Spanning tussen Leiden en Bollenstreek vergroot RIJNSTREEK Scherp KAB-wijk, St. Lodewijk-St. Petrus vergaderde geestdriftig DUINSTREEK DONDERDAG 20 JUNt 1957 DF LETDSE COTIRANT PAGINA 2 Verbeterde stroomlevering Mogelijkheden voor 30-40 jaar Driemaal lichtte gistermorgen een bliksemflits op in het nieuwe schakel- station van de Stedelijke Lichtfabrie ken aan de Groenoordstraat te Lelden en toen de alarmsirene begon te loeien na een knappende slag, die het derde licht begeleidend in de holle zaal weerklonk als de donder, was dat het teken, dat één van de twee 50.000-volt kabelverbindingen tussen Leiden en Lisse in gebruik was genomen. Bij deze gebeurtenis, waaraan een feestelijk tintje was gegeven, waren aanwezig de vertegenwoordigers van de zeven gemeenten, in de bollen streek, die van "de nieuwe verbinding zullen profiteren, de heer D. J. v. d. Kwaak, wethouder van financiën en bedrijven te Leiden, architect en aan nemers van de bouwwerken en de leveranciers van de technische instal laties. In zijn welkomstwoord gaf de heer Y. Ykema, direkteur van de Stede lijke Lichtfabrieken te Leiden een summier overzicht van dt voortdu rende vergroting van stroomproduk- tie door- en stroomafname van de Leidse centrale. Vergelijking. Sinds 1910 levert Leiden stroom aan de buitengemeenten. Het gebied, dat stroom van de Sleu. telstad betrekt, maakt thans ongeveer een vierde deel uit van de provincie Zuid-Holland. De stroomproduktie bedroeg in 1956 ongeveer 25]^ mil joen kwh, dat is ongeveer 1/7 gedeel te van het totale stroomgebruik terwijl door het verzorgingsgebied ongeveer 185 miljoen kwh werd afge nomen. Het stroomgebruik per gezin bedraagt ongeveer 700 a 1000 kwh per jaar Tot dusver werd voor de levering aan de buitengemeenten gebruik ge maakt van een 10.000-volt kabelnet, waarover zowel transport als distri butie plaatsvonden. Omdat dit net, ondgnks regelma- Student te Leiden door gas gestikt De 26-jarige student G. E. B. Visser, afkomstig uit Rotterdam, is in zijn studentenkamer te Leiden aan de Wasstraat door gasverstikking om het leven gekomen. Gisterochtend omstreeks 11.00 uur werd hij leven loos op zijn bed aangetroffen. Ver moedelijk is de kraan van een gas kachel op zijn kamer, die zich bevond tussen het uitschuifbed en de kachel,, bij het uitschuiven van dit bed open gegaan doordat een tussen het bed en de kachel geplaatste stoel, bij deze manoeuvre is verschoven. Jongetje te Leiden verdronken De 3-jarige C. H. R. Hogenes, wonend aan de Houtmarkt te Leiden, is gistermiddag enige minuten over zes door onbekende oorzaak in het water van de Oude Herengracht ge raakt en verdronken. De heer W. van Tongeren, Lage Rijndijk, hoorde een plons in het water en is daarna de drenkeling nagesprongen. Het gelukte hem spoedig de jongen op het droge te krijgen. Met zuurstofapparaten werd tevergeefs geprobeerd de le vensgeesten weer op te wekken. Ook operatief ingrijpen voor hart massage in het Academisch Zieken huis was tevergeefs. POTLOOD en GEEST tige uitbreidingen, de beide functies niet meer konden worden toever trouwd heeft men belangrijke delen van het verzorgingsgebied afgesplitst, die elk vanuit Leiden door een 50.000- volt verbinding electrische energie krijgen toegevoerd. Het bestaande 10.000-voltnet blijft dan in gebruik voor de lokale distri butie van stroom in elk van die ge bieden. De voeding van de nieuwe kabel- verbinding wordt verzorgd door het landelijk kabelnet, waarop ook de Leidse Lichtfabrieken zijn aange sloten. De heer Ykema zeide, dat er met de toekomstige industrialisatie