N.V.V. WIL SAMENWERKING MET K.A.B. EN G.N.V. HERSTELLEN Na gesprek met aartsbisschop Verbod van bisschoppen blijft van kracht Formuleringen mandement kregen onjuist accent Grote waardering voor besluit Afwezigheid regelmatige samenspraak een gemis cli kunt zien weeckelykse cponycke ZATERDAG 22 JUNI 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 Gisteren heeft de hoofdbesturenvergadering van het N.V.V. in Utrecht een verklaring goedgekeurd, waarin wordt gesteld dat een herstel van de samenwerking tussen de bona fide vakcentralen een zodanig belang ver tegenwoordigt dat indien enigszins mogelijk het N.V.V. daartoe geen beletsel kan en wil vormen. Zoals men weet nam het Neder lands Verbond van Vakverenigingen op 17 juli 1954 het besluit tot beëin diging van de samenwerking in de Raad van Vakcentralen op grond van een passage in het mandement van de bisschoppen aan het N.V.V. gewijd. Het verbod voor katholieken om lid te zijn van een socialistische vak beweging werd gehandhaafd. Actie. De opzienbarende verklaring die thans door het N.V.V. werd openbaar gemaakt vermeldt, dat van gezagheb bende zyde uit katholieke taring een gesprek op gang is gebracht tussen enkele leden van het dagelijks, be stuur van het N.V.V., de toenmalige voorzitter, de heer H. Oosterhuis, de tweedë' voorzitter, de heer D. Roe mers, met de aartsbisschop van Utrecht, over het besluit tot beëin diging van de samenwerking. Mgr. Alfrink aldus het vakbondsbestuur, is namens het Hoogwaardig episco paat met de (ontwerp) verklaring als een juiste weergave van het be sprokene accoord gegaan. Aan de verklaring ontlenen wy onder meer, dat ook de aartsbisschop de opheffing van de samenwerking in de Raad van Vakcentrales betreur, de, en dat hij bereid was om, met behoud van het door het episcopaat ingenomen standpunt bereid was te overwegen, wat zijnerzijds zou kun nen worden gedaan, dat het herstel der samenwerking zou kunnen bevor deren. De aartsbisschop heeft er echter geen twijfel aan laten bestaan dat het voor het episcopaat in de gege ven situatie van ons volk uit over wegingen van zielzorg niet mogelijk is terug te komen op de beslissing, die het lidmaatschap van het N.V.V. voor katholieken verbiedt. Het N.V.V. blijft op het standpunt staan, dat er geen gronden aanwezig zijn van het verbod. Onder handhaving van zijn eigen standpunt kan het N.V.V. niet an ders dan de beslissing van het epis copaat op grond van een primaire verantwoordelijkheid van de ker kelijke overheden voor het geeste lijk heil der gelovigen, erkennen. Het hoopt echter, dat over en weer de moeilijkheden zich niet opsta pelen, opdat in de toekomst nieuwe mogelijkheden openblijven. Formulering. Hiernaast is in de gesprekken met mgr. Alfrink uitvoerig van gedachten gewisseld over een aantal formulerin gen, die in het mandement ten aan zien van het N.V.V. zijn gebruikt. Met name dat het streven naar so ciale rechtvaardigheid in het N.V.V. niet zou voortvloeien „uit een zuiver beginsel", het indelen van het N.V.V. bij de „onchristelijke" stromingen en het noemen van het N.V.V. als oor zaak van „toenemende onkerkelijk heid, godsdienstloosheid en als ge- Voorzitter NVV volg daarvan verzwakking en verval van zedelijke normen". Onjuist accent. „Mgr Alfrink erkende, dat bepaal de formuleringen uit het mandement een ander accent hadden gekregen dan was bedoeld, naar zijn mening vooral gevolg van het feit. dat het mandement zo onverwachts ook bui ten de katholieke kring zoveel be langstelling en reacties had verwekt. Zo zou de formulering „uit een zui ver beginsel" moeten worden ver staan als „uit een naar katholieke op vatting objectief juist beginsel". En waar het N.V.V. wordt genoemd als één van de „onchristelijke stromin gen", zou dit primair de betekenis hebben, dat het N.V.V. niet op