De Snorrende Snor Irissenkwekers kwamen in jaarvergadering bijeen Hoogleraarsbenoemingen te Eindhoven Gemeenteraadsvergadering Koudekerk van k Raadsvergadering van Hazerswoude DINSDAG 18 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De Nederlandse irissenkwekers, enkele jaren geleden bedreigd door het steeds voortwoekerende aaltjesziek, werden gedwongen maatregelen te nemen die men niet prettig vond: alle lrissenbollen moesten de kookketel in. Het was een radicaal middel, maar men boekte succes. En nu is het dan al zo ver, zo werd maandag op de vergadering van „De Iris" door de voorzitter, de heer A. H. Bergman, meegedeeld, dat men dit jaar de bollen van de irissen niet zal behoeven te koken. De heer Bergman voegde er echter in één adem aan toe, dat men dit jaartje overslaan moet zien als een soort experiment, waaruit men meteen de wetenschap hoopt te kun nen putten om de koers die men de volgende jaren zal moeten sturen te bepalen. Het staat dan ook reeds nu vast, dat men in 1958 alle irissen zal moeten koken. De kwekers van Engelse irissen mogen echter nog niet juichen: deze Irissen moeten ook dit jaar gekookt worden. P. A. de Groot, Breezand, die van G. Aten door N. P. A. van Eeden, Noordwijkerhout en die van A. Nijs- sen door A. Kooiman, Andijk. Aan het einde der vergadering in formeerde de heer Schaper-Rood of de vereniging eens broelproeven wil de nemen met gele irissen. Er zijn daar heel wat variëteiten van en het vak Is er mee gediend als men weet welke geschikt is voor de warme kas, welke voor koud glas, welke alleen voor het vrije veld, enz. De heer Twisk was die mening ook toegedaan, maar de heer C. Broeze meende, dat dit een onbegonnen werk was. De heer Bergman wees er op, dat kwali ficatie van soorten ongemerkt over gaat in diskwalificatie van een deel der variëteiten. Het bestuur zal deze zaak echter eens overwegen. Kookplicht (behalve voor Engelse irissen) 1 jaar opgeheven In zijn openingswoord zei de heer Bergman, dat „De Iris" het afgelopen jaar belangrijke besluiten heeft moe ten nemen. Veel aandacht is besteed aan de" propaganda. De afgelopen v/inter waren er nogal klachten ge weest over het niet bloeien van iris Wedgwood bij de broeiers. Het natte, koude weer van de afgelopen zomer heeft daarin een grote rol gespeeld. Dank zij de inlichtingen die men op het Laboratorium verzamelde bleef men niet in het duister tasten wat de reden en de remedie betrof. Spr. kwam ook nu, met wat hij zelf noem de „zijn jaarlijkse waarschuwing" om de bollen zeer voorzichtig te behan delen. Elk kneusje geeft schade aan de bol. Na het verslag van de secretaris, de heer Van der Laan en na het finan ciële verslag over 1956 te hebben bekeken (zorgen waren er niet; er was bijna 700 over en de reserve is nu aangegroeid tot bijna 25.000) volgde het verslag van de directeur van de keuringsdienst, de heer F. Limburg, waaruit men kon beluiste ren, dat de keuringsdienst het ook 'n afgelopen jaar niet cadeau heeft ge kregen. Hoe snel men het aaltjesziek on der de knie heeft kunnen krijgen, blijkt o.m. uit het feit, dat dit jaar geen afkeuringen hebben plaats ge had van partijen die voor export be stemd waren. Ook wat het virusziek aangaat blijft de toestand bijzonder gunstig. Over de zuiverheid der partijen was de heer Limburg min der goed te spreken. De belangstel ling voor de selectiekeuring neemt toe. Om de deelname aan de selectie keuring te animeren, zal d< prijs van ƒ5 per monster worden verlaagd tot 3. Zoals reeds in de aanvang ge zegd: men zal de bollen van de iris sen dit jaar niet behoeven te koken. De enige uitzondering zijn de Engel se irissen, die wel de kookketel in moeten. Het voorstel om van goedgekeur de partijen geen keuringsrapport meer te