Moeilijkheden voor de K.L.M. in Amerika Past op voor „hulpvaardige' Italianen In Duitsland omgekomen Leidse kermisexploitant verdacht van brandstichting Uitslag 4de Prijzenpot-Prijsvraag R.k. Middenstands-avondschool „Rijnland": 100 procent geslaagd VRIJDAG 26 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Een waarschuwing van de K.N.A.C. Het aantal diefstallen in Italië, waarbij buitenlandse toeristen tot slachtoffer worden gekozen, neemt de laatste maanden onrustbarend toe. Vooral buitenlandse auto's vormen het doelwit van dieven. Naar aanlei ding van bij de K.N.A.C. binnenge komen meldingen van Nederlandse automobilisten, die in Italië zijn be stolen, laat de automobielclub een ernstige waarschuwing horen. De dieven concentreren zich in de grote Italiaanse steden en houden zich daar intensief bezig met gepar keerde auto's. Zij hebben het niet al leen gemunt op waardevoorwerpen, maar evenzeer op benzinebonnen, grensdocumenten, kentekenbewijzen e.d. Na vervalsing worden deze waardepapieren weer gebruikt. Zelfs wanneer men zijn auto in een drukke straat in een van de Ntaliaanse ste den parkeert en goed afsluit, ver dient het aanbeveling de belangrijk ste waardevoorwerpen en in elk ge val benzinebonnen, grensdocumen ten en Nederlandse autopapieren er uit te halen. De K.N.A.C. wijst er op, dat grens documenten waardedocumenten zijn, die de invoerrechten voor het voer tuig vertegenwoordigen, en waar voor de automobilist persoonlijk verantwoordelijk is. Het verlies er van kan zeer veel moeilijkheden geven. Uit meldingen van leden en infor maties van Italiaanse zijde is de K.N.A.C. gebleken, dat de dieven op uiterst geraffineerde wijze te werk gaan. Behalve met het openbreken van auto's houden zij zich bezig met het slaan van spijkers in autobanden, het deponeren van suikerklontjes in benzinetanks e.d. Wanneer dan een automobilist weg wil rijden en daar in niet slaagt, komt een „behulpza me" Italiaan hem de helpende hand bieden. Nadat die hulp verleend is, kan het gemakkelijk gebeuren, dat men een portefeuille mist of een handtasje. De behulpzame was in dat geval niemand anders dan de man met de spijker of het suikerklontje. Eén van de meldingen, die bij de K.N.A.C. binnen zijn gekomen, maak te zelfs gewag van het optreden van groepen autogangsters. Deze lieden schijnen in auto's in de grote Italiaan se steden rond te rijden, om bij gun stige gelegenheden daaruit te sprin gen, in snel tempo geparkeerde aut< 's leeg te halen om vervolgens even snel Geen ronde kaas „bitte!" Tussen de Duitse kaashandel en de Nederlandse exporteurs is een conflict ontstaan over de vorm van de Nederlandse kaas. De Duitse han del, die op rationalisatie uit is, wenst dat de kaas voortaan in rechte stuk ken wordt geleverd en niet meer in zijn traditionele ronde vorm. De Nederlandse zuivelindustrie heeft thans echter besloten, dat de kaas rond blijft. De Duitse levensmiddelenhandel heeft „teleurgesteld en verrast" hier tegen geprotesteerd bij het Neder landse ministerie van Landbouw en opnieuw aangedrongen op de leve- ving van kaas in rechte stukken. De rationalisatiedeskundigen wen sen deze vorm, omdat de kaas dan gemakkelijker in kleine porties kan worden verdeeld, wat vooral van be lang is voor de filiaalzaken en zelf bedieningszaken. Griezel-avontuur in lift Met betrekking tot de brand in het laboratorium van de N.V. de Nederlandse Kabelfabriek te Delft