mm René Privat won rustige elide etappe van de Tour Het gokje op de |f| Tourwinnaar 1957 Wim van Est en verbeterde werd derde zijn positie Rumoerige honkbalwedstrijden om het Europese kampioenschap P.T.T. wint fbiil Tour DINSDAG 9 JULI 1957 DB LETDSE COURANT PAGINA 5 monotoon ontwikkeld. Geen der renners wenste enig initiatief te nemen voor de slotfase was bereikt. Ruim honderd ki lometer bleven de coureurs, die 's mor gens reeds om tien voor half acht ver trokken, in een rustig wandeltempo bij- (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) CANNES.. 8 juli. De aanduiding berg-étappe begint langzamerhand veel van haar betekenis te verliezen in deze Ronde van Frankrijk. Want in de beide Alpenritten, die nu zijn afgelegd en een, af en toe zichtbaar genietend van waarin enkele cols van betekenis waren het woeste berglandschap, waardoor zij opgenomen, heeft de strijd zich niet zo reden. Hoe kalm de strijd was typeerde ontwikkeld als de organisatoren zich dat Piet van Est. toen hij na een verfns- hadden voorgesteld. Het gevecht in de sing bij een pomp zijn hoofd door het étappe van vandaag, een 286 km. lange raam van onze auto stak: „Ik heb me rit langs de grimmige pracht van woeste even lekker wakker gemaakt, man ik steenmassa's en door struikgewas naarsliep bekant...." het kleurrijke en feestelijke Cannes-aan Slechts eenmaal bleek een klein groep- de Middellandse Zeekust, is namelijk je renners dwaze plannen te koesteren, evenmin als zondag er een op pure klim- Onder hen was natuurlijk Roger Has- capaciteiten geworden. Daarvoor ont- senforder, die na 37 km. met zeven an- breekt in deze tour de klasse van wer- dere renners wegsprong juist op een kelijke campionissimi, de klasse, die het moment, waarop Jean Bobet, zoals vele evenement nodig heeft om op charme renners op deze rustige dag, even langs en romantiek te kunnen bogen. De heer Goddet weet dat, maar hij de kant van de weg was gaan staan. De aanval reikte niet ver: de acht vluch telingen bouwden een voorsprong van enkele honderden meters op en lieten zich toen weer snel, na twee kilometer al, op het peloton terugvallen. Astrua gaf het op De Col d'Allos de enige berg van betekenis, nu de wedstrijdleiding de on begaanbare Col de Vars uit het par- is machteloos. Zijn grootste iavoriet, had geschrapt - heeft de kwali- Louison Bobet, weigerde deel te nemen tellan der renners wel geselecteerd, on dat hij voorvoelde, dat dit een merk- m?ar een beslissende ontwikkeling waardige ronde zou worden, een ronde leIdda zij toch met. Het hoogteverschil waarin m feite geen plaats meer is voorv?n ruim 1100 meter moest over een kopmannen. Louison wenste zijn repu-ffstand van 2° km. over smalle en gril- tatie niet op het spel te zetten en hü 'lge maar goed geasfalteerde wegen wor- heeft het juist gezien. De directeur van daI> genomen. Slechts een twint gtal ren de tour verloor bovendien vroegtijdig ners veJdoar het contact met de hoofd- nog enkele andere troeven: Charly Gaul, I e-fP- Onder hen waren de Italiaan met zUn beminnelijke glimlach, de Belg g f? Cario Ast™a en de Tred de Bruyne. de Spanjaarden Mipiel g* ,da„n°°J, Poblet en Frederico Bahamontes en fei telijk ook de Italianen Nencini en De- filippis, die reeds naar een dusdanige achterstand zijn gedreven, dat zij nog slechts een figurantenrol vervullen. De elfde étappe is gewonnen door René Privat, de vroegere drager van de gele trui. Hij 'bereikte Cannes in gezel schap van Nello Lauredi en onze land genoot Wim van Est, die zich