De Anjumse moord voor de rechtbank te Leeuwarden Hoogtijdag voor de zieken van Noordwijkerhout Kantoorbediende fingeerde f. 35.000 brandschade Kerkeveiling voor SL Agatha te Lisse brengt bijna 15 mille op DONDERDAG^OJUNM957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 MACABER DRAMA.... Zijn de daders niet toerekenbaar? Onder grote belangstelling uit An- jum is de rechtbank te Leeuwarden gisteren begonnen met de behandeling van de zaak tegen vier Inwoners van die plaats, die ervan beschuldigd wor den betrokken te zijn bij de moord, op de avond van 22 september 1956, gepleegd op de 47-jarige ongehuwde slikwerker Steegstra uit Anjum. De vier verdachten zijn een 43-jarige landarbeider, zijn 37-jarige echtge note, hun 20-jarige zoon Johannes en een 25-jarige timmerman. Johannes en de timmerman worden ervan verdacht, op de genoemde avond op een stuk bouwland aan de Oude Dijk te Anjum het slachtoffer met de vuisten en met een schop zo danig te hébben mishandeld, dat de man met tal van schedelbreuken en hersenkneuzingen ineenzeeg. Vervol gens zouden zij hem met het hoofd onder water hebben gehouden tot de dood intrad. Aan.deze twee verdachten heeft de officier van justitie, mr. M. H. Ge- linck, opzettelijke moord ten laste gelegd, gepleegd tezamen en in ver eniging. Subsidiair is hun ten laste gelegd doodslag en opzettelijke zware mishandeling na kalm overleg en be raad en meer subsidiair het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel. Het begon met diefstal De voorgeschiedenis van dit af schuwelijke drama begon in 1955. Steegstra miste toen, tijdens een drinkgelag ten huize van de land arbeider, waar hij een geregelde be zoeker was, een biljet van honderd gulden. Hij beschuldigde zijn gast heer van diefstal en de man werd door de politierechter tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld. Toen de zaak in hoger beroep behan deld werd, verklaarde de vrouw ech ter, dat niet haar man, maar zij de diefstal had gepleegd. De man werd daarop vrijgesproken, dc vrouw ver oordeeld. Deze veroordeling heeft in het gezin kwaad bloed gezet en het slachtoffer wist dat. Na het plegen van hun daad heb ben de daders op een eenzaam stuk land een diepe kuil gegraven, waarin zij het lichaam van de gedode neer legden. Blijkbaar rekenden zij erop dat het verdwijnen van het slacht offer, die op een afgelegen boerde rijtje woonde en door zijn werkzaam, heden bij de dienst aanvullende wer ken alleen in de weekeinden thuis kwam, niet zou worden opgemerkt. Dat de misdaad toch al spoedig werd opgemerkt, is dan ook bloot toeval geweest. Tractor zakte weg. Steegstra had na een bioscoopbe zoek aan een jeugdige loonwerker verteld, dat er op hem werd geloerd. Toen die loonwerker de maandag na de dag waarop de moord werd gepleegd, met zijn tractor in rulle grond wegzakte en hij tevens bloed sporen zag, kwam hem dit gesprek in herinnering. Met zijn broer stelde hij later op een avond een onderzoek in. ZIJ vonden het lichaam van Steeg stra. De politie heeft daarna de op gravingswerkzaamheden verricht. De patholoog-anatoom dr. J. Zel- denrust uit Den Haag heeft deskun dige hulp verleend bij de opgraving van het lijk, dat 70 centimeter onder de grond lag. De vreselijke verwon dingen waren van dien aard, dat ook zonder verdrinking de man zou zijn overleden. De geneesheer directeur van de psychiatrische inrichting te Frane- ker, P. J. A. van der Burg, was tot de conclusie gekomen, dat beide ver dachten niet toerekeningsvatbaar voor hun daad moeten worden geacht, waarom hij tot terbeschikkingstelling van de regering adviseerde. De