RIJNSTREEK DUINSTREEK Scherp HOE ZIT DAT „LODEN VERRADER"? VRIJDAG 12 JULI 1957 DE LETDSE COUKANT ALPHEN AAN DEN RIJN UITSTAPJE REIS VERENIGING „HUGO TROMP". Gisteren maakten de leden van de reisvereniging „Hugo-Tromp" uit de Hugo de Groot- en de Trompstraat een gezellig uitstapje per autobus. Over Gouda ging het allereerst naar Utrecht en vandaar naar Scherpen- zeel waar de koffie gebruikt is. Van hier ging het naar de Westerbou- wing waar een boottocht op het pro gramma stond, die echter geen door gang kon vinden vanwege de regen. In Groesbeek in Berg en Dal werd een bezoek gebracht aan het Canade se kerkhof. Vervolgens is in Leer- sum gedineerd waarbij een accordeo nist voor gezellige muziek zorgde. Na des avonds nog een speeltuin be zocht te hebben volgde nog een gezel lig slot van deze dag in de Putkop waarna men vrij laat weer in Al phen arriveerde. DIRECTEUR VIEL VAN STELLAGE. Donderdagmorgen is de heer G. de Vries Lentsch Sr., de oudste directeur van de gelijknamige scheepswerven te Amsterdam en Alphen a. d. Rijn, van een stellage gevallen op de werf „Alphen" te Alphen a. d. Rijn. Hij brak dientengevolge enkele ribben en is overgebracht naar de Annakli- niek te Oegstgeest. ELFTAL TEGEN LOKEREN. Na de selectie voetbalwedstrijd tus sen twee Alphense elftallen is het volgende elftal samengesteld, dat op zaterdag 20 juli uit zal komen tegen een vertegenwoordigend elftal van Lokeren (België). De opstelling van het Alphens elf tal luidt: doel: Jansen (Alphen); ach ter: D. Bouthoorn (Alhpia) en Gr. de Bruin (Alphen); midden: van Oordt (Alphen); Dweelaurt (Alphia) en Versluis (ARC); voor: Boon (Alphen) van Egmond Alphia); Last (ARC); Dusschoten (Alphen) en De Hoed (ARC). Vragen over tegelpaden. De heer L. C. Slootjes, lid van de gemeente raad, heeft opnieuw enkele vragen gericht aan het college van b. en w. naar aanleiding van de volgens hem ondeugdelijke kwaliteit van de tegels op de rijwiel- en wandelpaden aan de Prins Bernhardlaan. Botsing. Donderdagmiddag zijn twee auto's op de Oranje Nassausingel nabij de Herenweg te Alphen a. d. Rijn met elkaar in botsing gekomen, waardoor aan beide wagens zware schade ontstond. De twee auto's reden achterelkaar in de richting Aarkade. De eerste wa gen werd tot stilstaan gebracht, om dat de bestuurder ervan, de heer J. B. uit Wapenveld, zich op de wegwij zer van de juiste route van zijn tocht wilde vergewissen. De heer H. Th. W. uit Uithoorn, die achter hem reed, merkte dit niet of te laat op en botste met vrijwel on verminderde vaart achterop de voor hem rijdende wagen, met gemeld ge volg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tewaterlating. Gistermorgen is van de werf De Vries Lentsch aan de Emmalaan alhier met goed gvolg te water gelaten de voor rekening van de Shell gebouwde zeesleepboot „Su- kamandi". De „Sukamandi" zal dienst gaan doen in Balik Papan in Indonesië en zal worden uitgerust met een 750 dieselmotor van Werkspoor. Eind september hoopt men het schip te kunnen afleveren, waarna I het schip op eigen kracht naar de Oost zal vertrekken. Het zusterschip de „Sugi" is juist vandaag op de plaats van bestemming aangeko men. BOSKOOP Geslaagd. Adri Pouw, alhier, slaagde aan het St. Antoniuscollege te Gouda voor het eindexamen. HAZERSWOUDE Voetbal. Morgenavond wordt op het St. Bernardusterrein de laat ste wedstrijd om de Rijnstreek Wis selbeker gespeeld, en wel de finale, waarin St. Bernardus zal spelen te gen Koudekerk, aanvang 7 uur, waar na prijsuitreiking in café v. d. Voort, LANGERAAR EERSTE KERKE VEILING TEN BATE VAN DE ST. HADRIANUS PAROCHIE. Zaterdagavond