van de bollenstreek rekening was gehouden en dat door de ingebruikname van deze eerste van twee 50.000 kV-ver bindingen voor dat gebied voldoende uitbreidingsmogelijkheden geschapen waren voor de komende 30 a 40 jaar. Het moment. Wethouder Van der Kwaak, die vervolgens sprak, zeide, de dynami sche ontwikkeling van de stroomafna me in Nederland als leek diep be wonderd te hebben en hij prees zich gelukkig, de eerste van twee zo be langrijke kabel ver bindingen in ge bruik te mogen stellen, in het jaar, waarin de Stedelijke Lichtfabrieken 50 jaar bestaan. Hy releveerde de moeilijke tijden en omstandigheden, waaronder de aanleg van deze verbinding tot stand gekomen was en zegde architect Ha- merpagt, de directie van Werninks Beton n.v. en de installateurs van de electrische apparatuur van harte dank voor hun arbeid. Ook dankte hij de vertegenwoordi gers van de bij het net geïntersseerde gemeenten voor hun belangstelling, waana hij door achtereenvolgens drie knoppen in te drukken, de kabel van uit Leiden in gebruik nam. Vol belangstelling keken de ge nodigden toe, hoe in successie de von ken oversprongen van elk van de drie schakelaars, die door 15 at mosfeer druklucht werden ingescha keld. Ook in Lisse. In het schakelstation te Lisse, waarheen het gezelschap zich bege ven had, herhaalde zich de plechtig heid enige tijd later. Burgemeester mr Th. M. de Graaf, zeide mede namens de burgemees ters van het gehele distributiegebied graag aan het vererend verzoek zou voldoen om de kabel verbinding van Lisse met Leiden tot stand te brengen. Spr. kwam er openhartig voor uit, dat zijn onderontwikkelde teclyiische knobbel hem bij het ver nemen van de verbeterde stroomtoe voer naar zijn gemeente, slechts aan een „echte kermis" had doen denken, die er bij gebrek aan stroomleveran- tie, de laatste jaren niet meer was geweest. Het was hem inmiddels wel ge bleken, dat het tot stand komen van deze 50 Kv-verbinding een zeer be langrijke gebeurtenis was, die de ver binding van de bollenstreek met Lei den hechter maakte. Na de beste wensen voor een be stendiging van de bestaande goede verhoudingen van Leiden tot de bol lenstreek, drukte ook burgemeester De Graaf drie schakelknoppen in, waarop de genodigden een lunch ge bruikten in Treslong te Hillegom Wanneer de verwachtingen ge rechtvaardigd worden, zal nog tegen het eind van september een soortge lijke stroomverbinding tussen Leiden en Alphen aan den Rijn in gebruik worden gesteld. Brons voor de heer F. Swagers 40 jaar bij de N.Z.H. De conducteur-treingeleider bij de N.Z.H.V.M. te Leiden, de heer F. Swagers, herdacht het feit, dat hij voor veertig jaar bij deze vervoers maatschappij in dienst trad. Ter ge legenheid van dit jubileum werd hij met zijn gezin in de koffiekamer van 't stadhuis ontvangen. De burg., jhr. mr. F. H. van Kinschot, deelde hem hier mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Swagers te on derscheiden met de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, welke onderscheiding de burgemeester hem op de borst speldde. Na de koffie werd de hul diging ten huize van de jubilaris aan de Haarlemmerweg voortgezet, waar bij tegenwoordig waren de heren Th. Return, chef van de vervoersdienst en Th. Thomas, afdelingschef. De heer Return uitte zijn grote waardering voor de heer Swagers, die al vele jaren het publiek veel service ver leende. Namens de directie bood spr. de heer Swagers een enveloppe met inhoud en oorkonde aan en door de heer De Ronde, chef algemene dienst ook het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel met de gouden medaille, be nevens de gouden draagmedaille van de N.Z.H., waarna mevrouw Swagers bloemen kreeg. Namens het jubileum fonds ontving de jubilaris eveneens I een geschenk onder couvert en blóe- men. Van de directeur, de heer Jur- rissen kreeg hij een gelukstelegram. No. 507. Horizontaal 1. niet be groeid, 3. slag, 5. morsdoekje, 7. soort leeuw in Z. en M. Amerika. 