laten opmaken, ging er zon der slag of stoot door. Dit bespaart de keuringsdienst veel werk en de afgekeurde partijen worden nu schriftelijk vastgelegd, zodat toch uitsluitend goedgekeurde in de han del komen. Verder zal ook het keu ringsreglement wat gewijzigd moe ten worden om de keuringsdienst het recht te geven te keuren op soort echtheid, e.d. Bij de bestuursverkie zing kwam in de plaats van de heer J. Timmer de heer G. Timmer uit Anna Paulowna, de plaats van de heer A. Moolenaar wordt bezet door Bij koninklijk besluit zyn benoemd tot gewoon hoogleraar aan de tech nisch hogeschool te Eindhoven: met ingang van 15 juni 1957 in de afdeling der scheikundige technolo gie, om onderwijs te geven in de an organische scheikunde en haar toe passingen, ir. J. G. Hoogland, onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft; met ingang van 1 september 1957 in de afdeling der scheikundige technologie, om onderwijs te geven in de organische scheikunde, dr C. Koningsberger, onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als lector aan de rijksuniversiteit te Leiden; met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, in de afde ling der werktuigbouwkunde, om on derwijs te geven in de werktuigbouw, kunde, dr ir W. L. H. Schmid, onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als gewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft. DE VERKOOP VAN DOOR BLINDEN EN MINDER VALIDEN VERVAARDIGDE ARTIKELEN. In toenemende mate worden de laatste tijd aan het publiek goederen te koop aangeboden, welke afkom stig zouden zijn van of vervaardigd door blinden of minder validen, zo deelt het centraal archief en inlich tingenbureau inzake maatschappelijk hulpbetoon mede. Uit veelvuldig ingesteld onderzoek in volgens het archief gebleken, dat een groot deel van de aangeboden goederen of in 't geheel niet of slechts ten dele door blinden of minder va liden zijn vervaardigd. Het centraal achief te Amsterdam, hetwelk vrijwel uitsluitend inlichtin gen verstrekt aan de bij deze organi satie aangesloten overheidsorganen, "bericht ons dat het publiek zich voor informaties kan wenden tot de so ciale raden, welke gevestigd zijn te Alkmaar, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Delft, Deventer, 's-Graven- hage, Groningen, Haarlem, Heerlen, Hilversum, Leiden, Maastricht, Nij megen, Roermond, Rotterdam, Utrecht, Venlo en Vlaardingen of tot de gemeentelijke diensten voor so ciale zaken elders. NEDERLAND KOMT GOED VOOR DE DAG OP WERELD. TENTOONSTELLING. In de Nederlandse afdeling op de wereldtentoonstelling te Brussel in 1958 zal de bezoeker in een hal met een totale oppervlakte van 2.000 vier kante meter, o.a. een indruk worden gegeven van de betekenis van de Nederlandse scheepvaart in al haar geledingen. De Spoorwegen zullen evenmin ontbreken en in een eigen inzending de nadruk leggen op hun betekenis voor het vrachtvervoer van en naar de havens. Ook de K.L. M., 's wereld oudste luchtvaartmaat schappij, zal vertegenwoordigd zijn, o.m. met een deel van een kajuit, alsmede met een schroefturbinerno- tor van een „Lockheed-Electra" vlieg tuig, waarvan de K.L.M. irl 1959 twaalf in gebruik zal nemen. Te Brussel zal met behulp van modellen worden getoond, dat de Ne. derlandse scheepsbouwer in staat is, „maatwerk" te leveren, van kust vaarders, tankschepen en plezier jachten, tot luxueuse oceaanreuzen. Ook op de Nederlandse afdeling in Brussel zullen scheepsmodellen te zien zijn. Een bewegende scheeps schroef zal het Nederlands vakman schap op dit gebied demonstreren. Het water van het grote bassin, dat zich op het Nederlandse terrein be vindt, zal door middel van een golf- slag-apparatuur kunstmatig in bewe ging worden gebracht. De golven, die een hoogte