Huurprijzen van na-oorlogse woningen te Leiden omhoog Ook tromantiek en bloemen' in Leidse ziekenhuizen De Leidenaars goed ontvangen in Oxford -'"^TtcnE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Kindercircus „Knikkebeen" ^arathon- jVjeuwtjes WOENSDAG 24 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Tot 25 procent Ook in Leiden hebben het ge- meentebestuur en de besturen van de woningbouwverenigingen van de minister een circulaire ont vangen, waarin wordt vastgesteld, dat de huren van de huizen, die na de oorlog zijn gebouwd vol gens de financiële regeling '47 '48 met 25 procent moeten worden verhoogd. De huizen in Leiden, die vol gens de bijdrage-regeling 1950 zijn gebouwd komen eveneens voor verhoging in aanmerking, en wel voor een verhoging, die het huur- peil zal optrekken, tot dat van de woningen, die volgens de finan ciële regeling '47'48 zijn ge bouwd. £)it heeft ook voor de huurprijzen van de na-oorlogse bouw te Leiden ernstige gevolgen. Bij de gemeente wordt op het mo ment een circulaire voorbereid, zo vernemen wij, waarin de huurders van nieuwere huizen in Leiden er op worden voorbereid, dat zij méér huur zullen moeten gaan betalen. In ieder geval tracht men te voor komen, dat de nieuwbouw-wonin- gen niet goedkoper gaan kosten in huur, dan de vooroorlogse huizen, die een toeslag van 25 procent heb ben gekregen. De woningbouw-verenigingen, die huizen bezitten, welke volgens de premie-regeling '.47'.48 zijn ge bouwd, hebben de bewoners nog géén bericht gestuurd, dat zij hun huren omhoog zullen zien gaan. Men wacht echter nog op de beslissing van de Eerste Kamer over de nieuwe huur wet; een beslissing overigens, die ten V.N.L. OP N.K.S.-JEUGDKAMP De wielerwedstrijd heeft ons niets opgeleverd, de wedstrijd was 6 ron den, pl.m. 4 y* km., onze enige deel nemer, H. de Jong, had ruim vier ronden de leiding, maar moest daar na opgeven. Ook bij de hardloopwedstrijd van 1500 m. hadden wij geen succes, want al onze jongens staakten de strijd. De nacht was tamelijk rustig. Bij het. voetballen zijn wij in de A-klasse ingedeeld, met Rijssen, Amstelzwa- luwen en I.E.V. De eerste wedstrijd tegen Amstelzwaluwen (Amsterdam) eindigde gelijk (22). Na drie onderdelen te hebben ver werkt van de vijf kamp is de stand els volgt: 1. V.N.L. 328 pnt., Rijssen 315 punt en derde Amstelzwalu wen 314 ys pnt. Wij kwamen aan deze punten door le. op het vér- springen 1®1 pnt. Doelschieten 71 pnt. 2e. en raak de paal vierde met 66 pnt. Als vierde onderdeel is vandaag de 100 meter verwerkt. Onze jongens maakten de volgende tijden: J. Breedeveldt 13.3, K. Giezen 14.P. Post en H. de Jong 14.3 en H. Ha- braken 14.4 sec. Het eindresultaat is nog niet bekend. Voor het vijfde onderdeel, de estafette, is onze ploeg als volgt samengesteld: K. Giezen, Middenstandsexamen te Leiden Voor het middenstandsexamen slaagden op dinsdag 23 juli te Leiden de navolgende candidaten: D. D. den Haan, Rijnsburg, M. E. den Haan, idem, A. J. Haasbeek, Alphen aan den Rijn, E. Haasnoot, Wassenaar, Th. Harteveld, Leiden, B. Haspels, Wassenaar, G. Hoogen- doorn-Hazevoet, Oegstgeest, M. A. Heemskerk, Rijnsburg, H. Hekker, 's-Gravenhage, W. Hendriksen, Zoe- terwoude, M. Herrewijn, Alphen aan den