president meende, dat men op die wijze langs de werkelijkheid heen zou schieten. De jongens maken z.i. helemaal niet de indruk ontoereke ningsvatbaar te moeten worden ver klaard. Ook de mensen uit de om geving van de verdachten zullen dat gevoelen niet hebben, aldus de pre sident. Debiele stoornis? Wat de sfeer van het misdrijf be treft meende dr. Van der Burg, dat dit in de woning van de vader is voorbereid. Op een vraag van de pre sident aan de deskundige, of de zie kelijke stoornis van de jongens niet te stuiten is geweest, gaf dr. Van der Burg een pertinente ontkenning en eveneens op de vraag of verdach ten zich zelf in die toestand hebben gebracht. Hij achtte iedere bestraffing van deze verdachten uit den boze. omdat ieder spoor van verantwoordelijkheid afwezig ls. Nadat deze getuige nog op een vraag van de verdediger, jhr. Stoop, had geantwoord, zich geen bescher mer van verdachten te gevoelen, maar dat hij naar waarheid en in- nerlijke overtuiging zijn rapport had opgesteld, werd de zitting tot half vier geschorst, waarna de officier van justitie zijn requisitoir hield. De officier van justitie, mr. M. H. Gelinck, heeft gistermiddag, aan het einde van zijn requisitoir dat onge veer een uur duurde, tegen de beide verdachten terbeschikkingstelling van de regering gevorderd, voorts tegen Johannes zeven jaar gevangenisstraf met aftrek en tenslotte tegen de tim merman vijf jaar gevangenisstraf, •veneens met aftrek. Achtergronden De officier van justitie legde de achtergronden van dit drama bloot, dat z.i. niet alléén tot een hoogte punt is gekomen door de diefstal van een bankbiljet. De verslagene heeft, aldus spreker, blijkbaar dingen ge weten uit het leven van zijn „vriend", die niet al te best bekend stond. Men vond het in de familiekringen van de vriend daarom blijkbaar maar be ter, dat Steegstra voor altijd de mond werd gesnoerd. Ook de vrouw staat niet al te best bekend. Zij heeft een tong als een scheermes, staat zedelyk niet erg hoog en is het kwade gesternte van haar zoon geweest. De familie was in Amerika geweest, maar keerde na een half jaar terug. Wat daar is voor gevallen is niet bekend. De beide jeugdige verdachten zijn beiden half debiele jongens, maar staan overigens goed aangeschreven. Als het slachtoffer, dat een niet te beste reputatie had, gevolg had ge geven aan de waarschuwingen, zich niet verder met de familie in te laten, er was van de zijde van derden die zaterdagmiddag een oude kwestie weer opgerakeld wellicht ware het hele drama niet geschied. Wat de strafmaat betreft, zeide spr., dat hij het niet eens was met dr. Van der Burg, die tot niet aanspra kelijkheid voor de daad kwam. De zaak tegen de ouders van Johannes, die beschuldigd zijn van uitlokking van dit misdrijf, zou vandaag worden behandeld. Brandstichting te Haren berecht „Exploitatiemaatschappij" De geruchtmakende zaak van de brandstichting in Hotel Van der Woude te Haren bij Groningen vond gisteren een hoogtepunt In een recht, zitting van de Groninger rechtbank. Terecht stonden een 21-jarige in woner van Haren, directeur van de Stichting Nederlandse Bouw- en Ex ploitatiemaatschappij, die in Haren flats wilde bouwen en een 36-jarige „machinist ter koopvaardij" een der leiders van de nationale Oppositie Unie, die reeds kwalijke bekendheid kreeg door zijn daden tijdens de oor log en daarna als kapitein van het gepantserde jacht „Evipan", waarmee de ex-kapitein Westerling naar Indo nesië zou varen. Het tweetal zat zonder geld en was van mening, dat, wanneer Hotel Van der Woude snel zou verdwijnen, de flats ter plaatse