zal de grote veiling-, hal de deuren wagewijd openen om alle parochianen van de St. Hadria- nus-parochie te ontvangen op de eer ste kerkeveiling. Die kerkeveiling is voor de parochianen iets nieuws. Nog nooit kende deze parochie een kerke veiling. En hierin schuilt misschien een gevaar, n.l. dat men het eerst eens wil afzien, eens afwachten hoe dat wel zal gaan. Het is te hopen, dat men er zó niet over zal denken. Het kan ook zijn dat men gaarne het avontuur van het onbekende eens wil beleven, en spontaan gaat meehelpen om deze eerste kerke veiling te maken tot een groot suc ces. Op dit laatste hoopt het comité- kerke veiling natuurlijk. Dit comité wil niets liever dan een overgroot aantal parochianen bijeen zien, die daar komen met de bedoe ling, met elkaar een zo groot moge lijk bedrag aan geld bijeen te bren gen om het kerkbestuur in staat te stellen de kerk en alles wat daarbij hoort te brengen in een staat, de pa rochie waardig. Ieder weet welke enorme bedragen er nodig zijn aan onderhoudskosten. De mededelingen, welke de pastoor heeft gedaan waren overduidelijk. En die buitengewone uitgaven vragen buitengewone in komsten. De vorige actie slaagde uit stekend. Ook deze actie kan slagen. En als de voortekenen niet bedrie gen zal deze ook slagen. Immers, een blik in de uitgebreide catalogus is voldoende om te weten dat de eerste medewerking der pa rochianen groot is geweest. Niet minder dan 418 nummers zyn erin vermeld, allemaal artikelen die geveild zullen worden, en geschon ken zijn door de parochianen. Dit is hoopgevend en getuigt ervan, dat de geest van het voorgeslacht voort leeft. De veiling wordt gehouden zater dagavond 13 juli om half acht in de veiling hal van de Coöp. Tuinbouw veiling Ter Aar, onder leiding van de directie van het H.B.G. te Lisse en ten overstaan van notaris A. v. d. Veen Meerstadt. Aan iedere bezoeker wordt 'n gra tis consumptie aangeboden en er is gezorgd, dat er voor iedereen een zitplaats is. Op het terrein is een fietsenstal ling aanwezig, eveneens ten bate van de kerkeveiling. Komt allen om mee te helpen de grote financiële zorgen van de pas toor en het kerkbestuur te verlich ten. Lees de catalogus, breng die vooral mee, en bekijk thuis reeds waarop men een flink bod zal doen. Altior Juniorentoernooi. Zondag a.s. wordt op het Altior-terrein een junioren-toernooi gehouden. Het pro gramma luidt als volgt: MMOKDO A en B, 12.30 uur; KDOAltior A en B, 1.20 uur; AltiorMMO A en NIEUWVEEN Comité Vakantiebezigheden. Deze week hebben enige ingezetenen een comitétje gevormd, dat zich ten doel stelt bij voldoende medewer king en deelname, de schooljeugd in de zomervacantie geheel belange loos wat afleiding te bezorgen. Het comité, dat zich een dezer da gen tot de ingezetenen zal richten, stelt zich voor op 8, 9 en 10 aug. a.s., op het terrein in Schoterveld, dat enigszins versierd zal worden, enkele wedstrijden te houden. Op het pro gramma staat: een vlieger-wedstrijd, een sportwedstrijd en een gecostu- meerde puzzle-rit op versierde rij wielen. Voor de winnaars worden prijzen uitgeloofd. Wy vinden het streven van dit nieuwe comité zeer lofwaardig iets dat zeker alle steun' verdient. „De Witpen'".' Concours met jonge duiven vanaf Oudenbosch. Ge lost te 8.00 uur. Aankomst eerste duif te 08.44 uur. Snelheid 1642 me ter per minuut. Uitslag: C. v. Bem- melen 1, 6, 12, 13; H. Burggraaff 2, 4, 5, 8, 11, 16, 19; J. van Leeuwen 3, 9, 10, 17, 18, 21; J. Meyer 7; A. Aker boom 14; A. Bijl 15, 20, 22, 24; mevr. RooversAbels 23, 25. Concours vanaf Limoge over een afstand van 754 km. Gelost te 7.30 uur op