NANTES in koortsstemming voor aanvang van de Toor Uitstekend begin van het Europees politie-voetbalkampioenschap Drukte en beweging als vanouds Benauwde 4-3 zege van Ned. ploeg op Frankrijk x na 4-0 m H IJ V rm mi m if a SjH m'm Wi "9 'n l mm YMi ÉI A S ÉH a iC m m n1 WOENSDAG 26 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 (Van een speciale ANP-verslaggever). NANTES, 25 juni. In Nantes klinkt het lied van de Tour. Daar aan Loire, in de stad, die de eer heeft gekregen het beginpunt van de 44e Tour de France te zijn, wordt door het machtige organisatieapparaat gewerkt aan de laatste voorbereidingen. De enorme hal van het tentoonstellingsge bouw op de Champs de Mars, lijkt voor een dergelijke gelegenheid geconstrueerd te zijn. Er is ruimte voldoende, en die ruimte is nodig voor de uitrusting van renners en volgers, voor de administra tie, voor de mecaniciëns, voor de dok ter. voor de tientallen verslaggevers, radiomensen en fotografen en natuurlijk voor het publiek. Want al is het niet zo. dat de 200.000 inwoners van Nantes in drommen naar de foire zijn getrokken om de uitdeling van kleding en toebe horen bij te wonen en om de grootheden van de weg te bewonderen, de zware witte hekken, die de belangstellenden van de tourofficiëlen scheiden, bleken er dinsdagmiddag toch bepaald niet voor niets te zijn neer gezet. Sfeervol spektakel. Urenlang stonden velen al of niet voorzien van een boekje voor handte keningen te kijken naar het merkwaar dige en sfeervolle spektakel, dat de voor laatste dag van voorbereiding maar kan opleveren. Terwijl de persmensen hun legitimatiebewijzen, autoborden en pa pieren in ontvangst namen, terwijl se cretaris-generaal Garnault met zijn korte grijze kuif en gehuld in zwarte broek en zwarte trui links en rechts de oud gedienden de hand drukte en terwijl Jac ques Goddet. nog geheel in burger en nog helemaal niet in zijn rol van grote tourbaas. onopvallend en kalm zo hier en daar zo'n beetje een kijkje kwam ne men. arriveerden in groepjes al vele renners. Fred de Bruyne en Jean Adriaenssen bleken van de Belgen de meeste belangstelling te* trekken, want toen dit tweetal zich naar de Belgische „hoek" begaf, rende het publiek plot seling naar die zijde van het middenge deelte waar het de Belgische favorieten het beste kon gadeslaan. Men wees el kaar op ploegleider Silver Maes en riep Fredje en Jean naar het hek om ver volgens in een enorme dring- en duw- partij te proberen hun handtekening te bemachtigen. „Charly" Ineens riep een stel „Charly Gaul, Charly" en over eikaars benen struike lend, vloog de zwerm naar" de overzijde, waar de sympathieke Luxemburger met zijn trouwe paladijnen Zampi, Smits en Willy Kemp binnenkwam. De fotografen schoten toe, toen Gaul de tourwinnaar van het vorig jaar Roger Walkowiak be- groettte. En voor zeker twintig plaatjes moest het tweetal zich onder schot laten nemen. En zo ging het met alle favorie ten. die de hal binnenkwamen. De mees ten had men nog nooit in levende lijve aanschouwd, maar de ware wielerent- housiast heeft aan een stukje journaal- film of een krantenfoto voldoende om de keien van de weg onmiddellijk te herkennen. Dat ondervonden ook de donkere Spaanse Arend Bahamontes en zijn ploeggenoot Lorono en die belang stelling was er later eveneens voor de bekende Nederlanders zoals Wout Wagt- mans, Wim van Est en Daan de Groot. In rijen stonden de 120 koffers voor de renners