IjltejmmTAD LWTU ft Bi >r Overgangsexamens r.-k. Lyceum Leiden Leidsche bond van huis- en grondeigenaren vergaderde Cursisten van LJ*A*~cursus hielden slotavond MAANDAG 8 JULI 1957 DB LEIDSE COURANT Gymnasium, Afdeling A, van 5e naar 6e klas: Kees Doove, Frans de Graaf, Rob Janson, Hans Uljee, Piet van der Voort, Leo Berg, Jaap van de Oever, Ad Koelemeij. Afdeling B, van 5e naar 6e klas: Theo Hoogeboom, Piet de Jong, Wim Koelemeij, Klaus van der Koogh, Henk van de Lans (met lof), Wim van der Meel, Klaas van der Poel, Ton van der Putten, Co Zuydervliet, Frans Zwartjes, Herman Scheerder. Afdeling A. van 4e naar 5e klas: Jeroen Chorus, (met lof), Peter v. d. Geest, Jan v. d. Putten, (met lof), Paul van Dorp, Antoon Eibers, Ar nold Urban, Theo Kellerhuis, Hans van Aalzum, Frans Bloem, Ivo Con- radi, Ton Goddijn, Harry Hermans, Ad van Keulen, Evert v. d. Werf. Afdeling B. van 4e naar 5e klas: Jan Kok, Leo van Leeuwen, (met lof), Lodewijk van Ulden, Nico Vink, Jan Vioen, Jan Vreeburg, Koor Schrama, Wim van Beek, (met lof), Ton Brou wer, Kees Janson, Dick de Jong, Jan Klink, Sjaak Leener, Har Meijer, Ben Zonneveld. Van de 3e naar de 4e klas: Leo Bis- schops, Wilbert Blom, Ilees v. d. Bosch, Han Brands, Winfried Flap per, Henk Kortekaas, Pieter Kroft, Adri v. d. Meer, Kees Pinxteren, Adri Rotteveel, Hans v. d. Spek, Simon Stolwijk, Henk Blom, Huub van Rijn, Hans Alkemade, Jan v. d. Geest, Pie ter Geraedts, Leo Hoogeveen, Frits Meijer, Piet Rotteveel, Klaas Haye de Ruyter (met lof), Fons Tonino, Frank Walenkamp, Pim Walenkamp, Kees v. d. Zalm, Frans v. d. Zon, Guus Zwartelé, Miek Brand, Wim Hartog. Van de 2e naar de 3e klas: Piet v. d. Aart, Rob Brands, Rogier Chorus, (met lof), Henny ter Haar, Hans Ka- gie, Sjaak v. d. Krogt, (met lof), Jos van Niekerk, (met lof), Kees Plejj, Hans Smeets, Jan Sommeling, Lucia no Spadon, Aad van Ulden, Leo v. d. Meel, Huub van Beem, Wim Be ij er, Ton Duyvestein, Simon Hiep, Hans Hoogervorst, Chris v, d. Klugt, Piet Kouwenhoven, (met lof), Paul Mans- hande, Leo v. d. Poel, Jan Roozen, (met lof), Jan Sips, Frans Slobbe, Ben Sloothaak, Nico Venne, Con Ver boom, Guido Vosters, Nico Schrama, Gerard Eibers. Van de le naar de 2e klas: Sjaak Beelen, (met lof), Han Duindam, Ate Flapper, Leo Hartog, Niek Neuwahl, (met lof), Jan Sistermans, Joop Som meling, Henk Verhoeven, Jan van Winden, Joep v. d. Berg, Bert van Brussel, Roy Haverkamp, Sandor Huybers, Juust Kerchoff, Jan Pieter van Oudenhoven, Cos van Teijlingen, Henk van Berkel, Henny v. d. Burg, Paul Evers, Paul Gubbens, Miel Stie- kema, Jules Verlaak, Sinny v. d. Weij- den, (met lof), Han Boortman, Niek Fennes, Henk Grimbergen, Bernhard de Jong, Hans Juffermans, (met lof), Hans Peterse, Rob Tonino, Harry Wen ting, Dick v. d. Zon, Marcel v. d. Bosch, Rob Bots, Gerard Gordijn, Hans Hageman, Martien Manshan.de, Ton v. d. Poel, Kees Röling, Albert Ulijn, Niek Verberg. H,B.S. afdeling A, bevorderd van de 4e naar de 5e klas: Albert van Dijk, Rinus Groenewegen, Piet Kem pen, Jan van der Kooy, Peter de Kousemaeker, Louk Menken, Gerard van Niekerk, Hans Runderkamp, Ton van der Staak, Henk Steenvoorde, Joop Smit, Wil Verberg, Theo Ver- steegen, Gerard van de Wijgert, Joop Zonneveld, Kees Paauw. H.B.S. afdeling B, bevorderd van de 4e naar de 5e klas: Wim de Bra bander, Bernt Brandt, Ton van Brus sel, Wim Buhler, Jan Duynisveld, Aad Hermans, Piet