sneller konden wor den gebouwd. Het vuur werd als de enige afdoende mogelijkheid gezien. De „zeeman" wees alle schuld of me. deplichtigheid af, maar de jonge di recteur speelde al gauw open kaart. De stichting had op de avond van 15 november 1956 een vergadering gehouden, in het genoemde hotel. Er waren kranten op de vloer gelegd en door wat gepruts aan drieweg stekkers, was na het vertrek van de vergaderden de straalkachel blijven branden. De kachel stond dicht tegen een ta felkleed en de kranten deden de rest: een groot gedeelte van het hotel verkeerde in as. Hij zou het plan vol voerd hebben onder de druk van de Evipan-kapitein. De officier wilde rekening houden met de royale bekentenis van ver dachte en de wijze, waarop hij heeft meegeholpen aan het tot klaarheid brengen van het geval. Hij eiste een gevangenisstraf van een jaar met af trek. De verdediger bepleitte een lichte, gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Arrogant en vol bravoer stond de tweede verdachte, de „zeeman" voor de rechter. Hij bleef ontkennen en verklaarde, dat het hele verhaal van de eerste verzonnen was. „Ik verdien 1000 gulden in de maand, dus waarom zou ik brand stichten?" vroeg hij aan de president. Onder ede gesteld, bleef de directeur echter volhouden, dat de „machinist" hem tot medeplichtigheid aan de brandstichting had aangezet. De offi cier van Justitie eiste tegen de hard nekkige drie jaar gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Autorijles geen onderwijs Uitspraak van de Goudse kantonrechter De kantonrechter te Gouda meent, dat autorijles geen onderwijs Is In de zin van de wet. Tot deze uitspraak is hij gisteren gekomen in het proef proces tegen de directeur van een auto- en motorschool uit Amsterdam, dat veertien dagen geleden voor dit kantongerecht diende op verzoek van de minister van verkeer en water staat. De rechter was yan mening, dat het hier geen onderwijs in de zin van de grondwet betreft. Hier mede werd dus de vraag of de vrij- heid van onderwijs, gewaarborgd in dc grondwet, zich verzet tegen een bepaling van de Goudse politiever ordening, die het verbiedt zonder ver gunning van b. en w. het geven van auto- en motorrijlessen uit te oefe nen, ontkennend beantwoord. De kantonrechter was van oordeel, dat het de grondwetgever in 1948 niet voor ogen heeft gestaan, het onderricht in het besturen van mo torrijtuigen onder de bepaling te la ten valleji waaronder de vrijheid van onderwijs werd gewaarborgd. Mocht dit onderwijs toenmaals hebben be slaan, dan kan volgens de kanton rechter redelijkerwijs worden aange nomen, dat de wetgever dit onder richt niet onder deze bepaling zou hebben opgenomen. Volgens de toenmalige grondwette lijke bepaling ging het toen uitslui tend om onderwijs, waarbij, gezien de invloed, die daarvan uitging op de vorming van de leerling, een levens- en/of wereldbeschouwing van doorslaggevende betekenis verbonden was. Hierbij zat ook voor, de be doeling om deze levensbeschouwin gen in het onderwijs gelijkgerechtigd te doen zijn. Neutraal Hiervan uitgaande, zou daaronder in 1948 niet zijn gevallen het autorij- onderricht, aangezien daarbij van enige levensbeschouwelijkfteid (waar om het de wetgever van 1948 nu juist te doen was) geen sprake is, daar dit onderricht geheel zou hebben gelegen in de neutrale sfeer. Naar de mening van de kanton rechter zou niettemin aan de hand van de letterlijke tekst van het artikel der grondwet een andere ruimere op vatting van het begrip „Onderwijs" denkbaar zijn, doch naar zijn oor deel zou voor een dergelijke opvat ting eerst dan plaats