R IJ N S Schei*p REEK R.K. Sportver. woude hield Blijf meester S.J.Z. te Zoeter- jaarvergadering |aarvergadering „St. Matthias" WOENSDAG 26 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGTNA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Prijsjassen r.k. bejaarden. De le den van r.k. bond van bejaarden en gepensioneerden „Sint Joseph" heb ben prijsjas-wedstrijd gehouden. Er werd door 48 personen deelgenomen. 1. J. v. Gils 3605 p., 2. J. Heijneman 3456 p., 3. mevr. Capteijn 3388 p., 4. mevr. Van Huik 3309 p., 5. mevr. v. d. Louw 3199 p., 6. J. Wolswijk 3114 p., 7. de heer Verhaar 3082 p., 8. P. Veenswyk 3063 p., 9. de heer Van Hevelingen 3043 p., 10. J. Groenen dijk 2996 p., 11. mevr. De Korte 2978 p., 12. de heer Van Bentum 2975 p., 13. mevr. Vink 2936 p., 14. mevr. Nieuwland 2927 p., 15. J. Heijker 2925 p., 16. de heer Haverkamp 2914 p., 17. H. v. Egmond 2909 p. Het laagste aan tal punten behaalde mevr. Straathof met 2130. Zij kreeg een troostprijs. Vissen t.b.v. bejaarden. Zater dagmiddag om 3.30 uur houdt de Al- phense Hengelaarsvereniging „Tijd verdrijf" in het Aarkanaal een vis wedstrijd ten bate van het „pl. comi té voor ouden van dagen". Dit comité organiseert jaarlijks een uitgaansdag voor bejaarden van alle gezindten. Dit jaar wordt het uitstapje op woensdag 3 juli gehouden. Men kan zich voor deelname opgeven aan de heren D. v. d. Neut, Jongkindt Co- ninckstraat 8, N. Bruijne, Hoofdstraat 73 en A. D. v. Vliet, p/a St. Joseph- pension, Prins Hendrikstraat 69. Voor deelname aan de viswedstrijd kan men zich melden bij de heer P. Dongelmans, Raadhuisstraat 85. Voor deze wedstrijd heeft bedoeld comité een beker beschikbi.ar gesteld. Er zijn overigens vele fraaie prijzen. Puzzelrit bromfietsen; „Rijnland". De bromfiets-afdeling van de Al- phense Motor- en Auto Club „Rijn land" heeft dinsdagavond haar 3e puzzelrit georganiseerd. De route be droeg plm. 35 km., liep van Alphen over Boskoop, Zwammerdam terug naar Alphen en was uitgezet door de heren J. B. Cats en J. Spek, beiden te Ter Aar. Ofschoon er zich meer deelnemers hebben aangemeld mochten er maxi maal 50 starten. De start en finish vonden plaats bij hotel „Toor", waar binnen na afloop de heer A. Verbree, voorz. van „Rijnland" de prijzen uit reikte. 1. F. Ketel, Alphen a. d. Rijn 14 strafp.; 2. J. Roodenburg, Aarlander- veen 16 p.; 3. J. Eikelenboom, Aarlan- derveen, 17 p.; 4. O. Kerkhoven, Ter Aar, 23 p.; 5. J. de Bruin, Alphen 23 p.; 6. L. v. Gemeren, Boskoop, 24 p.; 7. G. W. Snel, Alphen 24 p.; 8. N. v. Vliet, Ter Aar, 29 p. De volgende rit is vastgesteld op 23 juli, start eveneens bij „Toor". MEISJE AANGEREDEN. Dinsdagmorgen om even voor ne gen uur werd de 10-jarige Geertruida A. v. Huik, die vanuit de Emmalaan zich per rijwiel naar het Centrum van Alphen begaf, aangereden door een autobus, welke bestuurd door de heer C. v. G. uit Rotterdam haar achterop kwam rijden. Zij liep verwondingen op aan haar rechterbeen en hoofd. Dr. J. H. J. Pi- lon verleende de eerste hulp. De bestuurder van de autobus moest plotseling sterk naar rechts uitwijken omdat een hond vai links naar rechts de rijbaan opliep. De hond werd ont weken. Toen stuurde de heer v. G. de bus weer iets naar links, maar het meisje kreeg door het achtergedeelte van de wagen een duw en viel op het trottoir. Geboren: Jean Michel z. van A. L. Hoornweg en G. L. H. Quak; Hen drik z. van H. J. Prins en E. de Heer; Maria Adriana d. van A. Le gerstee en J. Meiri; Hendrik z. van G. C. Vroege en T. N. Hagen; Johan z. van C. Verduijn en P. Kapteijn. Ondertrouwd: Jan Baas 29 jaar en POTLOOD en GEEST No. 511. Horizontaal; 1. stad in Bel gië, 4. verschoten, 7. tevens, 8. aante kening, 9. snede, 11. overschot, 14. soort café, 15. lijn (meerv.), 19. wat gesproken wordt, 20. niet warm, 21. slaapt men op, 22. een der buitenpla neten. 