Toekomstige leerlingen kregen 'n idee van het Mater Amabilis-werk te ^üarathon- jVjeuwtjes Scherp Agressieve koe loopt militair onder de voet R.K. bejaarden, Leiden, gingen een dagje uit De strijd om het Europees politie-voetbalkampioenschap VRIJDAG 21 JUNI 1957 ITS' f-OTTOAMT PAGINA 2 Propaganda-avond te Leiden Gisteravond hield de Mater Ama- bilisschool te Leiden een avond, die tot doel had toekomstige cursisten en hun ouders enig idee te geven, wat er op een Mater Amabilisschool ge leerd wordt. De voorzitter van de Leidse Mater Amabilisschool, de heer M. Kloth, heette alle aanwezigen welkom, waaronder de heer en mevrouw H. Schrandt. Hij zei ondermeer, dat de Mater Amabllisschool in Nederland is ontstaan om 't werkende meisje de helpende hand te bieden in haar groei tot huisvrouw, een groei, welke voor al na de oorlog zeer bemoeilijkt wordt. Om de aanstaande cursisten een in druk te geven, hoe die hulp wordt verleend, gaf de heer Kloth het woord aan mejuffrouw C. Herr, diocesaan leidster van 't Mater Amabilis-werk. Zij begon haar lezing met erop te wijzen, hoe belangrijk de vrouw is en welk een gewichtige taak zij hier op aarde te vervullen heeft. Om deze taak goed ten uitvoer te kunnen brengen, heeft de vrouw in haar jon ge jaren vorming van haar karakter nodig en moet zij zich 'n zekere ken nis verwerven van het werk, dat haar te wachten staat. Spreekster wees er op, dat „Mater Amabilis" betekent „Beminnenswaardige Moeder" en elk meisje heeft als ideaal beminnens waardig te zijn; 'n ideaal, dat de Ma ter Amabilisschool helpt verwezenlij ken, allereerst door vormende lessen en verder door 'n goede ontspanning. Geschiedenis. In 1939 werd in België met het Mater Amabiliswerk begonnen door mej. Schouwenaar, die in Antwer pen de eerste school oprichtte. Met de i hulp van enkele paters stelden zij een leerprogramma op, om de karakters Berichten, opgenomen oa tips vsd lezers san onze redactie, worden gelde lijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee In onze niéuws-marathon, waarvoor elke maand <de komende drie maanden) een prijs van 25. van 10 en van 5 galden beschikbaar wordt gesteld. GESTOORDE INBRAAK. In een woning aan de Vlietweg te Zoeterwoude, bewoond door de fam. Van Niekerk, is hedennacht een poging tot inbraak ondernomen. De bewoonster hoorde aan de voordeur enig gerucht en toen zij op onderzoek uitging betrapte zij een man, die aan het slot bezig was, doch, ziende dat hij ontdekt was, ijlings per fiets de vlucht nam. De Rijkspolitie nam de zaak in onderzoek en heeft heden morgen de vermoedelijke dader reeds weten te arresteren. Ingezonden: J. VERVOORN, Prinsenstraat 20, Leiden. POTLOOD en GEEST van kantoor- en winkelmeisjes te vormen. Dit geschiedde 's avonds. Voor fabrieksmeisjes werd een cur sus in bedrijfstijd begonnen. De school had al gauw meer dan 200 leerlingen. De oorlog brak echter dit pas begonnen werk af. Na de oorlog richtte 'n aalmoezenier met behulp van mej. Schouwenaar in Maastricht een Mater Amabilisschool voor fa brieksmeisjes op. In 1947 had deze 500 leerlingen. Andere steden volg den. In 't bisdom Breda werden er ook cursussen voor kantoor- en win kelmeisjes begonnen; maar in de avonduren. De school. Zo zijn er in 10 jaar tijds 140 scho len opgericht, die door 17.000 