Ouders van Anjumse moordenaar kwamen voor Jonge tuinarbeider trachtte zijn vader te doden Rechter acht de bekochte schuldigen onschuldig VRIJDAG 21 JUNI 1957 DE LE1DSF COUI ».vr PMilNA 9 Eis tegen moeder: vijf jaar. Voor vader: vrijspraak De officier van justitie bij de recht bank te Leeuwarden heeft gister avond een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek gevorderd tegen een 37-jarige vrouw uit Anjum, wegens uitlokking van moord. Zij is de moe der van de verdachte, Johannes, te gen wie gisteren wegens moord op de 47-jarige ongehuwde slikwerker Steegstra uit Anjum zeven jaar ge vangenisstraf met aftrek is geëist. De off. heeft tegen de 43-j. vader vrij spraak van de hem eveneens ten laste gelegde uitlokking tot moord gevor derd. Van.'s morgens tien uur af tot 's avonds zes uur heeft de rechtbank zich gisteren bezig gehouden met de verdere behandeling van het drama van Anjum. Nadat gisteren de da ders terecht hadden gestaan, moesten nu de ouders van Johannes voor de rechter verschijnen. Aan hen had de officier van justi tie verweten te hebben uitgelokt, dat de twee jongens de dood van Steegstra hebben veroorzaakt. Een zeer groot deel van het getui genverhoor handelde weer over de geschiedenis van de diefstal van 100 gulden. Alles, wat zich voordien af speelde, werd nogmaals aan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen, waarbij de timmerman als ge tuige verklaarde, dat bij Johannes thuis veel op Steegstra werd geschol den. Hij kon er tenslotte niet onderuit, met Johannes mee te gaan, omdat men hem als hij de jongen niet was gevolgd, voor lafaard zou hebben uitgescholden. De verloofde van de timmerman heeft de moeder van Johannes wel eens hohen zeggen: „Sla die Pie ter dood en gooi hem over de zeedijk". Het meisje van de dader beaamde de herhaaldelijk geuite dreigementen van de vrouw ten opzichte van Steegtra. Moreel schuldig. Na de avondpauze legde de offi cier van justitie er de nadruk op, dat z.i. absoluut vaststaat, dat de ouders van Johannes er steeds op uit zijn geweest de nederlaag op Steegstra te wreken. Dat de man daarbij minder actief was, is naar zijn mening, waar schijnlijk oorzaak geweest, datde vrouw des te feller werd. Spreker zeide in de vrouw de moreel schul dige van het drama te'zien. Ten opzichte van de vrouw acht de officier de uitlokking ten volle be wezen en ook, dat zij haar ouderlijk gezag heeft misbruikt. Wanneer iemand iets uitlokt en dus de gevol gen dragen wil, moet hij daarvoor ook aansprakelijk worden gesteld. Aanvankelijk had de officier een zelfde straf als tegen haar zoon wil- Aetherklanken ZATERDAG TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00 Voor de kinderen. NCRV: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Zang. 20.20 Hobbykron. 20.30 Nieuwe g-am. 20.55 Ge var. progr. 21.50 agsluiting. HILVERSUM I 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.16 Koor zang. 7.46 Morgengebed en lit.kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters, 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagkloknoodklok. 12.03 Promenade-ork. en soliste. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Metro- pole-ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Lich te muz. 13.50 Lichte muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Gram, 14.40 Boek- bespr. 14.50 Amateurprogr. 15.10 Kron. v. letteren en kunsten. 15.45 Amateurprogr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid van het Gre goriaans. 17.20 Lichte muz. 17.55 Dansmuz. 18.15 Journ. overz. 18.25 Gram. 18.30 Van het Binnenhof. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsuitz.: At lantisch allerlei. Een en ander over de 16 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Kamerork. en soliste. 