De Snoi*t*einde Snot* Holland-Friesland Regenboogstrijd uitgesteld wegens gebroken mast Op onbewaakte overweg gegrepen Noordwijk a. Zee Eindexamens R.K. M.U.L.O. te Leiden Met ijver door uitgebreid agenda MAANDAG 22 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De Kaag week 1957 Tandjong Priok won eerste Valkenrace De derde dag van de Kaagweek bood al onmiddellijk enige teleur stelling want toen de Regenbogen zich tegen half tien gereed maakten voor de Holand-Friesland teamwed strijd in de Regenboogklasse, zag de stuurman van de Hermanna, de Fries G. Zijlsta, plotseling zijn mast over boord gaan. Er stond een stevige bries weliswaar, maar toch niet zo hevig, dat een Regenboog daarvoor zijn mast moet breken. Een oude breuk zal hiervan evenwel de oor zaak zijn geweest. De teamwedstrijd viel daarmee in duigen, want het Friese team miste reeds de heer Priester, zodat de teams nu slechts drie leden zouden tellen. Daarom werd de wedstrijd uitgesteld, totdat de „Hermanna" een nieuwe mast zou hebben. In 'n paar uur was het euvel echter hersteld en te 12 uur HILLEGOM BLIKSEM SLOEG IN RIETSCHELF. Zaterdagmiddag tijdens het onweer, dat over onze streek dreef, sloeg de bliksem in een rietschelf van de fir ma Keur alhier. De schelf stond spoe dig in lichterlaai^ en de brandweer, die met groot materiaa. uitrukte, kon daartegen niets uitrichten. Wel wist zij een in de nabijheid gelegen schuur te vrijwaren voor de vuurgloed. De schade werd geraamd op ruim 40C0. De eigenaar was niet verzekerd. Botsing. Zaterdagmorgen om on geveer half tien reed een bromfietser op de Weeresteinstraat in de richting Haarlem toen hij zonder richting aan te geven naar links uitweek om de Maarten Trompstraat in te rijden. Een motorrijder die uit dezelfde rich ting kwam kon een aanrijding niet voorkomen en beide rijders kwamen te vallen. De bromfietser, de heer P. W. uit Noordwijkerhout had zich nog al bezeerd, en dr ten Hoopen verleen de eerste hulp, waarna de veronge lukte naar zijn woning werd ver voerd. De motorrijder kwam er met de schrik af, maar ook zijn voertuig was beschadigd. Wie heeft een zweefvliegtuigje ge zien? Door de heer Bisschops, wo nende te Sassenheim werd aangifte gedaan van de vermissing van een zweefvliegtuigje, onbemand, met een vleugelwijdte van 1.70 meter en een lengte van 1 meter. Hij was met dit vliegtuigje aan het zweven op het Langeveld, toen het vliegtuigje bleef zweven en in de richting Steenfabriek Haarlemmermeer verdween. Hij vraagt, bij het vinden van het vlieg tuigje, nader bericht. MEISJE MET AUTOPED DOOR AUTO GEGREPEN. Toén zondagmiddag de heer Hogen- birk uit Badhoevedorp, met zijn auto over de Beekkade reed, speelden er op het trottoir enige kinderen, Een ervan, de 5-jarige Marietje Rusman, stak met haar autoped aan de hand, onverwacht de weg over. De auto raakte de autoped en sleurde deze enige meters mee en daarmede ook het kind dat de autoped vasthield. Het kind werd verword bekwam, waarschijnlijk een lichte hersenschud ding. Zij werd naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd. Tennisclub „Ready". Zaterdag avond werd in Treslbng in een bijeen komst van de R.K. Tennisclub ,,Rea- day" door de e.a., kapelaan J. S. van der Laan de prijzen uitgedeeld die de diverse leden hadden