RIJNSTREEK DUINSTREEK Scherp Tandjong Priok (Valken) en Holland (Regenbogen) winnaars WOENSDAG 24 JULI 1937 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN VERBETERING WATERWINNING. In de laatste jaren zijn en worden aan de waterwininstallatie in de van voorzieningen getroffen. Eerst is van voorzieningen getroffen. Eers is in 1953 en 1954 een aantal nieuwe putten voor individuele bemaling geboord. Daarna is in 1955 een aan vang gemaakt met het bouwen en in richten van een nieuw filtergebouw voor de zuivering van het ruwwater. Vervolgens is dit jaar begonnen met de vergroting van de pompenlcamer, de opstelling van twee nieuwe pomp- aggregaten, de verplating en vernieu wing van de hoogspanningsruimte en de automatisering van de rein- en ruwwaterpompen. Naar het zich laat aanzien zullen al deze werken nog dit jaar gereed kunnen komen. Thans wordt de volgende noodza kelijke verbetering aan de orde ge steld. In de loop der jaren is een in 1922 opgestelde gasmotor met een vermogen van 40 pk., die nu dienst doet voor de aandrijving van de draaistroomgenerator, te klein ge worden voor het werkelijk beno digd vermogen. Met deze gasmotor kan bij even tuele storing in de electriciteitsvoor- ziening via de generator niet meer worden aangedreven dan de kleinste reinwaterpomp en slechts twee ruw waterpompen, hetgeen betekent, dat in geval van storing slechts voor on geveer 1/3 aan de vraag kan worden voldaan. Om aan eventueel optredende moeilijkheden in de stroomvoorzie ning het hoofd te kunnen .bieden willen b. en w. de beschikking over een eigen krachtbron van voldoende capaciteit en van moderne uitvoe ring en die dus ook niet afhanke lijk is van een geregelde gasaanvoer. Dit kan worden bereikt door de aanschaffing en opstelling van een dieselelektrisch reserve-aggregaat. De totale kosten van dit aggragaat inclusief een brandstofreservoir van 2000 liter en de voor de plaatsing te treffen bouwkundige voorzienin gen worden geraamd op 42.500, BOUWRIJPMAKEN VAN „BRITTENRUST" I.v.m. de in het uitbreidingsplan „West" in voorbereiding zijnde wo ningbouwplannen, o.a. voor 105 wo ningen van de woningbouwvereni ging „Alphens Belang", waarvan het schetsontwerp reeds is ingediend, is het noodzakelijk dat binnenkort in het complex „Brittenrust" tot het bouwrijpmaken van gronden wordt overgegaan. De kosten van de nodige grond-, riolering- en bestratingswerken en van de uitbreidingen van het eiectri citeits-, gas en waterleidingsnel zijn in totaal geraamd op 845.000. B. en w. vragen de raad genoemde bedragen beschikbaar te stellen ONBEWOONBAARVERKLARING HOOFDSTRAAT EN OUDHOORNSEWSG. B. en w. van Alphen aan den Rijn stellen de raad voor onbewoonbaar te verklaren de woningen Hoofd straat 220, 222, 224, 226, 230, 268, 270, 272, 274 en 276 alsmede de woningen Oudshoornseweg 62, 64 en 66. Deze woningen zijn ongeschikt voor be woning en zijn niet door het aan brengen van verbeteringen in be woonbare staat te brengen. De hoofd-ingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijver heid in Z. H. deelt deze mening. Naar de toestand van de woningen Oudshoornseweg 68, 70, 72, 74 wordt een nader onderzoekingesteld. Gemeenteraad. De e.v. openbare raadsvergadering is vastgesteld op vrijdag 26 juli 1957. des avonds te 7.30 uur. POTLOOD en GEEST No. 535. Horizontaal: 1, sluiskolk, 4. kloostervoogd, 7. spits en puntig als een tap, 8. muzieknoot, 9. meis jesnaam, 10. opgehoogde dam, 11. zwak, 14. lopend touw tot het inkor ten der zeilen, 15. nabel, 17. laag vlakte, 19. mak. 21. bijwoord, 22. dam langs een water, 23. waterdoor- latend, 24. onderricht. Verticaal: 1. gebod, 2. koemest vocht, 3. deel van een zeeschip, 5. verheügd, 6. hijswerktuig, 10. drie dingen samen, 12. plechtige gelofte, 13. deel van een fiets, 16. bergplaats, 18. vlaktemaat, 20. voorwerp om te snijden. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 533. Horizontaal: 1. patah. 4. ara, 7. kaper, 9, omen, 11. de, 12 dal, 13. kat, 14. e.a., 15. demi, 16. strop, 17. rem, 19 baars. Verticaal: 1. pa, 2. Arkel, 3. taan, 5. gretig, 6. modest, 8. Edam, 10. maat, 13. keper, 15. Dora, 18. m.s. Koop- en huurkwestie. In 1955 heeft de gemeente aangekocht het winkelhuis Julianastraat 84 te Al phen aan den Rijn t.o. het postkan toor. Gelijktijdig heeft de gemeente dit winkelpand, waarin een sigaren winkel „Over de Post,, is gevestigd die gedreven wordt door mej. G. Boere, uiterlijk tot en met 31 decem ber 1960 onderhands verhuurd aan de huurster, de firma A. H. J. Wij- tenburg te Leiden. Genoemde firma weigert evenwel het benodigde huurcontract van de gemeente te ondertekenen. De reden is gelegen in het feit, dat de firma de beschikking heeft over een in 1922 mpt de vorige eigenaar van dit pand gesloten huurovereenkomst. Van het bestaan van deze huur overeenkomst was het gemeentebe stuur niets bekend, daar volgens me dedeling van de verkoper van dit pand bij de aankoop door de gemeen te in 1955 geen schriftelijke huur overeenkomst zou bestaan. Daar ge bleken is dat bedoeld huurcontract zijn geldigheid niet heeft verloren, achten b. en w. zich gehouden dit contract over te nemen. Daar in het contract evenwel be palingen omtrent huuropzegging voorkomen, die voor de gemeente niet acceptabel zijn, hebben b. en w. door een rechtskundige onderhande lingen met de huurster doen aankno pen om tot een overeenstemming te geraken omstrent het aangaan van een nieuwe huurovereenkomst voor onbepaalde tijd met een opzegter mijn van twee maanden. Dit is gelukt en b. en w. stellen de raad thans voor een gewijzigd verhuringsbesluit vast te stellen. DEMPING VAN SPOORHAVEN. In zijn vergadering van 29 novem ber 1954 heeft de gemeenteraad van Alphen a. d. Rijn 69.700,— beschik baar gesteld voor het dempen van een gedeelte, de z.g. kop van de spoorhaven. Genoemd bedrag werd destijds voor dit doel voldoende geacht, omdat het het voornemen lag het benodigde zand voor het dempen te winnen door het graven van een vijver in het ka der van een voorgenomen uitbreiding van het bospark. Nadere uitwerking van dit uitbrei dingsplan heeft geleerd, dat het ge wenst is nader te overwegen, of voor een verantwoorde parkaanleg het graven van een vijver ter plaatse wel aanbeveling verdient. In 1955 werd met de Nederlandse Spoorwegen een overeenkomst tot voormelde demping aangegaan. De N.S. hebben daarbij een termijn be paald waarbinnen het werk gereed moest zijn. Nadat die termijn enkele majen door de N.S. bereidwillig werd verlengd, staat de directie thans op het standpunt dat een langer uitstel dan tot uiterlijk 31 december 1957 voor haar niet aanvaardbaar is. Zij heeft thans de gemeente bericht, dat zij zich tot haar leedwezen ge noodzaakt zal zien de overeenkomst te annuleren indien de demping voor laatste genoemde datum niet is uitge voerd. Gelet op het vorenvermelde menen b. en w., dat ter voorkoming van ver dere vertraging t.a.v. het dempen van de kop van