klaar en op de lange hou ten tafels lagen de stapels truien, pet ten, trainingspakken, plastic regenjasjes, gonfleurs met hun samengeperste lucht voor de banden en de fietsnummers ge reed. De rappe handen van een half do zijn naaistertjes zorgden ervoor, dat op elke trui. op elk trainingspak het blauw witte merk van de renners werd beves tigd. Daan de Groot de grootste Nieuwe zorgen voor de fouragemees- ters. want Daan de Groot vroeg een maat. die niet voor handen was. Dan kwam weer een renner vragen om een kleinere pet. dan was er een incidentje omdat een koffer met een bepaald num mer zoek was. Maar elk probleem werd opgelost, steeds weer bleek hoe voor treffelijk deze organisatie in de vele ja ren van ervaring tot een welhaast feil loos werkend bedrijf is gegroeid.- Pellenaars door zijn Belgische collega Silver Maes met een „ha Pelletje" be groet, kwam zich natuurlijk op de hoog te stellen van de gang van zaken in de materiaalhoek. Een praatje over de fietsen en de banden er zijn weer 200 van de allerbeste tubetjes voor de Pel uit Italië aangekomen met de mecaniciens Montillot en Joosten, even een inspectie van zijn witte volgwagen en toen was het tijd voor de Nederland se ploegleider om zich naar de bespre king met directeur Goddet te begeven. Geen werkelijke favoriet. veel Ook in Nantes wordt nog met schouderophalen en gebaren van „wie zal het zeggen?" gesproken over de kansen van de favorieten. En wanneer die kan sen worden afgewogen betreft het al tijd de mogelijkheden van zeker tien renners, want eigenlijk start deze tour zonder een uitgesproken favoriet. Men noemt namen en men zegt erbij: „maar het kan net zo goed een van de anderen zijn". Mij noemt de naam van Charly Gaul natuurlijk, van de Giro-winnaar Nencini, van de Belg Adriaenssens en zijn landgenoot De Bruyne. Garnault haalt zijn schouders op. Goddet trekt zijn gezicht tot een groot vraagteken, maar wie aanhoudt krijgt van monsieur Goddet toch een soort prognose te ho ren, zij het in de voorzichtigste termen Den Haag krijgt dit jaar een primeur wat de voorlichting van het publiek over de Ronde van Frankrijk aangaat. Met ingang van morgen als de ronde te Nantes begint, zal men nummer 41 van de stadstelefoon kunnen opbellen en dan automatisch, in een mededeling, die 26 seconden duurt, het laatste nieuws over de wedstrijd in zeer beknopte vorm te horen krijgen, op de wijze waarop I ook het weerbericht en de tijdmelding 1 worden gegeven. Dit nieuws zal voort durend worden ververst naarmate gege vens over het verloop van de wedstrijd binnenkomen Om technische redenen zal het nummer 41 alleen voor aange slotenen op het Haagse net (dus uitslui tend Den Haag, Rijswijk en Voorburg) bereikbaar zijn. Deze mogelijkheid van voorlichting over de ronde is geschapen in onderling overleg tussen de directies van de plaat selijke telefoondienst, het ANP en de vertegenwoordigers van de Haagse en de landelijke bladen. Het doel is de op stopping in het telefoonverkeer met de kranten en stagnatie in het algemene plaatselijke telefoonverkeer, veroor zaakt door de vele telefonische aanvra gen om inlichtingen, tijdens de ronde te voorkomen. gesteld. Hij zegt: „Gaul kan winnen, Adriaenssens kan winnen, maar ik ken nog een man op wiens lijf deze tour als het ware geschreven is: „Wagtmans". En Jacques Goddet zei dit niet omdat hij tegen een Nederlander sprak Nantes heeft de Nederlandse ploeg voor