vernemen wij nog, dat drie arbeiders een bijzonder angstig avontuur heb ben beleefd. Zij begaven zich, voor zien van brandblusapparaten, met 'n lift naar de verdieping, waar de brand woedde. Op 14 meter hoogte bleef de lift steken, doordat andere leden van 't personeel uit veiligheidsoverwegin gen de elektriciteit hadden uitge schakeld, zodat de arbeiders werden opgesloten terwijl in de directe nabijheid het vuur woedde, boven dien werd de temperatuur in de lift bepaald onaangenaam. De mannen slaagden er in, door een noodluik in de schacht te komen, waarin zij zich langs de kabels om laag konden laten zakken. Zij stonden echter doodsangsten uit, dat de lift weer in beweging zou komen en zij zouden worden ver pletterd. Op de begane grond aangekomen bleek, dat zij de schacht niet konden verlaten, omdat de deur niet open was te maken. Collega's moesten met voorhamers het gaas in de deur ver nielen, alvorens de mannen zich in veiligheid konden stellen. te verdwijnen. Dit zou gebeuren on der de ogen van het machteloos toe ziend publiek. De K.N.A.C. adviseert de automo bilisten, die de hulp van een hulp vaardige passant op aen kwaad mo ment niet kunnen missen, om goed op te letten en zo mogelijk een foto van hun helper te nemen. Hetzelfde geldt voor toeristen die gebruik maken van 'n gids; ook gidsen zijn zich bij her haling reeds aan -diefstallen te bui ten gegaan. Dit advies doet niet over dreven sympathiek aan, maar het is niet ondienstig. Een meisje, dat in Italië door een gids werd bestolen, heeft dank zij een foto, die zij van de man had gemaakt, haar bezittingen teruggekregen. Zij ging met deze foto naar de politie en zodoende kon men de dief binnen enkele uren vat ten. Twee Nederlanders zijn gisteren bij een verkeersongeval op de Autobahn nabij de Duitse plaats Limburg om het leven gekomen. Twee Amsterdamse echtparen, de heer en mevrouw H. de Weerd, en de heer en mevrouw Stocbof, waren samen op motorrijwielen op terugrit naar Nederland. Toen het begon te regenen stop ten zij aan de kant van de Autobahn om regenkleding aan te trekken. Op dat moment kwam een zware vracht auto aan, die op de plaats waar de twee echtparen stonden, slipte. De vrachtauto raakte de 35-jarige heer H. de Weerd en de 40-jarige mevr. M. F. Stochof-Hensen; beiden werden gedood. Mevrouw De Weerd en de heer Stochof bleven ongedeerd. Op de lijn New York- Cura^ao Van welingelichte zijde te Wash ington is donderdag vernomen, dat door een actie van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij „Panagra" de K.L.M. misschien verscheidene we ken zal moeten wachten op toestem ming voor het onderhouden van een directe luchtlijn tussen New York en Curasao. De raad voor de burgerluchtvaart van de Amerikaanse regering heeft donderdag een verzoek van de K.L.M. om toestemming tot het vliegen op nieuwe luchtlijnen in het openbaar behandeld. Het verzoek was geba seerd op het Amerikaans-Nederlandse luchtvaartakkoord van april van dit jaar. Volgens de „Panagra", die op Zuid- Amerika vliegt, dient bij het ver lenen van de toestemming aan de K.L.M. te worden bedongen, dat de Nederlandse maatschappij niet ver der zal vliegen dan Curasao. Nederlandse functionarissen deel- De hoofdredacteur van een Is raëlisch weekblad heeft meegedeeld, dat de door Egypte aangehouden Is raëlische zeeman Rafi Eylon in wer kelijkheid een journalist is, die voor zijn blad werkt. Hij had op 't Deen se