respectie velijk als tweede en derde klasseerden. De uitslag was typerend voor het karak ter van de étappe: een lange, slopende rit, waarin kracht en uithoudingsvermo gen de belangrijkste factoren .waren. Want de Col d'Allos, een 2234 meter hoge berg van de eerste categorie, zou ondanks de grillige bestijging en af daling geen beslissing brengen, dat had den de renners snel ingezien. Daarvoor was de Alios te vroeg in het parcours opgenomen (120,5 km). Men kon van de toch reeds vermoeide renners niet verwachten, dat zij zich in slopende solo acties over 160 km zouden uitputten. Piet sliep Opdevlakkeweaisde snelhejdyan de Wonde gem35-45km peruur 80-85%y.d.elappe- cwerwinningen worden behaald inde eindsprint KomrderennerlOTb la ter binnen dan de rijd vandewinnaardan is hij uitgeschakeld Door het rijden vd. da gelijkse ere ronde wordtderoute totaal feiteliik40-50kmlanqer Dagel ijks trekt de Ron de door gem55plaalse fel Tijdens de Ronde be- liter water Gian Carlo Astrua en de Nederlanders pijn gekweld. Piet van Est (lekke band), Gerrit Voor- ting en tenslotte anderhalve kilometer voor de top, ook Michel Stolker. De Italiaan staakte spoedig de strijd en daarmee was het aantal deelne mers teruggebracht tot 73. want de Zwitser Clerici startte niet in Briangon. langs de lavendeltuinen, de palmbomen en de zonnig geklede toeschouwers, had voor hen geen moeilijkheden. Onderling grapjes makend en af en toe kijkend naar de knappe meisjes langs de weg, vervolgden zij hun „tocht", tot de Col de Saint Cézaire (500 meter hoog) be reikt werd, een berg van de derde cate gorie. Toen. 27 km. voor de finish, werd de strijd opeens ernstig. De Belg Jans- Mocilijke rit Voor Piet de Jongh is de rit zeer moeilijk geworden. De wonden, die hij zondag had opgelopen bij een val op de Tamie, waren bedekt met witte lagen verband; nochtans deed iedere duw op de pedalen hem veel pijn. Op de Alios geraakte hij spoedig achter en het ver schil met het peloton, waarvan Bergaud van de Franse nationale ploeg (opnieuw) als eerste de top bereikte, groeide in de afdaling tot ruim 16 minuten. De coureur uit Made was nerveus en zon der zelfvertrouwen vandaag, kennelijk met zijn gedachten nog bij zijn pijnlijke valpartij. Uiterst voorzichtig stuurde hij tijdens de afdaling door de bochten, ook wanneer hogere snelheden beslist moge lijk waren. Hij werd dan ook gepasseerd door de Italianen Baroni en Tognaccini, die de top enkele minuten na hem had den bereikt. Achter De Jongh worstel den nog de vandaag zeer kwetsbare re gionalen Million en Lampré. De Jongh was echter fortuinlijk: vóór hem was een hoofdmacht, die de krach ten wensten te sparen. Het was al merk waardig geweest, dat het verschil tus sen de uitersten Bergaud en Lampré na de bestijging en de afdaling van een berg van de eerste categorie sléchts 8 minuten bedroeg, nog opmerkelijker was, datde sterkste coureurs aan de voet van de Col een algehele hergroe pering toestonden. Vijf kilometer na de afdaling waren alle renners weer bijeen, met uitzondering van Baroni, Tognac cini, De Jongh, Million en Lampré. De Italianen bereikten het peloton spoedig; onze landgenoot had toen een achterstand van vijf minuten. Maar zijn zelfvertrouwen groeide weer en opge zweept door Kees Joossen in de liaison wagen, een plaatsgenoot van De Jongh, ontwikkelde hij een tempo, dat dat van het peloton overtrof. Na 53 km. her kreeg De Jongh tenslotte, met een brede glimlach en onder luid getoeter van de volgwagens, de aansluiting met de hoofd