9. voor, 11. oorzaak, 13. ieder, 15. wiel, 16. geestelijke, 18. plaats op Ameland, 20. strijdperk, 22. ik (Lat.), 23. nobel, 24. stad in België. Verticaal: 1. in zee uitlopend ge bergte, 2. jongensnaam, 3. deel van een huis, 4. wortel, 6. afgelegen, 7. ouderwetse dans, 8. stad op Sicilië, 10. buitenhaven, 12. gem. in Calderl., 14. stoere vent, 16. juffrouw, 17. zelf kant, 19. kruipend dier, 21. zand heuvel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 506. Horizontaal: 1. nona, 4. eens, 7. arend, 9. maandag, 11. Aar, 12. men 14. ar, 15. tin, 10. li, 17. sul, 19. lis, 20. maaltijd, 24. midas, 26. maar, 27. stop. Verticaal: 1. na, 2. naar, 3. ara, 4. end, 5. Edam, 6. si, 8. Enfield, 9. Marum, 10. gelid, 11. aas, 13. nis, 18. lama. 19. lijst, 21. air, 22. tas, 23. om, 25. op. In de „Kleine Burcht" aan de Nieu we Rijn opende gisteravond de voor zitter van de wijkafdeling der K.A.B. de heer C. J. van Leeuwen, de jaar vergadering met het gebed tot de H. Geest. De opkomst van de leden in aan merking genomen meende men een lauwe en snel vergeten vergadering te zullen krijgen. Deze avond heeft echter bewezen dat er onder goede leiding en met medewerking der leden ook zeer ge animeerde vergaderingen gehouden kunnen worden. De voorzitter begroette in zijn ope ningswoord allereerst de geestelijk adviseur, pastoor W. Blok, en de voorzitter van de K.A.B. afd. Leiden, de heer K. de Bree verwelkomde de leden. Als hamerstukken gingen de agen dapunten in vlot tempo door de han den van de voorzitter. Notulen en jaarverslagen werden onder dank zonder opmerkingen goedgekeurd. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen. Mevr. E. E. van Leeuwen Goddijn werd als toegevoegd K.A.V.- bestuurslid verwelkomd. Pastoor Blok verkreeg het woord. Hij sprak een hartelijk woordje en putte zijn gedachte uit het mysterie spel dat vorige week door de Lode- wijk-parochie werd opgevoerd. Het had hem gefrappeerd dat het volk, dat actief deelnam aan dit spel zo treffend had uitgedrukt de gedachte die bij ons moet leven. De korenschoven en de wijn die werden aangeboden waren het sym bool van onze arbeid, de arbeid van de werkers en werksters van onze parochies. God zegent ons werken. Pastoor noemde de dagelijkse arbeid de Plechtige Hoogmis van de wereld en haalde de woorden van St. Paulus aan: „Al wat gij doet door woord of daad, doe dit in de naam van Jezus". Hij wekte de leden op elke mor gen opnieuw hun arbeid op te dra gen aan God en Zijn zegen er over te vragen. „God is onze kracht", zo besloot spreker. Alsof pastoor Blok de vergadering met dit opwekkend woord een men tale injectie had gegeven, kwamen bij de bespreking der activiteiten voor het volgend seizoen de tongen eerst goed los. De heer De Bree wees allereerst op de sociale en culturele taak welke de K.A.B. als standsorganisatie heeft te vervullen ook bij de ontwikkeling der zelfwerkzaamheid. Vrijwel elk lid in de vergadering vroeg hierna het woord om het zijne te zeggen over de activiteiten, die werden opgeworpen. Men sprak over een meer luisterrijke en openbare vie ring van de Dag van de Arbeid; mo gelijke opvoeringen van een open luchtspel en al de