S 0 Leiden biedt de tourist 's avonds géén recreatie SLWTtLGAT itofj, Je, &>JWÜ$TA[) Watervoorziening in Roversbroek Scherp E ra ff SE V 7] 's nachts pijn Leiden nam afscheid van oude en verwelkomde nieuwe directeur VVV WOENSDAG 10 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Ledenvergadering VVV VVV lijdt onder gebrek aan belangstelling De voorzitter van de V.V.V. te Lei den,, wethouder D. v. d. Kwaak te kende het jaa*- 1956 als een goed jaar voor het Vreemdelingenverkeer In zijn openingswoord gisteravond van de korte ledenvergadering (lie aan het afscheid van de heer Visser voor afging. Dit wil niet zeggen dat er niet veel te wensen overblijft: de belangstel ling van de Leidenaars voor hun V.V.V. kon wel groter zijn." Een zeer uitgebreid „testament" had de heer Visser in de vorm van een jaarverslag achtergelaten. De oud-directeur kreeg nog eenmaal de gelegenheid een jaaroverzicht voor te lezen. Wij vernamen o.m. dat in het af gelopen jaar 7.400 mondelinge, 5.200 telefonische en 2.000 schriftelijke in lichtingen door het bureau zijn ver strekt. Het museumbezoek in 1956 geeft het volgende getallen-beeld: 1955 1956 Rijksmuseum voor Vol kenkunde 27.500 32.607 Rijksmuseum van Oud heden 16.841 19.215 Stedelijk Museum „De Lakenhal" 25.600 40.000 Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Na tuurwetenschappen 2.000 2.400 Het Ned. Leger- en Wapenmuseum „Ge neraal Hoefer" 5.000 11.390 Rijksmuseum van Geo logie en Mineralogie 909 2.656 Het aantal leden van V.V.V. is ge lijk gebleven: 215. Gesproken werd in dit verslag ook over de onvoldoende hotel-accomoda- tie te Leiden, het gebrek aan recrea tie avonden, terwijl toch het bezoek van vreemdelingen aan Leiden voor Horeca-bedrijven en middenstand van groot belang is. „Geen vreemde ling kan dc verleiding weerstaan in Nederland inkopen te doen en zich culinaire genoegens te verschaffen. De Leidse hotels en restaurantsbeste- den in een jaar meer dan één miljoen gulden by slager, bakker of groente boer, melkboer of kruidenier. Dit geld rouleert door hee1 de stad en ieder pikt een graantje daarvan mee". Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden dr J. Keuning en E. Wijnans bij acclamatie herkozen. STUDIECATALOGUS R.-K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. De R.-K. Openbare Leeszaal en Bi bliotheek aan het Steenschuur heeft een nieuwe studie-catalogus voltooid voor de afdelingen aardrijkskunde, levensbeschrijvingen, geschiedenis en volkenkunde. Uit deze lange lijsten van studie boeken op de genoemde gebieden van wetenschapsbeoefening blijkt, dat de Kath. bibliotheek haar reeds aan zienlijke boekenschat stil-aan maar onverdroten uitbreidt. In deze cataloog vindt men boeken over bijna alle landen der aarde in 't bijzonder natuurlijk Nederland zowel wat haar tegenwoordige staat als haar geschiedenis betreft. Zeer uitgebreid is de rubriek le vensbeschrijvingen; ook aan de cul tuurgeschiedenis is een flinke plaats ingeruimd. LISSE Bij voortduring van de droogte een tank van de gemeente Pompen slaan baat niet Prof* dr Kloeke 70 jaar Prof. dr. G. G. Kloeke, hoogleraar in de Nederlandse taalkunde, over wie in dit blad enige tijd geleden ge schreven werd, naar aanleiding van het feit, dat hij werd onderscheiden met de gebroeders Grimm-prijs, is vandaag zeventig jaar geworden. Prof. Kloeke is vooral bekend door zijn studies van de dialecten in Ne derland en Duitsland. Vele publicaties kwamen van zijn hand. Wij noemen: „Een oud Sjibboleth: de gewestelijke uitspraak van het woord „heeft", „Handleiding bij het Noord- en Zuid- Nederlands Dialectenonderzoek" (sa men met prof. Grootaers) „De Hol landse expansie in de 16e en 17e eeuw en haar weerspiegeling in de Nederlandse dialecten", „Taai-atlas