van ongeveer 30 centime ter zullen bereiken, zullen met hun gedruis een suggestieve illustratie vormen van wat de bezoeker in de hal van het vervoerswezen te zien krijgt. De tournee van het Concertgebouworkest Groot succes in Helsinki Maandagavond is het Concertge bouworkest voor de tweede maal tij dens het Sibelius-festival in Helsinki opgetreden. Het concert was tevens het laatste van het zevende Sibelius- festival, dat 8 juni begon. Op het programma stonden o.m. de vierde symphonie van Felix Men- delssohn-Bartholdy, „La Mer" van Claude Debussy en de vijfde sympho nie van Sibelius. De president van Finland en me vrouw Urho Kekkonen woonden de uitvoering bij. Na de uitvoering, die een groot succes was voor het orkest en zijn dirigent, eerden de voorzitter van de stichting Sibeliusweek, Teuve Aura, en de voorzitter van de programma commissie, Nils-Eric Ringbom, Eduard van Beinum met een lauwer, krans. De verrichtingen van het Concert gebouworkest worden door de Finse bladen van Helsinki hogelijk gepre zen. Dinsdag gaan het orkest en zijn di rigent per schip naar Stockholm, waar zij vermoedelijk enige concer ten zullen geven. Het aantal aangegeven radio-ont vangtoestellen bedroeg op 1 juni 1957 2.290.017 tegen 2. 281.572 op 1 mei 1957. Op 1 juni 1957 waren er 536.967 aangeslotenen op het draad- omroepnet tegen 540.106 op 1 mei 1957. In hetzelfde tijdvak steeg het aan tal geregistreerde televisietoestellen v.an 142.740 tot 151.737. Handgranaat ontploft: twee doden dienst zijn gistermiddag ven gekomen toen tijdens munitie- opruimingswerkzaamheden bij een opslag bunker van die dienst op de grote heide te Venlo een handgranaat tot ontploffing kwam. De slachtoffers zijn de 46-jarige B. E. uit Venlo, va der van twee kinderen, en de 49-jari- ge H. E. uit Eindhoven, vader van een kind. Zij werden door rondvlie gende scherven zodanig aan het on derlichaam gewond, dat zij vrijwel op slag dood waren. Beide mannen wa ren reeds van 1945 af werkzaam b(j de dienst. Tijdens het vissen verdronken De 48-jarige tuinder J. J. V. uit Naaldwijk is in het Spui bij Poor tershaven (Hoek van Holland) tij dens het vissen voorover in het wa ter gevallen en verdronken. Een boer uit de omtrek trof het stoffelijk over schot daar aan. JONGETJE IN REGENPUT VERDRONKEN. Het twee en een half jaar oude zoontje Martien van de familie Hen- drix uit Maasbree is maandag op het ouderlijk erf in een regenput geval len en verdronken. FRANSE ZEEMAN BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Gistermiddag is de 23-jarige Franse hofmeester Jean Noiberti le Hegarat uit Plonnez, opvarende van het Fran se sjs. „Danae", dat aan de Derde Katendrechtsedam te Rotterdam lag, bij het zwemmen in de Nieuwe Maas verdronken. De rivierpolitie heeft tot nu toe tevergeefs gedregd. KNAAPJE IN BRUG BEKLEMD. Zaterdagmiddag is de 10-jarige Jac. van Meurs uit Oudkarspel met zijn hoofd bekneld geraakt tussen de delen van een ophaalbrug in de Woudmeerpolder toen deze geopend werd. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Met een vriendje was hij op de brug aan het spelen toen deze moest worden opgehaald om een met hooi geladen schuit te laten pas seren. Het vriendje werd licl-t ge wond. Jongetje verdronken Gistermiddag half zes is uit het water van de Dijksgracht bij de Ma- riniersbrug in Amsterdam het lijkje opgehaald van het vijfjarige jonge tje R. Scholtemeijer, dat sedert 14 juni j.l. werd vermist. Het was de vader van de jongen zelf, die het stoffelijk overschot van zijn zoontje in het water van de gracht zag drij ven en van zijn ontstellende ontdek king aangifte bij de politie deed. Een reeks van hamerpunten De raad der gemeente kwam on der voorzitterschap van burgemees ter, mr. J. P. de Herder, in