De Snowende Start met 420 deelnemers Op Voorschotense schoolsportdag: WOENSDAG 10 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 TANDARTSEN-CONFLICT Arbitrage nog enige mogelijkheid De Nederlandse maatschappij tot bevordering der tandheelkunde deelt ons hét volgende mede: „Verschil van mening tussen de ziekenfondsorganisaties dreigt de be ëindiging van de stagnatie in de tandheelkundige behandeling van ziekenfondsverzekerden nog verder op de lange baan te schuiven. De centrale bond van onderling beheer de ziekenfondsen heeft de Neder- landsche maatschappij tot bevorde ring der tandheelkunde laten weten, dat zij zich niet kan scharen achter een voorstel, dat de andere zieken fondsorganisaties tijdens de laatste bespreking onder leiding van de mi nister van sociale zaken en volks gezondheid hadden geopperd als ern stige poging om uit de impasse te ge raken. Overigens doorkruist dit tus sentijdse voorstel de besprekingen over arbitrage, waaromtrent partijen juist nader tot elkaar schenen te zijn gekomen. Onder deze omstandigheden blijft naar de mening van het hoofdbe stuur van de Nederlandse maat schappij tot bevordering der tand heelkunde arbitrage nog slechts als mogelijkheid over als uitweg voor de bestaande moeilijkheden. Het hoofdbestuur heeft de minis ter verzocht, te willen bevorderen, dataan de verzekerden restitutie wordt verleend voor gedane betalin gen ter zake van tandheelkundige hulp, omdat niet is te beoordelen hoe veel tijd de besprekingen nog in be slag zullen nemen en de tandheel kundige belangen der ziekenfonds.- verzekerden op de ernstigste wijze worden geschaad. In tussen doen zich meer en meer gevallen vóór waaruit blijkt, dat men zich te laat voor hulpverlening tot tandarts heeft gewend". Kinderen speelden met vuur Twee huizen uitgebrand Twee met vuur spelende kinderen zijn er gistermiddag debet aen ge- weest, dat twee houten woningen, staande aan de Prinsenstraat te Zaan dam, respectievelijk bewoond door de families Faassen sr en Faassen jr zijn uitgebrand. De kinderen stookten een vuurtje tegen een aan de woningen gebouwd schuurtje, dat plotseling vlam vatte. Weliswaar poogden omwonenden met emmers en pannen water een begin van brand te blussen doch veel hielp dit niet. Men zag nog kans de in boedel van Faassen sr naar buiten te brengen, maar toen de brandweer verscheen schoten de vlammen uit de daken. De brandweer had daarbij de pech, dat de druk op de waterleiding zeer gering was, zodat zij naar an dere bronnen moest uitzien, hetgeen enige tijd vergde. De families zijn laag verzekerd. BOERDERIJTJE TE HENGELO VERBRAND. Een felle brand heeft gistermid dag een boerderijtje aan de Balkts- weg te Hengelo (O.) verwoest. Het werd bewoond door het uit tien per sonen bestaande gezin J. K. In een voorraad hooi vond het vuur volop voedsel, zodat het huisje reeds brandde als een fakkel, toen de brandweer arriveerde. Inmiddels hadden omwonenden en personeel van de Koninklijke Neder landse zoutindustrie kans gezien een groot deel van de inboedel te red den. Be schade wordt door verzeke ring gedekt. De oorzaak van de brand is niet bekend. Hulshorst wordt rampzalige plek Weer een dodelijk ongeval Gisteravond is weer een slachtoffer van het verkeer gevallen op de Zui derzeestraatweg onder Hulshorst. Het slachtoffer is de 30-jarige L. Haver kamp uit Hulshorst, die omstreeks half elf met zijn motor tegen een boom langs de weg is gevlogen toen h(j onderweg was van Harderwijk naar huis. Het ongeluk werd veroor zaakt door een