D&of (ef UUTUGAT mv if vofyiL DE LEIDSE BIOSCOPEN Na. HUIBERS DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS WAT BRENGEN ZATERDAG 22 IUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Werkmeestersbond kring Leiden. Het bestuur verwacht van d* le den, die zich nog niet hebben opge geven voor deelname aan de speciale werkmeester-retraite te Noordwijker- hout, van zaterdag 29 juni t/m dins dag 2 juli a.s., dat zij zich alsnog tij dig aanmelden bij het secretariaat of een der bestuursleden Vertrokken wordt zaterdagmiddag 29 juni, 18 uur me' de bus naar Noord wij kerhout vanaf het Stations plein. Opgaven worden spoedig inge wacht. Groen-Wit. Het bestuur van de r.-k. Gymn.ver. Groen-Wit verzoekt al'-- leden om maandagavond om tien minuten over half zeven aanwezig te willen zijn bij de Burcht, keurig in uniform met insigne, voor het défilé bij de opening van de Politiesportweek. De dames en heren en rhythmische af delingen in het wit. In verband met de optocht gaan de lessen van de jongens en van „meis- jes-rhytmisch" niet door. Bij aanvaring gewond. Toen gisteravond om kwart over negen een binnenvaartschip van de Zijl de Oude Rijn in wilde koersen, ontstond er een aanvaring met een ander vaartuig. De klap kwam zo hard aan, dat het stuurwiel ervan tolde. Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor (Advertentie) Leidse Aquariumschoof „Aqua-Hortus" trekt Internationaal bezoek opa aquariumhouders tussen 11 en 14 juli naar de Sleutelstad voor het houden van een congres dat is voorbereid door de World Federation of Aqua- rists, met medewerking van de Ne derlandse bond „Aqua Terra". De grote tentoonstelling „Aqua Terra", die in de Hortus wordt ge houden, valt in de periode, waarin het congres wordt gehouden en het is niet in het minst om deze reden, dat de internationale aquariumhou ders besloten hebben hun congres in Leiden te beleggen. Want door de bijzondere samen stelling van de bakken, heeft Leiden zich een naam verworven en reeds sinds jaren is er in de aquarium we reld sprake van een „Leidse School". Tijdens het coiigres dat voor een groot deel in het Zoölogisch Labora torium wordt gehouden, zullen diver se lezingen worden gehouden. In hoofdzaak zullen die handelen over de gedragsstudie van tropische vissen, die in een aquarium gehouden kun nen worden. De lijst van sprekers vermeldt o.a. de namen van mr Dieter Vogt uit Berlijn, mr A. v. d. Nieu- wenhuizen te Heemstede, dr G. van Sevenster uit Leiden, dr W. Ladiges uit Hamburg en" mr C. W. G. Creed uit Engeland. Bovendien is ruimte ge laten voor verschillende excursies, is er plaats voor discussie en het leg gen van contacten, komt er een Aqua Forum, wordt een bezoek inge last aan de expositie in de Hortus en een gezellige avond in „Den Burcht" georganiseerd. Na een be groetingssamenkomst in de avond van de 11de juli, zal het congres de vol gende dag om negen uur worden opend in het groot-auditorium Universiteit. Mr P. C. Tolk, voorzit ter van de Wereldfederatie, zal de openingsrede uitspreken, waarna het woord zal worden gevoerd door de rector-magnificus, prof. dr P. A. H. de Boer. Het blijkt, dat de belang stelling voor dit congres, 'waarvoor bij de organisatie reeds grote mede werking werd ontvangen van het ge meentebestuur en het College van Curatoren der Universiteit, bijzonder groot is. Ruim honderd deelnemers (sters) hebben zich al opgegeven. Met het oog op het onderbrengen der congressisten doet het comité een be roep op de Leidse aquariumhouders om voor enkele dagen logies af te staan. Indien men hiertoe bereid is, kan dit worden opgegeven bij de heer J. J. Bonnet, Celebesstraat 19 te Oegstgeest. Ook een bondsdag. Behalve dit internationale congres vindt dit jaar ook de bondsdag van de Ned. Bond Aqua Terra in Leiden plaats en wel op zaterdag 13 juli. De opening van deze dag geschiedt 's ochtends om half tien in „Den Burcht", in aansluting hierop volgt een bezoek aan de tentoonstelling in de Hortus. Om kwart voor 12 is er dan een ontvangst ten stadhuize. Na de lunch, waaraan ook de deelnemers aan het W.F.A.