openba re vergadering bijeen. Ondanks de warmte werden de verschillende punten duchtig door genomen en duuurde de vergadering zelfs wel iets langer dan gebruike lijk. B. en w. stelden de raad voor, de grasmachine's uit te bdeiden, op dat vooral het sportterrein voldoen de en snel zou kunnen worden ge maaid. Bij de heer Heemskerk vond dit voorstel verzet. Hij wilde het doen beweiden met schapen. Van verschillende zijden rees hiertegen bezwaar. Na een toelichting van de gemeentearchitect de heer van Kee- kem besloot de raad, met de stem van de heer Heemskerk tegen, de gevraagde uitbreiding toe te staan. Vervolgens was aan de orde, het voorstel van b. en w., een crediet te verlenen voor het bouwen van twee middenstandswoningen, waarvan er één als ambtswoning van het hoofd der O.L.S. zal dienst doen. De kos ten worden geraamd op f 43.000, waarbij dan nog komen de grond kosten. De rijksbijdrage zal 8800 bedragen. In de nu volgende discus sie sprak de heer v. Hemert er zijn vrees voor uit, of deze woningen wel voldoende aftrek zullen vinden, gezien de hoge huur. De heer van Veen juichte het initiatief van b. en w. toe, en hoopte op navolging door particuliere bouwers. Ook de heer Heemskerk vondt de stap nogal ge waagd. B. en w. echter spraken hun vertrouwen in de toekomst uit, te meer, daar binnenkort hier zich nieu- w, grote industrieën zullen vestigen, waardoor er behoefte aan dergelijke woningen zal ontstaan. Hamerstukken. Nadat het voorstel van b. en w. zonder hoofdelijke stemming was aangenomen, vergaderde men ruim een half uur met gesloten deuren. Na heropening werd besloten een cre diet van 1000 te verstrekken voor woonruimteverbetering. Zonder dis cussie en zonder hoofdelijke stem ming passeerden daarna enkele pun ten de hamer. Het betrof de intrek king van een wijziging van de Alge mene politieverordening en een wij ziging van de verkoop van een stuk bouwgrond aan L. de Wit, dat nu inplaats 280 m2 230 m2 wordt. En kele administratieve wijzigingen wer den aangebracht in de begroting van de dienst voor Maatschappelijke zorg. De rekening van die dienst over 1956 werd goedgekeurd op een bedrag van 14.054.66. Nadat de begroting van het waterleidingbedrijf 1956 ge wijzigd was, werd de rekening van die dienst over datzelfde jaar aan geboden. Zonder hoofdelijke stem ming verenigde de raad zich met het voorstel van b. en w., om een sub sidie van 27,99, zoals gevraagd werd te geven aan de Chr. lagere tuinbouwschool te Rijnsburg. De raad sprak vervolgens zijn grote in stemming uit met het voorstel van b. en w. 250.beschikbaar te stel len voor de bejaardensociëteit. De nadruk werd er door de heer v. Veen op gelegd, dat hij uit Chr. sociaal standpunt, dit voorstel gaarne steun de. B. en w. wilden aan het Stichtings bestuur van het verenigingsgebouw een eenmalige bijdrage geven van 500,— voor het exploitatietekort 1954'55. De heer Heemskerk vrees de, dat ook anderen dan degenen, die nu van het gebouw gebruik ma ken, rechten zullen willen laten gel den, als de gemeente steunt. B. en w. deelden dit standpunt niet. De heer v. Veen merkte op, dat het Verenigings gebouw een oplossing geeft voor tal van moeilijkheden, en dat by na de gehele bevolking er van profiteert. Hij vind het logisch, dat ook de gemeente bijdraagt. Het betreft hier een algemeen belang. De heer Heenskerk wilde er bij het Stichtingsbestuur op aandringen, de rekening sluitend, te maken. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten, het voorstel te aanvaarden. Aan L. Blokland werd na een breedvoerige discussie het ophalen van het huis vuil weer voor een jaar opgedragen voor een bedrag van f 1450. De heer Geerlof vindt 1 x per week te weinig en zou gaarne een andere weg be wandeld zien. Zijn zienswijze werd van verschillende kanten onder steund. B. en w. zeggen daarom toe, dat zy op korte termijn zullen ko men, met een voorstel, inhoudende de mechanisatie van de Vuilnisophaal dienst. Zonder hoofdelijke stemming be sloot de raad het presentiegeld van de leden van de woonruimtecommis- tie te brengen op 5,Nu volgen nog enkele begrotingswijzigingen, waarvan er een in verband staat met de bijdrage in de exploitatiekosten van het Verenigingsgebouw en een met de aanschaf van een voorsteek- inrichting a f 2150.Bij de rond vraag wees de heer Heemskerk op de losliggende planken van de brug in de Hondsdijk. Voorzitter zegde on- middelijke voorziening toe. De heer v. Hemert wilde in de leegkomende oude openbare school een badinrich ting vestigen. De voorzitter was van mening, dat dit beter kan gebeuren !n het Groene Kruisgebouw, hetgeen ter zijner tijd kan worden bekeken B. en w. vrezen echter voor financi eel fiasco. De heer /an Veen was teleurge steld over de wijze waarop de weg in de Hogewaard wordt opgeknapt Van de zijde van b. en w. werd gewe zen op ie onmogelijkheid, om afdoen de verbetering te bekostigen. Er is geen geld. Men is nu bezig de weg op breedte te brengen, en wil hem later asfalteren. Op een vraag van de heer v. Veen naar de mogelijkheid om het oude kerkho, achter de Herv. Kerk wat op te knappen, zegde de voorzitter overleg met de architect toe. LANGE»*AR RIMBOEJACHT WELPEN „RIJNLAND" Ter herdenking van de honderdste geboortedag van Lord Baden-Powell, de stichter van de verkennersbewe ging, en het vijftigjarig bestaan van de verkennerij, is er op zaterdag 15 juni voor alle welpen van Nederland een jacht gehouden, de stichter ter ere. Voor deze jacht ging men naar Afrika, het werelddeel waar Baden- Powell een groot deel van zijn leven doorbracht en waar hij vele ontmoe tingen had met kaffers, zoeloe's bosjesmannen en pygmeeën. Baden-Powell hoorde tijdens zijn verblijf tussen de zoeloe's het ïen- gonyama krijgslied. Dit lied nu heeft op 15 juni door heel Nederland ge klonken als opening van de jacht. Het district Rijnland had Lange- raar uitgekozen voor het houden van de grote rimboejacht. Welpengroepen uit Nieuwveen, Aarlanderveen en Langeraar namen er aan deel. Van Nieuwveen waren het batóka's en bosjesmannen. Van Aarlanderveen kaffers en hottentotten. Van Lange raar macololo's en bantoe's. Al deze jeugdige negerstammen verzamelden zich met hun leidsters op de speel plaats van de r.-k. school. Om half vier heeft de assistent districts-com- missaris Eys de jacht geopend met gebed en een korte toespraak tot de welpen en rakkers. Door Bagheera Volgering werd de vlag gehesen, waarmede de openings, plechtigheid beëindigd was en de jacht in de Afrikaanse wildernis kon beginnen. Men begaf zich naar een open plek bij het bos naast de kerk en hier kwam men al spoedig in de Afrikaanse stemming. Niet alleen \/cu,Q#i4i£k(rolo/4 h/o. 1 C/t 'eenMijk* tsa™. Ixu-j-h QAsrydwy'ci Miy ie. A*rryTjsyo/-rf/-te Anm e*.h&, üih ia cU. t&wie. - e&isi* yiyistlAUyye. fr/ï>£ryi£. /y-vyyi 'Xtisi tCwrc&U&'h /ÜXJ-tKw. Cjo e*™. h/l&ed, kjrohJoen. yyyLeJ-en- j ■hlr/AA^i Z tCe.f orrk. ojo cmoji UcUAenf-e^l-ie. itOau smjiAje+As Cryyt, - Lcro/a/e. Gronheid //h PxrieSLvnafikJ tS, kudtvv Onder voorzitterschap van burge meester L. J. den Hollander werd de raadsvergadering gehouden. De he ren W. Wille en H. van Rijn waren afwezig. Onder de ingekomen stuk ken bevonden zich onder meer een controle rapport van het Verificatie bureau betreffende de kas en boeken van de gemeente-ontvanger, alsmede de goedkering van het raadsbesluit tot het aangaan van een geldlening groot 140.500,— inet de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten. Vervolgens diverse goedgekeurde