behaald in de onderlinge westrijden die dit jaar voor het eerst werden gehouden. De prijzen werden behaald als volgt: dames-enkel: Greet Lommerse; heren-enkel de heer J. Th. M. Punt; dames-dubbel, de dames Greet Lom merse en Diet Vink; heren-dubbel de heren Aelen en Hers; gemengd-dub- bel mej. Greet Lommerse en Boy Snater. Een voorstel om deze wedstrijden ook in het komende seizoen te hou den werd algemeen goedgevonden en tevens om er naar te streven met de „Hillegomse Tennisclub" een wed strijd te organiseren van de beste pa ren in de diverse groeperingen. ALPHEN AAN DEN RIJN Bromfietser gedood Op de onbewaakte overweg in het baanvak van de treinverbinding Al phen aan den RijnGouda, aan de Otweg te Alphen aan den Rijn is zondagmiddag de 62-jarige boom kweker N. Huisman, wonende te Ha- zerswoude, door de electrische trein, die even voor één uur het station te Alphen aan den Rijn had verlaten, aangereden en op slag gedood. Hoewel een persoon, met wie de heer H. enkele seconden tevoren had gesproken, getracht heeft door luid keels te schreeuwen de aandacht van de bromfietser op het naderend ge vaar te vestigen en ook de treinge- leider de nodige waarschuwings signalen liet horen, reed hij de on bewaakte overweg op. De trein greep hem met de voor zijde. De bromfietser werd ongeveer 8.5 meter verder in de Otweg-wete- ring geslingerd. Een officier van gezondheid, de heer J. B. uit Gouda en de arts B. uit Boskoop constateerden, dat de getroffene op slag moet zijn gedood. Door dit tragisch ongeval ontstond een uur vertraging in de treinver binding. kon de wedstrijd doorgang hebben. In de teamwedstrijd der Valken klasse tussen Tandjong Priok en De Kaag wisten de gasten een goede voorsprong te behalen. Aan v. d. Els- hout heeft zulks niet gelegen want hij wist vanaf de start de leiding te nemen en onbedreigd aan de kop te blijven. De Valken zeilden voor deze wedstrijd de Noord-Zuid-baan met een stevig kruisrak van Dieper- poel door het stoombotengat naar de finish. Achter v. d. Elshout kwamen drie Tandjongers, hetgeen de gasten reeds dadelijk een voorsprong gaf met tenslotte Somberg op de zesde plaats kwam Tandjong Priok tot 20 punten tegen De Kaag 16.1. De open wedstrijden namen om 10 uur eveneens weer een aanvang met de Flying Dutchman-klasse. In de stevige bries, die over de plassen joeg, vlogen de schepen over het water met een sneltreinvaart. Jac. Kraan deed over de eerste ronde slechts 35 minuten, gisteren had men voor een derde gedeelte 20 minuten nodig. Jac. Kraan won zoals hij wilde met Hijko Blok op de tweede plaats. LISSE Geslaagd. In Utrecht slaagde voor het examen coupeuse mej. B. Möhlmiann en voor het examen cos- tumière mej. C. van Steeg. Geboren: Jannetje, dr v. J. Slottje en H. v. d. Horst; Pieter, zn v. B. Wit te en M. Bakker; Elisabeth Wijnanda, dr van C. J. de Graaf pn M. v. d. Vel den. Ondertrouwd: L. J. Weijers en C. M. M. Schenk; B. J. Hesseling en P. C. de Ridder te Noordwijk; B. P. Boele- ma te Nieuw-Lekkerland en M. A. Ringelberg; J. B. v. d. Heuvel te Woerden en C. C. Clemens. Getrouwd: H. J. D. M. Wekking te Hillegom en W. J. M. v. d. Zwet; G. J. Verdegaal en A. Th. Visser. Gevonden: huissleutel; duozit van bromfiets; bruine portemonnaie m. in houd, o.a. ring en