De Snorrende Snor Zevende Radio-Rallye met rond 330 deelnemers Het filmvraagstuk en de jeugd visie op televisie MAANDAG 17 (UNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Zomer-zonneweer werkte mee tot een geslaagd festijn bij de diverse deelnemers, dan viel het niet bijster mee het parcours feil loos af te werken of de boodschappen in de korte tijd die ervoor gesteld was, naar behoren af te werken. Im mers, het parcours liep al naar gelang de indeling over rond 200 kilometer. Seniorenklasse 24u km, junioren 230, toeristen 180. De eerste twee catego rieën ontvingen de rij-route ineens bij de start, de toeristen kregen deze broksgewijs per radio toebedeeld. Het voornaamste van deze rallye is het kaartlezen, maar bij de vaardigheids- proeven in de kazerne te Grave kreeg de bestuurder ook zijn deel en de meesten kwamen er niet zonder kleerscheuren af, terwijl de gemaak te tijden natuurlijk ook een belang rijke rol speelden. Dat er intussen toch deelnemers waren, die foutloos uit de ótrijd te voorschijn kwamen, wijst erop, dat er ook door ervaren rijders wordt deel genomen. In de seniorenklasse kwam de equipe Coenen-Butten uit Delft na een foutloos parcours als winnaar uit de strijd. Daarmee werd deze ploeg algemeen winnaar van de rallye. De vaardigheidsproeven in de kazerne te Grave werden door deze equipe in 1 min. 28 sec. afgelegd. In de juniorenklasse zegevierde de equipe Van Boxtel-Aelmeyer uit Vught, eveneens met 0 strafpunten, vertrokken uit Vught. In de toeristenklasse won de equipe Stekelenburg-Van Mourik uit Raven- stein met 70 strafpunten. De damesprijs ging naar de dames OvertoomIJssennagger uit Amster dam. De speciale Prins Bernhardprijs voor de beste kaartlezer werd gewon nen door de heer Butter uit Delft. De prinses Wilhelmina-prijs ging naar de winnaars van de toeristenklasse. De Boudewijn-prijs ten slotte voor de beste Belgische prestatie werd gewonnen door vader en zoon Stae- pelaere uit Antwerpen. Tot slot van de vermoeiende maar mooie dag werd een geslaagde rallye avond op het derr.onstratie-terrein der Veemarkthallen in Den Bosch gehou den met een faai concours d'élegance voor automobielen, o.l.v. de heer C Schade uit Moergestel. De Hertogrijders zullen ongetwij feld met voldoening op dit festijn terugzien. De zevende Radio Rallye, welke za terdag onder buitengewoon gunstig zomerweer door de Bossche „Hertog- rijders" in samenwerking met de KRO werd gehouden, mag zeker als een der best geslaagde in de tot nu toe ge houden serie beschouwd worden. En dat om velerlei redenen. Allereerst om de prinia organisatie, want daar hebben de Hertogrijders, om het maar eens op z'n Hollands te zeggen „kaas van gegeten". Het is Inderdaad een lust om te zien hoe alles tot in de puntjes klopt. Natuurlijk zijn er wel eens moeilijkheden, doch dat tekent als het ware de grootheid van het evenement. Groot immers is het zeker, want welke organisatie is er tot heden in geslaagd zo'n 330 equipes te doen deelnemen aan dit heerlijk sportief element, dat voor de rijders niet al leen wat voorbereiding, doch meer nog veel inspanning kost op de dag zelf. Geslaagd is deze zevende radio-ral- lye ten slotte ook weer om het heer lijke medeleven van de Brabantse be volking, waarvan de controlepost in Overlangel ergens in de buurt tus sen Grave en Ravenstein overdui delijk getuigde. De jeugd en de oude ren leefden hier ten volle mee met de leden van de geplaatste controlepost en de deelnemende equipes. Dat deze radio-rallye overigens dit maal geen sinecure was, zal ieder kunnen begrijpen, die de hitte van deze zaterdag aan den lijve heeft kunnen voelen. Niet alleen op de weg in de