23. oningewijde. Verticaal: 1. zwemvogel, 2. Euro peaan, 3. kruisnet, 5. meisjesnaam, 6. ijzeren ovenkrabber, 9. hout tot scher ping van de zeis, IJ. na iw, 12. levens vocht in organische lichamen, 13. ge bod, 15. vast deel van een boom, 16. vreemd, 17. ongaarne, 18. kruipend dier. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 510. Horizontaal: 1. gaar, 4. pl., 6. Lena, 7. paar, 9. en, 10. lol. 12. na, 13. verstand, 16. om, 17. K.E., 19. veerboot, 22. Ee, 23. era, 24. V.E., 25. teer, 27. nier, 29. R.K., 30., ader. Verticaal: 1. gene, 2. An, 3. Aals meer, 4. pa, 5. land, 9. Levi, 7. plak band, 8. ra, 11. Ot, 14. roe, 15. neo, 18. ster, 19. veer, 30 Rr, 21. over, 22. et, 20. EJC., 28. i.e. Neeltje Hoek 23 jaar; Cornelis A. Verkerk 24 jaar en Neeltje S. Boger- man 22 jaar; Willem Cammenga 28 jaar en Jannie E. de Pater 24 jaar; Johannes W. Mesker 31 jaar en Lam- bertha M. van Driel 27 jaar; Pieter van Wilgen 23 jaar en Jannie Ver meulen 22 jaar. Getrouwd: Johannes Verhage 35 jaar en Johanna de Heij 34 jaar; Maarten Mourik 53 jaar en Aagje Borsje 41 jaar; Aalbert van Groeni gen 25 jaar en Dingentje J. Osse- voort 19 jaar; Nicolaas J. de Graaf 38 jaar en Elisabeth Horsman 39 jaar; Matthijs de Visser 47 jaar en Elsa A. Hitz 49 jaar. Overleden: Elizabeth G. Wester waal 37 jaar, echtgenote van C. Bos; Johannes P. Dijkman 71 jaar. BOSKOOP NIEUWE STRAATNAMEN. Nu de nieuw geprojecteerde straten aan de Goudse Rijweg Oost binnen kort een naam moeten 1 ijgen, maken b. en w. van de gelegenheid gebruik om ook enkele oude straatnamen te wijzigen. Het stukje Nieuwstraat, dat reeds door de bevolking Dwars- Nieuwstraat wordt genoemd, zal ook officiéél zo gaan heten. De naam Nassaustraat zal worden gegeven aan het gedeelte Zuidkade, dat over de Julianabrug is gelegen, terwijl de eenzame woning, welke aan de Nassaustraat staat, bij de Wil- helminalaan zal worden gerekend. Het gedeelte Galerij langs de afrit van de hefbrug naar Reijerskoop zal bij Reijerskoop worden onderge bracht, hetgeen ook meer in de struc tuur van de weg ligt. De Goudse Rij weg wordt nu de officiële naam voor de weg, welke dan twee namen heeft n.l. Goudse Rijpad en Goudse Rijweg. Tenslotte zal Dorpsstraat ook offi- ciël met tweemaal S worden geschre ven. De dwarsstraatjes aan de Goudse Rijweg, welke binnenkort naar plani II worden doorgetrokken, krijgen be kende Boskoopse namen en wel te beginnen vanaf de Reijerskoopse kant: Acerstraat; Berberusstraat; Cedrus- straat; Daphnestraat; Ericastraat; Forsythiastraat en Genistastraat. De nieuwe weg in het uitbreidings plan zal de naam dragen van Azalea laan. KOUDEKERK Afscheid van „Meester Dool". Het is nu ruim 28 jaar geleden, dat de heer W. A. v. d. Dool als hoofd der openbare lagere school werd geïnstal leerd. Gedurende die 28 jaar heeft hij heel wat kinderen aan zijn ogen zien voorbijtrekken. Kinderen, die nu ouders geworden zij.i van zijn tegen woordige leerlingen. En, dat zijn werk gewaardeerd wordt door die ouders, is duidelijk gebleken, toen hem enkele jaren geleden, ter gele genheid van zijn 25 jarige werkzaam heid te Koudekerk, een grootse hul diging werd bereid. „Meester Dool" gaat