-congres zullen aan zitten, volgt een lezing van de heer A. v. d. Nieuwenhuizen over „Ge schubde exoten". Een aantrekkelijk avondprogramma brengt een feestel ijk slot aan deze bondsdag. De roergangster, de 38-jarige mej. P. D., geboortig uit Kekerdom bij Nij megen, kreeg een tik van een der spaken van het razende stuurwiel en brak dientengevolge haar rechter on derarm. Ze werd door de E.H.D. naaf een der Leidse ziekenhuizen overge bracht. De schepen liepen geen scha de op. Been gebroken. )e 7-jarige Guus B., die gister avond om half negen in de Koppen- hinksteeg liep, werd door een 15-ja- rige scholier, die op de fiets door die steeg kwam, aangereden. Het voet- gangertje brak het linker onderbeen en werd door de E.H.D. naar een zie kenhuis in de stad vervoerd. Demonstratieavond K.A.V.- Herensingel. In de zaal van de Huishoudelij ke en Gezinsvoorlichting aan het Leven daal, werd gisteravond voor de leden van de K.A.V.-Herensingel een de monstratie gegeven van de mogelijk heden, die het „Lavet" de huisvrouw biedt. Als was- en toilettafel, voet- en kinderbad-douche en zitbad en als wasmachine, is het in het moderne huishouden het sanitaire hart van het gezin. De heer Konings, die enkele films kwam draaien over voeding en over Nederlands bloementuin, het Keuken hof, heeft de dames het idee uiteen gezet van de B.B., die het gezin be schermt niet alleen in geval van oor log, maar ook wanneer rampen het land mochten treffen. Het was een gezellige en leerzame avond. Over ongeveer tien dagen zal dit onderzoek in Leiden kunnen worden beëindigd. Nadat eerst de leerlingen van de scholen zijn onderzocht, is het onder- zoekapparaat in verschillende bui tenwijken opgesteld geweest, en zijn zij die in de omgeving wonen, voor onderzoek opgeroepen geweest. Thans is de laatste wijk aan de beurt en worden de bewoners van het centrum van de stad onderzocht. Dit onderzoek vindt plaats in een lokaal van het Weeshuis aan de Hooglandse Kerkgra'cht 17. Op dit centraal gelegen punt zal ook gelegenheid worden gegeven om verzuim te herstellen. Allen, die reeds eerder opgeroepen zijn geweest en niet in staat waren op de aangegeven plaats en tijd te verschijnen, kunnen alsnog worden onderzocht in het Weeshuis, Hoog landse Kerkgracht 17, op: Donderdag 27 juni 1957 van 9.00 12.00 uur of 14.00—16.30 uur. Vrijdag 28 juni 1957 van 14.00 16.30 uur of 19.00—21.30 uur. Zaterdag 29 juni 1957 van 9.00 12.00 uur. De nog in bezit zijnde oproepkaart moet worden meegebracht. Ook allen, die zich aanvankelijk niet voor onderzoek hebben opgege ven, maar daar als ïog aan willen deelnemen, kunnen op bovengenoem de tijden voor onderzoek nog terecht. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden zijn de onderstaande percelen geveild: Huis .en erf Maredijk 12, in bod f 7000, koper J. van Bendegem te Leiden, q.q. voor 7500. Huis en erf Langebrug 57 in bod 2225, koper I Zand voort te Leiden, q.q. voor 2575. Huis en erf Rijndijkstraat 92 in bod 3250, koper N. Ouwerkerk te Leiderdorp, q.q.