brandende zon de controleurs hadden natuurlijk de onopvallende beschutte plekjes in het groen langs de wegen opgezocht maar ook in de KRO-studio heeft men van deze warme zomerdag kunnen „profite ren". Een bijzondere attractie werd ook dit jaar weer gevormd door de boodschap pen, die de deelnemers werden op gelegd, al waren ze ditmaal niet zo origineel als vorige jaren wel het ge val was. Een leuk idee was overigens de opdracht om 25 losse centen in te leveren het enige directe geld, dat bij de verschillende boodschappen no dig was maar dit kwam ten goede aan het Verbond voo- Veilig Verkeer. Als we ons oor te luisteren legden ZWEMMEN COCKIE GASTELAARS WON IN HAMBURG. Tijdens internationale zwemwed strijden in Hamburg heeft Cockie Gastelaars de 100 meter vrije slag gewonnen in 1 min. 6 sec. Tweede werd de Duitse Ursula Brunner 1.07.2. Tine Tenkink (HDZ) werd vijfde in 1.09.1. Een ploeg van de HDZ won de 4 x 100 meter rugslag estafette in 5 min. 26,8 sec. Op de 4 x 100 meter wisselslag leed de Amsterdamse da- mesploeg een nederlaag. Neptun Stockholm won in 5.22.9, HDZ werd tweede in 5.24.0. De 400 meter leverde een succes op voor de Gooi-zwemsters Corrie Schimmel en Jans Koster. Corrie won in 5.09.6, Jans Kosters werd tweede in 5.13. JOPIE TROOST WON VAN KALATIN BOROS. Tijdens de internationale zwem wedstrijden in Hamburg heeft Jopie Troost van HDZ, Amsterdam het nummer 100 meter rugslag gewon nen in 1 min. 15.4 sec. Zij versloeg de Hongaarse zwemster Katalin Bo- ros, die verleden week de aandacht op zich vestigde door in Boedapest op hetzelfde nummer de fraaie tijd van 1.13 voor zich te laten noteren. De Hongaarse zwemster had nu 1.16 nodig. Ada den Haan onmiddellijk na haar zege in de 2 km van de Robben in Loosdrecht naar Hamburg gereisd werd eerste op de 200 meter schoolslag in de matige tijd van 2.58.5 voor de dames Urselmann (Did) 3.03.2. Gyorgy Tumpelc werd winnaar op de 200 m vlinderslag in 2.28.3. DE ZIJL WON DRIEKAMP Zaterdagavond heeft de Zwem- en Polo vereniging De Zijl een nationale drie kamp georganiseerd, die dank zij het ideale weer volkomen is geslaagd. De deelnemende verenigingen waren: Sleu telstad (S), Leiden; R.Z. en P.C. (R), Rotterdam; De Zijl (Z.), Leiden. Bij het zwemmen waren de uitslagen: 100 m rugslag dames: 1. G. Dane (R) 1.28.3; 2. A. de Tombe (S) 1.32.9; 3. G. Mieremet (Z) 1.34.3. 100 m schoolslag heren: 1. P. Bekkering (S) 1.19.2; 2. A. Kapaan (S) 1.20.5; 3. T. Plezier <Z) 1.22.-. 100 m vrije slag dames: 1. W. Teyn (Z) 1.16.- (voor deze jeugdige zwemster een zeer goede tijd)2. R. A. Goetzee (R) 1.16.2; 3. Ag. Menijn (Z) 1.20.4. 100 m rugslag heren: 1. J. de Haas (Z) 1.12.-: 2. W. Eversen (R) 1.15.2; 3. W. van Zijl (S) 1.20.-. 100 m schoolslag dames: 1. C. Martijn (Z) -.33.3; 2. G. Heemskerk (Z) 1.33..7 (beiden bleven onder de limiet van 1.34.-); 3. S. van Es (S) 1.34.5. 100 m vrije slag heren: 1. F. Thyssen (S) 1.05.5; 2. N. v. Berkel (S) 1.05.5; 3. H. Slotboom (R) 1.06.4. 10 x 50 m vrije slag estafette gemengd: I. De Zijl 5.29.5; 2. Sleutelstad 5.32.-; 3. R.Z. en P.C. 5.52.2 (gediskw.). De eindstand werd: 1. De Zijl 1328.4 p. (Anton Ladan wisselbeker)2, Sleutel stad 1339.8 p. (medaille); 3. R.Z. en P.C. 1447.8 p. Het waterpolotoernooi bracht de vol gende uitslagen: Dames: SleutelstadR.Z. en P.C. 14; R.Z. en P.C De Zijl 2—2; Sleutelstad- De Zijl 1—0. Heren: SleutelstadR.Z. en P.C. 50; R.Z. en P.C.