meis jes worden bezocht, voor het meren deel 's avonds. Dit jaar worden er, ondanks de bestedingsbeperking, die ook hier zijn deel opeist, 8 nieuwe scholen geopend. De cursusduur is 3 jaar. De avond school heeft 24 lesweken van 2 avon den, de dagschool 40 lesweken. Er zijn theorie- en praktijklessen. Allereerst is er de godsdienstles, waarin de meisjes leren hun geloof en de liefde er voor naar buiten uit te dragen. Een dokter geeft hen me dische raad, die erop gericht is, de verschillende kinderziekten een juiste behandeling te geven. Ook wordt in deze les voorlichting gegeven over de voortplanting. Vervolgens is er 'n opvoedkundeles, waarin de meisjes o.a. ook leren leed in de toekomst beter te kunnen verdragen. Er zijn verder gymnastieklessen, zanglessen, kook- en naailessen en ook in 't le cursusjaar les in smaak voor kleren e.d. Deze laatste les wordt in 't 2e jaar vervangen door een les in wo ninginrichting en een les in maat schappelijke vorming. Tot slot is er nog een vragenles. Mejuffrouw Herr wees er tenalttte l?aïWe|W10^dS^T: dat deze schoolvorm zowel voor de docenten als voor de meisjes niet gemakkelijk is. Doorzetten. De meisjes, die zich echter opge ven, moeten wel bedenken, dat zij niet halverwege de moed laten zak ken en er mee uitscheiden. De do- Van 100 dollar tot multi-miljonalr Een Amerikaan, de beer R. S. Avery (50) heeft in 1945 honderd dollars van zijn verlooide geleend om te onderzoeken hoe hij het best zélfklevende etiketten kon maken. Nu ruim 10 jaar later is dezelfde heer Avery multi-miljonair en hij is op bezoek in Leiden om de opening van een zusteronderneming in Neder land mede te maken. De heer Avery heeft Leiden uitge kozen, zoals hij zegt, om „sentimen tal reasons". Dat wil zeggen om be paalde gemoedsreden; zijn voorouders behoorden nl tot de pilgrim-fathers uit Leiden, die met de May-flower naar Amerika trokken. Maar hij zou geen zakelijke Ame rikaan zijn, als hij ook geen andere redenen wist, zoals daar zijn: een goede centrale ligging, faciliteiten, die de gemeente biedt en de arbeidsvre- de, die in meddelgrote gemeenten pleegt te heersen. ---■ - piecei ie iieerseu. centen komen niet graag voor niets Vanmorgen werd in aanwezigheid s winters achter de warme kachel i van de president-directeur, het vol- vandaan. Zy moeten tonen wilskracht tallig college van b. en w. te Leiden en doorzettingsvermogen te hebben, j mét gemeentesecretaris, raadsleden, 6 ,ve.rei®te 01P ^et Mater i leden van de Kamer van Koophandel Amabiliswerk te.doen slagen. en hoofden van dienst, de nieuwe heer Kloth dankte mej. Herr fabriek aan de Trekvlietweg te Lei voor haar interessante lezing. Na de den in gebruik eesteld SS e-r nK0g„ t0,neel?tuki.es Deze Kek lal de klevende pa- oÏÏZSfiS SÏC bal etdans'es pieren als halffabrikaten afleveren Hp» mnff j en vervolgens naar geheel Europa wpI ir a e5 exporteren, waar zij worden verwerkt map wnrHpn rfn Tlt tot velerlei soorten etiketten en zelfs Mater Amabilisschool. Meesterlijk schot straft wandaden Slechts weinige van de vanochtend om vijf voor acht uit het station ko mende en naar hun werk spoedende mensen hadden erg in een koe, die op haar dooie gemakje uit de Steen straat gesukkeld kwam en. om zoveel mogelijk opzien te vermijden, haar weg koos over