Rijnbeek, Nico Schoonderwoerd, Kees van der Werf, Kees Willemsen, Gé Bominaar, Bas van Beukering, Dick Houthoff, Koos Janson, Leo Lexmond, Wim Miere- met, Hans v. d. Berg, Jos v. d. Berg, Hans Broeke, Pim Edelaar, Ferrie Goutier, Johan Lausberg, Adse Leijen, Paul Mijnders, Adri Ruigrok, Sjaak Ruigrok, Dick v. d. Voort, Jan Westgeest, Gerard Asperslag, Leo Groenewegen. H.B.S. afdeling A, bevorderd van de 3e naar de 4e klas; Wijnand van Appel, Hein Dieben, Herman v. d. Geest, Arnold Heuzen, Hans Nipper, Simon van Ruiten, Jos Vreeburg, Ad van Vugt, Robby Fallaux, Jan v. d. Geest, Eddy 't Hart, Kees Heemskerk Peter Hoogduin, Piet v. d. Kamp, Adri van der Poel, Bert Schmidt. Sjaak v. d. Voort, Jos Vreeswijk, Pe ter Witteman, Nico van der Vaart, Loukie Danekas, Fred Eckhardt, Jan Mol, Hubert Vlaming. Gijs den Dub belden, Hans van Eisen, Swinny Keilerhuis. H.B.S. afdeling B., bevorderd van de 3e naar de 4e klas: Ad l'Abée, Rob Barendsen, Peter Bouman, Fras Cor- tenbach, Wim Dusée, Wim Duynis veld, Hans Gubbens, Kees Koreman, Theo van Noort, Antoon de Bruin, Kees Cremer, Wim Driessen, Cok van der Geest, Sjors Hotze, Piet Hul sebosch, Paul Kerckhoff, Adri van der Kraan (met lof), Leo Sitee, Jules A Loi, Hans Jansen, Frans Lardenoye Nico Meiman (met lof), Frans Rem merswaal, Ben Schenk, Bernhard Sleumer, Hans Steikema, Henk Ver aart, Guus Zandbergen, Hans Alke made, Eddy de Keuning, Johan van Mil, Frans Prangers. H.B.S. van de 2e naar de 3e klas: Wim Adriaanse, Jan Roelof de Bie, Jos v. d. Bosch, Niek Brederode, Joost van Bremen, Flip Grimbergen, Leendert van Helemond, Kees Hoog duin, André de Jong, Wil Laurs, Piet Moons, Jozef van Oudenhoven, Jos Runderkamp, Leo Uljee, Eugèno Hageman, Wim van Hoorn, Paul IJselmuiden, Joop Burgers, Hans Hartwijk, Eugène de Jong, Joop Kampert, Ferdie Lausberg, Leo van Paridon, Rudie Roozen, Dick van Schie, Piet Schrama, Hans Visser, Paul Waals, Joop Wassing, Tonny v. Wely, Wim Westgeest. Bert v. Zeist, Frans v. d. Zon, Wim Bunnik, Harm Wasser, Ben van Beek, Rob Bunnik, Paul v. d. Erve, Wim Crone, Huub de Kruyf, Donny Lankau, Hans Leijen, Ben Muusers, Louis Nouwens, Theo Raaphorst, Joop Singeling, Matthijs ae Bruin, Ruby Loppé. H.B.S. van de le naar de 2e klas: Hans Albersberg, Jan Cremer, Koos Caspers, Jos Keulemans, Hans van Reisen, Aad Remmerswael, Joost Ro vers, Ben van Went, Jan van der Eerden, Geert-Jan van Geloven, Jan Remmerswaal, Leo Rijnbeek, Kees Slingerland, Jan Verkerk, Emil van Westerhoven. Frans Willemsen, Thijs van Zaal, Peter Luysterberg, William Bailey, Ton Goddijn, Frans van Kins, Frans Klein. Barry Loppé, Bertus Verhoeven, Kees Zandbergen, Jan Fase, Jan Grimbergen, Jan Kleiis. Wim Lelieveld, Joop v. d. Ploeg, Co Rietbroek, Otto Sanders,, Paul Stik- voort, Paul Uppenkamp, Hans Ver berg, Dick de Gunst, Harry de Heij, Dennis Hollander, Rudie de Jong, Gerard de Jong, Gerie Kampert, Frans Koppers, Kees van Schagen, Erik van der Stok, Hary van Veelen. STORM OVER LEIDEN. Ook Leiden werd zaterdagavond j.l. omstreeks tien uur door een he vige wind en door onweer geteisterd. Zo hier en daar zijn wat ruiten ge sneuveld, o.m. aan het Kort Rapen burg; in de Hoflaan woei een straat lantaarn in scherven. In de Cosijn- straat had deze korte storm voor de heer G. X. G. onaangename gevolgen. Bü een poging om een raam te slui ten, dat gebroken was, sneed hij zich de polslagader