Rijn, J. v. d. H'eyden, Hazers- woude, F. Hillenaar, Leiden, Ch. Hoeks, Leiden, H. Hogervorst, Oegst geest, W. Hogewoning, Rijnsbu'rg, J. M. Hollander, Katwijk aan Zee, A. v, d. Hooff, Oegstgeest, J. Hoogen- boom, Rynsaterwoude, Ch. Ho.oger- vorst, Oegstgeest, A. Hoogeveen, Lei den, P. C. de Horn, Leiden, H. Huis man, Rijnsburg,N. Huisman, Ha- zerswoude, M. v. d. Hulst, Zoeter- woude, J. Ippel, Abbenes, Th. J. Ja cobs, Hazerswoude, Th. J. Jacobs, idem, G. Janmaat, Nieuwveen, C. A. M. de Jong, Zoeterwoude, H. de Jong, Wassenaar, Jac de Jong, Leiderdorp, Th. de Jong, Voorschoten, W. de Jongih, Lisse, W. Jonkers, Leiden, A. J. Kampers, Alphen aan den Rijn, H. Karstens, Leiderdorp, F. Kempen, Alphen aan den Rijn, H. Lugtigheid, Sassenhelm, L. Kempers, Alphen a. den Rijn, W. Kempers, idem, A, Key. zer, Aarlanderveen, F. Keyzer, Oegstgeest, M. v. d. Klauw, Boskoop, A. v. d. Kley, Wassenaar, J. Kley- weg, Wassenaar, A. Koeleman, Ter Aar, J. v. Koert, Nieuwkoop, T. Koole, Zoetermeer, P. Kooy, Alphen aan den Rijn, G. Koren, idem, A. M. I. Kouwenhoven, Leiden, S. Kraak, Njeuwveen, P. Kralt, Rijnsburg, L. S. Kriek, Leiden, C. Kroft, Ter Aar, J. J. Kroft, idem, F. v. d. Krogt, Zoeterwoude, A. Kwakernaak-Kroon, Alphen aan den Rijn, C. Krijgsman, Zoetermeer, E. J. Kuhlmann, Heem stede, A. Kunne, Lisse, J. v. d. Laan, Woubrugge, P. A. van der Laan, id., C. Laarse-Blanksnna, Alphen aan den Rijn, Q. v. Lammeren, Ter Aar, P. Lammers, De Kwakel, R. v. d. Land, Wassenaar, P. Langhout, Ter'Aar, C. Lanser, Abbenes, G. van Leeuwen, Voorhout, J. van Leeuwen, Ter Aar, L Lek, idem, C. Leliveld, Nieuwkoop, A. Limburg Spies, Leiderdorp, A. Lintsen, Zoeterwoude, J. Loogman, He Kaag, L. P. Los, Woubrugge, M. Lovink, Leiden. P. Post, H. de Jong en J. Breede- velt. Het weer is niet zo best, het is somber, maar tot dusver is het nog steeds droog. Vanavond hebben wij een filmavond en morgen zijn wy vrij\ dan gaan wij naar Breda. Verder geen nieuws meer. gunste van de nieuwe wet zal uit vallen. Elders in dit nummer kunt u hierover in het Kamerverslag méér lezen. Leidse verenigingen. De woningbouwverenigingen „Ons Doel" en „Ons Belang" te Leiden be zitten woningen, die volgens de cir culaire van de minister in aanmer king komen voor de huurverhoging met 25 procent. Daaronder zijn o.m. huizen aan de Druivenstraat en de Kersenstraat, aan de Meerburger kade, de Aarstraat, de De Goeje- straat, de Snouck Hurgronjestraat en de Kanaal weg. Ook de huurprij zen van honderden gemeentewonin gen zullen omhoog moeten. De percentages moeten nog vast gesteld worden. Voor de verhoging van de percentage moet nog goed keuring worden verleend door de minister van volkshuisvesting en we deropbouw. Mocht de minister straks menen dat de vastgestelde percenta ges nog te gering zijn, dan zal met terugwerkende kracht een nieuwe verhoging worden doorgevoerd. In Utrecht. Tal van bewoners van nieuwe ver- cnigings- of gemeentewoningen in Utrecht hebben nu al van de bouw en woningdienst bericht ontvangen, dat ook de huur van hun woning met ingang van 5 augustus verhoogd zal worden. De gemeente Utrecht meent dat 4440 woningen die na 1950 in Utrecht gebouwd zijn, in aanmerking komen voor een huurverhoging, en wel met 20 procent en 80 woningen met 25 procent. Deze woningen bevinden zich voornamelijk