ÏLWaGAT &>ymmTAD Weerproblemen Ned* Madrigaalkoor gaf geslaagde uitvoering RIJNSTREEK HOE DINGT U MEE IN DE MARATHON? Systeem in verschijnselen maakt het mogelijk op lange termijn verwachtingen op te stellen Geneesmiddelen legen neusverkoudheid, griep, reumatiek en ruwe handen DAG 26 JULI 1957 DB LEIDSE COURANT Leiden naar Oxford Bezoek aan Morrisfabrieken Onze speciale medewerker gaf van uit Oxford het bijgaande overzicht van de gebeurtenissen die in de „Leidse week" te Oxford plaats von den op dinsdag 23 juli: „Nadat alle deelnemers maandagmiddag waren ondergebracht bij de diverse gast vrouwen, konden allen van een wel verdiende rust gaan genieten, want de reis was zeer vermoeiend geweest. De ontvangst, waar ook, was over weldigend. De gastheren sloven zich uit, om het, de Leidenaren naar de zin te maken. Dinsdagmorgen te 12.15 was er een lunch in het Cadena-café, dit werd aangeboden door de „Mor ris Works". Het menu was uitstekend verzorgd. Des middags werd een interessante exèursie gebracht aan de Mórris- fabrieken, waar men het gehele bouwproces van de auto kon volgen. Van kaal geraamte tot complete auto duurt dat 3x/2 dag. Elk uur ver laten 79 auto's geheel gereed de lo dende band. Het Ned. Madrigaal-koor gaf des avónds, in samenwerking met het Male Voice Choir, de sopraan Kath leen Fison, Margaret Rowlands (harp) en mrs Woolley (fluit) een concert. Hét is een avond van hoogstaand kunstgenot geworden. Het mannen koor bracht met mooi en prachtig stemmenmateriaal een programma ten gehore van volksliederen. De so praan zong diverse nummers van Handel en Bach, terwijl het duo harp en fluit de aanwezigen vergastte op prachtig samenspel. Over de prestaties van het Ned. Madrigaal-koor o.l.v. Willem Mizée was men opgetogen. Men kon niet be grijpen dat dit een koor was van amateurs. De „Schotse Vier" viel zó in de smaak, dat het gebisseerd moest worden. Het programma, dat werd uitgevoerd luidde:„Dis al" en „Drink lied" van Fldr Peeters; „Ik heb mijn wagen volgeladen" en „Schotse vier", bewerkingen van Felix de Nobel; „Liebeslieder walzer" van Johannes Brahms, voor vierstemmig koor en vierhandig piano. De tenniswedstrijden tegen De City of Oxford Sports Club werd door de Leidenaars verloren met 91; óok de wielrenners verloren dinsdag. Programma voor de komende dagen: Vrijdag: athleten naar Tetsworth; zwemmers naar Aylesbury; wielrij ders naar Stanford in the Vale. Zaterdag: Coffee-party in Lincoln- College op vriendelijke uitnodiging van Counciller en mrs Brewer; ten nis; zwemfeest in Temple Cowley Bad. Officiële receptie door de Mayor in de Town Hall. Concert en af scheidsfeest in de Town Hall. Zondag: 5 uur 's morgens vertrek. BOSKOOP Geslaagd. Voor het examen banketbakker slaagde te Rotterdam J. de Bode, leerling van de St. Lau- rensschool te Rotterdam. Geb.: Neeltje Maria, d. v. E. W. Oostrum en J. W. Ruitenburg; Theo- dorus Joannes Maria, z. v. W. C. de Jong en M. Th. J. Thijssen; Coleta Ludovica Maria, d. v. Th. H. H. Ch. Klumper en M. A. Nieuwesteeg; Eleonora Cornelia, d. v. R. W. v. d. Wólf en N. de Brij. Ondertr.: M. A. Nederburgh en J. J. Koster; L. R. Kramer en H. Bo- faards; J. I. Bos en J. van Wijk; T. ranke van der Zwan en M. G. Boom. Overl.: Johannes van den Berg 58 j. Gevonden voorwerpen. Schakel-" arïhband, damestas, 3 sleutels aan ring. schakelarmband, nog een scha kelarmband, tas met brood en melk, plastic regenkapje, bruine portémon- nae, gouden ring, medaille wandel mars, kinderzakdoekje, kerkboek in étui, zilveren ketting, armband, sportcolbert, ketting, plastic bood schappen tas. RIJNSATERWOUDE P.T.T.