de Tour de France rustig ontvan gen. Pellenaar's equipe arriveerde dins dagmiddag om tien minuten voor twee gelijktijdig met de Italiaanse. Zwitserse en Luxemburgse deelnemers. De aan dacht voor onze nationale formatie werd daardoor enigszins afgeleid. Maar desondanks moest zij vanzelfsprekend eerst het gebruikelijk spervuur van de fotografen doorstaan vóór de uitgang van het station kon worden bereikt. De reis naar Nantes is voor de Ne derlandse renners vermoeiend geweest. Maandagmiddag vertrokken zij uit Roo sendaal naar Parijs, waar werd over nacht en dinsdag vroeg reeds stapten zij opnieuw in de trein. Na de aankomst in Nantes gingen de renners dan ook onmiddellijk naar het hotel om zich te verfrissen en om te dineren, want zij hadden allen een enorme honger. Van der Pluym gehandicapt. De ploeg is in het algemeen in een goede conditie. Alleen Leo van der Pluym, die door de volgers als een der bekwaamste krachten van de Neder landse equipe wordt beschouwd, klaag de over pijn in de ogen. Tijdens de Ronde van Italië had hij een ooginfec tie opgelopen, waarschijnlijk doordat hij een te zwakke of te slechte zonne bril" had gebruikt. De gevolgen waren pijnlijk. Nog tijdens de treinreis was een inspuiting noodzakelijk. Deze werd verricht door een arts van de Italiaanse ploeg. Het is nochtans zeker, dat Van der Pluym donderdag aan de start zal verschijnen. Ook ploegleider Kees Pellenaars was nog niet helemaal fit. De griep, die hem vorige week al had dwarsgezeten, ls over. Maar nu heeft Pellenaars blaren op de tong gekregen. Het spreken kost hem daardoor veel moeite. Na de maaltijd zijn de Nederlandse renners naar het hart van de tourorga- nisotie gegaan: de enorme expositie ruimte op het eiland in de Loire. Daar was Pellenaar's assistent Montillot reeds begonnen aan het plomberen van de fietsen. Een nauwgezet en langdurig karwei: bijna de gehele middag is Mon tillot bijvoorbeeld bezig geweest aan de fiets van Wagtmans. Er zullen voor hem voor de start weinig rustige ogenblikken zijn. Geestdrift. De Nederlandse formatie werd in de expositiehal geestdriftig ontvangen. De Franse renners Barone en Barbotin wil den o.a. beslist met Wim van Est op een foto komen en aangezien dat ook de wens van vele fotografen was, geschied de dat. Ook Wout Wagtmans. Daan de Groot. Gerrit Voorting en Leo van der Pluym werden vol" vreugde begroet. Het enthousiasme en de sfeer waren zichtbaar van invloed op de debutan ten. Vooral op Arie van Wetten. Nerveus lachend stond deze stil en beduusd alle opwinding te kijken. „Het valt niet mee hé, voor de eerste keer", zei hij ten slotte. „Maar over enkele dagen zal het vast wel beter gaan". Jaap Kersten, Piet de Jong en Piet van Est waren ogenschijnlijk minder nerveus, al zal de gehele entourage on getwijfeld ook hen hebben geïmponeerd. Voortdurend grapjes makend liepen zij als volleerde routiniers door de zaal. De voorbereidingen van de Neder landse ploeg konden dinsdagmiddag nog niet worden voltooid. De medische keu ring werd. nadat reeds enkele gegevens waren verzameld, om vijf uur afgebro ken. opdat de renners tijdig naar het stadion „Petit Breton" konden gaan, De directie van het Olympisch Sta dion heeft voor de Grote Prijzen van Amsterdam, die op 11 juli a.s. verreden worden, een sterk veld samengesteld. Bij de stayers komen in een uurwed strijd aan de start de Australiër French, de Duitsers Jacobi en Petri, de Span