loonzakje; burduur- lap. Verloren: blauwe overall; licht bruin jack; aktentas met schoolboe ken; Noorse speelgoedzeehond; rode portemonnaie met inh.; ribfluwelen tasje; paar bruine kinderschoentjes; trapje met zes treden; witte nylon ketting; zwarte nylon dameshand schoen; bruine koffer inh. gereed schap voor bromfiets en brood; groene portemonnaie met inhoud; zonnebril; vulpen, grijs, merk onbekend; groene damesportemonnaie, inh. 6.foto's en oorbel; dop van benzinetank van bromfiets (Kapteyn Moby lette). KATWIJK Aanbesteding. De directeur van gemeentewerken hield vrijdag in het raadhuis een aanbesteding voor de bouw van 12 woningen aan de Lariks- laan gelegen in het uitbreidingsplan „Overduin" alhier. De uitslag hiervan was dat er 12 inschijvingsbiljetten werden ingeleverd: K. Meijvogel 226.995, Fa. G. de Best J.A.z. zn 227.362, J. Arnoldus 228.500, fa. L. de Best zn 228.814e fa Verdoes Vooys 229.048, Marel's Bouwbe drijf 229.404; fa gebr. W. en L. Guy 234.674, C. v. Duyn 236.970, Joh. Verloop 244.180, A. Haasnoot 244.800, J. Haasnoot Gz. 246.540, fa. M. v. d. Bent 251.000. Allen te Katwijk. De gunning is aangehouden. Raadsagenda. De agenda voor de donderdagavond a.s. te houden openbare vergadering van de gemeen teraad bevat de volgende punten: verkopen van grond resp aan D. B. Parlevliet's Brandstoffen- en Aard- oliebedrijf en J. van der Marei; rui len van grond met de Handelmaat schappij „De-Noordzee" C.V.; aan gaan van een grondruiling met W. Aanhane; verlenen van huurcompen- satie en verhoging van kindertoe lage in verband met de per 1 augus tus 1957 te verwachten huurverho ging; verlenen van krediet voor de aanschaffing van een motor met zij- spanwagen door de gemeentepolitie. LEIDSCHENDAM Aanbesteding. Door de directeur van gemeentewerken is namens b.. en w. gisteren in het raadhuis open baar aanbesteed: Het leggen van ca. 120 m. riolering, het verrichten van ibestratingswerkzaamheden in de D-amlaan. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: A. van Ringen, Wassenaar, ƒ27.300; A. Pelt, Rotterdam, ƒ22.480; v. d. Eerden en Veltman, Den Haag, 21.980; L. P. v. d. Geer, Leiden, 20.400. De gun ning is aangehouden. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. Te Haarlem slaagden voor het diploma Stenografie (130 lg) onze plaatsgenoten Marijke Koo- men, Maria Linders, Jos van Noort, Ria Dubois, Greetje Bemelman en Fietje Mooijekind uit Noordwijk. Voor typen slaagde Trees van der Geest, alhier. HOQRDtflJK SPORTDEMONSTKATK M.S.V. Onder stralend weer is gisteren de jaarlijkse sportdag van MSV weder om een groot succes geworden. Deze dag werd geopend met een H. Mis in de aula van de R.K. Uloschool, opge dragen door de a. kap. Vereecken, waarbij bijna alle leden tegenwoor dig waren. Te half twee had de ver zameling plaats in de Lindenhofstraat alwaar een indrukwekkende stoet werd opgesteld van keurig geünifor meerde leden, getooid met vanen en vlaggen, om op te trekken naar het gemeentelijk sportpark aan de Van Panhuysstraat. Het keurige korps met tambours en tambourettes van „Ex celsior" verleende zoals gewoonlijk welwillende medewerking. Onder de vrolijke tonen van de Fanfare was het een lust om de lange stoet door Noordwijk te zien marcheren. Fantas tisch was de opmars op hef sportpark