De §noi*i*endeSnoi* Herwonnen Levenskracht is herwonnen volkskracht Geen twee mensen zijn meer dan twee dagen van elkaar vandaan Aanspreker vergiste zich in de kisten /Vo. 3 visie op televisie DONDERDAG 20 |UN1 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 Veertig jaar zegenrijke arbeid IN VERBAND MET HET FEIT, dat het dit jaar 40 jaar geleden is, dat het plaatselijk comité van Her- wonnen Levenskracht werd opge richt, is er alle aanleiding de werk zaamheid van deze instelling van de Nederlandse Katholieke Arbeidersbe weging weer eens in het volle dag licht te plaatsen. De naam „Herwonnen Levens kracht" een zeer goed gekozen naam overigens is bekend, en niet alleen onder de leden van de K.A.B.; zij is een begrip geworden door de resultaten, welke deze instelling ge dachtig aan het devies: „Herwonnen Levenskracht is herwonnen volks kracht", gedurende de meer dan 40 jaren van haar bestaan heeft bereikt. Tienduizenden tuberculose-patiënten hebben reeds in het sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven nieuwe levens kracht gevonden. De tuberculose was in de jaren, toen Herwonnen Levens, kracht werd opgericht, de grote vijand van onze volksgezondheid, zo. dat het voor de hand lag, dat op dit terrein het eerst werd aangepakt. Doch er was meer nood te lenigen; allengs heeft Herwonnen Levens kracht haar activiteiten uitgebreid en zich ook begeven op het terrein van de bestrijding van andere volks ziekten o.a. de rheuma. DE EERSTE DAAD van Herwon nen Levenskracht was de oprich ting in 1933 van het grote en uitste kend geoutilleerde sanatorium Berg en Bosch m de Eykensteynse bossen te Bilthoven. Wat dit betekende, kan men nagaan als men weet, dat dit grote sanatorium tot stand kwam ge heel uit eigen middelen zonder over heidssubsidie. Op het ogenblik wor den er rond 540 patiënten verpleegd, door zusters Dominicanessen en le- ken-verpleegsters, onder leiding van een staf van 16 geneesheren. In 1948 heeft Herwonnen Levens kracht haar taak uitgebreid met de instelling van het rusthuis „Sonne- haert" te Zeist, waar rustbehoeven- de moeders konden worden opgeno men. Men dacht er aan, dat de moe der de spil is van het gezin, waar alles om draait, maar daarbij vergat men toch ook de andere rustbehoe- venden niet. De mannelijke rustbe- hoevenden worden nu ondergebracht in andere rusthuizen. Nog verder strekte de werkzaam heid van Herw. Levenskracht zich uit: in 1954 werd besloten te gaan bijdragen in de kosten van uitzen ding van kinderen, die lyden aan sui kerziekte, of aan asthma of wier op neming in een vacantie-lcolonie wen selijk is. onder Herwonnen Levenskracht de schouders gaat zetten, is de be strijding van de rheuma, thans een der ergste plagen van ons volk. Per jaar wordt ongeveer 70 miljoen gul den aan ziektegeld voor rheuma-pa- tiënten uit0ekeerd, dat is 20% van alle ziektegelduitkeringen. De Kath. Arbeidersbeweging heeft nu in samenwerking met andere ka tholieke standsorganisaties besloten tot de bouw van een katholiek rheu- m a-ziekenhuis, waartoe Herwonnen DE COMPENSATIE A.O.W.-PREMIE VOOR TREKKERS ONGEVALLEN WET. Omdat nog niet bekend was of de compensatie voor A.O.W.-premie voor trekkers van rente ingevolge de on gevallenwet uit de openbare midde len dar» wel door het bedrijfsleven zou moeten worden gefinancierd, is men laat geweest met het indienen van het wetsontwerp, dat deze kwes- ti2 wil regelen. Dit merkt de staats secretaris van sociale zaken op, in antwoord op het voorlopige verslag der commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer. De staatssecretaris geeft voorts gaarne de verzekering dat het stre- ver van de regering er steeds op is gericht, tijdige indiening van ont werpen van wet bij de Staten-Gene- raal te bevorderen. Kliniek voor dermato logie