de Spoorhaven dient te worden afgestapt van het denkbeeld om het voor het dempen benodigde zand te winnen uit een te graven vij- ber als aanvankelijk gedacht. Het gevolg van het van elkaar los koppelen van de demping en even tueel te graven vijver zal zijn, dat het destijds beschikbaar gestelde kre diet ad 69.700,verhoogd zal moe ten worden met 60.300, Het college vraagt de raad het oor spronkelijk krediet met laatstgenoemd bedrag te suppleren. Oefenrit. De Alphense Motor en Autoclub „Rijnland" heeft voor haar bromfiets-afdeling dinsdag avond een oefenrit gehouden over een parcours, binnen de grens der gemeente Alphen aan den Rijn groot plm. 30 km. Hieraan hebben 49 bromfietsers deelgenomen. Het parcours was uitgezet door de heren A. Geerling en J. v. d. Vechte. Eerst aangekomende was de heer J. B. Cats uit Ter Aar, die 5 straf- punten bleek te hebben opgelopen. De volgende waren D. de Pater, Ter Aar, 8 str.p.; G. v. Harten, Ter Aar, 18 p.; J. de Bruin, Alphen, 18 p.; R. Boere, Alphen, 21 p.; F. Ketel, Al phen, 23 p.; J. Roodenburg, Aarlan- derveèn, 34 p.; D. Spek, Nieuwveen, 36 p. Puzzelrit. Op 9 juli jl. had de Alphense Motor- en Autoclub „Rijn land" voor haaar leden een puzzle rit in A. en B. klassen georganiseerd voor de competitie. Het parcours leidde o.m. door de gemeente Nieuw koop. Daar de burgemeester van die gemeente destijds overwegende be zwaren hiertegen had aangevoerd, heeft het desbetreffende ministerie toestemming voor de rit geweigerd. Thans evenwel is, zij het met een geringe wijziging in het parcours toestemming verleend om bedoelde rit maandag 29 juli aanstaande te houden. De start vindt vanaf 7 uur des avonds plaats op de bekende wijze. Tournooi Alphense Boys. Het programma voor het te houden ad- spiranten-tournooi op zondag van de RKVV Alphense Boys is als volgt: A. Elftallen. Terrein A. 14.00 tot 14.40 uur AltiorAlphense Boys; 1450 tot 15.30 uur Alphense Boys S.J.C.; 15.40 tot 16.10 uur SJC—Alti or. B. Elftallen. Terrein B. 14.00 tot 14.40 uur Altior—Alphense Boys; 14.50 tot 15.30 Alphense Boys—SJC; 15.40 tot 16.10 uur S.J.C.—Altior. Aanvang der wedstrijden 14.00 uur, Prijsuitreiking 16.30 uur. De wedstrijden duren 2 x 20 minu ten zonder rustpauze. Bondsscheidsrechters. aangewezen na overleg met de Afdeling Leiden van de KNVB, zullen de wedstrijden i leiden. I De vereniging, die met beide elf- COR VAN REEDE speelt in Jardin de Plaisance Warmend (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek Spec.: Forellen en Poulardes Res.: K 17J1855 Vergaderingen, recepties, promoties, modeshows en tentoonstellingen. Advertentie Laatste Kaagdag bracht minder wind tallen het meest aantal punten be haalt, is winnaar van het tournooi. B(j gelijkeindigen van een of meer verenigingen zullen strafschoppen de beslissing brengen. Qeslaagd. De eerw. zuster Pris- ca, verbonden aan de r.k. kleuter school aan de Paradijslaan, is te Utrecht geslaagd voor de kleuter- acte A. HAZERSW0UDE Geboren: Petronella A. d. van P. A. Kerseboom en M. E. van den Berg; Jacob z. van C. Matze en S. den Hertog; Nicolette d. van N. ve-n Poelgeest en L. Vogelenzang. Ondertrouwd: E. G. Schrage 23 j. en S. Voets 21 j. Getrouwd: M. P. de Witte 26 j. en J, K. van Klaveren 24 j. Geboren: Magteltje Jans dr van J. van Griethuizen en J. A. van Schaik. Leendert zn van M. van Tol en A. C. Hoogeveen. Antonius Johannes Ma ria zn van A. H. Wolvers en J. W. Vink. Jacob Jan Jacobus zn van O. Bij de Vaate en