macht. Het was een knappe prestatie geweest, maar hij had deze beslist niet kunnen verrichten als het peloton enige strijd had laten zien. Opnieuw een achterstand Gedurende de rit langs de oevers van het onwaarschijnlijk smaragdkleunge stuwmeer, waarin enkele jaren geleden naai die zijn eerste tour rijdt, het dorpje Digne onder veel protesten kan behalve een vlakke De Fransman René Privat, die de 286 km. in 9 uur, 18 min. en 59 sec. reed. Op de foto ziet men Privat, die de finish te Cannes passeert. Rechts de Nederlan der Wim van Est, die als derde eindigde. (Telefoto: ANP*. van zijn bewoners is „verdronken", kon den De Jongh, Million en Lampré, die eveneens hun achterstand hadden weg gewerkt, zich nog handhaven. Zij waren weliswaar niet betrokken bij een uit loopping van Hassenforder, Defilippis, Bergaud, Priva, Chaussabel. Nello Lau- ww v„c,6 redi en Padovan, maar dat had geen67.14.12; 5. Jean'Bobet (lie de France) fatale gevolgen omdat die na ruim twee 67.15.30; 6. Wim van Est 67.17.07 op kilometer weer was afgeremd. De be-13.57; 7 Rohrbach iN.O.C.) 67.19.21; 8 stijging van de Col de Luez (na 2011 Mahé (Ft.) 67.20.39; 9. Planckaert (Bel- km.) werd hen echter wel fataal. Het gië) 67.23.04; 10. Schellenberg (Zwits.); Uitslagen en klassementen Uitslag elfde étappe van Briangon naar Cannes (286 km.): 1. Privat (Fr.) 9 uur 18 min. 59 sec. met bonificatie 9.17 59; 2. Lauredi (Z.O.) z.t. met bonificatie 9.18.29; 3. Wim van Est (Nederland) 9.18.59; 4. Christian (Zwits.) 9.20.07; 5. Padovan (It.) z.t.; 6. Picot (W.) 9.20 53; 7. Barone (lie de France); 8. Nencini (It.); 9. Voorting; 10. Planckaert (Bel gië); 11. Bauvin (Fr); 12. Hoorelbeeke (lie de France); 13. Anquetil (Fr); 14. Keteleer (België); 15. Sabbadini (Z.W.); 16. Thomin (W.); 17. Cerami (België); 18. Dotto (Z.O.)19. Janssens België) 20. Forestier (Fr.), allen z.t.; 45e. Piet van Est 0.25.46; 49e Kersten z.t.; 50e. Stolker z.t.; 72e. De Jongh 9.51.26. Algem. klassement: 1. Anquetil (Fr.) 67.03.10; 2. Forestier (Fr.) 67.07.12; 3. Picot (W.) 67.10.27; 4. Janssens (Belg.) hoogteverschil was niet bijzonder groot. 330 meter, en de berg beslist ook niet moeilijk te beklimmen. Maar toch ge raakte De Jongh opnieuw los en toen begon voor de door pijn en vermoeid heid gesloopte knaap opnieuw een moei lijke strijd. Hij arriveerde op de top met een achterstand van 5 min. op BeA gaud, Queheille en Nencini, die zich in deze volgorde voor het bergklasse- ment plaatsten. Nu reed hij in gezel schap van Million. Het was voor De Eigenaardige beslissing en molestatie van de scheidsrechter Zondag zijn de Mannheim de wed- om hem te molestreren. Claus Heimig, strijden om het Europees kampioen- die in het verre veld speelde, was ook schap honkbal begonnen. Het blijkt er direct in de vechtende groep en h! ont- daar alles behalve rustig aan toe te zag zich niet de scheidsrechter i zijn den! hetgeen o.m. bleek uit 'n zeer I over de omheining om hun landgenoot late omzetting van de wedstrijden. I te ontzetten, waarna het incident in een De Nederlanders hoorden eerst, dat J hevige vechtpartij ontaarde. Met moeite zij zondag niet zouden spelen. Óp de kon de Amerikaanse coach William vergadering van de F.E.B. hebben Italië McGoffey. die de scheidsrechter onmid- sens stoof als eerste over de top, ge volgd door Barone en Nencini het was de inleiding voor de beslissende aanval. 