Zweden, Nederland en Duitsland in de finale De Snot*t*ende WIMBLEDON BLIJFT VOL VERRASSINGEN Het Eur* Politievoetbalkampioenschap Strijd om wat beter is uitslag 1-4 of 0-2? dames naar de vierde ronde Omzet Volkswagenfabriek in 1956 weer 24 pet* hoger Stak directeur zijn fabriek in brand? y Rij DAG 28 JUNI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 12 Op het L.F.C.-terrein aan de Bos- teld. Zweden en Duitsland speelden de huizerkade vonden gisteren de wedstrij- wedstrijd voor Poule A. Zweden, met den van de derde voorronde van hetreeds één gewonnen wedstrijd, speelde Europees politie-voetbaltoernooi plaats. veel gemakkelijker dan hun tegenstan- TJit deze wedstrijden kwamen de fina- j ders, namen het overigens nogal kalm listen voor het toernooi om de le, 2e op en nadat 7 min. na de aanvang links en 3e plaats. Nederland had zich woens- buiten Melin de score had geopend dagavond reeds geklasseerd, Zweden en Duitsland voegden zich gisteravond daarbij. In deze finalepoule moet elke ploeg eveneens twee wedstrijden spelen en aangezien morgenmiddag in de Leidse Hout twee van deze drie wedstrijden worden gespeeld, moest één ploeg mor genmiddag dus twee wedstrijden spelen. De Nederlandse ploeg was bij de loting het ongelukkigst en moet morgenmid dag én tegen Zweden én tegen Duits land spelen. Vanavond wordt als 2de wedstrijd de ontmoeting ZwedenDuits land gespeeld. Over de vraag wie in het troosttoer- nooi tegen elkaar moeten uitkomen, be stond geen twijfel t.a.v. Frankrijk en België. België had 2 punten veroverd tegen Noorwegen niet één, Frankrijk en Denemarken eindigden gelijk in punten, zodat de doelcijfers moesten beslissen. Frankrijk stond 56, Denemarken 24, zodat het gemiddelde per wedstrijd voo* Frankrijk 0.83, voor Denemarken 0.50 is. Over de vraag wie in poule A in het troosttoernooi zou uitkomen, kon men het moeilijk eens worden. Zwitserland stond 02. Oostenrijk 14. Welke cij fers zijn nu beter? De Fifa telt wan neer een ploeg en 0 heeft bij alle cijfers een 1 op, zodat het hier wordt resp. 13 en 25, gemiddeld dus resp. 0.33 en 0.40. Hier is Oostenrijk dus de geplaatste ploeg, hetgeen logisch is, ook wanneer men de ingewikkelde onnodige formule van die i bijtellen niet toepast. Immers, Oostenrijk heeft met een 14 score gemiddeld 0.25 doel punt per wedstrijd gemaakt, Zwitser land met 02 staat op oneindig 0. Men kon het gisteravond niet i worden. De technische commissie van de U.S.P.E. hield zich natuurlijk aan de Fifa-regeling ten overvloede werd gisteravond de K.N.V.B.-voorzitter, ir. H. F. Hopster, hierover nog geraad pleegd doch Zwitserland nam daar mee geen genoegenWij vragen ons af: waarom niet, want men heeft zich slechts aan de regels te houden! Vanmorgen moest daarover opnieuw vergaderd wor den en op het ogenblik van het af sluiten van dit verslag was daarover nog geen beslissing genomen. Voor het programma van hedenavond zie men dus in het hoofdblad van van- (10), duurde het tot 12 min. van de tweede helft aleer het 20 werd. En dit nog omdat linksback Hess te hard op zijn doelman terugspeelde en de bal hierdoor via de handen van Pusterla in het doel verdween (20). FrankrijkDenemarken 22. Voor poule B werd de wedstrijd Frankrijk— Denemarken gespeeld, in welke afdeling Nederland zich reeds voor de finale ge plaatst had. De Franse ploeg speelde een snel en pittig partijtje, doch de afwer king liet alles te wensen over. Midvoor H. Nielsen van de Zwitserse ploeg wist door twee gelukkige doelpunten in de eerste helft zijn ploeg een goede voor sprong te geven, welke evenwel niet groot genoeg was, want de Fransen za gen na 20 minuten in de tweede helft hun zwoegen beloond en maakten kort achter elkaar twee doelpunten, zodat de stand weer gelijk was, hetgeen ook het einde betekende. In de wedstrijd DuitslandNoorwegen