M. Leendertse. Ondertrouwd: J. C. Heijboer 24 jr en P. Slootweg 23 jr. Getrouwd: G. Munneke 42 jr en A, M. van Leeuwen 37 jr. C. H. Bin nendijk 26 jr en M. de Kort 27 jr. J. M. de Ruijter 29 jr en T. C. van Meurs 24 jr. KOUDEKERK Verloren Gevonden. Verlo ren: actetas met 4 pond paling en cifrekeningspapieren; actetas met re gen pijpen. Gevonden: zwart wollen damesvest en rode damesportemon- naie met inhoud. Inlichtingen bij de politie. Geslaagd. Voor de hoofdacte, de heer P. de Boer, onderwijzer aan de Chr. Nat. School aan de Rijndijk; voor acte handenarbeid en acte J, mej. J. F. Schram, onderwijzeres aan de Herv. School alhier; voor het einddiploma M.H.A.S. Kennis is Macht slaagde voor de 5-jarige cur sus de heer H, Schellingerhout, voor de 3-jarige cursus mej. J. Verdoold en voor Steno-Engels mej. N. Oppe- laar. 0UDE-WETERING De Koninklijke Motorbootclub houdt deze week een stervaart met als eindpunt Oude Wetering. Aan de ze tocht wordt door ongeveer dertig motorjachten deelgenomen. Het ligt in de bedoeling dat ook Belgische schepen aan deze stervaart deelne- In de loop van woensdag a.s. zul len de jachten te Oude Wetering ar riveren. Ingevolge het wedstrijdreg lement moeten de logboeken uiter lijk om 5 uur n.m. aan het clubhuis (Paviljoen de Brasem) zijn ingele verd. De gasten zullen officieel wor den ontvangen door burgemeester Kolfschoten van Alkemade. Ook de VW is in verband met het bezoek actief. Hard wordt gewerkt om de feestverlichting vóór woens dagavond gereed te krijgen. Het ziet er naar uit dat deze week gezellig zal worden te Oude Wetering. De gasten zullen blijven tot vrijdag a.s. Daarna wordt de tocht vervolgd naar Amsterdam om te eindigen met een handicapwedstrijd op het IJs- selmeer. De feestverlichting zal echter blij ven branden tot eind augustus. NIEUWKOOP Nuttige verbeteringen Dat het gemeentebestuur ernstig rekening houdt met de wensen: en verlangens, waarmee de leden van de raad zo tegen het einde van de vergadering voor de dag plegen te komen, hebben deze de laatste tijd kunnen ervaren. Over de stagnatie die het doorgaan de zeer drukke verkeer tengevolge van de smalle weg door de gemeente en de vele geparkeerde auto's voort durend ondervindt, werd al bij her haling geklaagd. Sommige raadsle den zagen als enige radikale oplos sing van de heersende en nog steeds toenemende verkeersproblemen, het dempen van de voorwetering. Bezwaren van aesthetische en niet minder van financiële aard hebben het gemeentebestuur er toe gedreven een oplossing te zoeken door ver breding van de weg aan de andere kant; door een parkeer-verbod in te voeren en tevens noodzakelijke par keergelegenheid te scheppen. Door opruiming van heggen e.d. zou vol gens b. en w. de rijweg een behoor lijke breedte kunnen krijgen. Een proef zou genomen worden over een lengte van ruim 100 m. aan het be gin van het Zuideinde. Dit werk is nu gereedgekomen, tegelijk met een her-asfaltering van het gehele Zuid einde, alsmede van de Achterweg en Meeuwenlaan. Het proefstuk met trottoir aan de noordzijde voldoet uitstekend en ziet er goed uit. Daar over werd in de laatste raadsverga dering dan ook met waardering ge sproken. Indien men zo zou kunnen door gaan en bovendien nog meer par keergelegenheid zou scheppen, zou ongetwijfeld heel wat verkeersmisère en gevaar worden voorkomen. De laatste dag van de Kaagweek zette in met wat minder wind en zwaar bedekte lucht, doch toen de zon eenmaal door het wolkendek