—De Zijl 04; Sleutelstad —De Zijl 1—0. Sleutelstad 6 pnt. (Anton Ladan wissel beker)De Zijl 3 pnt.; R.Z. en P.C. 3 p. De medaille werd door De Zijl aan R.Z. en P.C. geschonken. Competitie: Pinguins IISleutelstad II ATLETIEK SUCCESSEN DER NED. DAMES. Bij nationale dames atletiekwed strijden, die in het Vughtse sportpark onder ideale we rsomstandigheden werden gehouden, heeft Corry van den Bosch van Taxanaria uit Oister- wijk het nationale record kogelstoten dames, dat sinds 27 juli van het vo rige jaar in Vlaardingen met 12.62 meter op haar naam stond met 27 centimeter verbeterd en gebracht op 13.39 meter. Zij were1, eveneens eerste op de nummers verdringen (5.20 me ter) en discuswerpen (39.41 meter). Bij-de meisjes a verbeterde Yvonne Roeken (Thor-Roosendaal) opnieuw het Nederlands record kogelstoten met een worp van 14.15 meter. Acht dagen geleden kwarr zij 31 centime ter boven het negen jaar oude record van Nel Zwier (13.59 meter). Tijdens wedstrijden in Rotterdam werd het 13.90 meter. Ria van Kuyk won onbe dreigd de 100 en 200 meter in respec tievelijk 12.4 en 25.4 sec. GUTOWSKI VERBETERT WERELDRECORD POLSHOOG. Bij wedstrijden te Austin, Texas, heeft de Amerikaan Bob Gutowski het wereldrecord polsstokhoogsprin gen, dat hij 28 april j.l. op 4.78 me ter had gebracht, verbeterd tot 4.~~ rrteter (15 voet 9% inch). BOKSEN WEER EEN BOKSMATCH MET FATALE AFLOOP. De vroegere Duitse kampioen lichtgewicht Kai-1 Heinz Bick, die za terdagavond te Dortmund in de 10e ronde van een titelgevecht was uit geslagen door Manfred Neuke, is en kele uren later aan een hersenbloe ding overleden. Bick was onlangs geschorst omdat hij, zonder vergunning van de Duit- Weer bos- en heidebrand door achteloosheid Gistermiddag omstreeks half een is brand ontstaan in het bos- en heide gebied „Eijkelenburg",, eigendom van de gemeente Rosmalen. Het vuur is vermoedelijk ontstaan door een ach teloos weggeworpen sigaret. Er is on geveer een hectare bos verloren ge gaan. De brand werd bestreden door de onlangs opgerichte brandweer van Rosmalen en door de brandweer van 's-Hertogenbosch. De brandweer van Rosmalen, onder leiding van de heer L. van Nuland, heeft nog geen be schikking over een motorspuit en daarom ging zij het vuur met schop pen en met zand te lijf. De brandweer van Den Bosch tastte met de nevel spuit de kern aan. De mannen van beide brandweren slaagden er in de vuurhaard in te perken en de brand te smoren. Om circa een uur zondagmiddag is, vermoedelijk tengevolge van het ro ken, brand ontstaan in de duinen na bij het voormalige vliegveld te Oost- voorne. De brandweer van Oostvoor- ne is direct nadat de melding van de brand binnen kwam uitgerukt. Een gelukkige omstandigheid was, dat in de nabijheid van het terrein water voor het blussingswerk voorhanden is. Aan de blussing werd ook deel genomen door vrijwilligers. Het liet zich omstreeks half twee aanzien, dat men de brand meester was, maar met het oog op de vrij krachtige wind was men op dat ogen blik niet zeker dat het vuur inder daad was gedoofd. Tegen half vier 's middags is de brandweer er in ge slaagd het vuur te blussen. Zij werd bijgestaan door vele badgasten. Ook nabij het Parkeerterrein te Rockanje op het eiland Voorne heeft gistermiddag een duinbrand gewoed. Na een half uur had de brandweer het vuur in bedwang. 70-JARIGE ECHTVERENIGING Het echtpaar P. van Ham-Oessels, wonende St. Jacobshof 5 in Den Bosch, heeft gisteren de „briljanten" bruiloft gevierd. Het echtpaar was nl. zeventig jaar getrouwd. Ongeveer 250 rechtstreekse familieleden hebben aan het feest, dat twee dagen duur de, deelgenomen. Onder hen waren zelfs zes achter-achterkleinkinderen. se voksbond, te Milaan was aange treden tegen de Europese kampioen Duilio Loi. De scheidsrechter greep toen in de 10 ronde in omdat Bick niet meer in staat was zich te ver dedigen en staande k.o. werd geacht. Bick heeft een maand geleden een operatie aan de amandelen onder gaan, en men oppert nu de veronder stelling, dat hij de gevolgen hiervan toch nog niet geheel te boven was gekomen. En dit feit zal wellicht van invloed zijn geweest in het z>Va- re gevecht dat hij heeft moeten voe ren. BILJARTEN De Ruyter winnaar van tournooi NNBB De uitslagen van de laatste partijen in het toernooi groot biljart libre van de NNBB zijn: Mol 47 2 47 23.50 Scholte 500 2 499 250.