voor poule C wonnen de Duitsers ten slotte met 30. Noorwegen had het vooral verdedigend zwaar te verduren en de Noorse aanval bleek niet bij machte, ook maar één doelpunt te ma ken. De eindstand der voorronden werd tenslotte: Zweden Oostenrijk Zwitserland Nederland Frankrijk Denemark. POULE A: Duitsland 2 België 2 Noorwegen 2 6—3 5—6 2—4 4—0 2—2 1—5 Zwaar weer in de Kieler Woche Bij Karei Warburg brak de mast van Fikfak In tegenstelling tot de uitslag van woensdag maakte de wedstrijdleiding van de Kieler Woche bekend, dat een extra race gezeild moest worden in de Drakenklasse om de „Felca-prijs" daar in de drie vorige heats Sorrentino, Van Duyl en Thomson ieder een race had den gewonnen. De beslissende race. wel ke gistermiddag werd gehouden leverde een overwinning op voor de Italiaan Sorrentino, die dus dit jaar de Felca- prijs in zijn bezit kreeg. Onze landge noot Duyl werd tweede. Hij eindigde met 1 seconde verschil op de Italiaan. Tom my Thomson ,Dld.) eindigde op de derde plaats. Er stond een harde wind (windsterkte 6) waardoor er vele masten braken en verschillende grootzeilen scheurden. Zo beëindigden bijvoorbeeld van de 16 ge starte boten in de Flying Dutchman- klasse er slechts zeven de race. De uitslagen van de wedstrijden op de vierde dag luiden: Drakenklasse (vierde race dus niet de extra-race voor de Felca-prijs): 1. Sor rentino (Italië)2. Tommy Thomson (Did.); 3. Van Duyl (Ned). Klassement: 1. Sorrentino 1001 pnt.; 2. Thomson 965 pnt.; 3. Van Duyl 928 pnt. Finnjollen: 1. Paul Elvstroem (Dene maken) 2. Schwarz (Denemarken)3. Han Sleeswyk (Ned).; 4. Ochwald (Did.). Door de sterke wind brak de mast van het bootje van Warburg, terwijl de boten van de overige Nederlanders om sloegen. Klassement: 1. Elvstroem 1283 pnt.; 2. Schwarz 1161 pnt.; 3. Sleeswijk 040 pnt. ATLETIEK HOLLAND ORGANISEERT WEDSTRIJDEN IN HET LEIDSE HOUT Op woensdagavond 3 juli. De A.V. „Holland" zal op woensdag avond 3 juli a.s. interessante atletiek wedstrijden organiseren op de sintel- baan van het sportpark Leidse Hout, welke zullen aanvangen om 7 uur pre cies. Een grote schare atleten, waaronder vele cracks, zullen zorgen voor een vlotte afwerking van een aantrekkelijk programma. Naast de sprintnummers zullen ze ker de 400-800-1500 en 5000 meter in het teken van een felle strijd staan. Als noviteit zal tijdens deze wedstrij den een estafette over 4 x 300 meter speciaal voor Leidse voetbalclubs wor den gelopen. De bekendste verenigin gen hebben hiertoe reeds medewerking toegezegd. WATERPOLO SLEUTELSTAD—VZC 6—1. Een pittig partijtje met SI. stad over wegend sterker. De eerste aanvallen waren voor de gasten en spoedig moest keeper Binnenkamp handelend optre den. N. Brouwer schoot daarna twee maal raak (2—0) en nog voor rust zorg de W. van Zijl, eveneens met twee treffers voor een veiliger 40 voor- sprong. In de tweede helft was het spei Iets meer verdeeld en pas na een corner schoot N. Brouwer opnieuw raak (5-0). VZC hield moedig vol en kreeg een verdiend tegenpunt (51), waarna W. van Zijl de eindstand op 61 bracht. De overige uitslagen waren: Sleutestadde Zijn (jongens A) 26; „Sleutelstadde Zijl (dames) 1—1; AZC II—LWV II 1—6; AZC—LWV (adsp.) 3—T. Vijf van de acht geplaatste De geplaatste spelers kregen gisteren een zware druk te doorstaan in de der de ronde, waarin het oorspronkelijk aantal van 128 spelers gereduceerd werd tot 16. Bij de dames ging het er nog harder aan toe en daarbij werden twee ge plaatste speelsters uitgeschakeld. In de vierde ronde zijn dus nog nfcar vijf van de acht geplaatste speelsters over, want gisteren werden Angela Mortimer en Vera Puzejova aan de kant gezet, ter wijl Thelma Long in de eerste ronde reeds was geëlimineerd. Met groots machtsvertoon heeft de blonde serveerster uit Californië Dar- lene Hard onze