de grauwe, dorre vlak te, welke zich vóór het plein uitstrekt. Daarmee had de onheilbrengende viervoeter het loodje gelegd. Ter plaatse werd de hals op deskundige wijze doorgesneden. Het kadaver werd overgebracht naar het slacht huis. Runderen hebben het blijkbaar niet erg begrepen op universiteits steden; in Groningen heeft men dit van de ^reek ook al kunnen ervaren. Zij weten in dit milieu met hun houding bepaald geen raad en accen- Leids danssucces voor televisie Gisteravond vond in Amsterdam, tijdens een K.R.O.-televisie-uitzen- ding de finale plaats van het K.R.O.- dansconcours. Het Leidse danspaar mej. Riet v. d. BergJac Schouten wist in dit sterke gezelschap van de beste amateurdansparen de 4de prijs te behalen. Een bijzondere prestatie. "«uumg ucjiaaiu gccu laau en avtcu- Zo op het eerste £ezJcht leek het tueren de tegenstelling intellectuali- No. 508. Horizontaal: 1. boeren generaal; opvolger van Joubert, was min.-president v. d. Z. Afr. Unie, 5. vast, stevig, 6. voorvoegsel, 8. slede, 9. masker, 11. boom, 13. gevangenis, 15. meisjesnaam, 16. niet dezelfde, 17. familielid, 19. morsdoekje, 21. plaats in de oudheid, 22. bolrond vruchtje (spreektaal), 24. voedsel, 25. voertuig, 27. orgaan, 29. geslepen kant aan een edelsteen. Verticaal: 1. foei, 2. boom, 3. bout van een varken, 4. meisjesnaam, 5. voor, 7. achting, 8. gewest in Frank rijk, 10. bestelling, 12. bekende berg uit het testament, 14. teken in de die renriem, 15. vlaktemaat, 18. zwaard vis, 20. afgelegen, 22. tijdrekening, 23. gesloten, 26. bijwoord, 28. jongens naam. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 507. Horizontaal: 1. kaal, 3. klap, 5 eva, 7. poema, 9. pro, 11. reden, 13. elk, 15. rad, 16. deken, 18. Nes, 20. arena, 22. ego, 24. edel, 24. Luik. Verticaal: 1. kaap, 2. Leo, 3. kamer, 4. peen, 6. ver, 7. polka, 8. Adana, 10. ree, 12. Ede, 14. kerel, 16. dame, 17. neg, 19. slak, 21. nol. een ordentelijk heest, belust op een uitstapje, maar kennelijk niet van plan ooit nog eens naar de veemarkt terug te keren. Een knaap op een bromfiets trachtte, rijdend op het trottoir, de koe de pas af te snijden, maar werd hierbij gehinderd door enkele gebouwt£-s, zodat het dier vrij spel had en aanstalten begon te ma ken. het Stationsplein over te steken in de richting van de bussenstand- plaatsen. Thans echter kreeg de zaak, welke tot nu toe vrij onschuldig ver lopen was, een wending die minder prettige gevolgen had. Op het trottoir, by de plaats waar enkele keurige Leidse taxi's staan op gesteld, stond een militair, de 20- jarige sergeant G. M. Koenen van de technische troepen, die bij de Koks- school gedetacheerd is. Deze sergeant had aanvankelijk ook het koebeest niet in de gaten en was zich dus van geen kwaad bewust. Onverhoedse aanval Het dier, dat geen onderscheid kon maken tussen een veehandelaar en een vreedzaam lid van de landmacht, voelde zich evenwel in het nauw ge bracht en koerste regelrecht naar de argeloze sergeant. Op ongeveer 15 meter afstand zag de heer Koenen de logge weidebewoonster op zich afkomen, wilde op het laatste ogen blik haar laten passeren en maakte daartoe enkele passen opzij. Het ka rakter van de koe werd nu echter stierlijk. Zij volgde de sergeant op zyn bewegingen en ging met de kop gebogen tot de aanval over. Het werd een volkomen overrompeling. De sergeant werd door de horens gegrepen en tegen de grond gesme ten, waarna de kolos over hem heen liep, hem daarbij op het hoofd en andere ledematen trappend. Het slachtoffer wist nog overeind te ko men, doch zakte spoedig weer in el kaar. Van alle kanten kwamen thans de mensen aangerend en werd hem door een marine-officier, enige andere militairen en een kellner van de N.Z.H.