( voor ƒ3275. Huis en erf Zuidsingel 29 hoek Oranje- gracht in bod 4050, koper L. Zit man te Leiden q.q. voor f 4250. Leidse Universiteit Geslaagd voor het prop.-ex. god geleerdheid mej. A. C. Stokvis te Schiedam. DAGPROGRAMMA CAMBRIDGE-WEEK. Maandag 25 juni: 2.00 n.m. Aanvang kaartverkoop v. d tentoonstelling, Stadsgehoorzaal. 3.30 nm. Officiële opening van de tentoonstelling. 5.00 n.m. Roeiwedstrijd op de Vliet. Lady Margaret Boat Club (St. John's College) Cambridge versus Universi ty of Leiden. 9.00 n.m.12.00 n.m. Dansen op muziek v. d. Cambridge University Jazz Club in de Foyer v. d. Stadsge hoorzaal. 10.00 n.m. Sluitingsuur v. d. ten toonstelling. Dinsdag 25 juni: 10.30 v.m.5.00 n.m. Tenniswed strijden Cambridge University versus Leiden University in Noordwijk. 11.00 v.m.12.00 v.m. Lezing: „Commercial Television in Great Britain" door mr Norman Collins, Foyer Stadsgehoorzaal. 4.00 v.m.5.00 n.m. Lezing: „Fore casting Man's Futre" door Sir Char les Darwin, K.B.E., gebouw Graven steen. 9.00 n.m.10.15 n.m. Toneelstuk: As You Like It van William Shake speare, opgevoerd door de Marlowe Society, Leidse Schouwburg. Woensdag 26 juni: 7.30 n.m.9.15 n.m. Toneelstuk As You Like It van W. Shakespeare op- door de Mi Schouwburg. 9.15 n.m. Ceremonieel optocht door de Marlowe acteurs in Shakespeare costuums v. d. Leidsche Schouwburg naar de Beestenmarkt. 9.45 n.m. Aankomst aan de Beesten markt v. d. boot uit Cambridge. Het Cambridge Madrigaal Koor zingt van. af het dek tijdens de vaart door de kanalen. 10.15 n.m. De Burgemeester van Leiden ontvangt een boodschap van de Burgemeester van Cambridge uit handen van sergeant Horton v. d. Cambridge City Police (Beesten markt). Donderdag 27 juni: 3.00 n.m. Judo Match: Cambridge Universiteit versus Leiden Universi teit, Stadsgehoorzaal. 8.00 n.m. Recital door Madrigaal koren en organisten van Leiden en Cambridge in de Pieterskerk. 8.00 n.m.10.15 n.m. Toneelstuk As You Like It. Vrijdag 28 juni: 3.00 n.m. Lezing en Film: „Road Safety" door Sgt. Horton v. d. Cam bridge City Police, Stadsgehoorzaal. Zaterdag 29 juni: 8.0012.00 n.m. Soiree: Dansen met cabaret, bierdrinkwedstrijd, prijzen en andere attracties. Muziek: Cam bridge University Jazz Club. Tentoonstelling geopend dagelijks van 2.00 n.m.10.00 n.m. Andere attracties: Tentoonstelling van schilderijen en Beeldhouwwerken v. d. Cambridge Society of Painters and Sculpturers, Kunsthandel G. v. Spaandonk, Bree- straat 113, Leiden. Elke avond dansen in de foyer v. d. Stadsgehoorzaal, gedurende de Cambridge Week, 9.00 n.m.12.00 n.m. Vertrektijden Dubbel-deks Televisie Bus: Den Haag (Korte Voorhout, Secondaire Rijbaan-Prov. Griffie) Leiden (Station) 2.00 n.m. 3.14 n.m. 4.15 n.m. 5.30 n.m. 6.45 n.m. 10.45 n.m. ZAL LEIDEN IN LAST KOMEN? Het ANP meldt: Moeilijke tijden breken aan voor de handhavers der openbare orde van de universiteits stad Leiden. Onder de studenten in de pniversi. teitsstad Cambridge, die thans pope len van verlangen om 't kanaal over te steken teneinde met hun Nederl. collegae te komen tot versterking der vriendschapsbanden en tot vruchtba re culturele uitwisseling zit een groep die zich heilig heeft voorge nomen alles in het werk te stellen om tijdens de Cambridgeweek ge noemde orde te verstoren, dit, naar het persbureau Reuter weet mee te delen, met het oogmerk een weinig bij te komen van de culturele mani-ooHL. festaties en de recepties, die in deze etc. door patiënten. Éndegeest, 19.30 en voor-de-gek-houderijen. Nog on langs bestond deze heer het, aan honderd gasten een feest aan te bie den in een ondergrondse trein te Londen. De Leidenaren zijn dus gewaar