personenauto uit de tegenovergestelde richting, die hij het passeren van een trailer onvol doende rekening hield met de hem tegemoetkomende motorrijder en deze als het ware van de weg druk te. De bestuurder van de auto is na het ongeluk doorgereden. H. is on derweg naar het ziekenhuis over leden. De hooimijten zijn dood De directeur van de „Rotterdamse des-infectiecentrale", de heer B. F. Muurlink, is er met een medewerker in geslaagd een einde te maken aan de hooimijtenplaag in de boerderij van de fam. Van der Heyden te St. Oedenrode. De heer Muurlink be streed de insecten, ter grootte van een speldeknop, met een door hem samengesteld verdelgingsmiddel, dat onder hoge druk in alle hoeken en gaten van het huis werd gespoten en waarmee de kleren werden bestoven. De firma heeft het werk kosteloos verricht en heeft tevens op zich ge nomen de insectenhaard in de schuur te vernietigen en het huis veiligheids halve nogmaals een „beurt" met het bestrijdingsmiddel te geven. Het werk is door ae directeur van de dienst gemeentewerken te St. Oedenrode na afloop geïnspecteerd en in orde be vonden. De directie van de gemeentelijke luchthaven Amsterdam verwacht om streeks 20 juli de 500.000ste passagier op Schiphol. Dit betekent, dat ten oozichte van de overeenkomstige pe riode van 1956 een vooruitgang van meer dan 60.000 passagiers of 16 pro cent is geboekt. De maanden juli en augustus van het vorig jaar vormden met elk ruim 95.000 passagiers de top- maanden in het reizigersvervoer. Men mag aannemen, dat de stijging van zestien procent zich ook in juli en augustus zal voortzetten, met als resultaat, dat voor de eerste maal in de geschiedenis van Schiphol het maandtotaal meer dan 100.000 passa giers zal bedragen. 1957 WORDT GOED HONINGJAAR. Tot de mensen die zich verheugen over de zomer 1957 behoren ook de imkers. Want na de slechte resultaten van vorig jaar, is thans een goed ho- ningjaar in het vooruitzicht. Dank zij het gunstige weer in de voorzomer konden van fruitbloesems en kool zaadvelden reeds goede drachten worden binnengehaald. Normaal wordt de honing twee maal geslin gerd, maar dit jaar zullen de bijen kasten op vele plaatsen drie maal en misschien zelfs vier maal van hun zoete last ontdaan kunnen worden. Het gunstige weer maakt tevens, dat de honing van goede kwaliteit is, zo dat de prijs voor nieuwe honing zich op een bevredigend niveau van 2.50 f 3.00 kan handhaven. Bestedingsbeperking Uitkeringen aan gemeenten gedeeltelijk geblokkeerd De ministers Hofstra en Struijcken hebben een wetsontwerp ingediend, dat er in voorziet, dat de meerop brengsten van de belasting, die als dekking voor het agrarisch program ma van de regering zijn bedoeld, in tegraal aan het rijk ten goede komen zonder dat gemeenten en provinciën daarin meedelen. Voorts beoogt dit wetsontwerp het deel van de hogere belastingopbrengst, waarin gemeente en provincie wel meedelen, pas uit te keren als de noodzaak van de beste dingsbeperking zich niet langer doet voelen. SPOORWEGARBEIDER VERONGELUKT Naar -nu pas bekend wordt is in de nacht van maandag op dinsdag een spoorwegarbeider, na een aanrij ding met een trein op de IJsselbrug bij Westervoort vermoedelijk in de IJssel geraakt en wordt hij sindsdien vermist. Twee werkploegen van elk 6 'spoor wegarbeiders waren op de spoorbrug bij Westervoort aan het werk met twee zg. kraagschroefnjachines, toen om half één in de nacht de trein uit Arnhem naar Nijmegen naderde. De arbeiders zagen hem pas op het laat ste moment en konden