-restauratie aan de overzijde van het plein de eerste hulp verleend. Met een wagen van de G.G. en G.D. werd sergeant K., die behalve een hersenschudding ook bloedende won den aan voorhoofd en neus en schaaf wonden aan de linkerarm had opge lopen, naar het Academisch zieken huis vervoerd. Het zwarte gevaar was inmiddels doorgerend en liep nu achter de auto bussen om in zuidelijke richting. Bij het viaduct gekomen koos het de weg onder de spoorbaan en belandde tenslotte met een schuiver in de volkstuintjes, welke in de buurt van het Pesthuis te pronken liggen. „Hij plukte alle bloempjes af Hier maakte de furie er in de haast nog even een heidense bende van. De tere tuintjes werden volkomen omgeploegd en de bloementuin van de geweermaker S., verbonden aan het Legermuseum, geleek na deze in vasie op een niemandsland na een ar tilleriebeschieting. Het lot van de koe, die zich werkelijk als een stuk vee had misdragen, was nu weldra beschoren. Midden op het terrein werd zij door de haar op de hielen zittende agenten van politie zodanig van haar propos gebracht, dat zij geen uitweg meer wist. De agent W. van E., van de Leidse politie, wist met een meesterlijk schot van 30 m. telt domme kracht op een bijzon dere manier, vooral wanneer er spoor wegstations in de buurt zijn. We zul len de berichten uit Amsterdam, Utrecht of Nijmegen maar afwachten. Verwonderen zullen wij ons nergens over Gisteren hebben pl.m. 270 r.-k. be jaarden van alle parochies te Leiden hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Om 9 uur vertrok de karavaan bussen vanaf de Beestenmarkt. De tocht voerde eerst naar Scheve- ningen, waar de koffie werd gebruikt. Daarna reed men, begunstigd door zacht zomerweer gelukkig niet al te warm langs de kust naar Zand- voort en vandaar weer in zuidelijke richting naar Groenendaal, onder Heemstede, waar de lunch werd ge bruikt. Na de lunch vermaakten de ouden van dagen zich geruime tijd in de grote speeltuin. Ook van de pónywagens werd een druk gebruik gemaakt. Later in de middag vertrok het ge zelschap via de Haarlemmermeer naar Alphen aan deri Rijn, waar in Avifauna een heerlijk diner werd ge nuttigd. Hierbij zaten o.m- aan pas toor Lohuis o.f.m., kapelaan Van Adrichem en de paters Gemke, Nieu- wenhuizen en Sweerts. Om pl.m. kwart voor negen waren de ouden van dagen vermoeid, maar zeer voldaan weer in Leiden terug. Dit „dagje uit" zal voor alle bejaar den nog lang als een aangename her innering blijven voortleven. Arko-afdeling te Leiden opgericht Op een gisteravond te Leiden (Doe lenkazerne) gehouden vergadering is men er in geslaagd een afdeling van de ARKO (Algemene R.