van Noord- en Zuid-Nederland", „Herkomst en Groei van het Afri kaans" en „Het taallandschap van de noordoostelijke provinciën". Gesinus Gerhardus Kloeke werd in Schagen geboren. Hij studeerde aan de universiteiten van Amsterdam, Groningen en Leipzig en promoveer de aan laatstgenoemde universiteit in 1914. Hij was lector in Hamburg, leraar Nederlands te Winschoten, Alkmaar .en Leiden, lector en privaat-docent in Hamburg en aanvaardde in 1935 het ambt van gewoon hoogleraar in ae Nederlandse Taalkunde aan de Leidse universiteit, als opvolger van prof. dr. J. H. Kern. Geen trainenmaar vergaderen! De senior-leden van de R.K. Korf balver. „Crescendo" worden herin nerd aan de alg. jaarvergadering van vrijdag a.s.; de training op die avond vervalt. Voor degenen die het niet meer weten: Deze gezellige on- der-ons-vergadering wordt gehou den in het clubhuis „Het Profje" bij de speeltuin van Professoren wijk om 8 uur. Koffie gratis! Elektrische installaties Psychologisch Laboratorium. De rijksgebouwendienst te 's Gra- venhage heeft het aanbrengen van elektrische installaties in het Phy- siologisch Laboratorium te Leiden na onderhandse aanbesteding gegund aan de laagste inschrijver Elektro Technisch Bureau lemco te Leiden voor 435:400. POTLOOD en GEEST KJ T1 s h S3 EÉ •V Jl j£_ KI m é- 1 m 5 Kfl JL 12 ES D HD 01 fi R 9^ m m m m si 23 pr Ib ES vt 7 E LH Lij No 521. Horizontaal; 1. muziek noot, 3. gem. in N. Brab., 6. voeg woord, 7. hoofdingang, 11. maand van het jaar, 13. telwoord, 15. gebod, 16. vreemde munt, 17. landman, 18. maanstand, 20. muzieknoot, 21. vis, 25. schoeisel, 27. munt in China, 28. water in Utrecht, 29. slede. Verticaal: 2. voorzetsel, 3. bid (Lat.), 4. plaats voor dieren, 5. iemand die treitert, 6. oude lengte maat, 8. voorzetsel, 9. atmosfeer (aflc.), 10. gesneden ram, 12. Nederl. schilder, 14. vernis, 15. gesneden steen, 19. gem. in N. Brab., 21. foei, 22. dorpje onder de Ov. gem. Grams- bergen, 23. teken in de dierenriem, 24. welaan, 25. muzieknoot. 26. berg plaats. Oplossing morgenavond. Oplossing No 520. Horizontaal: 2. gamma, 6. ido, 8. ren, 10. lamp, 12. Leen. 13. Sr, 14. adé, 16. na, 17. droes, 18. pa, 20. Inn, 21. os, 23. Alda, 25. stop, 27. rei, 29. ara, 30. kraam. Verticaal: 1. pils, 2. gom, 3. ma, 4. are. 5 Anna, 7. dar, 9. een, 11. paria, 12. Lecns, 15. Don, 18. part, 19. ale, 21 oor, 22. spar, 24. dik, 26. tam, 28. ga. DE HEER I. HARTEVELT 40 JAAR BIJ CLOS EN LEEM BRUGGEN. Heden herdacht de heer I. Harte- velt zijn 40-jarig dienstverband bij de N.V. Clos en Leembruggen alhier. De jubilaris, die chef is op de afde- linghaspelkamer, werd door mar C. J. Leembruggen in diens privékantoor gehuldigd. Naast het gebruikelijke geschenk onder couvert ontving de jubilaris nog enkele mondelinge en stoffelijke blijken van waardering van collega's, het personeel van zijn afdeling en van het jubileumfonds, waarvan de jubilaris voorzitter is. Prof. dr H. Kramer, oud-hoogle raar aan de Leidse universiteit en oud-directeur van het Oecumenisch Instituut van de Wereldraad van kerken te Bossey bij Cenève, is uit Amerika, waar hij gastcolleges heeft gegeven, in Nederland teruggekeerd. Hij zal volgende maand nog een reis maken naar Singapore, waar hij eveneens voordrachten zal houden. Prof. Kramer zal op zijn verzoek worden ingeschakeld bij de oplei ding van de hervormde kerk „Kerk en Wereld" te Driebergen en zich daar met ingang van 1 oktober a.s. metterwoon vestigen. Het propageren van het verzame len als nuttige en culturele vorm van vrijetijdsbesteding is één van de doel stellingen van de Nederlandse Ver eniging „De Verzamelaar". Vooral de laatste tijd blijkt er meer en meer belangstelling te bestaan voor het •bijeenbrengen van de meest