rkster ZETTERS DE LEIDSE BIOSCOPEN Italiaans Opera Concert WAT BRENGEN Marktberichten een Jongeman BROM'S Autorijschool een Onderwijzeres Jielefaantjea Opleiding tot röntgen-laborante enige flinke jongens Aan Stemgerechtigde Ingelanden DRUKKERIJ IMPERATOR R.V. TE LISSE bekwaam chauffeur ZATERDAG 27 ]ULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 HET SLOTCONCERT (kunnen wij wel zeggen) van dit seizoen was gisteravond gewijd aan opera-frag menten uit de Italiaanse en Franse litteratuur; bovendien door Italianen gezongen, die 't geheim van deze kunst bezitten en altijd weer volle zalen trekken. Hoewel de uitvoering vrij laat was aangekondigd, was de Gehoorzaal toch overvol, zodat stoe len bijgezet moesten worden en men pas laat kon beginnen. Het was een geanimeerd concert. De annonce vermeldde de extra medewerking van een groot koor van 90 zangeressen en zangers. Dit optre den viel eerlijk gezegd uit de lijn, niet omdat dit koor zo slecht zong onder Henk Weimar (wat ongepolijst in 't forte timbre), maar omdat alles weinig verfijnd was. Donkere kle ding worde van de leden vereist bij een volgend optreden op 't podium. Dirigent Weimar hield de teugels stevig vast en de onvermelde pianiste kweet zich kranig van haar moeilijke taak, hoewel zij zich moet hoeden voor een te kwistig pedaalgebruik. Het gemis aan orkest gevoelden wij in de aanvang zeer, maar de maestro- accompagnatore Efrem Casagrande wist dit gemis zo veel mogelijk te vergoeden door mooi en zeer muzi kaal klavierspel, dat werkelijk sti mulerend was. Het programma vermeldde „i-.a Serva Padrona" van de XVIIIe eeuw- se Italiaan da Pergolesi. Marisa Morel als 't kleine maar aardige serpentje Serpéna gaf met Gastone Presset een kostelijk samenspel, licht en gra- tieus en de mooie geestige muziek deed 't weer wonderwel. Nancy Ric- cardi, hoge sopraan, is de tragdiënne van 't gezelschap en maakte met Ferrario een goede partij in het duet uit Rigoletto. Van Rossini's komi sche opera II Barbiere deden Marisa Morel en Gastone Presset ruim schoots genieten door een welluiden de pittige wedergave. VERMELDEN WIJ NOG het fraai klinkend sextet uit Lucia di Lam- mermoor, waar Donizetti op onvol prezen wijze uiting geeft aan de ge voelens van de diverse dramatische personen. De vertolking viel te roe men om de kleurrijke wijze van zin gen en acteren. Jammer, dat er op 't hèel orkestpodium niet iets was aangebracht om sfeer te scheppen, een café-tafeltje met een kleedje uit een bazar of een nietig bankje zijn' hiertoe reeds voldoende. Maar de bezoekers van operaconcerten zijn doorgaans niet critisch en gauw te vreden. Op 't gebied van intonatie gebeurde er wel eens even een ongelukje maar over 't geheel werd er vaardig en goed ingespeeld gezongen, voortva rend en met zuidelijke doorschijnen de gratie, charme en lyriek. Geluk kig kregen wij een paar originele cos tumes te zien, want als men een opera-concert geeftzonder passende requisieten en dan nog zou optreden in een concertjasje, zou het hele ef fect verloren gaan. Tot zover woonden wij het concert bij. De indruk, welke deze kleine groep van opera-zangers naliet, was prettig en men heeft blijkens het op vallend applaus veel genoten van het kordate optreden van deze Italiaanse opera-groep, waarvan wij niet alle zangers mochten horen. J. KORTMANN. Leidse Agenda ZONDAG 28 JULI Club de Limetz. Uiteenzetting doel stellingen en practische tips voor de reisgenoten. Auberge Frangaise. Kloksteeg 12.30 uur nam. MAANDAG 29 JULI Club de Limetz. Reisvoorbereidin- gen en vertoning film over feestelijk heden te Limetz in 1956. „Royal", 8 uur nam. Kath. Emigratiebureau. Zitting ,,'t Karrewiel" Steenstraat half acht half negen nam. Gemeenteraad. Vergadering. Raadszaal Stadhuis. 