-K. Officie renvereniging) op te richten. Het be stuur werd als volgt gevormd: Majoor J. van Eisen, voorzitter; le Lt. J. O. de Lange, secretaris-penningmeester, reserve-majoor J. M. Bus en res. le It. C. H. J. v. d. Drift. Burgerlijke Stand Geboren: Hans, zn van L. Witvliet en M. Ramp; Maria Johanna, dr van A. van Egmond en M. Dirkse; Piet er, zn van A. v. Polanen en J. Lek; Hans Maarten, zn van W. Blankert en C. H. Booster; Wilhelmina, dr van W. Sal man en W. Mieloo; Hendricus Johan nes Petrus, zn van H. Wortman en C. Mieloo; Johannes Theodorus Bernar- dus, zn van B. M. Oorschot en F. M. van den Heuvel; Jacobus Henricus, zn van P. J. Verkade en J. J. van Werkhoven; Abram, zn van A. Doe- dijns en A. Matthijsse; Johannes Cor nells Maria, zn van J. H. Windmeijer en P. J. Groeneweg; Jacobus Johan nes Maria, zn van A. A. M. Vosters en M. A. Teeuwen. Gehuwd: P. B. van Diemen en P. van den Berg; J. J. van Kruijssen en B. Korpershoek; H. Kühn en E. H. Disseveld; J. J. Streef land en T. M. Bik; W. Sloos en J. Overdijk; J. R. Smits en J. B. Henzing; W. F. Smit en W. S. Vavier; D. van der Voort en T van Oosten. Overleden: G. E. M. Visser, 26 jr, man. Leidse Agenda Vrijdag 21 JUNI. „St. Christoffel". Ledenvergadering. De Harmonie, 8 uur nam. KA V-Herensingel. „Het Lavet", wasdemonstratie. Levendaal 1, 8 uur. nam. BIOSCOPEN. De films voor de week van 2128 juni zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: .Enrico Caruso", alle leef tijden. Lido: Afgekeurd. or: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden, inon: „Calypso Joe", alle leef tijden. „Odongo", 14 jaar. zelfplakkend behangsel, dat men vóór het plakken niet vochtig behoeft te maken. Voor het select gezelschap van ge nodigden sprak de Amerikaanse di recteur in Nederland, de heer Ted U. Hallberg, vanmorgen in het Neder lands een welkomstwoord uit, waarin hij woorden van dank sprak aan het gemeentebestuur en aan allen, die aan de stichting van deze fabriek hebben meegewerkt. „Voor ons", zo sprak de heer Hallberg, „is Leiden nu de hoofdstad van Europa gewor den". Ook de heer Avery kwam aan het woord. Hij sprak ook over de gun stige ligging van Leiden, van dank baarheid voor alles wat geboden is. De burgemeester hield uit beleefd heid tegenover de Amerikanen, waar van één de moeite had genomen in het Nederlands te speechen, een toe spraak in het Engels, waarin hij de betekenis van Leiden door alle eeuwen heen memoreerde. Hierna maakten de genodigden een rondgang door de fabriek, die zeer modern is ingericht, kennismakend met het procédé van plakkend papier (zelfklevend en met een dekkend pa pier) dat in dit bedrijf wordt ge maakt. „Avery Holland" heeft thans drie fabrieken in Amerika en een in Euro pa, een bedrijf, dat voorlopig aan twintig man werk zal bieden. ZWEMMER OVERVAREN De behoefte aan een koel bad, trekt velen de laatste dagen naar de oevers van het Rijn- eh Schiekanaal, die daardoor zo nu en dan iets van een klein Scheveningen krijgen. Dat de zwemlustigen zich bepalen tot het bezetten van de oevers, kan niemand verhinderen, maar wanneer de baders zich ook het water toe gaan eigenen zodat de scheepvaart, die ongetwij feld de oudste rechten heeft, wordt gestremd en er levensgevaar voor de zwemmers optreedt, dan gooien de waterliefhebbers zichzelf de ruiten in. De kans is namelijk niet denkbeel dig, dat het zwemmen in het open baar vaarwater rond Leiden in dat geval verboden wordt. In de afge lopen dagen raakten er reeds ver schillende