Cor Groot won na harde strijd met Buys in de Drakenklasse 260- - VERLICHTING VAN DE ZWARE LAST 87 Uitvallers op tweede dag van Nijmeegse Vierdaagse 50 jaar echtpaar van der Horst DONDERDAG 25 JULI 1957 Dl. LUTDSF COURANT PAGINA f Fraai besluit van 37ste Kaagweek Hofland zegevierde bij de Regenbogen De Kaagweek is ten einde en dit jaar bijzonder goed geweest. In de eerste plaats wat het weer betreft. Er had wel eens wat meer wind kunnen staan, maar over het algemeen hebben de zei lers toch geen reden tot klagen gehad, want het echte Kaagweer hebben we in deze 37ste Kaagweek gelukkig niet gehad en dat wil heel wat zeggen. Zoals gisteren reeds vermeld, won het Kaagteam de HollandFriesland wedstrijd in de Regenboogklasse en wist Tandjong Priok een goede zege op de i Kaag te behalen. De derde teamwed-1 strijd, die tussen Curagao en De Kaag in de Pampusklasse, leverde de eerste zege voor de leden van „Asiento" op. In 1955 werd met deze wedstrijdreeks be gonnen en toen won De Kaag evenals het vorig jaar. De Curagaoers gaven ditmaal echter veel beter partij en hoe wel zij in de vierde en laatste wedstrijd de eer der overwinning aan De Kaag moesten laten, was het eindresultaat toch iets in hun voordeel. Curagao won nl. met 74.269.2 pnt. In de openwedstrijden waren na twee dagen al toekomstige winnaars bekend, nl. Jac. Kraan in de Flying Dutchman- klasse. Koos de Jong in de Finnjollen, mej. K. v. d. Stadt in de Sternklasse en J. Bol in de 16 M2 Streepklasse. Alle vier deze zeilers behaalden het maxi mum aantal te behalen punten, maar interessant waren de overwinningen nu bepaald niet. Het element strijd is be paald zoek en dat ontneemt elke aan trekkelijkheid aan deze klassen. De zeilers trouwens zelf stellen meer prijs op een na fel gevecht behaalde overwinning. Die felheid sprak uit de strijd in de 16 M2 klasse, waar Bart Kraan met slechts zes punten voorsprong op Bouw van Wijk de laatste wedstrijd moest ingaan, moest winnen ook om be slag te kunnen leggen op de hoofdprijs. En hij won ook voor de derde maal trouwens in vier dagen, terwijl Bouw v. Wijk genoegen moest nemen met de derde plaats, aangezien Guldemond op de tweede plaats beslag wist te leggen. Van Wijk raakte daardoor de wissel- prijs weer kwijt aan Kraan, die hem vorig jaar moest afstaan. Nog meer strijd viel er te verwach ten in de Drakenwedstrijd, die des mid dags bij prachtig zeilweer op de gewone A-baan werd gevaren. Hier stonden drie gegadigden voor de hoofdprijs ge klasseerd: Cor Groot met 48, Henk v. da Sten met 46 en F. Buis met 43 pnt. De hoofdprijs, het zilveren Draken- jacht was reeds tweemaal gewonnen door Gerrit van Wijk (1949 en 1951), tweemaal door Hofkes (1952 en 1953) en tweemaal door Siem Bakker (1955 en 1956). Aangezien geen hunner ditmaal in the running was. behoefde er geen direct gevaar te zijn, dat deze wissel- prijs „verloren" zou gaan, maar nu ging de belangstelling uit wie zich bij de vroegere winnaars zou voegen. Het bleek al spoedig, dat v. d. Steen daartoe niet zou behoren, want van het begin af lag hij in de achterhoede, om dat hij een oud grootzeil- had opgezet. Cor Groot en Buis lagen echter in de kopgroep, die werd geleid door Jan Bier met De Joy van Nijbakker.. Deze