20.10 Lichtbaken. 20.30' Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Cabaret. 21.10 Muz. progr. met vacantietips. 22.00 Lichte muz. 22.15 Gram. 22.35 Wij luiden de zondag in, avondgebed en lit.kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Nouveau té's. HILVERSUM H. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 10.00 Tijdelijk uitgescha keld, caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Lichte muz. 11.00 Gram. 11.15 Buitenl.weekoverz. 11.30 Sopr. en piano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Nieuws gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Vara-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Lichte muz. 14.25 Drents progr. 14.50 Fanfarecorps. 15.15 Toespr. 15.30 Omr.ork. en solist. 16.10 Boekbespr. 16.25 Instr.kwint. 10.50 Vakantie- tiips 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Roemeens ork. 18.45 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Gods dienst voorheen en thans. caus. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Mil.ork. 20.35 Weense muz. 21.00 Gevar.progr. 21.45 Sos. comm. 22.00 Opsporing verzocht. 22.45 Lich te muz. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.16—24.00 Gram. len vorderen, maar omdat de vrouw toch blijkbaar zulk een dood niet heeft gewild, vorderde hij haar ver oordeling tot vijf jaar gevangenis straf met aftrek. Wat de man betreft, zeide de offi cier, dat hij niet tot een verder be wijs kon komen, dan dat hij wel eens een uitlating heeft gedaan, Waaruit bleek, dat Steegstra hem niet gezind was. In dit geval vroeg mr Gelinck vrij spraak. Wat Is uitlokking? De verdediger van de man, mr J. Cornelis, merkte op, dat als er niets was gebeurd, noch de burgemeester, noch het hoofd van de politie zouden hebben gereageerd op beweerde uit latingen van de ouders over het slachtoffer. Nu er wel iets gebeurd is, spreekt men van uitlokking. Misbruik van ouderlijk gezag acht pleiter ook niet bewezen, omdat Johannes in feite geen ouderlijk gezag erkende. Ook een causaal verband tussen beweerde ophitsing en de dood van de ongeluk kige ziet hij niet, zodat ook hij tot vrijspraak concludeerde. De verdediger van de vrouw, mr. H. Schootstra, kwam tot de slotsom, dat ook zijn cliënte zou moeten wor den vrijgesproken. Niet is naar zijn mening bewezen, dat de vrouw de ge volgen heeft kunnen voorzien, die tenslotte tot stand zijn gekomen. By proefrijden grondwerker gedood Een hechtenisstraf van twee maan den heeft de officier van justitie gisteren geeist tegen de 34-jarige chauffeur G. J. K. uit Beverwijk, die zich voor de Haarlemse recht bank te verantwoorden had wegens roekeloos rijden in een vrachtauto op het terrein van de Hoogovens te IJmuiden, tengevolge waarvan de 48-jarige grondwerker G. de Bie uit Wieringen om het leven is gekomen. Verdachte had als chauffeur gesolli citeerd bij een bedrijf dat op het ter rein der Hoogovens zijn werkplaats en kantoor heeft. Op 28 januari van dit jaar moest hij in een dumpauto proefrijden over het terrein en naast hem zat een monteur van het be drijf. De auto moest een spoorweg kruising passeren, maar een wach ter met een rode vlag waarschuwde om te stoppen, omdat een trein na derde. Voor de kruising waren drie grondwerkers bezig een gleuf in de weg te graven. Bij het naderen heeft de verdachte naar hij vermoedt op het gaspedaal getrapt in plaats van op de rem, waardoor de bewo ner uit Wieringen werd aangereden en bijna op slag werd -gedood. De verdediger, mr. M. de Leeuw, was van mening, dat de verdachte geen roekeloosheid ten laste ge legd kan worden en pleitte vrij spraak. Uitslag 2 jüli a.s. AUTO-VERKOOP AAN DE OPENBARE WEG VERBODEN. Aar de Haagse kantonrechter werd gisteren de vraag voorgelegd, of het Jeugdig en fris als een