SPOQK-KANO Gemeentesecretaris maakte zich aan financiële onregelmatigheden schuldig Wimbledon-succes voor 16-jarige Engelse mej. Truman Chefarine „4' Docos had in 1956-1957 een voortreffelijk seizoen WOENSDAG 3 JULI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 2 jaar gevangenisstraf geëist Voor de Zwolse rechtbank is gis termorgen twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de gewezen gemeentesecretaris van Heino, de 36- jarige D. van der B. Deze werd be gin van dit jaar gearresteerd op be schuldiging van het plegen van fi nanciële onregelmatigheden. Twee gevallen van valsheid in ge- «ehrifte waren hem ten laste gelegd en verdachte had deze bekend. Deze vervalsingen zou v. d. B. tussen 1953 en 1957 vele malen hebben gepleegd. Hij vergreep zich, aldus de presi dent van de rechtbank, ook aan de collectegelden en aan verenigings- gelden en hij diende gefingeerde of te hoge reis- en verblijfkosten in. Volgens het onderzoek van de ve rificatie van de vereniging van Ne derlandse gemeenten zou verdachte rich ongeveer 21.000 hebben toe geëigend. Het geld werd gebruikt voor de inrichting van de ambtswo ning, onderhoud auto en soortgelijke uitgaven. De officier van justitie, mr J. W. des Tombe, schetste verdachte als een Aetherklanken DONDERDAG. HILVERSUM I, 204 M. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AV RO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Ko|Jtpraatje. 11.15 Lichte muz. 11.45 „Achter de scher men tijdens wereldoorlog II", caus. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spion netje. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het be drijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en piano. 14.25 Gram. 14.30 Met het oog op de vacantie, caus. 14.45 Gram. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Orgel en zang. (Tussen 16.30 en 17.45 Ronde van Frankrijk). 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de Wereld. Mr C. W. A. Schürmann: Het maandelijks over zicht van de werkzaamheden der Ver enigde Naties. 18.00 Nieuws. 18.15 Ronde v. Frankrijk en tenniswedstr. te Wimbledon. 18.35 Ritm. muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Amus.muz. 19.40 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Holland Festival: Otel- lo, opera. (In de pauze: pl.m. 21.15 tot pl.m. 21.25 Act.). 22.50 Ronde van Frankrijk. 23.00 Nieuws. 23.15 Beurs ber. v. New York. 23.16 Sportproble- men. 23.2524.00 Gram. HILVERSUM II, 208 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Instr. octet. 12.20 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.- meded. 12.28 Lichte muz. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws, en Kath. Nws. 13.20 Strijkkwart. 13.55 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.30 Dubbelkwart. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kamerork. en solist. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Pianorecital. 16.55 Gram. 17.00 Wat is er van uw dienst?, klankb. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Instr. kwnt. 18.00 Vocaal ens. 18.20 Accor- deonspel. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Van het zendingsveld, caus. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio-Vos senjacht. 21.30 Gram. 21.45 Viool, cello en altviool, 22.00 Periodieken- parade. 22.10 Orgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.1524.00 Nieuwe gram. Televisieprogramma's. VARA: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Spiegel der kunsten. 20.40 Pro gramma óver postduiven. 