jaard Timoner en de Nederlanders Wierstra, Vreeswijk en Koch. De sprint zal worden betwist tussen de Italiaanse wereldkampioen Maspes, de Engelsman Harris, de Fransman Gaignard, de Duitser Potzernheim, de Belg Debacker, de Nederlanders Arie van Vliet en Jan Derksen en een nog nader aan te wijzen buitenlander. Zij rijden ritten deux en trois en, om wat leven in de brouwerij te brengen, de finale quatre. In overleg met de sportcommissie van de KNWU heeft de directie voorts be sloten in de programma's tot de wereld kampioenschappen wedstrijden in te las sen voor onze kandidaten voor Rocour. Zo zal op 11 juli de Nederlandse profes sional achtervolgingskampioen Peter Post starten tegen een sterke buitenlan der, rijdt de amateurkampioen Ab Gel dermans tegen Arie van Houwelingen en krijgt Joop Captein in de sprint de gelegenheid tot revanche op de nieuwe amateurkampioen Mees Gerritsen. WANDELSPORT Wanneer in de nacht van vrijdag op zaterdag a.s. overdag vijftig prominente lange-afstandwandelaars uit geheel Ne derland zich met hun gespierde benen over het traject BredaMiddelburg (honderd kilometer) spoeden, dan is dat het gevolg van een jongensgrap, 'n doodgewone weddenschap van een clubje knapen uit Kapelle. Enkele jongelui hadden zo opgesneden, dat ze dat af standje best even konden lopen, dat ze tenslotte door hun kameraden moreel verplicht werden hun woorden waar te maken. Een Zeeuws dagblad maakte melding van de weddenschap en dat had tot gevolg, dat er van alle kanten lief hebbers kwamen die ook de mars wilden lopen. Het dagblad besloot daarop, de zaak een officieel cachet te geven en de mars groeide uit tot de „Eerste Zeeuw se monstermars BredaMiddelburg". Bekende wandelaars uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Friesland. Bra bant en Zeeland hebben thans ingeschre ven, o.w. ook drie dames en een aantal militairen. Opa Schram uit Driebergen, alom be kend door zijn wandeltochten naar Rome en Lourdes, is uitgenodigd om bij de huldiging in Middelburg aanwezig te zijn. DSB-WANDELTOCHTEN De belangstelling voor deze wandel tochten is buitengewoon groot en op verzoek van de belangstellenden delen wy nog mede, dat ook aan de start nog ingeschreven kan worden. De start vindt plaats vanaf de recreatiezaal der N.V. LAWNTENNIS HET WIMBLEDONTOERNOOI. Ned. dames 1 i In de eerste ronde. De Nederlandse tennisspeelsters Nel van der Storm en mevr. L. B. E. Thung hebben hun partijen in de eerste ronde gewonnen. Nel van der Storm versloeg Helen Moorley (Gb) met 63, 46. 61 en mevr. Thung versloeg mej. M. H. de Amorim (Brazilië) met 63, 46/61. Hans van Dalsum werd in de eerste ronde van het heren enkelspel uitge schakeld. Hij werd door Tony Pickard (Gb) verslagen met 60, 61, 62. Ook Fred Dehnert heeft het niet ver der dan de eerste ronde kunnen bren gen. Hij werd door de Australiër Ashley Cooper verslagen met 62, 61, 9—7. NED. STUDENTEN—CAMBRIDGE 2—4 Een studententeam uit Cambridge heeft de tenniswedstrijd tegen de Nederland se studenten te Noordwijk gespeeld, met 42 gewonnen. De uitslagen luiden: Enkelspel: Kloesse (N) versloeg Hat- tom (C) 6—1. 64; De Boer (N) ver loor van Thompson (C) 38, 57; Kloese (N) versloeg Hull (C) 6—3, 7—5 Karamoy (N) verloor van Smith (C) 6—1, 9—11, 3—6. Dubbelspel: Karamoy/Kloese (N) ver loren van Howe/Smith (C) 63, 911, 46; De Boer/Kintbergen (N) verloren van Hattom/Thompson (C) 26. 