bestaan, indien in de omstandigheden en denkbeel den sinds 1948 zich zodanige wijzi gingen zouden hebben voorgedaan, dat een andere interpretatie van de grondwettelijke bepaling op grond van een wezenlijk eertijds niet te voorzien belang, dwingend zou zijn geboden, hetgeen echter niet is gebleken het geval te zijn. De rechter kwam tot de conclusie, dat. nu het artikel van de Goudse politieverordening niet in een onder werp, waarin door de Rijkswetgever reeds is voorzien en dat deze bepa ling overigens blijft binnen de gren zen van de gemeentewet en aan deze verordening verbindende kracht niet kan worden ontzegd. Hij veroordeelde verdachte conform de eis tot een boete van BELASTINGFRAUDE. De Haarlemse rechtbank heeft gis teren de 45-jarige koopman C. M. uit. Haarlem, die zich veertien dagen ge leden te verantwoorden heeft gehad wegens het doen van onjuiste aangif te voor de belastingen, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest benevens een boete van f 10.000, subsidiair drie maanden hechtenis. De officier van justitie had een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek van voorarrest en een geldboete van twintigduizend gulden, subsidiair zes maanden, geëist. De zaak hield verband met de fraudes bij het assurantiebedrijf „Hofgeest" te Velsen, waarvan de directeur, een bewoner uit Beverwijk, zich in voorlopige hechtenis bevindt. De Haarlemmer had aan de Bever- wijker geld geleend en volgens het onderzoek van de fiscale recherche zou hij de rente in de jaren 1953, 1954 en 1955 niet aan de belastingen hebben opgegeven. Daardoor zou hij 39.500 te weinig aan inkomsten hebben betaald. Een jaar geëist „Een heel lelijke manier" noemde de president van de Amsterdamse rechtbank de oplichting, waarvoor de 28-jarige kantoorbediende D. V. uit Amsterdam zich te verantwoorden had. De officier van justitie sprak zelfs van een hele reeks knoeierijen, waaraan de verdachte zich had schul dig gemaakt en waarmee deze zich een totaal bedrag van circa 35.000 gulden had toegeëigend. Slechts één geval van de reeks was de man ten laste gelegd en daarvoor hoorde hij een gevangenisstraf van een jaar met aftrek der vier maanden preventieve hechtenis tegen zich eisen. De kantoorbediende was in dienst bij een kleine Amsterdamse firma die als vertegenwoordiger optrad van de Bataafse Brandwaarborg Maatschap pij te Den Haag. Aan deze assurantie maatschappij schreef V. brieven met mededelingen over door hem gefin geerde brandschade, die ten laste van de maatschappij kwam en met het verzoek het schadebedrag, over te schrijven op zijn-eigen girorekening. De Amsterdamse firmant tekende in goed vertrouwen de brieven benevens de giro-overschrijvingen, die de kan toorbediende daarna van zijn eigen gironummer voorzag. De Haagse maatschappij betaalde prompt de be dragen uit en de kantoorbediende maakte van de op deze wijze verkre gen gelden goede sier: hij reed in een auto, kocht een duur foto- en filmap paraat en maakte kostbare reisjes met zijn echtgenote. De president sprak tegenover de als getuige gehoorde firmant zijn ver bazing uit over het ontbreken van een voldoende controle op dergelijke voor deze firma vrij grote scha- deuitkeringen, die echter volkomen gefingeerd waren. „Een slappe figuur met moeilijke jeugdjaren, die alles in het werk stel de om zich temidden van zijn meer begaafde vrienden en broers te hand haven", zo voerde de raadsman mr M. J. Houwink aan. Hij vroeg uiterste clementie op grond van persoonlijke omstandigheden van verdachte. Uit spraak 26 juni. Ontroerende plechtigheid in de St. Bavo 47 Zieken uit