uiteen lopende collecties. Contact met andere verzamelaars van eenzelfde object om door uitwisseling van gegevens en materiaal tot een betere verza meling te komen is hierbij doorgaans een eerste vereiste. Dit levert echter voor velen moeilijkheden op. Tenein de hierin te voorzien organiseert de Nederlandse Vereniging „De Verza melaar" thans door het gehele land maandelijkse ruilbeurzen. Zowel in Groningen, Hilversum en Amers foort, als in Arnhem, Nijmegen, Apel doorn en Bussum worden deze beur zen druk bezocht. Aanstaande donderdagavond vindt een dergelijke beurs plaats in Leiden en wel in café „De Valk", Morssin gel, hoek Stationsweg. Aanvang 19.30 uur. Naast postzegels worden hier o.m. zaken gedaan in lucifersmerken, suikerzakjes, historische prentbrief kaarten, sigarenbandjes, soepmer- ken en leeswijzers. Burgerlijke Stand Geboren: Frederik zn van J. L. Mulder en A. Brander; Johannes Gijsbertus zn van J. van der Zeeuw en E. Bleijie; Lilian Johanna Maria dr van C. M. L. Homan en J. Samson Arend zn van T. Vlieland en C. C. W. van Duijn. Wilhelmus Cornelis Jacobus zn van W. G. Zuidhoek en P. A. van Doorn. Johannes Gerardus zn van A. H. Disseldorp en W. C. Ho- genboom. Neeltje dr van J. de Jong en A. van der Vecht. Dirk zn van G. Lieftink en G. van Keeken. Jenneke dr van M. J. Ramp en M. van Wil- legen; Maria Johanna dr van J. H. Bizot en M. P. van Kempen. Overleden: P. van Bemmelen 26 jr man. C. Hundersmarck 61 jr man; P. van der Heiden 55 jr, echtgenote van P. Staring. J. Plokker 63 jr man. J. Möhle 59 jr man. D. Dreef 56 jr man. Vrijdagmorgen 12 juli van 11.05 tot 11.35 uur zal door de VARA over Hilversum I. een Schubertprogram- ma worden uitgezonden, geheel sa mengesteld uit opnamen van de zan ger Henri Welbooren. Het program ma bestaat uit de liederen: Liebes- botschaft, Aufenthalt, Das Fischer- madchen, Am Meer, Der Doppel- ganger, Die Forelle, Der Erlköning en Der Musensohn. De pianobegelei ding in deze opnamen werden ver zorgd door Jan Nederpelt. Stedelijke K.A.V. met bus mee. De dames van de stedelijke KAV, die morgen een uitstapje maken, worden verzocht tijdig aanwezig te zijn op het Stadhuisplein, omdat de bus om precies kwart voor acht 's morgens vertrekt. Circus Knikkebeen. Alle artisten worden donderdag middag om 5 uur verwacht in het gymnastieklokaal aan het Pieters kerkhof. en aldoor wakker "AKKERTJES" helpen direct OUD-STATIONSCHEF OVERLEDEN In de ouderdom van 83 jaar is te Leiden vrij plotseling overleden, de heer J. Groot, gepensioneerd sta tionsambtenaar, oud-dienstdoende chef der Nederlandse spoorwegen. Van de 40 jaar dat de heer Groot bij de Ned. Spoorwegen in dienst was, is hij meer dan 30 jaar als dienstdoende chef werkzaam geweest op het sta tion te Leiden. Meer dan 23 jaar was de heer Groot voorzitter van de Bond van gepensionneerde spoor-, tram- en ander vervoerspersoneel afdeling Leiden. Leidse Agenda WOENSDAG Holland Festival. Bachconcert Pieterskerk 8.15 uur nam. DONDERDAG. Donderdagavond om 8 uur wordt er in het r.-k. Lyceum, Mariënpoel- straat 4, een Indonesische avond ge houden. Er zijn verschillende attrac ties en gratis entree voor alle be langstellenden. Holland Festival. Spaans ballet. Schouwburg. 8 uur nam. Ruilbeurs. Café „De Valk", Mors singel hoek Stationsweg. Aanvang 19.30 uur. VRIJDAG World Federation of Aquarists. Opening congres 9.30 v.m. Aula Uni versiteit. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waarge nomen door: Apotheek Van Driessum, Mare 110, el. 20406; Apotheek Zuider Lammenschar.sweg 4, tel. 23553. Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 512 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The man with the golden arm", volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Wilde vruchten", strikt volwassenen. Trianon: „In de bus van Coronado", alle leeftijden. Rex: „Attack", 18 jaar. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. In verband met enkele (tenden tieuze) courantenberichten van de laatste weken met betrekking tot de watervoorziening in de Rovers broekpolder, acht het gemeentebe stuur van Lisse het vooropstel lende, dat het de ontwikkeling in diverse opzichten van de Rovers broekpolder een urgente zaak acht nodig en nuttig op de volgende punten te wijzen. 1. Reeds jaren geleden is over wogen, of de Roversbroekpolder van waterleiding zou kunnen worden voorzien. In 1952 raamde de directie van de N.V. Keurings-instituut voor waterleidingsartikelen de kosten van het leggen van een waterleidingbuis en van het maken van een veertigtal huisaansluitingen reeds globaal op i 80.000.—. Het spreekt vanzelf, dat een der gelijke uitgaaf onrendabel is en daar om xis door het gemeentebestuur aan gedeputeerde staten verzocht, om het betreffend gebied bij de zgn. onren dabele gebieden in te delen, waar door eventueel een rijksbijdrage in de kosten zal worden ontvangen. Op dit verzoek is evenwel door de pro vincie en het rijk niet ingegaan. 2. In 1952 is door het gemeente bestuur gunstig beschikt op een ver zoek van het bestuur van de Rovers- broekpolder om op kosten van dc ge meente een pomp te laten slaan ten einde te onderzoeken, of er behoor lijk (pomp)water zou zijn te verkrij gen. Deze proef is slechts gedeelte lijk geslaagd, want het opgepompte water bleek bij onderzoek niet fraai te zijn, al was het uiteraard beter dan niets. Het bacteriologisch onder zoek leverde evenwel een dergelijk resultaat, dat de inspecteur van de volksgezondheid adviseerde geen put ten te laten slaan. Het gemeentebestuur achtte het echter in verband daarmede niet ver antwoord om van gemeentewege pom pen te laten slaan, daar het vanzelf sprekend door het zelf scheppen van zodanige accomodatie tevens de ver antwoordelijkheid zou aanvaarden voor de eventuele gevolgen van het gebruik van voor consumptie niet vol ledig geschikt water. Hiervan is het bestuur van de Roversbroekpolder mededeling gedaan. Nadat enkele bewoners van de Ro- Versbroekpolder later op de zaak wa ren teruggekomen, hebben burge meester en wethouders niettemin aan de raad voorgesteld van gemeente wege 2500 beschikbaar te stellen ten einde de bewoners van de Rovers broekpolder zelf in staat te stellen enkele putten te slaan. Hierdoor zou de normale toestand ontstaan, dat bewoners van huizen, welke vanwege hun afgelegen ligging niet op het wa terleidingnet kunnen worden aange sloten, zelf voor eigen rekening een pomp slaan. Het gemeentebestuur zou dan nooit het verwijt kunnen tref fen, dat het water uit gemeentelijke waterpompen ondeugdelijk is. Tegen de votering van het betref fend krediet is weliswaar door ge deputeerde staten geen overwegend bezwaar gemaakt, maar het college stelde de goedkeuring afhankelijk van een gunstig advies van de inspecteur van de volksgezondheid. De inspecteur van de volksgezond heid nu heeft in een zeer uitvoerig schriftelijk advies (gedateerd 19 mei 1953) het gemeentebestuur ontraden om een noodoplossing als het slaan van waterputten te bevorderen. De gehele aangelegenheid is des tijds herhaaldelijk door de gemeen teraad in openbare vergaderingen be handeld en de uiteindelijke conclusie ook van de gemeenteraad is overigens geheel in overeenstemming met het advies van de inspecteur van de volksgezondheid geweest, dat hoezeer de urgentie van de toestand ook werd ingezien, van gemeente wege niet de verantwoordelijkheid kon worden aanvaard om een water voorziening te gaan treffen, welke niet strookte met de moderne ziens wijze omtrent een hygiënische wijze van drinkwatervoorziening. 