-openstelling. Tijdens de vacantie van de Stationhoudster van het poststation zal de openstelling wat betreft de telefoon- en telegraaf dienst beperkt zijn. Van 29 juli tot en met 3 augustus is de openstelling voor post telegraaf en telefoon als volgt. Van maandag tot vrijdag van 13.00 tót 15.30 uur en zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur. HIEUWVEEN Geslaagd. Voor de drie-jarige vóór-opleidingcursus tot lerares bij het Nijverheidsonderwijs (ULNO) slaagden te Steenwijkerwold, de da mes R. Stokman, Cl. de Groot en A. de Groot. Te Amsterdam slaagden voor Ulo A. de heren G. v. Klink, Tonny Ven- ne, P. Bader, J. v. Dam, en Hans van Capel. Laatstgenoemde deed in Haar lem examen. NIET BEZORGING BU eventuele NIET BEZORGING van de Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan trachten U alsnog een exemplaar te doen toekomen. R0EL0FARENDSVEEN Woningbouw. Het architekten- burèau C. van Damme en Hoffman te Hoofddorp heeft namens H. v. d. Zwet alhier het bouwen van een wo ning aan het Noordeinde gegund aan de fa. Gebr. Wesselman en Zn. al hier. NIEUWVEEN ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond ongeveer half zeven heeft langs de W. P. Speelmanweg alhier een ernstige aanrijding plaats gehad^ Op genoemd tijdstip naderde vanuit de richting Nieuwkoop de landbouwer M. J. van Mastwijk wo nende alhier, met z'n auto. Ter hoog te van het voetbalveld stak plotseling het zes-jarig zoontje van A. Hooger- vorst, wonende aldaar, spelende de rijweg over zonder op het verkeer te letten. Door zeer krachtig te remmen en het stuur naar rechts te gooien trachtte v. M. nog een aanrijding te voorkomen. Wegens het gladde weg dek gleed zijn auto echter een paar meter door en daardoor kon hij niet verhinderen dat het knaapje door de linkerbumper en spatbord werd ge grepen en enige meters verder te recht kwam, waar hij, hevig bloedend uit mond, oren en neus, bleef liggen. Mej. Annie Schoorl en mej. Hoo- genboom van de E.H.B.O. waren zeer spoedig ter plaatse om het eerste ver band te leggen, waarna een dokter uit Nieuwkoop het knaapje per zie kenauto naar Leiden liet vervoeren. Hoewel een schedelbasisfractuur werd gevreesd, vernamen we uit 't ziekenhuis, dat er alleen een hersen schudding werd geconstateerd en de patiënt weer goed bij kennis was. Zoals de toestand zich liet aanzien, en als zich geen verdere complicaties zouden voordoen, waren de gevolgen gelukkig niet zo ernstig als aanvan kelijk gevreesd werd. AARLAHDERVEEN Aanrijding. Bij de kruistng Acht- tienkavelsweg met de Provinciale weg reeds de heer J. van B. vanmor gen om kwart voor acht tegen een motor, die bereden werd door be stuurder en duozitter. Een van hen, de heer Verlooy uit Nieuwkoop, werd licht gewond, de ander een in woner van Alphen moest met een gebroken enkel naar het Academisch ziekenhuis worden vervoerd. Oorzaak van de aanrijding was de beslagen ruit van de auto: de bestuurder had de naderende motor niet gezien. Gistermiddag onder schafttijd omstreeks 12 uur had in de recrea tiezaal van de Hollandse Constructie Werkplaatsen het afscheid plaats van de heer A. Verver, die sedert 38 jaar als aanbouwer In dienst was van de H.C.W. Allereerst sprak de heer C. Pouw, voorzitter van de bedrijfskern, de scheidende functionaris toe. Spreker schetste de Verver als een vriend voor allen. Hij stond altijd klaar om te helpen, hoe moeilijk het soms ook was. De hee>- Pouw sprak de hoop uit, dat de heer Verver nog vele jaren met zijn echtgenote van het pensioen mag genieten. Namens het personeel bood spr. hem een enveloppe met in houd aan. Tweede spreker was de heer Boom, bestuurslid van De Stalen Band, die de heer Verver namens de personeels vereniging een fruitmand aanbood. Ook uit de „loods van baas Later- veer" kwam een blijk van hartelijk medeleven. Namens die afdeling schonk de heer Lens een kist sigaren en