57. DE NED. STUDENTENKAMPIOEN SCHAPPEN TE NOORDWIJK. Gisteren is te Noordwijk het toernooi om het nationale studentenkampioen schappen begonnen. De uitslagen van het heren-enkelspel luiden: Eerste ronde: BroekhuizenTexeira de Matthos 61. 61; OverbeekVan der Borg 6—3, 61; FrinsDuylstra 64, 86; Van SandikDanckaart 63, 16. 64; RofeljeSchooneveld 63. 64; Van der BergBoer 6—3. 62; 2e ronde: RofeljeVan Alphen de Veer 6—3. 8—6. ZEILEN DE 75e KIELER WOCHE. De zeilwedstrijden van de 75e Kieler Woche zijn gisteren voortgezet. Opnieuw werden er Nederlandse successen geno teerd. W. P. van Duyl met „Trlntel II" won de derde race in de Drakenklasse. waardoor hij zijn kansen op de Felka- prijs niet weinig verstevigde. Tweede Holl. Constr. Werkplaats en N.V. Ned'. ïfrr,? <>e ?uiti.er Th?™*® m=' „Oustel Electr. Mij. Zoeterwoudseweg den. a.s. zaterdag van 2—3 uur en a.s. zondag van 912 uur. De afstanden bedragen 10. 15, 20, 30 en 40 km. De start van de 60 km. nachttocht vindt a.s. zaterdag plaats van 2223 uur. Voor inschrijvingen bij: J. Verver, Schelpenkade 20 te Leiden. XII". derde diens landgenoot Harm- storf met „Sünnschien". Bij de Finnjollen was het weer de drievoudige olympische kampioen Paul Eivstroem, die met „Bes II" eerste werd, de Nederlander K. H. Warburg met „Fikfak" werd tweede, de Deen B. Schwartz met „Dok" derde, Koos de Jong met „Zomerweelde" vierde en H. Sleeswij k met „Finding" zesde. Het toernooi om het Europees poli tie-voetbalkampioenschap, georganiseerd door de Leidse Politie Sportvereniging in samenwerking met de Leidse Sport stichting is gisteravond in de Leidse Hout ingezet met de eerste voorronde van drie wedstrijden. Zoals bekend nemen negen landen aan dit toernooi deel. n.l. Zweden, Oosten rijk en Zwitserland, ingedeeld in poule A. Frankrijk, Nederland en Denemar ken in poule B en Duitsland, België en Noorwegen in poule C. Uit elke poule werd één wedstrijd ge speeld en het weer werkte alleszins mee om de wedstrijden te doen slagen. De zon was evenwel zeer hinderlijk voor de spelers die het zuidelijke doel te verdedigen hadden. Begonnen werd met de wedstrijd DuitslandBelgië 10. Onder leiding van scheidsrechter Spaans speelden bei de ploegen een vrij rustige wedstrijd. Vooral in de eerste helft namen de spe lers had nogal gemakkelijk op en veel bijzonders gaven zij niet te zien, zodat de score blank bleef. In de tweede helft kwam er iets meer spanning in. Opmer kelijk was in deze wedstrijd, dat wan neer een der ploegen in de aanval was, de voorhoede zoveel druk op het doel van de tegenstander uitoefende, dat het leek of de tegenpartij ten onder zou gaan. Toen de Belgen aldus een keer in de aanval \Varen, werd de druk op het Duitse doel zo zwaar, dat de teruggeko men rechtsbinnen Schrilte niet beter wist te doen dan de bal uit te trappen, maar het leer verdween juist boven de lat, corner. De Duitsers vielen daarna meer aan. doch de Belgische keeper Ge nus stopte enkele malen voortreffelijk. Na 15 minuten tenslotte wist rechtsbui- - ten Friedrichs voor Duitsland het win- fl,15L°r.dSr nende **>Punt te maken. Q-0). want nale wedstrijden aan het publiek zouden worden voorgesteld. Wel kwam inmiddels vast te staan, dat Daan de Groot in deze ronde een voortreffelijk „overzicht" over het peloton zal heb ben. De Amsterdammer was met zijn 1.89 meter namelijk de langste van alle deelnemers. De oude fout. Voor de keuring kwamen de Neder landse renners nog in het bezit van het