in de nieuwe wijken. De gemeente Utrecht kondigt in deze circulaire voorts een tariefs verhoging van het water aan met 15 cent per week. Het was „ja-tóch" voor de 5000ste Gisteravond om tien minuten voor tien ontving de tentoonstel ling „Romantiek en Bloemen", die in het Van der Werffpark gehou den wordt, haar vijfduizendste bezoeker. Om nauwkeurig te zijn, het was mevr. M. v. d. Nat, Lage Mors- weg 84 te Leiden, een bezoeks ter dus, die met haar vriendin een bezoek bracht aan de expositie. Direct nadat ze de controle ge passeerd was, werd haar door drs G. Hogewoning, voorzitter van het comité „Romantiek en Bloemen" gevraagd om haar entréebiljet. Enigszins bevreemd overhandigde ze dat en toen ze te horen kreeg, dat ze de uitverkorene was, wist ze in haar verbouwereerdheid niet anders te zeggen dan: „Zal wel, nee toch". Enigszins onhutst nam ze een prach tig bloemstuk in ontvangst uit han den van wethouder D. van der Kwaak. Het was 'n gevlochten, rieten mand, waarin op uitnemende wijze o.a. lila gladiolen, witte en rode anjers, paarse en enkele soorten pastelkleu- rige „immortellen" waren geschikt, Mevrouw Van der Nat vertelde, dat haar vriendin horend van de ver wachte vijfduizendste bezoeker, giste ren al had voorgesteld om naar de tentoonstelling te gaan. Er was niets van gekomen, en toen gisteravond de echtgenoten van mevrouw Van der Nat en haar vriendin verhinderd wa ren een bezoek aan het Van der Werffpark te brengen, waren de da mes samen naar „Romantiek -n Bloemen" getogen, vergezeld van voorgevoelens Bloeme „groet. Enkele leden van het comité „Ro mantiek en Bloemen" hebben gister middag een bezoek gebracht aan de Leidse ziekenhuizen om er de zieken te laten* delen in de bloemenrijkdom van het herschapen Van der Werff park. Aan het Academisch Ziekenhuis werden de heren ontvangen door de secretaresse van de directie, die hen door het gehele ziekenhuis heeft rondgeleid, zodat ze zelf de dank baarheid van de patiënten konden zien. Ruim dertig boeketten werden hier op de afdelingen achtergelaten. De bloemengroet aan het Elisabeth- ziekenhuis en aan het Diaconessen- huis, moest na deze uitgebreide rond gang wegens tijdgebrek in de respec tievelijke hallen wo.-Jen achtergela ten. De dankbaarheid van de paticnten zal daarom niet minder geweest zijn Kajotters uit Leiden en omgeving naar Rome 26 Kajotters uit het gewest Leiden zullen aan de internationale bede vaart naar Rome, welke in de Eeuwi ge Stad 25 augustus a.s. begint, deel nemen. Dit getal is als het volgt verdeeld: 6 deelnemers uit Leiden (Herensin gel) 4 uit Wassenaar, 4 uit Leider dorp, 3 uit Alphen, 3 uit Hazerswou- de-Rijndijk, 2 uit Nieuwveen en 4 uit Aarlanderveen. Uit de bollenstreek noteerden de aantallen: Lisse 15, Warmond 11, Hillegom 6, Nieuw Vennep 7 Hoofddorp 2. Deze Kajotters vertrekken deels met de z.g. blauwe trein uit Rotter dam, een trein die plaats biedt aan 650 deelnemers. Deels uit Amster dam met de „rode trein". De reis naar Rome zal enige malen onderbro- ken worden voor bezoeken aan ver schillende plaatsen. Een bezoek aan Assisië staat onder meer op het pro gramma. BIOSCOPEN. Casino: „Staatsvijand no. 1", alle leeftijden. Lido: „Sport staalt spieren", alle leeftijden. Luxor: „Mijn hart zingt voor jou", alle