schip gemonsterd om een verhaal over de reis te schrijven. Volgens de Egyptische autoriteiten zou de man hebben bekend, een Is raëlisch legerofficier te zijn, die zich op bevel van de Israëlische geheime dienst op de „Birgitte Toft" had in gescheept. Oost-Celebes wil ook autonomie Thans heeft ook het oostelijke ge deelte van Celebes zich akkoord ver klaard met de wens van andere bui ten Java liggende delen van de In donesische staat naar een grotere autonomie. Verleden maand is, zoals bekend, Noord-Celebes, dat zich zelf de sta tus van provincie had toegekend, als zelfstandige provincie uitgeroepen door de als zodanig afgezette militai re commandant van Oost-Indonesië, overste Sumual. DE MOEILIJKHEDEN ROND HET CADEAUSTELSEL. Naar de commissie' cadeaustelsel huishoudelijke-, luxe- en speelgoed branche ons-meedeelt, hebben de or ganisaties in deze branche met grote waardering kennis genomen van het door de commissie van overleg van de samenwerkende middenstandsvak- centralen genomen initiatief, het hoofdbedrijfschap detailhandel te verzoeken bemiddelend op te treden inzake de koffieverkoop van de tex tiel- en huishoudelijke artikelenbran. ches enerzijds en de cadeau-acties van de kruideniers en hun leveran ciers anderzijds. Zij zullen het toe juichen, indien door deze bemidde ling een wijziging van de wet op het cadeaustelsel tot stand kan worden gebracht, welke een eind maakt aan wat zij noemen de huidige misstan den op dit gebied. Zij zijn gaarne be reid, lopende de bemiddeling, hun tegenactie te staken met behoud van een bepaalde looptermijn, doch op basis van wederkerigheid, zodat alle cadeau-acties op dezelfde voorwaar den worden stopgezet. Boven de woestijn van Nevada is donderdag een kernapparaat, dat aan een ballon ongeveer 175 meter boven het aardoppervlak hing, tot ontploffing gebracht. Het was de tiende proefneming in de huidige reeks. den mee, dat de K.L.M. zich hier tegen verzet, niet omdat de maat schappij deze lijn naar Zuid-Amerika wil doortrekken, maar omdat zij principieel togen het uitstellen van dergelijke voorwaarden is. De Amerikaanse maatschappij heeft daarop verklaard gebruik te willen maken van haar recht haar stand punt te verdedigen. De maatschappij zou hiertegen schriftelijk stappen doen bij de functionaris, die met het onderzoek is belast, Keith, en bij de raad voor de burgerluchtvaart zelf. Bovendien wil zij mondeling haar standpunt voor de raad uiteen zetten. BIOSCOPEN. De films voor de week van 26 juli 2 aug. zijn door de Kath. Film centrale als volgt gekeurd: Casino: „The Benny Goodman story", alle leeftijden. Lido: „De geheime dienst grijpt in", 14 jaar. Luxor: „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden. Trianon: „Het zondagskind", alle leeftijden. Rex: „The goldrush", alle leef tijden. Middenstands-examen te Leiden Geslaagd voor het midenstandsexa- men: C. v. Tol, Hoogmade, C. J. van Tol, Lisse, N. de Tombe, Leiden, C. Touw, Nieuw-Vennep. G. Tromp— Vis, Alphen aan den Rijn, J. v. Tu- renhout, Lisse, J. Tijsterman, Rijns burg, M. Vastenhout, Nieuw-Vennep, J. v. VeenHeins, Ter Aar, H. v. d. Velden, Leiden, A. v. d. Veldt, Aar- landerveen, A. v. Velsen, Leiden, M. v. Velzen, Leiden, A. Verboon, Oegst- geest, G. Verduyn, Aarlanderveen, L. VerduynKoster, Nieuwkoop, L. Verhoef, Boskoop, J. Verlaan, Leid- schendam, A. Versteeg, Wassenaar, W. Vlasveld, Zoeterwoude, B. van Vliet, Stomp