pakket, dat aan alle deelnemers wordt verstrekt. Het bevatte een stevige groe ne koffer, een trainingspak, twee gon fleurs, een zonnebril, een plastic regen jasje. een witte pet en tenslotte een rennerstrui. En met de truien voor de Nederlandse equipe hebben de organisatoren weer een oude fout gemaakt. De Nederlandse driekleur werd namelijk in omgekeerde volgorde op het oranje van de trui be vestigd. In Frankrijk schijnt men nu eenmaal niet te willen accepteren, dat de kleuren van Nederland rood-wit- blauw zijn inplaats van blauw-wit-roocL werd, het ZwedenOostenrijk 41. Vooral de Zweden liet in deze wedstrijd prach tig werk zien. Hun atletische lichamen beheersten een tijdlang het spelbeeld en de Oostenrijkse verdediging moest alle zeilen bijzetten om onheilen te voorko men. Na 7 minuten hadden de Zweden de leiding genomen door rechtsbinnen Johanson. Uit een vrije trap wegens hands van keeper Kammermeyer kwam het tweede doelpunt. Hij had, toen even voor vermeend buitenspel gestopt was. de bal buiten het strafschopgebied met de handen opgenomen, zodat scheids rechter Govers niet anders kon doen dan een vrije trap aan de Zweden toe kennen. Linksbinnen Frödin schoot kei hard langs het gevormde muurtje pre cies langs de doelpaal in (20). Oostenrijk kwam daarna even verwoed opzetten, maar verder dan een corner, die achtergeplaatst werd. kwam men niet. Bij een hard schot van mid voor Karlsson stompte keeper Kammermeyer in een snelle, doch gelukkige reactie het leer over het doel. Gattinger miste daarna voor open doel door naast te schieten. Na de doelwisseling de wedstrijden duurden 2 x 30 minuten kreeg Oos tenrijk vrij spoedig een vrije trap te ne men. Hier was het rechtsbinnen Glu- dovitz die hard op doel schoot en via het hoofd van linksbinnen Gattinger, die de bal even oplichtte was keeper Bladh een geslagen man (2—1). De Zweden lie ten daarna enkele kansen om de voor sprong te vergroten door onbegrijpelijke missers onbenut. Toen volgde er een ware belegering van het Oostenrijkse doel. maar én keeper én verdediging wisten de druk te doorstaan en we dach ten reeds aan een onveranderde eind stand, toen de Zweden weer fel in de aanval gingen en 7 minuten later scoorde midvoor Karlssen fraai het derde doel punt en een minuut later bracht Jo hansson de eindstand op 41. Nederland—Frankrijk 4—3. De Ne derlandse ploeg is tegen Frankrijk door het oog van de naald gekropen, want zij won op het nippertje met 43. En dat ondanks het feit, dat zij tot even na de doelwisseling nog met 40 voorstonden. Het is in de eerste helft een zeer snel le wedstrijd geweest, waarbij ook de Fransen zich geenszins onbetuigd lieten. Scheidsrechter Heeneman had het lang niet gemakkelijk om de wedstrijd te vol gen, zo snel trokken de voorhoeden dik wijls ten aanval. Na 5 minuten wist linksbinnen Frederiks de score voor Ne derland te openen met een razend hard schot, waarop keeper Lhow geen kijk had (10). Even later loste dezelfde speler weer een knalhard schot langs de grond, maar nu was de keeper op zijn qui vive en redde fraai. De Fransen opereerden zeer snel, de voorwaartsen waren bliksemvlug en de Nederlandse verdediging kreeg handen vol werk. Pothoven kon evenwel slechts ten koste van een corner redden. Toen linksbui ten Evertse de bal goed toegespeeld kreeg, ondernam hij een soloren, waar bij de keeper hem ver uit zijn doel te gemoet kwam. Hij omspeelde hem echter