leeftijden. Trianon: „Stan Laurel en Oliver Hardy bij de luchtbescher ming", alle leeftijden. Rex: „Bloedige zonsondergang", 14 jaar. m GEVAARLIJKE HULP. Bij de politie kwam gistermorgen de melding binnen, dat een aanrij ding had plaats gehad tussen een wielrijder en de 91 jaar oude heer L. van L. uit de Seringenstraat. Of de aanrijding geschied was op het Levendaal dan wel in de Koore- vaarstraat, was niet duidelijk en al evenmin kon men de naam van de wielrijder opgeven, die by het on geval betrokken was geweest. Twee heren, die op het ogenblik van het gebeuren met een auto wa ren gepasseerd, hadden de bejaarde heer in hun wagen naar zijn woning gebracht, zonder de komst van poli tie of EHD af te wachten. Eenmaal thuis, bleek dat de ongelukkige be halve verwondingen aan zijn linker hand een heupfractuur had opge lopen. Men mag dan opwerpen, dat de twee inzittenden van de auto gehan deld hebben uit menslievendheid, maar het moet toegegeven worden, dat dit soort menslievendheid in sommige gevallen dodelijk zou kun nen zijn. De eerste eis voor hulp bij onge lukken is: Wanneer u geen verstand heeft van „Eerste Hulp", laat dan het slachtoffer met rust, waarschuw dokter, politie en eventueel een geestelijke! Water weg. Een hoofdbuis van de Leidse Duin- waterleidingmaatschappij in de Mar- nixstraat, heeft zich gisteravond van zijn zwakste zijde laten zien. Om kwart over zeven sprong de leiding. Het water brak zich een weg door het wegdek en door een groot gat in het plaveisel spoot het met kracht omhoog. De technische dienst van de Leid se Duinwaterleiding was spoedig ter plaatse om het ongemak te verhel pen. Van de trap gevallen. In de ouderlijke woning aan de St. Aagtenstraat viel gisteravond de 2l/$ jaar oude Joannes Schlagwein van de trap. De peuter werd met een hersenschudding door de EHD opge nomen en overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Leden van St. Eloy. In verband met de vakantie zal de eerstvolgende adviesavond zijn op 10 september. Het 55-jarig bestaan van de afde ling Leiden zal gevierd worden met een grote feestavond in de Stadsge hoorzaal op 20 oktober. Houdt dus deze avond vrij. Het bestuur. Leidse Agenda WOENSDAG 24 JULI Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk. 7 uur nam. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. Apotheek Oegst geest, Wilhelmianpark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLING Romantiek en bloemen Van der Werffpark, dagelijks van 10 uur v.m. tot 11 uur nam. Tot en met 14 aug. Aqua Hortu6 Oranjerie Hortus Botanicus, dagelijks v. n 10 uur v.m. tot 10.30 uur nam. Tot en met 28 juli Na voorspoedige reis Van een speciale medewerker ont vingen wij uit Oxford berichten over de reis van de Leidenaars naar En geland. Ruim 100 leden van Leidse sportverenigingen en zangers van het Madrigaalkoor zijn zondagavond om 9.45 van het station te Leiden uit geleide gedaan door velen onder wie de wethouder van onderwijs en kunstzaken, J. C. van Schaik ver trokken. Om 11 uur scheepten zij zich in te Hoek van Holland op de „Amster dam" en om 12 uur werden de „tros sen losgesmeten". Velen gingen hun eerste zeereis te gemoet, de zee was gelukkig kalm, hoewel er toch wel op de boot enige deining te merken was, die sterker werd naarmate