alle drie de parochies van Noordwijkerhout hebben giste ren een zeer bijzondere dag beleefd, die niet alleen maar een prettige af wisseling betekende in hun bestaan als aan bed of ruststoel gekluisterd patiënt of Invalide, doch hun ook een geestelijke injectie heeft gegeven om hun lijden met meer geduld en hoop op beterschap te dragen. Dank zij de goede zorgen van het Ziekendagcomi té en de velen, die dit comité mede werking verleenden, was de grote toneelzaal van de St. Bavostichting omgetoverd In een grote kapel met het toneel als priesterkoor. Met in hoofdzaak witte dahlia'c was dit ge ïmproviseerde priesterkoor schitte rend versierd. Met spontaan beschik baar gestelde auto's werden de zie ken van huis gehaald en bij de in gang van de zaal werden zij opge wacht door de wijkverpleegsters, zus ter. De Potter en de eerw. zuster Cy- prlana met hun assistenten om on middellijk in de gereedstaande bed den te worden gelegd of op een lig stoel of werden zij naar een gewone armstoel gebracht precies volgens ieders behoefte en wens. Om half tien droeg pastoor C. C. Standenmeyer met assistentie van pater Van Straelen O.S.B. en kape laan Harding een plechtige Hoogmis op. Een koor, samengesteld uit zan gers van de St. Bavostichting, -van de St. Jozef- en van de Sta Victor-paro- chie zong de wisselende gezangen van de dag en de vaste gezangen uit de „missa „Te Deum Laudamus" van Perosi onder leiding van de eerw. broeder Othmarus met de heer C. Hooybergs als organist. Tijdens de H. Mis kwam de celebrant in de zaal om aan de zieken de H. Communie uit te reiken. Na de H. Mis zorgden vele vaardi ge handen, dat alle zieken een voor hen geschikt ontbijt kregen en ont vingen zij de verzorging, welke no dig was. Om twaalf uur werden de zieken gezegend door alle aanwezige geestelijken. Dit waren pastoor Groen uit de Zilk, kapelaan Tweehuiseri van Sancta Maria, rector v. d. Gent van de St. Bavostichting, kapelaan Net ten uit de Zilk, pater Van Straelen O.S.B., kapelaan Harding van de St. Jozefparochie en kapelaan Lemmers oud-aalmoezenier van het ziekendag comité en thans kapelaan te Leiden. Om 2 uur verscheen het kinderkoor van de Echo der Duinen uit de Zilk in de zaal en onder leiding van de heer v. d. Steen vergastte dit prima zingende koor de zieken op een ge varieerd programma van geestelijke en profane liederen. Om 3 uur ving het plechtig Lof ,èian. Agens was pastoor Groen, geas sisteerd door de kapelaans Lemmers en Harding. Tijdens dit Lof sprak rector Roo- zen uit Aerdenhout, de aalmoezenier van het ziekenapostolaat, de zieken toe. Zijn prachtige predikatie maakte diepe indruk op de zieken en natuur lijk op de eerste plaats door het me de-opdragen van het H. Misoffer en het communiceren, door de speciale zegen, over hen uitgesproken door zovele priesters en vooral tenslotte door de zegening met het Allerheilig ste, maar stellig ook door de woor den van rector Roozen zullen de zie ken na deze dag hun lijden met meer geduld maar vooral ook met meer be grip van het „waarom" kunnen dra gen. Na het Lof ontvingen alle zieken nog een verversing en toen reden de auto's weer voor. Evenals vorige ja ren boden de autobezitters de zieken, die daar niet tè ziek voor waren, een autoritje aan, voordat zij weer thuis werden gebracht. _ji hiermede was dan voor de Noord'wijkerhoutse zieken deze bij zondere en zozeer geslaagde dag-weer ten einde, een dag welke in deze vorm nimmer mogelijk zou zijn als het organiserende comité niet de medewerking had gehad op de eerste plaats van directie en personeel van de St. Bavostichting, van de plaatse