chris telijke grondslag berust, zonder dat hiermede een ongunstig oordeel be doeld wordt over alle strevingen en individuele leden van het N.V.V. Voldoening. Tot algehele opheldering leidt een dergelijk gesprek zelden. Op het ein de daarvan zal geen van beide par tijen zich geheel bevredigd gevoelen, omdat woorden, die het hart hebben geraakt, zo moeilijk tot loutere za kelijkheid kunnen worden terugge bracht. Het verbondsbestuur heeft er echter met voldoening kennis van ge nomen, dat in het gesprek met de aartsbisschop duidelijk is geworden, dat een aantal formuleringen uit het mandement, blijkens verschillende reacties, tot misverstand aanleiding hebben gegeven en dat mgr Alfrink het zou betreuren, indien enkel op grond daarvan het herstel van de vakorganisatorische samenwerking zou afstuiten". J. MIDDELHUIS: e voorzitter van de Katholieke Arbeidersbeweging, de heer J. Mid delhuis, zei verheugd te zijn over de thans door het N.V.V. gepubliceerde verklaring inzake het herstel van de samenwerking in de raad van vak centralen. De heer Middelhuis, die nog geen overleg met zijn bestuur heeft gehad, gaf als zijn persoonlijk commentaar te kennen, dat het besluit van het N.V.V. om de samenwerking in de raad van vakcentralen te herstellen, als zeer belangrijk moet worden be schouwd. Het N.V.V., aldus de heer Middel huis, handhaaft ook in deze verkla ring zijn eigen standpunt met betrek king tot het bisschoppelijk verbod voor katholieken om lid te zyn van het N.V.V. Uit de verklaring van het ver bondsbestuur van het N.V.V. blijkt, volgens de heer Middelhuis, dat het N.V.V. aan het herstel van de samen werking tussen de bonafide vakorga nisaties zo'n grote waarde toekent, dat het, nu enige misverstanden met betrekking tot enkele passages in het bisschoppelijk mandement van 1954 zijn opgehelderd, bereid is dit grote goed te stellen boven zijn eigen standpunt. En van dit besluit, zo zei de heer Middelhuis, heb ik als voorzitter van de K.A.B. met grote waardering en tevens met vreugde kennis genomen. De K.A.B., zo zeide de heer Middel huis voorts, heeft het uittreden van het. N.V.V. uit de raad van vakcen tralen in 1954 ernstig betreurd en zich toen reeds bereid verklaard om met behoud van eigen zelfstandig heid open te blijven staan voor sa menwerking met allen die werken voor het welzijn van de gemeenschap. Voor de vraagstukken liggende op het terrein van de vakcentralen en van de vakbonden schijnt die moge lijkheid thans weer dichterbij en be reikbaar te zijn, aldus de heer Mid delhuis. Het dagelijks bestuur van de K.A.B. zal zich reeds aanstaande maandag in eerste instantie beraden over de verschillende mogelijkheden van het thans geboden perspectief en zijn te dien aanzien aan te nemen houding. Van de zijde van het Christelijk Nationaal Vakverbond kon men nog geen commentaar op de verklaring van het N.V.V. geven. Voorzitter en secretaris van het C.N.V. vertoeven namelijk momen teel in Genève. bij de voor de Televisie sprekende dames, hoe schitterend wit de tanden worden door te poetsen met IVOROL (Advertentie.) De voorzitter van het N.V.V., de heer C. W. van Wingerden, heeft gisteravond ir een toe spraak voor de radio een uiteen zetting gegeven over het beoog de herstel -r samenwerking tus sen de drie grote vakcentralen. De heer Van Wingerden ging al lereerst de feiten na, die in 1954 tot een verbreking van deze sa- menwerkking aanleiding hadden gegeven. Wij hebben destijds dit besluit niet met vreugde genomen, zo zeide heer Van Wingerden. Integendeel. Wij hebben ook, wij zeggen hei. duidelijk en openhartig, in de afgelopen drie jaren de afwezigheid van regelmatige samenwerking als een pijnlijk gemis ervaren. Bij meei dan een gelegen heid bleek, aldus d heer Van Win gerden, dat vooroverleg en uitwisse ling van gedachten