nog juist uit het spoor springen. Achteraf bleek dat één van hen, de 29-jarige onge huwde seizoenarbeider H. H. Jansen uit Eist (Betuwe), na het gebeurde vermist werd. Hij is nog niet terecht. Vermoedelijk is hij aangereden en onder de leuning van de brug door, in de IJssel geraakt. CHIMPANSEE WILDE HAAR DODE JONG NIET AFSTAAN. In de dierentuin van Elizabethstad in Belgisch Kongo heeft men drie dagen lang moeilijkheden gehad met een chimpansee, die haar gestorven jong niet wilde afstaan. Het jong, dat vijf maanden oud was, was gestorven aan longontste king. De moeder klemde het dode dier in haar armen en bood tegenstand aan alle pogingen haar het dier te ont nemen. Ook liet zij het glas likeur staan, dat men voor haar had neer gezet, in de hoop, dat zij in bene velde staat haar dode jong zou los laten. Eindelijk, op de derde dag, kon men zich van haar jong meester ma ken. De moeder greep daarop het glas likeur en dronk het in één teug leeg. (\tisck "°9i0SHC HMS acüte^cUt freen EERSTE LAURA-DAG Precies geteld zijn de eerste mor gen van de tiende Alphense Rijwiel- vierdaagse, de Laura-rit 420 deel neemsters en deelnemers gestart. Er hadden zich 433 aangemeld, maar 13 hiervan zijn niet gestart. Tussen 7 en 8 uur des morgens reed men groep voor groep de dag tegemoet. Het ging de eerste dag wat onwennig en vreemd, zoals dat tel- kenjare het geval is. Het merendeel der deelnemers is vreemd voor el kaar. Maar naarmate de dag vorderde „brak ook het ijs" en werden over en weer vriendschapsbanden gesloten. En voordat de zon hoog aan de hemel stond vormde men één familie. Met het weer trof men 't beter dan ooit. Geen brandende zon, geen storm noch regen maar een ideaal fietsweer dat de stemming uitermate gunsMg beïnvloedde. De eerste dag voerde de route de deelnemers in de richting van Leiden en vervolgens door de duinstreek Bennebroek, Hillegom, Lisse en War mond terug naar Alphen a. d. Rijn. De rijders van de lange afstand reden vanuit Leiden over Stompwijk, Noot dorp, Delft, Scheveningen naar Kat wijk waar men weer één groep vormde. Voor zover bekend keerden allen weer terug. Onder de deelnemers bevinden zich twee die onder de ééndags-rjjders worden gerangschikt. De lange route (150 km. per dag) wordt door 176 personen gereden, de korte afstand (100 km. per dagï door 244. Zoals wij reeds berichtten is opa Berkouwer van Stolwijkersluit met zijn 81 jaren de oudste mannelijke deelnemer. Mevr. Bij de Vate uit De- demsvaart (59) is de oudste deel neemster. Jantje Belt uit Emmeloord (13) is de jongste mannelijke deelne mer en Margreet Bruggeling (14) het jongste meisje dat meerijdt. Voor het eerst nemen deel 144 per sonen, voor de 2e keer 104, 3e keer 37, 4e keer 40, 5e keer 11, 6e keer 19, 7e keer 15, 8e keex 14, 9e keer 16, 10e keer 20. De deelnemers zijn o.m. afkomstig uit Alphen a. d. Rijn 125, Leiden 20, Amsterdam 15, Utrecht 25, Rotterdam 20 en Den Haag 35. Velen wonen voorts in de provincie Zuid-Holland. De reparateur Dusoswa uit Leiden, die met een wagen dagelijks de rit uitrijdt, heeft in de loop van de eer ste dag 45 reparaties verricht. Eén fiets moest in haar geheel uit het veld worden genomen omdat de berijder ervan, een Utrechtse politie man, er door was gezakt. Ook een groep E.H.B.G.