zwemmers onder passeren de binnenvaartschepen, zonder dat ze nadelige gevolgen van hun avontuur ondervonden. Gisteravond echter, om streeks half negen, zwom, ter hoogte van de spoorbrug aan de Rijn- en Schiekade de 13-jarige K. H. uit de Van der Hoevenstraat in het kanaal, terwijl van beide zijden schepen na derden. De jongen stoorde zich niet aan de vaartuigen, met het gevolg, dat hij er zich op zeker ogenblik tussenin bevond. Door de sterke zui ging verdween hij onder een van de boten, waarbij hij door de schroef van het vaartuig aan de rug werd geraakt. De jongen bekwam 'n diepe vleeswond, doch kon op eigen kracht de wal bereiken, waarna hij door de E.H.D. ter medische verzorging naar 't Academisch ziekenhuis werd ver- voerd. Maandag groot défilé ter inleiding Op maandag a.s. zal dan het Euro pees Politie Voetbalkampioenschap beginnen. De deelnemers worden in de loop van de dag verwacht en zul len zich te 19 00 uur verzamelen voor het Stadhuis, aar zij als gasten van het gemeentebestuur van Leiden het défilé der Leidse sportverenigingen, georganiseerd door de Sportstichting Leiden, zullen gadeslaan. De Leidse sportverenigingen heb ben blijk van grote belangsttlling ge geven, want tot dusver hebben zich ongeveer 2500 sportbeoefenaren via hun vereniging a s deelnemer opge geven. De deelnemers verzamelen op de Kaasmarkt en starten te 19.00 uur. Zij marcheren via Hooigracht, Nieu we Rijn, Gangetje, Ereestraat (défilé te 19.15 uur precies, Rapenburg WZ, Doezastaat, Zoeterwoudsesingel naar de Lammen scha.is weg, alwaar de stoet woreït ontbonden. De vaandel- wachten echter zullen doormarcheren naar het Zoeterwoudsesingelterrein. alwaar te 20.30 uur de officiële ope ning van het kampioenschap met een vlaggen-parade plaats vindt. Van 20.00 tot 20.30 uur zullen aldaar da mes van de gymnastiekvereniging „Brunhilde" een demonstratie geven, terwijl na de vlaggenparade een Deens dames- en herenkeurturnkorps demonstreert. De vlaggenparade en de turnde monstraties zijn tegen betaling voor het publiek toegankelijk. Na de voorronden van net voetbal kampioenschap op dinsdag, woensdag en donderdag a.s. vinden op vrijdag van 17.45 uur af )p het U.V.S.-terrein en zaterdag van 14.o0 uur af op het Leidse Houtterrein de wedstrijden in de winnaars- en de verliezersronde plaats. Op de finaledag worden van 13.00 uur af handbaldemonst.-aties vóór de voetbalwedstrijden gehouden. Over Je opstellin- \an het Neder lands politie-clftal kan worden opge merkt, dat in het doel staat Kok vin A.D.O., terwijl o.a. in de voorhoede zijn opgesteld Frederiks van Blauw wit, Veentjer var- Vitesse en Knijf van H.R.C. Voorts zijn nog drie spe lers van het Nederlandse jeugdelftal opgesteld, Ajax. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 21 Junij 1857. België. Te Gent heeft de gewone kerkelijke omgang op Sacramentsdag, uit vrees voor rustverstoring, niet plaats gehad. Le Bien Public zegt, dat het aan onze dagen van vrijheid, ver draagzaamheid en vooruitgang was voorbehouden, te leeren, dat een godsdienstige optogt van Christenen gevaarlijk voor het algemeen kan worden, omdat hij een uittarting zou zijn van eenige vrijdenkers! GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de Gemeen teraad in zijn vergadering van 17 juni 1957 heeft bepaald, dat voor het ge bied, begrensd door de Hoge Rijndijk, de Zijlsingel, de Lage Rijndijk en het Rijn-Schiekanaal, nader aangeduid op een bijbehorende kaart, gemerkt K II L-1539, de vaststelling van een uitbreidingsplan en een herziening van het uitbreidingsplan, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 november 1933, zoals dit sedert is gewijzigd, wordt voorbereid. Leiden, 21 juni 1957. De Burgemeester voornoemd: F. H. VAN KINSCHOT. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand. ex. Ned. Recht mej. W. E. Bal te R'dam, mej. L. E. J. M. Kruytzer te Leiden, mej. M. I. J. M. van Waesberghe te Voor burg, mej. M. van Weth te Den Haag en de heren G. F. Lörtzer te Den Haag, J. Plantenga te Den Haag, C. R. F. Kalff te Den Haag, Th.-A. van Nierop te Amsterdam en M. J. van Emde Boas te Apeldoorn. TENTOONSTELLING VAN JAPANSE PRENTEN IN RIJKS MUSEUM VOOR VOLKENKUNDE. Tot 1 oktober a.s. wordt in het Rijks museum voor Volkenkunde te Leiden, in de zaal voor wissel-tentoonstellin gen, een nieuwe reeks Japanse kjeu- ren-houtsneden geë :pc ee^d. Ditmaal worden aan het publiek een aantal prachtige prenten getoond, die door het museum in de jaren 1954—1957 zijn verwo ven. Het zijn alle prenten van bijzondere kwaliteit, waardoor eerst recht duidelijk wordt hoe en wat de Japanse kleurenhout- snede werkelijk is. De verzameling omvat o.a. werke** v?n Isoda Koyüsai, Utagawa Toyokuni I, Jaitö Kiyoshi, Munakata Shikó, Ni-himura Shigena- ga.Torii Kiyonobu II, Utagawa Kuni- masa en Suzuki Harunoku. Van deze laatste is 'n op 1765 gedateerde kalen- derprent aanwez'.j die zeker een der mooiste bladen uit zijn oeuvre is, dat zo'n geheel eigen plaats inneemt in de gescheidenis van d Japanse gra fiek. De expositie is voor het publiek te bezichtigen van 1017 uur. op zon dagen van 1317. Marktberichten LEIDEN 21 juni. Vee. Aange voerd: 48 melkkoeien, 305 vette koeien, 33 varekoeien, 25 pinken, 111 vette kalveren, 137 nuchtere kalve ren, 80 vette schapen, 125 vette lam meren, overhouders, 1738 zuigweide- lammeren, 37 varkens, zeugen, 362 schrammen, 763 biggen, 7 geiten, to taal 3771 stuks. Notering: Melkkoeien 10001150, vette koeien schoon gewicht f 2.70 3.30, vare koeien ƒ700950, pinken 300350, vette kalveren levend ge wicht 1.50—2.40, nuchtere kalveren levend gewicht ƒ1.301.50, vette schapen ƒ90105, vette lammeren, overhouders 100130, zuiglamme- ren 7590, weidelammeren 50 65, en 75, drachtige zeugen ƒ300 350, schrammen 60—100, biggen 45 —55. Overzicht handel: Melkkoeien rus tig, duur, vette koeien zeer stug, varekoeien en pinken stil, vette kal veren zeer matig, nuchtere kalveren flauw, schapen en lammeren gedrukt, zeugen, schrammen en biggen zeer matig. LEIDEN, 21 juni. Kaas. Aan gevoerd: 42 partijen Goudse en 3 partijen Leidse. Notering: Goudse ex tra kwaliteit tot f2.56, eerste kwali teit 2.342.40, tweede kwaliteit waaronder Pothoven van 2.29—2.33, notering Leidse: eerste kwaliteit tot ƒ2.59. Handel: kalm. 3? Iedereen is enthousiast. als wij uw matras ovej trekken met damast Een één-pers vanaf f 19 50 twee-pers. vanaf f 26 50 Smits bedden en tapijten magaz Mare 98 Vrouwen- steeg 9 tel 23913 2 Zaterdag markt. Leuk dames fantasie ondergoed met kanten buste, van 2.25 nu 1.98 Nvlononderiurkies 1.98; Super heren sport- goed tot en met 7.ook J-sluiting 1.79 Korenbrug steeg. Japie. 