nu per 1 juli, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, het onder wijs verlaten, en zal afscheid nemen van zijn leerlingen. Dit zal geschie den a.s. vrijdag om half acht in het Verenigingsgebouw. In deze bijeen komst zal het nieuwe hoofd, de heer le Clercq met de ouders kennis ma ken. Nadat de heer v. d. Dool een jaar in zijn geboorteplaats. De Lier, had gewerkt, vertrok hij naar Goes, waar hij ruim 17 jaar het openbaar onder wijs diende. In de maand mei 1929 kwam hij naar Koudekerk a. d. Rijn. Maar al zal hij afscheid nemen van de school, hy blijft in het oude „mees- tershuis" wonen, thans kantoor van de Nutsspaarbank, waarvan hij secre taris is. In onderschtiden functies heeft de heer v. d. Dool zijn krachten gegeven, en daarmee gelukkig ge toond, dat de wereld van de onder wijzer niet bij de schooldeur hoeft te eindigen. Vakantieregeling bakkers. Alle bakkers in Koudekerk en aan de Rijn dijk hebben besloten, een regeling te treffen, zodat elk hunner tussen 1 en 20 juli met vacantie kan gaan. Een deel der inwoner: van beide gemeen ten zal het brood bij de dichtstbijzijn de bakker moeien afhalen, terwijl een ander deel aan huis zal worden bediend. Voorwaar een mooi initia- LEIMUIPEN JAARVERGADERING INGELAN DEN GROTE HEILIGE GEEST POLDER Stemgerechtigde ingelanden van de Grote Heilige Geestpolder kwamen in jaarvergadering bijeen onder lei ding van de heer A. H. Straathof. Er was een goede opkomst. De rekening dienst 1956 was door de commissie van controle nagezien en in orde be vonden. Op voorstel van de commis sie werd de rekening vastgesteld als volgt: Inkomsten 11.206,05, uitgaven ƒ6108,91, batig slot ƒ5097,14. De secretaris deelde mede, dat men er rekening mede moet houden, dat In dit batig slot een bedrag van 2800 gulden is begrepen, dat nog moet worden gebruikt voor de aankoop van grootboekinschrijvingen. Het ba tig slot moet dus met ƒ2800 worden verminderd om een juist beeld te krijgen. Met algemene stemmen werd de rekening vastgesteld. Daarna kwam aan de orde de vaststelling van de begroting 1957. De begroting werd artikelsgewyze behandeld. De heer Van Ommering vroeg naaar de repa ratie van de molen, die men vorig jaar reeds heeft willen uitvoeren. Het bestuur deelde mede, dat het riet reeds aangekocht is. De reparatie zal dit jaar voor de winter plaatshebben. Het buitenschilderwerk van de molen kwam ook ter sprake. Er werd op aangedrongen, dit ook in 1957 te doen plaatshebben. De heer Van Ommering drong er op aan om de vergoedingen, die door derden voor waterlozing wor. den betaald te gaan verhogen. Deze vergoedingen «zijn sedert 1940 niet verhoogd, terwijl de eigen polder- lasten bijna verdubbeld zijn. Besloten werd de bedragen aan de tegenwoordige tijdsomstandigheden aan te passen. Aan de Kleine Heilige Geestpolder zal ook gevraagd worden om de bijdrage, die deze polder geeft voor de overneming van het water, te verhogeu. De heer Timmers vindt dat het Hoefslagrecht, dat de polder heft, ook een onbillijkheid is. Inge landen kunnen hiermede instemmen en besluiten dit recht niet meer te heffen. De begroting 1957 werd ten slotte vastgesteld sluitende in in komsten en uitgaven met 7473,56 v/at de gewone dienst betreft. De ka- pitaaldienst sluit in inkomsten en uit gaven met 3500. De lasten kunnen gehandhaafd blij ven op 22 per ha. Tot leden van de commissie belast met de controle van de rekening 1957 werden benoemd de heren F. Hulsebos, C. A. W. Buijkx en J. Keijzer en tot plaatsvervangers de heren