'Wim van Est demarreerde on verwacht en hij kreeg daarbij steun van Lauredi, Privat en de Italiaan Padovan, die later door een lekke band terug viel. Het gehele peloton werd door deze aanval versplinterd. Overal zag men renners, die krampachtig poogden hun positie te handhaven. Dat kon evenwel beslist niet tegen de kracht van het trio Van Est, Privat, Lauredi. Er onstonden opeens zeer grote verschillen. Achter de kopgroep worstelde, alleen, de Oosten rijker Christian, lid van de Zwitserse formatie; daarna volgde op ruim ander- halve minuut een groepje, waarvan Ger-1 g™ - i masker te lijf te gaan. Claus ..elmig rit Voortuig deel uitmaakte. De overige i £>e organisatie is er zeer slecht het- is bestuurslid van de Duitse honkbal- Nederlanders waren veel verder terug- geen trouwens niet de eerste maal is bij bond. De Belgische spelers, die bij de geworpen. Zij zaten in een ploegje, dat door Duitsers georganiseerde wedstrij- wedstrijd aanwezig waren, sprongen Cannes met een achterstand van bijna zeven minuten bereikte. In de eindsprint op de brede boule vard voor de haven van Cannes, waar duizenden mondaine badgasten zich had den verzameld, was Wim van Est uiter aard kansloos tegen de sprintsnelheid van Privat en Lauredi. Het is bijzonder jammer, dat in de Nederlandse ploeg geen der renners de capaciteiten van een groot sprinter heeft; vele keren zijn onze landgenoten al in deze ronde i gegaan in de beslissende aanval, geen enkele maal echter leidde dit tot een zege. De aanval van Wim van Est was belangrijk voor zijn positie in de alge mene rangschikking. Hij won namelijk twee minuten terug op Jacques Anquetil, en bereikte de zesde plaats in het in dividueel klassement. Spanje zich heftig verzet tegen het nieuwe schema en hiervoor hebben de Duitsers moeten zwichten. Daarom werd op het laatste moment de wedstrijd NederlandItalië zondag toch nog gespeeld. Een uitslag van de wedstrijd kunnen wij echter niet mel den, want het werd een wedstrijd met incidenten. Nederland had na drie slagbeurten een voorsprong van 30 genomen, doch in de vierde innings staakten de Italia nen de strijd onder protest. Op een speciaal daarvoor belegde vergadering is de kwestie betreffende de wedstrijd NederlandItalië behan deld. Het protest van Italië werd toe gewezen en bepaald werd, dat de wed strijd morgen in zijn geheel zal worden overgespeeld. Een volkomen onbegrij pelijk besluit, waarbij alle overwegin gen van sportiviteit terzijde werden ge schoven. Maar het is nog niets vergele ken bij hetgeen zich op deze tweede dag van het Europese honkbalkampioen schap afspeelde in de wedstrijd Neder landDuitsland. De onzen hadden door voortreffelijk slaan en bijzonder goed werpen van Smidt na één slagbeurt een 3-0 voor- °P da e<Ts,.e plaals m. ''"d^la"f; sprong genomen en daar op Iedere bal™en' eP ,was een van de Duitse' werper Claua Heimig Verhoef. <tede_ «re-ronde ™oeh«W_en. werd „geslagen liet de coach van de Duitse ploeg zijn broer Jurgen in het veld komen. Doch ook voor hem hadden de Nederlanders geen respect en in een ommezien was de stand door honksla- gen van Lukkien en Jole en door fouten van een in paniek geraakt Duits binnen- dellijk verdedigde, orde in de chaos scheppen. De wedstrijd werd door de scheidsrechter gestaakt en zal waar schijnlijk door Nederland met 90 ge wonnen worden verklaard. Ofschoon zich in iedere wedstrijd in cidenten voordoen was dit toch wel het ergste wat wij ooit hebben meegemaakt. En een levenslange schorsing van meer dere Duitse spelers zou nog een zachte straf zijn. Wij menen echter te mogen betwijfelen of de Duitse bond tot derge lijke maatregelen zal overgaan en het zal ons niet verwonderen als wij de bel hamels morgen tegen Spanje weer „rus tig" in het veld zien staan. WIELRENNEN SCHALK VERHOEF WINT DE RONDE VAN ZEELAND. Schalk Verhoef, de sterke renner uit Rotterdam, heeft de Ronde van Zeeland op zijn naam gebracht. In de laatste etappe van Hoedekenskerke naar Hein- kenszand. 