schuwd, en mochten zij in het ko mende weekeinde wrakke rijwielen, platboomde vaartuigen of een van duizenden handtekeningen van stu denten voorziene Londense taxi ont moeten, waarin of waarop Engels sprekende lieden zich voortbewegen, dan dienen zij ernstig rekening te houden met de mogelijkheid dat zij met Routh te doen hebben. Diplomazwemmen in de „Overdekte", Leiden Voor het diplomazwemmen in de „Overdekte" te Leiden zijn op 19 juni 1957 geslaagd: Dames A: Mevr. J. Spaarman-Zaal, mej. G. M. v. Coeveren, mevr. J. A. Paauw-Korswagen, mevr. C. M. v. Weerlee-Paardekooper, mej. H. de Mooy, mevr. A. Zwolle-Tiemens. Dames B: Mej. C. Es wilder. En voor het diplomazwemmen op 21 juni 1957: Jongens A: Harry Dullaert, Adrie de Mooi, Hans de Hoog, Freddy Speyer,, Robbie Zandvoort, Eddy v. Cortenberghe, Robert Sannes, Kees Rol, Thijs van Ginkel, Johan Schoon- heim, Flip Schoonheim, Pieter Geer lof, Hans E. v. d. Hoeven, Rudi Ber nard, Hans Teeuw, Bob Star, Dirk Fritsch, Tonny Dupuis, Mattew See- ger, Gert Hoving, Tonny Hendriks, Frederik Benjamins, Pieter Akker man, Piet Glasbergen. Meisjes A: Yvonne v. d. Luit, Leny Fakkel, Carla Hop, Suusje Plomp, Toos Wagenmaker. Ans Klein, Ineke v. Santen, Rixt Stol, Yvonne Huys, Ienke Weening, Leoni Kapaan, Ineke Zwaak, Janny den Heyer, Nelly v. d. Voort, Anandi Teeuw, Tilly Bos, Sel- ma Barnhard, Anneke Masurel, Bep- pie 't Jong, Astrid Hoeksema, Annet Swaak, Dina v. d. Berg, Marleen Doornink, Sandhra v. Brero, Marga Schwithal, Astrid v. d. Meyde de Bie, Jeanette Tjerkstra, Joke v. d. Velden. Voor het diploma jongens B: Mary Tol, Kees Star, Tonny Konter, Gerrit Passchier, Rob Berenfenger, Jan de? Lange, Frans Brederode, Jeremy Seegers, Loek Eilander, Henk Glas bergen, Robbie Mooten; en voor meisjes B: Ineke v. d. Horst, Marijke Moeliker, Elisabeth Nieuwhuizen, Elsje Klay, Anneke Pet, Marion de Vries. Burgerlijke Stand Geboren: Johnny zn van G. J. van Smirren en M. E. de Haas. Barbara Maria dr van L. J. M. Creyghton en M. A. H. A. Morsch. Margaretha Eli sabeth dr van C. Altona en B. C. Kurzbach. Irene Marianne dr van H. A. van Tol en J. S. R. Onvlee. Josje dr van H. W. van Haaften en M. E. Grimme. Maria dr van D. Laterveer en M. Boom. Johannes Leonardus zn van L. van Tol en E. T. de Frankrij ker. Irma Afra Maria dr van J. H. A. Brugmans en J. T. R. van Berge Henegouwen. Johannes Albertus zn van W. A. van Heel en J. M. A. van Doeveren. Rudi zn van J. Hofman en A. M. van Thiel. Regina Cornelia dr van G. Doorduin en S. Vreugdenhil. Pieter Jacobus zn van F. A. IJzer man en J. C. Gordijn. Ronaldus Adrianus zn van A. J. Agtersloot en M. J. Bakker. Overleden: L. Mieremet 62 jr echt genote van A. Bol. C. C. Hogenes 3 jr zoon. Ondertrouwd: J. L. Beurse en W. Filippo. D. van Houten en H. J. van den Burg. P. van Lierop en T. M. de Gunst. C. Bakker en E. K. Sauer. A. B. Peters en C. J. H. M. Janssen. W. T. van den Berg en M. C. Verver. H. Langedijk en J. C. van Schravendijk. H. Arnoldus en H. W. M. Brouwer. A. Neuteboom en W. C. Duindam. M. van Klaveren en M. Vogelaar. W. C. van der Voort en J. Groen. P. J. Bouwman en J. P. Willemse. P. W. van der Vet en C. Wassenaar. K. C. Giesbert en C. J. Overdijk. R. L. de Meijer en H. H. Reinink. S. Star en E. H. Blonk. Leidse Agenda ZATERDAG 22 JUNI. Uitvoering Zangkoor, Volksdans Ziekentriduum te Leiden Men schrijft ons: Nog enige dagen en het Zieken triduum gaat weer beginnen. Ont roerende momenten zullen zich af spelen wanneer zieken elkaar na een jaar weer zullen ontmoeten. Wat zal er in de harten omgaan van dat echtpaar, dat