14.00 uur nam. Circus „Knikkebeen". Première- galavoorstelling Tent Durieuxstraat. 8 uur nam. (Voor programma overige dagen zie elders in dit blad). Dienst der apotheken. Zaterdag 27 juli zijn des middags, 's avonds en 's nachts geopend voor het klaarma ken van spoedrecepten: Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, tel. 21060; Ha ven-apotheek, Haven 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, tel. 26274. Zondag 28 juli is van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur alleen geopend de Haven-apotheek. Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden A.s. weekend 27/28 juli zal de dienst worden waargenomen door: dr. Pieterse, Stoffers, Wijdicks, v. Alphen, De Jager. Doktersdienst Oegstgeest: F. W. N. Hugenholtz, J. B. Hugenholtz. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 uur voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling .Mens in miniatuur', De wereld van het poppenspel. (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terrarium ten toonstelling „Aqua-Hor. tus". (12 tot 28 juli). Dagelijks 10 uur voorm. tot 10.30 uur nam. Van der Werfpark; Tentoonstel ling „Romantiek en Bloemen". Werk dagen 10 uur voorm. to* 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster". Werkd. 105 uur; zondags 15 uur, donderdag bovendien 7.30 —9.30 uur (20 juli23 september). NIET BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van de Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. Casino. Het geromantiseerd le vensverhaal van de klarinettist Ben ny Goodman wordt deze week in Ca sino vertoond. Het is een aantrekke lijke film geworden ook al kan men niet aan de indruk ontkomen, dat de scenaristen van Hollywood het leven van deze musicus naar eigen inzicht herschreven hebben. Bovendien is het altijc zichtbaar moeilijk voor de filmproducenten om een verhaal in een muziekfilm tussen de duizenden muzieknoten te laten doorspringen zonder over notenbal ken te struikelen. Omdat Benny Goodman nog niet dood is, wordt de toeschouwer de Hollywood-versie van een sterfbed bespacXd. De artisten in deze filmstad zij i op die momenten altijd op hun slechtst. Nu zien wij slechts een episode uit zijn leven, die bekroond wordt met een huwelijk. Het is een „ja-nee, niettes-welles" ge worden tussen twee geliefden: een dankbaar onderwerp voor de roman tiek. De muziek is prachtig, de opna men zijn kleurig, de toeschouwer krijgt dus wat hij in deze tijd van vacantie en ontspanning verlangt. Voor alle leeftijden. Lido. Een overvol theater heeft gisteren met grote belangstelling de film „De geheime dienst grijpt in" in het Lido-theater gevolgd. Deze film van Louis de Rochemont brengt een episode in beeld van de vele moeilijk heden, waarvoor de Amerikaanse ge heime dienst zich geplaatst ziet om de sponnage-complotten der Russen ongedaan te maken. Spionnage en contra-spionnage hebben de eeuwen door een grote rol gespeeld in het we reldgebeuren en we zien in deze goed gespeelde film een tip van de sluier opgelicht. Het begint heel eenvoudig met het verhaal van een man, die van een Poolschip in Boston arriveert in de kleren van een ander. Natuurlijk weet hij daarvoor wel een uitvlucht, welke aanvankelijk door de FBI, de Amerikaanse geheime dienst, niet aanvaard wordt. Enkele dagen later zegt men echter zich vergist