-ers rijdt met een auto in de karavaan mee en heeft bij enkele valpartijen hulp ver leend. De Schiedainse politie heeft een eigen verzorgingsmotor in de ploeg. Ook deze motor moest door een an dere worden vervangen. Mevr. J. J. Bruins Slot-Padding, de echtgenote van de burgemeester heeft in gezelschap van mej. dr. C. M. Bak- huyzen van den Brink in de morgen uren in Noordwijk aan Zee een korte tijd onder de Laurianen vertoefd en zij heeft zich enthousiast over het rij wielfestijn uitgelaten. In de groep van de rijwieltourver- eniging „De Trekvogels" rijden een aantal flinke jonge mannen mee de lange route van de Laura. Het zijn o.a. de heren J. Faas, J. van Donk, W. van Dam en P. Zwaan. Zij zijn met de plm. 600 km. in vier dagen niet voldaan. Zij zullen zaterdag aan de Laura aansluitend de „Agro" ster- rit van Gouda meerijden en vervol gens zaterdagavond om 9 uur in Uit hoorn starter voor de nachtrit, die om 9 uur zondagmorgen eindigt. Bij elkaar genomen zullen zij dan in één week een kleine 900 km op de fiets afleggen. De Alphense middenstand heeft op de markt naast het Nutsgebouw een pretmarkt geopend voor twee dagen, waar de Klompcnfluters musiceren. In het Nutsgebouw werd voor de deelnemers aan de Laura en voor hun introduce's een cabaret-avond gege ven met Fred Polano, pianist, Cham- py, internationale muzikale clown, Ravello, muzikale rijwielacrobaat, de Favorieten, een accordeon-duet en Jothé, buikspreker. oud-ade Uitvaart oud-pastoor T. Lampe Dinsdagavond stond het stoffelijk overschot van oud-pastoor T. Lampe van Oud-Ade opgebaard in de paro chiekerk. Priester-vrienden van de overledene zongen de Metten. Als of ficiant fungeerde deken H. J. Kuiper uit Delft, als diaken pastoor G. Bak ker uit Den Helder en als sub-diaken pastoor Bottelier uit Delft. Kapelaan Th. v. d. Veen uit Roelofarendsveen en kapelaan G. Lagerberg uit Lan- geraar vervulden de taak van can tor. Naast de talrijke priesters uit de omgeving en talrijke familieleden hadden de parochianen de kerk tot de laatste plaats bezet. Na de Metten defileerden allen langs de kist. Ondanks de regen waren woens dagmorgen weer practisch alle pa rochianen aanwezig bij de uitvaart van hun oud-pastoor. De Lauden werden gecelebreerd door deken W. P. M. Haring uit Leiden, met assistentie van kapelaan A. H. Sehrama en professor H. v. Duin van Hageveld met als cantores rector Drost en kapelaan J. van Ingen. De H. Mis werd opgedragen door een broer van de overledene, pater Eug. Lampe S.V.D. met assi stentie van kap. Sehrama en prof. v. Duin. In de kerk hadden plaats genomen vele reguliere en seculiere geestelij ken, vrienden van de overledene, de rectoren v. d. Gent, H. Sondaal en L. Vester. Rectoren van St. Bavo en Sancta Maria, Praéses van Deurseri van Warmond, oud-deken Horst, de oud-pastoors Derksen en Ooel. Onder de familieleden waren dok ter Delamarre uit Haarlem en diens echtgenote. Talrijke patiënten en verpleegsters uit Sancta Maria wa ren hun goede oud-rector nog niet vergeten. Na de door het zangkoor van de parochie gezongen H. Mis verrichtte pater Lampe de absoute. Leden van de jongenscongregatie droegen hun oud-herder ten grave. Onder de wereldlijke autoriteiten be vonden zich onder meer burgemees ter Kolfschoten, wethouder H. v. d. Poel en dokter Van der Werf. De parochie Oud-Ade heeft uiting gegeven aan haar gevoelens van die pe dankbaarheid, verschuldigd aan deze onvergetelijke priester. rijnsaterwoude Woningbouw. De Technische Dienst der gemeenten Leimuiden, Rijnsaterwoude, Nieuwveen, heeft Gevonden. Gaberdine regenjas woningen in het nieuwe uitbreidings plan achter de Herenweg gegund aan de fa Chr. Overdevest alhier. rijpwetering Ouden van dagen. Naar verluidt, gaan onze bejaarden deze week weer een prachtige reis maken. De vertrek tijd is vastgesteld op kwart voor ne- Gevonden. Gaberdine regenjas en bruin colbertjasje. Terug te beko men: Politiepost Zuidweg Rijpwete- ring. Drkets'fai opwep mMmmtmi wndefme!RHeper ram unhoixknilte Ktstermken hebben met een Drnses. een soort robot.