bij het bepalen van een standpunt als het gaat om de grote sociale en economische vraag stukken noodzakelijk zijn. Dat ook anderen, buiten onze kring de ont staande situatie als ongewenst voor de verhoudingen in Nederland be schouwden, heeft volgens spr. er toe geleid, dat reeds geruime tijd geleden van gezaghebbende zijde uit katholie ke kring een poging werd onderno men om tot een vertrouwelijk gesprek komen tussen het Nederlandse episcopaat en het NW. Dat gesprek wil vormen. tussen de aartsbisschop, mgr. Alfrink en de heren Dosterhuis en Roemers van het NW heeft tenslotte geleid tot de opheldering, die spreekt uit de vandaag door de hoofdbesturenverga- dering vastgestelde verklaring. Kwaadwilligen, aldus spr., die er stel lig zullen zijn, zullen deze verklaring wel afdoen met de opmerking, dat ieder by zyn eigen standpunt geble ven is en dat er dus i.i feite niets veranderd is, spr. staat er echter an ders tegenover en hij gelooft, dat zijn mening in het NW wordt gedeeld. Hy gaf vervolgens nog enige pun ten aan, die het NW in het mande ment het meest hadden getroffen, maar die in de gesprekken met mgr Alfrink, (welke wij, zo zeide de heer Van Wingerden, zeer op prijs hebben gesteld), toch wel tot een verduide lijking hebben geleid. Bij alle teleur stelling die blijft is er, aldus de heer Van Wingerden, toch de vreugde om het feit van de waardering, die voor ieders standpunt kun worden vastge steld. De samenwerking tussen de vakcentralen is door deze verklaring niet automatisch hersteld, aldus spr., maar het herstel van de samenwer king tussen de bona fide vakcentra len, met waardering voor ieders standpunt, acht het NW van zodanig belang, dat het indien enigszins mo gelijk daartoe geen beletsel kan en VOOR BEJAARDEN MOET NOG VEEL MEER GEDAAN WORDEN. Te Nijmegen hield de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensio neerden gisteren zijn jaarlijkse bonds vergadering, welke door een 130 af gevaardigden- van alle afdelingen uit ons land werd bijgewoond. De waarnemend bondsvoorzitter, de heer M. van der Camp, herdacht de grote verdiensten van zijn overleden voorganger G. van Unnik. Hij memo reerde de vooruitgang van het leden tal, dat thans 11015 bedraagt over 83 afdelingen. Volgens hem staat de bond aan het begin van zijn werk, het financiële vraagstuk is met de A.O.W. voor de bejaarden b.v. nog lang niet opgelost. Op vele plaatsen is hulp van de bond gewenst voor een toeslag van de gemeentelij kg sociale dienst voor kolentoeslag voor de winter, het aanschaffen van kleding en dergelij ke. Verder strekt het vraagstuk van de bejaarden zich uit over de behui zing, hulp bij ziekte, en hulp bij ouderdom. Voor de behartiging van deze aangelegenheid werken ook an dere instanties, maar daarin zijn de R.K. bejaarden door middel van een vertegenwoordiging betrokken. De heer v. d. Camp wees er nogmaals op, dat de bond geen lichaam is van een bepaalde stand, alle katholieken kun nen en behoren lid er van te worden. Veel katholieken zijn nog lid van andere bonden, zoals die van ouden van dagen de z.g. neutrale bond maar die in wezen socialistisch is. Spreker vroeg zich af, of het woord van de werkelijke instanties dan voor deze groepen dan niet zou gelden. Hij deed een beroep op allen om mede te wer ken aan de uitbouw van de katholieke bond. In de loop van de middag heeft mgr Bekkers de vergadering bijgewoond, bij welk bezoek de leden hun advi seur een keukenuitzet cadeau heb ben gedaan. De bisschop-coadjutor van Den Bosch is sinds de oprichting van de bond, zes jaar geleden, adviseur daarvan geweest. Na zijn bisschops benoeming zag hij zich genoodzaakt kers nam daarom officieel afscheid van de bond van bejaarden, welke hem zeer ter harte gaat. Hij zegde toe, dat hij de bond steeds zal blij ven steunen en bij de