F. SOUPART Zaalberg's jaarvergadering kreeg overzicht over het bedrijf Veilig Verkeer voor kinderen in „De Burcht Geld gestolen uit offerblok oud-katholieke kerk te Leiden BERINI M. 31 BROMFIETS van zijp flink Agentschap WOENSDAG 10 JULI 1957 B£ LE1DSI; COULANT FAG1NA 3 Nieuwe fabrieksplannen liggen volledig op stapel De jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Konink lijke Fabriek van wollen dekens v/h J. C. Zaalberg en Zoon, gistermiddag ten kantore der vennootschap gehou den, werd voor de laatste maal ge opend door de heer A. B. Henny, die zeide met schroom en excuus deze vergadering te openen, aangezien hij de plaats van de president-commissa ris innam hoewel hij hiertoe niet meer gerechtigd was. Op medisch advies nl. had spr. als zodanig bedankt, hetgeen hem speet om de immer bestaande goede samenwerking met de directie en de goede verstandhouding met het college van commissarissen. Als zijn opvolger was benoemd de heer mr J. H. B. Kernkamp. Deze nam hierop het presidium over en bracht aller eerst dank tot de heer Henny voor al hetgeen hij voor de vennootschap heeft gedaan en voor wat hij voor de vennootschap is geweest. Tot commissaris der vennootschap werd hierna herbenoemd de afgetre den president-commissaris de heer A. B. Henny. De heer E. v. d. Werff bracht na mens de groep aandeelhouders, die hij vertegenwoordigde, bij de bespre king van het jaarverslag allereerst dank aan de afgetreden president- commissaris, en uitte vervolgens zijn tevredenheid over het gevoerde be heer en het voorstel tot verhoging van het dividend met 2%. Spr. informeer de vervolgens of het aanhouden van de wolvoorraden, op de balans voor komend met een post van ruim 3 miljoen gulden, niet teveel risico in zich droeg. Verder vroeg hij wat men in de fabriek in Vlijmen produceerde en wat het Nocturne-procédé was, naar welke landen werd geëxpor teerd, of de Bestedingsperking van invloed zal zijn op de omzet in 1957 over het opruimen van de oude ge bouwen, over de personeelsbezetting, of het bedrijf nog meer kan worden geëfficientieerd en wat de verhou ding is in de productie van wollen dekens en de Royal Tweed. De president-commissaris, mr J. M. B. Kernkamp en de oudste der direc teuren, de heer W. A. Schrandt, be antwoordden de vragensteller. T.a.v. de beschikbare wolvoorraden zeide de heer Schrandt, dat goede wol nim mer haar waarde verliest en een wil lig object is voor het verkrijgen van meerder crediet. Nocturne-procédé blijft geheim. Over het Nocturne-procédé zeide spr., dat er sinds 1939 onderzoekingen zijn gedaan om te komen tot een grondstof voor de wol, welke met eer. geringere hoeveelheid toch meer in een uitgebreid rapport hébben neergelegd. Een maquette van het nieuwe fabriekscomplex was ter ver gadering aanwezig. Verder deelde de- heer Schrandt mede, dat de spinnerij- machines afkomstig zijn uit Verviers, die voorde weverij uitsluitend uit Duitsland. Naar aanleiding van een vraag van een der aanwezigen over de likwidi- teit der n.v., deelde de directeur me de, dat de bankschuld wordt gedekt door de aanwezige voorraden. De om vang van het bedrijf is zeer sterk, doch normaal gegroeid. De kapitali satie dient onder de loupe genomen te worden, doch spr. weet uit onder vinding, dat men nog gaarne crediet geeft. Op de vraag van de heer v. d. Werff, of de waardering van alle bezittingen op de balans niet te conservatief is geweest, antwoordde de heer Schrandt, dat er in het verleden steeds gezegd is, dat je „geld in het duister" moet laten. De afschrijvingen zijn steeds groot