21.05 Docu mentaire. man met een criminele structuur, die in zijn vroegere standplaatsen Wad- dinxveen en Breukelen reeds klei nere diefstallen pleegde en daarvoor werd veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Spreker betreurde, dat geen uitvoerig psychiatrisch rap port ter beschikking staat, in het be knopte rapport van een Zwolse psy chiater werd verdachte verminderd toerekeningsvatbaar genoemd. Deze psychiater raadde v. d. B. af een uitvoerig psychiatrisch onderzoek te ondergaan, gezien de mogelijke psychische consequenties van een zo ingrijpende zielkundige ontleding. De officier eiste tenslotte twee jaar met aftrek. De raadsman, mr J. P. Hogerzeil uit Zwolle, betoogde, dat verdachte in Heino veel goeds tot stand heeft gebracht. Hij bestreed met klem dat z\jn cliënt een criminele structuur zou hebben, want zijn jeugd geeft daarvoor geen aanknopingspunten. Wel openbaarde zich reeds zeer vroeg psychische ziekteverschijnselen, die psychiatrische hulp dringend nodig maakten. Pleiter vroeg de voor deze verdachte funeste gevangenisstraf zo kort mogelijk te doen zijn en psy chiatrisch en pastorale hulp te bie den. K.R.O. nam nieuwe studio in gebruik Namens de Nederlandse Radio Unie, heeft het plaatsvervangend hoofd van de technische dienst, dr ir J. J. Geluk, de nieuwe „Studio 5' die ontstaan is door verbouwing van twee voormalige spreekstudio's, aan de Katholieke Radio Omroep over gedragen. De studio werd meteen dankwoord aanvaard door drs A. J. J. van der Made, waarnemend directeur van de K.R.O. De K.R.O. beschikt thans over een studio, die zich bijzonder leent voor het maken van z g. „feature"-pro- gramma's. Nieuwe Pick-up-machines, die op de lettergreep nauwkeurig kunnen worden afgesteld voor de weergave van gedeelten van een plaat en voorts de inrichting en de bijbehorende controlekamer maken deze studio tot een ideale werkplaats voor- programma's van een plaatje- en-een-praatje, klankbeelden e.d. In het Sprokkelbos onder de ge meente Rosmalen is gistermiddag de boerderij van de landbouwer J. de B. geheel uitgebrand. De landbouwin- ventaris en inboedel gingen vrijwel geheel verloren. De boerderij is slechts gedeeltelijk verzekerd. BESTOLENE GING ZELF OP RECHERCHE. Een 46-jarige vertegenwoordiger te Rotterdam uit wiens auto op een nacht in mei voor 4000 aan byoute- rieën alsmede twee kostbare camera's gestolen waren, heeft een afspraakje met de recherche gemaakt, zijn ogen goed de kost te geven en aldus suc ces gehad. Zaterdagavond konden drie verdachten worden aangehouden. Het toeval had gewild, dat er on der het gestolene byouterieën waren, die nog niet in de handel waren. Toen hij nu zaterdag in „Crooswijk" liep, zag hij inderdaad een vrouw met een van zijn halskettingen lopen. Indachtig aan zijn instructies sloeg hij geen alarm, doch maakte een praatje met de vrouw en vertelde haar, dat hij zo'n ketting graag aan zijn vrouw cadeau zou doen. De vrouw, die geheel te goeder trouw was, noemde naam en adres van een andere vrouw, die de sieraden ver kocht. Nog dezelfde avond kon deze laatste de 38-jarige A. B.-Van A. worden aangehouden. Haar man, de 38-jarige classificeerde A. J. C. M. B. zou tezamen met de 22-jarige koopman M. H. S. de diefstal heb ben gepleegd. AUTOBUS REED DOOR OVERWEGBOOM. Een autobus uit Maastricht die meisjes, afkomstig uit de oude mijn streek, vervoerde naar een rubber fabriek te Maastricht is gisteren om half acht te Valkenburg door de gesloten overwegbomen gereden, Hierbij werden acht meisjes licht ge wond. Zij konden per ambulancewa gen naar huis worden teruggebracht, nadat ter plaatse eerste hulp was verleend. Vermoedelijk hebben de remmen van de bus niet voldoende gewerkt. De bus kwam aan de andere kant van de overweg tegen een muur tot