meisje, ivijs als een vrouw, zó is Margriet'. Niet voor niets is „Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland 1 Advertentie De uitspraak in deze zaak op 3 julieen autohandelaar geoorloofd s- tweedehands-auto's op een parkeer POGING TOT INBRAAK BIJ GEMEENTE ONTVANGER. Gisteren heeft de officier van jus titie bij de rechtbank te Haarlem anderhalf jaar gevangenisstraf ge- eist tegen de 23-jarige koopman P. S. die betrokken is geweest bij een poging tot inbraak in het kantoor van de gemeente-ontvanger te Vel- sen. Met een Amsterdammer, die'de vorige maand door de Haarlemse rechtbank voor hetzelfde feit was veroordeeld, had hij zich tot het kantoor toegang verschaft in de veronderstelling 50.000 gulden in een kistje te vinden. Als getuige werd verhoord de Amsterdammer van E., die kort geleden door de Zwolse rechtbank veroordeeld is wegens een moordaanslag op een landbouwer in Putten. Hij verklaar de dat hij de twee vrienden had wil den „testen" voor wat zij waard waren. Daarom had hij verteld, dat er een kistje met 50.000 gulden „voor het grijpen" stond. Volgens deze ge tuige had men toch moeten begrij pen dat zo'n groot bedrag in een kluis wordt opgeborgen en dat daar voor inbrekerswerktuigen nodig zijn De jongens hadden echter al leen maar een bijtel bij zich. Uitspraak dinsdag 2 juli. terrein aan de openbare weg te koop te zetten. De betreffende kwestie werd ge steld door de Haagse politie, die een autorijschoolhouder zeven maal had gewaarschuwd, dat hij zijn koopwaar maar ergens anders moest uitstallen, dan op een parkeerterrein aan de Noordwal. Per dag bood verdachte op deze wijze twee tot acht auto's te koop aan of maakte hij reclame, als de verkoop elders plaats vond. Dit alles geschiedde evenwel zonder ver gunning. De officier van Justitie was van mening, dat er inderdaad een over treding was begaan door de verko per. Hij eiste een boete van twintig gulden, subsidiair vier dagen hechte nis. De kantonrechter zal over acht dagen schrfitelijk vonnis wijzen. Anderhalf jaar geëist Opvoeding faalde: vader verloor gezag In de nacht van 20 op 21 januari jl. heeft een 20-jarige tuinarb< uit Honselersdijk getracht met een stoel zijn vader dood te slaan. Van morgen stond de jongeman voor deze poging tot doodslag op zijn vader te recht voor de Haagse rechtbank. De officier van justitie, mr. G. J. de Lint, eiste een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstel ling van de regering. Het bleek wel ter zitting uit reeds afgelegde verklaringen en uit het geen de zenuwarts ar. J. Lindner als Uitspraken marihuana.proces Maar zeeman liep er in De Amsterdamse rechtbank heeft gisterochtend tegen drie der 13 ver dachten van het grote Marihuana proces uitspraak gedaan. Wel werden deze drie veroordeeld, doch opnieuw werd voor de hoofdzaak invoer van een grote zak met vermeende marihuana vrijspraak gegeven, omdat de verdachten hadden aange voerd, dat het „ondeugdelijk spul was gebleken'.'. De 28-jarige uit Columbia afkom stige zeeman A. F. A., die in augus tus van het vorig jaar met een 25- jarige stoker en een 21-jarige Am sterdamse buffetjuffrouw per taxi naar Antwerpen was getrokken en op de terugweg de zak had meege nomen, werd vrijgesproken van de beschuldiging, in Amsterdam mari huana te hebben afgeleverd, omdat deze punten niet bewezen werden geacht. In Antwerpen had hij echter aan boord van de „Ivoorkust", waar mede hij naar België was gekomen, niet alleen de zak, maar bovendien één of enkele marihuana-sigaretten gehaald, die het drietal in Antwerpen en in de taxi had opgerookt. Ter zit ting van veertien dagen geleden ont kenden zij weliswaar, dat de inhoud van de zak Indische hennep was ge weest, waarvan marihuana-sigaretten kunnen worden gedraaid, doch zij ga ven