geweest, doch de reserves zou den groter kunnen zijn. Een artikel wol als hier is evenwel internationaal ogenblikkelijk te lil wider en. Spr. weet echter hoeveel wol hij voor de duizenden afnemers nodig heeft en het is zaak tijdig zijn aankopen te doen. De n.v. doet dit in Nieuw Zee land zelf,hetgeen voordeliger is dan ergens anders. Van speculatie is hier evenwel geen sprake. Op een vraag of de bouwplannen voor het nieuwe fabriekscomplex niet te lijden zullen hebben onder de be stedingsbeperking, antwoordde de voorzitter, dat dit moeilijk te zeggen valt. Het is evenwel zaak. bij de auto riteiten steeds op de noodzakelijk heid ervan aan te dringen. In dit verband wees een der aan wezigen op de verhoogde post voor woonhuizen tot een bedrag van ruim 119.000 op de balans. De directeur deelde naar aanleiding hiervan mede, dat dit verband houdt met de plan nen voor de nieuwbouw. Slaagt men er niet in in Leider, te bouwen, dan gaat het gehele bedrijf over naar Vlijmen en krijgt Leiden alleen een showroom. Daarvoor is reeds een pand in het centrum der stad aange kocht. Gaan de plannen in Leiden wel door, dan kan 1 t betreffende pand gemakkelijk weer worden ver kocht. Na deze uitvoerige besprekingen werden balans en winst- en verliesre kening met algemene stemmen on veranderd goedgekeurd en het divi dend als voorgesteld bepaald op 10%. Bij de rondvraag antwoordde .".e heer Schrandt op een vraag over de gang van zaken in het huidige jaar, dat stijging van de wolprijzen niet kan worden verdisconteerd in de prijs van de dekens. Er is evenwel nog een permissie om de dekenprijzen te ver hogen met 5%. Daarvan werd tot he den nog geen gebruik gemaakt. Tot dusver is de situatie op het ogenblik beter dan het vorig jaai. „Klaar-overs" aan het eind van hun loopbaan We zullen ze maar deftig „schei dende verkeersbrigadiertjes" noe men, de enthousiaste jongens en meisjes, die gistermiddag onder aus piciën van Veilig Verkeer in „De Burcht" verzameld waren. Het wa ren er bijna vierhonderd; zij woonden een feestelijke middag met films en tractatie bij, omdat zij als „klaar over's" toch eigenlijk voor kinderen, ouders en niet te vergeten de politie van onschatbare betekenis zijn ge weest. In de zaal waren ook 31 kinderen van verschillende scholen, die bij het verkeerseenamen geen enkele fout hebben gemaakt. De gelukkigen had den de eer een verkeersspeldje te mogen ontvangen uit handen van de wethouder van Onderwijs te Leiden, - - de heer J. C. van Schaik, die natuur- warmte geeft. Deze wol wordt ver-jjjjk wees op de grote betekenis van werkt door vol-automatische machi-een ruime kennis der verkeersregels, nes in slechts een beperkte hoeveel-1 De verkeersbrigadiertjes, die aan heid, terwijl de prijs van het product het eind van hun loopbaan over de hoog is. Overwogen werd op dit pro-J Leidse middenstraten stonden, ont- duct octrooi aan te vragen, doch dan j vingen van inspecteur G. A. N. Cor- moeten er bijzonderheden over gepu-| nelisse een oorkonde, waarin bliceerd worden en hoewel het procé dé dan beschermd is, gaat men er toch toe over het na te maken aan de hand van de gepubliceerde gegevens. Doet men dit niet, dan blijven alle bijzonderheden geheim. De verkoop van de producten ge schiedt gedeeltelijk in Nederland, doch het grootste gedeelte gaat naar het buitenland, naar tal van landen. Indien er in een nieuwe fabriek plaatsruimte wordt verkregen, zal de productie nog aanmerkelijk toene men. De verhouding van wollen de kens en wollen stoffen is wisselend.. De wol wordt zo gemaakt, dat men kan