stil stand. De personentrein Maastricht- Heerlen, die juist in Valkenburg had gestopt, kreeg enkele minuten ver traging. Loonoverleg op korte termijn bij N.S. De directie van de Ned. Spoorwe gen heeft per dienstorder medege deeld, in verband met het personeels tekort, waardoor de uitvoering van de diensten bemoeilijkt wordt, met de Personeelsraad van oordeel te zijn, dat het noodzakelijk is op zeer korte termijn na te gaan, welke verbete ring in de loonregeling dient te wor den aangebracht aldus meldt „Trouw". Het is de bedoeling om, na ver kregen overeenstemming, de nodige stappen te doen om te bevorderen, dat de gewijzigde arbeidsvoorwaar den eerder dan 1 juli 1958, zoals aan vankelijk was overeen gekomen, wan kracht worden. rige Engelse juniorkampioene, Christine Truman had na een zenuwslopende par tij tegen de Amerikaanse Betty Pratt de halve eindstrijden van het dames enkelspel bereikt. Met 97, 57. 64 had de Benjamin van Wimbledon haar veel oudere tegenstandster verslagen. Toen zij met een volley Betty Pratt op match póint passeerde, brak een ovatie los, die op baan 1 van het centre court, waar Althéa Gibson, met de 17-jarige Sandra Reynolds duelleerde, de rust ver stoorde. Een uur en drie kwartier had den de toeschouwers in spanning geleefd. In de tweede set heeft het er naar uit gezien, dat Christine in twee sets zou winnen. Op eigen service stond zij met 41 voor. Züwas evenwel niet bij machte zo'n druk op Betty Pratt uit te oefenen om een beslissing te force ren. En deze set ging met 75 naar de Amerikaanse. Met 52 leidde zij daarna in de derde set. Betty Pratt, die over een grote rou tine beschikt, werkte de achterstand tot 54 weg. Bijna is het nog 5—5 gewor den. Met een schitterende volley pas seerde Christine haar evenwel en zo won zij verdiend een plaats bij de laat ste vier. In de halve eindstrijden ontmoet de jonge Engelse Althéa Gibson. De experts zijn er zo goed als zeker van. dat zij deze partij niet zal winnen, maar zij zien in Christine Truman binnen enkele ja ren een Wimbledonkampioene. Onze landgenoten mevr. B. Thung en van Dalsum zijn in de tweede ronde van het gemengd dubbelspel uitgescha keld. Veel moeite heeft Van Dalsum met de service van Fernandes gehad. Ove rigens stak het spel van mevr. Thung ver uit boven dat van Van Dalsum. Opererend van de baseline vergaarde zij ettelijke punten. Hun tegenstanders ble ken echter te sterk en bovendien brach ten zij veel meer variatie in hun slagen. Amerika is verzekerd van één plaats in de finale van het dames enkelspel, nl. de winnares van de partij Dorothy KnodeDarlene Hard. De 21-jarige Darlene Hard, van be roep serveuse, heeft met haar 34-jarige landgenote Louise Brough korte metten gemaakt. In 47 min. zette zij de ex- Wimbledonkampioene aan de kant (62 62). Haar volley's en drives waren Louise Brough, die slechts een schaduw was van het meisje, dat vier maal Wim bledon won. te machtig. Althéa Gibson speelde beneden haar vorm in de partij tegen de Zuid-Afri kaanse Sandra Reynolds. Zij maakte verscheidene double fauilts en vaak be landde haar service in het net. Niettemin stuurde zij de Zuid-Afri kaanse ,die slechts over één wapen be schikt, een harde, lage forehand-drive, met een nederlaag naar de kleedkamer. Ook de naam van de Mexicaanse Rose Maria Reyes zal niet meer op de uitsla genlijst voorkomen. Met groot machts vertoon (6—4, 6—0) werd zij door Do rothy Knode uitgeschakeld. In de kwartfinales van het heren dub belspel zorgden Mulloy en Patty, twee Amerikaanse veteranen voor een verras sing. Het als derde geplaatste paar Coo per—Anderson (Australië) ging tegen deze twee Amerikanen, die