reeds 2 jaar door ziekte van man èn vrouw van elkander ge scheiden is en nu tijdens het zieken triduum elkaar zullen terug zien. Aan allen die gezond zijn, verzoeken wij om deze dagen eens aan de hon derden zieken in de kerk te willen denken en wanneer u in de gelegen heid bent, loopt dan eens de kerk binnen en aanschouwt het geluk dat van hun gezichten straalt. Een ieder is van harte welkom, al was het al leen maar voor de vele gaven welke het organiserende comité van alle kanten mocht ontvangen. Alleen de parochianen van de Herensingelkerk offerden j.l. zondag liefst maar even meer dan 1400,Dank, duizend maal dank namens de vele zieken. De goede gaven van vele gevers stelde het comité in de gelegenheid om dit jaar weer 40 nieuwe rustbedden te kopen compleet met matrassen, la kens enz. Nu konden 40 oude rust bedden, welke al lang niet meer vol doen een andere bestemming krij gen. Hier volgen nog enige belangrijke punten; 1. Alle zieken welke zich aange meld hebben zullen hun deelnemers kaart zaterdag of maandagmorgen thuis ontvangen. 2. Nogmaals een oproep aan auto bezitters om een uurtje per dag aan het vervoer van de zieken te willen meewerken/ Aanmelden van auto mobilisten uit Leiden aan de heer O. Langezaal, Nieuwe Rijn 93, tele foon 20684. Automobilisten uit Voorschoten of Zoeterwoude melden zich aan de pas. torie van hun parochie. 3. Toegangskaarten voor het slui tingslof zijn nog in beperkte aantal gratis te verkrijgen bij het secreta riaat Haarlemmerstraat 179. Petrus- week onvermijdelijk zullen zijn. Leider van deze ontspanningsactie zal zijn een zekere heer Jonathan Routh, die inmiddels de collegeban ken heeft verlaten, met achterlating van de faam van zijn wilde feesten u. nam. R.-k. Instuif Haagweg: Ontspan ningsavond. Leonardushuis, 8 u. n.m. ZONDAG 23 JUNI R.-k. Instuif Herensingel: Sluitings avond m.m.v. „The Rhythme Club", o.l.v. Th. Wisse. Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. MAANDAG 24 JUNI. R.K. Emigrantenbureau. Zitting, 't KarrewieL Steenstr., half achthalf negen. R.K. Technische School „Don Bosco Oprichting vereniging oud-leerlin gen, Boerhaavelaan, half negen nam. DINSDAG 25 JUNI. A.K.W.V.-Kringvergadering. „Hof van Holland", Noordwijk. 6.30 uur nam. WOENSDAG 26 JUNI. Ziekentriduum. Eerste dag. Kerk Herensingel. H. Mis te half 10 v.m. Lof half 3 nam. Leidse Postzegelverzamelaars. Ver gadering „De Kleine DQ nam. St. Franciscusdrumband. Feest avond St. Antoniusclubhuis, half acht nam. Rozenkranskruistocht. kerk, zeven uur nam. K. en O. Excursie. Leidse Groen- tenveiling, Zoeterwoudseweg 2, 10 u. v.m. Oud-Leiden, Excursie. St. Lode- wijkskerk, Steenschuur 7.30 u. nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1). Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10 uur voorm. tot 4 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling „Van Sint Jacobsgasthuis tot Lodewijks- kerk" (tot 25 juni). DIENST DER APOTHEKEN Zaterdag 22 juni zijn geopend des middags, 's avonds en 's nachts voor het klaarmaken van spoedrecepten: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, telefoon 20552; Apotheek Haven. Ha ven 18. telefoon 20035; Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegst geest, telefoon 26274. Zondag 23 juni zijn alleen geopend: Apotheek Haven en Apotheek Oegst- :est. Zondagsdienst der huisartsen. A.s. weekend 22—23 juni zal de dienst worden waargenomen door: dr Gaasbeek, Hartman, Stoffers, Wij- dicks, Verhoef. Te Oegstgeest: dr D. Held. Casino. Enrico Caruso leeft nog altijd voort in zijn gouden stem, vast gelegd op gramofoonplaten, maar