rondde als eerste de boei op het Zwei- land, doch op het kruisrak naar het Norremeer verspeelde hij de eerste plaats aan Buys, doch Jan Bier vocht te rug, heroverde de leiding en stond deze niet meer af. De strijd ging trouwens niet om de vraag, of Jan Bier zou win nen, maar wie van de twee kanshebbers op de hoofdprijs het best geklasseerd zou worden. Daarom was het een scher pe strijd tussen de twee kandidaten en deze duurde lang. Fouten bleven daar bij niet uit. Buys kwam in bakboord- stuurboord-overtreding en Groot kon protesteren. Buys begin voor de finish echter nog een fout en gaf zich daarna gewonnen Cor Groot werd tweede en legde daardoor beslag op de hoofd en de wisselprijs. De strijd in de Regenboogklasse was niet zo fel, al hing er voor Hofland alles van af. Hij moest geen narighe den krijgen in deze laatste wedstrijd, behoefde slechts enkele punten te be halen om zeker te zijn van de hoofd prijs en dus zeilde hij vanzelfsprekend een bekeken race, niets riskerend om LAWNTENNIS Van 6 tot en met 11 augustus a.s. wor den in Noordwijk de jaarlijkse tennis kampioenschappen voor profs (tennis- leraren) gehouden, waaraan spelers uit acht landen zullen deelnemen. Aan deze kampioenschappen gaat een lan- dentoernooi vooraf. Op maandag 5 augustus komen in dit landentoernooi tegen elkaar uit: Oos tenrijk—Duitsland in het sportpark te Eindhoven, FrankrijkEngeland in het sportpark van 's-Hertogenbosch en in Den Haag Nderland—Zwitserland (Berg en Dal). Dinsdagmorgen 16 augustus speelt in Amsterdam Australië tegen Pa kistan. De winnaars van de ontmoetingen AustraliëPakistan en Oostenrijk Duitsland spelen daarna eveneens op 6 augustus te Emmen (Drente) tegen el kaar. De verliezers van genoemde ont moetingen komen op dezelfde dag te Amsterdam tegen elkaar in het strijd- perk. I Dinsdag treden dan ook de winnaars tegen elkaar aan van de ontmoetingen Frankrijk—Engeland en Nederland- Zwitserland en wel in Oldenzaal. In welke plaats de verliezers van deze ont moetingen het tegen elkaar zullen op nemen is nog niet bekend. De finale van dit toernooi is vast-, gesteld op woensdag 7 augustus in Doetinchem. CRICKET FLAMINGO'S WINNEN ROYAAL. De op het veld van VRA te Amstel veen gespeelde tweedaagse cricketwed strijd tussen de Flamigno's en de Incog- niti c.c. is door de Nederlanders gemak kelijk gewonnen. Was het batten van de gasten over het algemeen teleurstel lend het bowlen daarentegen kon sterk heten. Dit blijkt wel uit het feit dat de Nederlanders, die de eerste dag tegen over de 132 van de Incogniti's reeds 106 voor zeven wickets scoorden, op de tweede dag niet verder kwamen dan 140 all out de tweede innings was echter geheel'voor de Nederlandse bowlerij, want toen het score-bord 84 runs aan wees waren alle Engelsen van de mat verdwenen. gevaar te voorkomen. Zijn twee grootste concurrenten waren Alberda en Gebuis met resp. 54 en 53 punten. Deze beide zeilers zaten in de le groep en Gebuis ging aan kop met zekere kans op een overwinning, waardoor zijn puntenaan- tal zou stijgen tot 79. Hofland met 72 punten behoefde er dus slechts 8 uit de laatste wedstrijd te halen. Maar het werden er veel meer, want terwijl hij in de eerste ronde op de derde en daar na op de vierde