J LtUULGM SbJ LtMLm Laatste plechtigheden betroffen eerste neomyst van de parochie St» Agatha-parochie te Lisse begroette neomist GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN MAANDA^7JUNI!957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 a itemed HET IS WEER VADERDAG GEWEEST. We rekenen het afluisteren van ge sprekken tot de ergste indiscreties, die we kennen. We kunnen er ech ter niets aan doen, dat we soms ge sprekken horen, zonder te luisteren. In de drukte van de zaterdagmid dag vingen we voor een étalage, waar we stonden te kijken zo een gesprek op, dat een toch wel inte ressante kijk geeft op de vader-op- vaderdag. Een vrouw zei tegen haar echtge noot, dat ze nog een kleinigheid no dig had voor vaderdag. De man ver klaarde, dat hij dat de winkelier eigenlijk niet gunde, hetgeen door zijn vrouw niet als argument werd aanvaard: „Ik heb met moederdag toch óók iets gekregen?" Ten slotte bezwijkend voor de aan drang, hoorden we de heer der schepping nog mompelen: ,.Nou voor uit dan maar weer! Maar het mag niet veel kosten!" Van de politie. Op verdenking van opzettelijke he ling heeft de politie te Leiden aan gehouden een 47-jarige inkoper van oude metalen, woonachtig te Leiden. Eveneens werden een 18-jarige mon teur en een 23-jarige matroos door de politie vastgezet, op verdenking van diefstal subsidiair joy-riding. Zoete jongens. In de nacht van zondag op maan dag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de cantine van de ge meentelijke tennisbanen aan de Haarlemmerweg. Er wordt een buta- gastoestel vermist en ook een doos. inhoudende 48 repen chocolade, is spoorloos verdwenen. Adspiranten van Crescendo. Jullie kunt weer volop trainen en wèl op dinsdagavond, vanaf 7 uur, in de speeltuin achter de Kanaal- en Rijndijkstraat. Voor degenen, die hier niet zo bekend zijn; deze straten liggen aan de Hoge Rijndijk bij het eindpunt van de Blauwe Tram. Loop de Kanaalstraat in tot de 2e straat. V.G.L.O. St. Martha. Geslaagd voor diploma typen: An neke v. d. Berg, Nieske Jongsma, Leny Schrijer te Leiden; Ineke van Eykel, Katwijk, Joke van Essen, Val kenburg, Gerry Blonk, Corry van Teylingen, Ria Rotteveel te Zoeter- woude. Geslaagd. In Den Haag zijn geslaagd voor Fröbel-onderwijzeres aan de Oplei dingsschool aan de Hoefkade de da mes Janny van H'unmel, Toos van Riet en Nel van Leeuwen uit Leiden en Els Asperslag uit Oegstgeest. Noodkerk St. Lodewijk gesloten „De groentijd, principieel bezien, 'n juiste instelling" ALDUS PROF OBBINK „Nog te weinig mensen, die niet voldoende op de hoogte zijn van ge bruiken en tradities in de studenten- corpora menen, dat de jaarlijks te rugkerende groentijd een zinloze be zigheid is, die te dikwijls resulteert in ernstige uitwassen". Dit was een van de punten, die prof. dr. H. W. Obbink, rector-magnificus van de rijks-universiteit te Utrecht, vanoch tend in een persconferentie in Am sterdam belegd door de algemene senatenvergadering ter sprake bracht. De hoogleraar was van mening, dat de groentijd, hoewel op verschillen de punten voor verbetering vatbaar, principieel gezien een juiste instel ling is, omdat het nuttig is voor de noviet te beseffen, dat hij feitelijk nog niets te betekenen heeft, niets kan en niets weet. De aanvallen van het publiek op de groentijd zijn niet zozeer gericht op de studentenmaatschappij in het algemeen als wel op de corpora, waarover dikwijls zeer veel onjuist heden worden verteld. In corpskrin gen wordt er echter voortdurend op toegezien wat er in de groentijd ge beurt en het is begrijpelijk, dat men alles wat de naam van de corpora kan schaden tracht te voorkomen. Dat er desondanks toch wel eens on regelmatigheden voorkomen, is toe te schrijven aan het feit, dat men enige honderden leden nu eenmaal niet van uur tot uur in het oog kan houden, aldus vertelde prof. Obbink. Behalve het voor buitenstaanders zo bekende kaalknippen, het op de grond zitten en het u zeggen tegen de ouderejaars, houdt men zich in de groentijd ook met andere dingen bezig zoals bijv. disputen, lezingen en bezoeken aan sub-verenigingen. Leidse Agenda MAANDAG 17 JUNI. „Toonkunst". Jaarlijkse uitvoering. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Kath. Bejaarden en Gepensioneer den. Bezinningsdag, In de Vrolijcke Arke. 9 uur v.m. R.K. Emigratiebureau. Zitting 't Karrewiel, Steenstraat, half acht. Gemeenteraad. Zitting. Stadhuis, 2 uur nam. (Half negen nam). DINSDAG 18 JUNI. Plechtige consecratie St. Lodewijks- kerk door mgr. M. A. Jansen, bis schop van Rotterdam. Lode wij ks- kerk, 9 uur v.m. St. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Belangen. Oude Singel 236, Credo Pugno. Bijeenkomst Gebouw Chr. Soc. Belangen, 8 uur nam. K. O. Excursie naar Hoorn en Enkhuizen, vertrek Stadhuisplein, 8 WOENSDAG 19 JUNI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Diploma-uitreiking. Middelbare Handelsavondschool St. Pieter, St Antoniusclubhuis, half acht nam. K.A.B.-wijk St. Petrus en Lode wijkparochie. Jaarvergadering in De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19; 8 uur nam. Het is nog geen zes jaar geleden dat drie zelfstandige boekdrukke rijen te Leiden, t.w. Drukkerij H. Buurman, L. Demmenie Zn N.V. en de Leidsche Handelsdrukkerij J. Karstens, een open oog hebbende voor de concurrentie van de sterk in opkomst zijnde offset, de hoofden bijeen staken om tot oprichting van een offset-afdeling te komen. In feite concurrenten van elkaar, was, door de verschillende geaard heid van het werk in eigen drukkerij vervaardigd, en doordat de directies elkaar kenden, een samenwerking goed mogelijk. Deze gedachte liet hen niet los. Vele besprekingen wer den er gevoerd en het resultaat was dat besloten werd gezamenlijk een offsetdrukkerij op te richten. 1 Octo ber 1951 trad de offset-afdeling on der de naam „Druco Drukkerijbedrij ven" naar buiten. Op 27 juni a.s. des middags te 14.30 uur zal nu de officiële opening plaats vinden van een nieuw bedrijfspand dat noodzakelijk werd, en dat aan de Middelstegracht is gelegen. Burgerlijke Stand Geboren: Erik Izaak z. v. L. Boom en A. van Polanen. Robertus Herma- nus Maria z. v. J. H. van Vonderen en J. J. G. van Bers. Jan z. v. J. Schalk en A. A. Bisschop. Elsje Ger- da d. v. S. Rozema en G. Kok. Mo nique Marijke d. v. G. D. van Wen- gen en M. F. V. S. H. van Betten. Overleden: J. P. Dirkse 85 j. echt genote v. A. Waardenburg. I. Stouten 68 j. man. M. A. Leeneman 11 mnd. dochter. Het waren zaterdag en zondag voor de Lodewijksparochie zeer bijzondere dagen. Zaterdagochtend ontving een pa- rochiezoon, de weleerw. heer W. van der Veer, uit handen van mgr M. A. Jansen in de kathedrale kerk van het Bisdom Rotterdam de H.H. Wijdingen. Het was een bijzondere samenloop van omstandigheden dat de oud-pas toor van de St. Lodewijksparochie de eerste priesterzoon heeft gewijd. -Zaterdagavond om half acht pre cies kwam de neomist met zijn fa milie aan op het Pieterskerkhof aan de achterzijde van de Noodkerk. Een stoet bruidjes met bloemen in de hand riep de pas gewijde priester het eerste welkom toe. Deken W. P. M. Haring leidde de neomist, die vergezeld was van zijn familie, de kerk binnen waar de in groten getale opgekomen parochianen hem een juichend welkomstlied toe zongen. Van het altaar verwelkomde de deken de neomist. Hij riep nog even in de herinnering "e onvergetelijke plechtigheid van die morgen. De deken vond het een gelukkige samenloop van omstandigheden dat na de priesterwijding die morgen de parochie dezelfde avond de neomist een spel over de mysteriën van de H. Mis mocht aanbieden. Daarna kwam het moment waarop de jonge priester zijn eerste pries terlijke zegen gaf. In verband met het opvoeren van dit lekenspel was er slechts een kort Lof,'waarbij de neomist werd geas sisteerd door kapelaan J. v. d. Stap als diaken en father H. Verhoef (Mill- Hill) als subdiaken. Zondagmorgen om half tien betrad de neomist opnieuw het altaar om temidden van de in nog groter getale opgekomen parochianen zijn Eerste H. Mis op te dragen. Hierbij werd hij geassisteerd door rector L. P. M. Ves. ter als diaken en father H. Verhoef als subdiaken, terwijl kaj. J. v. d. Stap als presbyter-assistens fungeer de. In het priesterkoor hadden plaats, genomen mgr