— De Ruyter 500 4 499 125. Van Oosterhout Jansen Jacobs De Ruyter Mol Jansen 234 100.— 2 479 250.— Uit alle windstreken van Neder land zijn zondag meer dan 700 katho lieke jongeren naar het Casino te Den Bosch gekomen om zich daar met de bisschop-coadjutor te Den Bosch, mgr. W. M. Bekkers, met pater Piet Wes- seling, kapelaan Coppes uit Amers foort en anderen te bezinnen op de daadwerkelijke beleving van het ka tholicisme. Mgr Bekkers getuigde van zijn gro te waardering voor deze bereidheid bij een grote groep van katholieke jongeren. Hij verzekerde dat hij met een grote liefde en een groot begrij pen tegenover de jeugd staat. Tijdens de besprekingen werder» verschillen de aspecten van het katholiek maat schappelijk leven belicht. Jos Frans- sen uit Amsterdam en pater Wesse- ling trokken de conclusies uit de de batten. Het zoeken binner de Kerk naar het echte en ware moet geschie den langs de enige weg van de naas tenliefde. Daartoe dient als belang rijkste middel te worden gehanteerd het vragen van een opdracht aan de geestelijkheid. Deze vraag kan zowel persoonlijk als in groepsverband te stellen zijn. „Wees zo goed dat je er zelf spijt van hebt", alaus Jos Frans- sen. Een select publiek, onder wie de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mr J. M. L. Th. Cals, heeft ondubbelzinnig blijk gegeven van groot enthousiasme en waar dering na de eerste voorstelling van G. A. Bredero's „Moortje" in de ko ninklijke schouwburg te Den Haag. Dit „Moortje" kwam fiks uit de 'erf onder regie van Ton Lutz in decors en kostuums, waarmee Nico- laas Wijnberg het zeventiende eeuw- se prachtlievende Amsterdam deed herleven met carillon en al. Daadwerkelijke belangstelling IN HET KADER van de Nederlandse filmweek is ook van katholieke zijde een contactdag gehouden, een nieuw bewijs voor de daadwerkelijke belangstelling van christelijke men sen voor een verschijnsel, dat zowel cultureel als ontspannend kan wor den genoemd. Met name wordt in de ze dagen de film gebracht in verband met de jeugd, en hei is daarom, dat we in kort bestek willen nagaan, wat er op het katholiek terrein zoal is ge schied, wat er in het algemeen nog zou kunnen gebeuren en hoe dat dan in samenwerking met anderen zou kunnen geschieden. Op het uitgestrekte terrein van film en jeugd wordt in ons land wel zo het een en ander gedaan. Daar is een algemeen instituut voor Film en Jeugd, dat lijsten met gekeurde jeugdfilms uitgeeft; daar is de Katho lieke Filmactie, die als eerste centrum in ons land is opgetreden; verder de Katholieke filmcentrale die voor de zuidelijke provincies op toelaatbaar heid keurt, het Nederlands filminsti tuut voor aanstaande vakmensen, ac tiviteit op kweekscholen en volks universiteiten en onder de bedrijfs- jeugd, menig voorbeeld van filmop voeding ook door middel van liga's. Verder wordt in tai van plaatsen jeugdvoorstellingen in de bioscopen gehouden en met nam. in katholiek verband is er een verblijdende be langstelling op menige Mater Amabi- lisschool. BOERDERIJBRAND TE HEESCH. Bij een dubbele boerderij brand, die vrijdag te Vinkei in de gemeente Heesch heeft gewoed had het vuur vrij spel doordat de motorspuit van de brandweer van Heesch pas na en kele uren kon