te heb-' ben en de man wordt vrijgelaten alleen echter om zijn gangen te kun nen nagaan. En wo.dt bij stukjes en beetjes het spionnage-verhaal in el kaar gezet en uitgewerkt op vernuf tige wijze. Geraffineerd spel van de tegenstander wordt op even geraffi neerde wijze door d; FBI beantwoord en het eind is natuurlijk het einde van het spionnage complot. Voor wie iets meer van een dergelijke affaire wil weten, mag deze film niet ver zuimen. De film is voor 14 jaar ge keurd. Rex. Algemeen is de bewonde ring voor lieden als Vittorio de Sicca, die met een enkel geluid of een kort beeldrijm duizenden in de ban weten te krijgen. De moderne film de ge luidsfilm vooral biedt zoveel mo gelijkheden. Die mogelijkheden bestonden niet voor 1930 en wanneer desondanks een film uit die dagen nagesynchroni seerd wordt en voorzie van passen de muziek, dan betekent dat, dat zo'n verhaal, door het bijzondere spel van de acteurs toch algemeen erkende veriensten heeft. Zulk een film is „Goldrush" van Charley Chaplin, de man die ver in de zeventig, van vrijwel alle kinde ren een goede bek^. de is. Toch is zijn werk niet kinderachtig: er is waar schijnlijk nooit een beter* karakter speler geweest in de gesclvedenis van de film. Ir Goldrush" vinden we Charley, de kleine, onbegrepen man terug in Alaska, waar duizenden de jacht heb ben geopend op het kostbare metaal, dat er zo voor het grijpen, toch zo onbereikbaar blijft. Natuurlijk raakt hij door zijn on handigheid herhaaldelijk in gevaar maar de ingevingen van zijn goede (hazen-)hart leiden hem toch naar het geluk: de «mudmijn en een lieve dame. Een pracht-filn.werk, geschikt voor film-fijnproevers van ajle leef tijden. Trianon. Iemand, wie het nogal eens meeloopt in het leven, noemt men een „zondagskind" en in de ge lijknamige film is Heinz Rühmann zo n boffer. Hij is een pas getrouwd kleermakertje in hel na-oorlogse Duitsland, dat door geallieerde solda ten is bezet. Hij maakt kennis met een Schotse hooglander en in een dol le bui, waaraan een paar flessen whisky niet vreemd zijn, verwisselen zy van kostuum. Het kleermakertje wordt wegens het onbevoegd dragen van een uniform veroordeeld tot ge vangenisstraf, maar hij weet er raad op, h(j laat een luie knecht op zijn naam de straf uitzitten. Ongelukkiger wijze sterft de knecht in de gevange nis en nu is de kleermaker officieel dood. Heinz Rühmann -j vaart nu, dat. het geen lever is als je dood bent. Maar hij is niet voor niets een „zon dagskind" en rolt tenslotte toch glans- ryk door de moeuykheden heen. Het is een amusant verhaal me een goed moedige humeur, zoals men dat van Heinz Rühmann gewend is. en opge nomen in fraaie leuren. Iedereen kan er van genieten. Luxor heeft de charmante zang- film „Mijn hart zingt voor jou" wéér voor een weekje door laten zingen en wel voor: alle eftijden. LEEUWARDEN, 26 juli. Kaas Gouda volvet f 2.04-2,05, Edammer 1 1-881.90, broodkaas 404- 1-911.92. Stemming goed KATWIJK a. d. RIJN, 26 juli. Groente. Bloemkool A 4163. bloemkool B 1638.Bospeen34 37 Waspeen A 1850—28.—, Was- P^®n 34—46.50, Waspeen fijn 14.50 18.—, Princessebonen 6769.—, To maten 2065.Komkommers 12 2.Sla 99.10, Selderie 3.204.30, Peterselie 2.80—4.— Snijbonen 72— 90.—, Tuinbonen 23—48.—, Uien 10— 17-Kroten p. kist 0.60—2.10, Ra barber 16—25.