samen 75 jaar zijn, ten onder. Het was de eensgezind heid en het inspirerende volley-spel, waaraan zij deze zege te danken hadden. A-griep nu in zes plaatsen Het virologisch laboratorium in Leiden heeft dinsdagavond meege deeld, dat het Aziatische griepvirus sinds zaterdag jl. bij vijf patiënten in Nederland is geïsoleerd. Nieuwe uit breidingen van de ziekte zijn gemeld uit Bussum, Utrecht, Naarden, Am sterdam, Rotterdam en Egmond aan Zee. De ziekte verloopt grotendeels goedaardig. Gewaarschuwd worden die perso nen, die aan steenpuisten lijden of in families verblijven waarin steenpuis ten voorkomen, daar deze ernstige complicaties bij influenza met zich meebrengen. Het laboratorium verzoekt verdere melding van nieuwe ziektehaarden in verband met de studie der epide miologie. beroemde geneesmiddelen in 1 tablet zorgen, dat U weer met plezier Uw werk doet Bij pijnan. griep ol „landerig" gevoel doet een enkel tablet werkelijk wonderenI In het St. Leonardushuis aan de Haag- weg hield Docos haar algemene leden vergadering. De ruim 50 aanwezigen werden door de voorzitter, de heer P. Biegstraaten, hartelijk welkom geheten, speciaal pater Moons O.F.M., geestelijk adviseur en de heer J. de Does als ere lid. In een kort overzicht over het af gelopen jaar memoreerde spr., dat Docos met 17 elftallen aan de competitie had deelgenomen. Met veel plezier werd te ruggedacht aan de reis in de afgelopen zomer naar Busenbach in het „Schwarz- wald". Diverse jeugdelf tallen deden weer mee aan de jeugdsportkampen in Zun- dert en Elten. Spr. memoreerde verder de talrijke contacten met andere ver enigingen, de promotie van Docos 2 naar de res. 3e klasse K.N.V.B., zodat in de a.s. competitie 2 elftallen in de K.N.V.B. uitkomen. Bovendien kampioenschappen van Docos 6, de Docos (B) junioren na een beslissingswedstrijd en Docos (a) adspiranten, die de eerste kampioen wa ren van de K.N.V.B. afd. Leiden. De voorzitter betreurde, dat Docos 1 het kampioenschap niet had gehaald, al was er wel een periode van illusies in die richting geweest. Blessures van diverse spelers werden een hinderpaal in de loop van de competitie, maar bovendien verdiende Docos nog niet de titel van de sterkste. Noodzakelijk vond de voor zitter niet, dat Docos 1 kampioen werd. Het belangrijkste was, dat Docos 2 kam pioen was geworden. Hierdoor krijgt de vereniging een solide ondergrond en het in de competitie bij elkaar houden van dit elftal is met succes bekroond Spr. sprak ook over de grootte van de ver eniging, nu zij reeds meer dan 100 stem gerechtigde leden bezat. Docos bezit een enorme aantrekkingskracht op de jeugd, waardoor de verantwoordelijkheid van bestuur en leden des te groter wordt. Docos heeft zich als volwaardig lid kunnen laten horen in diverse colleges afd. Leiden en de Leidse Belangencom- missie der KNVB-verenigingen. Ook was er een prettig contact met de Sport stichting, alhoewel niet altijd bevredi gend. De relaties met dit lichaam wer den echter nauwer. Het veld aan de Haagweg werd de finitief verlaten. Er werd bereikt, dat Docos voor de wedstrijden van haar eerste elftal over een eigen complex kon beschikken met een klein, maar vrij aar dig clubgebouw met stromend water. De voorzitter sprak z'n vreugde erover uit in de nieuwe geestelijk adviseur, door de bisschop oenoemd, tevens iemand te bezitten, die ook voetbal-„minded" is. Hij bedankte bestuursleden en voorts alle leden voor de prettige samenwer king. op welk gebied ook. Wat de toekomst betreft: Er is een contract afgesloten met een nieuwe trai ner, nl. de heer J. Goddijn. Op donder dagavond hoopt men zo spoedig mogelijk aan de selectietraining voor senioren en junioren te beginnen. Over vier jaar viert Docos haar zilveren feest en de voorzitter sprak de hoop uit. dat alle elftallen, ook de lagere, in hogere klas sen zouden uitkomen. Hij hoopte ook op een betere terreinpositie met een be hoorlijke accommodatie. Het predicaat r.