ge broken was, kwam de wind meer opzetten en het werd een veelbelo vende wedstrijddag. Zoals verwacht heeft Tandjong Priok de teamwedstrijd in de Val ken van De Kaag gewonnen. Na twee dagen hadden de gasten reeds 10 punten voorsprong en deze werd op de laatste dag nog verdubbeld, want Tandjong Priok won deze laatste race met 24.112 pnt. Doordat de wind vandaag meer uit het noorden kwam werd de Noord- Zuidbaan gevaren, welke tweemaal afgelegd moest worden. Reeds dade lijk na de start was te zien, dat de gasten deze wedstrijd zouden gaan winnen, want Van der Eijk en Cra- ma 'hamen onmiddellijk de kop en spoedig hadden zij een flinke voor sprong op Doorschodt en Velthuys. In de rangorde der overigen kwam nog een enkele wijziging, waarna Tandjong Priok met de plaatsen 1, 2, 4 en 5 het hoogst aantal punten van de drie wedstrijden behaalde, nl. 24.1 tegen het Kaagteam dus slechts 12. De totaalstand leverde dus een prachtige zege met 65.243.1 punt op. Zoals bekend, was de Holland Friesland Regenboogwedstrijd giste ren feitelijk reeds beslist. Wanneer het Kaagteam vandaag niet zou star ten, zou Friesland met 0.9 punt ge wonnen hebben. Natuurlijk is het ditmaal geen felle strijd geworden, want het Holland-team deed het heel kalm aan, maar desondanks won de Kaag weer met 24.112 pnt. De eindstand werd daardoor Hol land 72.3 pnt.Friesland 35 pnt. Dit is waarschijnlijk wel de grootste overwinning, door de Kaagzeilers op de Friezen behaald. Deze zege is de twaalfde van de Kaag, terwijl Friesland er reeds twintig behaald heeft, waarvan veer tien in de Sneekweek en zes in de Kaagweek. De Kaagzeilers wonnen slechts driemaal in Sneek, terwijl nu de tiende overwinning in de Kaagweek werd behaald. Of echter het grote woord „beste- gindsfoeperking", dat tegenwoordig op ieders lippen ligt en op alle initia tieven een domper gaat zetten, ook (hier spelbreker zal blijken te wor den, zal met enige vrees dienen af gewacht te worden. Dan is er de Dorpsstraat, ook al herhaaldelijk bij de rondvraag ge noemd, met zijn schots en scheef lig gende straatklinkers, die door zijn slappe ondergrond al maar neiging vertoont uit te dijen naar de voor wetering. Ook hieraan heeft het gemeente bestuur zijn aandacht besteed. De hele Dorpsstraat wordt weer eens opgehoogd en herbestraat. Meest ge beurt dit in' de nacht vanwege het drukke verkeer overdag. Binnen af zienbare tijd zal ook dit werk gereed komen. Zoals het er nu al uitziet, waar de stratenmakers geweest zijn knapt het al geweldig op. Of aan de aantrekkingskracht van de Wetering nu tevens een defini tief halt is toegeroepen, is nog te be zien. Tenslotte werd ook al enige malen geklaagd, al of niet terecht, dat on ze straatverlichting, vergeleken al thans bij sommige andere gemeenten, gebrekking en primitief zou zijn. Ofschoon een kostenraming voor een mqderne straatverlichting de raad wel enigszins huiverig maakte, heeft het gemeentebestuur ook hier in zijn goede wil gedemonstreerd door een dezer dagen ook al weer bij wijze van proef tussen de Teuntjes- brug en de Hoogt een drietal mo derne buislampen aan te brengen, die dit gevaarliike en drukke kruis punt des avonds daghelder verlich ten. Een flinke verbetering, doch naar we vernemen zal het hierbij voorlopig wel blijven. De gemeente naren kunnen tenminste zich vast een voorstelling maken hoe het in de toekomst kan worden. Al met al heeft het gemeentebe stuur blijkgegeven indien mogelijk aan redelijke wensen