geestelijkheid aanbevelen. Dezer dagen werd door een groep leden van de Nederlandse vereniging „Prinses Marijke" uit Bonn tijdens een tweedaags verblijf in Nederland een geschenk aangeboden aan prin- ses Marijke. Dit geschenk bestond, behalve uit een doos chocolade voor de prinses, op verzoek van de koningin uit een GEEN TOESTEMMING VOOR ONTSLAG BIJ FONGERS. Het ontslag dat door de N.V. „Gro ninger Rijwielfabriek A, Fongers" aan 38 personeelsleden wérd aange zegd wegens „reorganisatie van het bedrijf", is na onderzoek door 't ge westelijk arbeidsbureau geweigerd De door de directie van de fabriek aangevoerde motieven werden niet voldoende geacht om dat ontslag toe te staan. Twee en twintig van de ontslagen arbeiders zullen thans in dienst blijven. De anderen hebben inmiddels elders werk gevonden. Molen te Overschie in vlammen opgegaan Rotterdam is opnieuw een molen armer geworden, zij het dan dat deze niet van artistieke en van weinig historische waarde werd geacht en hoogstens sinds de eerste helft van de vorige eeuw deel uitmaakte van net landschappelijk schoon van de voormalige gemeente Overschie. De molen „de Schulp" van de graan- en veevoederhandel C. en J. Treurniet en eigendom van L. Schulp is vannacht een prooi der vlammen geworden. Hij stond langs de Schie, aan de Delfshavensekade, maar was sinds lang van zijn wieken ontdaan en werd nog slechts elektrisch ge dreven. Het was kort voor middernacht, dat een surveillerende agent van politie de brand ontdekte. Hij waarschuwde onmiddellijk de in een van de aan grenzende huisjes wonende zoon van de eigenaar en alarmeerde ook de brandweer. Deze rukte met groot materieel uit, maar toen dit arriveerde, viel er van de opbouw van de molen zelf reeds niets meer te redden. Korte tijd later stortte het omhulsel van de molen in. Men kon nu alleen nog trachten van de stenen voorraadschuur, die de onderkant uitmaakte, zoveel mogelijk te redden. Lange tijd is de brandweer met veel stralen water doende geweest de laaiende vuurzee, die een flinke voorraad gevulde balen had aange tast, meester te worden, maar eerst diep in de nacht was het grootste gevaar geweken. Het aangrenzende huisje, toebeho rende aan de eigenaar, liep brand schade en vooral veel waterschade op. Over de oorzaak van de brand weet men nog niets. Mogelijk is er van kortsluiting sprake geweest. De schade beloopt in ieder geval in de duizenden en wordt door ver zekering gedekt. Museum- en kerk rovers gepakt De Dordrechtse recherche heeft de hand weten te leggen op een van de 2 museumdieven, die sinds februari van dit jaar in verscheidene plaatsen in Nederland diefstallen hebben ge pleegd in musea, bibliotheken en ker ken. Het is een 33-jarige metselaar uit Amsterdam. In de bekentenis, die hij aflegde liet hij los dat hij samen werkte met een 27-jarige instrument maker, eveneens uit Amsterdam, die inmiddels door de Amsterdamse po litie is gearresteerd, evenals zijn moeder, die verdacht wordt van he ling. Bij huiszoeking is in het huis van de metselaar een grote hoeveelheid kunstvoorwerpen gevonden. De Dordrechtse politie kwam op het spoor van de beide mannen, toen na twee diefstallen bit het Dordtse museum Van Gijn, waarbij onder an dere zilveren speelgoed werd ont vreemd, kwam vast te staan, dat een verdacht persoon in gezelschap van een kleine jongen een bezoek aan het museum had gebracht. Het jongetje werd opgezocht en bleek een signa lement van de man te kunnen geven. Deze had hem gevraagd mee te gaan en samen het museum te bekijken. Na het bekend worden van de be schrijving van de gezochte, kreeg de recherche op een goede dag een tip van de suppoost van het Dordreehts museum, dat de omschreven persoon daar rondliep. De politie arresteerde J» onmiddellijk. Het was de metselaar, die m het bezit was van enige stukken antiek zilverwerk en een schroevendraaier. De Dordtse commissaris van poli tie verzoekt directeuren van musea en bibliotheken en besturen van ker ken, waar diefstallen zyn gepleegd, zich met hem in verbinding te stel len. die bleeven van de hette stom of vielen van de tack. 