door. De E.H.D. bracht hem naar het ziekenhuis. Om 10 uur reden op de wegkrui- sing Haagweg—De Genestetstraat een personen-auto en een bromfiets op elkaar. Ook al weer min of meer in de agitatie bij het plotselinge noodkeer verleende de 17-jarige J. H. V. geen voorrang aan de auto, toen hij linksom de De Genestetstraat in wilde rijden. Hij kreeg een hersenschudding en een wond aan het onderbeen. De 44-jarige mevr. M. B. K. geb. S. viel zaterdagavond in haar woon schip aan de Haarl.vaart van een trapje met het gevolg dat zij haar linkerbovenarm brak. Eigen werk In de gx*ote zaal van het Leidsche Volkshuis vond zaterdagavond de diploma-uitreiking plaats aan de deelnemers aan de cursus „Handen arbeid in vrije expressie A" van de Leidse Jeugd Actie, die 1 juli hun examen in dit vak gedaan hadden. Tevens ontvingen 42 deelnemers van de cursussen „Sport in 't Jeugd werk", „Toneel", „Vrije Dramatiek" en „Geleide expressie in woord en gebaar" het getuigschrift, als bewijs dat zij de desbetreffende cursus re gelmatig en met goed gevolg hebben doorlopen. De voorzitter, dr P. L. Schoon- heim, sprak een woord van welkom op deze avond en wenste allen ge luk met het behaalde succes. Daar na gaf de heer G. Steinbach, adj.- secretaris-penningmeester van de stichting een kleine toelichting op deze avond, 'waarin hij o.a. er aan herinnerde dat het diploma „Han denarbeid" erkend is door het minis terie van O. K. en W. en ook geldt voor „kinderbescherming"'. Hierna reikte de voorzitter de di ploma's en getuigschriften uit aan de geslaagden. Hij sprak de ver wachting uit, dat dezen het grote werk nu zullen beginnen met een enthousiasme die eenzelfde hoogte zal bereiken, als de in deze dagen heersende temperatuur. De docent van de cursus toneel, de heer H. J. Bartelmans, gaf nu een korte explicatie van het onderwijs in „Geleide expressie in woord en gebaar". De deelnemers aan deze cursus ontvingen uit de zaal de opdracht „Een weekend aan de Noordpool", ten tonele te brengen. Zij speelden een aantrekkelijk spel waarin tot uiting kwam, dat de cursisten het ge leerde goed onder de knie hebben. Ook de tentoonstelling, welke was gemaakt van de werkstukken en examenstukken van de leerlingen die het diploma „Handenarbeid" hebben behaald, bewezen dat de Stichting L.J.A. als overkoepelend orgaan van het plaatselijke jeugd werk uitstekend werk verricht. De verzameling bestond uit voorwerpen die bijna allemaal van waardeloos afval gemaakt waren. Vooral het groepswerk „Een oud sprookje in een nieuw gewaad", trok terecht aller 'belangstelling. Tot besluit van deze interessante avond werd de kinderbeschermings film „de parapluie" door Kees Brusse, de zoon van de schrijver van het be kende boek „Boefje" vertoond, wel ke flim werd ingeleid door de heer H. van Duyne, directeur van het Leidsche Volkshuis. Onder de aanwezigen waren o.m. de heer B. Swanenburg, Gem. On- derwijsinspecteur en pater De Ponti O.F.M., directeur van het S.F.L. Geslaagden. Geslaagde candidaten voor het examen Handenarbeid in vrije ex pressie A-gedeelte: H. K. Molenaar, G. G. Brinks, pater S. W. J. van Beurden O.S.C., Zoeterwoude, A. Labordus, mej. A. M. van Tienen, mej. A. M. Monteba, Oegstgeest, mej. E. v. d. Linden, mej. W. J. van 't Oosten, mevr. M. F. Harteveld Van Evert, mej. E. Wijtsma, mej. E. J. M. Buis, mej. M. J. G. Buis. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob Gerrit, zn. v. B. van der Woude en L. Nagtegaal: Erik, zn. v. C. H. du Chatinier en M. M. Lansdorp; Yvonne Maria, dr. v. B. W. Piket en M. A. de Boer; Everar- dus Fredericus, zn. v. H. T. Veldkamp en M. C. Montanus; Fredericus Hen- drikus, zn. v. H. T. Veldkamp en M. C. Montanus; Wilhelmina Henriëtte Margo, dr. v. J. H. Beij en G. M. Aen- meij; Elizabeth Constance, dr. v. H. J. Brugman en G. Meijer; Frans, zn. v. F. H. Schroder en Pronk; Wil- lemina Agatha, dr. v. A. C. Erades en A. Griekspoor; Wilhelmina Cor nelia Theresia, dr. v. IJ. Noorlander en D. C. T. de Rooy; Marijtje, dr. v. C. Verhoek en T. Snapper; Robertus Anthonius, zn. v. A. Rijsbergen en T. de Jong. Gehuwd: J. C. van der Tas en M. P. Kühler. Overleden: D. van den Oever zn., 9 maanden. Niet opgelet. Om tien over half negen zaterdag morgen stak de 6-jarige N. v. d. M., wonend aan de Sumatrastraat op de Lage Rijndijk achter een geparkeerde motorcarrier om, plotseling de rijweg over. Een wielrijdster reed het kind, dat het linkerbeen brak, aan. Echtelijke klap. De E.H.D. moest in de nacht van zaterdag op zondag om 5 uur uitruk ken omdat een Leids burger, die in een feestelijke stemming van een familiefeestje thuis kwam, van zij echtgenote een klap met een wijn fles op het hoofd had gekregen. De bloedende wonde moest door de Eer ste Hulpdienst verzorgd worden. Aanleiding tot de twist was het feit, dat de vrouw des huizes niet op dit feestje was uitgenodigd. Bedevaart. Ongeveer 25 katholieke Midden standers uit Leiden hebben zich zon dag aangesloten bij de bedevaart, die de middenstanders uit de Bisdom men Haarlem en Rotterdam naar Heiloo voerde. Het prachtige weer van de zee kwam een verfrissend koeltje heeft aan het succes van deze pelgrimage meegewerkt. Pater Rembertus O.F.M. preekte onder de plechtige H. Mis, die in de bedevaartskerk door rector J. Th. M. Kraakman, g.a. van de NRKM in het diocees, werd opgedragen. De preek kon dank zij het schone weer op de Kruisberg worden gehou den. Kapelaan S. van Gastelen uit Beverwijk hield de preek. Toegevoegd werd een korte pre dikatie bij het St. Willibrordus- beeld door rector Kraakman. Om drie uur volgde een plechtig Lof aan het slot waavan de heer J. Castelein uit Leiden het „Wees Ge groet" zong. Geslaagd. Stadgenote mej. tersassistente op Ziekenhuis alhier, is geslaagd voor het examen medisch secretaresse, spreekuur-assistente, aan de afdeling van professor dr. J. Mulder, Acad. Ziekenhuis te Leiden. Slotavond Gezinsvoorlichting. In de zaal van de huishoudelijke en gezinsvoorlichting, Levendaal 1, wordt ter sluiting van het seizoen een gezellige avond gegeven met film op donderdag 11 juli a.s. te 8 uur. Ook de K.A.V.-leden van beide af delingen worden hiervoor uitgeno digd. Dames, op tijd! Willen de K.A.V.-leden van de He rensingel-parochie, die met het uit stapje meegaan er om denken, dat de bus van de kerk dinsdagmorgen om 9 uur vertrekt. Goede collecte. De collecte voor de Leidse Vacar.