wel toe, dat de paar sigaretten, die de zak als „monsters" hadden be geleid, van marihuana-tabak waren gedraaid, omdat zij dit hadden kun nen proeven. Een sigaret Dit kostte de zeeman een veroor deling. De rechtbank achtte op grond hiervan nl. wel bewezen het hem eveneens in de dagvaarding ten laste gelegde „opzetttelijk Indische hennep in de zin van art. 1 der Opiumwet bezitten of aanwezig heb ben" en legde hem hiervoor 4 maan den met aftrek op. Dit betekent, dat hij spoedig in vrijheid zal worden 20-jarige tuinarbeider I deskundige mededeelde, dat de schuld - - 1 niet alleen bij de verdachte rustte. De vader was enige jaren geleden al eens tot een gevangenisstraf veroor deeld,' omdat hij een andere in middels naar Canada geëmigreerde zoon had mishandeld. Ruzies en vechtpartijen waren in het gezin aan de orde van de dag. De officier van justitie zeide ook in zijn requisitoir, dat men groot medelijden moest koes teren met deze jongeman, die de dupe is geworden van zijn milieu en opvoeding. „In de jongen is echter een diep verzetscomplex geworteld. Hij is dermate verwrongen, dat hij een permanent gevaar voor de sa menleving is geworden", zeide De Lint. De avond van de 20e januari kwam verdachte thuis, nadat hij enige gla zen bier in een café had gedronken. In de slaapkamer kreeg hij. ruzie met zijn vader. „Zuiplap", was vaders be groeting. „Kop dicht of ik schop j dood", riep de zoon en hij gaf zijn vader een klap op het oog. Later in de huiskamer ontstak de jongen in een razende woede. Hij greep een stoel en wilde, zoals hij later tegen de politie en de rechter-commissaris vertelde, zijn vader doodslaan. Twee broers grepen Pieter echter .vast en konden hem van zijn daad weerhou den. Daarop heeft de vader de zoon hard, tot bloedens toe, geslagen. De verdedigster, mej. mr. I. Boon, zeide in haar pleidooi, dat de vader jaloers, driftig en 'n egoïstisch despoot is, die moeilijkheden maakt met zijn dochter en al zijn zoons. Zij meende dat er wel mogelijk heden waren om de problemen van de jongen op te vangen. De jongen wil gaan varen bij de koopvaardij. Pleitster vroeg een korte gevangenis straf en voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering. De rechtbank zal op 27 Juni a.s. vonnis wijzen. De officier van justitie had alle punten bewezen geacht en hiervoor 1 jaar met aftrek tegen de zeeman geëist. Ook de buffetjuffrouw de 21- jarige Willy A. S. die de reis naar Antwerpen had meegemaakt en ter zitting toegaf aan marihuana ver slaafd te zijn, althans te ziin geweest, werd vrijgesproken van de beschul diging, dat zij in augustus opzettelijk uit België marihuana naar Nederland zou hebben ingevoerd. Maanden later waren bij het on derzoek uit haar kleding echter en kele grammen marihuana gevonden en bovendien had ook zij in Antwer pen en in de taxi trekjes gedaan aan de marihuana-sigaretten, die als „monsters" bij de zak waren meege geven. De rechtbank legde haar 3 maan den met aftrek op en hief het bevel tot voorlopige hechtenis op, zodat zij aangezien ze reeds ruim 3 maanden in voorarrest heeft doorgebracht onmiddellijk in vrijheid zal komen. Zij werd alleen schuldig verklaard aan het opzettelijk aanwezig hebben van marihuana. De officier had tegen haar 10 maan den met aftrek geëist, omdat hij be halve het aanwezig hebben ook de invoer uit België bewezen achtte. Nog tal van verdachten. De 26-jarige Amsterdamse musicus N. A. G. E., afkomstig uit Semarang, werd wegens heling van hoeveelhe den cocaïne en/of morphine, afkom stig van diefstal of verduistering, tot 4 maanden gevagenisstraf veroor deeld. Dit betrof een oude zaak, die op 7 maart voor de rechtbank had ge diend. Ook hem was voorts *het aan wezig hebben of aanwenden door ro ken als sigaretten van Indische