verschijnen. De auto, een oude legerwagen, die de spuit moest trekken, was defect. In een per sonenauto zijn enkele leden van de brandweer toen met slangen en schuimblussers naar het terrein van de brand gereden, maar zij stonden voor een hopeloze taak. Assistentie werd verkregen van de regionale en de gemeentelijke brandweer te Oss, de regionale brandweer te Den Bosch en de brandweren van Nuland en Nistelrode. In de boerderij van de heer Van den Akker zijn tweehonderd kip] omgekomen. Een bedrag aan papi geld verbrandde. Naast de boerderij had de Provinciale Noordbrabantse Elektriciteits Maatschappij een aan tal rollen electriciteitskabel opgesla gen. Vier van deze rollen, die sa- Katholiek Amateurtoneel In het afgelopen weekeinde heeft het Werkverband Katholiek Amateur toneel in de Marcanti-schouwburg te Amsterdam op waardige en zeer ge slaagde wijze zijn tienjarig bestaan gevierd onder belangstelling van vele autoriteiten en zuster-organisaties. Het Haarlemse jeugdtoneelgezelschap „Ludamus" opende zaterdagavond de viering met de uitvoering van het to neelstuk „Er komt een vriend van avond". „Ludamus" ij de winnaar van het WK A-landjuweel 1956. Zondagmiddag vond de lustrum zitting plaats, die een zeer feestelijk karakter droeg. Na de openningsrede door de voorzitte- van het WKA, mr Th. van Schaik, hield Ton Lutz, die in het kader van het Holland Festi val „Moortje" instudeert, een lezing over Brero. De feestredenaar Bernard Verhoeven hield een sprankelend vertoog. Vele sprekers kwamen met felicitaties en goede wensen, onder wie mgr C. Venings, vicaris generaal van het aartsbisdom, de heer E. Schuettei'helm, namens het ministerie van O., K. en W., mr Cleveringa na mens de zusterorganisatie Natu en de heer Floris Eysink, ere-voorzitter men ongeveer een ton waard waren, I Van het WKA. De actrice Vera Bon- verbrandden. Van Oosterhout 500 2 500 250. Mol 193 2 193 96.50 De Ruyter 500 9 458 55.55 Scholte 396 9 320 44.44 De eindstand luidt: 1. De Ruyter 10 2500 26 499 96.15 2. Scholte 8 2396 19 500 126.10 3. Jacobs 6 1557 19 427 81.42 4. v. Oosterhout 4 1433 16 500 89.56 5. Mol 2 926 25 240 37.12 6. Jansen 0 381 23 85 16.56 Het toernooigemiddelde bedroeg 71.99. De Ruyter zal de NNBB vertegenwoor digen in het Europees kampioenschap libre van de UIFAB, dat van 19 tot en met 23 juni te Barcelona zal worden ge houden. Drie voor één Jongedame dook naar de zonzijde Na een onenigheid met haar ver loofde was de gemoedstoestand van een 20-jarig Amsterdams meisje za terdagochtend van dien aard, dat zij met een „dan maar de plomp in" na een goedgerichte duik in het don kere en modderige water van de Keizersgracht te Amsterdam ver dween. Maar haar verdwijning was toch niet zo onopvallend geweest, want terwijl de druppeds nog in het rond vlogen, sprongen drie mannen haar reeds ijlings na en konden haar, na eendrachtige samenwerking, weer naar de oppervlakte brengen. Een van de redders twee scholieren van 17 en 18 jaar en een 31-jarige kantoorbediende die de wanhoops- sprong van het meisje vanuit de tram, waarin hij zat, had aanschouwd, had in zijn drang om te redden wat nog te redden zou zijn, zijn tas op de tram laten staan. Volgens de politie zou deze red dam trad op in 'n eenachter en mej. Rooiers uit Haarlem won de declama- 1 tie-wedstrijd, die op hoog peil stond. PROVINCIALE COMMISSIE RATTENBESTRIJDING IN ZUID-HOI LAND. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben, na een daartoe door de plantenziektekundige dienst te Wa- geningen gedaan verzoek, besloten een provinciale commissie voor de rattenbestrijding in te stellen. Ir G. N. Danhof, hoofdingenieur bij de Provinciale Waterstaat in Zuid- Holland, te 's-Gravenhage, is benoemd tot voorzitter van deze commissie. „PRINSJESDAG IN BERG EN BOS" De manifestatie „Prinsjesdag in Berg en Bos" te Apeldoorn, de uit beelding in miniatuur van de ko ninklijke sprookjesstoet op de derde dinsdag in september is zaterdagmid dag geopend. De opening is, wegens uitstedigheid van burgemeester mr A. L. des Tombe, verricht door loco burgemeester K. Jonker. Deze merk te in zijn toespraak o.a. op, dat de WAT KAN ER verder nog gebeuren aan filmvorming? Lang niet alle goede films komen ons land binnen; en als ze er zijn, verdwijnen ze vaak, helaas. Kier den ken we aan films in schoolverband, en verder niet alleen films als mid del, maar ook als uitingen van kunst. Het kan misschien nuttig zijn, daar bij niet te veel de klemtoon te leggen op didaktiek, zoals dat ook bij ande re kunsten niet geschiedt. Uiteraard moeten er geroutineerde leerkrachten zijn, en men kieze bij voorkeur films met een autonome functie, Geen films die smaakbedervend zijn. Nemen we aan dat die films er ten slotte zijn, wie zal ze dar de jeugd voorleggen? Naar ons weten is pater Jac. Dirkse S.C.J. de enige in ons land, die dat volledig doei. De mini steries van Maatschappelijk werk, Sociale zaken en vooral van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen zou den stimulrend kunnen werken, bij voorbeeld door middel van 't kweek school-onderwijs zoals we dezer dagen op het cultureel congres van de P.v.d.A. hebben horen bepleiten dooi de heer W. Rengelin van de Ned. Te levisie-stichting: door ontwikkeling van schooltelevisie op korte termijn. Ook de gemeentebesturen hebben hier, dunkt ons, een taais te vervullen. Hun stimulering kan liggen in de op voeding van de gemeenschap in het algemeen en van de jeugd in het bij zonder. En geleerd door plaatselijke praktijk menen we, dat nog meer kan worden bereikt door intensief con tact (zonder financiële bijbedoelin gen) tussen bioscoop-ondernemers en de scholen. KOMT voor een belangrijk deel aan op de te volgen metho diek bij de filmopvoeding van de jeugd, zowel boven als beneden de zestien jaar. Daar zijn opvoeders, die hangen aan zelf gekozen program ma's; maar we hoorden, dat op een recente samenkomst van deskundigen te Egmond ook is gepleit voor een keuze, die de jeugd zelf mede bepaalt. We denken verder aan de zogenaam de cinéclubs, die doordat de jon geren er kunnen bijdragen tot het le veren van een keuze reeds ge mengd zijn ingericht. Schoolvoorstellingen op het gebied van toneel en concerten geven sinds jaar en dag een algemene stimulering te zien. Waarom zou dat niet even zeer ten aanzien van schoolfilmbe- zoek kunnen geschieden? Het zijn slechts enkele gedachten, die we hier hebben verzameld, nu de film mede door het Holland Festival weer eens extra in de publieke be langstelling wordt gebracht. Binnen kort zal, mede over dit onderwerp, een rapport vanwege de Dr. Wiarda Beckmanstichting verschijnen, maar we weten niet, of men daarin tot be paalde voorstellen zal weten te ko men. Belangrijk zal het zijn, indien alle wensen tenslotte uitmonden in het. streven, om de jeugd uitsluitend met goede speelfilms te confronteren, zoals reeds van katholieke zijde wordt gepoogd, gelijk we zagen. In Engeland werkt men reeds ijve rig in schoolverband, waarbij zowel de sociale als de esthetische facetten worden bezien; en ook in Frankrijk is men op belangrijke wijze werk zaam, zij het dan deels buiten de school. We wachten nu belangstellend op hetgeen in Nederland ten aanzien van het onderwerp „Film en Jeugd" praktisch kan worden verwezenlijkt. HE het meisje hebben goedgemaakt, dat zij de zonzijde van