2 Overal vraagt U. bil Wassenaai slaagt U! voor opklapbedden. tuimelbed- den. enz Ombouwen uit eigen meubelmakerij. 30 modellen ook met berg ruimte! Wassenaar Jan- vossensteee 60 tel 20143 2 Solex Standaard f349 50 p m f 17 30 So lex de Luxe f 399 50 d m f 20 24. inclusief All Risk verzekering Service Sta tion Gebr. Huisman Ho- gewoerd 6668. tel 3129'/ "2 R.K. Jongeman zoekt net kosthuis met huiselii'.. verkeer, geen beroepspen- sion. in Leiden of omge ving. Brieven onder no. 8302 bur. v. d. bl^d. Accordeon, 80 bassen, piano klavier, nieuw voor f 175. met garantie. Jazz- gitaar 39 met slagplaat Korevaarstraat 5, Leiden Net R.K. meisje, 21 jr zoekt een vriendin van de zelfde leeftijd Brieven on der no. 6347 bur. v. d. bl. 2 Grote eiken uitschuif- tafels. 2-pers. wastafel grenen. Biedermever schriiftafel. grote ronde salontafel met glasplaat. 12- en 16-els vierkleden. 2-pers. ledikanten met spiraal, nachtkastjes, elec- trisch fornuis e^z. Hoov- mans, Barnhoornweg. Noordwiik-Ze tel. 2012. 2 Berinl M 21. De werker onder de bromfietsen reeds vanaf f 498 Ge makkelijke betaling Van Ziio. Haarlemmerstraat 295 Korevaarstraat 6. De zaak met service 2 Als nieuwe caféstoelen, bad. zeldzaam grote Phi lips radio met motoraf stemming en 2 luidspre kers. prima bad. pracht leeuwenkop uitschuifta- fels. grote eiken salonboe- kenkast. bureau. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. let op. tel. 23261. 2 Nieuwe babvbox met verhoogde vlonder en tel- raam f 18 75: phstic box kleed f 7.95: kinderstoel f 17.25 Hooglandse Nerk- gracht 40. Telef 22287. 2 Wegens vertrek: prima herenfiets met licht enz. f35; damesfiets in prima staat f25: Waldorp radio orachgeluid 40. Ruton sleestofzuiger 125 V.. als nieuw f 45. 2e Looierstr. 69 2 Aangeboden: een V.W '49 in prima staat, kleur staalblauw 950; Renault '49 prima 450; Fordson Lux bestel '50 750. N. J. Zonneveld. Biidornstraat 8 Noordwiik-B tel. 2316. 3? Televisie nieuws. Ogen oud of jong lijden van de schitteringen. Neem daar om een Hollandse kleu- renfilter ter bescherminp van die ogen. De priizen zijn 4.—. 5.25 en f 6.25 G. J. Gijzenii. Munniken- straat 43. Leiden, telef. 2 Aangeboden Singer- handnaaimachine in prima staat, priis 55.Nau- mann handnaaimachine in goede staat, prijs 35. Herenstraat 23. Leiden, tel. 32027. 2 Grote partU bloempot ten aangekomen Prachtig glazuur in' diverse fraaie kleuren "anaf 29 ct Por seleinen theepotten 1.39 en f 1.59. Grote maat por seleinen koffiekannen f 1.98 enz. enz. I.V.A.. Haarlemmerstraat 48. No va. Noordeinde 43. Leiden. 2 Openlijk dank aan God od voorspraak van de H. Theresia voor de verkre gen pimcton na het houden van novene. 2 Badmington Rackets. Plastic uitvoering 98 ct. Luxe houten uitvoering met nvlon-b^snaring fl.98 en f 2 79. Pluimbal hier voor 29 ct. Voor deze prii zen kooo. U alleen bii: Ï.V.A.. Haarlemme str. 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. 2 Schattig rood-wit ka tertje aangeboden. Mevr. Grimm. Hoge Riindiik 100. Zoeterwoude. 2 Jonge Hennen te koop. v. d. Valk Boumanweg 18. Leiderdorp tel. 30837. 2 Aangeboden: 1 baby box. babv-kleertjes en 1 damesmantel m. 40. J Voorzaat. Damlaan 10.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2