V acantievreugd voor de jeugd Scherp Middenstandscursisten genoten vrolijke avond üarathon- Nieuwtjes PROGRAMMA „Vacantievreugd voor de Leidse R.K. Jeugd." ZATERDAG 27 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Aan de ouders Geachte ouders, Voor de 10e maal gaan we a.s. maandag starten met de vakantie bezigheden. Hoopt u me ons a.u.b. op mooi weer, dan kunnen we uw kinderen meenemen naar de duinen, naar sport- en speelvelden. We kun de kinderen laten zwemmen, fietsen, pic-nicken, hengelen en in de speel tuinen laten genieten. Ook films, circusvoorstellingen van Knikkbeen bezoeken aan musea en tentoonstel lingen staan op het programma en nog véél meer. In de Leidse Courant van heden staat een beknopt overzicht van het programma. Knipt u dat uit! Het kan u helpen om te weten, waar en hoe "laat uw kind aanwezig moet zijn en wat het mee moet brengen. Let u er vooral- op, dat de kinderen op tijdkomen. Geeft u hen geen geld of snoep mee, daar zorgen wij voor. Dringt uw kind gehoorzaamheid aan de leiders op het hart. Hebt u wensen of klachten, wendt u dan alleen tot de hoofdleid(st)er van uw parochie. De kinderen zijn bij ons verzekerd tegen ongevallen, gelukkig is er nim mer iets van betekenis gebeurd, maar waarschuwt uw kinderen tegen waaghalzerij. Wij zullen onze uiter ste zorgen aan uw kinderen geven. Werkt u met ons mee? Tenslotte nog dit. Bezoekt u ook ons circus Knikke been? De speeltijden volgen apart hieronder. Namens het Kath. Sted. Comtié Vakantie-bezigheden A. Neuwahl Sanders. LEIDSE RAAD OVER FINANCIëN De gemeenteraad van Leiden houdt op maandag 5 augustus 1957, te 8 uur nam. een extra-vergadering over een nota van Burgemeester en Wethouders inzake de financiële toe stand. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 537. Horizontaal: 1. kanton, 5. eel, 6. Herman, 8. Aa, 9. ras, 10. alm, 13. si, 14. staket, 17. Gen., 18. parket. Verticaal: 2. nee, 3. term, 4. olm, 6. haast, 7. Aalst, 8. ar, 11. mi, 12. aker, 15. aga, 16. enk. SPEELTIJDEN CIRCUS KNIKKEBEEN Maandag 29 juli 3 uur, 8 uur gala voorstelling voor genodigden. Dinsdag 30 juli, woensdag 31 juli Donderdag 8 aug. 3 uur en 8 uur 10 en 3 uur. Maandag 5, dinsdag 6, woensdag 7 aug. 10 en 3 uur. Donderdag 8 augg 3 uur en 8 uur nam.; vrijdag 9 aug. 10 en 3 uur. Medewerkers van de „M.E.A.B.* kregen gisteravond door „Meab's fuifbedrijfschap" een vrolijke avond aangeboden in „De Burcht". Dit wil zeggen, dat de leerlingen, die met niet-aflatende ijver gestu deerd hebben voor het middenstands diploma, konden bijkomen van de vermoeienissen in een avond zonder zorgen. In de zaal waren behoudens vele genodigden de 350 cursisten van de Leidse middenstandscursus de Meab bijeen; tegenwoordig wa ren ook de directeur van de Meab, de heer M. v. d. Horst en de curato ren. Ook was bij het feest aanwezig het echtpaar G. van der HorstWol- ters, waarvan de echtgenoot een broer is van de Meab-directeur en dat zoals u dezer dagen in de krant heeft kunnen lezen op 7 augus tus a.s. zijn vijftigjarige echtvereni ging viert. De avond werd geopend door de voorzitter van de feestcommissie, die zich met het organiseren van dit prima programma belast had, de heer H. J. Vogelenzang, die een woord van welkom sprak en de 350 cursisten, die bijna allen geslaagd zijn, feliciteerde. Volgens de traditie bood de feest commissie van het afgelopen jaar 'n ruiker bloemen aan, aan de feest commissie van dit jaar. En hierna werd de avond verder gevuld met een cabaret-cariété-pro- gramma, waaraan enige goede krach ten meewerkten. Henny Choufour bespeelde op zijn bekende virtuoze wijze de accordeon, Willy Alfredo vermaakte de zaal met zijn sneldichten en zijn liedjes, You Aridy toonde zich een fenomenaal jongleur, the Snapshots, bekend van radio en telvisie brachten met hun trio een spectaculair muzikaal pro gramma. Het duo Koolhaas zong operette-melodieën. Na al de vrolijkheid was er nog bal onder leiding van de heer J. van Wijk op muziek van „The Rhythme Boys". 