—. Boskroten 7.90— 8.10, Andijvie 1114.Aardappelen bonken p. kist 3.20—3 40, Groten 3 40 3.90, Drielingen 1.701.90, Kriel 1.23—1.30. De N.V. Meelfabriek „DE SLEUTELS" v.h. De Koster Co., zoekt: niet ouder dan 21 jaar, bij voorkeur in het bezit van een ULO-diploma, vdor het verrichten van laboratoriumwerkzaamheden ten behoeve van de bedrijf scontrole. Desgewenst wordt de gelegenheid geboden zich voor te bereiden op het analystenexamen. Söilicitaties Oosterkerkstraat 18, Leiden, tel. 24141. Gedipl. Bonds-instr. Nieuw Lesmateriaal PER LESUUR t 6.— Telef. 01711—432 Warmond Acte j. en k. vereist. Sollicitaties aan het Schoolbestuur Zoeterw. Singel 34, PERSONEEL 2 Biedt zich aan r.k. sla gersgezel. Gaarne in be drijf omgeving Leiden, waar thuis wordt geslacht. Br. orider no. 8694 bur. v. d. blad. 2 B.z.a. r.k. buitenmeisje als hulp in de huishouding Zo nodig v. d. en n. Brie ven onder no. 8696 bur. v. d. blad. 2 Kapster. Gevraagd ver gevorderde kapster. Goed kunnen permanenten. Goed loon. Aanmelden 's avonds na 7 uur Hoge Rijndijk 99. Leiden, tel. 23476. 2 B.z.a. r.k. meisje, 23 jaar voor de huishouding voor d. en n. Uitsluitend brieven aan C. Hooger- vorst. Prinsenweg 8. Voor hout. 2 Wegens huwelijk der tegenwoordige, per 1 sept gevraagd een r k huis houdster. Aanmelden: Wed. P. J. Heemskerk— Koblenzweii, Konpoellaan 15, Rijpwetering. 2 Gevraagd: een net meisje of een werkster voor hele of hc've dagen. Goed loon. Aanmelden: Steenstraat 2. tel. 30335. 2* In drogisterij gevraagd een ervaren mnl. of vrl. bediende. Interesse voor cosmetische art. strekt tot aanbeveling. Br. onder no. 1463 Adv. bur. Rünland" Leiden, J. de Wittstr. 35. 2 Biedt zich aan: leerling banketbakker-kok. oud 17 jaar. Br. onder no. 7816 bur. v. d. blad. <2 B.z.a. r.k. meisje als hulp in de huishouding v. d. en n. Weekeinden vrij Omgeying Voorschoten— Wassenaar. Br. onder no. 8710 bur. v. d. blad. Thuisnaaiwerk gevr., in het bezit van elektr. naaimachine. Br. onder no. 7805 bur. v. d. blad. 2 B.z.a. r.k. kinderjuffr. liefst in Voorschoten. Ook genegen lichte huishoude lijke werkzaamheden te verrichten. Br. onder no. 8710 bur. v. d. blad. <2 Biedt zich aan: R.K. juffrouw als hulp in de huishouding voor de ge hele dag. Brieven onder no. 7765 bur. v. d. blad. 2 R.K. Huishoudster ge vraagd. Brieven aan: J. J. Kroon. Havenstraat 46. Noordwijkerhout. AANGEBODEN 2* Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline, banjo, blokfluit. Hawaiian gitaar, klarinet, saxophoon. trom pet. slagwerk cursussen. Instrumenten in bruik leen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmetho den. Muziekschool Zwaag. Korevaarstr. 5. tel. 24358. 2* Auto-, motor- en scoo- terriischool Volledige op leiding rijbewijs verkeers- les inbegr door gedipl erkend instructeur Nieuw lesmateriaal Gevestigd se dert 1931 Taxi dag en nacht beschikbaar Marks Morsstr 60a. tel 26584 2 Auto hoezen, kappen pyama's complete bekle dingen sponsrubbei zittin gen. asbakken, spiegels iashaken. bloemvaasies armsteunen. zonneklep- pen. rubbermaties vloer matten kaplak. ruiten sloten, tochtrubbers. Th van Kuijk. Autobekleder Morsstraat 46. tel. 30552 Leiden. 2 Grote partij dienstrii- wielen, prima voor werk en schoolfietsen. Uitzoeken f 20.per stuk. Enkele damesfietsen 35.per stuk. Zware transportfiet sen 50.per stuk. v. d. Meij. Maredijk 159, Leiden. In het Academisch Ziekenhuis te Leiden bestaat gele genheid te worden opgeleid tot röntgen-laborante De cursus duurt 2 jaar en leidt op voor het examen van de Nederlandse Vereniging voor Electrologie en Röntgenlogie. Aanvang der dagcursus (deze omvat zo wel theorie als praktijk, alsmede de verplichte stages in de Röntgen-diagnostiek- en therapie-af deling) begin september a.s. De mogelijkheid bestaat, dat aan een aantal leerlingen reeds gedurende de opleiding een salaris wordt toe gekend. Gegadigden, die in het bezit zijn van minimaal Mulo-B of daarmee gelijk te stellen opleiding, worden verzocht zich schriftelijk aan te melden bij de Adjunct-Direc trice. Vita n-v. diepvriesbedrijven heeft weer plaats voor (vacantiegangers), leeftijd 1619 jaar. Aanmelden Levendaal 174, Leiden. 2* Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Nieuws voor televisie kijkers. Wii bieden U nog steeds aan de Hollandse kleurenfilters voor elke televisie voor de priis van 32 cm ƒ4.— 43 cm ƒ5.25; 53 cm 6.25. G. J. Gijzenij. Munnikenstraat 43. Leiden Tel. 30899. 2 Bakkers, slagers, enz. Aangeboden iizersterke transportfietsen. nieuwe banden slechts 50.per stuk. v. d. Meij. Maredijk 159, Leiden. 2 Laat uw week- en maandbladen binden bij de vakman. Ons adres is: Lange Raamsteeg 31. Lei den. Tel. 31591. 2 Aangeboden: race-fiets (Joco), zo goed als nieuw. Te bevragen na 6 uur: Se ringenstraat Ha. 2 Citroën. Ik kocht een Citroën 1948 tot nut en vermaak van mijn gezin. Wagen loopt prima en ziet er goed uit. Mijn vrouw wil hem echter niet rijden. Vindt hem te groot. Daar om „te koon of te ruilen". Tel. 22509. Leiden. 2 Te koop gevraagd: een in goede staat ziind he renrijwiel. Br. aan agent Langelaan. Beatrixstraat 11. Sassenheim. 2 Aangeboden in Oegst geest: 2 kamers (1 met str. water), zeer geschikt voor 2 vriendinnen. Br. onder no. 8712 bur. v. d. bl. 2 Dames polshorloges. Edel-doublé 17 st. Anker, onbr. veer. schokvrij (In- cabloc)-. In de onovertrof fen EWE-Anker kwaliteit. Geen 79.50 slechts 57.50 „De Goedkopere Zaak" S. v. d. Water en Zn. Haar- 1 lemmerstraat 207. 2 Pako-prints. Het foto- suces van dit jaar: ver grote afdrukken. 7x7 en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent. 9x13 25 cent. Fotoreport.- Fotoh. N. v. d. Horst. Doe- zastraat 39, tel. 24702. Steeds de eerste met het nieuwste! 2 Te koop 2e hands da mes-, heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen. Dubbelebuurt 11 Riinsburs telef. K 1718—2967 2 In één dag uw oude matras als nieuw terug, maar dan alleen bii Jan Vonk. matrassenmakerij stofferderii. Haarlemmer straat 81, Leiden. Tele foon 22580. 2 De Knittax breit in enkele uren. wat anders wekenlang moest duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht-pa- tent en ontelbare patro nen. Inlichtingen Van der Spek. Haarlemmerstr. 196a Leiden, tel. K 1710—23214 2 Als U met vakantie gaat neem dan zo'n handi ge Clipper ballpoint mee. U kunt ze weer hervullen en het mechaniek is on verwoestbaar slechts 1.95 alleen in de Vulpenkliniek G. Wolfslag. Breestr. 145. 2 c.v. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen. K 1713- 487. in Groententeeltver- eunningen en Sierteelt- ergunningen. 2 Een-twee-drie. De nieu we Berini M 31 met DKW- motor heeft 3 versnellin gen. Speciaal voor 2 per sonen. Fa Van Zijp. Haar lemmerstraat 295. Filiaal: Korevaarstraat 6. 2 Rolfilm of flltslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zii de rolfilm- en flitslamoles automaat van fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. Aannemings-Mij in de omgeving van Leiden vraagt Belangstelling voor commerciële administratie, nauw keurigheid, vlot steno en typen en ruime kantoor- ervaring vereist. Aan een goede kracht wordt een interessante werk kring geboden, waaraan een goede salariëring is ver bonden. Middelbare schoolopleiding strekt tot aan beveling. Leeftijd niet beneden 21 jaar. Brieven onder no. 7804 aan het bureau van dit blad. VAN HET 8STE