- tiekinderfeesten heeft 1682 opge bracht. Examen Aan de Haagse Technische School in de Sneeuwbalstraat te Den Haag is geslaagd voor de afdeling Werk tuigbouwkunde de heer P. G Stok man te Leiden. De gymnastieklessen van Groen wit zijn dinsdag niet in de H.B.S., maar worden gehouden aan het Ra penburg 48. CHRISTELIJK LYCEUM LEIDEN. Voor het eindexamen gymnasium a is geslaagd de heer A. van Rijn. Strijd tegen de huurbelasting Ondanks de tropische hitte was de grote zaal van „Het Gulden Vlies" zaterdagavond tot in alle hoeken gevuld met degenen, die belang hebben bij de a.s. huurverhoging. Ve len moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. De voorzitter, de heer J. van Iter- son, opende deze buitengewone ver gadering met een woord van waar dering tot de aanwezigen, die on danks de drukkende hitte, blijk van belangstelling gaven voor een bespre king, die feitelijk elke huiseigenaar ter harte moet gaan. Spreker verwel komde niet het minst de spreker van deze avond, de heer S. J. Mook, de voorzitter van de Nederlandse Bond van Huis- en Grondeigenaren te Den Haag, bij welke organisatie de Leidse bond is aangesloten. Zoals in een vorige vergadering reeds was aangekondigd, zou bij de nu komende huurverhoging ook een matige contributieverhoging worden voorgesteld, omdat ook de kosten voor de Leidse bond steeds in stij gende lijn zijn gegaan. Deze matige contributieverhoging werd zonder commentaar door de vergadering aanvaard. Daarna verkreeg het woord de heer S. J. Mook, die in een, op populaire wijze voorgedragen, deskundige rede de verschillende facetten die aan deze huurverhoging inhaerent zijn, be lichtte. Hij schetste de strijd die de Ned. Bond heeft moeten voeren om de tot socialisatie voerende huurbelas ting ongedaan te maken. Want de huurbelasting zou een onrechtvaar dige ingreep zijn in het private eigen dom. Ook de blokkering grijpt in op het zelfstandig beheren van het privaat bezit, doch er is een verschil in het resultaat. Bij een huurbelasting gaat van deze belasting 100 procent naar de staat en is dus voor de huiseigenaèr verloren. Bij de blokkering worden de gelden ook in de staatskas gestort, doch de eigenaar krijgt deze gelden na langere of kortere tijd terug. Daarna behandelde de heer Mook de administratieve zijde van de huur- blokkering, die ook met grote be langstelling werd gevolgd. Hij ein- WAARSCHUWING AAN LEIDSE KINDEREN. Gemeentewerken Leiden hebben een waarschuwing rondgestuurd, waarin wordt geschreven, dat het levensgevaarlijk is voor kinderen op de terreinen bezuiden de Haagweg, bewesten de Boshuizerlaan, de Mont- gomerystraat en Rooseveltstraat en benoorden de Voorschoterweg, gedu rende de tijd, dat deze terreinen worden opgespoten. In het ondergelopen land zijn de sloten onzichtbaar. In het drijfzand zakt men weg. VISWEDSTRIJDEN V.V. LEIDSE BOYS. Zondag j.l. hielden de „Leidse Boys" gx-ote prijsviswedstr'jden voor leden en donateurs in de Haarlemmertrek vaart onder Vooi'hout. De vangst was niet groot, in totaal werd uit het wa ter gehaald aan gewicht 4.375 gram. De eerste persoonlijke prijs, plus wisselbokaal viel ten deel aan J. Veld huizen met aan gewight (785 gram); 2. P. de Haas (675), Janus (640), C. Smit (440). P. Koet (410), N. N. (330), R. Hoof (335), C. H. Hogervorst (310), H. Herreur (180), W Koet (130), S. Wierda (75) en G. Blok eveneenss (75). Ook zij die niets verschalkte vielen nog in de prijzen. Op de zelfde dag, en wel in de mid daguren, konden ook de pupillen zich aan de viswoede overleveien, even eens om rnooie prijzen in hoofdzaak sportartikelen, zoals broekjes, kousen, riemen, scheenbeschermers, enz. De kleintjes een 50 in getale, trokken naar het Jaagpad; opmerkelijk was hier, dat de kleintjes hun naam eer aan deden, door ook