wijk, C. v. Vliet, Zoeter woude, C. J. v. Vliet, Nieuwveen, L. v. Vliet, Alphen aan den Rijn, M. v Vliet, Rijnseaterwoude, H. v. d. Voort Leiden, D. Vreeken Oude- Wetering, W. Vreeswijk, Leid- schendam, J. de Vries, Koude kerk a. d. Rijn, G. C. Warmerdam, Noordwijkerhout, K. de Weer, Nieuw- Vennep, W. Wendel, Nieuwkoop, P. v. Werkhoven, Voorhout, A. de Win ter, Noordwijk, A. de Wit, Alphen a. d. Rijn, J. M. de Wit, Zoeterwou de, M. Zonneveld, Voorschoten, W. v. d. Zwet, Nieuwkoop, M. Zwetsloot, Warmond, P. Zwetsloot, Haarlem mermeer, P. Verhoef, Warmond. Verkeerde achtbaan in slechte staat? De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, heeft gisteren drie jaar ge vangenisstraf met aftrek geeist tegen een 39-jarige kermisexploitant uit Leiden, thans gedetineerd in het huis van bewaring. Hem was ten las te gelegd, dat hij op 28 november vorig jaar opzettelijk brand had gesticht in de kapitale boerderij van de landbouwer J. Verkuyl aan de Sloterweg in Nieuw Vennep. De boerderij, eigendom van de doopsgezinde gemeente te Heemste de een grote hoeveelheid opge tast vlas, landbouwmachines en en kele vrachtwagens, gingen verloren. Op de bewuste dag was de ker misexploitant met zijn knecht de 31- jarige kermismotorcoureur B. N. uit Delft, bezig een achtbaan en enkele vrachtauto's en aanhangwagens op te bergen in de landbouwschuur van de heer Verkuyl, waar het materiaal tijdelijk mocht worden geplaatst. Bij het aftappen van benzineleidingen zou, volgens verdachte, plotseling brand zijn ontstaan. De knecht, die op zijn aanvanke lijk afgelegde verklaring terugkwam, deelde mede gezien te hebben dat verdachte het in de schuur opgesla gen vlas met een lucifer had aange stoken. Verdachte zou tegen de knecht en enkele andere enige ma len hebben gezegd „ik wou dat de boel maar afbrandde". Hij zou W. zelfs geldbedragen van f 2000 De getuigen a décharge spraken anders. Een vroegere knecht vertel de dat de achtbaan in goede staat verkeerde. Hij en W. hadden zelfs verdachte gevraagd de achtbaan te mogen huren om er de kermissen mee af te reizen. Een deskundige verklaarde, dat het vlas, zoals het in de schuur was opgeslagen, onmoge lijk in brand gestoken kon worden met enige lucifers. Twee raadslieden bestreden de ge tuigenis van de knecht en pleitten vrijspraak wegens gebrek aan be wijs. Zij vroegen onmiddel^jke in vrijheidstelling. Dit werd afgewezen, uitspraak 8 augustus. Kindercircus „Knikkebeen" De geleerde ezel Herman, de ver maarde trapeze-artist Antoin XIOIIOIIOIIC 3IIOIIOIIOIIOIIOIICDIIOIIOIIOIIOIIOIM Vier winnaars delen f 2518,84 ENORME BELANGSTELLING 5000 hebben aangeboden om de poelmeer, alsmede een van de acro-n brand m het kermismateriaal, dat_m hebben een slecbte i U had. Ze hebben deze nl. doorgebracht 0 in de circustent om te waken over I de kostbare attributen, die thans nog in bonte wanorde staan opgesteld. Hun stille hoop dat een inbreker zijn slag zou willen slaan en er een fiks partijtje te „knokken" zou zijn, is in de kille ochtendnevel opgelost. slechte staat zou zijn, te steken. Pas enkele maanden voor de brand had hij zijn achtbaan en wagens verze kerd, Volgens een accountantsonder zoek was zijn financiële toestand niet gunstig geweest. De achtbaan was voor 77.000 verzekerd en de verze kering betaalde 50.000 uit. ONZE vierde Prijzenpot-Prijs vraag heeft zich mogen verheu gen in een enorme belangstelling. Het aantal deelnemers was 60 