switchen, d.w.z., dat men kan om schakelen op het een of het andere product naar gelang er vraag naar is, of naar gelang de tijdsomstandighe den zulks wenselijk maken. In 1955 werd er 25% meer wollen stoffen vervaardigd dan wollen dekens, doch in het afgelopen jaar was de verhou ding: 35% wollen stoffen tegen 65% wollen dekens. Over het algemeen is er meer vraag naar grotere 1 per- soons wollen dekens. Veel hangt evenwel af van de conjunctuur en de welstandsfactor. De export is speciaal het laatste jaar v.ooral op Duitsland gericht, terwijl thans ook belangrijke voorraden naar Zuid-Amerika gaan. De grootste consumptie vindt men in half wollen dekens, die door Zaalberg niet worden gemaakt. Voor merkde- kens zijn er slechts enkele firma's in het land. Inzake de Bestedingsbeperking zei de de heer Schrandt, dat op het ogen blik een merkbare terughoudendheid van kopers is waar te nemen. De con- fectie-industrie is zelfs zeer aarzelend met bestellen. Naast Royal Tweed zijn er thans evenwel ook andere wollen stoffen in aanmaak. Overigens zeide spr.: „Als deze bestedingsbeperking ook in Amerika navolging zou onder vinden, dan weten we nog niet wat ons te wachten staat". De fabriek in Vlijmen, ter grootte van 13 ha. is uitsluitend voor de spin nerij ingelicht. De oudste machine, die hier in bedrijf is, is slechts 6 jaar oud. Door het machinepark, dat hier in gebruik is, werd 30 bespaard op personeel, '/lijmen spint alleen de garens, zowel voor dekens als voor wollen stoffen. De verweve rij geschiedt geheel in Leiden. De nieuwe fabrieksplannen. De totale personeelsbezetting be draagt plm. 500 man. Nog grotere me chanisering zal kunnen worden door- geyoerd bij verplaatsing van het fa briekscomplex, terwijl ook de produc tiviteit zal toenemen. De kosten daar van zullen gedekt kunnen worden door de verkregen bezuiniging mid dels de gebouwen, die hier steeds verder aaneengebouwd werden, het geen een economisch beheer niet ge makkelijk maakte. Het plan voor de nieuwe fabriek, welke gepland is in het grote uitbreidingsplan Zuid-West der gemeente Leiden nabij Voorscho ten en de nieuw aan te leggen weg Amsterdam-Rotterdam, is onderzocht door een team van Delftse ingenieurs, die hun bevindingen na tien maanden nog eens duidelijk omschreven stond wat de verdienste van Jan, Henny of Annie waren. De inspecteur dankte namens Veilig Verkeer, namens de kinderen, die veilig over straat ge loodst waren, namens de ouders en namens de politie. Hij dankte voorts de hoofden van scholen, de onderwij zers en in het bijzonder hoofdagent Voerman, die de opleiding van de verkeersbrigadiers voor zijn rekening neemt. Voor het overige hebben de kin deren veel gelachen om de malle fratsen van Laurel en Hardy en an dere filmgrappenmakers. Ook het programmapunt „limonade met koek'" ging er vlot in. De besten van het verkeersexa- men waren. Ambachtsschool Haag weg: G. Stem mer; Levendaal 54: W. v. d. Tuin; Timorstraat (Wijngaards) W. v. d. SPORT NED. MILITAIRE ATLETIEK- PLOEG VERTROKKEN De Nederlandse militaire atletiek- ploeg, die zal deelnemen aan de in ternationale militaire atletiekkam- pioenschappen, die van 12 tot en met 16 juli in Athene zullen worden ge houden is hedenmorgen per vliegtuig van het militaire vliegveld Valken burg bij Leiden vertrokken. Het Nederlandse team is als volgt samengestled: Krp. T.M. Mooy (100 meter, ver springen); sld. H. T. Haus (400 meter, 800 meter); sld. P. R. Koudijs (800 meter, 1500 meter); le luitenant P. C. Wijnbergen (400 meter); sld. A. Jonkers (1500 meter, 5000 