en het daarop volgende défilé, waar aan een 600 leden deelnamen. Het is verheugend, dat voor dit sportgebeu ren de belangstelling steeds groter wordt. Zo kon MSV bogen op een flink bezoek. Gezien het uitstekende program, dat gisteren op een vlotte manier werd afgewerkt, zal dit zeker een stimulans zij- voor de belangstel ling voor het werk van MSV. Na het massale optreden van MSV kwamen de 4 takken van sport: gymnastiek, atletiek, handbal en volleybal indivi dueel aan bod en vooral van de grote schare, welke de gymnasten vormden, kon m«M aan de hand van de perfect uitgevoerde oefeningen overduidelijk constateren dat MSV (Met Sprongen Vooruit) haar naam met ere voert en de prestaties over het geheel goed vooruit gaan. De uitslagen van de verschillende nummers zijn als volgt: 100 m. hard lopen heren le serie: George Riemvis, 12.2, 2. Piet Koeleman 12.3, Siem v. Rossum 12.5, 2e serie: 1. Jan de Rid der 12.6, Mart. v. d. Berg 13.2, Nic v. d. Berg 16. I m. meisjes le serie: 1. Wil Braun 12.4, 2. Trees v. d. Holst 12.6, 2e serie 1. Els Zoet 11.9, 2. Mieke Bouwhuis 12.100 m. dames le serie: 1. Grè v. Rhijn 14.2. Anneke Gravendaal 14.3. 2e se,rie: 1. Adri Vink 13,3, 2. Lieneke Zoet 14.60 m. jongens C: 1. J. v. d. Berg 8.4, 2. Cor v. d. Zalm 9.3. Harry Peters 9.2 400 M. heren: 1. Piet Koelman 58.1, 2. George Riemvis 58.2, dit was een zeer spannende loop waarbij Riemvis steeds aan de kop liep, doch in de laatste 50 m. zette Koeleman een ge weldige spurt in en wist zijn rivaal even voor de finish te kloppen. Estafette 4 x 80 dames: 1. Adri Vink 44.—, 2. L. Zoet 46.—, 4 x 100 heren: 1. Atletiekploeg 52.2. Hand- balploeg 56.3. gemengde ploeg 59.3. Ondertussen ging het zeer gevari eerde program over het gehele veld door en van alle kanten werd de be langstelling van de bezoekers getrok ken. De volleybalwedstrijden zowel van dames als heren, werden beiden door Sassenheim gewonnen met 31 en 30. Als sluitstuk fungeerde een onder linge handbal wedstrijd. Het zal voor velen een openbarring zijn geweest, welke spanning ook in deze wedstrij den ligt opgesloten. In de avond kwa men de leden in een feestelijke bij eenkomst in café Flora bijeen. De voorz. de heer Boelen, opende deze bijeenkomst met zijn vreugde uit te spreken over de uitstekend geslaag de sportdag en bracht dank aan de genen, welke hebben medegewerkt om de organisatie zo perfect te doen slagen. Onder applaus werden bloe men aangeboden aan mevr. Graven- daal, mevr. Boortman en mevr. Boers, terwijl aan 3 leidsters voortkomende uit eigen kern, de dames Witteman, Groenen en Vink een presentje werd uitgereikt. Onder vrolijke tonen van een uitstekend „bandje", werd het verdere van de avond op vrolijke wijze doorgebracht. Actie „Koopt in Noordwijk"Het staat thans vast dat op woensdag 7, donderdag 8 en vrijdag 9 augustus a.s. de grote Shetland-Show op het Lin- denplein en in de Lindenhofstraat zal worden georganiseerd. Reeds vele za ken hebben zich als deelnemer opge geven. Het ligt in de bedoeling dat de show op het Lindenplein woensdag middag 7 augustus op een zeer origi nele manier geopend wordt. Drie dagen zal de show geopend zijn van 3 tot 6 uur en van 7 tot 10 uur. Zowel het Lindenplein als de Lindenhofstraat zullen op die dagen voor alle verkeer gesloten