landgenote mevr. Thung in de derde ronde van het dames en kelspel een nederlaag toegebracht (61 61). Hiervoor heeft de Amerikaanse, die als nummer vijf geplaatst is, slechts 35 minuten nodig gehad. In alle onderdelen van het spel was Darlene Hard haar tegenstandster de baas en met keiharde drives drong zij mevr. Thung naar de baseline. De Ne derlandse was niet in staat het juiste antwoord hierop te geven. Langdurige strijd voor Hoad. Titelverdediger Lew Hoad had meer dan een uur nodig voor hij de Ameri kaan John Lesch had verslagen. Hoad won tenslotte met 63, 97, 64, maar zijn spel was zeker niet groots te noe- Zijn landgenoot Neale Fraser, als vijfde geplaatst, had vijf sets nodig om de Brit Mike Davies uit te schakelen. Fraser won met 62. 63, 61, 16. 62 De twee overgebleven Amerikaanse geplaatste spelers Seixas en Flam kon den zich eveneens handhaven, zij het dat Flam in de eerste set door Brichant flink in moeilijkheden werd gebracht. Met zijn keiharde services en agressief netspel verrraste de Belg Flam, die daardoor vele fouten maakte en met 6—1 verloor. Daarna herstelde de Ame rikaan zich en met 62. 61, 6—4 in de volgende sets plaatste hij zich voor de volgende ronde. Seixas won in vier sets (62, 62, 5—7, 6—3) van de Ja panner Kamo. Davidson (Zweden) en Rose (Austra lië) de twee resterende geplaatste spe lers, bereikten zonder moeilijkheden de volgende ronde. Het Nederlandse damesdubbel, mevr. Thung en mevr. Van der Storm had een bye in de eerste ronde. Zij speel den dus hun eerste partij in de tweede ronde, waarin zij door Sheila Armstrong (GB) en Margaret Hellyer (Australië) werden verslagen. Deze nederlaag dankten de beide Nè- derlandse dames zowel aan eigen fou ten als aan het sterkere aanvalsspel van de jongere tegenstandsters. Mevr. Van der Storm en mevr. Thung had den een prachtige kans om de tweede set te winnen toen zij met 76 voor stonden en mevr. Van der Storm moest serveren. Maar beiden misten hun kan-i sen door ballen, die zeker uit waren, toch terug te slaan en die dan in het nel terecht kwamen. PRO ECCLESIA F. STEVENS, HOOFDBESTUURSLID KA.B.O. Aan de heer F. Stevens (Voskuilen- weg 35, Heerlen) is bij gelegenheid van zijn zilveren jubileum als lid van het Hoofdbestuur van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel (KA BO) in de hoofdbestuursvergadering, welke in verband met het patroons feest van de bond, heden te 's-Herto. genbosch gehouden wordt (Oranje hotel, Verwerstraat) de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pon- tifice" uitgereikt. De uitreiking geschiedde door de bondsadviseur, rector J. Th. Kraakman. Mede aanwezig waren: echtgenote en kinderen van de heer Stevens (onder wie een dochter, overste van een zusterklooster te Roermond), de pastoor van de Molen berg-parochie te Heerlen, de leden va nhet hoofdbestuur en de bestuur ders van de KABO. „Gesproken" boeken voor blinden In Utrecht werd woensdag de 36e jaarvergadering gehouden van de ver eniging „Le Sage ten Broek", welke vereniging de lectuurverzorging van de blinden verzorgt. De vereniging, welke ruim 51000 braille-banden bezit, uitmakende ruim 12700 volledige boeken, bezit ook thans in Grave een uiterst mo derne opname-studio, waarin z.g. „ge sproken" boeken (hoorboeken) ver vaardigd worden. Hoewel deze studio eerst sinds november 1956 in gebruik is, zijn reeds 93 boeken op 569 banden opge nomen. Een zeer geselecteerd voorlezers- corps, groot 51 dames en heren, staat ter beschikking van deze studio. Ruim veertig blinde lezers, die reeds over een afluisterapparaat be schikken, hebben in totaal reeds 1651 banden „gelezen". Het valt niet te verwonderen, dat de president van de vereniging, de heer J. A. Duijnstee uit Den Haag, trots was op het tot nu toe bereikte resultaat, dat naast de voldoening toch anderszij