3. Uit bovenstaande uiteenzetting moge dus blijken, dat van gemeente wege aan het probleem van de wa tervoorziening in de Roversbroekpol der reeds in het verleden zeer serieus aandacht is geschonken en dat dit vraagstuk is terug te brengen tot de bestrijding van het in ons land helaas nog vrij veel voorkomende kwaad, dat bij langdurige droogte waterge brek ontstaat voor degenen, die dooi de excentrische bebouwing normaal op de regenwatervoorziening zijn aangewezen. 4. Blijkens een bij het gemeente bestuur van Lisse ingekomen schrij ven heeft het bestuur van de Rovers broekpolder nadat er enkele jaren officieel geen enkele klacht bij het gemeentebestuur is ingediend op 5 juni jl. besloten, om opnieuw een schrijven tot het gemeentebestuur te richten om een noodoplossing te tref fer. voor het waterleidingprobleem in die polder. De bedoelde brief is dateerd 25 juni '57 en ter secretarie ingekomen op 1 juli 1957. In couran ten is er het gemeentebestuur een ernstig verwijt van gemaakt, dat de brief op 3 of 4 juli nog niet beant woord was. 5. Medegedeeld kan worden, dat burgemeester en wethouders in hun eerste vergadering na het inko men van de onder 4 bedoelde brief inmiddels besloten hebben: le. alsnog op de kortst mogelijke termijn na te gaan, of het mogelijk is een minder kostbare voorziening te treffen als door de N.V. Keurings- Vóór honderd jaar Uit de Leysche Courant van Woensdags 10 Julij 1857. Uit de Gemeenteraad. Gelet op het rapport van Burgemees ter en Wethouders is besloten het verzoek van: Benjamin Hartog Vos, Vellen- blooter, le met S tegen 7 stem men niet in te willigen zyn ver zoek om vellen te mogen droo- gen en hangen over de leuning der brug van de Heerengracht tusschen de beide Groenestegen en 2e met 12 tegen 3 stemmen toe te staan zyn verzoek om vel len te mogen blooten voor zyne woning op de Heerengracht, mits hy eenen houten burrie leggen op den kant van de wal, en hy voorzigtigheid aanwende ten opzichte der passanten, door zyne tafels zoo digt mogelyk aan 'n kant van den wal te plaatsen. De Tour de France Hedenmiddag 12.15 uur zijn de 70 overgebleven renners vertrokken voor de 13e etappe, van Marseille rrar Ales, een atjtand van 160 km. Bij de vliegende controle te Mar- tigues (29,5 km) had een kopgroep van tien renners een voorsprong van 3 min. 5 sec. op het grote pelo ton, dat werd aangevoerd door de drager van de gele trui, de Franse nationaal Jacques Anquetil. De kopgroep bestond uit de vol gende renners; de Fransen Darri- gade, Bauvin, Stablinsky, Barone en Groussard, de Belg Adriaenssens, de Nederlander Piet van Est, de Zwit ser Favre, de Spanjaard Lorono, de Italiaan Defilippis. De renners hadden een achterstand van 10 minuten op het tijdschema. De Duitser Friedrich (gem. Luxem burgs-internationale ploeg) heeft na 10 km de strijd gestaakt, nadat hij bij een val was gewond. Er zijn nog 69 renners in de koers. instituut voor waterleidingartikelen indertijd is voorgesteld zulks in ver band met aan de markt gekomen nieuw buizenmateriaal; 2e. na te gaan hoeveel van de 40 in de Roversbroekpolder staande woningen inderdaad op de waterlei ding zullen worden aangesloten, daar hieraan voor de bewoners niet onbe langrijke kosten mede gemoeid zijn en bij vroegere besprekingen is geble ken, dat een aantal bewoners zelfs niet bereid bleek om een betrekke lijk gering bedrag bij te dragen in het slaan van de waterpompen, daar zij over behoorlijk water beschikten en 3e. een noodvoorziening te treffen ln dier voege, dat zolang de huidige droogteperiode voortduurt met een tank de bewoners van de Rovers broekpolder van drinkwater zullen worden voorzien. Met deze waterdistributie is op maandag 8 juli 1957 