meter); segr. G. Damman (3000 meter, 5000 meter, steeple chase): radioradar- monteur H. Janssen (800 meter, 1500 meter); wachtm. F. Kuenen (5000 meter); wachtm. le klas A. de Jong (hinkstapsprong); sergt K. Koch (ko gelstoten, discuswerpen); vaandrig F. van der Heyden (speerwerpen); sld. G. van Kleef (hoogspringen). Voor de 4x400 meter estafette is de volgende ploeg samengesteld: sld. Haus, sld. Koudijs, le lt. Wijnbergen, radio-radar-monteur Janssen. Chef de delegation is luitenant kolonel J. J. F. Borghouts, chef d'équipe kapitein Eg. Soomer. De heer F. Jutte, bestuurslid van KNAU zal als coach optreden. ZWEMMEN NEDERLAND NEEMT DEEL AAN INTERNATIONALE MILITAIRE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Aan de internationale militaire zwemkampioenschappen, die van 1 tot en met 8 september in Cannes worden gehouden, zal ook worden deelgenomen door een Nederlandse militaire ploeg. Berg, C. Snoek; Breestraat 66: Mulder, M. Steenbergen; Haarlem merstraat 32: N. v. d. Berg, B. Die ben, Th. Kroon, A. v. Leeuwen, A. IJsselmuiden, M. Zandbergen; Timor straat (Bartelsman): L. de Wit; Franchimontlaan: P. C. v. d. Peet Asserstraat: J. van Vliet; Zuidsin gel A: J. Heymans, D. Holswilder; Zuidsingel B: S. Weeda; Lusthoflaan 4: F. P. Pijnnaken; Da Costastraat 104: M. Serdijn; Rapenburg 48: A. v. d. Heyden, W. de Roos; Hoge Mors- weg 12: A. v. Nieuwenhuizen; Dr Voorthuysenschool: E. v. Peenen; Driftstraat 49: A. Lepelaar; Damlaan 1: F. Koet, P. Mieloo; Stadhouders- laan lb: J. de Leeuw, M. C. Mol, J. Stapper; Oosterstraat 16: R. v. Gaa ien. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift ge titeld „De meervoudige nationaliteit", de heer Ko Swan Sik, geboren te Magelang (Ind.) en thans wonende te Den Haag. De promotie geschied de cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte op proefschrift Jetiteld „Kuituur en kultuurveran- eringen in het Moejoe-gebied", de heer J. W. Schoorl, geboren te Den1 lezers JiARATHON- ^IEUWTJES Helder en thans wonende te Noord- wijk aan Zee. Geslaagd voor het doctoraal-ex. Ned. recht de heer J. C. van Munster van Heuven te Rotterdam. Geslaagd voor het cand.-ex. A wis- en natuurkunde de dames W. H. M. Voorhoeve te Leiden en T. Geilman te Leiden en de heer J. W. Maarssen te Ryswyk. Geslaagd voor het cand:-ex. F wis- en natuurkunde de heren J. von Ham te Leiden en P. M. Dieleman te Lei den. Geslaagd voor het cand.-ex. wis- en natuurkunde de heer J. Laban te Rotterdam. Geslaagd voor het cand.-ex. C wis- en natuurkunde de heer C. R. Traas te Leiden. Geslaagd voor het cand.-ex. L wis- en natuurkunde mevr. J. K. Y. Bong- Lie te Leiden. Geslaagd voor het cand.-ex. K wis- en natuurkunde de dames E. Pees,, H. André de la Porte, W. E. de Boer en M. Korink allen te Leiden, en de heren J. C. Rinner te Leiden, C. J. den Otter te Noordwijk, J. W. M. Osse te Leiden en F. Tuyn te Leiden. voor het doct.-ex. schei kunde de heer W. Dorst te Leiden. Geslaagd voor het doct.-ex. geolo gie de heer W. A. W. Leeflang te Den Haag. Geslaagd voor het doct.-ex. biologie de heer C. A. W. Jeekel te Heemstede. Geslaagd voor het cand.-ex. geschie denis mej. E. Kamp te Bloemendaal. Geslaagd voor het doct.-ex. wijs begeerte de heer H. van 't Veer te Den Haag. Geslaagd voor het doct.-ex. ge schiedenis de heer H. W. van Hels- dingen te Den Haag. Geslaagd voor het prop.