meer nog leeft hij voort in enige films, die zijn leven in beeld bren gen en zijn zang opnieuw doen klin ken in de stem van andere Italiaanse zangers. Casino heeft deze week een reprise van de Italiaanse film „Enri co Caruso", waarin de tenor Mario del Monaco de rol van Caruso ver vult Deze film behandelt vooral het eerste deel van Caruso's leven, dat zich afspeelde in zijn geboortestad Napels, waar de jonge Enrico op groeide als een echte Napolitaanse kwajongen uit de achterbuurten. Het schijnt voornamelijk zijn moeder te zijn geweest, die de jongen bet geloof in zijn kunst heeft bijgebracht en doen behouden ondanks de moeilijk heden en teleurstellingen van het harde leven. Het is een aardige film met een goed verteld verhaal en voor. al genietbaar door de prêchtige zang van Mario del Monaco. Voor alle leeftijden. Trianon. Was het enige maan den geleden de Rock 'n Roll, die volle filmzalen trok, nu wordt verwacht, dat het toverwoord Calypso de ex ploitatie gunstig zal beïnvloeden. Men kan van „Calypso Joe" daarom niet anders verwachten dan een in derhaast in elkaar getimmerde rol prent vol van zwijmelromantiek, en show. Het is de kwade invloed van de te levisie, die jonge meisjes Amors kracht doet onderschatten. Dat blijkt al aan het begin van het verhaal. En als een televisieheid tegenvalt, waarom dan niet een rijke Braziliaan geprobeerd? Dat besluit neemt de teleurgestelde jongedochter, maar haar held volgt haar op opvallend onopvallende wyze in het vliegtuig De pogingen van de nicht van haar aangebedene, wekken in haar de no dige afgunst om ha*>r stijfkoppigheid te doorbreken en dan in haar zwakke momenten wordt ze met man en macht „bewerkt" door vrien den o.l.v. „Calypso Joe" en vriendinnen van haar held*. Natuurlijk zweert ze dan de rijk aard af en in de maneschijn zinkt ze weg in de armen van de man, die zo veel herrie om haar heeft gemaakt Philips en heeft laten maken. Een film voor veertienjarigen, waarin zowel van de liefde als van de calypso een potje gemaakt wordt Luxor heeft de alleraardigste film „Sissi, de jonge keizerin" nog eens 'r. keer geprolongeerd. Vermoedelijk nu wel voor het laatst. Alle leef tij den. Lido's programma is door de K F C. afgekeurd. Rex. „Odongo" is een neger knaapje, dat van de dieren houdt, waarmede hij in de wildernis van Afrika in aanraking komt. Daardoor wordt hij ervan verdacht, dat hij op een jachtpartij de gevangen dieren heeft vrijgelaten, wat in werkelijk heid een wraakneming was van een ontslagen bediende. De negerjongen vlucht de wildernis in, maar wordt teruggehaald docr de leden van de expeditie. De belevenissen in het oerwoud vormen de inhoud van deze avonturen-film, welke gezien mag worden door allen, die boven de 14 jaar zijn. JiARATHON- JVJEUWTJES Berichten, lezers aan on lijk beloond De tipgevers dingen bovendien race onze niéuws-marathon, waarvoor elke maand Ide komende drie maanden) een prijs van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. PICNICK OP HET RAPENBURG. Gisteravond half 8, was er een ge zellige en luidruchtige picnic van studenten op het Rapenburg com pleet met braad aan het spit. Ook iet geestrijke vocht ontbrak niet. Kennelijk had men de warme dagen van 't begin van de week nog in het hoofd. Het ging er vrolijk aan toe, tot plots „Hermandad" verscheen. Deze stelde voor om de picnic op zolder voort te zetten. Doch de Leidse stu denten kunnen een potje breken bij de politie. En met de belofte dat het niet lang zou duren mochten de aca demieburgers verder picnicen. Ingezonden door: Henk Marcelis, Oude