20.000-ste in „Aqua-Hortus" Mevrouw S. v. d. Kraan-Koricme- sak, wonend Nieuwe Beestenmarkt 16 te Leiden, die met echtgenoot en drie dochters de tentoonstelling „Aqua-Hortus" bezocht, werd gis teravond aangewezen als de 20.000ste bezoeker. Zij kreeg uit handen van de voor zitter der tentoonstellingscommissie, de heer J. Sieval, een mand met fruit. Daarna werd de familie naar de tentoonstelling „Romantiek en Bloemen" geleid waar de commis sieleden, wethouder D. van der Kwaak en de heer L. Leeuwenburg, voor ontvangst gereed stonden. De gelukkige 20.000ste ontving hier een mooi bloemstuk. Vanavond wordt in de tentoonstel ling „Romantiek en Bloemen" de 20.000-ste verwacht. Aanleg centrale verwarming. De Rijksgebouwendienst afdeling Werktuigkunde heeft het aanbren gen van centrale verwarmingsinstal laties t.b.v. het Botanisch Laborato rium en Herbarium in de Nonnen steeg na onderhandse aanbesteding gegund aan de laagste inschrijfster de N.V. Heringa en Wuthrich te Haarlem voor f 80.690. Van de Mytyl-stichting Dé collecte t.b.v. de Mytyl-stich- ting te Leiden heeft opgebracht een bedrag van 3.113.20, een boven ver wachting gunstig resultaat. Geslaagd. De heer C. v. d. Ketterij uit Lei den is geslaagd voor het staatsexa men gymnasium diploma A. BIOSCOPEN. De films voor de week van 26 juli 2 aug. zijn door de Kath. Film- Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The Benny Goodman story", alle leeftijden. Lido: „De geheime dienst grijpt in", 14 jaar. Luxor: „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden. Trianon: „Het zondagskind", alle leeftijden. Rex: „The goldrush", alle leef tijden. Burgerlijke Stand Geboren: Harry Hubertus, zn. v. H. H. Dibben en A. Hogenes; Gerrit, v. H. Dinkelman en S. Verboom; Simon Petrus Jozef, zn. v. H. M. G. de Man en C. E. T. Holierhoek; Quirina Johanna Maria, dr. v. L. P. Schamper en M. C. W. Zandvliet; Yvonne, dr. v. F. Bakker en L. Hol lebeek. Ondertrouwd: P. Buijs en N. Co lenbrander; H. J. Dolman en L. J. Schreuder; J. J. Jansen en I. Charls D. F. van der Mei en J. M. M. Zil- verentant; M. Boeseman en E. M. G. Pluijmert; S. Visser en C. Roozen- daal; K. Hoek en A. A. Bon; C. Tes- selaar en J. C. de Does; K. J. de Jong en T. Ruijter; J. van Toledo en J. Schlagwein; W. Rensink en M. v. Weerlee; A. Gaasbeek en J. E. van der Steen; C. van Leeuwen en P. Kikkert; J. J. van Noord en S. E. Bodrij. Gehuwd: J. A. C. Kroesen en J. B. de Jong. Overleden: C. P. Bader, man jr.; P. J. F. Montanus man, 61 jr. Berichten, opgenomen na tips var lezers aan onze redactie worden gelde lijk beloond. Wat lezers schrijven Leiden, 26 juli 1957 INSTUIF EN BELASTING Donderdag j.l. werd in uw krant geschreven over de vermakelijk heidsbelasting voor de Instuif-avon- den. Moet ons dit niet enigszins ho peloos in de oren klinken. Laten we het er inderdaad op houden, dat in de meeste gemeenten voor de instuif vermakelijkheidsbelasting wordt ge heven. Is dit dan echter geen +erst treurige toestand. Leven we dan zo verwilderd, dat we door al deze on overkomelijkheden de realiteit niet meer willen kennen en schuwen. Hoe broodnodig is het vandaag aan de dag de jeugd in goede banen te leiden. Zijn we er wel goed van doordron gen, dat de jeugd niet zelfstandig en langs de weg op kan groeien? In dat geval willen we de Instuif toch niet beschouwen als een vermakelijk- hëidscentrum. Heef; iedere Instuif - avond niet een culturele basis, welke later op de avond meestal gecombi neerd wordt met ontspanning, die zeer zeker geen vermakelijkheid ge noemd mag worden? Of zou men onder jeugd oDvoeden tegenwoordig verstaan, ze vermakelijkheid bij te brengen? Wij Leidenaars zullen toch wel beter weten en alles in staat stel len om de Instuif op handen te blij ven dragon. zodat deze geen finan ciële moeilijkheden zal ondergaan. ABONN* De tipgevers dingen bovendien mee In onze