->^-die mom wisselbeker voor Katholieke en Openbare scholen Gisteren is weer de traditionele schoolsportdag gehouden, die deze keer georganiseerd was door de heer Jongkind met assistentie van mevr. StikvoortVan Veen. Ook dit Jaar weer klopte de organisatie precies en het mag gezegd worden, dat de heer Jongkind met de eerste door hem ge leide sportdag veel succes heeft ge had. Met veel enthousiasme, misschien ook wel door het bijzonder gunstige weer. hebben de leerlingen van de vijfde en zesde klasse van de lagere scholen onderlinge wedstrijden ge houden in een driekamp: 60 m nard- lopen, vèrspringen en balwerpen. Er werden door sommige kinderen goede prestaties geleverd, die hen zeker zullen aanmoedigen het be oefenen van atletiek in de toekomst voort te zetten. 's Middags bekampten de beste drie van iedere school elkaar om de hoog ste eer, waarna de finales korfbal en voetbal gespeeld werden. De sport dag werd met een tweetal estafettes besloten. Toen burgemeester C. J. v. d. Hoe ven na afloop de prijzen kon gaan uitreiken, begon hij met de indivi duele prijzen voor de onderlinge wedstrijden. De winnaars waren: van de Hervormde School (meis jes): J. v. Klaveren, N. Sies, D. du Chatinier en L. Zonneveld. Hervormde School (jongens;: D. Regterschot, J. Panders, K. Nell on A. v. Leeuwen. Ds Fortgensschool (meisjesj: O. Bouthoorn. E. de Neef, H. Tol en A Zeldenthuis. Ds Fortgensschool (jongens): H. Pen, J. Pen en B. Madera. Gereformeerde School (meisjes): boskoop DE RIJKS TUINBOUWSCHOOL. Blijkens het jaarverslag 19561957 van de Rijkstuinbouwschool te Bos koop, ving het cursusjaar aan op 19 arpil met 44 leerlingen. Bij wijze van proef werd ditmaal geen toelatings examen afgenomen. Aan het eind van het jaar waren er 47 leerlingen van wie er 13 niet werden bevorderd. Van de 34 leerlingen der 2e klas wer den er 27 bevorderd en in de 3e klas slaagden 33 van de 34 leerlingen voor het einddiploma. Het blijkt, dat de helft van de leerlingen emigreert, nl. 17 waarvan 4 naar Rhodesia, 1 naar Israël, 1 naar Indonesië, 1 naar de Ver. Staten, 1 naar Zuid-Afrika en 1 naar Nieuw-Zeeland. De leraar P. den Hertog verliet per 1 april j.l. de school wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het vak Zweeds wordt thans gedoceerd door mej. J. C. van Hoeken, terwijl de Spaanse taal sedert het vertrek van mej. Bosdriesz door mej. T. de Vries wordt onderwezen. De heer J. J. Doorenbos, leraar in de planten- sociologie, moest wegens drukke werkzaamheden zijn functie neerleg gen. Hij werd opgevolgd door de heer H. Doing Kraft. De prestatietocht in de Gouwe. De prestatiezwemtocht, welke in het kader der feestelijkheden op woens dag 17 juli a.s. wordt gehouden, mag zich in een goede belangstelling ver heugen. Reeds 200 deelnemers heb' ben zich gemeld, vrijwel gelijk ver deeld over de twee afstanden, 500 en 1000 meter. Dank zij de medewerking van enkele omwonenden zijn er twee goede kleedgelegenheden, nl. in de garage van de heer Sterkenburg voor de dames en in de garage van de heer v. d. Broek voor de heren. Ook voor de veiligheid van de deelnemers is gezorgd. Meerdere roeiboten, be mand met leden van de reddingsbri gade en voorzien van reddingsmate riaal, zullen over het parcours wor