lijke geestelijkheid, van de zusters van Sancta Maria, van de autobezit ters, van grote en kleine zangers en tenslotte van diverse zakenmensen, die zorgden, dat het de zieken de ge hele dag niet alleen aan niets ont brak, doch dat hun zelfs nog wat extra's gegeven kon worden, ondanks de beperkte geldmiddelen van het comité. Raadsvergadering. De raad der gemeente komt maandagavond om 7 uur in vergadering bijeen. Op de agenda prijkt onder meer een voor stel van burgemeester en wethouders tot aankoop van stroken grond' nabij de Kerkstraat van de N.V. Zanderij Guldemond te Lisse en H. J. Parle- vliet, alhier, benodigd voor de ver nieuwing van de Guldemondsbrug in de Kerkstraat. Tevens zal de raad gevraagd worden om te beschikken op een verzoek van de „Voorzienig heid" om medewerking voor de in richting vain een derde lokaal voor het bewaarschoolonder wijs. Ook het aangaan van een tweetal vaste geld leningen met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten en de Rijks postspaarbank tot een totaal bedrag van ruim 300.000 zal de raad wor den voorgesteld. St. Jeanne d'Arc lost belofte in. Toen de r.-k. Harmonie St. Jeanne d'Arc indertijd jubileerde en dank zij de medewerking van de burgerij in uniform kon verschijnen, is aan de buiten de kom van het dorp wonende mensen beloofd, dat ook bij hen het korps met drumband en majorettes in vol ornaat zou verschijnen. Aan staande zaterdagavond zal nu deze belofte worden ingelost. Na een kort concert bjj Piet Gijzenbrug marcheert het korps naar de Vlashoven, waar wederom enige marsen gespeeld zul len worden. Vandaar marcheert het via de Kerkstraat naar de Dorpsring weg. „De Duinkllevers". Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf St. Quentin, afstand 233 km. In contours 106 duiven. Uitslag: P. Duivenvoor den Pzn 1, 13; Paviljoen St. Jan 2, 9, 11, 24, 27; P. Heshof 3, 18, 20; W. de Kan 4, 16, 33; Paviljoen St. Pieter 5, 12, 25. 29, 36; P. Duivenvoorden Azn 6, 7; H. Óijestijn 8; gebrs Passchier 10, 22, 30, 34. Avondvierdaagse, De voorin schrijving voor de Avondvierdaagse, die vanuit Noordwijkerhout op 26 tot en met 29 juni a.s. zal worden gehou den, heeft reeds vele deelnemers op geleverd. De organiserende vereniging ver zoekt echter degenen, die aan dit wandelsportfestijn wensen deel te ne men en zich nog niet opgaven, dit spoedig te doen om een vlotte afwer king van de administratie te bevor deren. Dit is mogelijk bij de adressen Bea- trixstraat 1, Koninginneweg 43 en Havendwarsstraat 21 onder gelijk tijdige storting der startgelden ten bedrage van 1.voor kinderen t/m 13 jaar en f 1.50 voor ouderen. N00RDWIJK DRAMATISCH GEVAL VAN „UITZETTING" Zeer veel aandacht en ook mede lijden trok gistermiddag het geval van een „uitzetting" aan de Huis ter Duinstraat te Noordwijk. De heer W. Wulfinghoff, had een schriftelijke af spraak met de eigenares van een zomerhuisje, dat hij in dat huisje onderdak genoot met uitzondering van de maanden juni, juli en augus tus, waarin de woning aan vakantie gangers zou worden verhuurd. Op de datum, waarop de woning die eigenlijk als permanente wo ning ongeschikt is dienst zou gaan doen als zomerhuisje, weigerde de heer Wulfinghoff zijn onderdak te verlaten. Hij zeide evenveel te wil len betalen als de vakantiegasten, doch dit werd door de eigenares, de bejaarde mej. v. d- Zwan, niet aan vaard. Op grond van het feit, dat het gezin enige maanden geleden werd uitgebreid, weigert zij, de fa milie in de maand september de wo ning weer ter beschikking te stellen. Dit was voor de betrokkenen, reden een kort geding uit te lokken voor de