hoger dan dc vorige heer. En geen wonder: de opgave was belangrijk eenvoudiger dan bij de derde prijsvraag. Boven dien wachtte de winnaars een dubbele pot. 2518,64 vloeit zo maar in de zakken van een viertal puzze laars en ieder ontvangt dus een bedrag van 629.66. De volgende opgave zal nog gemakkelijke- zijn en dan zal het aantal inzenders stellig nog stij gen, waardoor de Prijzenpot in dezelfde mate gespekt zal wor den. Let op de Prijzenpot-Prijsvracg nummer 5, die ove een week geplaatst wordt in dit blad. DOET ALLEN MEE MET DE P.P. DAN WINT U ZONDER KIJF DE POT VAN NUMMER VIJF! Hier volgen tenslotte de namen van de prijswinnaars van pot nummer 4: 1. W. Dannis, van Leeuwenhoeksingel 55, Delft. 2. J. Muurling, Langeslag, 8. Heerde. 3. Th. H. Reekers, ,,'t Behouden Huis", Haagweg 236, Leiden. 4. P. H. Breugelmans, Kard. van Rossumstraat 13, Roosendaal. OPLOSSING VAN ONZE VIERDE PRIJZENPOTPUZZEL: Deze keer hebben we het onze liefhebbers heus niet te moeilijk willen maken. Er werden allemaal woorden gebruikt die vrijwel iedereen kent. Maar ja, het blijft een spel van weten en het blijkt, dat er toch lezers zijn, die denken dat ze het weten en mis zijn. Doch dit is nu eenmaal de aantrekkelijkheid. Zeker en zuiver weten, daar komt het op aan! Let u maar eens op, hoe de oplossing moet zijn. A. Inderdaad bleek de eerste vraag niet zo moeilijk, want we weten allen wat een schaar is: een menigte mensen (1); een steile oever eveneens (2); ook een werktuig om te knippen (4) en een kreeft heeft scharen aan zijn poten (5). Totaal 12 B. Een hanepoot is een poot van een haan (6); men kan lelij ke letters ofwel hanepoten schrijven (8); ook is de hane poot een deel van de scheepstuigage (9), namelijk de staal draad die van het ene eind van de gaffel naar het andere loopt; en dan een plant (10), want de boterbloem zowel als het zevenblad, de zeekraal en het moederkoorn worden zo genoemd. Totaal 33 C. Bij het woord „baai" denkt u dadelijk aan een soort stof (11); ook aan kleren van die stof (12); rode Bordeaux-wijn wordt eveneens „baai" genoemd (13); dan de Friese heren baai, de tabak (14) en een baai aan de kust is iedereen bekend (15). Totaal 65 D. Een balg is een maag (17), denkt u maar aan „het in zijn balg hebben". Voorts is het de naam voor een gestroopte huid (19) en natuurlijk voor een windzak (20), u kent de blaasbalg wel. Totaal 56 E. Napoleon I was keizer der Fransen (21) en een geboren Corsicaan (23). Hertog van Reichstadt werd zijn zoon Na poleon Frans Karei Jozef (24) en Napoleon III was presi dent van de franse republiek (22) voor hij keizer werd. Totaal 90 F. Wat leek die sportvraag eenvoudig. Natuurlijk is een goal een doel (26) en een doelpunt (28). Maar een goal is ook een merkpaal (30); aan deze engelse merkpalen ontleent het doel trouwens zijn naam goal. Totaal 84 G. Judas was de verrader van Jezus (31) en een afvallige apostel (32); maar er was ook een trouwe apostel van die naam (33), de schrijver van een bijbelboek (34), nl. een brief. Totaal 130 H. Wat de tankers betreft: velen weten het niet. maar er zijn tankboten voor het vervoer van drinkwater (36); vloeibare rubber (37); ruwe olie (38); wijn (39); benzine (40) en voor nog veel andere producten. Totaal 190 I. Een paneel is een vlak binnen een omlijsting (41), een schilderstuk op hout (43) en een deel van een rijtuig (44). Totaal 128 K. Met het hakblok was het moeilijker