-ex. god geleerdheid de heer T. A. D. W. Aris te Amsterdam en W. Bax te Arnhem. Niet in Leiden op 13 januari? „Ik ben onschuldig aan dit misdrijf, edelachtbare", zei vanmorgen de 35- jarige los werkman D. van B. uit Den Haag tegen de president van het gerechtshof in Den Haag. „Ik heb geen geld uit het offerblok in de oud- katholieke kerk in Leiden gehaald. Ik was de 13e januari jl. niet in Lei den. Ik was met de bromfiets op weg naar Utrecht". „Waarom hebt u aan de politie ver klaard dat u de gehele middag bij een voetbalwedstrijd bent geweest? Naderhand is gebleken dat die wed strijd helemaal niet gespeeld is". Zo trachtte verdachte Van B. zich vanmorgen van schuld vrij te pleiten. Maar de pastoor van de kerk en zijn echtgen., die vanmorgen getuigden, hadden de man herkend. De echtge note had bijvoorbeeld nog gezien dat de man, die in de kerk was geweest vlak voordat de diefstal (van een bedragje van 10) werd ontdekt, net als de verdachte, mank liep. „Deze man is een bekend offer- bloklichter", zei de advocaat-gene raal, mr. baron F. van Voorst tot Voorst is zijn requisitoir". Telkens is hij herkend. Een dubbelganger moet uitgesloten worden geacht. Evenals bij vorige gevallen, heeft hij geen sluitend alibi. Ik acht de straf welke GEM. AANKONDIGING ONTEIGENING De Burgemeester van Leiden brengt ter voldoening aan het be paalde bij artikel 84 der Onteige ningswet ter openbare kennis, dat met ingang van 11 juli 1957 tot en met 31 juli 1957 ter gemeente-secre tarie (Stadhuis, afdeling Openbare Werken, kamer 111) voor een ieder ter inzage zal liggen het besluit van de gemeenteraad van 8 juli 1957 tot qnteigening ten name van de ge meente Leiden in het belang der volkshuisvesting ingevolge het be paalde bij artikel 77, eerste lid, on der 40, der Onteigeningswet, van eigendommen, welke zijn gelegen aan de Morsweg en de Lopsenstraat, en zulks ter uitvoering van het goed gekeurde uitbreidingsplan „Leiden Lopsenstraat", vastgesteld op 23 ja nuari 1950, overeenkomstig het bij dit besluit behorende grondplan, kaart gemerkt K4-1292, en verdere beschei den, als genoemd in artikel 80, twee de lid der Onteigeningswet. Leiden, 10 juli 1957. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT STREMMING z SCHEEPVAARTVERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter opepbare kennis, dat het Steenschuur met ingang van heden tot 1 september a s. zal *ijn afgesloten voor alle scheepvaartver keer. de rechtbank hem heeft opgelegd één jaar met aftrek te laag. Ik requireer dat uw hof deze man een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van voorarrest, oplegt". De verdediger, mr. J. H. L. Lebbe uit Den Haag, zeide in zyn pleidooi dat hij had gepoogd het alibi van de los werkman te bewijzen, maar dat was niet mogelijk geweest. Pleiter meende, dat hij zich gezien het strafblad van de verdachte, waarop twaalf veroordelingen staan moest refereren aan het oordeel van het hof. Op maandag 15 juli a.s. zal het hof arrest wijzen. redactie, worden gelde lijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee In onze nieuws-marathon. waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. TAS MET ƒ200.— IN HET WATER Een dame plaatste haar rijwiel ar geloos tegen de leuning van de brug aan de Vismarkt. Het ongeluk wilde dat haar handtasje van het stuur gleed en in het troebele water van de Vismarkt belandde. Pogingen om met de reddingshaak de drenkeling te bemachtigen hadden geen succes. (De tas bevatte n.l. een bedrag van ruim 200.benevens vele der da mes onmisbare artikelen). Toen kwam een kordate politieman met een dreg te werk; terwijl er inmid dels ook een burger met een z.g.n. lange klauw was gearriveerd. Thans ontstond een stille strijd tussen po litie en burger. Na enige tijd mocht het