men de kust van En geland naderde. Tegen één uur zochten de Leidse reizigers hun hutten op, maar van slapen kwam door de hitte niet veel; het gedreun van de machines en het trillen van het schip ontnamen de meesten het laatste restje slaap, zo dat om 5 uur 's morgens velen al weer aan dek gesignaleerd werden. Tegen haif zeven bereikte men Harwich; de reizigers ondergingen een strenge visitatie bij de Engelse douane, hierdoor kwam men eerst om half elf bij het Liverpool Station te Londen aan, waar drie bussen ge reed stonden om het gezelschap naar Oxford te brengen. Gelukkig ging de tocht door een deel van Londen zodat de deelnemers aan deze uitwisseling met Oxford toch nog iets van deze wereldstad te zien kregen; men zag o.m. St. Paul's Cathedral, White Hall en Oxfordstreet met 'ijn geweldige winkelpanden. Het zeer drukke (links rijdende) verkeer in Londen Gevestigde personen in de week van 11 juli tot en met 17 juli 1957. T. W. Niesthoven en fam., militair KM. Titus Brandsmalaan 55; B. J. Tho- len en fam.. verzekeringsinspecteur, Noordeinde 8a; A. G. van der Dijs en fam., gouvernementsambt., Breestraat 49; E. A. Herst en fam., rijksambte naar. Titus Brandsmalaan 53; H. Brandt en fam., koopman, a/b ws. Haarlemmer weg; W. A. de Voogd van der Straaten en fam., arts, Moddermansstraat 15; J. van Kampen en fam., metaalbewerker, Rijn- en Schiekade 121b; J. T. J. Bik en fam., econoom. Lage Rijndijk 42; H. J. van Heesch en fam.. hoofd archief Röntgen. Acad. Ziekenhuis, Rijnsburger- weg 37; A. L. Koevoets en fam., che micus, Atjehstr. 25; J. Verboom en fam., mach. bankwerker. Irenestr. 15; M. R. U. Minderman, kantoorbediende, Irenestr. 15; M. Schuurmans Stekhoven verpleegster, Haagweg 5; W. M. van Remmen, verpleegster.Kam. Onneslaan 22; E. van der Vos 1.1. verpleegster, Linde8tr. 42a; J. Willemsen, Zoeter- woudseweg 118; J. van Es, jeugdleid ster, Madoerastr. 13; E. C. C. de Rijk, onderwijzer, Jan v. Houtkade 16; M. Paradies. hulparbeider, Korevaarstr. 35; A. E. Somberg geb. Huysman, bedrijfs leidster, Jan v. Goijenkade 19; A. P. Bouter, Hoge Rijndijk 5; J. E. Engel kamp, huishoudster. Rijnsburgerweg 77b; G. C. Braggaar geb. de Jong, Lan- gegracht 107; E. H. Ku6en, arts, Rijns burgerweg 5; J. T. Muller, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10; A. C. C. Kool koopster. Lange Mare 31a; A. Pieter- sen, spoorwegambt., de Sitterlaan 20; A. van den Burg, buffetchef, Hoge Mors- weg 16; J. H. Banda radio-monteur, Boerhaavelaan 21; J. Slegtenhorst, mili tair KM. Formosastr. 7; E. Kroeze, hulp in de huishouding. Hoge Rijndijk 40; B. J. Brouwer, leraar, Fagelstr. 15; I. Veil- bnef, hulpvakarbeider, Ambonstr. 32; J. K. Smelik. Zoeterwoudsesingel 89; I. Spierenburg geb. Krüger, Driftstr. 104a; K. L. Bakema, arts. Plantsoen 0; A G. M. van der Poel, slager, Morsweg 40; L. J. Schreuder, kantoorbediende, Roo- denburgerstr. 6; W. H. Slootweg, Bree- str. 39; C. M. Kraan, huishoudster, Mau- 54A- Beukers. stationsambt. NS, Druivenstr. 81; C. W. M. van der Voorn, verpleegster. Hooigracht 11—29; C. J. A. M. van der Poel gebr. Strijk Morsweg 40; A, M. Duijves, verpleeg ster. Rijnsburgerweg 10. Vertrokken personen In de weck van 11 juli tot en met 17 juli 1957. E. van Leeuwen geb. van den Berg en fam., Kolfmakersteeg 20, Katwijk. Zee weg 163a; J. Seg-n en fam., 5e Binnen vestgracht la, Alphen aan den Rijn, Karei Doormanstr. 