een aanvang ge maakt, nadat besprekingen over het lenen van grote tanks met succes wa ren bekroond. De heer Jan Visser, oud-directeur van de Vereniging voor Vreemdelin genverkeer te Leiden, die eigenlijk al sinds mei van dit jaar geen Leide- naar meer is en zelfs geen Nederlander, omdat hij zich metterwoon in België heeft gevestigd, was gisteravond tóch nog eenmaal directeur van de Leidse V.V.V. Op deze wijze kreeg Leiden de kans afscheid te nemen van deze dynamische figuur, die voor Leiden was, wat de paprika voor de gou lash is. Na de korte vergadering van de vereniging sprak wethouder D. van der Kwaak voorzitter van de Leidse V.V.V. de heer Visser, die voor deze gelegenheid vergezeld was van vrouw en zoon, toe. en mr J. Drijber, voorzitter en se cretaris van de 3 October-vereniging, de oud-commissaris van politie te Leiden, de heer J. R. Meyer, de heren H. de Wilde en M. B. de Jong, resp. voorzitter en secretaris van K. O., afgevaardigden van V.V.V, uit de om geving, de heer J. G. J. Verhey van Wijk, voorzitter van het departement Leiden van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, een deputatie van het Rijnsburgs Corso-comité, jhr W. Boreel alge meen directeur van de A.N.V.V., de Hartelijke woorden in „üe Turk" De heer Van der Kwaak had het over de periode va nde vijf V's: Vis ser van V.V.V. Sinds 1945 is hij directeur geweest, zijn optreden werd gekenmerkt door grote liefde voor het werk. De heer Van der Kwaak sprak over de „Zonnige Visser", sprekend over diens blijvende opgewektheid en de gave om met arm en rijk, jong en oud om te gaan. Een herinnering neemt het echtpaar Visser mee, bei den kregen een bloemenhulde. De oud-directeur, zelf aan het woord, besefte nu eerst goed wat hij te Leiden ging achterlaten. Veel vrienden, prettige mensen, goede re latiesbijna zou hij van zijn be sluit te vertrekken terugkeren in dien dir nog mogelijk ware. Ook hij legde de nadruk op de prettige sa menwerking, vooral memorerend, dat er in de twaalf jaar van zijn di rectoraat in Leiden nooit één hard woord is gevallen, noch in ..de relatie met het bestuur noch met de leden. Ook de medewerking van „the man in the street" was altijd zeer opwek kend. „Deze tijd in Leiden is een feesttijd geweest", aldus tenslotte de heer Visser. Kij sprak ook een woord van wel kom tot zijn vaste opvolger in Lei den, de heer G. van Weelde, die deze middag tot nieuwe directeur van de Leidse V.V.V. werd benoemd. Handdrukken. Velen drukten hierna de oud-direc teur de hand: de burgemeester van Leiden, jhr mr F. H. van Kinschot, wethouder J. van Schaik, de onder voorzitter van de Kamer van Koop handel, de heer C. F. Meerpoel, en de secretaris van de K. v. K., mr G. Branderhorst, raadsleden, de he ren J. C. J. Lambermont en J. H. v. d. Kloot, resp. voorzitter en secreta ris van de Leidse Middenstandscen trale, mr Ph. J. de Ruytet de Wildt, heer O. v. d. Gronden, hoofd binnen land van de A.N.V.V., mr R. H. Woltjer, directeur van de provin ciale V.V.B., jhr J. Vet, voorzitter van de vereniging van directeuren van de V.V.V., ae heer J. N. Striker, directeur van de V.V.V. te Amster dam, de heer M. Weima, directeur van de Markt- en Havendienst en -ie heer F. Verstegen, namens de Vebo. De foto laat zien de oude (links) en de nieuwe directeur van de V.V.V. te Leiden. De nieuwe directeur van de Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer te Leiden ,de heer G. van Weelden is sinds drie jaar directeur van de Federatie van V.V.V.'s in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal. Hij is gepensioneerd en in Indië com missaris van politie geweest. De heer Van Weelden is 52 jaar oud. Hij woont in Oudorp bij Alk maar.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2