in Nijmegen In Nijmegen is gisteren de nieuwe Dr Veegerkliniek voor dermatologie in gebruik genomen. Deze kliniek, de kleinste in dit soort, maar tevens een van de modernste, in Europa, is door de voorzitter van de raad van bestuur van de St. Radboudstichting, prof. mgr dr R. R. Post, overgedra gen aan het bestuur van de Radboud- kliniek. De leiding van de kliniek is opge dragen aan prof dr J. W. H. Mali, die gisteren tevens zijn ambt als hoog leraar in de dermatologie aan de R.K. Universiteit aanvaardde. In zijn in augurele rede merkte prof Mali on dermeer op, dat de kennis en de be handeling der huidziekten de laatste 40 jaren fenomenaal zijn vooruitge gaan. Als men weet, dat het mogelijk is van ongeveer 60 pet. van alle ecze men een bepaalde oarzaak op te spo ren en de patiënt definitief van zijn ziekte te genezen, dan zal men moe ten toegeven, aldus spreker, dat het oude gezegde „een huidpatiënt wordt nooit beter", nog maar zeer gedeeltelijk waarheid bevat. Dermatologie bestrijkt geen klein terrein als men weet, dat 1020 pet van de practijk van de huisarts be staat uit patiënten met huidziekten. Daarom, aldus spreker, is het spe ciale college in de dermatologie voor de studenten, die straks huisarts zul len worden, zeker gewenst. Levenskracht een bedrag schonk van 100.000.—. Zo heeft Herwonnen Levenskracht in de loop der jaren buitengewoon goed en nuttig werk gedaan met op merkelijk succes. En men zal daar mee doorgaan en het terrein van werkzaamheid steeds verder uitstrek, ken in het belang van de herwinning der volkskracht, mits men zorgt, dat de vereniging zelf de nodige levens kracht behoudt in de vorm van pe riodieke bijdragen. LEVENDE HAVE OP DE „WONOGIRI". Met het m.s. „Wonogiri", dat van daag tegen de avond uit Indonesië aan de Lloydkade te Rotterdam wordt verwacht, komen enige door de Ne derlandse dierenvanger op Sumatra J. van Geuns voor de dierentuin te Frankfort gevangen dieren mee. Het zijn een '.ijger, twee pythons, drie krokodillen en 2 leguanen. Voor het Tilburgse dierenpark heeft het schip uit Soerabaja drie beren, een aap en een casuaris aan boord. Onder de verdere lading van het schip bevin den zich 2000 rijstvogels en ruim een miljoen kilo tabak. Uit Sumatra repatriëren met de „Wonogiri" de pastoors Th. H. van den Akker en H. J. M. Domen. Nederlandse oorlogsweduwen zul len zaterdag op het oorlogskerkhof te Margraten een lamp der broederlijk heid ontsteken, zoals die voor het eerst zeven jaar geleden door moe ders en echtgenoten van de in de jongste wereldoorlog gesneuvelde Ita liaanse militairen in het Casino werd ontstoken. Dit gold als een antwoord op de onuitgesproken wens van fami lieleden van de in Italië gesneuvelde Amerikanen, Australiërs, Canadezen, Engelsen, Duitsers, Fransen, Polen, die niet in staat waren de graven van hun dierbaren te bezr2ken. Bij het ontsteken van de lamp der broederlijkheid zullen onder meer aanwezig zijn mgr. F. Baldelli, presi dent van de Pauselijke Missiewerken, en de president van het internatio naal comité voor de lamp der broe derlijkheid, Albert de Ligne. Zondag brengt de Italiaanse afvaar diging een bezoek aan het militair kerkhof Rusthof, waar 21 Italiaanse militaire begraven liggen. Voor alle Italiaanse militairen, welke tussen 40/45 in Nede'land zijn gesneuveld, zal een H. Mis worden opgedragen. EERSTE MEIKERSEN. Aan de veiling Septer te ^Tiel wer den heden de eerste Meikersen uit de natuur aangevoerd door de heer C. Bronmans te Varik. Ze noteerden 2.50 per kilo. Koper fa. R. Ryksen te Amsterdam. Volgende week wordt door de mees te kersenbazen een aanvang gemaakt met de kersenoogst, die dit jaar zeer matig zal zyn. DE WEG DOOR DE WOLKEN De internationale luchtvaartfilm „De weg door de wolken", kwam gistermorgen in het Scheveningse