voorstellen culmi neerden tenslotte in een plan om de omgeving van de Petrus-kerk eens een ander aanzien te geven. Men be sloot door eigen werk in de toestand verbetering te brengen. Pastoor Blok en de heep De Bree spraken hun bewondering uit voor de zeer geanimeerde vergadering en de voorzitter beloofde in het bestuur met spoed de andere voorstellen te zullen behandelen. Hij dankte de aanwezigen. Men bleef nog enige tijd bijeen voor een gezellig klaverjasje en vro lijk sjoelbakspel. Leidse Agenda DONDERDAG 20 JUNI. Installatie Deken Haring. St. Lode- wijkskerk, half acht nam. Mater Amabilisschool. Propaganda- avond. Romanuszaal, 8 uur nam. ARKO-vergadering. Officiersmess. Doelenkazerne, 8 uur nam. Vespa-club Holland. Contactavond. „De Grote Vink", 8 uur nam. Vrijdag 21 JUNI. „St. Christoffel". Ledenvergadering. De Harmonie, 8 uur nam. KA V-Herensingel. ,;Het Lavet", wasdemonstratie. Levendaal 1, 8 uur. nam. ZATERDAG 22 JUNI. Uitvoering Zangkoor, Volksdans etc. door patiënten. Éndegeest, 19.30 u. nam. DIENST DER APOTHEKEN De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Kok, Rapenburg 9, telef. 24807; apo theek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, telef. 21060; apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tele foon 26274. BIOSCOPEN Casino: „Er komt een vriend van avond", volwassenen. („Nacht en nevel", 18 jaar) Lido: „Eittere ervaring", 18 jaar; „Odyssee", 14 jaar; „Anna", volwassenen; „Verdi, koning der melo dieën", alle leeftijden. Trianon: „To be or not to be", 14 jaar. ttex: „Wereld zonder einde". 14 jaar. Luxor: „Sissi, de jo,nga keizerin", alle leeftijden. m Van een huis aan de Schelpenkade viel een ruit in scherven toen van middag boven Leiden twee luide ex plosies de stilte verscheurden. Bij het ter perse gaan vgn dit nummer was er bij de Leidse brandweer geen melding van explosie of anderszins binnengekomen. Op het moment van de ontploffingen was er vliegverkeer in de lucht. Men neemt dus aan, dat een straalvliegtuig de geluidsbarrière heeft doorbroken. De twee harde sla gen elkaar opvolgend wijzen ook in deze ï'ichting. SCHERVEN Een vrachtauto met flessen van „Riedel" verloor gistermiddag om streeks kwart over vier op de .Var kenmarkt een gedeelte van zijn lading. De wagen kwam uit de Rem- brandtstraat en wilde over de Groen- hazengracht de Varkenmarkt op draaien. Waarschijnlijk nam de chauf feur de bocht te groot, waardoor de auto tegen een trottoirband stootte. Ongeveer veertig kratten, die achter de cabine waren opgetast en niet zoals die achterop de wagen waren vastgebonden, raakten los en vielen op de keien. Twee kinderen, die ter plaatse speelden, konden zich door een tijdige waarschuwing snel in vei ligheid stellen. Met veel plezier veegde de jeugd de glasscherven weg. Geslaagd. Te Utrecht slaagden voor 't examen costumière de dames W. A. Meurs en M. C. Houtman, alhier. Burgerlijke Stand Geboren: Alida, dr van J. van den Wijngaard en J. A. Smit; Johannes, zn van J. de Zwager en A. Jagel; Simon Lodewijk, zn v. S. J. G. Duin dam en H. A. J. van der Linden; Reindert, zn van C. de Winter en M. Visscher; Jan, zn van B. Eichhorn en E. Korswagen; Petrus Johannes, zn GEM. AANKONDIGING OFFICIëLE BEKENDMAKING GEMEENTE LEIDEN. AANKOOP VAN HUIZEN. Het gemeentebestuur van Leiden vestigt er nogmaals uitdrukkelijk de aandacht van belanghebbenden op, dat het kopen van een huis in het algemeen geen recht geeft op zelf- bewoning door de koper. Krachtens de hieromtrent in deze gemeente geldende richtlijnen kan aan de koper van een huis een ver gunning