zaterdag. Aankomst eerste duif zondagmorgen te 8.00 uur. Snel heid 699 m. p. minuut. Zeer warm weer. Uitslag: C. v. Bemmelen 1, 2; H. Burggraaff 3; mevr. Roovers Abels 4; C. v. Leeuwen 5. OUD-ADE Oranjefeest. Het bestuur der Oranjevereniging heeft het jaarlijkse Oranjefeest vastgesteld op 30 en 31 juli. Om echter de uitvoering van hun plannen te verwezenlijken ko men de bestuursleden eerst nog even hun rondgang doen, vertrouwend ook op uw financiële medewerking. RIJNSATERWOUDE Geslaagd. Voor het eindexamen aan het Sint Antonius college te Gou da slaagde de heer P. van der Meer, alhier. W0ERBEN Geslaagd. Aan het Sint Anto niuscollege te Gouda slaagde voor het eindexamen de heer P. Onneweer, al hier. ZEVENHOVEN Ged. St. van Zuid-Holland hebben op 11 dec. 1956 besloten het besluit van de Raad van de gemeente Zeven hoven van 14 juli 1956, waarbij aan de heer L. G. L. Lemkes eervol ont slag werd verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand niet goed te keuren. De Raad is van dit besluit van Ged. St. in beroep gegaan bij de Kroon. De Kroon heeft het door de gemeenteraad ingestelde beroep ver worpen. Vacaturen onderwijs. De heer J. C. Groenewegen, hoofd van de Christelijk Nationale school aan het Zuideinde alhier zal per 1 september a.s. deze gemeente gaan verlaten we gens benoeming als hoofd aan een dergelijke school te Bussum. Ook de heer M. Schouten, onder wijzer aan de r.-k. school, en mej. L. van der Salm, onderwijzeres aan deze school, zijn per 1 september a.s. benoemd respectievelijk te Amster dam en Woerden, zodat ook zij eer- POTLOOD en GEEST No 525. Horizontaal: 1. Euro peaan. 3. vaarwel, 9. keurig, 10. af korting van selenium, 11. deel van het oor, 13. ontkenning (Eng.), 14. klein soort van rijpaard, 16. putem- mertje, 17. bekend Nederl. dichter, 18. elk, 20. voorzetsel, 22. troefkaart, 23. muzieknoot, 24. plechtige gelofte, 26. metaalsoort, 27. beoordelaar van boeken en geschriften. Verticaal: 1. reiziger per trein of boot, 2. lied, 3. muzieknoot, 4. gem. in N. Brab.,' 5. voegwoord, 6. tel woord. 7. omgeboorde onderrand aan een rok, 11. onderrichten, 12. eetge rei, 14. lopend touw tot het inkorten der zeilen (scheepsterm), 15. kever, 19. Europeaan, 21. ontkenning (spreektaal), 23. Europeaan, 25. Da capo (afk.), 26. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No 522. Horizontaal: 1. les. 4. alp, 6. staal, 7. ed, 9. k.o., 10. Gambrinus, 15. Leo, 16. eed, 17. Heemstede, 20. en, 21. ed, 22. droom, 24. Sam, 25. aal. Verticaal: 1. leeg. 2. s.s.f 3. daar, 4. al. 5. poos, 8. Dalen, 9. kudde, 11. mee, 12. bom, 13. iet, 14. nee, 17. hees, 18. slot, 19. edel, 22. dm, 23. ma. HAARLEMMERMEER Geboren: René zn van G. Tien stra en A. Verhoeven; Marianne dr van A. Deunhouwer en J. T. Voge laar; Johanna Anna Maria dr van N. G. M. van Leeuwen en M. A. Paalvast; Arie Gijsbertus zn van G. A. Kryger en S. BeersEtje dr van J. Sijtsma en A. van der Leij; Chris tina Hendrica Gerarda dr van N. Gorter en C. J. van der Meij. Ondertrouwd: Cornelis Gerrit Meijer 23 j. en Geertje Blokker 22 j.; Antonius Johannes de Wilde 31 j. en Jannigje Aaltje Spranger 23 j.; Ja cob Leendert van der Bijl 51 j. en Elisabeth van der Meer 40 j.; Gerrit Nijhof 31 j. en Huibertje Griekspoor 32 j.; Gerrit Axensman 25 j. en Joos- tina Maria Kant 22 j.; Gerardus van Geenen 35 j. en Lena Johanna Janse 22 j.; Bonifacius Johannes Nijdam 29 j. en Agatha Catharina Maria Braak 21 j.; Johannis Boogaard 28 j. en Dirkje van der Stelt 24 j.; Albert Bouterse 39 j. en Berdina Johanna Wilhelmina van Zanten 34 j. Gehuwd: Gerrit Eveleens en Griet je Pecht; Antonius