W. Timmers, J. A. Molken- boer en J. van Ommering. Raadsagenda. De raad dezer ge meente komt donderdag a.s. des na middags half negen in openbare ver gadering bijeen. Punten van behan deling zijn: Wijziging der begrotin gen 1956 en 1957; voorstel van b. en w. tot het verlenen van een subsidie aan de commissie huishoudelijke voorlichting ten plattelande in ver band met te geven cursussen. Voor stel van b. en w. om de garantie aan de V.E.B.O. te brengen van 1% cent per inwoner op 2y, cent per inwoner. Vrijwillige brandweer in concours. De vrijwillige brandweer alhier nam deel aan de provinciale brand weerwedstrijden te Vlaardingen. Met nog 16 andere corpsesn kwam de Lei. muidense brandweer uit in klasse n. De oefening was van tevoren niet bekend. Leimuiden kwam niet slecht uit de bus en bezette de 7de plaats. Dirksland kwam als no. 1 op de rang lijst, 2. was Voorburg, 3. Dordrecht, 4. Naaldwijk, 5. Capelle aan de IJs- sel en 6. Boskoop. NOORDEN „De Vooruitgang". - Wedvlucht Chaterau, afstand 635 km. De duiven De openingsrede van de voorzitter de heer L. van der Geest, sprankelde van de tevredenheid over de bloei van de R.K. Sportvereniging. Met rechtmatige trots deelde de voorzitter mede, dat geen enkel lid dit jaar voor de strafcommissie be hoefde te verschijnen. Daar is dit jaar in alle gelederen, zowel in het bestuur als door de leden hard ge ijverd om SJZ vooruit te helpen. De vereniging heeft 12 gediplomeerde jeugdleiders die allen, geen uitgezon derd, hun zware taak met lof ver vullen. Ook brengt spr. lof aan de trainer, de heer J. Brusse. Het spelpeil is zeer vooruitgaande, doch het belangrijk ste is dat de vriendschapsgeest zo veel verbeterd is. Het bestuur heeft gemeend, dat de adspiranten A en B, die kampioen zijn geworden, een uitgaansdagje naar Duinrell krijgen; het C-elftal, dat zich de tweede plaats wist te ver overen mag ook mee. Na deze mede deling ging een hoera op. De penningmeester, de heer Th. Zandbergen, bracht een financieel verslag uit. De ontvangsten waren 1806.99, uitgaven 1728.35, batig saldo 78.64. Het kapitaal is gestegen tot ƒ417.31. De secretaris, de heer J. Lelieveld, bracht onder grote aandacht het jaarverslag uit. Het overzicht van de competities is: adspiranten A kam pioen met gespeelde wedstrijden 14 en 24 pnt.; adspiranten B kampioen 1424; eerste elftal 4e plaats 2024; 2e elftal 5e plaats 1415; 3e elftal 4e plaats 12—6 (verschillende wedstrij den niet gespeeld); junioren A 3e pl. 1213; junioren B 7e pl. 104. Het jaarverslag werd onderbroken door het ter tafel brengen van de wisselbeker door het le en 2e elftal, behaald op het tournooi van WOA. De adspiranten behaalden aan de Groenendijk ook een beker. Met grote vreugde maakte het ver slag melding van de oprichting van een dames gymnastiek-afdeling. De vereniging heeft bijna 300 leden. De voetbal heeft dit jaar gespeeld met 8 elftallen en bereikte het ledental van 137. De gymnastiek heeft 145 leden. Het voorlopig bestuur van de gym nastiek bestaat uil de heren J. Lelie veld, Th. Zandbergen ep A. v. d. Fluit. Gymnastiekleidsters zijn de da mes Leget en Van der Linden uit Leiden. De gymoefeningen zijn in maart aangevangen; er is een zeer trouwe opkomst en grote ijver. In de elftal-commissie hebben zit ting de heren J. Lelieveld, Th. Zand bergen, Adr. v. d. Hoeven, G. Ame- merlaan en J. v. d. Helm. De jeugdleiders volgen steeds de paedagogische en technische cursus sen en voor de nieuwe leergangen zullen wederom nieuwe jeugdleiders