nieaws-maratbon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een pr|js van 25, vaD 10 en van 5 galden beschikbaar wordt gesteld. VADER EN ZOON SLAAGDEN De heren Verweij senior en junior uit Leiden, vader en zoon, hebben samen gestudeerd aan de Titus Brandsma-Uloschool aan het Vrou wenkerkhof voor het Mulo-examen, Zij zijn nu samen voor het examen opgegaan en ook beiden geslaagd. De zoon slaagde vorige week bij de examens, die te Leiden werden gehouden, de vader slaagde bij de examens te Heemstede. De heer Verwey senior is 43 jaar oud, zijn zoon is 16. Wij kunnen ons zo voorstellen dat er dubbel feest is it\ huize Verweij. Jubileum. Maandag 29 juli herdenkt de heer G. H. Niersman, Bij dorpstraat 38 het feit, dat hij 25 jaar geleden als agent van de Katho lieke Radio Omroep te Voorschoten werd aangesteld. De theer Niersman begon zijn agentschap met vijf abon né's en in die vijf en twintig jaar is het aantal weekabonné's gegroeid tot een dikke 350. De KRO stelt medewerking van de heer G. H. Niersman buitengewoon op prijs. Maandag zal een deputatie van de KRO de heer Niersman persoonlijk komen gelukwensen. Medische zondagsdienst. Dr. F. H. W. Swen, Veurseweg 18, tel. 2356 Voor de zuster vervoege men zich bij het gezondheidscentrum, Wijn- gaardenlaan 1, tel. 2177. Zuster Alma gaat heen. Zuster Alma het hoofd van de kleuterschool gaat deze school verlaten. Vele jaren heeft zij de kleuterschool geleid en de grote bezorgdheid voor de kinde ren bleek wel, wanneer de kleuter school uitging. Als een echter ver keersagent stond zij in het midden van de Leidseweg om de kinderen' veilig te laten oversteken. Intussen is ook een nieuw hoofd van deze school uitging. Als een echte ver- kom eh aan de periode, ,dat een reli- gieuse aan het hoofd staat van df kleuterschool. Door het schoolbe Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 27 Julij. Te Harlingen is de Kapitein eener Kof gevangen genomen, beschuldigd van in het laatst der vorigen jaar zijn stuurman in de Middellandse Zee met behulp der matrozen over boord te hebben geworpen. Deze beschuldiging geschiedt ingevolge de verkla ring van den scheepsjongen, wel ke zich toen aan boord bevond. Uit de Leydsche Courant van Maandag 29 Julij. 1857. stuur is tot hoofd benoemd mej. E. de Vries uit 's Gravenhage. Jjustrum Braderie. De Brade rie, welke maandagavond en dinsdag wordt gehouden, wordt dit jaar in verband met het feit, dat dit de vijfde braderie zal zijn groter en attractiever dan ooit. Ook het aantal deelnemers is groter dan vorig jaar, nl. meer dan 50. De feestelijke marktverkoop, wel ke om 7 uur door burgemeester Van der Hoeven zal worden geopend, wordt onmiddellijk voorafgegaan door een ballonwedstrijd voor de kin deren, waarbij de burgemeester op de speelweide de eerste ballon zal laten opstijgen. Tijdens de Braderie zullen waar debonnen worden uitgereikt door een onbekende. Bovendien ontvangt elke koper een bon, waarop een honderd tal gelukkigen een luxe dcros choco lade zullen ontvangen. Tennisdemonstratie. De tennis- demonstratie, die maandagavond om half zeven op het Nassau-tennispark gegeven zal worden, krijgt zelfs een internationaal karakter. De Austra lische speler, Jimmy Casthon zal zijn krachten meten met de Neder landse kampioenen Han van Dalsum en Lex Karamay. Het belooft een interessante de monstratie te worden. Geb.: Ingrid Janny, d. v. G. H. Dekker en Chr. J. Wibbelink. Geb. te Leiden: Annelies, d. v. A. Markus en Th. J. van Engelenburg; Nicolaas Philippus, z. v. A. Ravensbergen en M. M. Hasselo. OEGSTGEEST Neomyst. De neomyst pater Kees van Beek S.CJ wordt hedenavond om half acht plechtig ingehaaud aan de rand van de parochie bij de War- monderweg, waarna hij naar de paro chiekerk wordt geleid, alwaar hij een plechtig Lof zal celebreren. Zondagmorgen om huif negen iraagt pater Van Beek een plechtige H. Mis op 's Middags van 2.3.30 uur nam is er receptie aan de Nassau- laan 7. Week van 29 juli t.m. 3 Aug. 1957 S.v.p. uitknippen en bewaren Herensingelparochie. 