-k. legt de leden extra verantwoordelijkheid op als katholieken, niet alleen tegenover de niet-katholieke sporters, maar ook ten opzichte van de katholieke jongeren. Uit de grote jeug dige aanhang zullen niet allemaal voet- vallers gekweekt worden. Er Is al een afdeling tafeltennis en er zal ook een gelegenheid geschapen moeten worden voor andere sporten binnen Docos-ver- band zoals volleybal, handbal (het op richten van een damesafdeling), waar door de sportgemeenschap van Docos groter kan worden. Onder dank werden vervolgens notu len en jaarverslag aanvaard. Ook het financieel verslag en de begroting voor 1957—'58. By het punt verkiezing voorzitter, werd de heer P. Biegstraaten herkozen, daar er geen tegencandidaat was inge diend. Eveneens aftredend en herkiesbaar als bestuurslid waren de heren J. Wanst en F. Verzuu. Beiden werden herkozen. Vanwege de uitbreiding van het bestuur met één man werd de door het bestuur voorgestelde candidaat de heer W. de Blauw door de ledenvergadering ge kozen. De commissie van beroep werd in haar huidige samenstelling gehandhaafd. Voor het a.s seizoen zal een commis sie van drie belast worden met de sa menstelling van Docos 1 en Docos 2. Eén candidaat wordt door het bestuur aangesteld, de overige twee candidaten door de leden. Hiervoor werden gekozen dt heren M. Kikkert en G. van Dam. De geestelijk adviseur, pater Moons, voerde daarna het woord en ging hierbij van drie punten uit: katholiek voetballen en Docos en onverbrekelijk daaraan vastgekoppeld, liefde. We moeten liefde hebben voor onze kerk, voor het voet ballen, want heeft men die niet, ga dan een andere hobby beoefenen en ook ten opzichte van de vereniging. De geestel. adviseur sprak zelfs van een morele ver plichting, die men bezit om liefde voor z'n club te hebben. Terwille van de 10 andere spelers in je elftal ben je ver plicht het voetbalspel zo goed mogelijk te spelen. Er zijn er die geen zin heb ben om te trainen. Zij hebben ook geen liefde voor het spel en geen liefde voor de medemens, want ook de medespeler is er by een dergelijke mentaliteit de dupe van. 0?k op een ander terrein zal liefde voor de club moeten opgebracht worden, als nl. het bestuur binnenkort een beroep zal doen op de leden om een cantine te bouwen. De voorzitter bedankte de geestelijk adviseur voor zijn woorden en wees er op, dat de training niet alleen financieel een zorg was, maar ook de mogelijkheid om te trainen. De Sportstichting heeft verboden op de Boshuizerkade te trainen, een maat regel, die noodzakelijk is voor de rust der velden. Het bestuur zoekt naar een gelegenheid om elders te trainen en de voorzitter hoopte zo spoedig mogelyk de leden hierover nader mededeling te kun nen doen. WIELRENNEN GEEN FILMJOURNAAL OVER TOUR DE FRANCE. SCHORSING AJAX-BESTUURSLEDEN OPGESCHORT. Het bondsbestuur van de KNVB heeft de aan het bestuur van de vereniging Ajax opgelegde straffen, met ingang van heden tot op het moment waarop de commissie van beroep uitspraak zal hebben gedaan, opgeschort. Aanleiding tot dit besluit is de recente verdwijning van de kroongetuige Vla dimir ..Bobo" Sal, waardoor mogelijk het onderzoek van de commissie van beroep zou kunnen worden vertraagd. Het KNVB-bestuur schorste enkele weken geleden de leden van het dage lijks bestuur van Ajax voorwaardelijk en berispte vier andere