178 km., wist hij de Zeeuw Jaap Huissoon op de streep te kloppen. Door deze overwinning nestelde hij zich Op de tweede plaats in het algemene klassement kwam Kees van der Sande uit Halsteren, die eveneens in de kop groep van acht man over de eindstreep ging. Evenals in de tweede rit viel de beslissing vrij snel. Na amper 10 km. buiten Hoedekenskerke ontsnapten drie man uit het peloton. Dat waren de ze bratrui Verhoef, de Brabander Van Steen en de Zeeuw Rentmeester, die di- sliding op het thuishonk. Qnmiddellijk *7" r. M ging de Duitse catcher Hoffmann. die E? Tiee had zich reeds in de wedstrijd tegen België 39 .km "n de rooetinge hha„? v zich een groep van zes man van het wedstrijd tegen België als een zeer onsportief speler had laten kennen, de scheidsrechter te lijf. Dit was het sein voor de gehele Duitse ploeg 67.23.42; 11. Nencini (It.) 67 23.54; 12. Lorono (Spanje) 67.27.25; 13. Bauvin (Fr.) 67.27.50; 14. Christian (Zwitserl.) 67.29.15; 15. Lauredi (Z.O.) 67.29.47; 16 Thomin (W.) 67.30.34; 17. Dotto (Z.O.) 67.31.40; 18. Barone (lie de France) 67.32.28; 19. Hoorelbeeke (lie de France) i 67.34.33; 20. Defilippis (It.) 67.34.37 25. Voorting 67.44.19; 36. Piet van Est 68.09.38; 41 Kersten 68.13.53; 46. De Jongh 68.19.32; 62. Stolker 68.50.36. Algem. bergklassement: 1. Nencini 26 Jongh beslist geen goed gezelschap, want pnt.; 2. Bergaud 25 pnt.; 3. Janssens 23 de Franse regionaal had kramp in de j pnt.; 4. Anquetil 17 pnt.; 5. Bauvin 15 voeten en kennelijk veel moeite met zichzelf. De achterstand groeide dan ook snel tot tien minuten (na 215 km.), ook al verzette De Jongh zich sterk tegen de gedachte aan opgeven. Af en toe greep hij het stuur extra fel beet, duwde enkele kilometers hard op de pe dalen, maar daarna werd het tempo weer lager en keek de toch zo wilskrachtige Brabander angstig achterom naar de bezemwagen, die vlak achter hem reed. Piet de Jongh heeft echter de eindstreep bereikt, al was het met een achterstand van 34 minuten. pnt.; 6. Huot 14 pnt. 7. Lorono 10 pnt.; 8. Rohrbach en Mahé beiden 8 pnt.; 10. Schellenberg 7 pnt. Voorting staat te zamen met Planckaert en Daan de Groot met 3 punten op de 15e plaats. Dagploegenklassement: 1. Frankrijk 27.59.45; 2. België en lie de France 28.02.39; 4. Z.O. 28.05.08; 5. Nederland (Wim van Est, Voorting en Piet van Est) 23.05.38; 6. Italië 28.06.12; 7. West 28.06.58; 8. Z.O. 28.11.17; 9. Luxemburg 28.15.36; 10. N.O.C. 28.16.44; 11. Zwit serland 28.18.53; 12. Spanje 28.27.12. Algem. ploegenklassement: 1. Frank rijk 200.16.29; 2. West 201.13.05; 3. Italië 201 18.38; 4. He de France 201.31.59; 5. Nederland 201.43.56; 6. België 201 44 09; 7 N.O.C. 202.02.30; 8. Z.W. 202.09.30; 9. Zwitserland 202.29.50; 10. Z.O. 202.39 47; 11. Spanje 203.03.56; 12. Lux. 204.19.50. Puntenklassement: 1. Thomin 155 pnt.; 2. Picot 175 pnt.; 3. Wim van Est 185 pnt.; 4. Forestier 189 pnt.; 5. Schellen berg 193 pnt.; 6. Anquetil 199 pnt.; 7. Christian 206 pnt.; 8. Planckaert 255 pnt.; 9. Nencini 271 pnt.; 10. Bauvin De overige renners waren inmiddels 280 pnt.; 11. Keeteleer 12; Bober 288 pnt bijeen gebleven in het peloton. De rit 13. Mahé 293 pnt.; 14. Jean Bobet 297 )e directeur-generaal