plaats lag. slaagde hij er in de 2e ronde eerst Bakker en daarna de Fries Zijlstra te passeren, zodat hij nog 20 punten aan zijn totaal toevoegde en met 92 punten hoofdprijs winnaar werd. Ook in andere klassen moest nog ge streden worden voor het beste resultaat. In de Olympiajollenklasse won Hans Willems door een overwinning op Tournier en Lesage, in de Valkenklasse was het Mulder, die Kirkenier in be-1 dwang hield en op de hoofdprijs beslag legde. Tot slot van de dag weer de 12 Voets- jollen- en Jeugdklassen. Zoals te ver- r wachten werd de Sassenheimer A. W. Reyers winnaar in de 12 Voetsjollen, terwijl G. L. Woortman beslag legd op de prijs in de Jeugdklasse. De uitslagen van de laatste dag en de hoofdprijs-winnaars zijn: Vliegende Hollanderklasse: 1. Jac. Kraan. 2. H. C. Blok. 3. P. Frech. Hoofd prijs Jac. Kraan 76 pnt.; 2. H. C. Blok, 48 pnt. 12 M2 klasse A: 1. B. Kraan, 2. W. Guldemond. 3. B. van Wijk, 4. mej. M. Donker. Hoofdprijs B. Kraan 86 pnt.; 2. B. van Wijk 70 pnt. 12 M2 klasse B: 1. A. v. Dorp; 2. C. Guldemond; 3. D. G. v. d. Linden jr. Finnjoll'enklasse: 1. J. de Jong; 2. J. R. Meyeringh; 3. J. J. Huurman jr.; 4. S. Kroes, 5. G. H. Marseille. Hoofd prijs J. de Jong 105 pnt. Olympiajollenklasse: 1. H. Willems, 2. B. Tournier, 3. H. Lesage, 4. J. A N. Tak. 5. H. Haaksma. Hoofdprijs: H. Wil lems 91 pnt., 2. H. Lesage 78 pnt. Idem B: 1. J. Ockers, 2. A. Alofs, 3. J. P. Loogman, 4. P. C. Loogman, 5. A. A. v. Tienhoven. Vrijheidsklasse B. groep I: 1. mej. I. West. 2. H. Elhorst. 3. K. Wolthuis, 4. R. C. M. Blok, 5. J. J. Helling. Idem, groep II: 1. J. Bos, 2. H. van Horssen. 3. D. F. Driessens, 4. M. War- menhoven, 5. F. Kesting. Streepklasse A: 1. J. Bol', 2. A. W. Endstra, 3. A. A. Taselaar. 4. J. A. de Haas Mzn., 5. G. R. Kreulen. Idem B: 1. I. v. d. Waal. 2. M. Roos, 3. H. v. d. Kooy, 4. J. C. Vermeulen. Sternklasse 1: mej. K. v. d. Stadt, 2. H. de Jong, 3. mej. M. v. d. Stadt, 4. H. v. d. Rest, 5. P. v. d. Winden. Hoofd prijs mej. K. v. d. Stadt 124 pnt. Valkenklasse, groep I. 1. mr. L. Mul der. 2. H. Kikenier, 3. C. A. Toetenel, 4. H. Snoeck. 5. J. P. J. Bakker. Hoofd prijs mr. L. Mulder 102 pnt. Idem, groep n: 1. E. Rolf v. d. Bau- ren, 2. ir. H. F. Zuiderbaan, 3. U. de Vries. 4. A. Wester, 5. J. H. de Wilde. Vrijheidsklasse A: 1. L. Amons, 2. U. Jager, 3. H. Gaillard, 4. P. Cnossen, 5. C. Neleman. Hoofdprijs U. Jager 128 punten. Valkenklasse B: 1. L. H. Hahn, 2. P. W. J. Engelhard. 3. J. van Asselt. Drakenklasse: 1. drs. Jan Bier, 2. C. Groot. 3. W. Klomp. 4. J. C. P. Hofkes. Hoofdprijs C. Groot 66 pnt. Regenboogklasse, groep I: 1. A. Ge buis, 2. L. de Wit. 3. J. Alberda, 4. J. H. C. Sieverts. 5. K. J. Tol. Idem, groep II: 1. C. v. d. Velde, 2. J. Hofland, 3. W. Bergsma, 4. G. A. Bak ker. Hoofdprijs J. Hofland 92 pnt. 16 M2 Puntklasse: 1. J. Korthuis, 2. F. Kamerling. 3. B. Stapel. 4. W. Spaar garen. Hoofdprijs F. Kamerling. Pampusklasse A: 1. H. J. Duchateau 2. P. J. Zaayer. 3. F. H. Drontmann, 4. H. J. de Ruijter, 5. mej. G. de Waard. Hoofdprijs H. J. de Ruijter. 12 Voetsjollenklasse A: 1. A. W. Reyers, 2. mej. M. E. Holtrop, 3. H. M. Reyers, 4. J. J. van 't Hoogerhuis. Hoofdprijs A. W. Reyers. Jeugdklasse A: 1. G. L. Woortman. 