Meeuwissen en Martina Bernardina van Leeuwen. Overleden: Petrus Wilhelmus Theodorus Glas, 10 j., ong., zoon van A. Glas en H. C. M. Broekhof. N00RDWIJK Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw. De maandelijkse bijeenkomst in hotel „Het Hof van Holland" stond gister avond in het teken van de Lathyrus, omdat de expositie plaats had van de door de leden gekweekte „Sweet Peas". Van de zoete geur en de prach tige tinten van deze „sier-erwt" kon men volop genieten, echter niet van de kwaliteit. Dit was geheel te wijten aan de „hitte-periode", waardoor het gewas niet tot zijn recht kon komen. Terecht werd dan ook op deze bij eenkomst beslist, dat de Willem Bos man-beker voor dit jaar niet uitge geven zal worden. De voorzitter, de heer P. de Groot, opende de goed bezochte bijeenkomst in de rijk met bloemen versierde zaal, waarby hy i MET DE Niet iedereen zal be kend zijn hoe de voor geschiedenis met de „lo den verrader" begonnen is. Wij willen u hier iets van vertellen. Ons land heeft het aan spannende en gespan nen tijden nooit ontbro ken. Ook al werden wij niet direkt in een oorlog betrokken, dan nog bleef grote waakzaamheid gebo den, want door allerlei onvoorziene omstandighe den kon men ongewild in ruzies van andere naties worden betrokken. Zo'n toestand was er ook in 1778, toen de Noordamerikanen zich on afhankelijk verklaarden, wat uiteraard zeer tegen de zin der Engelsen was, die met wapengeweld trachtten dat besluit on gedaan te maken. De eerste expansie- tochten van de Amerika nen strekten zich uit naar de Westindlsche havens, waar Fransen en Neder landers maar al te graag bereid waren een leven dige handel met hen te drijven, welk contact de Engelsen uiteraard weer probeerden te verhinde ren. Zo kon het gebeu ren, dat deze moeilijkhe den in het Caraïbische ge bied de Staten van Hol land ertoe noopten het fregatschip „Alphen" naar Curacao te zenden om de Nederlandse vloot in de Indische wateren te ver sterken. De ..Alphen" voerde 36 stukken met zich mee en kon dus ge acht worden een geduchte versterking te betekenen. Desondanks heeft men van dit fregat weinig genoegens beleefd, want toen de „Alphen" op 15 september 1778 rustig in de St. Annabaai te Cura- gao lag te dobberen, werd het schip omstreeks 8 uur in de morgen door een onopgehelderde ramp ge troffen. Een zware slag deed de hele omgeving schudden en nadat de at mosfeer weer was opge helderd, bleek tot ieders ontsteltenis dat de „Al phen" uit elkaar was ge spat. Met dit schip kwa men 200 mensen om. In de eerste helft van de 19e eeuw visten enkele Curagaose vissers 'n ruw houten beeld op uit de omringende wateren, dat na een onderzoek werd herkend als het schegbeeld van de „Alphen", die in 1778 in de lucht was ge vlogen. De bekende Cura gaose familie Maduro kocht het beeld op en plaatste het in de tuin van het woonhuis, waar het vele jaren heeft ge prijkt, totdat de Neder landse marine weer eens kans zag het weg te ka pen. (Nadruk verboden). tot zijn spijt moest constateren, dat door de overmatige warmte de kwa liteit van de Lathyrussen zodanig had geleden, dat geen materiaal kon wor den ingeleverd. Ingekomen was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin mededeling werd gedaan, dat de algemene ver gadering zal gehouden worden op 30 October. Eventuele voorstellen moe ten voor 3 augustus a.s. zijn inge diend, terwijl de vriendschappelijke bijeenkomst zal plaatsvinden op 1 augustus a.s. te Enkhuizen. Het schrijven van de afd. Den Haag voor een oriënteringsbijeenkomst in verband met de algemene vergade ring, werd voor kennisgeving