Th. M. Beukers en ka nunnik W. P. M. Haring bekleed met de cappa. Op zeer verdienstelijke wijze zong het koor onder leiding van de dirigent J. van der Meer en met medewerking van de organist Th. van Niekerk. de wisselende gezangen van Drievuldigheidszondag en voor de vaste gezangen de tweestemhiige „Missa in honorem S. Franse. Ass." van Jos. de Klerk. Na het evangelie betrad de deken het altaar om de neomist, zijn familie en de parochianen toe te spreken. Hy verwachtte dat de neomist het hem niet euvel zou duiden als hij zich eerst tot de parochianen wendde. „Het is", zo zei deken Haring „vandaag wel een historische dag, DIENST DER APOTHEKEN De avond- en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: apotheek Kok, Rapenburg 9, telef. 24807; apo theek Tot Hulp der Mensch.heid, Hooigracht 48, telef. 21060; apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tele foon 26274. BIOSCOPEN De films voor de week van 14- juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Er komt een vriend van avond", volwassenen. („Nacht en nevel", 18 jaar) Lido: „Bittere ervaring", 18 jaar; „Odyssee", 14 jaar; „Anna", volwassenen; „Verdi, koning der melo dieën", alle leeftijden. Trianon: „To be or not to be", 14 jaar. Rex: „Wereld zonder einde", 14 jaar. Luxor: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. ook al zou deze Eerste H. Mis niet hebben plaatsgevonden. Het is im mers de laatste dag dat van deze noodkerk gebruik gemaakt wordt. Met angst en vrees hadden herder en parochianen deze noodkerk aan het Rapenburg betrokken. Dank zij de hulpvaardigheid en bekwaamheid van diverse parochianen was deze zaal echter omgebouwd tot een ware kerk. De parochieband is in deze kerk niet alleen gebleven maar zelfs versterkt. Het is een samenloop van omstan digheden dat de neomist de laatste godsdienstoefening in deze kerk ver richtte. Vervolgens richtte de deken zich tot de neomist en de parochie. Hij wees er o.m. op, dat de priester zo vaak beoordeeld wordt naar zijn menselijke eigenschappen. Men moet, zo sprak de predikant, echter goed begrijpen dat de Priester het sacra ment niet ontvangt voor zichzelf doch voor de hem toevertrouwden. Als hij preekt of het evangelie voorleest, dan verkondigt hij ons het Woord Gods. Als hij in de biechtstoel zit, dan zuivert hij ons van zonden en fou ten. Een jonge priester begrijpt dat juist de eerste tijd zo goed. Hij weet dat hij volledig priester is en dat hij alle macht heeft om het volledige priesterschap uit te oefe nen. Spreker wekte de gelovigen op om het priesterschap te zien als een sa crament dat genade afroept over alle mensen. Na de H. Mis zong het koor zuiver en gevoelig het Priesterlied van T. van der Bilt, getoonzet door H. Stra- tegier. Op de receptie in de pastorie kwa men zeer velen de neomist en zijn familie gelukwensen. Onder hen wa ren het volledig kerkbestuur, de gees telijkheid van de St. Petrus-parochie, pater A. M. Husson S.C.J, en father Verhoef. Op de tafels in de receptiezaal la gen kerkgewaden, waarvan de mees ten door de moeder en de familie wa ren vervaardigd. Een kort Lof met een door allen meegezongen Te Deum, en een door het koor uitstekend gezongen „Ave Maria", op muziek van de grootvader van de dirigent, J. v. d. Meer, besloot deze èn voor de parochie èn voor de neomist zo schone dag. Dit was de laatste kerkelijke plechtigheid, die in de noodkerk aan het Rapenburg plaats vond. Na het Lof werd het Allerheiligste naar de kerk aan het Steenschuur overgebracht. Van de groep A I en All van de eindexamen-kandidaten van het gym nasium slaagden de dames I. A. van Regteren Altena en I. van Heerde te Oegstgeest, A. M. L. de Koning te Leiden, en de heren A. Kosto, J. F. Hubeek, W. U. S. Kloeke, P. M. Was zink, allen te Leiden, en E. O. Kuy- pers te Oegstgeest. Eén kandidaat werd afgewezen en met 1 kandidaat wordt het examen voortgezet. Leidse Universiteit Woensdag 19 juni a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat mr G. van Leijden, geboren te Krommenie en thans wonende te Hilversum, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Zaterdag werd bij de Stedelijke