listig en hoewel spil Gyonet in het doel was gaan staan, schoot Evertse fraai en onhoudbaar in (20). Bij een nieuwe snelle aanval speelde spil Gyonet te hard op het doel terug, maar ver buiten bereik van de keeper vloog het leer in de touwen (30). Na 25 minuten raakte de Franse keeper geblesseerd bij een botsing met een Ned. voorhoedespeler. Hij bleef liggen, werd langs de kant gedragen, zijn plaats werd ingenomen door linksbinnen Boret, maar na de her vatting stond hij weer onder de lat, waar hij wel zes passen met de bal had mogen lopen, want hij hinkte voortdu rend op één been. Spoedig na de hervatting slaagde rechtsbinnen Ventje erin de score weer te verhogen (40) maar toen gaf Fre deriks er de brui aan, blijkbaar van wege een verrekte spier, want hij trok lelijk met zijn been Toen een vervan ger voor hem zich gereed maakte, pro testeerde de leider der Fransen daar terecht tegen. Men was n.l. overeen gekomen, dat na de rust geen veldspe- Iers zouden worden vervangen. De Ned. ploeg speelde dus met tien man ver der en dat lieten de Fransen niet op zich zitten, zodat zij steeds feller kwa men opzetten, maar het eerste tegenpunt kwam nog uit de halflinie. De verop- gedrongen rechtshalf Bagur schoot n.l. bij een gecombineerde aanval de bal hard via de rechtse doelstaander (41). Daarmee bleek de hoop bij de Fransen teruggekeerd en inderdaad slaagden zij erin tot 43 te komen. Het tweede doelpunt onstond toen een Ned. achterspelers de bal terugtrapte precies tegen rechtsbuiten Bonnefoy aan, die het leer maar voor het inschie ten had (42), waarmee de Ned. ploeg als het ware in paniek geraakte, hetgeen natuurlijk nog een doelpunt tot gevolg had van de voet van Bourgeois (43). Dat vond uitvaller Frederiks wel wat heel erg en hij kwam weer in het veld terug, waarop de tragi-comedie kon worden voortgezet. Gelukkig heeft de Ned. voorhoede het de hinkende Franse keeper niet al te moeilijk gemaakt en al moest hij dan nog wel eens een enkele keer optreden, gedoelpunt werd er tegen hem niet meer. Ook het Franse elftal daagde er niet meer in een goal te ma ken, zodat een benauwde zege voor de Ned. ploeg het resultaat was. Het programma wordt hedenavond voortgezet met de volgende wedstrijden: 5.45 uur: BelgiëNoorwegen: 6.55 uur: NederlandDenemarken: 8.05 uur: Oos tenrijkZwitserland. Deze wedstrijdserie wordt gespeeld op het UVS-terrein. WIERSMA NIET TEGEN SCHALKE '04 De rechtsback van het Nederlands elf tal Roel Wiersma heeft voor de wed strijd tussen het Nederlandse elftal, ge kozen door het Nederlandse publiek, de Duitse club Schalke '04, welke op 30 juni in de Olympische Dag in Am sterdam zal worden gehouden, van zijn dokter advies gekregen niet te spelen. Wiersma heeft geen last meer van de hersenschudding, die hij in de wedstrijd tegen Oostenrijk heeft opgelopen, maai de dokter vindt het nog niet verant woord, dat hij al weer aan wedstrijden deelneemt. Wiersma is juist deze week weer begonnen met een lichte looptrai ning. In een klein bad, waar de kikkers de zwemmers om de oren vlogen en de zij lijnen waren afgebakend met balken en spijkers, wist de Zijl toch nog een gelijk spel te forceren. Zowel voor- als na rust bleek de Zijl niet best in vorm, maar toch wist Van Tol de stand op 01 te brengen. Even later wist keeper Ton Plezier een straf- worp op sublieme wijze te keren, ter wijl daarna een fraai ingeschoten bal van Fr. Suik via keeper en lat toch