het leven van de Keizersgracht weer wilde zien. ding door zoveel jonge mannelijke j werkers uit de studio van Joop Gee krachten veel jran de onenigheid bij sink ondanks de vele tegenvallende u„ui moeilijkheden in korte tijd een fraaie stoet hebben weten te scheppen, met welke manifestatie Apeldoorn onge twijfeld in de roos heeft geschoten. Nu reeds is er een ontelbaar aan tal aanvragen uit het gehele land van verenigingen, die dit sprookje willen j zien, waardoor dan tevens een bezoek j aan Apeldoorn in de komende zomer gestimuleerd zal worden, aldus de heer Jonker. (16) Vrouw hielp haar man in het ziekenhuis Zaterdagmiddag wilde een 49-ja- rige heer op de Kamperfoelieweg in Amsterdam-Noord met zijn auto weg rijden, doch het ding wilde niet star ten. Hij vroeg zijn 46-jarige echtge note, die geen rijbewijs heeft, even achter het stuur te gaan zitten, opdat hij de wagen kon aanduwen. Zij deed dit, waarop de heer uistapte. Hij duwde en de motor sloeg inderdaad aan. Zenuwachtig geworden, drukte zijn vrouw het gaspedaal in en ver loor de macht over het stuur. D« naast de auto lopende heer kwam onder zijn wagen terecht. De auto slingerde verder, raakte aan de lin kerzijde van de weg een lichtmast, die afknapte. De lichtmast meesle pende schoot de wagen naar de an dere zijde van de weg, waar hij tot stilstand kwam tegen 'n tweede lan taarnpaal, die geheel werd verbogen. De man is met diverse verwondingen naar het Binnengasthuis vervoerd. De vrouw, kon na in het gasthtuis be handeld te zijn, naar huis worden ge bracht. (Van onze t.v.-medewerker). Het NTS.-journaal van zaterdag heeft ons twee aktualiteiten gebracht, die we niet graag zouden hebben ge mist. Prinses Beatrix heeft haar schip „De groene draeck" in bezit genomen; en hoe zij stralend -eageerde, samen met haar koninklijke ouders, heb ben de kijkers thui3 kunnen waarne men. Even spontaan was het beeld van de huldiging ven de aartsbede laar Johan Bodegraver na zijn wel verdiende koninklijke onderscheiding. Met deze dubbele mededeling .willen we maar zeggen, dat het journaal in het t.v. programma eigenlijk niet meer kan worden gemist. En we zou den wensen, dat het méér dan drie keer in de wjek werd uitgezonden. Maar hier raken we dc beschikbaar heid van geldelijke middelen en krachten. Misschien kunnen we uit breiding verwachten, zodra de meer dere zenduren doorgang vinden? Maandagavond is de Avro aan de beurt met „Muziek voor U", de zes de van een serie Amerikaanse t.v.- films. Thans krijgt tren Fiësta te zien en te horen, een programma van la- tijns-amerikaanse muziek. Regisseur Walter van der Kamp zal een zelf ge schreven een-achter ten dc*pp hou den: „Alle goede dingen.Precie- dezelfde tekst zal drie keer worden gespeeld: als thriller, als blijspel en als klucht. We menen al eens eerdei iets dergelijks te hebben gezien. Di spelers zijn: Mieke Verstraete, Gun Oster en Kees Brusse. Het Nederland.-, ballet, -dat we reeds aankondigden, danst in de tuin van het Singer-mu seum te Laren N.H. onder leiding van Sonja Gaskell. Het programma zal deskundig worder. toegelicht. Na „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" komt er dinsdag weer een opera op het beeldscherm. Thans is het de Traviat*» van Verdi, een vol ledige opname op film van de recht streekse t.v.-uitzending, twee maan den geleden door de NBC in New York verzorgd. Verder vragen we aandacht voor het woensdag-kinder programma van de KRO, waarin aan de jeugd een en ander zal worden verteld over Michiel Adriaunszoon de Ruyter. Er schijnt nog een verrassing aan te pas te komen en verder zal er weer worden gegoocheld. ^£1

Leidse Courant | 1957 | | pagina 9