tot bewoning daarvan slechts worden verleend, indien hij als woongelegenheidbehoevende is erkend in een der urgentie-groepen 1, 2 of 3 en ook overigens, gelet op de grootte van zijn gezin, daarvoor in aanmerking komt. Ter vermijding van voor belang» hebbenden onaangename gevolgen, wordt aan hen, die voornemens zijn een huis te kopen met het doel dit zelf te gaan bewonen, hetzij hiervoor zelf een bewoner aan te wijzen, dringend aangeraden zich vooraf om inlichtingen te wenden tot het Ge meentelijk Bureau voor Huisvesting, Kamer 27, Stadhuis. van J. M. Brands en J. P. van Ingen; Adrianus Pieter, zn van A. Zwaan en S. van der Plas. Overleden: M. Boer, 41 jr, echtge note van R. van Walbeek; L. van der Meer, 21 jr, man; H. van der Vlist, 55 jr, man; J. W. Dorpema, 72 jr, man; E. L. Arlman, 75 jr, echtgenote van J. de Roode; N. Langezaal, 65 jr, man; A. M. van den Bosch, 9 jr, zoon; P. S. Verplancke, 79 jr, echtgenote van B. Bekkering. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctór in de wis- en natuurkunde op proefschrift ge titeld „Some experiments with liquid 3he-4he Mixtures in narrow slits", de heer D. H. N. Wansink te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd Jot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift ge titeld „Over de omzetting van tryp- tophaan door agrobacterium tume- faciens", de heer J. M. Kaper, te Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht de heren C. R. Has- selbach te Den Haag; H. Roemer te Den Haag en K. de Boer te Meppel. Geslaagd voor het doctoraal examen Zuid-Afrikaans recht de heer F. H. Grosskopf, Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen Psychologie de heer R. G. G. van Neer te Leiden, cum laude. Geslaagd voor het doet. ex. God geleerdheid mej. G. A. R. Bijleveld te Oegstgeest. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 20 Junij 1857. Advertentie. Muziek op het Plantsoen uit te voeren door het Corps Muziekanten der Schut terij alhier. Doorloopende Toe gangskaartjes z\jn te bekomen bij den Boekhandelaar A. A. Rensink op de Breestraat d 25 ets. Bij ongunstig weder zullen op dien dag des namiddags ten 3 ure de vlaggen van de Stadhuistoren worden uitgehangen, en de Mu ziek alsdan geen voortgang hebben. ALPMEH AAM DEN RIJN Dame te Alphen ernstig gewond bij val uit raam De 61-jarige mevr. G. van Dam, wonende s-Molenaarsbuurt 2a is bij het verrichten van schoonmaak- werkzaamheden uit het raam van haar woning gevallen. Zij bekwam een ernstige schedelbasisfractuur. Dr. J. Veenendaal liet haar over brengen naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden. De toestand van mevr. Van Dam is critiek. JAARVERGADERING WONINGBOUW VERENIGING „ST. JOSEPH' De r.-k. Woningbouwvereniging „Sint Joseph" te Alphen aan der* Rijn hield woensdagavond in hotel „Toor" haar jaarvergadering. De heer C. M. Deerenberg, voor zitter wees in zijn kort begroetings woord, inzonderheid tot deken E. A. M. Paap gericht, op de principiële kant van de taak van de kath. wo ningbouwvereniging en belichtte enkele vraagstukken van de woning bouw in het algemeen en van de- won.ing.en voor het grote gezin in het bijzonder. Voorts deelde de heer Deerenberg mee, dat het gemeentebestuur aan de vereniging een opdracht heeft verstrekt om o.m. bestekklaar te maken een plan voor de bouw van een complex van 94 woningen, welke uiterlijk augustus aanstaande aanbe steed zal moeten kunnen worden. Verder heeft de gemeente een ver zoek tot de woningbouwvereniging gericht om spoedig een schetsplan in te dienen voor de bouw van on geveer 74 