hen-' nep ten laste gelegd, maar in het von nis werd hierover niet gerept. Naar bekend bijn de zaken tegen 10 andere verdachten uit het mari- huana-proces aangehouden, opdat een deskundige commissie de In beslag genomen plantaardige stoffen (door politiedeskundige D. Eskes reeds als Indische hennep herkend) zal kunnen onderzoeken om na te gaan of het hier inderdaad Indische hennep in de zin van de opiumwet betreft. VIEL NEEF AAN MET EEN MES Voor het gerechtshof te Arnhem heeft gisteren in hoger beroep te recht gestaan de 69-jarige visser W. van H. uit Zaltbommel, die door de rechtbank te Arnhem was veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag. De pro cureur-generaal bij het hof„ mr. G. W. C. Bijvoet, vorderde anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek. De visser werd ervan beschuldigd op 8 december 1956 na cafebezoek zijn 33-jarige neef ,P. van H. met een mes te hebben aangevallen. Hij bracht hem steken toe aan het ge laat en aan de borst. Doordat het mes afschampte op de ribben, waren de steken niet levensgevaarlijk. Zo wel de oom als de neef verkeerden onder invloed van sterke drank. De procureur-generaal achtte een zwaardere straf gerechtvaardigd, omdat het vonnis van de rechtbank z.i. niet in overeenstemming is met de ernst van het gepleegde feit. KON. NED. KORFBALBOND ROEIEN DE LUSTRUM WEDSTRIJDEN VAN NEREUS De roeiwedstrljden, welke zaterdag 29 i zondag 30 juni op de Bosbaan te Am sterdam worden gehouden, zullen het hoogtepunt van het seizoen worden. Voor deze wedstrijden, welke worden gehouden ter gelegenheid van het 325- jarig bestaan van de gemeente universi teit van Amsterdam, hebben talrijke bui tenlandse ploegen ingeschreven. Met een maximum aan Nederlandse inschrijvin gen is het totaal de 185 gepasseerd, het geen op een duizendtal deelnemers neer komt. In de Oude Acht zullen zes ploe gen starten, hetgeen in jaren niet is ge beurd. Het zijn Germania uit Homburg, Duitsland: de roeivereniging Kiel, Laga. Njord, Triton en Nereus. Germania heeft ook ingeschreven 'in het nummer Vier zonder stuurman. ETTJF, Essen, zal uit komen in de Oude Vier en de Stuurman- loze Vier. Kiel, ls vertegenwoordigd met ploegen in de Jonge Acht A, de Jonge Vier B de Oude Acht en de Oude Vier Verder komen van over de grenzen ploegen van Ruderverein „Emscher", de Antwerp Sculling Club. Knmsport Boe dapest en Union Nautique de Lille. WATERPOLO SPORT VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND (Amateurs) Om het kampioenschap van Nederland: MauritsBë Quick. Promotie 4e klas: Rava—-ASC, RKWIK •Rijswijk. Wanneer ASC er in slaagt deze wed strijd van Rava te winnen, zal het van de uitslag van RKWIKRijswijk afhangen, of ASC promoveert of dat er nog een beslissingswedstrijd nodig is. De wed strijd wordt te half drie gespeeld op het terrein in het Zuiderpark te Den Haag t.o. het zwembassin. De opstelling der rood-zwarte ploeg is als volgt: doel: J. Spoor; achter: Th. v. Daalen en A. Wol- terlnk; midden: P. Dubbelaar. A. van Duuren. Ph. Lasander; voor: A. Vriezen, G. Spiering, R. Brard, H. Vreeken, J. Lolkes de Beer. FORTUNA '54 SPEELDE GELIJK TEOEN FC KöLN Fortune '54 heeft gisteravond in het Goffert-stadion te Nijmegen voor 15.000 toeschouwers een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de Duitse club FC Köln. Het resultaat was een gelijk spel: 1—1; deze stand was reeds bij de rust bereikt. In deze aantrekkelijke, vaak goede wedstrijd had FC KÖln technisch beter en in hoger tempo spelend meer malen een duidelijk overwicht. De Duit sers combineerden echter te kort en waren bovendien onfortuinlijk met hun schoten: vier keer belandde de bal tegen de lat van het doel van Fortune '64. De doelpunten werden gescoord door Van Ravesteyn (Fortuna '54) en