gesteld. Natuurlijk is dat een blok waar de slager zijn vlees op hakt (46). Maar het keukengerei waar de vrouw op hakt, heet hak- bord; het muziekinstrument heet hakkebord, een bank waar stro op gesneden wordt, heet hakselbank en dat deel van de schoen is een blokhak. Totaal 46 L. Bokkerijders waren misdadigers (53) in Limburg, die hun naam ontleenden aan de betiteling van boze geesten (54). Totaal 107 M. En de komeet van Halley komt ongeveer om de vijf en zeventig jaar terug. Totaal 59 HET TOTAAL DER TOTALEN WERD ZO PRECIES 1000 HAAGSE POLITIE TREEDT STRENG OP TEGEN BROMFIETSERS IN OVERTREDING Sinds dinsdag treedt de politie streng op tegen bromfietsers, die de voorgeschreven maximum snelheid van 40 kilometer per uur overtreden. Bij het constateren van deze overtreding worden de brom fietsen in beslag genomen. Dinsdag is dit vijfmaal geschied. Terwijl het percentage geslaagden voor het middenstandsexamen in het hele land slechts plm 54 bedraagt, sloeg de officieel door de Centrale voor Katholiek Handelsonderwijs er kende R.-K. Middenstandshandels avondschool „Rijnland" te Leiden op de in de afgelopen week gehouden examens weer een buitengewoon goed figuur. De 29 door deze school opgeleide candidaten slaagden n.l. al len. Het beste resultaat werd bereikt door mej. S. De veling, die 54 punten behaalde. Verder slaagden oor het examen de dames C. v. d. Berg, Zoeterwoude; I. Hillenaar, Leiden, A. Hoogeveen, Leiden; T. Hoogervorst, Oegstgeest; Qmtzigt, Zoeterwoude; R. Zonne veld, Voorschoten; R. v. d. Hulst,- Zoeterwoude, C. de Jong, Zoeterwou de; J. Loogman, De Kaag, J. en B. Overdevest, Zoeterwoude: G. van Pa ridon, Katwijk; G. v. Velzen, Leiden en de heren W. de Groot, Oegstgeest, H. Hogervorst, Oegstgeest, Th. de Jong, Voorschoten; A. Overdevest, Leiden; G. Scholtes, Hazerswoude; B. v. Vliet, Stompwijk; G. v. d. Bonk, Stompwijk; H. Deutekom, Voorhout; G. Fianen, Leiderdorp; A. Kuipers, Leiden; T. v. Noort, Leiden; T. de Winter, Noordwijk; T. v. Velsen, Lei den; H. v. d. Velden, Leiden. Tot de examenklas werden bevor derd de dames M. Pennings, N. Vlas veld, R. Iterson, mevr. du Pau-v. Iter- son, te Leiden; T. de Winter, Stomp wijk, P. Zwetsloot, Zoeterwoude en de heren H. Wellin Leiden, O. de Min, Oegstgeest, A. Langeveld, Lei den; L. v. Eisen, Oegstgeest; P. Rijs- bergen, Leiden; T. v. Santen, Voor schoten; E. Spadon, Leiden; W. van Steijn, Leiden; J. Steijn, Voorschoten; E. Zwetsloot, Leiden; T. v. d. Berg, Leiderdorp; J. Hooger vorst, Oegst geest. Desondanks viel er voor de artis- ten niet veel te slapen. Juist als An toin zich op zijn rechterzijde wen telt, balkt Herman. Antoin en de acrobaat springen op, sluipen door de tent om te ontdekken dat er niets aan de hand is. Dan strekken zy zich maar weer uit in hun slaapzakken en kijken naar het geschitter van de trapeze die daar al zo keurig op z'n plaats hangt in de nok van de tent. Als de lichte sluimer zich over hen ont fermt, is het Herman weer, die hen wreed stoort. Een slechte nacht en dat zo vlak voor de „generale". En cirous-artis- ten zijn bijgelovige mensen. Maar kom, het zal allemaal wel meevallen. Zij hebben niet stilgezeten en op de rol staat een programma dat er z\jn mag. Als de dag aanbreekt, zien we hoe desolaat het cirous er nog uitziet. Nog geen banken voor het publiek, in een hoek de leeuwenk ooi, keurig in de verf. En de piste? Wel die heeft een gedaanteverwisseling