woningen. Beide plannen zullen zo spoedig mogelijk gerealiseerd moeten wor den in het gebied tussen de Hoofd straat en de Oranje Nassausingel, nabij het Nutsgebouw, in plan „Dam- benoy" aan de lage zijde. De woningbouwvereniging heeft beide opdrachten aanvaard en er in tussen uitvoering aan gegeven. Voor de jaarvergadering van de bond van woningbouwverenigingen, aanstaande zaterdagmiddag in „De Harmonie" te Leiden, zijn afgevaar digd de heren J. Koumans, B. H. Habers en H. van Egmond. In het jaarverslag wijdde de ad ministrateur, de heer J. Koumans waarderende woorden aan de nage dachtenis van de overleden gedele geerde van het gemeentebestuur, de heer P. Verdonk te Aarlanderveen. Uit de jaarrekening bleek, dat de vereniging momenteel reeds 74 wo ningen in exploitatie heeft aan de Witte de Withstraat. Bekend is gemaakt, dat in het college van b. en w. het besluit is gevallen om nieuwe afgebouwde wo ningen aan een extra inspectie te onderwerpen. Ook van de zijde van „Sint Joseph" zal hiertoe speciale aandacht worden besteed. Deken E. A. M. Paap onderstreep te het principieel karakter van de katholieke woningbouwvereniging en dankte allen die tot dusver in dit kader veel goed werk hebben verricht NIEUWVEEN REISJE JOHANNES-STICHTING Met een bewolkte lucht waaruit af en toe wat regen viel, maar niette min in de beste stemmmg maaKten oe bewoners de. Johannes-Stictvlng gisteren nun jaarlijks uitstapje. Met de plezierboot „Succes" van de re derij Harland uit Leiden werd de reis gemaakt. Om even over a?ht vertrok het gezelschap van de Kat- Unbrug om via Alphen aan den Rijn en Leiden naar Peemstede te varen. Toen de boot Alphen aan den Rijn passeerde, gaf de voorzitter der Jo- hannes-Stichting, de heer Bruins Slot, burgemeester der gemeente Al phen aan den Rijn, van zijn belang stelling blijk door het passeren van de boot gade te slaan. Aangekomen te Heemstede werd aldaar een speeltuin bezocht en ge noot men in het bos Groenendaal van de fraaie natuur. Omstreeks 4 uur brak het tijdstip van vertrek weer aan en begaven allen zich weer aan boord. Omstreeks kwart over 8 meer de de „Succes" weer aan nabij de Kattenbrug en het gezelschap keer de voldaan onder grote belangstelling in Nieuwveen terug. Behalve de di recteur, de heer C. Blok en echtse- note, maakte o.a. ds Snel en echt genote deze mooie tocht ook mede- Brommer contra hond. Gister avond kwam een bromfietser, afkom stig uit Rotterdam, op de Oude Nieuwveenseweg te vallen. Deze val werd veroorzaakt door een hond die onverwachts vanuit de berm voor de bromfiets de rijweg op liep. De brom fietser werd aan gelaat, handen en knieën gewond. Dr. A. M. v. Dongen heeft de wonden van het slachtoffer behandeld, waarna hy op eigen ge legenheid naar zijn woonplaats kon terugkeren. De bromfiets alsmede zijn kleding werd beschadigd. Opbrengst collecte. Door enige leden van de bond van Plattelands vrouwen, afd. Nieuwveen, werd rige week gecollecteerd ten behoeve van de Stichting „Sakor", samenwer kende kinderbeschermings organisa tie te Utrecht gevestigd. Deze col lecte heeft 57.50 opgebracht. W0UBRUGGE Blikseminslag Een hoge wilg op het erf van de landbouwer Dijks hoorn aan de Boddens Hosangweg werd woensdagmorgen tijdens een korte onweersbui boven het dorp, bijna geheel in tweeën gespleten door blikseminslag. Laatste Berichten KRAANVOGEL IN HEEMSTEEDSE HERTENKAMP GEBOREN. In de afgelopen nacht is een kraan vogel geboren in de hertenkamp van het Heemsteedse wandelbos Groenen daal. Dit is 'n bijzondere gebeurtenis, die in Nederland vrijwel niet voor