Seinposttheater in ons land voor het eerst in vertoning. Deze kleu renfilm, die heden en toekomst van de moderne wereldluchtvaart be handelt is met steun van de lata en de leao in 36 landen opgenomen in opdracht van de Kon. Sheli. Regisseur was John Armstrong, de fotografie werd verzorgd door de Nederlander Eduard van der Enden. De Nederlandse bewerking is van Charles Huguenot van der Linden. De „Weg door de Wolken" ging voor de makers dezer film niet over rozen. Men reisde 120.000 km. langs de luchtwegen der wereld gedurende 250 vlieguren en maakte ongeveer 15.000 meter opnamen, waaruit ten slotte deze film van 1200 meter werd gecomponeerd. De toeschouwer maakt niet alleen kennis met het vliegend materieel zelve, doch ook met de „achtergron den" van de luchtvaart, het aardbol omspannende net van weer-waarne- mingen, radio- en radarcontrole en Loterij-actie voor „Veilig Verkeer" afgelast Naar het A.N.P. verneemt, zijn er moeilijkheden gerezen tussen het Verbond voor Veilig Verkeer ener zijds en de heer A. M. Bergers te Rotterdam, organisator op het gebied van loterijen anderzijds met betrek king tot de actie „Kruispunt". Deze actie, die gehouden zou worden als onderdeel van het 25-jarige bestaan van het Verbond was bedoeld om gelden bijeen te brengen voor de stichting van een nationaal centrum. Het verbond had reeds optie hier voor verkregen op het landgoed „De Cloese" te Lochem. De heer Bergers heeft destijds met het Verbond voor Veilig Verkeer een overeenkomst gesloten, waarin hij zich verplichtte een nationale loterij- actie te voeren, waardoor het moge lijk zou zijn de benodigde gelden, ten bedrage van ongeveer een miljoen gulden,, bijeen te brengen. De voor bereidingen van deze actie verkeren reeds in een vergevorderd stadium. De heer Bergers heeft evenwel thans het Verbond voor Veilig Ver keer doen weten, niet bereid te zijn de actie te voeren omdat, naar zijn mening, het succes van de actie be dreigd zou worden door een, voor de leiding van het Verbond weinig vleiende publikatie, die enkele weken leden in een landelijk ochtendblad verschenen. De actie dient thans, volgens de heer Bergers, te worden afgelast, omdat dit dagblad, aldus de heer Bergers, in gebreke is gebleven de betrokken publikatie te herroe pen. Tijdens de gisteren te Utrecht ge houden vergadering van de Ver- bondsraad heeft men zich langdurig over deze aangelegenheid beraden. De Verbondraad constateerde, dat de overeenkomst, die in oktober 1956 tussen het Verbond voor Veilig Ver keer enerzijds, en de heer Bergers anderzijds werd gesloten, eenzijdig door de heer Bergers is verbroken. Het Verbond zal hieraan de conse quenties verbinden, die uit dit een zijdig verbreken door de heer Ber- ges rechtens voortvloeien. De Verbondsraad sprak voorts zijn ontstemming uit over het feit, dat de heer Bergers zonder voorkennis van het hoofdbestuur van het Verbond voor Veilig Verkeer aan een groot aantad van zijn medewerkers en auto riteiten heeft medegedeeld, dat de ac tie is afgelast, waardoor het voor het Verbond voor Veilig Verkeer onmo gelijk is geworden de actie onder an dere leiding voortgang te doen vin den. luchthaven-installaties. De makers gingen van het gegeven uit, dat er „op de hele wereld geen twee men sen zijn, die meer dan twee dagen van elkaar verwijderd zijn. Tachtig miljoen mensen reisden vorig jaar door de lucht, waarbij 72 miljard kilometer werden afgelegd door toe stellen op vaste lijndiensten. Elke 5 seconden landt of vertrekt een ver keersvliegtuig op een der 3500 ver- keersvliegvelden ter wereld". En zo ziet men de mens, blank, bruin of zwart, zijn weg door de wolken vinden, snel, comfortabel en veilig, dank zij de wonderen van de moderne techniek. Prof. ir CH. K. VISSER OVERLEDEN. Tachtig jaar oud is overleden