zijn, ter wijl met medewerking van de politie een practiche verbinding zal wor den gemaakt tussen de Lindenhof straat en het Lindenplein. In de Lindenhofstraat zullen de stallen met toebehoren vooor de Shet- land-ponys worden opgesteld. De ponys zijn iedere avond in de stallen vooor het publiek te bezichtigen. Getracht wordt om een week voor de show ergens een model-showtent in Noordwijk te plaatsen, zodat de deelnemers de juiste maten voor hun stands kunnen nemen. Woensdag 7 augustus zal een grote reclametocht worden georganiseerd, waarbij iedere deelnemer aan de show gratis over één pony wagen kan be schikken, om aan de reclametocht door Zee en Binnen deel te nemen. Reeds zaterdag 22 juii a.s. beginnen de deelnemers met de uitgifte van de merkenplaatjes. Tegen inlevering van drie plaatjes kan een kind een gratis tochtje maken in een Shetland-pony- wagen. Bovendien kan het publiek met 50 bonnen meedingen in een aan trekkelijke wedstrijd, waarvoor o.m. een televisie-toestel als hoofdprijs be schikbaar is en 100 levensmiddelen- paketten tot 'n waarde van 2.500. Gevonden voorwerpen. Aan het hoofdbureau van politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: plastic strandringetje, blauw kindervest, gestreepte badhanddoek, zakmesje, portemonnaie inh. geldsbe drag en uittreksel geboorteregister, onderjurk, leefnet, regenpijpen, mu- ziekklem, manchetknooop, een com binatietang, badhanddoek en zwem broek, schepje, paar blauwe bad- schoenen en zwemvlies, damesporte- monnaietje met geldsbedrag en twee kaartjes, portemonnaie met groot geldsbedrag, badlaken, twee badpak ken, twee handdoeken, en twee bad mutsen, gekleurd vestje, kindervest, blauw badschoentje, kindertasje, ge streepte trui, ceintuur, babysokje, ring met auto-sleateltje, regenjas en colbertjasje, grijs gestreept jong poes je, herdershond, badminton-spel, stof jas, geel damesbadpak, witte badmuts, en een handdoek, geel vest, wit porte- monnaietje, groot geldsbedrag, hals kettinkje, grijze sok, rode portemon naie met inhoud, groene hondenriem, lichtblauw windjack rubber hamer, vingerhoed, driewielig kinderfietsje, herenportemonnaie met inhoud, brui ne jongenssandaal en een konijn. Inlichtingen uitsluitend woensdags en zaterdags tussen 2 en 3 uur nam. aan het politiebureau, Oude Zeew,.g 10. Vogellust. Het bestuur van de Voor ten spoedigste gevraagd een voor de bezorging van De Leidse Courant te Noordwijk aan Zee. Aanbieding aan Adm. De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. Advertentie Vereniging van Vogelliefhebbers „Vogellust" had de leden met hun dames uitgenodigd voor een gezelli ge avond met lichtbeelden. In zijn welkomstwoord begroette voorzitter A. van der Niet de heren Warmenhoven en Hoek, beiden uit Voorhout en lid van de Jeugdna- tuurwacht aldaar, die deze avond met een praatje en een plaatje zou den verzorgen. De heer Warmenhoven wees in zijn inleiding op de betekenis van de natuurwacht. £>aarna verschenen op het witte doek beelden uit onze mooie badplaats, gevolgd door een reportage in beeld van Noordwijk- Binnen, de Leidse Trekvaart, War mond, Noordwijkerhout en Voor hout. Ook kon men op het projectie scherm nog even kennis maken met het bloemencorso in de bollenstreek. De hoofdschotel van deze avond stond