begrotingswijzigingen betreffende 't door al die zwarte en bruine jagers, maar ook door de brandende zon, die hen bescheen. In het bos was de tent van Dini-Zoeloe, het opperhoofd waarin deze met vrouw en twee kin deren verbleef. Toen het jachtgezel schap was opgesteld, kwamen de 2 kinderen spelend op de fluit het be richt brengen dat Dini-Zoeloe in hun midden zou verschijnen. Met zicht bare spanning werd zijn komst af gewacht. Het grote opperhoofd ver scheen en werd enthousiast ontvan gen met de welkomstkreet Yabó! Yab6! Dini-Zoeloe is hiermee zeer inge nomen en houdt een toespraak. Als deze beëindigd is klinkt het krijgs lied lengonyama. Eerst nog wat schuchter, maar dan luidkeels en vergezeld van wilde rondedansen Dit was een aardig tafereeltje, dat zeer goed slaagde. Weldra glommen de zwarte gezichten yan het zweet. Hierna verzamelde de groepen zich ieder rond een leidster voor het hou den van verschillende spelen. De spelen waren een tocht door Afrika. Elk nest kreeg een snoer voor het aanrijgen van de veroverde to tems. Op een signaal werd begonnen en elk spel duurde 5 minuten. Alle groepen begonnen op dit teken gelijk te spelen en op het volgende signaal begaf elke groep zich weer naar een volgende standplaats. Vermoeid van de jacht ging men naar „de Kievit" waar met krenten bollen en limonade spoedig de krach ten weer herwonnen waren om deel te nemen aan het kampvuur. Geschaard rond het vuur is er ge zongen en gedanst en klonk de strijd kreet Yambó! begeleid door tam-tam en tromgeroffel. Dini-Zoeloe leidde dit kampvuur voortreffelijk, en ass.- commissaris Eys vertelde een en an der over Baden-Powell. Er werden dankwoorden gesproken tot de leidsters en toen gingen de welpen en rakker3 op een draf terug naar huis. De grote jacht, dit welpenspel van het district Rijnland, was een groot maken van een plan voor een nieuw gemeente-sekretarie en het dempen van de sloot bij de Schoutenbrug. De aanvrage van het bestuur van de R.K. Kleuterschool in het Zwaan tje om medewerking te verlenen voor het bouwen van een nieuwe kleuter school werd ingewilligd. Aangezien het crediet in rekening- courant voor de gemeente voor het jaar 1957 bepaald op 100.000, door de financiering van diverse ka- pitaalswerken was bereikt werd het noodzakelijk dit maximum-crediet te verhogen. De N.V. Bank voor Neder landse Gemeente heeft zich bereid verklaard vorengenoemd crediet tot 25 juli 1.957 te verhogen tot 200.000. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten het rekeningcourant crediet tot dat maximum te verhogen. De heer de Boer vraagt welk ren tepercentage voer cleze vorhoging wordt aangenomen. De voorziter antwoordt, dat het rentepercentage hetzelfde zal zijn als voor 't crediet van 100.000,doch met een bepaalde limiet. Een zich onder de ingekomen stuk ken bevindend verzoek van mevr. Voets—Qualm om aansluiting op het electTiciteitsnet van haar perceel aan de Westzijdewe? wordt om 'n prae- advies in handen van burgemeester en wethouders gesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer van Ofwegen inlichtingen omtrent de verbetering van de Roemer ter hoogte van de T aagboskoopseweg alsmede omtrent 't grasgewas langs de Westzijdeweg. Nadat de voorzit ter hierop een bevredigend antwoord had gegeven werd in besloten ver gadering overgegaan. Na de heropening var. de openbare zitting wordt de raadsvergadering gesloten. NOORDEN De Vooruitgang. Wedvlucht St. Quentin. Afstand 278 km. De duiven werden gelost om 6 uur en de eerste duif kwam aan om 10.39 uur. Gebr. Oosterman 1, 2, 3, 4, 6, 9, 15, 18. A. v. Leeuwen 5, 10. Jan Woerde 7, 8, 13, 17, 19, 23. VIERBOND VOOlt VEILIG VKKKKU A Kruising weg mei welke gee (17)

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6