 jaar. Maar reeds nu be staat het plan om in 1958, als dj lustrumvakantieweek wordt gehou den, alle Van Woerdens van 18 tot 25 jaar uit te nodigen. Bestedingsbeperking maakt vindingrijk Vreemde betaalwijze van Haagse salarissen Enige duizenden circulaires zijn gedrukt en rondgestuurd aan alle personeelsleden van de gemeen l 's-Gravenhage om hen te vertellen hoe de bestedingsbeperking ook h^ai terugslag zal hebben op de wijze van uitbetaling van hun salaris. In deze circulaire staat n.l.: „De bestedingsbeperking en in het bij zonder het daarmee verband houden de renteprobleem hebben onder meer tot gevolg dat ten aanzien var de uitbetaling van de salarissen een vereenvoudiging zal plaats vindei Aangezien de tijd tussen het bij de bank opnemen van de voor salaris betaling nodige gelden en de uitbe taling daarvan uitermate kort verdient het aanbeveling het mee; tijdrovend gebruik van pasmunt t; beperken, teneinde zo veel mogelijk in afgeronde bedragen van een gul den en een rijksdaalder te kunnei betalen. In verband daarmede zul len te beginnen met de salarisbeta ling over augustus 1957 de nett' uit te betalen maandsalarissen, waar de ambtenaar uiteraard recht or heeft, op veelvouden van 50 een' naar beneden worden afgerond. Dt afrondingsverschillen zullen aan he: einde van het jaar of bij eventueel vertrek worden verrekend. De afdeling publiciteit van de ge meente 's-Gravenhage deelt mede, dat het gemeentebestuur van 's-Gra venhage een maatregel, zoals in df circulaire aangekondigd, niet voor alle ambtenaren der gemeente heefl genomen. Kleuter gebruikte W.C. met noodrem Een trein, die om 14.22 uur uil Uitgeest vertrokken was, kwam dins dagmiddag ter hoogte van de Texel straat te Zaandam knarsend en vrij abrubt tot stilstand. Met zijn broek nog op zijn knieën, kwam even later een achtjarig jongetje van wie de naam maar onbekend gebleven h huilend en ontdaan van een van de toiletten. Hij had gedacht, de trekker van hel toilet te gebruiken maar tot zijn schrik had hij aan de noodrem getrokken Het kind, dat toch wel vlug van be grip is, was bleek van schrik de cor ridor ingerend, toen het besefte, wa: het gedaan had. Huilend kwam hel knaapje bij zijn ouders terug, waar even later een conducteur van het voorval rapport kwam opmaken. M< mag verwachten, dat de jongen - noch zijn ouders boete zullen be hoeven te betalen: de wei-opgevoede jongen had toch heus zijn best ge daan. Gidsen uit de gehele wereld zijn op het ogenblik bijeen in het wereldkamp voor gidsen in het Windsor Gre» Park in het Engelse graafschap Berkshire ter gelegenheid van de viering van de honderdste geboortedag vil Lord Baden Powell. Deze foto laat zien hoe gidsen van velerlei nationaliteit de leidster, Olave Lady Baden Fe well, verwelkomden toen zij dinsdag in het kamp arriveerde om dat officieel te openen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6