in het teken van het vogelle ven in onze duinen. Uit de zeer fraaie opnamen bleek, dat de spre kers hun hart hadden verpand aan het vogelleven in de natuur. Uitvoe rig stond spreker stil bij het feit, dat velen vaak geen kraai van een merel konden onderscheiden. Zelfs bij jachtopzieners en boswachters treft men vaak nog onkunde aan. Schatgraverij Noordwijkse Speel tuinvereniging. De Noordwijkse speeltuinvereniging organiseert a.s. woensdag te 2 uur nam. wederom haar jaarlijkse schatgraverij op het strand ter hoogte van de politie- strandpost. Naast de hoofdprijs van 100, zullen er nog verscheidene evenzeer begerenswaardige „schatten en schat, jes" in het zand verborgen zijn. Volleybalcompetitie. De heer B. J. H. Boers, sportleraar alhier is bezig voor het a.s. seizoen wederom een volleybal-competitie van sport verenigingen uit Noordwijk en om geving voor te bereiden. Clubs, die zich voor deze competitie interesse ren kunnen zich nu reeds met de heer Boers, Hoogwakersboschstraat 47 in verbinding stellen. Als men zich tijdig meldt hoopt de heer Boers eind augustus met de plannen op tafel te kunnen komen. Volleyballers voor! WARMOND Feestmiddag jongensclub. De door de R.K. Jongensclub georgani seerde feestmiddag in de* Burcht al hier, waarvan de opbrengst is be stemd voor het te houden zomerkamp van de R.K. Jongensclub „Jajoka 1957" is een groot succes geworden. Het welslagen van deze middag is voor een groot gedeelte te danken aan de heren C. v. Tongeren en A. de Vroomen, die veel moeiten en tijd hebben gegeven aan de veel omvat tende voorbereidende werkzaamhe den. Daar was vooreerst de gooche laar die vooral de vele kinderen wist te boeien met zijn goocheltoeren. Ook het avontuur van Piet Klaas- sen, de poppenkast, neemt nog al tijd in de belangstelling der kinde ren een bijzondere plaats in. Dan was er de zangwedstrijd met band recorder, waarbij bleek dat zeer ve len hun eigen stem niet herkenden. Al met al was het een buitenge woon geslaagde middag, die finan cieel ook wel iets in het laadje zal hebben gebracht. Dit was trouwens de opzet van deze middag, want voor deelname aan het zomerkamp is zeer veel geld nodig en zal nog wel eens een beroep moeten worden ge daan op de vrijgevigheid van de burgerij. Gezien de sympathie, die de jongensclub in deze gemeente heeft, zal het beroep niet tevergeefs wor den gedaan. „St. Matthias". De afd. toneel van de Harmonie, zang en toneelver eniging „St. Matthias" heeft voor het a.s. seizoen in studie genomen: het volkstoneelstuk „Dynamiet" van Thé Schicks, het blijspel „Jeugd" van Cl. A. Puget in een vertaling van J. Verhoeven en het kerstspel „Kermis volk op Kerstmis" van Henri Ghéon. Voor het eindexamen MULO A met middenstandsdiploma op zater dag 20 juli j.l. te Leiden afgenomen door de Stichting „Het R.K. MULO- examen" slaagden de navolgende candidaten: P. M. M. W. v. Egmond, Aarlan- derveen; J. C. M. Hoogeveen, Lan- geraar, Mulo A en B J. Korver, Alphen; T. v. d. Louw, Alphen, B. v. d. Mark, Alphen; J. Venne, Al phen; A. Klarenbeek, Zoeterwoude; J. Edelaar, Noordwijkerhout; O. Heemskerk, Noordwijkerhout; W. Hoonhout, Gouda; T. Seppen, Al