bestuursleden, op beschuldiging dat zU in de zaak-Sal onjuiste verklaringen zouden hebben afgelegd. Van de zijde van de heer V. Volkers, de voorzitter van de Amsterdamse ere divisie club Ajax ontvingen wij het volgende commentaar: „Het spreekt vanzelf, dat wij met een opschorting van de straffen ook op dit ogenblik geen genoegen nemen. Wij eisen volledige rehabilitatie en eerherstel en niets, geen streep minder. De Weer Martens zei ons echter, dat dit niet mogelijk was omdat volgens de procedure van de rechtspleging in de KNVB de zaak-Sal toch nog voor de commissie van beroep moet komen. Wij zyn intussen natuurlijk verheugd over de wending, die de zaak heeft genomen omdat dit door ons, na de vlucht van Sal, mede mag worden opgevat als een begin van ons eerherstel". Voor het eerst zal dit jaar geen ver slag van de Tour de France in de bios coopjournalen verschijnen. De Europese journaalmaatschappijen delen in dit verband mede. dat zij principieel gewei gerd hebben in te gaan op de door de organisatoren van de Tour gestelde eis, dat voor vertoning van de filmjourna len een zeer hoge vergoeding moet wor den betaald. De betrokken maatschap pijen zijn namelijk vanThening, dat het filmjournaal, evenals de pers, vrije toe gang dient te verkrijgen tot sport en an dere evenementen, die de algemene be langstelling hebben. Hetzelfde stand punt is in 1956 ingenomen ten aanzien van de verfilming van de Olympische Spelen te Melbourne. De gezamenlijke filmmaatschappijen, die na ampele be sprekingen met de Tour-organisatie niet tot een aanvaardbare oplossing konden komen, betreuren ten zeerste, dat zij deze wedstrijd niet aan het publiek kun nen tonen. Zij menen echter, aldus ver klaren zij, dat het in het belang van de nieuwsvoorziening geboden is het prin cipe van de journalistieke vrijheid on gerept te handhaven. Aan de heden door A.V. Holland ge organiseerde avondwedstryden zal te vens worden deelgenomen door De Ba taven B. en Jac. Kraan, en v. d. Brink op de 5000 m„ J. Schoo op de 800 m. en by de junioren zien wy o.a. P. de Jong. op de 800 m. Jongens A: H. Willemse zal het deze keer tegen senioren probe ren. op de 1500 m. Tevens start op de 100 m. heren B. J. v. d. Veer. van wie men het een en ander kan verwachten. Deelnemerskaarten en startnummers zullen hun overhandigd worden door J. Schoo by de ingang. OLYMPISCHE SPELEN DE WINTERSPELEN IN 1960. Blijkens een verklaring van Avery Brundage prensident van het I O C., be staat er kans, dat de winterspelen van 1960 in een ander land dan de Ver. Sta ten gehouden zullen worden tenzU er een middel wordt gevonden om de deel neming van communistisch China en Bul garije mogelijk te maken. Als het orga nisatiecomité te Squaw Valley, Califor- nië, geen vergunn'ng krijgt van de Amerikaanse regering om deze belde landen uit te nodigen, zou het I.O.C. voor de keus staan óf de winterspelen naar een ander land te verplaatsen óf de olympische regels tc veranderen. Brun dage zeide dat het I.O.C geneigd was de huidige regels te handhaven welke ten doel hebben de politiek buiten de olym pische spelen te houden. Aangezien communistisch China en Bulgarije niet erkend werden door de Ver. Staten kon den hun atleten geen inreisvisa krij gen. De suggestie is gedaan aan deze atleten speciale passen te verstrekken. Aangezien de nationale olympische comité's van communistisch China en van Bulgarije erkend werden door het I.O C. zouden zij uitgenodigd worden aan de winterspelen tc Squaw Valley deel te nemen, conform de olympische regels. WATERPOLO DE ZIJL—DONK 7—3. Donk, tot heden nog ongeslagen, vond de Zijl in prima conditie en spoedig wist Hensing