2. R. Bakker, 3. A. A. Hofland, 4. J. C. de Winkel', 5. W. Franke. Hoofdprijs G. L. Woortman. HONKBAL NED. TEAM VERLOOR VAN SABRES Het Nederlands honkbalteam, kampioen van Europa, heeft gisteravond op het UW-terrein te Utrecht een 43 neder laag geleden tegen de Sabres, een ploeg samengesteld uit op Soesterberg gele gerde Amerikaanse militairen. De wed strijd duurde acht innings. PAARDESPORT KOERSEN OP DUINDIGT. De heer H. J. P. van Heek, die was aangezocht voor het voorzitterschap van de KNVB, heeft medegedeeld deze functie niet te kunnen aanvaarden, zulks in verband met zijn drukke werk zaamheden als directeur van een tex tielfabriek te Losser. De uitslagen van de gistermiddag op Duindigt gehouden draverijen luiden: Mc Gregor-prljs. 1. Wim Hollandia (W. H. Geersen) 1.34.2; 2. Wise Guy; 3. Wento Con Dios. Toto: w. 1.30, pl. 1.10, 1.40. gekoppeld 2.70, cov. 3. The Saintprljs: 1. Vita Kinley (E. Freundt) 1.29.9; 2. Taky Erebus; 3. Victor Hollandia. Toto: w. 2.60; pl'. 1.60, L40, gekoppeld 5.10, cov. 2.30. DeterminationprUs: 1- Sonja Zora (J. Wagenaar jr.) 1.24.9; 2. Rina V; 3. To rero. Toto: w. 3.30; pl. 1.80, 3.70, 1.50, gekoppeld 16.30, cov. 12.10. Spencer GayprUs: 1. Prinses Julia B (Th. L. M. Wilderbeek) 1.24.7; 2. Rethy Hollandia: 3. Peter Karnac; Toto: w. 8.20, pl. 4.50, 3.30, 8.50. gekoppeld 12.—, cov. 9.70. Illustre Hanover-prfjs: 1. Quite Heny (S. J van Leeuwen) 1.22; 2. Postduifje G; 3. Quick Hollandia G; Toto: w. 2.—, pl. 1 .50. 1.50, gekoppeld 4.10, cov. 4.—. Belle d'Orprijs: 1. Clemenceau (J. C. Pex) 2.11.6, zeker gewonnen; 2. Young Nicky: 3. Princesse Martha; Toto: w. 3.60, pl. 1.40. 1.30, gekoppeld 3.—, cov. Spring feelingprys: 1. Aquavit (G. C. Dekkers) 2.13.8, zeker gewonnen; 2. Ringwood; 3. Alluvio; Toto: w. 2.60, pl. 1.50, 1.90. gekoppeld 5.50, cov. 4.50. Belle d'Orprijs: 1. Aladin (S. Mala- tinszky) 2.15.7. na strijd; 2. Harold; 3. Roddelaar; Toto: w. 5.60, pl. 2.10, 4.60, gekoppeld 23.20, cov. 5.60. Totale omzet 76.900.50. KRUYVER (KFC) NIET NAAR AJAX Een arbitragecommissie van de KNVB heeft uitspraak gedaan inzake het ge schil tussen Ajax en PSV over de transfer van de KFC-speler Kruyver. Naar aanleiding daarvan werd het na volgende communiqué verstrekt: „Op grond van de geldende bepalin gen van de KNVB is de arbitragecom missie van oordeel, dat de door Ajax gesloten zgn. voorovereenkomst met Kruyver van KFC, niet kan worden er kend. Thans zal het derhalve PSV mo gelijk zijn het door haar met Kruyver gesloten contract te effectueren". (Ajax en PSV hebben onlangs ver klaard zich onvoorwaardelijk bij een uitspraak van de commissie te zullen neerleggen) WIELRENNEN DE ACHT VAN CHAAM. Voor de wegwedstrijd voor profs, de „Acht van Chaam", op 7 augustus a.s. is de volledige Nederlandse ploeg in geschreven die aan de Ronde van Frankrijk heeft deelgenomen. Op de deelnemerslijst komen voorts nog de namen voor van tal van beken de renners, bij wie Gerrit Schulte, de Belgen Rik van Steenbergen. G. de Rijcke. M. Janssens, Schotte en Lam- vers, de Brit Robinson, de Zwitser Clerice en de Italiaan Defilippis. De sportcommissie van de KNWU deelt het volgende mede: naar aanlei ding van de tegen Kees Pellenaars in gebrachte beschuldigingen heeft de lei der