DISTRICT VAN HET HOOG HEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND. Hiermede wordt speciale aandacht gevraagd voor de belangrijke verkiezing voor een hoofdingeland en een hoofdingeland-plaatsvervanger op donderdag 1 augus tus a.s., waarvoor U van gemeld Hoogheemraadschap een oproepkaart hebt ontvangen. De periodiek aftre denden, de heren JAC. S. PENNINGS, als hoofdinge land en A. H. STRAATHOF, als hoofdingeland-plaats vervanger, worden als vertegenwoordigers van het platteland warm aanbevolen. Namens diverse polderbesturen, J. A. W. VERKLEIJ, Secretaris 2 Solex Standaard 349.50 p. m. ƒ17.30. So lex de Luxe 399.50 d. m. 20.24, inclusief All Risk verzekering. Service Sta tion. Gebr. Huisman. Ho- gewoerd 6668. tel. 31292 2 Schuimrubber en Plas tichuis. Mare 70. tel. 22361 Wii confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic. leveren dit in elke afmeting en dikte. Desgewenst nemen wij bij U de maten aan huis. 2 H.M.W. dubbelzits- bromfiets met dubbele veerelementen. De enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Priis 725.Gebrs. Huisman. Hogewoerd 66—68. 2 Kinderrüwielen 25. goedkoper. Door aankoop van enorme oartii kinder rüwielen. jongens en meisjes, met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie. Thans f 56.alleen con tant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2 Leiden: Kerkstr. 48. Noordwiik: Zeeweg 1. Katwiik/Zee. 2 Wasmachines f 395. met sneldroger. merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me de. Enkele beschadigde machines belangrijk goed koper. Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaar den. Firma Dusoswa. Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwiik: Zee weg 1, Katwiik/Zee. 2 Overal vraagt U. bij Wassenaar slaagt U! voor opklapbedden. tuimelbed- den. enz. Ombouwen uit eigen meubelmakerij 30 modellen ook met berg ruimte! Wassenaar. Jan- vossensteeg 60, tel. 20143 2 Jonge Hennen! Wit X Hamos. 4 m. oud. Sterk soort. prima winterleg. Oude adres (alléén maan dag. woensdag of vriida^ Groeneveld. v. d. Valk Boumanweg 26a, tel. 25590 2 Middenstander! Uw aaministratie kost U onno dig veel tiid. Laat ons uw boekhouding b'iwerken. Brieven onder no. 8702 bur. v. d. blad. 2 Rooyackers en naaima chines eèn begrip: prima kwaliteit voordelig, vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naai machinehandel Rooyackers Leemanstraat 31. Leiden tel. 31324. 2 Wilt u een fototoestel kopen. Kom dan bij Pril eens binnen lopen Want voor fototoestel, tas en flits is PIJL het bestt wat er is. Pijl. Haarlemmerstr Hl. Leid 108, en. 2 V.W. zig-zag uaaimach. van de „Victoria" Werke A. G. Neurenberg (Did.), sinds 1886. en de Carson als gewone huishoud naai machine lopen soepel en geluidloos! Uw adres: Rooyackers. Leemanstraat 31. Leiden, tel. 31324. 2 Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur, tevens nieuwste Ford Con sul beiden mei radio, en Morris Minor. Alléén nieuw materiaal, billijk ta rief. Stipdonk. Hoo^l. Kerkgracht 30. tel. 31608. 2 Taunus bestelwagen, 600 kg. van 1952. slechts 30.000 km. gelopen en in uitstekende staat. Priis 2750.Inlichtingen tel. 0 1719—2234. 2 In verband met het plaatsen van oliestook ter overname aangeboden twee prima haarden. Riijnsburgerweg 116, Lei den. tel 31017. 2 Warm weer of slecht weer. Foto's maakt U toch in uw vpk^tie Wii heb ben rolfilms. toestellen, ontwikkelen. afdrukken Neem eens een toestel oo Droef. Potohandel J. M. de Bruvn. Roelofarendsveen. tel. 369. 2 Alt op de Mare. Brom mers: Cucciolo. viertakt 185.Mobylette 110. 