na goed samenspel de stand op 1—0 te brengen. Even later zwom Hensing opnieuw fraai op en juist op tijd kwam de bal bij v. Tol. die hard inschoot (20). Door een verdedigings- fout kwam Donk vrij en de reeds ge blesseerde keeper Plezier moest zwich ten voor een goed schot (21). Toen ging een Donk-speler naar de kant. waarna v. d. Kwaak de stand op 31 bracht. Even later schoot Roman hard in. maar v d Kwaak kon de bal op nieuw in zijn bezit krijgen en het werd zelfs 4-1. Nog voor rust gingen 2 spe lers naar de kant en kon Donk de ach terstand tot 42 terugbrengen. Bijna direct in de tweede helft werd het door v. Tol 52 cn toen kwamen de onaangenaamheden. Weer schoot Donk raak 53 maar v Tol zorgde di rect voor 63. Het bleef wat rommelig en nadat vele malen tegen het hout werk was geschoten, zorgde Hensing voor een 73 eindstand. De ZUl I—DWR 1 (dames) 1—6. Door het gemis van de Zijl-keepster en enkele invallers kon DWR hier een gemakkelijke overwinning behalen. DE DOOR WILLIAM BYRON MOWERY 51). Terwijl hij zich ten tweede male poogde op te richten, sloeg Thello's vierde kogel, die op zijn hoofd ge-, mikt was, hem de hoed van het hoofd. Hij liet zich plat op de grond vallen om het vuur te ontwijken; terwijl hij viel, floten de vijfde en zesde kogel over hem heen. Voordat Thello opnieuw had kun nen laden, kroop hij tussen de rotsen, wrong zich achter de stenen en was uit het gezicht. Met moeilijke stoten ademhalend, lag hy daar halfverdoofd, worstelend om het bewustzijn niet te verliezen, terwijl de bergen op en neer dansten en de névés in een warreling van wit en vlammen om hem heen dan sten. Met moeite het bewustzijn bewa rend, slaagde hy er na een tijdje in om het hoofd op te heffen en om laag te zien. Thello had kalm weer geladen, raapte zijn hoed op en glipte langs de helling naar een steile rondgang, een ondiep ravijntje. Het in zijn ogen druppelende bloed wegwissend, sloeg Alan Thello gade en vroeg zich of, wat de man van plan was. Toen Thello het ravijn be reikt had, zich de steil wand liet af glijden en van rots tot rots glippend, op hem afkwam, werden zijn bedoe lingen hem als met toverslag duide lijk. De kloof voerde vlak langs zyn schuilhoek in de rotsen voorbij. Thello volgde die, nadersluipend, uit vrees, dat zijn vijand een revolver by zich had. Thello had gezien, dat hy ernstig gewond en vrijwel hul peloos was. In plaats van tijd of mu nitie te verspillen, sloop hij onder dekking naderbij, om hem van nabij een lading kogels in het lichaam te jagen en er zo vlug mogelyk 'n eind aan te maken. Met grote inspanning trok Alan Luke's boog van rijn rugzak, in de hoop een raak schot te kunnen doen, als Thello dichtbij kwam. Maar zijn rechter schouder was verlamd, de rechterarm hing krachteloos neer; hij kon onmogelijk de zware boog span nen, laat staan afschieten. Hij was ongewapend en niet in staat zich te verweren. „Thello", riep hij zwakjes, in de hoop de man tot staan te brengen en zich te redden. Ook dacht hij aan Jo ans vader. Het was niet uitgesloten, dat de achtervolgers Thello te pak ken zouden krijgen, vóór hy 't woud kon bereiken. „Politievlak over de waterscheidingzit mij achter na.... vlucht!" „Ja!", grauwde de man. „Ik zal wel vluchten zodra ik jou te pakken heb. Jy hebt op me geschoten en daar voor vermoord ik je". In zijn wanhoop wendde Alan het hoofd en keek om naar de bergkam. Een maand lang waren deze mensen jagers zyn vijanden geweest. Nu waren zij plotseling zijn vrienden en hij bad, dat zij plotseling over die kam mochten komen en op hem toe snellen. Maar de berghelling was kaal en verlaten. Ginds, aan de aanleg plaats, weerde Eric