rechtsbuiten Müller (FC Köln). De Duitser schoot de bal tien minuten voor rust bijzonder knap langs doelman De Munck. Voor de interland wedstrijd tussen Nederland en België, op zondag 23 juni a.s. te Sas van Gent is het Nederlands zevental gekozen. De spelers zijn: Ben Kniest (Neptunus, Arnhem). Nico Luchs (Robben). Nijs Korevaar (HZPC), Harry Lamme (Robben), Frits Smol (HZPC). Fred van Dorp (AZPC) en Hans Mulder (Dolfijn). VIER GOLFBREKERS-OVERWIN NINGEN IN ALPHEN In het nieuwe zwembad te Alphen speelden donderdagavond de Leidse Golf brekers niet minder dan vier polowed strijden tegen AZC en het is verheugend voor de Leidenaars, dat dit evenzoveel overwinningen werden. Speciaal dc jeugd deed het best en wist vele doelpunten te maken. Een fraai resultaat! AZCLGB (dames) 06. Door snel en enthousiast 6pel wist LGB hier een grote overwinning te behalen. Zowel voor als na rust was LGB overwegend sterker en met doelpunten van Annie Epskamp (4 x), Jet Prins en Loes Zand vliet werd het 0—0. AZC 2—LGB (heren) 0—1. Een spannende ontmoeting met wisselende kansen waarbij LGB wel iets sterker was. maar de AZC-achterhoede weinig schietkansen weggaf. P. v. Berge Hene gouwen zorgde echter toch voor een overwinning. AZCLGB (meisjes adspirantcn) 26. Cobie Hoogeboom met vijf en Ineke Verzuu met 1 doelpunt zorgden voor deze zege. AZCLGB (jongens adspiranten B) 1—4, Ook hier een verdiende over winning. Martin Prins en Dick van Schie deelden de doelpunten. SLEUTELSTAD—DVZ 8—3 De thuisclub verscheen met twee In vallers en gezien het spel voor de rust had niemand op een zo grote uitslag durven rekenen. Aanvankelijk ging het spel van doel tot doel. totdat een Sl.stad-speler naar de kant ging en DVZ bij een volgende aanval gemakkelijk kon inschieten (01). Direct na het ultzwcmmen loste N. Brouwer een hard schot, dat doel trof (11), terwijl bij een volgende aanval DVZ opnieuw de leiding nam (1—2). Voor rust wist W. v. Zijl nog gelijk te maken (22). Ook in de tweede helft werd gestreden met wisselende kansen en bij een dekklngsfout hernamen de gasten de leiding (23). Weer kwam na het uitzwemmen, nu W. v. Rooyen vrij en opnieuw was de stand gelijk (33), Daarna werd DVZ geheel over speeld. N, Brouwer zorgde voor 43 en Aat Kapaan goed opzwemmend voor 5—3. waarna de doelpunten aan de lopende band kwamen. N. Brouwer (2 x) e v. Berkel zorgden voor een 83 eind stand. Verder werden nog gespeeld: HPC— Sleutelstad (dames) 31; Sleutelstad 2 WZC 2 2—4; SleutelstadLWV (jongens A) 5—1. HANDBAL MMO. Zaterdagavond om 8 speelt MMO haar laatste uitwedstrijd tegen NIO, een belangrijke wedstrijd voor belde elftallen. De uitslag zal voor MMO de doorslag geven of zij tegen Zwaluwen de kampioenswedstrijd mogen spelen. Vertrek 7.30 uur. GEWICHTHEFFEN LAC „DE SPARTAAN" Bij de clubkampioenschappen van de LAC „De Spartaan" zijn wederom diver se records gebroken, In het gewichthef fen door de heren M. Anneeze en A. J. Koppen. De laatste evenaarde het Ned record tweehandig drukken met 90 kg in het vedergewicht; de heer M. Anneeze had een totaal van 300 kg in het midden gewicht, Kampioen extra vedergewicht K. Brandt 205 kg; 2e J. Teegelaar 195 kg. Idem vcdergewleht: A. J. Koppe 270 kg; 2e J. Koppe 210 kg. Idem lichtgewicht: Th. Brandt 250 kg. Idem middengewicht: M. Anneeze 300 kg. Idem Halfzwaargew.: G. Mlcremet 265 kg. In body building werden kampioen: extra vedergewicht: K. Brandt 285 kg; 2e J. Teegelaar 275 kg. Vedergewicht: A. J. Koppe 350 kg; 2e J. Koppe 300 kg. Lichtgewicht: Th. Brandt 300 kg. Mid- dengew. M. Anneeze 400 kg. Halfzwaar- gewicht: J. v. d. Weetering 425 kg; 2e G. Mieremet 375 kg. LKV. Tot sluiting van het wedstrijd- seizoen 1956—1957 organiseert LKV zon dag de laatste wedstrijd tegen sport school Robot