1—2—3—4—5 6—7—8—9—10 11—12—13—14—15 16—17—18—19—20 Hartebrugparochie: 21—22—23—24—25 26—27—28—29—30 31—32—33—34—35 36—37—38—39—40 Leonardusparochie: 41—42—43—44—45 [6—47—48—49—50 51—52—53—54—55 56—57—58—59—60 St. LodewUks en St. Petrusparochie: (verzamelplaats kerkplein St. Petrus): 61—62—63—64—65 66—67—68—69—70 71—72—73—74—75 76-77—78—79- 8.15 u. Alex.-straat Naar Katwijk Brood en drinken mee 10.15 u. Alex.-straat Naar Katwijk Brood en drinken mee. 8.30. u. Romanuszaal Naar Katwijk Brood en drinken 8.30 u. Romanuszaal Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10 u. Potgieterlaan. Zwemmen. Zwem pak mee. 10 u. Potgieterlaan. Zwemmen. Zwem pak mee. 10.15 u. Potgieterl. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10 u. Potgieterlaan Zwemmen. Zwem pak mee. 10 uur Kerkplein Zwemmen. Zwem pak mee. 10.15 u. Kerkplein. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10 uur Kerkplein Zwemmen. Zwem pak mee. 10.15 u. Alex.-straat Naar Katwijk Brood en drinken mee. u. Alex.straat i u. Alex.-straat. 10.15 u. Romanusz. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 9 uur Romanuszaal Fietsen 2 u. Potgieterlaan 10.15 u. Potgieterl. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 9 u. Potgieterlaan. Fietsen 10.15 u. Kerkplein. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 9 uur Kerkplein. Fietsen 10.30 u. Alex.-str. Zwemmen. Zwem pak mee. 8.30 u. Alex.-straat. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10.30 u. Alex.-str. Zwemmen. Zwem pak mee. 9.30 u. Alex.straat. Fietsen Brood en drinken mee. 10.15 u. Romanusz Zwemmen. Zwem pak mee. 10.30 u. Romanusz. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10.30 u. Romanusz. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10.30 u. Romanusz. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 8.15 u. Potgieterlaan Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10.15 u. Potgieterl. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10.15 u. Potgieterl. Naar Katwijk Brood en drinken mee. 8.15 uur Kerkplein Zwemmen. Zwem pak mee. 8.15 uur Kerkplein Naar Katwijk Brood en drinken mee. 10 uur Kerkplein zwempak mee Zwemmen. 9.30 Kerkplein. Fietsen Brood en drinken mee. 9.30 u. Alex.-straat. Brood en drinken mee. Spelen Leidse Hou 9.30 u. Alex.-straat Zwemmen. Zwem pak mee. 8.30 u. Alex.-straat Brood en drinken mee. Naar Groenendaal. 9.30 u. Alex.straat Zwemmen. Zwem pak mee. 8.45 u. Romanuszaal Brood en drinken mee. Naar Groenendaal 8.15 u. Romanuszaal Zwemmen. Zwem pak mee. 8.15 u RomanuszaaJ Zwemmen. Zwem pak mee. 8.15 u. Romanuszaal Zwemmen. Zwem pak mee. 9 u. Potgieterlaan. Brood en drinken mee. Veldspel Kanaalweg 9.30 u. Potgieterlaan Hortus Botanicus 9 u. Potgieterlaan Zwemmen. Zwem pak mee. 10 u. Potgieterlaan pak mee. Zwemmen. Zwem- mee. Veldspelen Docos 10 uur Kerkplein Zwemmen. Zwem pak mee. 10 uur Kerkplein Zwemmen. Zwem pak mee. GROEP: MAANDAG; DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG OCHTEND MIDDAG OCHTEND MIDDAG OCHTEND MIDDAG OCHTEND MIDDAG OCHTEND MIDDAG 2.30 u. Romanuszaal Museum Volkenkunde 8.30 u. Alex.-straat. Brood en drinken drinken mee. Groenendaal. 9 uur Alex.-straat. Brood en drinken Korfballen 9.30 u. Alex.-straat. Veldspelen Docos Brood en drinken mee. 8.15 u. Romanuszaal Zwemmen, zwempak mee 9.15 u. Romanuszaal Brood en drinken mee. Korfballen 8.45 u. Romanuszaal Brood en drinken mee. Naar Groenendaal 9.15 u Romanuszaal Brood en drinken mee. Korfballen 9 u. Potgieterlaan Brood en drinken mee. Korfballen 9.30 u. Potgieterl. Speelt. Hortuszicht. 8.15 uur Kerkplein Zwemmen, zwempak mee 9 uur Kerkplein. Brood en drinken mee. Korfballen 9.30 Kerkplein. Brood en drinken mee. Leidse Hout 9 uur Kerkplein Brood en drinken mee. Korfbal Men gelieve steeds op tijd te komen Let goed op plaats en tijd van samenkomst

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2