nog uit het doel verdween. Even later maakte de thuisclub gelijk (11). Ook Onze Damrubriek ONZE VAKANTIE-SERIE. Dit jaar gaan wij eens vroeg op va kantie, en wat wij onze damspelende lezers mede willen geven zijn een 12- tal vraagstukken van auteurs, die steeds hun bijdragen hebben afgestaan voor onze damrubriek. Het is echter een ge combineerde rubriek, doch de oplossers zullen niettemin genieten van de schoon heid, welke de problematiek brengt. Verder commentaar zullen wij niet ge ven, alleen dit: men verlleze niet uit het oog, dat alle auteurs hun tijd hebben opgeofferd om te trachten de schoon heid onder de ogen van de lezers te brengen. Ook delen wij onze damspe lende lezers mede, dat gedurende de vakantie correspondentie steeds welkom is en dat deze schriftelijk beantwoord zal worden. Tot slot wensen wij allen een prettige vakantie en wij zullen maar zeggen tot 3 september! En nu de pro blemen. Probleem no. 675 Auteur: J. W. Koning. Rotterdam. Zwart: 1. 6. 7, 12. 19. 22, 25 en 30. Wit: 31/34, 37/39 en 49. Oplossing: wit: 328 (17) 23, 27, 2, 35 (50) 44. 2. Probleem no. 676 Auteur: Joh. v. d. Boogaard, Rotter- Probleem no. 677 Auteur: L. W. Scholtes, Den Haag. Zwart: 9, 12/14. 17 28, 33, 38. Wit: 15. 24, 27, 29. 34, 37, 42, 47. Oplossing: zwart speelt 12-18. Wit: 10, 32, 21, 3-21, (29), 43. (33). 42, (19), 15, (23), 48, 29), 43, (10), 48, (15), 43, (20), 25. (24), 43, (38), 27, (34). 22. 50, enz. Probleem no. 678 Auteur: Th. de Zwart. Sassenheim. Zwart: 8/10, 13. 17 en 26. Wit: 23, 24, 29. 31, 34 en 42. Oplossing: 238, 182. 5, (193), 6. Probleem no. 679 Auteur: H. W. de Ridder, Noordwijk. Zwart: 2. 8. 12-13, 19-21 en 23/26. Wit: 22. 28, 31/34, 36/38, 40, 43 en 48. Oplossing: 339, 228, 327, 7 ,438, 405, 2. Probleem no. 680 Auteur: H. v. d. Kamp. Lisse. Zwart: 2. 5, 8/10. 19. 29 en 39. Wit: 17. 18, 25. 32, 37. 40. 47 en 48. Oplossing: 43, 404, 472, 1. Oplossing: 328, 36, 482, 361, 272, x 7 enz. Probleem no. 682 Auteur: P. Kram, Sassenheim. Zwart: 2. 5. 6. 10. 12, 13 en 31. Wit: 21, 22, 25, 34. 38. 42, 43 en 47. Oplossing: 228, (312), 349, 439, 427, 7, 250 enz. Probleem no. 683 Auteur: A. M. J. Houtberg, Utrecht. Zwart: 4, 6, 7. 17. 20, 23, 29, 30 en 34. Wit: 13, 16, 27, 32, 38. 39, 43, 48 en 50. Oplossing: 383, 271, 3 enz. Probleem no. 684 Auteur: B. J. Pronger, Den Haag. Zwart: 1. 6, 11, 18, 23, 25. 29, 33 en 45. Wit: 17, 26, 31, 32, 34, 35, 37. 40 en 42. Oplossing: 28. 12 (34 of) 8 (22 of) 37, 27. 30 enz. Probleem no. 685 Auteur: J. Dubbeldeman, Leiden. Zwart: 1. 3. 6. 10, 12, 13, 18, 19. 24, 25, 31. 36, 45. Wit: 16, 22, 27. 28, 32, 34, 38, 41/44 en 47. Oplossing: 21, 427, 40, 33-5. 42, 17, 9-2. Probleem no. 686 Auteur: J. H. H. Scheijers, Kerkrade. Zwart: 12, 13. 20. 21. 23, 34 en 40. Wit: 15, 24, 33. 35/38 en 44. Oplossing: 361, 26. 38, 334!! enz. Probleem no. 687 Auteur: B. v. Abswoude, Noordwi.il7 Oplossing: 272, 238, 31, 339, 35, 11. 10. 3, 47. Voor men de oplossingen raadpleegt, trachtte men eerst de winstgang op te sporen. Alle correspondentie betreffen de deze rubriek gelieve men te zenden aan: W. J. v. d. Voort, Korenaarstraat 30, Nieuw-Vennep. in de tweede helft ging het voor onze stadgenoten niet best en nadat Hen- sing het water had moeten verlaten, even later gevogd door Han Bik, kon de Zijl toch stand houden en veroverde in dit onaangenaam bad nog een kost baar puntje.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8