aange nomen. Vervolgens was het voor de voorzitter een genoegen om namens bestuur en leden de penningmeester, de heer H. Schipper, te mogen com-1 plimen teren met zijn zilveren hu we- lijksfeest. De heer Schipper dankte voor de vriendelijke woorden en de hem cn zijn echtgenote aangeboden attenties. De stekken van chrysanthen voor de najaars-expositie zijn intussen uit gereikt; voor leden, die eventueel nog willen deelnemen aan deze kweek- wedstrijd, zijn nog enkele collecties beschikbaar. Bij het bestuur waren nog enkele verzoeken ingekomen om in september een excursie te orga niseren. Besloten werd in de augus- tusvergadering hierover te beslissen. Door de heer H. Schipper werd ver volgens een interessante causerie ge houden over éénjarige zaadplanten, waarvan de zaaitijd voor de volle grond is van januari tot mei en voor de bakken van augustus tot oktober. Op een overzichtelijke wijze gaf spr. weer, welk een belangrijke sortering er is in de zaadplanten, voor snij bloemen, perkplanten, voor bordes-, balkon- en bakbeplanting en de vele sierlijke klimplanten. Een en ander werd nog toegelicht door een schat van materiaal, waaruit de aanwezi gen lering konden trekken over de vele mogelijkheden met zaadplanten. Bij de vrije inzendingen zagen wy prima Lathyrussen van de heer J. Schipper, een grote collectie op naam lang onze gemeente zullen verlaten, van de heer v. d. Zalm, van de heer Th. Vink een nieuwe variëteit gla diool (wit) van prima kwaliteit en' lokkende frambozen van mevr. Gra- vendaal. De uitslag voor het p-unten- stelsel is als volgt: Berg-Smit 8X, v. d. Zalm VA, J. Schipper 8^;, Zuilekom 7, Doornheim 7, Th. Vink 10, mevr. Gravendaal 9. Na de rondvraag werd een verlo ting gehouden van de beschikbaar ge stelde bloemen en plantjes. De vol gende bijeenkomst zal plaatsvinden op woensdag 14 augustus a.s. Kindje aangereden. Op de We teringkade werd het 4-jarig dochter tje van de fam. Wijnands uit de Van Leeuwenstraat aangereden door een scootermobile. Het kind stak plotse ling de rijweg over en werd door het juist naderende motorvoertuig tegen de straat gesmakt. Dr. Mulder ver leende geneeskundige hulp. Vermoe delijk bekwam het meisje een lichte hersenschudding. Herhaling van de taptoe. Het Nortgho-wandelcomité heeft beslo ten een herhaling te geven van de zaterdag j.l. uiteen gestormde tap toe. Men heeft de heren K. de Jeu uit Leiden en Drost uit Hillegom be reid gevonden opnieuw een dergelijk groots muziekfestijn te organiseren. Zij zullen met verschillende mu ziekkorpsen contact opnemen. De taptoe vindt plaats in het laatst vah augustus a.s. Postduivenver. Steeds Sneller". Uitslag van de wedvlucht met oude duiven vanaf Pt. St. Maxcence. Af stand pl. min. 351 km. In concours 150 duiven, gelost te 6.20 uur bereikte de eerste duif haar hok 11.07.04 uur. Snelheid 1224 m. per minuut. Tenge volge van het warme weer stond het' concours lang open, n.l van even 11 uur tot over half een. De binnen komst, der eerste 20 prijswinnende duiven was als volgt: C. v. d. Berg 1 110; J. v. d. Niet 2; G. v. d. Poel H. Smit Zn. 5; J. Passchier en Zn. 616; J. Plug 7; Haak-Hoonaard 8; J. W. Schlimmer 91219; M. v. d. Wiel 11141517; Duindam- Hazenoot 13; A. van Duin Az. 18; J. v. d. Wiel 20. Voor de grote St. Vincent-vlucht waren van Noordwijk 6 duiven inge- korfd. De lossing was op vrijdagmid dag te 13 uur. Eveneens tengevolge van de warmte had ook dit concours over het gehele land een traag ver loop. Voor Noordwijk mocht de vlieg- combinatie HoekDe Vries een mooi resultaat boeken door van drie in- gekorfde duiven deze ook alle drie reeds