van de Tour de France-ploeg zon der enige terughoudendheid opening van zaken gegeven tegenover het dage lijks bestuur van de sportcommissie van de KNWU. Hoewel het op het ogenblik nog te vroeg is om reeds een definitief oordeel te vellen is inmiddels aan de hand van de overgelegde correspondentie met de Martini-fabrieken wel overtuigend ko men vast te staan, dat de aantijging in zake het niet uitbetalen door Pellenaars van een Martini-premie iedere grond van waarheid mist. Pellenaars heeft de KNWU verzocht zich te willen belasten met de afreke ning van de gelden van de zo juist be ëindigde Tour de France. GERRIT VOORTING WON IN ZWOLLE Met meer dan een halve ronde voor sprong heeft de Roosendaler Gerrit Voorting een wedstrijd over 80 km. (100 ronden) op de veemarkt te Zwolle ge wonnen. Hij noteerde een tijd van 1 uur 56 min. Daan de Groot en Piet van Est, de animators van deze wedstrijd, moesten halverwege de strijd afstappen wegens een lekke band van De Groot. Piet van Est bleef op hem wachten. De achter stand die zij opliepen was echter zo groot en zij eindigden in de achterste ge lederen. Wout Wagtmans werd vervangen door de Amsterdammer Mehagnoul, aangezien hij op doktersadvies niet met zijn verbonden hand in Amsterdam viel hij en brak daarbij een midden- handsbeentje mocht starten. De uitslag luidt: 1. Gerrit Voorting (Roosendaal) 80 km. in 1 uur 56 min.; 2. Van der Pluym (Dussen)3. Van Wet ten (Noordwijkerhout)4. Nijkamp (Zwolle); 5. Bulten (Zwolle); 6. Stol- ker (Zuilen); 7. Wim van Est (St. Wil- lebrord)8. Mehagnoul (Amsterdam); 9. Van der Heuvel (Hengelo)10. De Jong (Made)11. Piet van Est (Fijnaart) De Groot (Amsterdam). In de samenstelling van de Nederland se ploegen die zijn aangewezen voor de wereldkampioenschappen wielrennen, die in België worden gehouden, zijn nog enkele wijzigingen aangebracht. Wegens het zich om persoonlijke re denen terugtrekken van Gijs Pauw is alsnog in de wegploeg der beroepsrij ders opgenomen Leo van der Pluym uit Dussen. Kersten blijft gehandhaafd als eerste reserve. Voor het nummer achtervolging ama teurs is naast Geldermans thans defini tief aangewezen H. van Bruggen uit Amsterdam, aangezien A. van Houwe- lingen (Sassenheim) zich eveneens heeft teruggetrokken. Van Houwelingen en Henk Buis uit Haarlem worden van heden af voorbe reid, onder leiding van Leon van der Stuijft, voor het amateur wielercrite- rium, dat in september a.s. in Leipzig zal worden gehouden. „Kijk", zei de heer Harmse, een 68- jarige inwoner van Amsterdam, ons op de laatste kilometers, die hij op deze tweede dag van de Nijmeegse Vier daagse moest afleggen, „kijk, je moet voor je plezierkunnen lopen. Je moet fit binnen komen dan beleef je plezier aan een Vierdaagse, anders beslist niet". De grijsaard, die met zijn patriar chale baard, zijn wandelstokje en zijn open sandalen zich een faam heeft ver worven, had gelijk. Hij kwam fit bin nen, maar daar had hij dan ook ruim 400 trainings-klometers voor gelopen. Onverstoorbaar schoof hij tussen de rijen toeschouwers door naar het Kei zer Karelplein. Wij hebben echter deze dag ook an dere tafereeltjes meegemaakt, wij za gen deelnemers, die weliswaar de „fi nish" haalden, doch die de laatste kilometers