opgeleid worden, omdat het bestuur zich goed bewust is, dat de vereni ging daardoor sterk wordt. De voorzitter brengt onder dave rend applaus van de vergadering hulde aan de secretaris, die met zul ke grote toewijding en hoog idealis me al zijn vrije tijd aan de vereni ging besteedt. Lang en breed wordt gesproken over het terrein en met grote waar dering voor de terrein-commissaris A. Kleiweg. Het bestuur maakt bezwaar grote werden gelost om 7.30 uur. Alleen no. 1 kwam zondagavond nog binnen en wel om 20.35 uur, al de overige dui ven kwamen maandag pas binnun. Gebr. Oosterman 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8; A. v. Leeuwen, 3, 11, 12; A. C. v. Koert 9; J. W. Woerde 10; Hub. Kuyf 13; H. Tuithof 14. 0UD-ADE Uitgaansdag voor bejaarden. We derom is het comité, dank zij de royale medewerking der parochianen, er in geslaagd de bejaarden een echt onvergetelijke dag te bezorgen. Dins dagmorgen vertrok de prachtige tou ringcar van de fa. v. d. Meer via Aalsmeer en Schiphol langs de mooie Amstel naar „het Kalfje". Terwijl het buiten stortregende werd binnen heerlijk genoten van een fijn kopje koffie. Mevr. Plasmeyer verhoogde de stemming door het zingen van een geestig lied uit „de oude doos", maar met een moraal voor alle tijden. Inmiddels klaarde het weer op en werd de tocht voortgezet naar Am sterdam. Met een luxe rondvaartboot werd de bekende tocht gemaakt door de schilderachtige grachten en over het IJ. „Het Kalfje" bleek dusdanig in trek, dat opnieuw het gezelschap zich daarheen begaf om te genieten van een prima verzorgde koffietafel. In de middag werd de reis ge maakt naar Oud-Valkeveen, waar in de speeltuin voor iedereen gelegen heid was zich naar hartelust te amu seren. Een uitstekend diner vormde wel het hoogtepunt van de dag. Namens de bejaarden sprak de heer W. v. d. Geest een hartelijk dankwoord tot de organisatoren van deze dag. De heer Uljee bracht uit naam van het comité dank aan de ere-gasten pastoor Verkley, dokter v. d. Werf en de zuster van het Wit- Gele Kruis voor hun aanwezigheid. Gelukkig hebben deze gasten de dag op „non-actief door kunnen bren gen, want alle bejaarden hebben de inspanningen van deze dag zonder nadelige gevolgen doorstaan. Integen deel blijmoedig, opgeruimd en dank baar arriveerden alle bejaarden on geveer 9 uur weer in Oud-Ade. Voor alle deelnemenden en orga nisatoren betekende dit het einde van een echt fijne dag. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten gS5l3iQZ33!ÏBZn5l33iB!K Advertentie uitgaven te besteden aan het terrein, hoezeer een grondige drainage en verbetering van de grasmat ook no dig is, omdat bij voortzetting van de woningbouw dit terrein afgestaan moet worden. De voorzitter hoopt, dat de ge meente dan tijdig zal zorgen voor een sportpark opdat zich hier niet zal herhalen wat met Meerburg is geschied. Een groot aantal leden geeft zich spontaan op onder leiding van de commissaris het terrein zoveel mo gelijk op een goedkope wijze te ver beteren. Uit de vergadering komen ook ver zoeken tot het maken van een was gelegenheid in de kleedkamer. De oplossing van het aanleggen van wa terleiding vanaf de nabij gelegen lei ding, het Watertje, zal te kostbaar worden en het leggen van een buis uit de Korte Miening wordt ontraden omdat daar de rioolzuivering uit loost. De contributie wordt met algemene stemmen verhoogd op 25 ct voor de adspiranten en 40 ct voor de senio ren. De gymnastiek had reeds deze contributie. De penningmeester deelde mede, dat