den verspreid, terwijl ook op de wal door leden van de EHBO met zuur- stofkoffc-rs zal worden gepatrouil leerd. leimuiden Oranjefeesten. Volgende week zullen weer de traditionele oranje feesten gehouden worden. Hoewel de aankondigingen, die ver in het rond geplaatst zijn, veel gelijken op die van vorige jaren, ontdekten tolj een belangrijke attractie tijdens de fees ten nl. de Grote Wielerronde van Lei muiden. Dit betreft een officiële wielerwed strijd over 60 km. welke verreden wordt als een clubontmoeting tussen de Halfwegse Wielersportvereniging en het bekende Swift uit Leiden. Aan deze wedstrijd wordt deelge nomen door de bekende plaatselijke renners Kryn Post, Dolf Wallet, Adri du Pau en Bertus Rijkeljjkhuizen, Verder zullen aan de start verschij nen Arie van Wetten, Wil Vreeswijk, Arie van Houwelingen, Harrie Cuve- lier, Frans Braat, Plasmeijer, Mik Snijders, Dick Enthoven, enz. enz. Voor wielersportliefhebbers zegt dit gezelschap reeds voldoende. Het programma wordt geopend door een zanghulde door de school jeugd aan de burgemeester voor het Raadhuis. Om 11 uur worden de kin deren getracteerd op het terrein. Om 2 uur beginnen de kinderspelen. Van 25 uur mogen de kinderen op ver toon van bonnen gratis draaien. Om 6.15 is er vanaf het terrein een op tocht van versierde fietsen, steps enz. met prijzen voor de mooiste versie ring. Om 7.30 is er een sensationeel volksspel „Op zoek naar een vrouw". Dit alles zal zich afspelen op de eer ste dag woensdag 17 juli. Donderdag 18 juli is om half tien de traditionele ringrijderij met tilbury's met prijzen voor de mooiste versiering. Om 2 uur boegsprietlopen voor dames en heren over de Drecht. 3.30 Ringrijden per rijwiel voor dames en heren en om 7 uur komt bovengenoemde wieler wedstrijd. Des avonds omstreeks 11 uur wordt het programma besloten met groot vuurwerk. Wanneer de zo mer nog even aanhoudt kaï. het oran je-comité op een goede belangstelling rekenen. W. v. Vliet, N. v. Reine en D. Oos- terom. Gereformeerde School (jongens): T. Westhoejc, P. Westhoek en R. Kooy. Openbare Parkschool (meisjes;: A. v. Goor, R. Weduwer en E. Kuyl. ■mïéié (iommmi Braggaar en C. Vink. Openbare Parkschool (jongens): Eisma, T. Braggaar R.-k. Meisjesschool: C. den Hol lander, M. v. d. Krogt en W. Neder- pel. R.-k. Jongensschool: F. Teunissen, G. Niersman, W. Zonneveld en H. Keyzer. Bij de meisjes finalisten w »n R. Weduwer (Parkschool) öc eerste pr(js, J. v. Klaveren (Herv. Schooi) de tweede en A. v. Goor (Park school) de derde prijs. Bij de jongens waren dat respec tievelijk; H. Eisma (Parkschool), F. Teunissen (r.-k. jongensschool); de T. Braggaar (Parkschool). De prijzen van de korf bal wedstrij den gingen naar: 1. r.-k. meisjes school, 2. Openbare Parkschool, 3. Ds Fortgensschool, De voetbalprhzen werden gewon nen door: 1. r,-k. Jongensschool, 2. Openbare Parkschool, 3. Ds Fort gensschool. De estafette meisjes werd gewon nen door de Openbare Parkschool, gevolgd door dt r.-k. Meisjesschool en de Hervormde school. De estafette jongens was eveneens voor de Openb. Parkschool, gevolgd door de r.-k. jongensschool en de Ds. Fortgensschool. Voor het eerst dit jaar was door het gemeentebestuur van Voorscho ten een wisselbeker beschikbaar ge steld voor de beste schoolprestatie bij de driekampen, Bij de meisjes werd deze beker gewonnen door de r.-k. meisjesschool, bij de jongens door de Openbare Parkschool. Door de Kon. Wilhelm inavereni- ging was in 1950 een wisselbeker be schikbaar gesteld, die dit jaar ge- wonnon werd door de r.