strompelend moesten afleg gen. die de NBVLO-spreuk „willen is kunnen" in de praktijk brachten, maar niet op de wijze, waarop deze bond dat bedoeld heeft. Zij kwamen binnen. Maar of het ook voor hen een pleziertocht is geweest? Wij betwijfelen het. Het is weer druk geweest langs de we gen, drukker zelfs dan op de eerste dag. Om 6 uur in de morgen zaten de Nijmegenaren al voor hun huizen om de Vierdaagselopers uitgeleide te doen. En «ook daarna ditmaal liep het par cours door het Land van Maas en Waal -ten westen van Nijmegen zaten over al de mensen langs de weg. De inwoners van dorpjes als Beunin- gen, Ewijk, Afferden, Druten, Bergha- ren, Wychen, om er maar enige te noe men, de inwoners van de boerenhoe ven en de kersenplukkers, die even hun werk in de steek hadden gelaten, toonden belangstelling voor dit kleurige schouwspel van voorbijgaande wande laars. Kort na Nijmegen meldden zich de eerste uitvallers. Veelal wandelaars, die dinsdag reeds last van hun voeten had den. Toen Wychen waarvoor de mees ten groepen de helft van het aantal af te leggen kilometers erop zat werd binnen getrokken, werd het duidelijk, dat er veel uitvallers zouden komen op deze tweede dag. Het is een moeilijke dag geworden. Want de regen is dan toch gekomen. De grauwe wolken, die al enkele dagen bo- van het Gelders landschap hingen, heb ben in de morgen hun last laten val len. De bezitters van regenkleding kwa men er nogal goed af, doch de overigen kregen het moeilijk. Met jassen, capes, grondzeilen en stroken plastic werd ge poogd de regen te weren, doch dat ge lukte slechts ten dele. De militairen vielen op door hun on baatzuchtigheid. Steeds weer bleken zij bereid een grondzeil met een mede-wan delaar te delen. Waarbij zij er wel voor uitkeken, dat er een vrouwelijke deel nemer in de buurt liep, als ze hun gulle aanbod dedenTrouwens het werd de dag van de „verbroedering". Zo vond niemand het vreemd wanneer in een militair detachement enkele burgers waren „geïnfiltreerd" en soms ook kon men tussen een groep burgers een en kele bepakte en bewapende wandelaar aantreffen. Dat de Nato-gedachte ook werkelijk leeft by onze militairen merkten we even na Wychen, toen we een aantal leden van de koninklijke luchtmacht zagen marcheren tussen de gelederen van een detachement van in Duitsland geleger de Canadezen. Gelukkig heeft het slechts een uurtje flink geregend, daarna klaarde de lucht op en toen de wandelaars op de Graaf- seweg, Nijmegen tot op enkele kilometers genaderd waren, brak zelfs de zon door, die voor een feestelijk slot zorgde. Daarvoor kreeg de zon echter assis tentie van de tienduizenden, die zich langs de wegen hadden geschaard en van de militaire drumband, die de Vier- daagse-lopers tot de rand van de stad tegemoet kwamen en hen daarna voor gingen naar de afmeldingspóst op de wedren. De verwachtingen bleken juist, het aantal uitvallers was groot, nl. 87. Van daag zullen er dus nog 11.875 mogen starten. Gisteren werd het tweede parcours van de Vierdaagse afstandsmarsen van Nij megen verlopen. Ook ditmaal moesten de militairen in volle bepakking 40 kilometer lopen, maar twee soldaten hadden een „kleine verlichting" van hun last. DE VIERDAAGSE TE APELDOORN. Het Apeldoornse Vierdaagseleger, dat ook op de tweede dag profiteered van uitzonderlijk goed wandelweer, had woensdag slechts één uitvaller. Het wai de oudste deelnemer, de 80-jarige heei G. J. Coenraadts ut Utrecht, die zich tijdens het dragen van koffers bij zijn aankomst in Apeldoorn had vertild ei: daarvan de gevolgen in het heuvelach tige terrein rondom Hoenderloo onder vond. 