van het vorig jaar de prijzen voor een atletiekdag nog beschikbaar zijn; deze kon toen niet doorgaan. Besloten wordt deze dag nu van de zomer te houden. De training vangt woensdag weer aan: adsp. 7 uur, ju niores en senioren 8 uur. Er worden plannen gemaakt voor een uitgaansdag, waarvoor Ben van der Geest zich belast de inschrijvin gen en kosten in ontvangst te nemen. Lang en breed wordt gesproken over de alom heersende terreinnood waardoor de competities vaak in de war lopen. Er wordt aangedrongen om toe te zien dat alg. maatregelen soms verkeerd zijn. Het komt voor dat vele terreinen onbespeelbaar zijn en dat het terrein van SJZ goed is. De voorzitter vreest moeilijkheden als dit jaar 9 elftallen ingedeeld zul len worden. In het slotwoord zegt de voorzitter: wij zijn nu een vereniging van standing geworden en daarnaar moeten alle leden zich ook gedragen o.a. de inschrijfformulieren op tijd indienén, bericht van verhindering geven en vooral de leiding, die in onze vereniging zo prefect is, altijd goed opvolgen. De laatste wens van de voorzitter is dat nu ook de senio ren eens de kans zullen krijgen om een kampioenschap te krijgen. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Oprichting Badmintonclub. Op zaterdag 29 juni a.s. des avonds 8 uur, zal in het parochiehuis een bij eenkomst plaats vinden om te ko men tot oprichting van een Badmin tonclub in de parochie. Allen, die voor deze sport interesse hebben, worden verwacht. Er wordt op gere kend, dat velen aan deze oproep ge hoor zullen geven, zodat tot oprich ting kan worden overgegaan. U kunt zich nu reeds opgeven als lid bij on derstaande adressen: P. v. d. Geer, café „Het Witte Huis", Hoge Rijn dijk, M. Eleveld, Koningstraat 37, Leiderdorp. HIJ WAS TE VROEG THUIS De Amerikaanse mevrouw Emilv Mosinki te Chicago zag gisteren j.L tot haar verbazing haar negentienja rige zoon, die vorig jaar juli we gens het aanvallen van een ander tot gevangenisstraf veroordeeld, haar huis binnenstappen. „Je hebt toch anderhalf jaar ge kregen?", vroeg zij. „Ja?", vroeg haar zoon. Joseph besloot de gevangenis op 1e bellen en kreeg toen inderdaad te horen, dat hij bij vergissing was ont slagen. Met instemming van zijn moeder ondernam hij daarop de weg terug. „Ik ben blij je weer te zien", luidde de begroeting van zijn bewaker. Onder voorzitterschap van de heer Th. R. de Vroomen hield de r.-k. harmonie-, zang- en toneelvereniging ,,St. Matthias" te Warmond haar al gemene jaarvergadering. De voorzitter opende de vergade ring met een woord van welkom tot de aanwezigen. Hij betreurde het, dat er zo weinig donateurs en werkende leden aanwezig zijn, maar verbindt hieraan de conclusie, dat het dus wel goed moet gaan met de vereniging. De pastoor kon door vakantie niet aanwezig zijn en tevens verontschul digde spr. de tweede voorzitter, de heer P. M. de Vetten. Vooruitlopend op het jaarverslag verklapte de voorzitter dat „Mat thias" het afgelopen jaar goed is doorgekomen. Er zijn weinig bekro ningen, omdat de harmonie niet aan concourses deel heeft kunnen nemen. De drumband echter wist op het laatst gehouden concours in Poeldijk met 196 punten de eerste prijs te be machtigen. De afdeling toneel heeft een goed seizoen achter de rug en de voorzitter prees in het bijzonder de inspanning, die de leden van deze afdeling zich getroosten, om door toneelcursussen e.d. op een goed peil te komen. Vervolgens las de secretaris, de heer J. L. Weijers, de notulen voor van de vorige vergadering, welke