ds niet van financiële zorg ontbloot is, gezien het feit, dat in dit eerste half jaar een kapitaal van meer dan dertigduizend gulden was geïnvesteerd en voor het tweede half jaar nog ruim vijftigduizend gulden nodig zal zijn. Ter gelegenheid van het veertigja rig jubileum in het komende jaar, wordt een jubileum-kalender uitge- fsven, welke in het Blindeninstituut t. Henricus te Grave besteld kan wolrden. De directeur van de bibliotheek, frater Faustinus uit Grave, zag in het „gesproken boek" een grote toekomst, "hoewel dit nooit het braille lezen fheel zal mogen en kunnen vervan- Zelfwerkzaamheid van de blinden, ook op dit terrein, blijft'primair. Buitengewoon succes in Amerika De Westduitse Volkswagenfabrie ken hebben hun omzetten vorig jaar met 24 procent vergroot tot het nieu we record-totaal van 1,7 miljard mark. In haar jaarverslag verklaart de maatschappij, die staatseigendom is, dat deze nieuwe hoogtepunten in zet en produktie 395.690 wagens bereikt werden in een jaar, dat de eerste tekenen van een depresie in de automobielindustrie van enkele an dere landen vertoonde. Zeggend, dat de produktie in Ame rika beperkt werd, en dat de verko pen in Europa ten gevolge van. de Suezcrises minder vlot verliepen, wordt in het verslag verklaard, dat de Volkswagenfabrieken in het ver slagjaar geen omzetmoeilijkheden hebben gekend. Nog steeds wachttijden. De verkoopsituatie blijft goed. Aan de vraag kon niet geheel voldaan worden. Wachttijden van ruim zes maanden in binnen- en buitenland waren daarvan het gevolg. De export is in sterkere mate toe genomen dan de verkoop in het bin nenland. Ruim 55 procent van alle in 1956 geproduceerde wagens werd ge ëxporteerd. De successen in Amerika Canada waren buitengewoon. Naar deze landen ging 32 procent van de export. De daling van de Volkswagenver kopen in verschillende Europese lan den als gevolg van de benzineschaai ste kon gemakkelijk ongedaan ge maakt worden door de overschake ling naar andere markten De verko pen na$r Europese en niet-Europese landen bleven ongeveer gelijk. De verkopen naar Canada waren 123% hoger dan in 1955. De Amerikanen kochten 49.550 Volkswagens, 74% meer dan in 1955. De investeringen van de Volkswa genfabrieken bereikten in 1955 het Anderhalf jaar geëist hef£rdeè}ef had-verdachte'-volgens Drinkt melk, blijft gezond Waarschuwing van de Nederl, Huishoudraad De Nederlandse Huishoudraad hoopt, dat de hogere melkprijs per 1 juli geen aanleiding voor de huis vrouwen zal zijn minder melk te ko pen. Melk is, aldus de Huishoudraad in een breed verspreid vouwblad, als dagelijks voedsel onmisbaar, vooral voor kinderen. Deze onmisbaarheid wordt bepaald door het dierlijk eiwit en kalk in de melk, die nodig zijn voor groei, en in stand houding van het lichaam. Indien men de hogere prijs wil op vangen door minder melkverbruik, dan zou men, zoals later zou blijken, het gezin te kort doen. De Huishoudraad geeft iedere huis vrouw daarom dringend de raad het huishoudbudget zo te wijzigen, dat ieder gezinslid zijn dagelijkse nood zakelijke hoeveelheid melk ook te gen de hogere prijs zal blijven drin- bekend gemaakt, ken. Na een zitting, die de gehele dag heëft geduurd, eiste gisteren de pro cureur-generaal bij het Arnhemse gerechtshof, mr F. C. Kist, tegen de 40-jarige directeur van een confec tiefabriek te Enschede, S. C. een jaar en zes maanden gevangenisstraf we gens opzettelijke brandstichting op 29 maart 1955. Op die datum brandde 's nachts de confectiefabriek „De Rietmolen" te Enschede af en C werd er van ver dacht deze brand te hebben gesticht om de door hem beheerde naamloze vennootschap in het bezit te doen komen van de verzekeringspennin gen, ruim 90.000 gulden. De rechtbank te Almelo had ver dachte op 20 november 1956 tot een vonnis veroordeeld, gelijkluidend aan de