op zondag in de klok te draaien De eerste 's morgens te 8 uur en de andere twee in de loop van de mid dag. Schietvereniging ..Blijf voor 't Land". Bij de laatste schietwed strijd werden de wisselmedailles ge wonnen door: P. de Groot, 46 pnt., Ie klasse; C. Varkevisser 45 pnt., 2e kl.; H. van 't Wout 41 pnt., 3e kl. In de 3e klasse werd de medailje definitief gewonnen door H. van 't Wout met 4442433541 punten. Op vrijdag 12 juni a.s. wordt in café-restaurant „De Beurs" de jaar vergadering gehouden, waarop prijsuitreiking zal plaatsvinden. Geslaagd. Aan de Hogere Tech nische school afd. elektrotechniek te Haarlem slaagde onze plaatsgenoot de heer L. J. J. v. d Berg. Promotie. Onze vroegere plaats genoot, de heer Jac. A. M. de Ruyter arts aan het Lago-hospitaal op Aru ba, promoveerde op 10 juli j.l. tot doctor, op het proefschrift Analysis of dome results in Hospital obsetrics in Aruba. Brandweer-examens. Bij de op 9 juli j.l. gehouden examens voor brandwacht 2e klasse slaagden alle 33 cursisten, die waren opgeleid door brandmeester Harteveld uit Den Haag. Hiervan waren 23 leden van vrijwillige brandweerkorps Noord wijk, 6 leden van de brandweerclub Sancta Maria en 4 leden van Mr. Dr. Willem v. d. Berghstichting. H00RDWIJKERH0UT Ds. De Jong verlaat Noordwijker- hout. Ds. M. S. J. de Jong, predi kant der Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft het beroep, dat op hem is uit gebracht door de Ned. Herv. Gem. te Lochem aanvaard. Per 1 septem ber zal ds. De Jong Noordwijkerhout verlaten. Kinderoperette. Op dinsdag 16 juli zal in de zaal van „De Zwaan" aan de Dorpsstraat door meer dan 80 kinderen, leerlingen van de jon gens- en meisjesschool der St. Jozef parochie een door enkele leraren in gestudeerde uitvoering worden gege ven van de kinderoperette van Jo hanna Veth „Repelsteeltje". Voor de schoolgaande jeugd is er 's middags om 4 uur een uitvoering, 's Avonds om 8 uur is de tweede uitvoering voor ouders en andere belangstellen den. Toegangsprijs ƒ0,50. Zaterdag - Anjerdag. Aanstaan de zaterdag zullen tussen 17 en 19 uiur de beide plaatselijke muziekver enigingen een muzikale rondwande ling doo het dorp maken, vergezeld van een aantal dames en heren met collectebussen, die huis aan huis een bijdrage zullen vragen voor het An jerfonds. Het onlangs onder leiding van burgemeester P. M. M. van der Weijden uit vertegenwoordigers van diverse verenigingen samengesteld Anjer-comité doet een dringend be roep op alle ingezetenen om aanstaan-L de zaterdag royaal te geven voor dit doel, omdat daarmede tevens indirect onze eigen verenigingen zijn gebaat. Concordia op concours. Woens dag 3 juli heeft de Chr. Gemengde Zangvereniging „Concordia" deelge nomen aan het zangconcours uitge schreven door de Ring van Chr. Zang verenigingen Leiden en omstreken in de Stadsgehoorzaal te Leiden. In de lste afdeling behaalde het koor een tweede prys met 293 punten. Geslaagd. Bij de eind-examens van het Triniteitslyceum te Overveen slaagden voor gymnasium B onze plaatsgenoten, de heren J. de Jong en L. Prins. Mej. Jacq. de Jong slaagde Prins Bernhard bezocht „Diamantstad' Donderdagmiddag heeft Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Amsterdam, diamantstad" in de Apollohal. Z.K.H. de Prins toonde veel belangstelling voor de bewerking van diamant en hier ziet men hem bij een diamantklover. Links naast de prins staat de heer Ph. W. Dumig, voorzitter van het werkcomité Diamantstad. Vóór honderd jaar Uit de Leysche Courant van Vrijdag 12 July 1857. Italië Het Sardinische bestuur heeft een volledig ingerigte ta baksfabriek ontdekt en