ondergaan. Wit, rood en groen geschilderd steekt hij vrolijk af tegen de nog duistere grond. Een geheel nieuw kleedje dat te danken is aan de vaar dige hulp van de vader van twee van de artistjes. De ijver van de kin deren steekt ook de ouders aan. Daar uit putten we moed. Want moed is er nodig om een dergelijke onder neming tot een goed einde te bren gen. De dag is aangebroken en van alle zijden komen de artisten lang vbor het aanvangsuur van de repe titie binnen. Iedereen vindt wel wat IOIIOIIOIIOIICDIICDIIONOIIOIIONOIIOIICDIICDIIOIICDIIC-, loos, want nu komt de klap op de vuurpijl. De pers vandaag. En na de pers? U? Natuurlijk u wilt toch ook kennis maken met deze zwoegers, die zo jong als ze zijn, van hun spel ernst weten te maken. Kinderen, die eigen lijk niet weten dat zij spelen. Komt dit spel zien, hooggeacht publiek, komt naar de Du Rieustraat en treedt binnen in het aparte wereldje van Circus Knikkebeen, om u te amuse ren op een manier, zoals alleen Knik kebeen en de zijnen dat kunnen. SFL-geluiden uit Zomerkamp De jongens van het SFL zijn weer op zomerkamp. Zaterdag ver trokken zij vol verwachting naar Lichtenvoorde. Omstreeks half 4 kwamen zij aan op het kampter rein, dat temidden van prachtige bossen en glooiende korenvelden ligt. De eerste dag was er een van ge graaf en van hamerslagen. Om 8 uur was het .amp op poten, en konden we verder vol goede moed het pro gramma afwerken. De voetbalwedstrijd, die onder gun stige weersomstandigheden op zon dagmiddag gehouden werd tussen Poorters en Kolping-boys, werd door de Poorters met 6—0 gewonnen. De revanche-match moet nog ko men. Voor de rest genieten we van de prachtige omgeving, het keurige zwembad en het heerlijke eten, be kend op de boerderij. Ze ravotten naar hartelust en eten ons de oren van het hoofd. Woensdag is er een grote olympische dag, waarvan het hoofdnummer is een voetbalmatch tussen leiders en grote Kolping- b.oys. Groeten uit Lichtenvoorde. STAF EN JONGENS. te doen. Een lange en zware werkdag reid door de broeders van de BNS. Hw PL1W,,U, 4SL«» is begonnen. Niemand staat werke-1 Ook de rakkers maken het uitste- RUYS p. 25 Str, Messina nr! Napels, Scheepsberichten ALCOR p. 25 Ouessant nr. Antwer pen; CELEBES 25 rede Semarang; CISTULA (t) 25 v Fedala 7 aug. Cu rasao verwacht: COTTICA 25 te Ma deira; DRENTE 25 v. Semarang nr. Su- rabaja; DUIVENDRECHT (t) 25 Wight nr. New York; ESSO 25 v. Savona nr. Lovorno; ESSO DEN HAAG (t) p 25 Aden nr. Antwerpen; ESSO ROTTER DAM (t) p. 25 Burlings nr Port Said; GAASTERLAND 25 te Santos; GUI- NEEKUST 25 v. Hamburg nr. Antwer pen; HISPANIA 25 Ouessant nr. Rot terdam: KARIMATA 25 v. Surabaja nr. Balikpapan: KORATIA ft)25 te Suez; KOTA AGOENG 26 te Singapore: KO- TA BAROE 26 te Semarang; LAU- RENSKERK 25 te Zanzibar; LIEVE VROUWKERK 25 te Assab; MAAS LAND 26 te Laspalmas; MERWEDE p. 25 Laspalmas nr. Dakar; PHRONTIS p. 25 Pantellaria nr Port Said; PRINS CASIMIR p. 25 Landsend nr Rotter dam; PRINS WILLEM 4 26 te Lehavre; ROTULA t25 v. Balikpapan nr. Sin gapore; RUYS 26 te Singapore; SA- ROENA (t) 26 te Singapore; SINGKEP 25 v. Probolingo nr. Colombo; SLAMAT 26 te Djibouti; STAD LEIDEN p. 25 Laspalmas nr. Ymuiden; STAD MAAS SLUIS p. 25 Noordkaap nr. KirkeneB; TABINTA 25 te Aden; TJITJALENGKA 25 v. Nagoya nr. Yokohama; VAN NECK 25 v. Surabaja nr. Auckland; VAN NOORT 26 te Tientsin; WILLEM

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5