165.185.Mosquito 135.—. Berini M 19 135.—. Kreidler 150.—. Berini M 13. damesrijwiel 125. idem herenriiwiel 90. Bromtandem Victoriamo- tor 125.—. VRAAGT: 1ste en 2e klas Flink loon, prettige werkkring en gunstige werktyden. Kandidaten kunnen in de toekomst ook in de gelegen heid gesteld worden voor opleiding Machine-zetter. Sollicitaties aan ons kantoor, Haven 14, Lisse, tel. 3745 N.V. VAN GEND LOOS TE LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding een in het bezit van rijbewys B.C.E. Loon bij 23-jarige leeftijd 73.72 per week, ex clusief compensatie huurverhoging, en vrije dienstkleding. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten aan het vrachtgoederenkantoor Haagweg te Leiden. 2 B.O.V.A.G. Autorij- school „Metro". Gasstraat 46. Leiden, tel. 25866. Lest met ie nieuwste Austin Metropolitan 1957. 2 Te koop aangeboden: in prima staat zijnde mo tor merk C.Z. 150 c.c. Te bevragen na 5 uur Dahlia straat 26a. Leiden. 2 Zeilbootje. Gelegen heidskoop: kl. BM 12 n2. bijna nieuw tuig tevens Friese Jol. ook zeilklaar. Beide t.e.a.b. Met of zon der b.o, Johnson 2 cyl. mo tor. Motor afzonderlek 285.Te zien: Galgewa ter 12 2 Wii verzorgen alles oo accu-gebied Gratis ver zorging van uw batterii en doormeten van de elektri sche installatie. Heeft u start-moeiliikh*den? Gra tis advies. Accu-Service Groenen Nieuwe Riin 106 Tel 23140 Leiden TE HUUR 2 A.s. bruidjes wii ver huren 1ste klas bruids toiletten. compl. m. sluier, handschoenen en tasje ook bont en maraboe- capés. Hygiënische ver zorging Bespreek vroeg- tijdie. Fa. J. J. Sloos en Zn. Stille Rijn 11 Telef 2 Te huui zonder chauf- feur nieuwe Consul en Customlin* Garapebedri:* Van der Pijl, Leidschen- dam. Tel. 1916—K 1761. 2 Verhuur zonder chauf feur. 4-5-6 oers All risk verzekering. De zaak mei de grootst mo""' ser vice. billiike tarieven Werkhoven's luxe auto- '~uur. Van t Ho^traai 11. Leiden, tel 22300 2 Garage Hol, Hoge Rijn dijk 27 tel 20939. Leiden Verhuur van auto's met en zonder chauffeur Garage bedrijf en Taxibedrijf 2 Bromfietsenverhuur. De nieuwste Berini M 21 1957 per uur dag of lan ger. J. de Jong. Varkevis- serstraat 66. Katwük aan Zee. telefoon 2795. huur van alle sierteelt vergunningen ook bedrii- ven of land is het adres: J. Elstgeest Roelofarends veen. tel. 291. K 1713. W0NINGRUIL 2 Woningruil. Aangeb. h.h. bev 4 kamers, keuken zolder, vliering v. en a. tuin; in ruil v. 4 kamerfl. in Goede Woningver.- buurt. Br. onder no. 8706 bur. v. d. blad. GEVRAAGD 2 Te koop gevraagd: een tafel. 4 stoelen en een dressoir. Brieven onder no. 8711 bur. v. d. blad. 2 Gevraagd: allerhande timmer- en metselwerk. Lisserdiik 303. tel. 3003, Lisse. post Abbenes. DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God voor het welsl? en van een examen door voor spraak van Broeder Eve- rardus. 2 Vami-ijs. Depót voor Leiden en Omstreken. Gebr. Schouten. Boom- markt 8. tel. 24928-30462. 2 Een dier kwilt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi: mevr. J, Brons geest Zeemanlaan 57 tel. 22982 helpt kosteloos dier 0f «{/re-tiar r.->cr,0'-r-n /\mi- vedi neemt geen dieren oo. 2 Zogenaamd* rilscholen komen en gaan De Leidse 7i^schnn, is altijd bliiven bestaan Onze befaamde oleidim 'voor ïlle rijbe wijzen motor auto. "rachtwaren en bus) is uniek Maredijk 159. tel. U280 2 Verloren: geel jersey vest met bruine rand. Gaande van Meerburger- kerk yhaar Weiooort 6. Te gen beloning terug te be zorgen. Olyerhoek, Wei- ooortseweg 6. Zoeterwoude Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3