'k En weet niet hoe het U vergingh, maer ick vond sulx wel fyn, (niet voor de mosschen, segh ick U) 't moet éénmael somer syn. AL scheen de son op onse cuyf (of rugh) dan soms wat fel daer isset eenmael somer voor, ick magh dat weertjen wel. Al pranght het luye sweet ons fallen kanten uyt het voert ons dogh uyteyndelyck tot een heylsaem besluyt te drincken coelen wyns of heerlyck yskoud bier (met reedelycke maete dan), dat geeft togh oock pleisier? door sorgh en ongemack ter helle in te jaeghen. De heemel is nogh ver, tenminste sal ick hoopen; het vaeghevuur op aerd' dat wil ick graeg ontloopen, maer als ick hier, wat nift des heemels is, moet sussen waerom dan 't vaeghevuur niet met coel bier te blusschen? T"\E vooghels sy de locht, de kickers sy het waeter, aen ons wat ooverblyft, al brenght het soms een caeter; daerom prys ick de son, al schyntse brandend heet, omdat ick met haer vuur het vaeghevuur vergeet. 't 117AS deese weeck voirt ouderwetsch, wat isser all' geschied aen feest'lyckheên en schoone saeck? 'k En weet langh alles niet Dit weeckelykse rym en heeft aen stoffe geen gebreck, myn will'ghe veeder komt ditmael wel dobbel aen syn treek. I"\E oudjens hebben thands hun tyd, die gaender maer op tour; selfs hier end daer, God beetert het, de beentjens van de vloer! De waeghenstoeten rossen maer en swarmen fallen kant, naer Gooy of Schiphol, Rotterdam, of welcke plaets in 't land. O ET eermetael wierd oock weer quistiglyck gestrooyd en meenigh braeve borst is met een cruysjen weer getooyd. In NIEUW VEEN Vrouwe Schoorl, in LEYDEN Starre I en Ba velaar. In ROELOF ARENDSVEEN ick oock een cruysjen sie by Kees van Hameren. In onse sleutelstad was het de borghermeester self die er een cruysjen had. Joncker van Kinschot, commandeur, wierd door de paus beloond en met het cruys van Sint Gregoor hem danck en eer betoond voor 't veele goed dat hy Sint Lodewyck gedaen, wiens kerek, het oude monument, dat weer sal eeuwen staen als erf van het verleên en pand van onse tyd, door bisschop Jansen deese weeck opnieuw wierd ingewyd. 't 1X7AS saeterdagh oock wydinghsfeest van d'eerste priesterschaer uyt 't eyghen bisdom Rotterdam, ten dienst van het altaer. In LEYDSCHENDAM daer dobbel selfs maer oock in 't dorp jen LISSE, daer deed een drietal wydelinghs hun eerste plecht'ge misse. OIESO, dat was't weer voor ditmael, de hette is verdweenen, 't wordt coeler, seght het weerbericht, al gaet de son niet heenen. So sien we w\3r, all' gaet voorby, hoe vlugghe snelt de tyd, maer morghen, morghen swemt ge weer in sondaghs-saelichheyd. WILLEM VAN HORSTENDAEL „En nu hebben we je nog wel zó verboden met je kleine broertje te spelen!" („Paris-Dimanche") Vroeger„Ja, vroeger. Toen reed ik ook in mijn eigen wagen." „Zo, en wie heeft ;e toen gereden? Je moeder of jullie kindermeisje?" FLITSLICHT-LANDING OP SCHIPHOL. De K.L.M. heeft de nieuwe proef verlichting met het Electronic Flash Approach System (E.F.A.S.) welke gedurende de eerstvolgende 6 maan den op baan 19 bij slecht zicht zal branden op Schiphol in gebruik ge nomen. Het systeem bestaat uit 12 zeer sterke flitslichten, die in een rij op gesteld staan vóór de landingsbaan. Elke lamp heeft een lichtsterkte van 30 miljoen kaars; dit is meer dan de sterkste vuurtorenlamp ter wereld. De tijd waarin elke lamp van het E. F.A.S.