's Morgens waren er 915 wande laars en wandelaarsters gestart, hetgeen vier minder was dan op de eerste dag Het totale aantal uitvallers is nu vijf. De wandelaars hebben allen gisteren Uchelen, Hoenderloo en Beekbergen aangedaan. De „veertigers" en „vijfti gers" maakten daarbij een omweg via Loenermarkt. Vandaag ging de tocht langs de Stringen, waarna de route via een andere weg dan op de tweede dag langsHoenderloo en Uchelen leidt. Er waren in vergelijking met vorig jaar slechts weinig klachten over bla ren en brandende voeten. ATLETIEK GROEN WIT OP KAMP. Men schrijft ons van „Groen Wit"- zijde uit het kamp te Vught: Zingend zijn we in Vught aangekomen en in het kamp werden we met open armen of open hekken, zoals je het noe men wilt, ontvangen. Het was er erg leuk en gerieflijk ingericht, 's Avonds moesten we onszelf vermaken, omdat het kamp nog niet officieel geopend was. De ereste nacht op stro. dan besef je pas wat een bed betekent. Er werd niet veel geslapen.... maar maandag morgen om kwart over zeven werden er een paar bedden omgekeerd, omdat de meisjes er niet uit konden komen. Maandagmorgen: We zijn naar de IJzeren Man getrokken en hebben daar heerlijk gezwommen. Om twaalf uur kregen we een broodmaaltijd en daarna opening van het kamp. Er waren veel genodigden. Ook de burgemeester van Vught heeft zijn belangstelling ge- toont. Het ging er zeer plechtig aan toe. De vlaggen gingen in top en daar na werd het kamp door de aalmoezenier ingezegend. Tenslotte 's middags een wandeling naar het bos. 's Avonds ge zellig bij elkaar en om een uur of half tien zijn we onze tenten ingekropen. 's Morgens werd er kwart voor ze ven gewekt en zag je al die slaperige gezichten de tent uitkomen om te be ginnen aan de ochtendgymnastiek. Daar door werden ze allemaal langzamerhand wakker. Daarna was de opening met inspectie van de tent. De rest van de dag waren we vrij. Onze vereniging is er met de fiets op uitgetrokken. Eerst naar het kinder- strand, waar we ons vermaakt hebben in de speeltuin en verschillende spelle- Een gezond, werklustig en vitaal echtpaar te Leiden gaat op 7 augustus a.s. zijn 50-jarig huwelijksfeest vieren. Het zijn de heer en mevrouw L. G. v. d. Horst, 72 jaar oud, en G. v. d. HorstWolters, oud 71 jaar, die bijna onaf gebroken in Leiden hebben gewoond, de laatste 32 jaar aan de Oude Rijn 158. Het echtpaar heeft 7 kinderen en 20 kleinkinderen. De kinderen hebben al len een goede plaats in de maatschappij veroverd. De heer Van der Horst was behanger en woninginrichter; grotere bekend heid verwierf hij echter in Leiden en omgeving, als gelegenheidsdichter en feestleider. Hij heeft nog steeds een levendige belangstelling voor alles wat actueel is, waarvan hij kennis neemt via radio en televisie; zijn voorliefde gaat echter uit naar studie van de oudheden, vooral de oude gevels en de grachten van Leiden boeien hem zeer. De voornaamste hobby van de bruid is: geven. Zij heeft altijd veel voor een ander over. tjes gedaan, daarna zij we naar de IJzeren Man gegaan. Het was er erg leuk. 