van de P.T.T.. ir. J. D. H. van der Toorn, is bezig zichzelf in alle stilte de gele i trui voor het beste Nederlandse fi nanciële resultaat in de Tour de France aan te meten. Het telefoonummer „41" in Den Haag verwerkt op het ogenblik niet minder dan 29.00030.000 aanvragen per dag 4 cent per gesprek. Indien deze belangstelling onver minderd voortduurt, zal men bU de P.T.T. ongeveer 25.000 wijzer wor- den van Pellenaars en zijn mannen, die voorlopig van een dergelijk financieel resultaat alleen nog maar i kunnen dromen, aldus lezen wij in .De Courant". Aanvankelijk had de plaatselijke telefoondienst met veel moeite 20 lijnen op no. „41" ingezet. De blijk- baar lucratieve gang van zaken is oorzaak, dat d:J aantal inmiddels tot i 50 is uitgebreid. pnt.; 15. Voorting 302 pnt.; 19. De Jongh 382 pnt.; 20.. 21. en 22. Privat (Fr), Janssens (België) en Dupré (Zuidwest) 384 punten. De prijs voor de meest strijdlustige renner is toegewezen aan de Fransman Lauredi, die voor de grootste pechvogel aan de Italiaan Padovan. Niet gestart is Clerici (Zwits.). Opgegeven heeft Astura (Italië). In Cannes, de parel aan de koers rijden, ook klimmen. Cote d Azur waar een smal- ^Is beste ging hij voorin deel van de Amerikaanse het pe!eton ,egen de grauwe vloot voor anker ligt en de steenkolossen op. Kennelijk nekvfn 'hf.n heeft het gemak, waarmee hij rïeze natuurlijke obstakels overwon. Anquetil zelf ook pakken hun vertier zoeken op het strand en op de on- telbare terrasjes, draait de verrast Hii is beslist eeen roulette. In datzelfde Can- e a tllJ 's -bcs lst geen pes waren met zwaar en Hannibal zal destijds meer moeite hebben gehad bij het overtrekken van deze bar rière dan de troepen in Roubaix zeer sterk is blij ven rijden, en ook in dg ber gen zijn grote vorm als all roundrenner toont. Bij elke beklimming speelde de Vla peloton losgemaakt, zodat de kopgroep tot negen man aangroeide. Na 60 km. bij Wolphaartsdijk lag het peloton al op 3 min. 20 sec. Wuyts en Rentmeester kwamen ten val, d och Rentmeester werd door zijn streekgenoot Huissoon snel weer bij de kopgroep gebracht. Het was tenslotte Schalk Verhoef, die op 10 km. voor de finish de eindstoot gaf. Met een prachtige demarrage trok hij er tussen uit en ging als zegevierend win naar over de eindstreep. Het eindklassement is: 1. Verhoef (Rotterdam) 13.39.08; 2. Van der Sande (Halsteren) 13.4'.07; 3. Rentmeester (Yerseke) 13.43.47; 4. Roks (Sprundel) 1.346.18; 5. Heeren (Roosendaal) 13.46.18 6 Van Suijs (Vlissingen)7. Bravenboer (Rotterdam); 8. Liebregts (Vlijmen); 9. Pos (Vreeland); 10. Van der Horst (Et- ten). Algemeen eindploegenklassement: 1. Middelkamp A 41 09 45; 2. Middelkamp B 41.30.45; 3. Willebrord Wil Vooruit 41.50 43; 4 De Zwaluw 42.00.03. Punten eindklassement: 1. Verhoef 13 pnt.; 2. Van der Sande 17 pnt.; 3. Rent meester 23 pnt. De derde rit voor de zomercompetitie, een tijdrit over 40 km., gaf als uitslag: A en B-klasse: 1. H. v Gent 1 05 23; 2. L. Sikking 1 06 24: 3. P Otto 1 07 45; 4. C Vertegaal 1.10.03; 5. Th. Hoogkamer 1.12 40. C-klasse 24 km:. 