onder dankzegging werden goedge keurd. Het jaarverslag, eveneens door de secretaris voorgelezen en waarop, evenals op de notulen, redactioneel niets was aan te merken, gaf in eer ste instantie een opsomming van de activiteiten der diverse afdelingen. In het bijzonder kwamen hierin de pres>- taties van de heer G. G. van Elburg en mej. C. Schakenbos naar voren. Verder handelde het jaarverslag over de financiële moeilijkheden, waarin de vereniging was gekomen en de methoden waarmee men deze heeft trachten op te lossen. Gunstige resultaten Het verslag van de penningmeester, de heer C. Zoetemelk, gaf als uit gaven van de afdeling harmonie een bedrag van ƒ2571,95 en van de af deling toneel f 1113,41. Met de algemene kosten bedroeg het totaal der uitgaven 4208,36 en de inkomsten 7466,85, zodat er dus een voordeel in het afgelopen jaar geboekt is van 548,49. Trekt men hiervan af het nadelig saldo van het vorig boekjaar, groot 342,58, dan blijft er nu dus weer een batig saldo van 215,91. In het uniformfonds bevindt zich een bedrag van ƒ2293,98 (nog beno digd ongeveer 2500). In het instru mentenfonds "748,33 en in het toneel fonds ƒ528,64. Het voordelig saldo is vooral te danken aan de bijzondere giften wel ke in verband met de financiële moeilijkheden zijn binnengekomen. Deze giften bedroegen ruim 700, en de verhoogde gemeentelijke sub sidie welke 200,meer bedroeg dan het vorige jaar. Het voordelig saldo wil echter niet zeggen dat de vereniging „St. Mat thias" er nu is, want de secretaris kon direct al een bedrag van 4000 noemen voor directe benodigdheden. Tot leden van de kascommissie werden voor de diverse afdelingen voor het komende boekjaar benoemd de heren H. Kortekaas, A. van der Hulst en P. van den Kerkhof, met als respectievelijke plaatsvervangers A. Haverkort, Th. Weijers en W. Ver- sluijs. Aangezien er geen tegencan- didaten waren ingediend, werden de aftredende bestuursleden Zoetemelk e- L. J. van Noort herkozen. Meer belangstelling gevraagd Bij de rondvraag vroeg de heer P. van den Kerkhof of er op de uit voeringen niet wat meer belangstel ling gevraagd kon worden voor de algemene jaarvergadering. Hij vond de opkomst nl. zo teleurstellend voor het bestuur. De voorzitter vond de uitvoeringen hiervoor niet het ge- geschikte moment. Ook hij zou bij zonder graag wat meer werkende le den op de vergadering zien, doch bleef bij zijn eerste conclusie, dat iedereen wel zal vinden dat het goed gaat met de vereniging. De heer Van Elburg vroeg of de komende toneeluitvoering weer door muziek voorafgegaan zal worden. Hij vond dit, in verband met de lengte der avonden, belangrijk en zou er dan met het kiezen der toneelstukken rekening mee kunnen honden- Naar aanleiding van deze vraag ontstond er discussie om deze aan gelegenheid anders te organiseren, doch de slechte aocomodatie en de beperkte ruimte speelden hier par ten, zodat er niets anders op zat dan maar lijdzaam op een nieuw ver enigingsgebouw te wachten. Voor alsnog zou men trachten steeds vijf mensen van de muziekvereniging aan Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 26 Juny 1857 Uit het verslag van de Leidse gemeenteraad: 14'. Een bezwaarschrift van Pastoor H. Tomas, tegen zijnen aanslag in de plaatselijke belas ting over 1856, onder opgave van dezen te hebben voldaan doch teruggave verzoekende. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag en inmid dels dit stuk in de leeskamer ne der te leggen. te wijzen om het toneel te ontrui men, teneinde de pauzen te bekorten. De heer Van den Kerkhof merkte op in de krant gelezen te hebben, dat men in Voorhout een uitkering heeft gekregen uit het Anjerfonds en vroeg of de vereniging „St. Matthias" hier ook niet voor in aanmerking komt. Toekomstplannen De voorzitter deelde mede, dat men hier reeds aan werkt. Tenslotte deed de heer Van Elburg nog enkele me dedelingen betreffende een nieuw verenigingsgebouw. Een tweede plan, wat een gebouw op de huidige plaats behelst, is in het geheel uitgewerkt en ziet er zeer gunstig uit. Hij schat het op nog ongeveer drie jaar voor men aan de werkelijke uitvoering kan beginnen. Er zijn echter al een be langrijk aantal gunstige perspectieven en toezeggingen. In zijn sluitingswoord wees de voor zitter op het veertigjarig bestaan van de vereniging in maart van het vol gende jaar. Definitieve plannen hier over zijn nog niet ontworpen, doch het belooft wel een feest te worden. Tot slot dankte hij allen die op enige wijze medewerking aan de ver eniging heeft verleend, in het bijzon der de heer G. G. van Elburg voor zijn ijverig zwoegen voor de afdeling toneel. Fanfare. Op zaterdag 29 juni a.s. zal Warmonds Fanfare een concert geven op de gemeentelijke muziek tent, staande op de Baan, te 8 uur. D.V. „Warmond". Wedvlucht met oude duiven vanaf Chateauroux, afstand 633 km. Gelost zondag 23 juni om 7-30; 1ste duif zondag 20.05.03 nam., laatste duif maandag 9.24.06 v.m. J. de Weerd 1, 4, 7, 8, 9, 12, 13; dr. J. Venker 1, 14, 18; Q. Beu- gelsdijk 3, 5; P. Vogelenzang 6, 10; J. Diemei 11, Jac. van Niekerk 15, 19; P. v. d. Drift 16, 20; B. ter Beek 17. LEIDSCKENDAM Pater F. Berkenbosch naar de mis sie. Pater Berkenbosch van de mis- sie-procuur van Scheut alhier gaat Leidschendam verlaten, daar hij door zijn overste is aangewezen om te gaan arbeiden in het missiegebied in de Belgische Congo. Pater Berkenbosch is voor de gemengde zangvereniging „Arti et Charitati" gedurende enige jaren een ijverig medelid geweest en na het vertrek van kapelaan Meiman werd hij tevens belast met het gees telijke adviseurschap van deze zang vereniging. Geboren: Catharina C. dr van K. Vredenbregt en C. C. Bredemeijer; Petrus Cht. zn van J. G. Snelder- waard en M. Douma; Heiltje A. dr v. R. Cabout en G. Reits .,a; Paulina J. M., dr van W. A. J. v. Veen en J. T. Ammerlaan. Ondertrouwd: Wilhelmus M. Vree burg en Alida H. M. de Haan; Frits J. Derks te Mook en Helena P. Hooy- mans. Getrouwd: Cornelis J. van Bohee- men en Maria G. A. Dudink. Overleden: Maria S. v. d. Meer 69 j. ongehuwd. RIJNSBUR6 Raadsagenda. Vrijdag 29 juni. des avonds te 7.30 uur, komt de raad dezer gemeente in het gemeentehuis in vergadering bijeen tot het behan delen van een agenda waarop, on- derandere voorkomen: Aanschaffing filmprojector ten behoeve van alle scholen: Vaststelling kosten open baar lager onderwijs over 1956, als mede bijzondere scholen over 1956 en van de voor vergoeding in aan merking komende uitgaven. Idem verordening, regelende de voor waarden en tarieven voor het ge bruik van het gemeentelijk gymna stieklokaal. Idem instructie schoon maken, stoken O.L. school en gym nastieklokaal. Vaststelling tarieven voor het deponeren van bedrijfsvuil op de stortplaats. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER A Nadering school, speelterrein of andere plaats waar kinderen plegen over te steken Geeft op alle borden acht die in Uw belang ijjn aangebracht. AU nadert een wegversmalling

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2