een prachtige koperen gong aan de heer Verver, die ontdaan dankte voor de blijken van sympathie onder vonden bij zijn om gezondheidsre denen onverwachte afscheid. Burgerlijke Stand Geb.: Maria Elisabeth, dr. v. W. Luiten en T. M. van Veen; Johanna Wigerdina dr v. P. P. de Bóer en J. W. Groenendijk; Johanna Cornelia Catharina dr. v. P. Katten berg en E. Kuipers; Gerardus Arnoldus zn v. H. G. Beurse en H. H. Wesselius; Ja cobs Martina dr v. H. G. Beurse en H. H. Wesselius; Hasina dr v. C. Jon ker en K. Kuijt; Yvonne Cassandra Renée dr v. J. B. Krul en P. van Po- lanen; Johannes Adrianus zn v. J. L. van der Geest en G. C. Janse; Rem- co Ronald zn v. F. M. Lalisang en W. Roose. Overl.: T. Akkerman, 80 jr, wed. v. J. Verver; M. Gordijn, 87 jr, wed. v. H. de Haas; M. C. Riem Vis, 49 jr, echtgenote v. P. N. M. Reekers. Getr.: J. W. L. van den Dop en H. Bos; J. C. van Britsum en L. C. C. Jansen; G. de Laaf en J. Kuivenho- ven; W. Rijnsburger en W. J. Keij; W. H. Winkelman en E. M. van 't Hooft; P. I. Dammers en S. E. de Groot; H. Heus en J. C. Selier; P. UI jee en A. Mulder; C. B. Kamper en L. M. A. Meerburg; W. Sloos en J. Spierenburg. Vermeldt bij uw telefoongesprek, op uw brief of tijdens uw bezoek aan de redactie slechts het woord MARATHON Zet in het kort uiteen waarom het gaat. Vermeldt eventueel namen, en adressen van personen, die in het bericht voorko men. Geef eventueel aan waar de redactie verdere inlichtin gen zou kunnen verkrijgen. Wendt U steeds tot de REDACTIE van de Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. TEL, 2O0I5 Richt U bij berichten, die óm snelle afwikkeling vragen, slechts telefonisch tot de redactie. Schrijf dit telefoonnummer even op in uw agenda 20015 Morgen kunt U het nummer nodig hebben! Het honorarium voor elk geplaatst bericht wordt binnen één week per postwissel aan de tipgever overgemaakt. Hetzelfde geldt voor de prijzen van de maand. Foto's dienen van bijschrift voorzien te zijn. 5009 KILO VERF GESTOIEN. In de nacht van maandag op dinsdag hebben twee Leidse schil ders ingebroken in een verfopslag- plaats by een bouwwerk aan de Montgomerystraat Leiden Zuid- West en 5000 kilo verf ontvreemd, ter waarde van 1500 gulden. Zy hebben zich toegang ver schaft door een hangslot te force ren. Gistermorgen heeft de Leidse politie de inbrekers aangehouden. Zy worden morgen, samen met een Leidse magazynbediende, die ver dacht wordt van heling, omdat de verf by hem werd teruggevon den, voorgeleid voor de officier van justitie te Den Haag. Aanrijding kruispunt Gangetje. Een bromfietser en een wielrijdster reden gistermiddag om zes uur op elkaar bij het kruispunt Gangetje Breestraat-^Hogewoerd. De 22-jarige wielrijdster, wonend in de Anjelier straat te Leiden, werd met letsel aan de rug door de EHD naar het zieken huis overgebracht. Beide weggebrui kers reden van de Breestraat in de richting Hoge woerd. De wielrijdster week uit juist op het moment, waar op de bromfietser haar wilde passe ren, met het genoemde gevolg. Gevallen. Een 13-jarige jongen uit de Roe mer Visserstraat is in de speltuin aan de Lage Morsweg uit een klimboom gevallen. Met verwondingen aan de linkerheup werd hij naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Bazar „Zaagclub" St. Fetrusparachie. De bazar, die zoals we giste ren onder deze rubriek aankondigden morgenmiddag en -avond door en ten bate van de „Zaagclub" van de St. Petrusparochie georganiseerd zou worden, kan door omstandigheden tot nader aankondiging niet door gaan. Vermoedelijk wordt de bazar eerst in het najaar gehouden. Leidse Agenda VRIJDAG, 26 JULI M.E.A.B.Middenstand. Feestavond. De Burcht, grote zaal kwart voor acht. nam. Dienst der apothekenDe avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. Apotheek