Singel 114, Leiden. OEGSTGEEST Op woensdag 19 juni j.l. hield het Kath. Vrouwengilde de laatste bij eenkomst van dit seizoen, dat afge sloten zal worden met een uitstapje op 25 juni a.s. Eén der leden, mevr. Verbraak Cornelisse, hield vóór de pauze een interessante causerie over „Voeding en gezondheid". Dit initiatief de leden, die iets te bieden hebben op een of ander gebied aan 't woord te laten is zeer goed bevallen. Mevr. Verbraak zette uiteen, dat 'n mens nodig heeft: beweging, rust, ontspan ning, huidverzorging en een goede voeding. Over dit laatste punt weid de zij verder uit. Niet alleen de uiterlijke vorm van de maaltijd moet verzorgd worden tafelen in gezel lige sfeer, ruim de tijd er voor ne men maar de soort en kwaliteit van het voedsel moeten gericht zijn op de opbouwstoffen, de energiele verende en niet te vergeten de be schermende stoffen. Zij gaf vele waardevolle adviezen hieromtrent, die de huisvrouw bij het doen van haar boodschappen ter harte kan nemen. Dat zij een aandachtig gehoor had. bleek uit het geanimeerde vraag- en antwoordspel der aanwezige dames. Mevr. Staal bedankte de spreekster dan ook hartelijk voor deze leerrijke voordracht. Na het kopje koffie werd in een prettig contact tussen bestuur on le den 'n schema in elkaar gezet, om voor het komende seizoen de leden een programma te brengen: „voor elk wat wils". Woningbouw.Architekt J. J. R. Boosman te 's-Gravenhage heeft na mens H. M. de Man te 's-Gravon- hage het bouwen van 7 Midden standswoningen aan de Piet Hein- laan opgedragen aan de N.V. Edam te Haarlem. Marktberichten LEEUWARDEN, 21 juni. Zuivel Gouda volvet 2.tot 2.02; Edammer 40 plus 1.88—1.89; broodkaas 40 plus 1,89—1,90, Handel redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 juni Groente. Andijvie 13.00 15.00; bloemkool A 21.00—39.00; Bloemkool B 16.00—19.00; Bloemkool C 10.00; Bospeen 37.00—52.00; Bo- 10 00—36.00: Boskroten 10.00—12 00; Kervel 19.00—21.00; Radijs 5.5—5.60 Postelein 13.00—14.00; Peterselie 12.10—15 60; Selderie 7.00 -9.80; To maten 173 00; Waspeen 33.0041.00; sla 3.00—22.00; Rabarber 16.00—35.00 Dubb. Prinsessebonen 1.631.66 p. kg.; sjalotten 12.00—17.00; tuinbo nen 27.0028.00; Bosuien 5.007.00: stoofsla 9.9010.10; Aardbeien 94.00 212.aardappelen grote 26.00 33.00; idem Drielingen 23.0027.00; idem kriel 14.0018.00. 17—21 Juni 1957. vrijdag 21 juni 1957 Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Van Gelder Zonen Holl.-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot K Ned. Scheepvaart Unie ZYi Staffellening 1947 3 Invest, cert. Ned. 3 Nederland 1962-64 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) Laagste hoogste laatst koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 14 juni 197 1/4 206 191 5/8 3 204 1/2 214 208 6 1 1/2 195 1/2 198 195 1/4 312 1/2 317 31. 1/2 1/2 293 295 293 0 296 1/4 309 1/2 298 2 8 470 488 472 1 1/4 249 1/2 250 217 70 233.70 217,90 3,45 176 1/2 180 178 1 1/4 ij 146 1/2 150 1/2 14' 4 1/2 175 179 176 2 3/4 261 268 263 5/8 6 3/4 72 81 80 1/8 4- 7 1/2 122 1/4 127 3/4 127 1/2 4- 5 5/8 94 1/4 98 1/2 97 3/4 4- 3 1/2 86 7/8 37 1/4 86 31/32 4- 5/32 .0 1/2 90 15/16 90 17/3T 1/16 90 7/16 90 7/8 9C 15/32 1/32 Aandelen 10.860.049 Aandelen 10.026.054 Obligaties 8 788.568. dagen) Obligaties 8 812.63C A.N.P.-C.B.S. Beursindices 1953 100: Internationale concerns Industrie Scheepvaart Banken Indonesische fondsen Algemeen vrijdag 14 juni '57 848,84 155,52 161,25 117,50 103,79 237,07 vrijdag 21 juni '57 343.99 155.70 158.76 117,01 108.16 235.17

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3