's Avonds was er volksdansen op het eigen terrein. Al de meisjes deden mee. Elke vereniging moest twee regels verzinnen en dat werd in de zeven sprong verwerkt. Groen-Wit had de volgende regels: „Wij turnen toch zo sterk en fit, Dat danken wij aan ons Groen-Wit". De avond we besloten met een grote polonaise en het avondgebed. Daarna was het taptoe geblazen. Woensdag: Zoals gewoonlijk kwamen we weer met slaperige gezichten de tenten uit voor de ochtendgymnastiek. Daarna H. Mis en opening. Er was een puzzletocht uitgezet van een kilometer of vijf en dertig. Er moes ten verschillende gebouwen ontdekt worden, zoals het doofstommeninstituut, verschillende kerken etc. Het was een zeer mooie tocht, waar bij als rustpunt kasteel Heeswijk was uitgekozen, waar twee uur moest ge rust worden. Het kasteel zelf was ont zettend interessant om te zien. We werden door een gids rondgeleid, die er alles bij vertelde. Daarna werd de tocht voortgezet met verschillende moeilijke punten en allen kwamen verschrikkelijk moe thuis. Voor verschillende meisjes was er be zoek gekomen, doch de gasten moesten natuurlijk lang wachten. Maar ja. men moet er wat voor over hebben om Groen-Wit te bezichtigen. Vanavond gaan we naar de film. VICTORIE OP KAMP. Woensdagochtend kwart voor zeven ochtendgymnastiek, ontbijt en H. Mis, daarna mededeling van de dag. Puzzle- rit naar kasteel Heeswijk. Er werd ge reden A en B. Wij kozen B. Het was tvel hetzelfde traject alleen in tegenover gestelde richting. Stond er op het pa pier rechts, dan moesten wij links, dus nogal ingewikkeld. Om 11 uur gingen wij, gewapend met onze lunch en een papier vol vragen, aan de start, 't Was een op en afstappen en goed uitkijken of er niets vergeten werd. De tocht leid de langs mooie wegen, alleen was het weer niet erg best; een miezerige regen vergezelde ons op de tocht. In Hees wijk aangekomen hebben wij het kas teel bezichtgd. De lunch werd gebruikt in Heeswijk, daarna de terugtocht, die wel wat langer was, maar niet minder mooi. Er zijn wel een paar meisjes, die steeds getrokken of geduwd moesten worden, maar veder fietste alles aardig mee. Ongeveer half zes waren wij moe, maar voldaan over deze dag, weer thuis en vielen als uitgehongerde wolven op de rode kool aan. Over de eetlust van de meisjes hebben wij zeker geen kla gen. Direct na het eten kleedden zij zich aan als echte dames voor de film die gedraaid werd in Huize Voorburg- Scheepsberichten ABBEDIJK 24 te Lissabon; ALKAID p. 24 Kp. St. Vincent nr. Port Said; BENGKALIS 24 v. Algiers nr. Port Said; CERONIA (t) 28 Singapore ver wacht; CLEODORA (t) 25 te Colombo; CONGOKUST p. 24 Ouessant nr. Le- havre; DRENTE 24 rede Semarang: GORDIAS 24 Bremen verwacht; JAPA RA KRL 25 te Aden; KENNEMERLAND 24 v. Ioheos nr. Amsterdam; KIPONEL- LA (t) 24 v. Abadan nr. Lorencomar- ques; KOTA AGOENG 24 v. Tj. P«ol? nr. Singapore; KOTA BAROE 24 v, Makassar nr. Semarang; LANGKOEAS 25 te Cheribon; LINDEKERK 24 t< Aden; MAASKERK 25 te Karachi;

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6