kantonrechter. Bij dit proces werd het gezin echter in het ongelijk ge steld en veroordeeld tot onmiddel lijke ontruiming van het huisje, zo dat het gezin man, vrouw en een baby van 9 maanden op straat staat. Van de zijde van de gemeente is voorlopig geen hulp te verwachten. Begrijpend, welke moeilijkheden uit soortgelijke contracten kunnen vi ort- vloeien, staat de gemeente op het standpunt, dat ze buiten deze af spraken staat en ze zeker niet zal bevorderen. De familie Wulfinghoff heeft de afgelopen nacht bij kennissen gesla pen, maar het spreekt vanzelf, dat dit geen blijvende oplossing is. Van de zijde van de gemeente werd ons me degedeeld, dat er zich de afgelopen De vele belangstellenden, die woensdagavond in Holland's Bloem bollenhuis, de kerkeveiling ten bate van de St. Agatha-parochie hebben bijgewoond, hebben wel getoond dat ze de woorden van de heer Barn- hoorn ter harte genomen hebben. Deze had immers in zijn kort ope ningswoord verklaard, dat de pa rochianen van de oudste Lissese pa rochie, een eer op te houden hadden. Spreker richtte een woord van dank aan de directie van Holland's Bloem bollenhuis, die altijd weer bereid is haar medewerking aan deze kerke veiling te verlenen. Zich tot pastoor dagen ongeveer dertig uitzettingsge- te wonen. vallen uit zomerhuisjes hadden voor gedaan, waarvoor voor het grootste deel een oplossing was gevonden, zij het dan, dat sommigen tevreden moesten zijn met een krotwoning Gemeenteraad. De raad zal op dinsdag 25 juni a.s. 's avonds te 8 uur in openbare zitting bijeenkomen ter behandeling van de navolgende agen da: verhuur woning Pickéstraat 55; benoeming voorzitter huurcommissie; garantie voor tekort op internationa le tenniswedstrijden; benoeming van een onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare lagere school; aan koop grond van de Noordzij derpolder; aankoop en ruilinj van grond voor de realisering van zóne V van het we- deropbouwplan (Pickéweg-Kon. Astr. Blv.)krediet voor verlegging riolen, kabels en buizen i.v.m. ontwikkeling badcentrum; krediet voor reconstruc tie Langevelderweg en Duinweg (tot ingang pompstation); verhoogd kre diet voor verbetering Schiestraat en Lageweg; krediet voor afscheiding duinreep aan de koningin Astrid Bou levard; regeling voor het hebben van een persgasbuis in particuliere gronden; beschikbaarstelling van grond voor uitbreiding van de Chris tus Koningschool. Reisje Coöp. Verbruiksvcr. D.S.S. Het jaarlijkse uitstapje voor de leden van de Coöp. Verbruiksvereni- ging D.S.S., stond ook dit jaar weer in het teken der belangstelling, want er waren 4 touringcars nodig om de 160 deelnemers, overwegend natuur lijk dames, te kunnen vervoeren. De tocht werd ingezet met een reisje langs de Riin via Woerden, Harme ien, Utrecht en was de eerste aanleg in het bekende „Westerbouwing", al waar na een verfrissing op de boot werd gestapt voor een reisje op de Rijn naar Arnhem. Van Arnhem werd gereden dwars door de Veluwe naar de Leusderheide, waar in een speeltuin enkele uren op aangename wijze werd vertoefd. Vergezeld van een fikse onweersbui, hetwelk ech ter het genoegen van deze tocht niet kon bederven trok men vervolgens via HilversumAalsmeer naar hotel „De Brasem" te Oude Wetering, waar het gezelschap extra werd ont haald. Intussen wr i de conferencier Henk Steenvoorden vergezeld van een tweetal broer? gearriveerd die de Noordwijkers op gezellige wijze wisten bezig te houden met zang, voordracht en een praatje. Te elf uur werd de reis naar huis aanvaard om te half twaalf behouden in Noord- wijk aan te komen. WARMOND „KABO" BESTAAT 