wel in het Francaiskaner Klooster Alia Pace te Genua. De voornaamste ondernemers van deze verboden fabrïkatie waren de klooster- geestelyken zeiven, die dit voor delig bedryf reeds sedert 27 ja ren aldaar uitgeoefend hebben. SMAKEN VERSCHILLEN.. MERKWAAR0IGE VOEDSELGEWOONTEN te Amsterdam voor leidster bij het kleuteronderwijs. Mej. Th. van Steijn slaagde voor het examen lerares huishoudschool. Zondagsdienst. De medische dienst wordt in het komende week- enide waargenomen door dokter B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 285. ST0MPWIJK Uitgaansdag „H.V.S." Op zondag 21 juli a.s. organiseert de dames handbalvereniging H.V.S. een uit gaansdag voor haar leden. Daar het verleden jaar zeer geslaagd is, heeft het bestuur het plan opgevat om dit jaar weer een trip te organiseren. Deze keer gaat het naar Arnhem en omgeving. Leden, die alsnog mee willen, gelieven zich zo spoedig mo gelijk op te geven. A.s. zondag gaat H.V.S. I naar het jaarlijkse Velo- tournooi in Wateringen. H.VS.. is in gedeeld in poule I met o.a. M.S.V. en Limburgia; aanvang 12 uur. Vertrek om 10.45. WARM0HD Recollectie-avond ,,St. Agnes". Met voldoening kan het bestuur van de retraitevereniging „St. Agnes" te rugzien op een succesvolle avond. Een zeer groot aantal leden heeft de be langrijkheid van het onderwerp, het welk door pater L. van Elburg werd behandeld, begrepen en gevolg ge geven aan de oproep om de recollec tie-avond by te wonen. Door pater Van Elburg werd op boeiende wijze behandeld het onder werp „Moeder en de opvoeding van haar kinderen". Iedereen die met de opvoeding van kinderen heeft te ma ken is verrijkt met nieuwe richt lijnen, huiswaarts gekeerd. Het was voor de leden een gouden uurtje. Pater Van Elburg spoorde ook al len aan om de volgende recollectie avond beslist bij te komen wonen, gezien het zeer actuele onderwerp dat dan zal worden behandeld: „Moeder en haar houding en taak tijdens de verloving en verkering van haar kin deren". Een uurtje uitbreken uit het gezin voor de bij woning van de recollectie avond betekent jarenlang vruchtbare „goede tips" voor de kinderen ver zamelen. Met gezangen door de leden zelf en het zingen van het St. Agnes- lied werd deze mooie avond gesloten. St. Matthias. Bij de gehouden actie voor het uniformenfonds is dui delijk gebleken, dat er zeer veel Mat- thiasvrienden zijn, die de harmonie graag in een uniform willen zien. Eén persoon is zelfs zo enthousiast geweest, dat hij de stof voor de uni formen cadeau gaf, een zeer sympa thieke daad. Maar er zijn er nog die achterblijven en dat is zeer jammer, want alleen met de stof zijn de uni formen er nog niet. Er is nl. nog ruim 4000 gulden nodig om deze cos- tuums te laten maken. Het comité doet nu nog een beroep op hen, die voor dit goede doel nog niets gaven. Laten zij ook niet langer achterblij ven. Volgend jaar viert de vereniging „St. Matthias" haar 40-jarig bestaan en dan zou men graag alles klaar zien. Loterij „R.-K. Parochiehuis"Za terdagavond a.s. zal dan weer een trekking zyn van de juli-loten welke worden verkocht t.b.v. de stichting r.-k. Parochiehuis. Het rad van avon tuur zal op deze avond eveneens en kele taarten verdraaien. De spaar kaartenactie met emmertjes begint ook aardig te lopen. Steeds meer per sonen leveren volgeplakte kaarten in. Een fraai persil-emmertje kon wor den uitgereikt aan hen, die in de maanden mei en juni de meeste kaar ten hadden ingeleverd. Jan de Bruin ontving de prijs als de beste loten- verkoper. Ruim 30 procent van de loten werd door hem verkocht.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2