prof. ir Ch. K. Visser, oud-hoogleraar in de kennis en het onderzoek van bouw stoffen, riolering en drinkwatervoor ziening en het maken van bestekken en begrotingen aan de Technische Hogeschool te iielft. De begrafenis geschiedt vrijdag op „Rhijnhof" te Leiden. Christiaan Kornelis Visser werd op 6 maart 1877 te Zwijndrecht geboren en behaalde in 1897 het einddiploma van de ambachtsschool te Dordrecht. Een jaar later verwierf hij het eind diploma van de academie van Beel dende Kunsten en technische weten schappen te Rotterdam. Weer 'n jaar later slaagde hij voor het toelatings examen tot de vijfde klas van de H. B.S. in Dordrecht en na het behalen van het einddiploma ging hij stude ren aan de toenmalige polytechni sche school te Deift. In drie jaar ver wierf hij het diploma civiel ingenieur. Na ingenieur te zijn geweest bij de gasfabriek -n Den Haag en adjunct- directeur van die in Amsterdam (waar hij later nog directeur werd), werd ir Visser op 7 september 1915 benoemd tot hoogleraar aan de T.H. te Delft. Hij heeft zitting gehad in verscheidene lichamen, zoals de Oc- trooiraad, de raad van arbitrage voor de bouwbedrijven en de alg. vereni ging voor de rietcultuur en was o.a. expert van het permanente hof van intern, arbitrage inzake een levering van spoorwegmaterieel. Prof. Visser was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. DEEL VAN RECREATIEGEBIED DOOR BRAND VERWOEST. Een achteloos weggeworpen sigaret zo wordt door de politie aangeno men heeft gistermiddag tot gevolg gehad dat in Beverwijk aan de Bosweg naar Wijk aan Zee in de na bijheid van de breedbandfabrieken 250.000 m2 recreatiegebied, duin- en bosterrein eigendom van de gemeen te Beverwijk, van hoogovens en van de papierfabriek Van Gelder en Zo nen verloren is gegaan. Drie brand weren, die van Beverwijk en nader hand van hoogovens en van Van Gel der en Zonen zijn met behulp van tientallen particulieren tot laat in de avond bezig geweest om het vuur, dat gretig voedsel vond in de strui ken en het kurkdroge gras, te bestrij den. De vlammen naderden tot op drie meter het troephuis van de ban- jaerttroep van de Nederlandse ver kenners, dat inderhaast ontruimd was. De terreinbewaking van hoog ovens is ingezet om vannacht de wacht te houden om bij eventueel op nieuw oplaaien van de brand, terstond te kunnen optreden. Macabere verwisseling Er is gisteren in een Tiels zieken huis wel een beetje weinig eerbied getoond voor de doden. Er werd als het ware met doodkisten gesold, zodat vergissingen by het begraven van de betrokken stoffelijke over schotten niet konden uitblijven. Zo kon het gebeuren, dat een overle dene kwam te rusten in het graf van een andere gestorven patiënt. Dinsdag arriveerde er in het zie kenhuis een aanspreker van een be grafenisonderneming uit Deil. Deze man kwam het stoffelijk overschot halen van een 87-jarige inwoner uit Deil, die in het ziekenhuis was gestorven en reeds gekist was. Men moet hem, de aanspreker, toen heb ben gezegd volgens de zienswijze van de begrafenisonderneming Hier heeft u de sleutel van de rouw kapel. Er staat maar één kist in, dus die kunt u wel meenemenHet leek dus nog al simpel en de aan spreker kwam dan ook even later met de kist naar buiten en vervoerde deze naar Deil, waar de begrafenis plaats vond. Enkele uren na het be zoek van de Deilse aanspreker stond er weer iemand op de stoep van het ziekenhuis in Tiel. Weer een aanspreker, maar nu een Tielse. Of hn de kist met het stoffelijk over schot van een overleden Tielenaar kon krijgen. Nu kwam de macabere aap uit de mouw. Men ontdekte n.l. dat deze kist niet in de rouwkamer aanwezig was. wel stond daar de Vist voor Deil. Er werd nu een koortsachtige acti viteit ontwikkeld en in de grootste stilte werden de nodige maatregelen getroffen. De