10 JAAR Op 23 juni a.s. is het 10 jaar gele den, dat de afd. Warmond van de Kabo werd opgericht. Om uiting te geven aan onze dankbaaiheid zal op zondag 23 juni te 9 uur een H. Mis worden opgedragen. Op de ledenvergadering van maan dag 17 juni is besloten om deze ge beurtenis te vieren op de jaarlijkse feestvergadering. Om van deze feestvergadering een 2e lustrumfeest te maken werd door de leden voorgesteld een vrijwillige bijdrage aan de afd. te doen. Dit voorstel is door het bestuur gaarne aanvaard. De leden worden opge wekt de H. Mis van dankbaarheid bij Schneiders richtend, sprak hij de wens uit, dat deze eerste kerkeveiling die hij tijdens zijn pastoraat in de bollenstreek mee maakte, geheel tot zijn genoegen zou zijn. Elk jaar weer, probeert het comité van voorbereiding de veiling leven dig en attractief te maken. Dit jaar kregen de kopers bij hun artikelen loten aangeboden, waarmee een schat van prijzen te winnen viel. De hoofd prijs bestond uit een P'hilipsradio met pick-up. De catalogus bevatte bui ten de inlas-artikelen ruim 500 nummers, waaronder de meest uit eenlopende goederen. Onvermoeid waren de veiling meesters onder leiding van de heren Jan Plug en Harry Zwetsloot. Het kwik in de geïmproviseerde thermo meter bleef gestadig stijgen. Om 11 uur was men de 10.000 reeds gepas seerd. En toen om bijna twee uur, de balans opgemaakt werd, bleek dat de veiling 14.500 had opgebracht. Aetherklanken VRIJDAG. TELEVISIEPROGAMMA'S. NTS: 21.00—21.45 Amsterdam Diamantstad, film. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Negro-spirituals. 10.00 Orgelspel. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 De jeugd vliegt uit, hoorsp. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Amus. muz. 12.53 Gram. of act. 13.15 Amus.muz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Meisjeskoor. 14.45 Metropole-ork. 15.15 Voordr. 15.35 Piano, viool en hoorn. 16.00 Tuinb.praatje. 16.15 Gram. 16.30 Viool en piano. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Stemmen van overzee. 18.15 Gram. 18.35 Voor de jeugd. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Rege- ringsuitz.Middenstandsvoorlichting. I. Welke eisen stelt de consument aan het winkelapparaat, door dr A. W. Luyckx. 19.20 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. Het emigratie- praatje van H. A. van Luyk. 19.30 Sopr. en piano. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.30 De jeugd vliegt uit, hoorsp. 21.05 Holland Festival Jeanne d'Arc au bücher, oratorium. 22.35 Gram. 22,45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 10.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinde ren, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Gram. 11.10 Kamermuz. 11.35 Lichte muz. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Prome- nade-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.35 Voordr. 14.55 Dub- belkwart. 15.10 Gevar. progr. VARA: 16.00 Harp en fluit. 16.30 Gram. 16.40 Voor de jeugd. 17.05 Instr. kwart. 17.25 Vacantietips. 18.00 Instr. kwart. Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 De punt jes op de i caus. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Instr. kwint. VPRO: 19.30 Wat geloven Vrijzinnig Protestanten?, caus. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Viool en piano. 20.35 De Ronde van België, caus. 20.45 Le ven uit een beginsel, caus. VARA: 21.00 Dansmuz. 21.40 Waar blijft de tijd. 22.00 Buitenl. weekoverz. 22.15 Strijkork. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. 22.50 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 10