phen; T. Duinhoven. Warmond; G. v. Wely, Leiden; M. Willemsen, Rijp- wetering; A. Vlasveld, Zoeterwoude; A. Wesselingh, Zoeterwoude; A. v. d. Weyden, Voorschoten; A. Zwartjes, Leiden; H. v. Leeuwen, Reeuwyk; A. v. Peperstraten, Bodegraven; M. v. d. Poel, Bodegraven; A. Vernooy, Bodegraven; J. Rietveld, Zwammer- dam; M. v. Capel, Nieuwkoop. Voor het eindexamen MULO A slaagden: P. Oosterwyk, Gouda; A. Wagenaar, Leiden; M. v. Liempt, Bo degraven. Afgewezen één candidaat. Geslaagd te Almelo: voor Mulo-B: Ton Topper; voor Mulo-B -f middenstandsdiploma: Nico Langeveld; voor Mulo-A -f- middenstandsdiploma: Frans v. We ly, allen te Leiden. Leerlingen van het R.K. U.L.O.-Internaat „Maria Mediatrix" der Fraters Maristen te Azelo (Overijsel). Gemeenteraad van Voorhout (vervolg) Rechtsgeding. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde, het voorstel van b. en w. om een rechtsgeding aan te gaan, ter invordering van de door „Demavo" Bouw Intermediair te Voorhout ver schuldigde boete, wegens het niet tij dig gebruik maken van bet haar ge geven optierecht tot koop van gron den achter het gemeentehuis. Spr. verzoekt echter een geheime zitting, waarbij hy de vergadering schorste, om na een half uur te heropenen. Z.h.st. werd dit punt nu aanvaardt. Verheugd was de raad te horen dat een overeenkomst was getroffen met de heren J. P. Damen en L. P. H. Vester voor grondaankoop, voor aan leg van de nieuwe Ircnestraat. Hier zullen dan ook weer huizen kunnen worden gebouwd. Ook is reeds een overeenkomst gemaakt van dergelij ke grondaankoop met de heer Linde boom. De heer Warmenhoven merk te nu op, dat het verheugend is, dat ook van particuliere zijde volle me dewerking wordt ondervonden, waar bet hier gaat om de bouw van meer huizen. Toekenning aan het gemeenteper- soneel van een loonbijslag en een verhoging kinderbijslag in het kader van de compensatie der a.s. huurver hoging, werd ook z.h.st. aangenomen. Ook werden b. en w. gemachtigd geldleningen af te sluiten tot een be drag van 500.000,maximum. Hier releveerde de voorzitter, dat ook on ze gemeente, evenals andere gemeen ten in geldnood is komen te verke ren. Beangstigend is dit in verband met de plannen welke er reeds zyn tot meer woningbouw. Spreker zeide: „onze schuld is schrikbarend toege nomen". Aan de heer Philipsen zal vergoe ding worden toegekend, voor het toezicht houden op de woningen van het Woningbedrijf der gemeente. Aan de Spoorlaan zal een stuk grond kunnen worden gekocht (plant soenen) voor de symbolische prijs van 1,De plantsoentjes komen dan in onderhoud der gemeente, hetwelk de raad accepteerde z.h.st. „Koeienpraatje". Bij de rondvraag wierp de heer Nijssen het op een .koeienpraatje". Hij vroeg of er koeien van een raads lid liepen te grazen op gemeente weiland aan de Boekhorstlaan. Het VOORSCHOTEN Kortebaandraver.ij Ter gele genheid van de jaarlijkse paarde- markt organiseert het comité Paar densport Voorschoten op zaterdag middag 27 juli als vanouds een korte- baandraverij op de Pins Bernhard- laan. Direct na de eerste omloop zal het veulen, hoofdprijs van de door het comité georganiseerde loterij, een ererondje maken over de baan. Onder de ingeschreven paarden be vindt zich Ria Kitty, het paard dat vorig jaar op dezelfde baan kam pioen van Zuid-Holland werd, Ronny Zora, Partout, Surprise G., Upie Scott P., Peter Karnac, Rita BH. stuk voor stuk