-k. scholen met 199 punten. De openbare Park school volgde met 179 punten op de tweede plaats, terwijl de andere vijf scholen de 100 punten nog niet kon den behalen. Bij de prijsuitreiking op de bin nenplaats van het gemeentehuis was de consulent voor de Lich. Oefening, de heer Den Haan uit Leiden, even eens aanwezig. Voor het eerst dit jaar werden deze sportwedstrijden op de gemeentelij ke sportvelden gehouden, die hiervoor uitstekend geschikt bleken, vooral doordat nu de spelen van de jon gens en meisjes in tegenstelling tot andere jaren vlak '<ij elkaar gehou den konden worden. Hoewel er misschien iets meer be langstelling was dan andere jaren, was toch de belangstelling van de ouders nog uitermate gering. hazerswoude Hazerswoudse Boys. Traditiege trouw organiseerden de Hazerswoud se Boys voor de leden een sportdag met hardlopen, corners nemen, in gooien en dergelijke wedstrijden. De leden waren in groepen verdeeld naar de leeftijd, zodat men gelijke kan sen had op het winnen van een prijs, die bestond uit een medaille. Des avonds werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Boys I en Be Fair I uit Waddinxsveen. De Boys kregen eerst enige kansen, die zij echter lie ten gaan zonder deze om te zetten in doelpunten. Be Fair deed het in dat opzicht beter, want de eerste serieuse poging werd al beloond met een doelpunt. Be Fair wist de score op te voeren' tot 31 en daarmee was alle energie bij de Boys opgebruikt, zodat Be Fair de score nog voor de thee op kon voeren tot 61. Na de rust scoorde de Boys nog eenmaal en Be Fair nog tweemaal, zodat de eindstand 82 werd. Vis8en-dood. Door het aanhou dende warme weer ziin in de Dorps vaart en Westeinde Vaart duizenden vissen gestorven. Deze lagen in het water te drijven en veroorzaakte een ondragelijke stank, Op last van de burgemeester zijn door de gemeente werklieden in het bijzijn van de ge meente-opzichter de heer Noordam, de dode vissen uit het water gehaald en vervoerd naar de vuilnisbelt. In verband hiermede heeft de burge meester het zwemmen en baden in vaarten en sloten in deze gemeente gelegen voorlopig verboden. Geboren: Paulus Adrianus Jozef Johannes, zn. v. L. M. de Boer en C. M. Kramer: Nicolaas Johannes Maria, zn. v. Th. van der Werf en H. A. O. van Schaik; Mattheus, zn. v. M. den Haan en J. C. van den Vij ver; Neeltje, dr. v. M. den Haan en J. C. den Vijver; Wilhelmus Petrus Johannes Maria, zn. v. P. D. C. Kriek en A. H. M. van Lint; Elisabeth He lena Maria, dr. v. A. van der Werf en M. C. Bakker; Elisaheth Maria, dr. v. C. J. Kerkvliet en E. M. Groene- wegen. Ondertrouwd: C. H. Binnendijk en M. de Korte. M. de Witte en J. K. van Klaveren. Getrouwd: M. Koetsier en M. Ooms R. Wesselink en Chr. van Elswijk. w0ubrugge Aanbesteding Bijzondere Kleuter school. In de Christ. Nat. School vond dinsdagavond de aanbesteding plaats van de aan de Berteweg te bou wen nieuwe Christ. Kleuterschool. De vier uitgenodigde aannemers schreven resp. in voor: Gebr. E. van Luiing te Woubrugge 51.490, A. Vonk te Alphen a. d. Rijn ƒ51.126, Van der Linden en Zn te Gouda ƒ44.732, Fa S. Tromp te Alphen a. d. Rijn 42.390. De begroting van de architect was ƒ45.940. Het bestuur heeft de heer Tromp opdracht gegeven het bouwplan uit te voeren. Men hoopt dit permanen te gebouw nog voor nieuwjaar te vol tooien. Personalia. De heer J. Bochove jr behaalde aan de Hogere Techni sche School te Rotterdam het diplo- ma .Werktuigbouwkundige.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9