van de raad te gemoet te komen. Toen b. en w. tijdens de laatste vergadering een aanmerking werd gemaakt, merkte burgemeester Van der Weijden terecht op, dat waar ge werkt wordt, men natuurlijk wel eens een fout begaat en er is hier de laatste jaren hard en goed gewerkt. Geslaagd. Voor het mulo-exa men slaagde te Leiden Martien van Capel, leerling van de katholieke mulo-school in Bodegraven. HAZF.RSW0UDE Geslaagd. De heer L. J. Wind- horst slaagde te Utrecht voor het diploma V.M.T.O. DE KWAKEL HET KDO-SPORTPARK. Nog enkele weken en dan zal het KDO-sportpark in gebruik worden genomen. De afrastering van de terreinen is bijna compleet. Dit was niet het grootste probleem, het clubhuis verg de veel meer van de vereniging, maar tot nog toe loopt alles op wiel tjes, en komt ook dit groots opgezet te gebouw, dat aan alle moderne eisen voldoet, hopenliik vóór de vast gestelde datum, n.l. 11 augustus a.s., gered. Iedere avond trekt een dozijn vrijwilligers naar het gebouw om de vakmensen te helpen met het metse len, timmeren, en vooral schilderen. Alles werkt mee om het grote doel te bereiken. Onder bezielende leiding van voor zitter Wahlen en bestuurslid Verlaan worden hier wonderen verricht, want wat men enij»e jaren terug v or een onmogelijkheid hield, wordt nu toch maar werkelijkheid. Zo bouwt do club niet alleen gezamenlijk, men f;aat straks als het bouwen is afge- open aardappelen rapen, men heeft nl. een groot stuk aardappelen „aan genomen" om na het machinaal rooien, deze op te rapen; dit brengt de club weer ruim 1600 in kas, welk bedrag bestemd is voor het aanleg gen van verlichting voor avond- training. Het park zal worden ge opend met eep zeer aantrekkelijk sportprogramma", dat echter nog niet geheel bekend is. Geslaagd en benoemd. Voor het examen kleuterleidster akte A slaag de dezer dagen te Utrecht mej. A. van Arendsbergen te Uithoorn. Zij ts ingaande heden benoemd aan de „St. Jozef-kleuterschool, Mgr Noordman- laan 3, alhier. Geboren: K. J. Breman en Th. J. H. Schmidt, zoon; C. Roodenburg en J. C. van Maanen, zoon; S. v. Zwie- ten en M. Schlutter, zoon; C. A. Ha- bets en C. Th. Voorn, dochter; M. W. Engberts en C. B. Steenmeijer, dochter; P. J. Bolten en M. Ruijter, dochter; W. A. Probst en A. J. Hel mes, zoon; J. A. Heimeriks en J. L. Meulenbroek, zoon; D. Hakker en J. C. van Klink, zoon; P. J. van Ark en A. J, Kempes, dochter; A. C. van Doorn en H. M de Kuijer, zoon; P. J. van Rutten en M. Rijnsburger, dochter; M. I. van Vloten en C. A. Stokhof, dochter; J. H. de Hollander en A. A. E. Zwetsloot, zoon. Gehuwd: W. M. A. van Sark en A K. C. Blom. DE MEIJE DORPSHUIS-ACTIE. De komende dagen zullen in Zeg veld weer voetbalwedstrijden ge speeld worden waarvan de baten be stemd zijn voor het te bouwen dorps huis. De eerste match zal plaatsvin den woensdag a.s. aanvang 1930 uur op het terrein van de heer D. Ver- hoeff aan de Molenweg. De elftal len zijn van de pluimveevereniging en van de Meije (winnaar van de wisselbeker 1956), 14 dagen na die datum zal de verliezer van deze wedstrijd uitkomen tegen een wille keurig geformeerd elftal. Begin sep tember wordt weer begonnen met het ophalen van afvalmaterialen, eveneens bestemd voor bovenge noemd doel, Geslaagd. De dames R. v Poel en A. Vernooij uit De Meije slaagden onlangs te Leiden voor het mulo-diploma A. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Woensdag 24 Julij 1857. Leyden. By het hoofd- en by het onderbureau ten inlevering van stembriefjes voor de verkie zing van 9 Leden van den Ge meenteraad, zyn van de 1435 kiesgeregtigden 605 kiezers op gekomen. RIJPWETERING Bouw woning met bedrijfsruimte gegund. Architekt J. Wijnbergen te Arnhem heeft namens A. J. Ho- genbom alhier, het bouwen van een woning met garage en kantoor-werk plaats met smeerstation gegund aan de fa. J. C. van Kins, alhier. W0UBRUGGE Geslaagd. /oor het midden- standsdiploma te Leiden slaagden on ze plaatsgenoten de heren G. Ange- nent, P. van der Laan en J. van der Laan, A. Bregman en L. Los. ZEVENHOVEN Aanbesteding verbouwing gemeen tehuis. Op dinsdag 23 juli vond ten gemeentehuize alhier de aanbe steding plaats van de voorgenomen verbouwing van het raadhuis. Inge komen waren de volgende inschrij vingsbiljetten: C. W. Koeleman 8200 gulden; G. Heikamp ƒ8000; Firma v. Wengerden Visser 7885. De gun ning werd aangehouden. Z0ETERW0UDE Geslaagd. Voor het examen costuumnaaien zijn geslaagd: Annie van der Krogt Gd., Joke van der Krogt Cd., Ria van der Krogt Pd., Thea van Leeuwen, Sjaan Overde- vest, Grada Turk, Riet Straathof. Ad., Truus van Gent, Nel Janmaat, Adri Onderwater, allen leerlingen van de H. Hart-school alhier. Geboren: Petrus Cornells zn van P. J. van Velzen en J. M. Klein. Jan Hendrik zn van I. Plasmeijer en C. IJzerman. Alida Maria Johanna dr van P. J. Berg en A. M. van der Drift. Petronella Cornelia Maria dr van J. H. van Leeuwen en W, M. Hulsebosch. Theodorus Johannes Ma ria zn van F. Slingerland en J. A. Kwant. Bastiaan Leo zn van L. van Eekelen en A. C. van Wijk. Petrus Cornelis Leo zn van J. C. de Jong en C. J. Vaneman. Johannes Nicolaas Maria zn van A. Meijer en C. W. Heijstek. Maria Alberta Martina dr van P. J. van Diemen en P. M. M. van der Geer. Ondertrouwd: J. L. van Rijn 27 jr te Leidschendam en E. M. van der Poel 22 jr. A. J. van Leeuwen 27 jr te Warmond en M. M. varj der Poel 23 jr. Getrouwd: P. J. Tijssen en C. G. M. de Groot. i Overleden: M. A. C. Theelen 69 jr. LEIDSCHENDAM Geboren: Laurentia C. M. d. van A. E. Lelieveld en C. M. Jan sen; Petrus N. z. van N. J. M, Wil- lemse en M. J. Hage; Wilhelmina C. E. d. van H. C. van Rijswijk en C. A. A. R/uiterman; Gert Jan S. C. z. van G. M. van de Ruit en R. M. S. J. Hoogenbosch; Daniël J. M. z. van N. J. Peschier en A. J. de Vree- de; Leonardus C. M. z. van L. H. E. Hendriks en J. Th. Hijdra. Ondertrouwd: Jan Nanninga en Doris Rahm te Wohlen Duitsland; Nicolaas Chr. Hoogduin en Maria E. W. van der Helm; Jacobus C. C, van Roon en Cornelia J. Jongeling; Cor nelis L. C. Verlaan te Rijswijk en Joanna J. A. M. van Mierlo. Getrouwd: WlUem J. van Gent en Johanna Verheul; Wilhelmus A. Te- teroo en Maria J. Lindemans; An tonius J. Overeem en Maria J. J. de Groot; Cornelis J. M. Tetteoro en Cornelia J. van Leeuwen; Willem v. Ecvk en Antonetta L. M. de Laat; Willem P. A. Borst en Veronica U. Verweij. HAARLEMMERMEER Uitbreiding lagere technische school aanbesteed. Architect L. Kraak te Hoofddorp heeft namens het bestuur van de Ambachtsschool „Haarlem mermeer" aanbesteed: het uitbrei den van de lagere technische school te Hoofdorp (c.a. 3500 m3). De in schrijvingen waren van hoog naar laag: voor het bouwwerk: H. J. Strijk, Rijpwetering f 285.000, N.V. M. v. d. Bent en Zn., Wassenaar f 282.000, fa. B J. Vermeulen te Beesd f 273.000, G. N. Sluyter, Amsterdam 268.000, fa. De Winter, Amsterdam f 26.7.800, N.V. Aann. Mij. Hoeben, Amsterdam 266.500, fa. van Wingerden te