onder leiding van Bram Charlté. de sterkste ploeg van Nederland. De ploeg van LKV is als volgt samen gesteld: M. Zandvliet, K. Devllee, W. Turenhout, J. J. de Romljn, H. de Hoed, J. van Kampen en S. Stokkel. CRICKET Trevor Bailey, de fast-medium bowler in het Engelse team, heeft op de eerste dag van de tweede testmatch Engeland West-Indië voor een verrassing gezorgd. De allrounder van Essex nam zeven wickets voor slechts 44 runs. Mede daar door waren de West-Indiërs reeds voor de thee all out voor het schamele totaal in 127 runs. Aan het einde van deze eerste dag had Engeland 134 runs gescoord, voor het verlies van 4 wickets Top-scorer werd Peter Richardson, die in twee uur tijds 76 runs bijeen sloeg (11 maal 4). Ook Colln Cowdrcy kwam in de dub bele cijfers, met 39 runs bleef hij not out. Engelands aanvoerder, Peter May en Tom Greveney waren voor nul uit. May werd gevangen achter het wicket -en Graveney ging l.b.w. NED. CRICKETBOND Eerste klasse A: HBSHCC 2; ACC Haarlem; Hermes DVSHCC I; Rood i Wit—VOC. Tweede klasse B: Excelsior 2VOC 2; LCC—Hermes DVS 2; 41 Grn Hook— HBS 2. Tweede klasse E: BMHCACC 3; Haarlem 2—VW 2; R. en W. 4—Ajax L. PAARDENSPORT „ZARATHUSTRA" WINT GOLD CUP Tot grote verrassing van het publiek heeft de zesjarige outsider „Zarathustra" op de banen van Ascot de internationale ren om do „Gold Cup" gewonnen. Het paard, dat toebehoort aan de Brit Terence Gray, werd gereden door de bekende jockey Lester Plggott en ging met 114 lengte voorsprong als eerste over de eindstreep. Het Franse paard „Cam- bremer" klasseerde zich tweede, terwijl de grote favoriet voor deze race, het Italiaanse renpaard „Tissot" het niet verder kon brengen dan de derde plaats. „Tissot" lag lengte achter no. twae. „Zarathustra" stond 6 tegen 1 geno teerd. De eigenaar zal een bedrag van 11.687 pond sterling (bijna 120.000 gul den) ontvangen. De race was gedoteerd met 13.750 pond sterling. „Cambremer" stond 41 genoteerd en „Tissot", de favoriet, 5—2. DAMMEN DAMCLUB LEIDEN BESTAAT 30 JAAR Het was gisteravond een bijzondere dag voor DCL, want op bescheiden wijze werd het 30-jarig bestaan herdacht. De voorzitter, de heer P. Olivier merkte in zijn openingswoord op. dat er in die 30 jaren wel een en ander ls veranderd. Een van de belangrijkste feiten was on getwijfeld. dat men om financiële rede nen genoodzaakt was zich verleden jaar uit de bond terug te trekken. Na deze inleiding werden de jaarver slagen gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat alle aftredenden werden herkozen. De penningmeester kon een gunstig geluid laten horen. Er was zelfs eon batig saldo. Besloten werd 10 juli a.s. met de Jubileumwedstrijden te beginnen. Iedere dammer, aangesloten bij een vereniging of niet, kan hieraan meedoen, waarvoor men zich moet wenden tot de secretaris, A, v. d. Putten. Herenstraat 147, Leiden. POSTDUIVEN Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Quentln, afstand 27 km. gelost te 6 uur met kalme noord-oosten wind. Warm weer. De Bonte Duif, le duif te 10.30.42 uur, laatste te 11.28.56 uur. F. N. Bink 1; O, A. v, Albadn 2, 3, 7; Chr v d. Pluym 4, 10; J, H. Wolters 5. 6; H. v. Riet 8; Fasel-Romeyn 9. Columba. In concours 65 vogels, le duif te 10,51.- uur G. J. D Oude Elfe rink 1, 6, 9; R. P de Graaf 2, 3. 4, 5, 7, 8; K. A. Boekkee 10. De Blauwe Kras. In concours 88 vo gels. le duif 10.51.- uur. laatste 11.45.- u. W. Ravensbcrgen 1; H. Moenen 2, 3, 5; W. v. d. Wel 4; Gebr. Gijsman 6. 9; J. Noordermeer 7; G. Grebel 8; J. Rozier 10. Leidse Poslduivenclub. le duif te 10.52.21 uur, laatste te 11.41.24 uur. D. V. d. Nicuwendijk 1; M. Nyssen 2; H. v. Alphen 3, 8; J Schouten 4, 5; C. de Groot 6: W. Stouten 7; W. Teske 9; H. 4

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9