kleintjes te van gen. Bij hun was goed echter niet de grammentelling maar de puntentel ling met als resultaat dat B. Zwart met 6 punten le prijswinnaar werd. 2. W. v. d. Linden (5), 3. G. v. d. Lin den (4). JAARVERGADERING L.D.W.S. digde zijn i'ede met een dringend be roep op alle nog niet aangesloten huiseigenai-en, zich onder de hoede van de plaatselijke verenigingen te scharen, om zodoende met de Neder landse Bond van Huis- en Grond eigenaren hun belangen bij de rijks regering te behartigen. Na de pauze werden vele vragen stellers eveneens op deskundige wijze door de heer Mook beantwoord. Na een dankwoord van de voorzit ter werd deze zeer geanimeerde ver gadering gesloten. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht de heer J. C. Cleijn- dert te Den Haag. Woensdag 10 juli a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat mr. P. C. Ree- ringh, geboren en wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit pro moveerde tot doctor in de rechts wetenschap. Donderdag 11 juli a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat mr. K. A. Ne- derlof, geboren te Sliedrecht en thans wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand juni 1957 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 1.131.287.54 en terugbetaald 1.056.429. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 341 en het aantal afbetaalde boekjes 187. Op 6.345 rekeningen van deelnemei's aan de Afhaaldienst werd 143.368 bijgeschreven. Er werden 576 spaarbusjes ter lediging aangebo den met een gezamenlijke inhoud van 16.872. Het tegoed der 39 627 inleggers be droeg aan het einde der maand 28.192.256. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten II een exemplaar te doen toekomen. JiARATHON- jVjeuwtjes Berichten, opgenomeD na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee Id once niéuws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. MILITAIREN DOODDEN EEND. Gistermiddag omstreeks half twee werden door de MP enige militairen bij de Witte Singel ingerekend. De jongelui „doodden de tijd" met ste nen naar een moedereend met jon gen te werpen. Eén van de jonge eenden werd door een steen getrof fen en gedood. De soldaten zullen zich straks voor dierenmishandeling en vernieling van openbaar goed moeten verant woorden. Ingezonden door Bep van Ulden, Witte Singel 13, Leiden. VOORSCHOTEN Morgen schoolsportdag Morgen, dinsdag 9 juli, wordt weer de jaar lijkse schoolsportdag gehouden. De organisatie was dit jaar in han den van de heer Jongkind. Voor het eerst wordt deze dag, waaraan alle leerlingen van de Voorschotense la gere scholen deelnemen, op het ge meentelijk sportpark gehouden. 's Morgens om half tien beginnen de individuele wedstrijden: 60 meter hardlopen, vèrspringen en balwer- pen. 's Middags om twee uur wordt het programma voortgezet met de finales van deze driekamp, waarbij de beste drie van iedere school te- De Leidse Voetbalvereniging LDWS ?en elkaaf k*™' z°*[el b« de hield haar jaarlijkse algemene ver "'l t" d' gadering die een zeer vlot en pret tig verloop had. De agenda werd mede dank zij de uitstekende leiding van voorzitter Huner in recordtempo afgewerkt. Uit de jaarverslagen van secreta ris en penningmeester bleek dat de vereniging in sportief opzicht op een goed jaar kan bogen, terwijl de fi nanciële positie reden tot grote te vredenheid geeft. Het .ledental be draagt 