Norman nog steeds die kano's af en hield ze te gen. De politie zou te laat komen om hem van Thello te redden. Over vijf, hoogstens tien minuten zou die mee- dogeloze moordenaar van zijn door kogels doorzeefd lichaam wegwande len. Om Thello schrik aan te jagen en de nadersluipende Dood tot staan te brengen, duwde hij tegen een steen en rolde die omlaag in de kloof. De steen sloeg tegen een groot rotsblok en bleef liggen Hij bracht een andere aan het rollen. Groter en ronder dan de eerste, rolde deze steen in spron gen door de kloof, kreeg vaart, kaat ste terug van de grotere rotsen, sleep te de kleine mee, en verwekte een aardige lawine van kleine en middel grote steenblokken. Toen de steenlaag op Thello af kwam sprong de moordenaar van achter het grote rotsblok, dat hem als dekking diende, te voorschijn en rende naar de wand van de kloof. Doch hij zag, dat de stenen hem zou den raken vóór hij uit die kloof kon klimmen, en met een kreet van angst dook hij weer achter het grote steen blok. Verschillende stenen sloegen tegen zijn dekking, doch de rots hield het en de lawine ratelde langs hem heen zonder hem te deren. Op het horen van die kreet en by het zien van de uitwerking van de kleine steen, die hij had weggerold verhief Alan zich op de knieën, deze onverwachte kans tot redding aan grijpend. Hij duwde tegen een hon derd-pond rotsblok dat, uit het even wicht gebracht, in de kloof rolde. Hij was duizelig en misselijk, zijn rech terarm was lam, hy kon niet op zyn rechterbeen staan, maar hy begreep, dat hij niet meer weerloos was. Hij had de beschikking over een machtig wapen, een lawine, en hij spande zich met uiterste krachten, om dat te ge bruiken. Hij kantelde nog een rotsblok weg en nóg een. Hy zette zyn schouder te gen een zwaar blok en duwde met al zijn wegebbende kracht, tot de rots eindelijk over de rand van de kloof viel en de andere achterna rolde in hun razende ren omlaag. Door de rode nevel, die zijn ogen verduisterde, poogde hy te zien wat er in het ravijn des doods gebeurde Hij was zó ziek, zo ellendig, dat hij nauwelijks meer kon zien, nauwe lijks het hoofd kon opheffen. De zon scheen onder te gaan en in zijn oren klonk een ander gedreun dan de don der van die omlaagsuizcnde rotsen. Maar toen de lawine ratelend door de kloof rolde, ving hij bloedrode glim pen op van een van angst razende gedaante, die opsprong en naar de ravijnwand rende, te laat pogend om uit de v-van dit ravijn des doods te ontkomen. Thello bereikte de steile wand, klom en klauwde een eindje tegen de kale, gladde kiezelwand op. Toen omving hem de golf van stof, splin terende rots en vliegende stenen. Hy werd van de wand afgeveegd en mee gesleurd. Boven de aanzwellende donder van de steenlawine drong e*m langgerekte kreet tot Alan door. De kreet groeide aan tot een doordringend doodsge- huil, dat 't ratelen en '•ommelen der wildgeworden stenen overstemde. Toen zweeg de stem Toen de lawine uit het gezicht was en Alan nog eens keek, tag hij een gedeukte hoed langzaam door het ra vijn omlaagrollen; op de bodem van de kloof lag een bijna onherkenbaar verminkt en verpletterd menselyk lichaam. Even later hoorde Alan de verre slag, waarmee zyn lawine beneden aan de helling, in het woud terecht kwam. Moeizaam keerde hi.' zich om en keek naar de bergkam, doch er was nog geen spoor van de politie te zien. Zij zouden wel komen; hy was er ze ker van dat ze komen zouden, maar het bewustzijn beg- f hem en mis schien zouden ze hem voorbij lopen zonder hem tussen de grauwe rotsen te zien; en dan zou hy daar blijven liggen en doodbloeden. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 11