burgemeester van Deil werd verwittigd en deze gaf op dracht de Tielse kist op te graven. Zulks geschiedde; door een gemeen te-arbeider en de stadhuisbode. De nabestaanden van de overledene uit Deil werden op de hoogte gesteld en de inmiddels uit Tiel aangekomen kist met het stoffelijk overschot van de Deilse overledene werd zonder omhaal maar piëteitvol ter aarde besteld. De directeur van het ziekenhuis in Tiel heeft verklaard, dat er in de rouwkapel drie kisten stonden. De aanspreker uit Deil zou dus zon der iets gevraagd te hebben, zo maar een van de kisten hebben mee genomen. Hij vond de gemaakte ver gissing overigens onbegrijpelijk. Men moet maar monchalant zijn. AUDREY HEPBURN SPEELT ANNE FRANK. Audrey Hepburn zal de titelrol spelen in de Amerikaanse film over het dagboek van Anne Frank, zo heeft de 20th Century Foxfilm Corpo ration meegedeeld. De regisseur George Stevens heeft kortgeleden een bezoek aan Amsterdam ge bracht om zich ter plaatse te oriënte ren. /ittkf - C£*is ^cAlCud-f kuroAc- 4-ei.h hi Atf- At h<ut- b-evif; en. At/ it> -e&*to -e*+* Lets hnAwu/i. krrx/yme. dcuj, cicm fswib huJ- jOA>jeiro4r. flibA- Ctrbrvh idecuU. Ew keh kost /uravt-h /ISVTTL CWtZ. Zcn-OVL, wnshuul lo-e/i /wie-t-eA. j. J. betcuiZt At nu- ij. ht-j Gronheid f/A ftoivmuvild-iS, JUcoUu Verkeersongeval op Haarlemmerweg Verkeer Amsterdam-Haarlem gestremd Gistermiddag omstreeks half zes zijn een vrachtauto, een bestelauto en een motorrijwiel op de Haarlem merweg nabij de Burgemeester de Vlugtlaan te Amsterdam met elkaar in botsing gekomen. Het gevolg was, dat de twee auto's in brand geraakten en totaal werden vernield. De chauffeur van de bestelauto, een heer uit Amsterdam, werd met onbekend letsel in het Wilhelmina- gasthuis ter observatie opgenomen. Het tramverkeer van de NZHVM lag gedurende anderhalf uur geheel lam en ook het verkeer over de Haarlem merweg was gedurende lange tijd ge stremd en moest worden omgeleid. Omstreeks half zes kwam uit de richting Halfweg een vrachtauto, die omdat een in de file voor hem rij dende auto rechtf af sloeg moest remmen. Met het vaartverminderen gleed de wagen echter naar het lin. kerweggedeelte, met als gevolg dat hij in botsing kwam met een uit de richting Amsterdam komende bestel auto. Deze laatste vloog tegen een lichtmast op, die gedeeltelijk omboog en op de electrische bovenleidng van de Haarlemse tram terecht kwam. Er ontstond kortsluiting waardoor de uit de bestelauto stromende benzine vlam vatte. Het vuur sloeg terstond over op de vrachtauto, zodat de twee wa gens in een oogwenk een laaiende fakkel werden. Een motorrijwiel, dat vlak achter de bestelauto had gere den, had eveneens een tik van de vrachtwagen gekregen en was zwaar beschadigd op de tramrails terecht gekomen. De bestuurde, kreeg een bloeduitstorting aan zijn been. Nadat hij ter plaatse was verbonden werd hij naar zijn woning te Haarlemmer- liede, overgebracht. De chauffeur van de vrachtauto kwam er zonder ver wondingen af. Om ongeveer kwart voor zeven kon de dienst van de Haarlemse tram over één spoor worden hervat. HULP TOCH NOG TE LAAT. Gedurende de reis in de Middelland se Zee werd een van de passagiers een 61-jarige dame, van liet m.s. „Wo nogiri" van de Kon. Rotterdamsche Llc^d, dat op weg was naar Rotter dam, ernstig ziek. Op een 's middags door gezagvoerder E. C. J. Boot uit Heemstede telegrafisch gedaan ver zoek om medische hulp werd door de Britse marine-autoriteiten op Malta spontaan aangeboden een ontmoeting te arrangeren met het in de omge ving kruisende Britse oorlogsschip „Armada", dat een arts aan boord had. Beide schepen zouden elkaar de volgende morgen ontmoeten. Maar in de nacht overleed de passagiere. Haar stoffelijk overschot werd in zee begraven. (19) (Van onze t.v.