141. Bij de bestuursverkiezing werd voorzitter Huner evenals de aftre dende bestuursleden G. Kooien en J. van Klaveren bij aclamatie her kozen. De elftalcommissie bleef onveran derd doch werd met twee leden uit gebreid. Zij bestaat thans uit de he ren K. Huner, H. Schreuder, Jac. Schreuder, J. v. Gelder, I. v. d. Blom, J. Westerwal en H. de Wolf. In de kascontrolecommissie werden I benoemd de heren J. v. d. Born jr, Jac. Schreuder en A. Schreuder. Een bestuursvoorstel om een Kon. Goedkeuring te verkrijgen werd met algemene stemmen aanvaard. Na een zeer korte geanimeei'de rondvraag werd de vergadering, die slechts 80 minuten had gevergd met een opwekkend woord van de voor zitter gesloten. jongens als bij de meisjes. Daarna worden de finales korfbal en voetbal gespeeld. De beide kans hebbers bij de meisjes zijn de Park school en de R.K. Meisjesschool, bij de jongens de Parkschool en de R.K. Jongensschool. De middag wordt besloten met een estafette naar het gemeentehuis. Daarna zal burgemeester Van der Hoeven de prijzen uitreiken. Als extra attractie wordt om 5 uur des middags een voetbalwedstrijd ge speeld tussen gemeente-ambtenaren en onderwijzers! Andere jaren was er helaas altijd weinig belangstelling van de zijde der ouders. De organisatoren hopen, dat dit jaar de belangstelling groot zal zijn, te meer daar nu alle wed strijden in het mooie Sportpark ge houden worden. Het is voor de kinde ren zoveel aardiger en spannender als de ouders naar hun prestaties ko men kijken! „De Zwaluw**. Wedvlucht vanaf Simages (Frankrijk), afstand 738.94 km. Gelost zaterdag 6 juli. Aan komst Ie zondagmorgen 7.44.19 uur, snelheid ',14.42 m. per min. Aankomst laatste 9.48.27 uur, snelheid 604.50 m. p. m. Uitslag: C. Zwaan 1, 13, P. van Klaveren 2, 6; Fr. Hendriks 3, 11, P. N. v. Wissen 4, 5, 10, 14, P. Aertsen 7, 8, A. de Graaf 9, P. d'Hans 12. Laatste Berichten Roofoverval op benzinepompstation BUIT CIRCA 8000 GLD. Twee gemaskerde en met pistolen bewapende jongemannen hebben vanmorgen omstreeks tien voor vier een roofoverval gepleegd op het ben zinepompstation aan de rijksweg no. 2, AmsterdamUtrecht, even voorbij de Utrechtse brug over de Amstel te Amsterdam. Uit de geldlade namen de rovers de opbrengst van dit week einde, circa 8.000 gld. weg, De 30- jarige pompbediende en een 53-jari- ge bromfietser, die kwam tanken, konden de politie een vrij duidelijk signalement van de jongemannen geven. Dit werd direct aan de rijks politie langs deze weg en aan de po litie te Utrecht, in welke richting het tweetal overvallers verdween, door gegeven. Opmerkelijk Is, dat anderhalf uur voor de overval op de pompbediende de politie telefonisch om assistentie had gevraagd omdat zich in de om geving enige personen op verdachte wijze zouden ophouden. Het is dus heel goed mogelijk, dat de overval lers reeds geruime tijd in de buurt van het pompstation (van de Esso) verbleven en op een gunstig en stil ogenblik hebben gewacht om binnen te dringen. Een der overvallers hield de pompbediende en de bromfietser die juist kwam aanrijden om te tanken met zijn pistool in bedwang terwijl de ander de geldlade lichtte. De jon gelieden gingen zeer deskundig en grondig te werk want zij vernielden de telefoon en dreigden de pompbe diende en de bi'om fietser, dat zij 20 minuten in het kantoor moesten blij ven „anders zouden zij worden neer geschoten'. Vanuit