dravers van grote kwaliteit. Na afloop van de draverij zullen direct de prijzen worden uitgereikt en zal de trekking van de loterij plaatsvinden door notaris G. J. Boom. bleek dat een raadslid deze koeien had verkocht aan de man, welke dit stukje weiland voor een bepaalde tijd door zijn vee mocht laten afgra zen. De heer W. v. d. Ploeg (mede als voorzitter der woningbouwvereniging „Voorhout") was een weinig uit zijn humeur, volgens een uitlating van de heer Warmenhoven bij gelegen heid van één der vorige vergaderin gen, waarin deze zijn lichte afkeu ring had uitgesproken over het toe zicht op de bouw van deze woningen. Hy verzocht zijn medelid Warmen hoven dan ook. zijn zienswijze van toen te herzien, daar hier, volgens de heer v. d. Ploeg, meerdere beleids kwesties mede zijn gemoeid. De heer Warmenhoven verklaarde zijn stand punt meer technisch, waarmee het geval scheen opgelost te zijn. In verband met personeelsonttrek- king uit het werk der plantsoenen en sportvelden, naar de vuilnisop haaldienst, meende de heer Warmen hoven b. en w. er op te moeten wij zen, dat mogelijk nog meer gemeen- tepersoneel zal moeten aangetrok ken. De voorzitter beaamde dit, maar b. en w. willen eerst ernstig over wegen, met welke voorstellen zij hieromtrent bij de raad zullen ko men. Nadat de voorzitter de vergadering had gesloten verzocht de heer Los het woord, waarbij hij dank bracht voor de hem toegezwaaide lof over zijn zittingsperiode. Hij was hier zeer erkentelijk voor. Spreker schetste de golven van rumoer, welke er in zijn laatste vier jaren wel eens waren geweest, met de rustige stilte van de laatste tijd. Hij vond deze tijd als randbewoner der gemeente zeer leerzaam en prettig. Tot slot wenst hy de gehele gemeenschap der ge meente Voorhout de altijd onmisba re zegen Gods toe, waarbij allen hem een laatste handdruk als raadslid van Voorhout gaven. Marktberichten ROTTERDAM, 22 juli. Vee. Aanvoer: 1697 stuks vee, w.o. 1014 vette koeien en 683 varkens Vette koeien 330— 320, 225—245 250 -260; varkens 190, 188, 186. Vette koeien: aanvoer korter, handel redelijk, ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering; varkens: aanvoer iets meer, handel goed, prijzen hoger, zware varkens 180 per kilo en wat stroe vere handel. LISSE. Bloembollenveiling. Op de Bloembollenveiling HBG werden voor bijgoed de volgende prijzen be steed; Enkele Jenquille 2.85; Allium Rosenbach 5.40; C h. Autumn. Ma jor 21.0026.00; Fritt. Cromn Imp. Rood 23 op 110.20 op 103. Fritt. Meleagris z.8 1.65; idem 6op 0,90; Muscari Armaeniacum 9/10 0.35; idem 8/9 0.70; Scilla Siberica 9/10 2.95; 8/9 2.35; 7/8 1.35. Krokus sen: Blauw z. 11 2.65; z. 10/11 1.70; z. 9/10 130; z. 9/9 1.10; z. 7/8 1.—; Bont z 11 1.75; z 10/11 1.40; z. 9/10 1.z. 8/9 0.80; z. 7/8 0.65; Purpurea 1 lop 6.30; z. 10/11 3.05; z. 9/10 2.25; z 8/9 1.15; z. 7/8 0.80; Geel z. 9/10 0.80; z. 8/9 0.55; z. 7/8 0.40; Wit z. 10/11 3.30; z. 9/10 2.50; z. 8/9 1.65; z. 7/8 1.Narcissen: Aeteea I zwaar 10.70 idem II. 9.50; idem III 5.80; Carlton III 4.75; Fortuna I 9.50; idem II 7.20; Helios II 7.20; Poetaz La Fiancée III 4.50. ftMmmi planeet,spïonna&hii? of reclametruc. het is irn we! noeil! Maar ak fat stok manisme non eens van die

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3