gisteren door de procureur-gene raal geëiste straf. De zaak was aan het rollen geko men door de 28-jarige echtgenote van verdachte, die kort na de brand met een collega van haar man de wijk nam. Zij zou aan de collega, zekere B. hebben verteld, dat haar man de brand zou hebben gesticht en toen het tweetal in financiële moeilijk heden kwam, schreef B. aan een zwager van verdachte, die praktisch alle aandelen van de naamloze ven nootschap in bezit had, dat hij on middellijk 25.000 gulden moest stu ren, anders zouden de bijzonderhe den van de brandstichting worden Puttense politie handhaaft zondagswet Naar wij thans vernemen heeft de politie te Putten de eigenaars van de hotels „Het Puttertje" en de „Spreng^ te Putten geverbaliseerd, omdat zij zondag j.l. hun zaken voor het pu bliek (vele vakantiegangers en toe risten van de Veluwe) hadden open gesteld. Dit is in strijd met de gemeente lijke verordening, die zulks verbiedt. Iets dergelijks is ook enige tijd ge leden al gebeurd. De kantonrechter in Harderwijk verklaarde toen echter de gemeenteverordening in strijd met artikel 7 der Zondagswet. De geverbaliseerde werd van rechtsvervolging ontslagen. Het was de heer Dunnewind, die zijn theehuis bij het watersportcentrum te Putten had opengesteld. Tijdens de onlangs gehouden openbare raadsvergadering heeft de burgemeester van Putten ge zegd, dat zelfs de houder van een verlof-B zijn zaak op zondag open mocht hebben. Putten ziet met be langstelling de ontwikkeling van deze affaire tegemoet. De zwager deed aangifte bij de po litie en inmiddels is B. wegens af persing in hoger beroep veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Mevrouw C., opgeroepen door een van de beide verdedigers,-mar. R. Kokosky, verklaarde de voor de po litie geuite beschuldigingen jegens haar man volkomen in te trekken. Zij heeft zich intussen weer met haar man verzoend. Niettemin achtte de procureur-ge neraal een voldoende basis aanwezig om een veroordeling te rechtvaar digen. Een dergelijk verhaal verzint men zo maar niet. De procureur-generaal zei er van overtuigd te zijn, dat verdachte als directeur heel veel belang bij de zaak had. De bedoeling moet zijn geweest met de uitkering van de verzekering iets nieuws te beginnen. De zwager is weliswaar de eerste belanghebben de, maar niemand acht hem tot brandstichting in staat, wel kan de zwager tot de daad hebben geïnspi reerd, aldus de procureur-generaal. De verdediger, mr Kokosky, meende, dat geen verantwoordelijk rechter in deze zaak een veroorde ling voor zijn rekening zou durven nemen. Het overtuigende bewijs ont breekt ten enenmale. van pleiter niet. Er blijft zelfs de mogelijkheid, dat er van brandstichting geen sprake is ge weest. Het kan een smeulproces zijn geweest. De andere verdediger, mr P. S. Noyon, gaf een overzicht van de moeilijkheden, waarmede verdachte wegens zijn Joodse afkomst gedu rende de oorlog te kampen had. Hij had een zware dobber om er weer bovenop te komen. Reeds dreigde een faillissement 'toen zijn zwager bijsprong. Op het moment van de brand zag de toe komst er al weer rooskleuriger uit en verdachte had hoegenaamd geen voordeel bij een brand, aldus deze verdediger. Uitspraak 11 juli. NA AANRIJDING OVERLEDEN. Tengevolge van de opgelopen ver wondingen is in het ziekenhuis „Sa lem" te Ermelo overleden de 39-jari- ge heer E. Karssen uit Harderwijk. K. was, toen hij met zijn bromfiets de, Leuvenemse weg te Voorthuizen wilde oversteken, door een militaire wagen, die uit Speulde kwam, gegre pen en werd zwaar gewond. A.N.W.B. GAAT KREDIET GEVEN. De 400.000 leden van de A.N.W.B. kunnen voortaan met een geruster deviezenhart naar het buitenland gaan, dan voorheen. Bij ernstige re paraties, vooral op de terugweg van een (vakantie) tocht komt het vaak voor, dat automobilisten niet