de achter het pompstation liggende struiken hebben de over vallers het gebouwtje beslopen en een hunner is daarbij in de daar lo pende sloot terecht gekomen want hij was drijfnat. Er zijn ook sporen van kroos gevonden. Het tweetal is, ver moedelijk per auto, in de richting van de domstad verdwenen. Door het verbreken van de telefoonverbinding hadden zij een niet onaanzienlijke voorsprong op de politie. De jonge mannen waren tussen de 2225 jaar. Een was van flink postuur, 1.85 m lang en droeg een blauw overhemd; de tweede, lang 1.65, droeg een grijs colbert en een Duitse zwarte skipet. NOG MEER SLACHTOFFERS VAN HET WATER In de nacht van zaterdag op zon dag is een Britse zeeman, de 35-jarige chef-machinist van het Engelse schip „Cromarty Firth" H. B. M. uit New castle, verdronken. Hij was bij het zwemmen met een andere opvarende van dit schip op een der palen van de Spidosteiger aan de Linker Veer- dam geklommen om van die paal in het water te duiken. Hij gleed even wel van de paal en viel door een opening van de steiger in het water. Na een half uur heeft de rivierpolitie zijn stoffelijk overschot opgehaald. Gistermiddag om half vier is de veertienjarige jongen T. van M. uit de Pastcurstraat in Den Haag in zee verdronken. Met een opgeblazen auto binnenband ging do jongen van een golfbreker voor de Wieringsestraat de zee in. Hij liet de band los en wilde zwemmen. Hij dreef met de stroom mee. Twee agenten van politie hebben de jongen uit zee gehaald. Hij was toen bewusteloos. De jongen is overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuid wal, waar hij later op de dag is overleden. SPORT De Tour de France Hedenmorgen om 7 uur 20 zijn de 74 overgebleven renners uit Briangon vertrokken voor de elfde etappe naar Cannes. De Zwitser Carlo Cle rici, die al een dag of wat last heeft van bronchitis, heeft hedenmorgen bij de start verstek laten gaan, van daar dat slechts 74 renners zijn ver trokken uit Briangon. De route van deze bergetappe moest gewijzigd werden in verband met de recente overstromingen. De lengte bedraagt nu 286 km. By de passage van Les Thuiles, 96 km van de start gelegen, lagen de renners nog bijeen. Zij hadden 33 minuten vertraging op het tijdsche ma. Na het verlaten van Les Thuiles begon de beklimming van de Col d'Allos, een berg van de eerste ca tegorie. 2250 meter hoog. De top werd het eerst bereikt door Bergaud van de Franse nat nale Dloeg. Hij had een voorsprong van 20 sec. op Nencini, Anquetil, Huot, Janssens, Bauvin, Adriaenssens, Planckaert, Mahé en Friedrich. die in deze volg orde de top passeerden. Kort voor de bestijging van de Col d'Allos heeft de Italiaan Giancarlo Astrua de strijd gestaakt. Marktberichten ROTTERDAM. 8 juli. Vee. Aan voer: 1708 w.o. 1078 vette koeien, 630 varkens. Vette koeien le kw. 3,00 3.25. 2e kw. 2.65—2,90 3e kw. 2,50— 2,60, varkens le kw. 1,76, 2c kw 1,74, 3e kw. 1,72. Vette koeien aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen van vorige week vertonen neiging tot dalen, enkele prima's boven note ring; varkens aanvoer even groter, handel vlot, iets stijver in prijs, pri ma's boven notering, zware varkens lager in prijs. TER AAR, 6 juli. Groente.Tuin bonen 1.001.13 per 10 kg; augur ken: basterd 0.57, grof A 0.62, grof 1 0.44, CD. 0 28, E. 0.22-0 29, idem geel 0.080.10, alles per kg.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3