-systeem oplicht, is slechts een- vier duizendste van een seconde. De lamp, die het verste verwijderd is van de landingsbaan licht het eerst op, daarna de volgende en zo na elkaar alle lampenu. Vanuit de lucht gezien geeft het oplichten van deze lampen de indruk alsof een gloeiende bol in de richting van de landings baan wordt geschoten en wel twee maal per seconde. Scheepsberichten AAGTEDÏJK 22 te Port Said. ALKAID 22 nm te Antw. venv. ALWAKI p 21 Minikoy n Penang. AMSTELBRUG 21 v Tj Priok n Cheribon. ANGOLAKUST p 21 Las Palmas n Freetown. ANTONIA (t) 22 te Pladju. ARGOS 21 v Palermo n Malta. BENGALEN 22 te Aden. BILLI- TON 21 v Napels n Genua. BUSSUM p 21 ten no v Timor n Sydney. CALTEX NEDERLAND (t) 21 te Kopenhagen. DELFSHAVEN 21 van Boulogne naar Bartimore. Enggano 19 v Makassar p 20 Str. Lombok n Port Pirie. GUINEE- KUST 21 te Abidjan. KALYDON (t) 21 van Bandar Mashur naar Landsend v o. Laertes 22 t eSemarang. LOUIS Lantz 21 v Monrovia n Emden. METULA (t) 22 te Pladju. Modjokerto 21 v Surabaja 23 vm Bal ik Papan verw. ORANJE 21 v Napels n Southampton. PIETER S 23 te R'dam verw. RADJA 22 te Aden. RAKI 22 te Bombay. REMPANG 21 Straat Messina naar Genua. RIJNKERK 21 van Hamburg n R'dam. SIBAJAK 21 te Port Said. ZUIDERKERK 21 te Antwerpen. Voorgevoel. Zij: „Mijn vader schrijft mij zo juist, dat hij op de rand van een bankroet staat." Hij: „Dacht ik et niet, dat hij al le. zou doen om ons huwelijk te ver hinderen." Niet dom. A: „Je bent zo dom, dat je niet eens weet aan welke zijde je brood gesmeerd is." B: „Wat hindert dat ook? Ik eet toch beide kanten op." 't Kan kerkeren. „Het kan met de mens soms vreemd gaan", zei een reiziger in de trein tegen zijn over buurman. „Hoe dat zo?" vroeg deze. „Nu, ik heb er altijd van gedroomd nog eens een jager od groot wild te worden en nu ben ik reiziger in in sectenpoeder." Onnozel. „Maar Ja» tje" zei moe der. „Ben je nu met je nieuwe broek in de modder gevallen?" „Ja, mams", antwoordde het ke reltje, „ik had echt geen tyd meer om hem uit te trekken." Logica. Bij de vijver in de die rentuin vraagt Kees: „Waarom staan die ooievaars toch altijd op hun éne been, Jan?" Jan: „Nou, als ze het andere been ook optillen, vallen ze om!" Kunstenares. „Heb je ooit zoiets gehoord. Die goochelaar heeft in een paar seconden een' tientje in een bak- doek veranderd?" „Daar is geen kunst aan. Mijn vrouw doet 't veel beter. Die kan een tientje in een handomdraai in een hoed veranderen!" Onder vriendinnen. „Zeg, weet je dat Lientje met een röntgenoloog, getrouwd is?" „Dan boft ze, want niemand heeft ooit iets in haar kunnen zien." Oh, pardon. „Als ik stiekum mijn hand in jouw zak zou steken, Jan en ik zou er een kwartje uitha len, wat zou ik dan zijn?" vroeg de onderwijzer. „Een goochelaar, meneer", ant woordde het ventje, „want ik heb geen kwartje!" Inderdaad. Een dame op leeftijd, die graag nog een beetje jong deed, zei eens in en gesprek, waaraan ouk Mark Twain deelnam: „Eigen aardig- toch, dat men, hoe ouder men wordt, zich hoe langer hoe minder in teresseert voor de dingen waarmee men vroeger zoveel op had!" „Ja", wierp Mark Twain tussen beide, „vooral de verjaardagen". Vooruitgang. „Vind je ook niet dat een baard me goed staat?" vroeg iemand, die z'n baard had laten stai aan een vriend. „Zeker", antwoordde deze. „Je ziet bijna niets meer van je gezicht!" De uitvinding. „Wist u", vroeg Bernard Shaw eens aan een tafelge noot, „dat de polshorloges door een Schot zijn uitgevonden?" „Hoe dat zo?" vroeg deze. „Omdat de Schotten niet graag in de zak tasten!" Maagklachten. Een lekkerbek liet de dokter komen. „Dokter" zei hij klagend. „Ik heb zo'n verschrikkelijke pijn. Is het iets ernstigs?" „Nee", zei de dokter, „het is kreeft in mayonnaise." Niet verder. „Zo mijn jongen, iteek jij eens flink je tong uit", zei de dokter. „Goed zo, en nu nóg wat verder." Toen zei het ventje: „Dat zal niet gaan, dokter, want hij zit van ach teren vast"

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10