Oegst geest, Wilhelmianpark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN Rgksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 uur voorm. tot 4 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling '.Mens in miniatuur', De wereld van het poppenspel. (Tot 1 okt.). Ryksmuseum voor Volkenkunde. Tentoonstelling Japanse prenten. Op werkdagen 105 uur, op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terrariumtentoonstelling „Aqua-Hor. tus". (12 tot 28 juli). Dagelijks 10 uur voorm. tot 10.30 uur nam. Van der Werfpark; Tentoonstel ling „Romantiek en Bloemen". Werk dagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Verster Werkd. 105 uur; zondags 15 uur, donderdag bovendien 7.30, —9.30 uur (20 juli—23 september).i Dankbetuiging. De heer Wesselius, conducteur van de NZHVM ter standplaats Leiden, die de taak op zich had genomen om de rittenkaarten die bij het ingaan van het nieuwe tarief ongeldig wer den, te verzamelen, mocht van de directie der NZHVM het volgend schrijven ontvangen: Waarde Wesselius, U en uw medewerkers hartelijk dank voor de moeite, welke U zich heeft willen getroosten om 1920 on gebruikte ritten van de vervallen rittenkaarten te verzamelen. Vanzelfsprekend gaat mijn dank ook naar de reizigers die voor een goed doel hun kaart afstondèn. De tegenwaarde van deze ritten naar boven afgerond tot f 200, zal overeenkomst Uw wens, worden ge stort op giro 559034 ten name van Mytylstichting Leiden en Omstreken Utr. Jaagpad 10b te Leiden. Hoogachtend, w.g. JURRISSEN Directeur. In vróeger eeuwen meende men in ons land, dan kan men tot merk- in staat te zijn weersvoorspellingen te geven door bestudering van de schijngetallen van de maan en de standen van enkele belangrijke pla neten, want men was er van over tuigd, dat deze hemellichamen het weer op onze aarde „maakten". Er ontwikkelde in de loop der tijden een wetenschap, die men astro-me- teorologie heeft genoemd, doch wel ke inmiddels door de ontwikkeling van de moderne wetenschap is ach terhaald. Men weet, dat de hemel lichamen van ons planetenstelsel geen invloed op het weer hebben en dit betekende het einde voor de as- tro-meteorologie. Tegenwoordig gaat men volgens geheel andere richtlijnen en syste men te werk. Het K.N.M.I. te De Bilt geeft regelmatig zijn weersver wachtingen voor de komende vier en twintig uur uit en deze worden opgemaakt zonder gebruikmaking van de oude wetenschap, waarmede men gebroken heeft In De Bilt krijgt men weerkundige gegevens door van de toestanden in een groot deel van de wereld, zoals temperaturen, neer slag, windrichting en windsterkte, bewolking, kortom een opsomming waardoor men in staat is zich een volkomen beeld te vormen van de weerstoestand in dat gebied Op die manier is men in staat op grote landkaarten als het ware het weerbeeld van een groot deel van de wereld in symbolen te schetsen. Door gebruik te maken van weten schappelijke systemen en bepaalde wetten, kan men dan een weersver wachting voor de komende vieren twintig uur opstellen voor ons land. Er zit systeem in. De methode, volgens welke het K.N.M.I. dagelijks werkt, brengt ons vanzelf op de weersverwachting op lange termijn. Natuurlijk is het moeilijker een dergelijke weersver wachting te geven, omdat men met nog meer factoren rekening heeft te houden dan reeds bij een vier entwintig uurs verwachting het ge val is. Maar toch bestaat er een re delijke mogelijkheid, die in prin cipe niet veel afwijkt van de eerste methode. Men moet zich in dit geval natuurlijk van weersbeelden voorzien uit an dere streken van de wereld over 'n aanmerkelijk langere periode. Het is namelijk gebleken, dat wanneer de weerstoestand in een bepaald ge bied in een