81; M. C. C. Verra en fam., Boerhaavelaan 14. Canada; J. van der Sluys Veer en fam., Rapen burg 81, Oegstgeest. Witte de Witlaan 5; W. H. Woortman en fam., Plantsoen 91, Blaricum. Verbindingsweg 6; A. J. J. van Haasteren en fam., Hoge Rijn dijk 130, Voorschoten, Nassaukade 40; D. Elzenga en fam., Boshuizerkade 81, Oegstgeest, Floralaan 6; P. G. Ooms en fam.. Alb. Verweystr. 19, Delft, v. Lode- steijnstr. 89; P. P. Prutjs en fam., Mors- laan 3, Oegstgeest, Floralaan 10; G. de Grooth en fam.. v. Slingerlandtlaan 1, Wassenaar, L. v. Koot 43; W. M Vlas veld en fam-, Lombokstr. 77a, Nieuw- Zeeland; G. Stormer en fam. Doezastr. 37, Amsterdam, D. Sonoystr. 211d; S. v, Oorde en fam., Hogewoerd 175, Rhe- den, Gld. Dillenburgerstr. 4a; P. van Loe en fam.. de la Reystr. 26, Noord- wijk, Heilige Geestweg 7; W. SJaar- dema en fam., Warmondcrstr. "a, Am sterdam, Nw. Keizersgracht la; E. E. J. Niels en fam.. Mariënpoelstr. 15, Haar lem, Plesmanlaan 22 I; A. Wiersinga, Hogewoerd 14, Rotterdam, Dordtsestr.- weg 717; J. D. Kila, v. d. Waalstr. 35, Sliedrecht, Februariplantsoen 7; J. E. L. van der Geest, Langebrug 55a, s Gravenhage, v. Lumeystr. 18; H. G. L. IJzerman, Rapenburg 51, Haariem, W. Geldelozepad 26; W. J. Mijs, Rapen burg 4, Oegstgeest, Piet Heinlaan 18; A. M. C. van Brummelen, Hoge Rijndijk 126, Australië; G. T. Rutten. Zoeter- woudse Singel 01. Nijmegen. Rouken- straat 15; G. A. van Willegen, Tib. Sic- genbeekstr. 6, Kapelle Z. Dijkwelssestr. 22; E. A. Quist, Koninginnelaan 3, Rot terdam, Leede 171; E. K. Tuinstra, Jan v. Goijenkade 44, Zwolle, Veerallee 31; P. T. Kea, Vrcewijkstr. 20, Amsterdam, Riouwstr. 127 III; F. H. van Soest, Ma riënpoelstr. 15, Arcen, Lingsforterweg 53; D. G. Duyshart, Lijsterstr, 28, Zoist, Dr.'s Jacoblaan 16; L. Stuart, Beschuit steeg 8a, Nieuw Zeeland; J. Kuijpers, Kaarsemakersstr. 7. Voorschoten. Leid- seweg 385; T. L. Brinks, Meerburgkade 17. Zevenaar. Didamsestr. 6; M. S. Voorhagen, Witte Singel 57a, Rotterdam, Stadhouderweg 17b;. A. B. Zweers, Rijns burgerweg 10. Schaesberg, Heistraat 47 C. H. Hendriksen geb. Snel, Roodborst- straat 52, Soest. Soesterbergseweg 125; A. M. Meerkamp van Embden, Mezen- str. 7, Oegstgeest. Kamphpizenlaan 10; J. L. P. van der Vaart. Haarlemmer- str. 216. Bergen op Zoom, Bagijnhof- str. 3; C. W. A. L. de Romijn, Willem- str. 21, Australië; M. C. H. J. Martens, de M. v. Streefkerkstr. 34, Hoensbroek, Akerstr. 222; H. P. van Dam. Hugo de Vriesstr. 73. Spr. Capelle, Raadhuisstr 155; E, Noerhadi (Raden), Haagweg 33, Amsterdam, Vrüheidslaan 86 II; C. F. W. van den Bergh, Rijnsburgerweg 10, Rotterdam, Mathenesserlaan 273a; A. W. H. van der Meer, Boerhaavelaan 17, Goldrop, Elndhweg 49; A. van Hemert, Langegracht 53a, Maarn, Valkenbeidc 26; A. J. C. van Kruistum, Groeneveld- stlchting 8. 's Gravenhage, Celobesstr. 