komt. Het Indische kraanvogelpaar be vindt zich reeds drie jaar in Groe nendaal, doch dit is het oerste broed sel (broedtijd is 33 dagen). Enkele dagen na het eerste ei werd een twee de gelegd, dat inmiddels is aange pikt, zodat in Heemstede de geboor te van een tweede kraanvogel tege moet wordt gezien. Waardevolle ad viezen heeft men gekregen van de di recteur van Artis dr E. F. Jacobi, en dr W. Kabos uit Amsterdam. TER AAR VISWEDSTRIJD VOOR REIS OUDEN VAN DAGEN Door de hengelsportvereniging „De Brasem" zal op zaterdag 22 juni a.s. een grote lustrum hengelwedstrijd worden gehouden in het Aarkanaal omgeving Aardam. Voor de vijfde maal reeds organiseert „De Brasem" een hengelwedstrijd waarvan de ba ten komen aan de reis ouden van dagen. Voor deze lustrumwedstrijd verwacht „De Brasem" een grote deelname. Door diverse fabrikanten en grossiers zijn er mooie prijzen be schikbaar gesteld, w.o. een prachtige beker voor de hengelaar die de grootste brasem vangt. Al met al be looft het deze keer een zee. bijzon dere wedstrijd te worden. De wed strijd begint zaterdagmiddag om half vier en eindigt om vijf uur. Voor deelname kan men zich melden bij café Van Acker ,,'t Centrum" te Aar- dam en is opengesteld voor iedereen. OEGSTGEEST AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Het jaarlijks terugkerende evene ment voor de oudere generatie, de autotocht, werd dit jaar begunstigd door stralend zomerweer. Om een uur waren de 61 particu liere auto's in het Oranjepark aan wezig om de 160 deelnemers en deelneemsters een goed plaatsje te bezorgen nadat ze van huis waren afgehaald. Het comité, onder leiding van de heren Elshof en De Bruin zorgden er voor dat alles keurig verliep. Bij het vertrek waren vele belang stellenden aanwezig om allen een goede reis en prettige middag toe te wensen. Van Oegstgeest ging de tocht langs de duinstreek naar Zandvoort, waar enige tijd werd gepauzeerd en geno ten van de koele zeewind. Hierna ging het over Haarlem, Bloemendaal naar „Groenendaal" waar een maal tijd gereed stond. Burgemeester Du Boeuff en mevr. Du Boeuff waren daar ook aanwezig. De Burgemeester hield een toe spraak tot zijn oudjes en dankte te vens allen die tot het welslagen van deze middag medewerkten. Hierna ging het „huis toe". SASSENHEIM TOCHT OUDEN VAN DAGEN. De jaarlijkse tocht van ouden van dagen heeft gisteren plaats gehad. Dat er voor deze tocht steeds meer belangstelling bestaat bleek wel uit het grote aantal auto's. Niet minder dan 84 auto's en 2 toeringcars ver voerden ruim 300 ouden van dagen. Tegen half elf vertrok de stoet om na Schiphol, Amstelveen Weesp en langs en Naardermeer naar Valken- veen te gaan. In de uitspanning Oud Valkenveen werd de koffietafel ge bruikt. Vandaar ging het Via Uit hoorn Aalsmeer Bennebroek naar Hillegom, waar men in Treslong een diner kreeg aangeboden. Hier werd ook een telegram voorgelezen van de burgemeester die wegens ziekte verhinderd was de tocht mede te maken. Door een tweetal ouden van dagen n.l. de heren H. Ten Bos en G. Dannijs werd een dankwoord ge sproken waarbij de heer Ten Bos lid zijn van de Oranje vereniging er op aandrong, dat zij die nog geen dit nu toch wel moesten worden. De gehele dag was het prachtig, droog weer. De tocht werd weer meege maakt door verschillende helpsters als mede dr. v. Praag en twee ver pleegsters. Unaniem was men van mening dat het weer een zeer ge slaagde dag was. Bij de thuiskomst werd de stoet afgehaald door het tamboers en pijperkorps „Adest Musica".

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2