de burger onder luide bijval van het talrijke kijklustige publiek, gelukken het voorwerp naar de oppervlakte te brengen. Vooral de tas-dame die in de wol ken was! Ingezonden door: J. J. S., Leiden Leidenaar promoveert te Nijmegen. Op 12 juli om 4 uur promoveert aan de universiteit te Nijmegen drs. N. K. H. Wijngaards uit Leiden op 'n proefschrift getiteld „Mechtildis van Lom (16001653) dichteres van Anuntiate van Venlo" tot doctor in de wijsbegeerte. De promotie ge schiedt door prof. W. M. A. Assel- bergs. Berichten INBRAAK TE SOESTERBERG. Bij een gistermiddag in de villa van de rustend notaris H. C. L Soesterberg gepleegde inbraak is onder andere een kistje met kostbare juwelen ontvreemd. Voorts wordt een belangrijk bedrag aan geld ver mist. Het onderzoek is in handen van de politie te Soest. Uit de villa, die gelegen is aan de Amersfoortsestraat, heeft of hebben de dief of de dieven een geldkist met juwelen ter waarde van 20.000, mee genomen. Een geldkist met plm. 650, die „bewerkt" was en waarvan de sleutels op de grond lagen hebben zij niet kunnen meenemen, want de ze was nog aanwezig. De huishoudster, mej. C. G. van S., die omstreeks vier uur het huis ver liet om boodschappen te doen te Soesterberg, kwam omstreeks vijf uur terug en toen ontdekte zij, dat de voordeur open stond. Mej. Van S. schrok hevig en rende naar binnen. Daarontdekte zij dat het gehele huis in disorde was. De handdoek uit de badkamer lag in de keuken en meer artikelen waren van plaats veran derd. De waakhond verblijft toeval ligerwijze in een asiel, zodat het huis geheel zonder bewaking was. Notaris L. verblijft namelijk reeds enige tijd in het ziekenhuis en had juist op dat tijdstip bezoek van zijn vrouw. Een inspectie wees uit, dat de kist juwelen van mevrouw L. verdwenen was. Toen mevrouw L. 's avonds om acht uur thuis kwam kon de waarde pas worden vastgesteld. Veel van het zilver, o.a. tafelzilver, dat de dieven maar voor het grijpen hadden, heb ben zij laten liggen. De mannen zijn door de keukendeur naar binnen ge komen, want ook aan die zijde stond alles open. Mej. Van S.. die geheel overstuur was, begaf zich naar een buurman, die daarop de politie waarschuwde. Een uitgebreid onderzoek werd daar op ingesteld. Marktberichten WOERDEN, 10 juli. Kaas. Aan voer 16 partijen. Eerste kwal. 2.29 —2.35; tweede kwal. 2.202.28; ex tra kwal. tot 2.56. Handel kalm. 's-HERTOGENBOSCH, 10 juli Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd5060 stuks vee, zijnde: 1350 runderen, 174 graskalveren, 962 vet te kalveren, 338 nuchtere kalveren, 62 schapen. 15 geiten, 66 fokzeugen, 379 slachtvarkens, 24 lopers, 1426 biggen, 264 lammeren. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien ƒ700—1125 p. st., guiste koeien 650925, kalfvaarzen 725 960, klamvaarzen 650850, guiste vaarzen ƒ650—840, pinken ƒ450— 670, graskalveren 325—500, nuchte re kalveren voor fok- of mesterij 65185, weideschapen f 7090, lammeren 4570, drachtige zeugen 265—335, lopers 62—78, biggen 36 57. Slachtrunderenaanvoer 746 stuks. Extra kwaliteit ƒ3.25—3,35 n. kg. gesl. gew.. le kw. ƒ3.05—3.20, 2e kw. ƒ2.70—2.95, 3e kw. ƒ2.60—2.70, vette stieren f 2.80—2.95, worstkoeien 2.502.60; vette kalveren le kw. 2.252.50 p. kg. levend gew., 2e kw. ƒ2—2.20, 3e kw. 1.60—1.90. nuchtere slachtkalveren 1.201.45, slachtvarkens 1.541.62. slachtzeu- gen le kw. 1.42—1.48, 2c kw. ƒ1.34 —1.39; vette schapen 105—125 n. stuk, vette lammeren 6585, nuch tere slachtkalveren 4060. Melk- en kalfkoeien: aanvoer min der. handel traag, prijzen nauwelijks prijshoudend: guiste koeien aanvoer minder handel kalm, prijzen weinig verandering; jongvee aanvoer nor maal, handel rustig, prijzen moeilijk te handhaven; vette kalveren aan voer groot, handel gedrukt, prijzen als vorige week; nuchtere slachtkal veren aanvoer minder, handel rede lik prijzen vaster; schapen en lam meren: aanvoer kleiner, handel kalm, prezen ongeveer gehandhaafd: fok zeugen: aanvoer normaal, handel stroef, prijzen lager; lopers en big gen: aanvoer ruimer, handel redelijk goed, prijzen prijshoudend: slacht vee aanvoer gewoon, handel stuk, prijzen moeilijk te handhaven; slacht- zeugen aanvoer groter, handel rede lijk, prijzen minder. LErosCHENDAM, 9 juli. Groente. Kijenkomkommers A 41—48; idem 7e, 41idem C 29—34; idem krom 4751; kaskomkommers A 4043- idem B 32—37; idem C 23—28; toma ten A 800—870; idem B 790—850- idem C 750—790; postelein 17—22; spinazie 15—19; bospeen 47—64; sla 812; tuinbonen 813; andijvie 9 16; rode bessen 7583; bloemkool A 20—-28; idem B 1421; snijbonen 147 156; prinsèssebonen 115127. Prijs FORD Taunus met p.k. 60 motor f. 6390 N.V. HET MOTORHUIS MORSSINGEL IB TELEF. 24741 (4 lijnen) Ford. mee vlag en wimpel Steenhouwerij en Natuursteenhandel Specialiteit in GRAFMONUMENTEN HOGE RIJNDIJK 43 LEIDËN - TEL. 23281 2T Gevraagd: 1 maal per week werkster. Mevr. van Driesten. Wyttenbachweg 67. Oeestgeest. 2T Verhuur zonder chauf feur, 4-5-6 pers AU risk- verzekering De zaak met de grootst mogelilke ser vice. billlike tarieven Werkhoven'a luxe auto verhuur Van 't Holfstraat 11, Leiden, teL 22300. Een net meisje, 22 jaar. zoekt een vriendin, omge ving Voorschoten. Br. bur. v. a. blad onder no. 7160 S1 Bankstel, huiskamers en slaapkamers compleet te koop aangeboden, ge heel nieuw, wegens ver trek, (geen opkopers) Be taling kan geregeld wor den. Br. onder no. 8501 bur. v. d. blad. Op vacantie met de nieuwe met de beroemde D.K.W.-motor. 3 versnellingen pedaalstart voor- en achtervering bagagerek speciaal geschikt voor 2 personen Uit voorraad leverbaar Gemakkelijke betaling Rijwiel- en Motorhandel HAARLEMMERSTRAAT 295 Filiaal: KOREVAARSTRAAT 6 Levens- en Volksverzekeringsmaatschappij heeft in de Bollenstreek voor een actief man een ter beschikking. Bij de acquisitie-arbeid wordt voorlichting door inspecteur gegeven. Borgstor- ting vereist. De grootte daarvan zal naar omstan- digh eden worden bepaald. Brieven onder no. 7168 aan bureau van dit blad. Vrouwen die de Kmt- tax kennen breien nooit meer op de pennen l De Knittax breimachine oielt recht-averecht-patent er ontelbare patronen Inlich tingen Knittax-breiscnool Van dei Spek. Haarlem merstraat 196a. Leiden Tel K 171023214 CS* V.W zig-zag naaimach. van de „Victoria" Werke A G Neurenberg (Did sinds 1886. en de Carson als gewone huishoud neel machine lopen soepel en geluidloos! Uw adres Roovackers. Leemanstraai 31. Leiden, tel. 31324 Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een één-pers. vanaf f 19 50 twee-oers. vanaf f 28 50 Smits bedden en tapilten magaz. Mare 98. Vrouwen steeg 9. tel. 23913. Gevraagd: kantoor meisje voor eenvoudige administratie A. F. Mul der Zn.. Nieuwsteeg 33. Echtpaar 5355 jr, zoekt dito echtpaar om per Solex op vacantie te gaan van 3 tot 10 aug. b.v. Ve- luwe. Br. onder no. 8485 bur. v. d. blad. Kinderwagen reparaties Wii maken uw oude wagen als nieuw o.a bekleden, muiten, regenzeiltjes kap pen. chromen, enz. enz. Nieuwe kinderwagens keus uit meer dan 150 modellen Langezaal. Stille Riin 34. tuiden tel 26545 ADVERTEERT IN DIT BLAD

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3