Ze venhoven f 265.000, N.V, Erven Jan sen te Nieuw Vennep 257.000. fa. L. Blazer, te Rijnsaterwoude 254.000, J. Schutte, Zaandam f 249.000, fa. H. de Vries te Badhoevedorp 240.496, N.V. Philips, Haarlem (236.400, fa. G. J. Boertjes, Overveen f 32.000, f? Holleman, te Santpoort 231.000,. L. Schroder. Wassenaar ƒ231.000, fa. C. J. Strijk, Oegstgeest f 229.640, fa. Ravesloot, alsmeer 220.100C. J. Kiebert, Sasenheim f 228.750, N.V. Aann. Noord-Holland, dir. P. Hen- neman te Haarlem 232.322. Schilderwerk: fa. Kortenhoek, N.- Vennep f 23.950; fa. Philipsen, Vijf huizen 23.380, N. van Duin, Hoofd dorp 18.995. De raming was 220.000,De gunning is agngehouden. NOORDWIJK Onderhandse aanbesteding. - De Eerstaanwezend Ingenieur der Genie te 's-Gravenhage, heeft aan de firma Gesman Zoetemeijer bij onder handse aanbesteding opgedragen het afbouwen van een werkplaats te Al phen aan den Rijn, voor een bedrag van 1.116.100, Aanbesteding Christus Koning- school. Het architectenbureau Sie- bex*s en Van Dael te Breda heeft namens het bestuur der R.K. Onder- wijsstichting te Noordwijk, gisteren in café „Floi^" openbaar aanbesteed het uitbreiden van de L.O. Christus Koningschool aan de Hoogwakerbos- straat te Noordwijk aan Zee. De in schrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: N. Overdevest, Zoe- terwoude 113.800, M. v. d. Bent en Zn, Wassenaar 113.300, Vink en Zn, Noordwijk f 112.3CO, Klein Gunne- wiek, Noordwijk 111.298, fa. B. v. d. Wiel, Noordwijk 109.000, N.V. Erica, Den Haag 107.620, C. J. Kie bert, Sasenheim 97.700, A. J. Lan- geveld, Leiden 92.229. De gunning is aangehouden. NOORDWIJK Geboren: Lilian J. M. d. van Chr. M. L. Homain en J. Samson; Wilhelmus C. J. z. van W. G. Zuid hoek en P. A. van Doorn; Douwelina J. d. van A. de Jong en A. Luim- stra; Geertrudis P. z. van H. W. Steenvoorden en H. H. Hoogervorst; Gerritje d. van C. v. d. Wiel en G. Hvaak; Jacob C. z. van W. v. d. Niet en J. van Duin; Maria d. van H. C. Janson en W. C. M. Brouwer; Ja cobus J. z. van W. G. van Schootcn en C. L. van Steijn; Ellen d. van J. F. van Zuylen en J. A. Webber. Ondertrouwd: A. W. v. d. Voort en M. C. Noordermeer; K. M. Adams en C. v. d. Mast. Getrouwd: P. Vossepoel en. L. Schuurman; W. van Vliet en J. E. Kloos. Overleden: Jacob Hoek. 37 jaar; L. A. de Rochefort Dijk 89 jaar. WASSENAAR ONVOORZICHTIGHEID VER OORZAAKTE ERNSTIG ONGEVAL Onvoorzichtigheid van een 71-j. wielrijder, de incasseerder T. uit Amsterdam, heeft gisteren op de oversteekplaats voor fietsers bij de Rozenweg een ernstig ongeval tot gevolg gehad. De man stak per fiets de Rijksstraatweg over, terwijl uit de richting Amsterdam met grote snel- h 'i een personenauto naderde. De bestuurder van de auto. de 58-jarige cargadoor A. D. S. uit Aerdenhout. remde uit alle macht, maar kon de fietser niet meer ontwijken. De fiet ser werd tegen het wegdek geslin gerd, terwijl de auto nog een 25-tal nieters doorschoof en op de midden berm over de lengte-as sloeg. De be stuurder werd uit de deerlijk geha vende auto geslingerd. De wielrijder bleek, hoewel zijn toestand zich ernstig liet aanzien, er goed vanaf gekomen te zijn. Hij liep nl, een beenfractuur en schaafwon- den op. De automobilist had een her senschudding en een diepe hersen- wonde. Hij werd naar de St. Ursula- kliniek overgebracht. De zwaarbe-j schadigde auto en de totaal verniel de fiets werden naar het politie bureau vervoerd.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2