zeker jaargetijde afwijkt van normaal, dit zijn invloed doet gelden op het weer in andere ge bieden, waar de weerstoestand ook van normaal gaat afwijken, doch later. Wanneer men weet, welke ge bieden van invloed zijn op het weer ONMISBAAR IN ELK GEZIN „VADER, laten we ons geld nu eens goed en nuttig besteden. Niet alleen ons normale inkomen, maar vooral ook de ons toebedeelde 3% uit de win6t over 1955, onze 4% vacan- tietoeslag en onze 6% salarisverho ging!", sprak moeder de vrouw. Dat is nog niet eens zo gemakkelijk, want door de meest zonderlinge per sonen worden ons op de meest onge bruikelijke manieren een grote ver scheidenheid van bijzondere artike len aangeboden. Wat ons bijvoorbeeld wordt aange prezen om onze gezondheid in stand te houden is voor een gewoon mens om z'n verstand volledig bij te ver liezen. In bijgaand artikel vindt u een beschouwing van onze genees kundige medewerkeer over deze ge neesmiddel-doolhof. „HET IS NOG lang geen zomer", zegt onze drogist in#een aantrekke lijk uitgevoerde folder, die wij in de brievenbus aantroffen. Allereerst wordt er in dit strooibiljet op gewe zen welke middelen hij zoal verkoopt ter verbetering van onze weerstand in dit wisselvallige klimaat. Er wordt ons daarbij de keuze ge laten tussen: vitamine C, los en ver pakt; davitamon, 10, 50 en 100 stuks; lovitran, dubbel geijkte levertraan; sinatran, sinaasappellevertraan; hali- trandruppels; halitrancapsules. Vervolgens wordt onze aandacht gevraagd voor enkele middelen te gen neusverkoudheid: endrine, per flacon; rhinofral, neusdruppels; darophedrine; vicks vatronal en 3-3-3 tabletten. Daarna komen enkele anrti-griep- middelen: aflukin C; chefarine 4; anti-grippine. En tegen reumatiek: sloan's liniment, per fles; embroca tion; thermogene watten. Katjes, en knoopjesdrop? MENSEN MET RUWE HANDEN kunnen kiezen uit hamea gelei, klei ne tube, grote tube; glycea zalf, per pot; kaloderma gelei, per tube. Warmeer wij soms onze keel zou den willen ontsmetten, rijzen er weer andere problemen. Het gaat dan blijkbaar tussen: agré-gola; monties; form am int; vicks hoestbonbons; dam. po hoestbonbons; panflavin, 30 stuks. Wij worden ook vriendelijk uitge nodigd een greep te komen doen uit de grote dropsortering van onze dro gist. In de medisch gekleurde folder wordt wel niet vermeld welke kwa len we hierdoor kunnen voorkomen, maar we lezen wel, dat deze drop soorten onmisbaar zijn in elk gezin. En daar gaat ie dan maar weer: katjesdrop, knoopjesdrop, salmiak pastilles, zoute jujubes, groentjes en dubbelzout. Wij geloven niet, dat de menthol euc. pastilles en de haver- stropastilles in deze droprubriek thuishoren, maar het is al weer heel lang geleden, dat wij gewapend met snoepcenten als kenners van étala ge naar étalage trokken. Wat is de bedoeling? EN WAT IS NU zo vragen wij ons af eigenlijk de bedoeling van dit alles? Op zichzelf kan niemand er enig bezwaar tegen maken, dat een winkelier mededeling doet van hetgeen hij zoal te koop heeft Maar als er nu eens iemand in deze richting werkelijk iets aan zijn gezondheid zou willen doen, hoe moet hij dan de weg vinden in deze dool hof van vreemde en bizarre namen? Hoe kan een gewoon mens die de kost verdient met kranten bezorgen, kaartjesknippen, koeien melken nu zijn keuze bepalen? Moet men, als men zijn weerstand wil verhogen, maar een blinddoek voor z'n ogen binden en dan gaan prikken met een speld om uit te vin den wat het wezen moet? Deze middelen krijgt men niet ca deau! Moet het zuurverdiende geld van guldens en ryksdaalders in het wilde weg worden omgezet ir tablet ten, flessen, tube's en pastilles. Of geeft de drogist achter de toonbank soms nadere inlichtingen? Het komt ons voor, dat alleen de huisarts degene