voldoen de geld bij zich hebben om garage rekeningen te voldoen. De A.N.W.B., lid van de „alliance internationale de tourisme" behoort thans tot de 15 Europese landen, die een onderlinge betalingsregeling voor hun leden hebben gesloten. Aautomo. bilisten kunnen een kredietbrief voor totaal 509 Zwitserse franken mee op reis nemen. In Noodgevallen kan men hiermee aan garagehouders re keningen boven de 50 Zwitserse fran ken betalen. De garagehouder verre kent deze kredietbrieven met zijn na. tionale organisatie en de A.N.W.B. krijgt de rekening door en ontvangt van zijn lid het verschuldigde bedrag. Deze regeling is wederkerig voor Duitsland, Oostenrijk België, Dene marken, Spanje, Frankrijk, Engeland, Griekenland, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Nederland, Portugal, Zweden, Zwitserland en Joegoslavië. Oude dame een nacht lang bekneld Een 92 jaar oude weduwe uit het Amsterdamse Tuindorp Nieuwendam heeft in de nacht van woensdag op donderdag in haar woning bekneld gezeten tussen een omgevallen kast en de rand van haar bed. De bejaarde dame gebruikte woens dagavond de kast, die naast haar bed staat, als steun bij het in bed stap pen. Hierbij viel de kast om, waar door haar been bekneld raakte. Eerst donderdagmorgen hoorden de buren haar hulpgeroep. De politie werd ge waarschuwd. Door het breken van een ruitje aan de achterzijde van de woning ver schafte de politie zich toegang om de dame te ontzetten. Met een gekneusd been werd ze in een rusthuis opge nomen. niveau van 182 miljoen mark onge veer een derde van de som werd ge stoken in een nieuwe fabriek te Han nover, welke bestelwagens maakt. Het totale aantal arbeiders steeg met 13 procent tot 35.672 op 31 dec. 1956. De lonen en salarissen stegen met 23 procent, terwijl de produktie met 19,9 procent toenam. De netto winst over 1956 bedroeg 10 miljoen mark, waaruit een divi dend van 6 miljoen mark zal worden betaald, dal is afwachting ovor een besluit met betrekking tot de eigen dom der maatschappij, op speciale rekening zal worden bijgeschreven. Het kapitaal van de Volkswagenfa brieken is 60 miljoen. (Alg. Dagbl.) De kantonrechter in Den Haag heeft gisteren in een schriftelijk von nis een autohandelaar, naar de wens van de ambtenaar van het openbaar ministerie veroordeeld, tot een boete van 20.omdat daze handelaar auto's te koop had aangeboden op de openbare weg. De handelaar, tegen wie dit proef proces was gevoerd, bood zijn wa gens aan op een parkeerterrein dat tegenover zijn garage aan de Noord- wal in Den Haag ligt. Maar in artikel 25 van de marktverordening is voor de verkoop van tweedehands auto's een plaats aangewezen bij de Her man Costerstraat waar iedere vrij dagavond een automarkt wordt ge houden. De verdediger van de garagehouder had de rechtsgeldigheid van de bepa ling in de algemene politieverorde ning, welke nu overtreden is, bestre den omdat deze de rechten van auto eigenaars te veel zou beknotten. De kantonrechter kon deze opvatting echter niet delen. In verband met de propaganda voor het toeristenverkeer op de Boven windse Eilanden St. Maarten, St. Eustatius en Saba zal de P.T.T. van de Nederlandse Antillen een serie bijzondere postzegels uitgeven vanaf 1 juli verkrijgbaar aan filate listenloketten waarvan men hier bij de afbeeldingen ziet. De bovenste zegel met een waarde van l1/. cent (15 cent Nederlands courant), "draagt als voorstelling een landschap op Saba; de middelste zegel van 15 ct. (30 ct.) toont een landschap op St. Maarten met het hotel „Little Bay" op de achtergrond en de onderste zegel, van 25 ct. (50 ct.) draagt de afbeelding van een landschap op St. Eustatius. De zegels van ly, en 15 ct. zijn uitgevoerd in vier kleuren, die van 25 ct. in zes kleuren offsetdruk. (26)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 14