1. H. Grimsbergen 39.37; 2. D Kralf 3930; 3 Ph. Jansen 42 17; 4. B. Slingerland 22.42; 5 A. van Zijp 43 16; 6. S. Gommans 44.28. D-klasse 24 km.: 1 H Kasteel 39.13; 2. B. Zoet 40 35; 3 N. Kooien 4124. In de studentenronde te Amster dam bezette J. v. Wetten de tweede plaats. R. Riethoven won de adspiran- tenwedstriid te Rosmalen L. Plasmeijer werd in Zwanenburg tiende. VOETBAL VOETBAL IN HET KOMEND SEIZOEN De competitie van de KNVB voor de eredivisie begint op 25 augustus, die voor de tweede divisie op 8 september. Eveneens op 8 september beginnen de amateurs aan hun competitie. De voorronden voor de beker, waarin de amateurs uitkomen, worden op 18 en 25 augustus en 1 september gespeeld, terwijl op beide laatst-genoemde zon dagen de voorronde voor de semi-profs uit eerste en tweede divisie beginnen, aldus lezen we in „de Sportkroniek". „De Nederlandse voetbalpool", waarin een aantal semi-profclubs zijn onder gebracht. die gezamenlijk een voetbal pool exploiteerden, zal op 12 jul a.s. in een vergadering te Utrecht beslissen over het al dan niet blijven voortbestaan van deze stichting. Na de totstandko ming van de KNVB-pool had de stich ting haar activiteiten gestaakt. WANDFT 9PORT VIERDAAGSE VAN APELDOORN Goddet vandaag de dag. De ming een rol van betekenis ne, zo druk, bevoUtt met mandiër en men mag het dan ploeggenoot in de sie van de tourleger er nau welijks is opgevallen, wordt ook nog iets anders dan op rouge of noir een gokje ge waagd: het gokje op de tour winnaar 1957. Want het mag dan zijn, dat pas de helft van het aantal etappes achter de rug is, het mag dan zijn. dat tot nu toe geen lijn in de strijd van deze „dode" tour te onder kennen is geweest, de tijd is ook niet als gepach beschou- nu toch wel gekomen, dat wen, dat hij zichzelf een Maar er worden meer kans- populaire Franse-natio- paarden in Cannes genoemd. Alpen hebben geen marges veroorzaakt, de etap- Er valt nog moeilijk iets te gissen omtrent de einduitslag leiders- voor Maes de verrassing van dit jaar is. Nederlandse kansen? Een blik op de algemene rang schikking. waarin Wim van Est op 13 min. 57 sec. ach ter Anquetil op de zesde plaats en waarin hij ln het puntenklassement de derde plaats inneemt bèwijst dat „ijzeren Willem" constant rijdt en dus sonder twijfel in vorm is. Maar 'n eindzege in Parijs? Het tijdsverschil is met nog 11 etappes voor de trui het meest rekening heeft te houden. Vooral nu het wel vast staat, dat Marcel Bidot boeg, ongetwijfeld te over het dit jaar met geen kop man zal doen. Picot is der de. maar merkwaardig ge noeg, wordt deze Breton door geen der deskundigen bij de favorieten genoemd. Zelfs niet de Belg Marcel Jans sens. die na zijn etappe-zege bruggen, doch er is eigen lijk nog niet hard gevochten en wanneer dat bijvoorbeeld in de meedogenloze Pyre neeën wel gaat g ebeuren. dan vrezen wij voor de posi tie van de h«»<dp *T°<^-lander, de veteraan Van Est. Hongaarse vluchtelingen deel. Aan de Vierdaagse wandelmarsen van Apeldoorn, die van 23 tot en met 26 juli a.s. onder auspiciën van de Ned. Wandelsportbond worden gehouden, zal voor de eerste maal een groep buiten landers deelnemen. Deze groep bestaat uit een aantal Hongaren die als vluch telingen in ons land verblijven Het aan tal deelnemers is wederom groter dan de voorgaande marsen Verwacht wordt, dat een kleine 1000 deelnémers en deel neemsters van de partij zullen zijn. De eerste Vierdaagse van Apeldoorn telde 350 -deelnemers. MOTORSPORT LOMAS, AMFAI DERN EN DUPONT MAKEN HET GOED. Het ziet er naar uit. dat de Duitser Amfaldern de zijspanpassagier van de verongelukte Knebel tegen het eind van deze week het Wilhelmina- ziekenhuis te Assen zal kunnen verlaten. Ook met de twee andere motorren ners, die daar nog sinds de T.T. ver toeven; de Engelsman Lomas en de Ne derlander Dupont. gaat het goed, maar zij zullen nog we) een tijdje in het zie kenhuis moeten blijven.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5