82; H. J. Meljering, Apothekersdijk 14, Oegstgeest, Piet Heinlaan 16; K. de Boer, Hooigracht 07a, Meppel, Pr. Bea- trixplantsor.n 21; A. M. van der Hulst, T-TnnioranM II90 on liet niet na een diepe indruk op de reizigers te maken. „Het viel op", zo schrijft onze me dewerker, „dat de Engelsen „echte" heren in het verkeer zijn; hier kun nen de Nederlandse autobestuurders nog heel wat van leren". Lunch. In Oxford werd de deelnemers een lunch aangeboden in het Cadena-café. Het Oxford comité heette de gasten welkom. Een Dntstellend bericht, n.l. het overlijden vrijdag j.l. van de se cretaris van dit comité, mr Thompson, wierp echter een schaduw over deze ontvangst. De heren Coers en Philipsen van de Leidse groep hebben een lauwer tak op het graf gelegd. He* gemeente bestuur van Leiden heeft reeds in een schrijven aan het Oxford-comité zijn deelneming betuigd met dit overlij den. Na de lunch werden alle deelne mers naar hun verschillende gast vrouwen en -heren gevoerd. De zwem- en atletiek ploegen brachten dezelfde avond nog een bezoek aan de Riley-fabrieken in Abingdon. Sommige leden van het gezelschap zijn ondergebracht bij families bui ten Oxford. Dit levert voor hen wel enige moeilijkheden op, omdat het buspersoneel in Engeland nog steeds staakt. EXAMENS R.-K. JEUGD-E.H.B.O. Op dinsdagavond. 23 juli j.l., heeft dr Th. G. Jansen, docent van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden „Peerke Donders", het examen afge nomen van de jeugd-EHBO. Voor het eerste diploma slaagden: Ineke Elderhorst, Tineke v. Noort, Toos Vogelenzang, Rienus Juffer mans, Leo Kortekaas, Koos Voge lenzang. De aantekening op het getuigschrift behaalden: Greet on Ria de Graaf, Thea v. d. Berg, Anneke v. d. Berg, Greet de Bruyckere, Elly Dofferhof, Ankie Kemperman, Bep Stadt, Willy en Nora Blokhuizen. De cursus stond o.l.v. mej. W. P, M. Pley, die hierbij werd geassisteerd door de heren J. Kettenis en A. Juf fermans. Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. Hooigracht 11—29. Gilze ca, Kerkstr E. K. Sauër. Herengracht 19. Oostsiei- lingerwerf. Vaart ZZ 37; F. Focke, "6^* ..tii, v u e. ii t-i i. r ocKc Bruggravelaan 5, Baarn. Bothalaan 7. Op dit moment rijdt ergens door Nederland de grote „truc-met-opleg ger", die de tent vervoert van circus Knikkebeen. Vaardige handen, die dit werk meer verricht hebben, wach ten in spanning om i scheerlijnen aan te trekken, om de drie masten in het lood te plaatsen, om het precisie werk het bevestigen van de trapeze te verrichten, om met scrupuleuze zorg de piste uit te zetten, kortom om het circus zijn „echte aanzien" te ge ven. Maar denk nu niet, hooggeëerd pu bliek dat daardoor de repetities zijn stilgevallen! Integendeel! Terwijl straks de werkploeg nog bezig zal zijn de grote tent op te zetten, draven in de piste de ponnypaardjes vast en ze ker al in het rond en loopt Knikke been tegen een denkbeeldig publiek te praten. Dat is het ware circusleven en zo voelen de kleine artisten het ook. Ze zijn er volledig „in". Zij weten dat zij nu klaar moeten zijn om straks het publiek hun programma voor te zet ten, zonder dat er iets aan mankeert. Op elke repetitie de spanning meer voelbaar. Hebben we daar aan gedacht, is dat nu wel in orde? En hoe moet het nu met de kleedwagens, waar worden die geplaatst? Is de grond in de piste hard genoeg voor het paard? Duizend en één zorgen en eigenlijk nog meer staan op de ge zichten van alle medewerkenden te lezen. Maar bij allen leeft de overtuiging dat dit programma weer goed zal worden en dat u zult komen kijken hoe Captain J. L. Loyd Grand zijn levensgevaarlijke