-medewerker). In een spannend verteld verhaal voor de jeugd heeft Albert Welling woensdag het leven van Michiel Adriaenszoon de Ruijter geschetst. Hij bediende zich daarbij van aan trekkelijk filmmateriaal en illustreer de een deel van de levensgeschiedenis met gespeeld toneel. De bedoeling van deze jeugduitzending van de KRO is, de jongens en meisjes te prikkelen tot het schrijven en opvoe ren van een toneelstukje over het ge noemde onderwerp. Evenals verleden jaar zullen de jongelui ook in deze nazomer gelegenheid krijgen op het scherm te komen, mits hun stukje be kroond is. De avonduitzending bracht het televizier van de Avro, en dat vulde aan, wat de avond tevoren in 't NTS- journaal had ontbroken: enkele flit sen van de Haagse filmweek met de filmcriticus Jordaan als geïnterview de. Het was alles wel interessant, maar beelden van een festival als te Cannes waren er uiteraard niet bij. Wij doen maar rustig aan! Ton Len- sink heeft opnieuw zyn jong regie talent gedemonstreerd, en wel in het als niemandalletje aangekondigde spel „Roep van de tortel". De ameri- kaan John van Druten had ten tone le gevoerd een luchthartige vriendin, die haar sergeant-vriend kwijt raakte en daarnaast een serieuze vriendin die dezelfde sergeant aan zich wist te binden. We herinneren ons dit stuk zoals het kort na de oorlog door het beroepstoneel werd opgevoerd. Aan deze voorstelling hadden Ellen Vogel, Jan Retèl en enitoe anderen deel, en gezegd kan worden, dat het geheel aangenaam verliep. Het was echter geen stuk voor jeugdige kijkers. Te voren werd de uitslag bekend ge maakt van de wedstrijd, uitgeschre ven in verband met de te houden Olympische dag. De winnaars wer den verblijd met een t.v.-toestel. De gekozenen verschenen in de studio en hadden een schouderklapje van Aad van Leeuwen in ontvangst te nemen. Heden, donderdagnamiddag wordt in Eurovisieverband een rechtstreek se reportage gegeven van het officiële bezoek van de franse president Coty aan de vorstelijke familie van Luxem burg. We hebben vernomen, dat de camera's in het stadhuis van de stad Luxemburg mogen doordringen om de gehouden receptie ter ere van de hoge gast te kunnen vastleggen. In de avond zal de KRO in Testplaat, het programma voor en door jonge mensen de twee in Maastricht ge slaagde toneelleerlingen voor het venster brengen. Wie de voorstelling van „Het dagboek van Anne Frank" heeft gezien met Tineke Crefcoeur in de hoofdrol, zal nu dit sympathieke meisje, samen met Siem Boog kun nen zien en horen in een fragment van Candida van Shaw. Degenen, die in de afgelopen maanden op zondag middag het radio-dansconcours heb ben gevogld zullen nu zeker ook op de t.v. de finale willen zien. En dan ook komt de burgemeestersvrouw Maria van der Eist weer op bezoek met haar lelevitrine. De volgende dag verschijnt ze wederom, nu in de Eu rovisie, en wel als commentatrice op de modeshow, die vanwege de ten toonstelling Amsterdam-Diamantstad zal worden gehouden. We hebben ge hoord, dat de camera-mensen vrijdag de ganse dag al het schoons rondom de dertig miljoen aan diamanten in de lenzen zullen opnemen om toch maar een zo goed mogelijke uitzen ding te bereiken. TV EN VOGELS. De gemeente Nijmegen zal een ver ordening invoeren, waarbij de tuidra- den van TV-masten moeten voorzien worden van kurken, zodat vogels die draden op afstand kunnen zien. Men wil hiermee voorkomen, dat onder meer duiven zich doodvliegen tegen de scherpe draden. In Amersfoort zal een antal bordjes, die het „betreden der per ken" verbieden verdwijnen. Burge meester en wethouders van Amers foort hebben namelijk besloten bij wijze van proef plantsoenen en groen stroken van de stad voor spelende kinderen en recreatie zoekende vol wassenen open te stellen.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6