is, die hier geraad pleegd dient te worden. De dokter kan beoordelen wat een bepaald iemand onder bepaalde omstandighe den nodig kan hebben. Het advies dient, zéker op dit ge bied, te komen van een terzake kun dige. Elk gestel is weer anders, de omstandigheden ;unnen sterk ver schillen enin de bedoelde folder staan uitstekende middelen en nogal twijfelachtige zaken wel al te broe- broederlijk naast elkaar! Dr. AFREDA BRIEDé. waardige conclusies komen, wanneer men het weer in die streken geruime tijd bestudeert en hieruit gevolg trekkingen maken voor het te ver wachten weer over langere tijd in ons land. Alvorens men in staat is verant woorde conclusies te trekken, moest men natuurlijk de met elkaar ver band houdende verschijnselen over vele jaren bestuderen. Zo bleek bijvoorbeeld, dat wanneer in de lente in een bepaald gebied veel noor dewinden waaiden, het gevolg hiér van was, dat een ander gebied een uitgesproken natte zomer kreeg. Zo staan de weersverschijnselen niét elkaar in verband. Ook de zon. Reeds omstreeks 800 kende men in Europa het voorkomen van vlekken op de zon, maar mede door de ge brekkige hulpmiddelen die ten dien ste stonden, kwam men met het zonne-onderzoek niet veel verder. Pas in begin van 1600 ontdekte men, dat het aantal zonnevlekken niet con- stand was. Er waren er soms meer soms minder. Enige honderden jaren later be wezen enkele geleerden, dat er hier sprake was van een zeker ritme. De zonnevlekken namen toe en namen dan weer af om later weer toe te nemen enz. Het is de verdienste van Wolff, die in 1625 vaststelde dat dit elke 11 jaar gebeurt. Het feit, dat er dus sprake was van ritmische ver anderingen bracht andere onderzoe kers er toe om te gaan zoeken naar verband tussen de zonnevlekken en het weer op aarde. Men kwam ten slotte er toe om aan te nemen, dat de zonnevlekken inderdaad invloed heb ben op het weer en wel in deze zin, dat veel vlekken duiden op afwli- king van het weer in ongunstiee zin van het normale, doch men heeft nog niet precies kunnen vaststellen hoe een en ander tot in details met elkaar verband houdt. Voorlooig houdt men zich dus met het berekenen van weersverwachtin gen op lange termijn slechts vast aan het systeem van vergelijking met weersomstandigheden in andere ge bieden. De uitkomsten van dit sy steem zijn tot nog toe bevredigend. Maar natuurliik zoekt men nog steeds naar we»en om tot een grotere nauwkeurigheid te komen. Marktberichten LEIDEN, 26 juli Vee. Aanvoer 8 stieren, 30 melkkoeien, 350 vette koeien, 60 vare koeien, 112 vette kal veren, 65 nuchtere kalveren, 307 vet te schapen, 943 zuig-/weidelammeren, 31 varkens (zeugen), 548 schrammen, 642 biggen, 1 paard, 21 geiten. Totaal 3115 stuks vee. Prijzen: Merkkoeiev 10001150; vette koeien sch. gew. 2.703.25; vare koeien 700975; vette kalveren lev. gew. 1.702.40; nuchtere kal veren lev. gew. 1.401.60; vette schapen 90108; zuiglammeren 60 77; weidelammeren 4560; zeu gen (drachtige) 300—350; schram men 60106; biggen 4555; gei ten 15—35. Handel: melkkoeien, lui duur; vare koeien, stil; vette koeien, iets willi ger; vette kalveren traag; nuchtere koeien, vlug; vette schapen, matig; zuig en weide lammeren, zeer traag; zeugen, schrammen en biggen, matig; geiten redelijk. Kaas. Aanvoer 40 partijen Goudse en 5 partijen Leidse. Goudse lc kwal. 2.27—2.35: 2e kwal 2.20— 2.26; Leidse le kwal tot 2.53. Han del: kalm. TER AAR. 2J juli Groente. Snij bonen 0.91—1.23; idem B 0.850.89; idem stek 0.490.64; stokprinsessebo- nen 0.65 alles per kg. Augurken: fijn 0.80, fijnbasterd 0.60, bastaard 0.59— 0.69, grof A. 0.49—0.50, grof 1, 0.38— 0.41, CD 0.38, idem 2. 0.09—0.1; E. 0.22—0.29, idem geel 0.03 alles per kg.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3