dodensprong zal uitvoeren. Dat u met angstige span ning zult komen zien naar Lesly Fi- remouth met zijn eigenhandig gevan gen leeuw Nora. En komt u ook een ritje wagen op de geleerde ezel Her man? Een programma vol attracties wacht U vanaf 29 juli in circus Knik kebeen. Burgerlijke Stand Ge.; Louise Charlotte dr. v. J. Kanbier en S. L. Plantfeber; Gerar- dus Nicolaas zn v. W. C. van Beelen en G. Griffioen; Gerrit zn v. G. Ouwehand en H. J. C. Noorland; Ma ria Johanna dr. v. P. Korsuize en A. M. Mink; Frans Rudolf zn v. W. A. Urban en S. van Bochoven; Pieter Anton zn v. W. C. M. Rombouts en A. Beekers; Maria Johanna dr. v. J. J. van Zonneveld en M. van der Hoe. ven. Overl.: C. M. Caspers 32 jr, vrouw; J. E. Lateveer, 47 jr. echtgen. van T. Nagtegaal; M. L. Johner 86 jr. wed. van J. K. S. Locher; C. W. Werk 58 jr, echtgenote v. J. L. Sjardin. Getr.: J. B. Carman en G. Wichers. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve O te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur) De tipgevers dingen bovendien mee In onse nieuws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) eon prt|s van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. BEEN GEBROKEN Dinsdagmiddag had een meisje van ongeveer twaalf jaar, fietsende op het Rapenburg, ter hoogte van het museum van Oudheden, het on geluk, met haar rijwiel te slippen. Ogenschijnlijk zonder letsel wilde zij weer opstappen, doch onder he vige pijnen zakte zij in elkaar en was spoedig buiten bewustzijn. Een in de omgeving wonende geneesheer constateerde, dat het kind een been had gebroken. De inmiddels ontboden EHBO heeft haar toen per ambulance-auto naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Ingezonden door: J. J. S., Leiden. Laatste Berichten PASTOOR MAAS GEHEIM KAMERHEER De Zeerecrw. heer P. J. Maas, pas toor van de St. Lambertus-parochie in Rotterdam-Kralingen, is benoemd tot geheim kamerheer van Z.1I. dc Paus. De Internuntius, mgr. Giobbe. is gis termiddag pastoor Maas mededeling ko men doen van deze onderscheiding. HELIKOPTER B"* BESPROEUNGS- WERKZAAMHEDEN VERONGELUKT. Gistermiddag is een „Djinn"-heli- kopter van een op de luchthaven Rotterdam gevestigde onderneming Schreiner en Schuller in de polder de Biesbosch op het Eiland van Dordt bij het uitvoeren van besproei ingswerkzaamheden verongelukt. Het toestel bleef met de sproei- boom haken achter een op ongeveer twee en een halve meter hoogte tus sen twee palen gespannen voedings kabel van een schrikdraadinstallatie De bestuurder, de 28-jarige Oosten rijker W. F. Engelhard bleef onge deerd. De helikopter droeg nog de Fran se registratictekens, omdat de Neder landse onderneming nog niet in het bezit was gekomen van' het Neder lands bewijs van luchtwaardigheid. Het toestel was nog maar zestig uur in de lucht geweest. Nagegaan wordt of het vliegtuig nog kan wor den gerepareerd. Het vorig jaar zijn bij sproeiwerk- zaamheden in de Biesbosch een licht vliegtuig en een helikopter veronge lukt. Marktberichten WOERDEN, 24 juli. Kaas. Aangevoerd 132 partijen eerste kwa- I2.27—2.32, tweede kwaliteit Wij kunnen dan alsnog trachten l 2.20—2.26, extra kwaliteit tot f2 56 een exemplaar te doen toekomen. Handel flauw.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3