Lichtfabrieken door de heer O. Kruysdijk, chef van de Inspectie Gas, het feit herdacht, dat hij 50 ja ren in overheidsdienst heeft doorge bracht, achtereenvolgens te Harder wijk, Schoten en Leiden. In de directiekamer werd hij aller eerst toegesproken door de directeur, ir Y. Ykema, die zijn bijzondere waardering uitsprak voor de wijze waarop de heer Kruysdijk zijn taak aan de Lichtfabrieken altijd heeft opgevat. Daarbij kwam tevens in het licht te staan zijn arbeid in dienst van de commissie voor de Gem. Gas- voorziening in Zuid-Holland, waarin hij als vertegenwoordigend ambtenaar van de Lichtfabrieken optreedt, wel ke taak eveneens op voortreffelijke wijze door hem wordt gekweten. Namens het gemeentebestuur over handigde de directeur hem de ge bruikelijke gratificatie. De hoofdingenieur voor de Gasfa briek, ir Lentelink, sprak daarna de heer Kruysdijk op sympathieke wijze toe en bedankte hem voor de prettige samenwerking, onder aanbieding van een geschenk. Daarna was de personeelsvereniging aan het woord en werden de jubi laris eveneens onder hartelijke be woordingen enige geschenken aange boden. In de cantine werd de heer Kruys dijk door de heer Kloeg namens de Inspectie Gas toegesproken en hem een zeer bijzonder geschenk over handigd, n.l. een wandbord met in scriptie van de diensttijd in de di verse gemeenten. Tenslotte bracht de heer Fisser de felicitaties over van het gezamenlijk fitterij-personeel. Evenals in de directiekamer bracht de heer Kruysdijk ook hier in zijn dankwoord tot uiting, dat hij dit ju bileum niet zo zeer als een prestatie ziet, maar allen als een reden tot dankbaarheid voor het leven en ge zondheid hem geschonken om zijn werk, dat hij als een levenstaak ziet, te mogen verrichten. In de loop van de middag werd te zijnen huize nog menige felicitatie in woord, bloemenhulde en andere vorm tot uiting gebracht. De jaarlijkse „Statentocht" Vacantietripje voor autobezitters De eerste vrije statenvergadering van de Staten van Holland op 19 juli 1572 gehouden in de Statenzaal te Dordrecht, wordt door velen gezien als de basis voor het nationale be- wustworden van de Nederlanden. Daarom geeft men ,aan de herden king van deze gedenkwaardige da tum in Dordrecht ieder Jaar een fees telijk tintje. Voor de vierde rr.aal is in de fees telijkheden rond de „Hoffeesten" ook een grote toertocht v.oor auto's opge nomen, georganiseerd door de Dordt- se Automobielclub „De Merwerij- ders". Men kan in deze toerrit zijn eigen route kiezen, hetgeen betekent, dat men vanaf 's morgens 5 uur kan starten vanuit een van de twaalf ste den-bondgenoten: Tordrecht, Gouda, Gorinchem, Oudewater, Leiden, Haarlem, Alkmaar, Meaemblik, Enk huizen, Hoorn, Edam en Monnicken- dam. Elk van deze plaatsen heeft een controle, waar de deelnemers hun controlekaart moeten laten af stempelen en zij een aardig presentje zullen ontvangen. Men verwacht, dat aan de toertocht dit jaar ongeveer 300 auto's zullen deelnemen. Er vindt een défilé van de rijders plaats in Edam, dat dit jaar de herdenking viert van de 600ste verjaardag van haa. stadsrechten. In verband met deze feestelijke intocht van rijders, is de enige verplichting, die de chauffeurs op zich nemen in de Statentocht, da» ze tussen half tien en half elf bij de controle te Edam arriveren. De gemeente Edam stelt de deelne mers een aardig aandenken in het vooruitzicht. In afwijking van de gang van za ken bij vorige Statentochten, kan men thans starten in drie klassen: klasse voor het aandoen van alle 12 plaatsen met finish te Dordrecht klasse B. voor het aandoen van 6 plaatsen met finish te Dordrecht en In de steenkolenmijn Le Gosson te Jemeppe sur Meuse is zaterdag een Nederlandse mijnwerker om het le ven gekomen. Het is de 45-jarige J. van de Waele uit Elsloo. De' mijn werker werd getroffen door een stuk van een metalen stut, die doorbrak, en was op slag dood. Eerste H. Mis Weleerw heer Adr. J. Simonis De St. Agatha-pax-ochie heeft weer een priesterzoon mogen begroeten. Zaterdagavond om kwart over zes had het comité van ontvangst zich aan de rand van de parochie, aan de Heereweg ter hoogte van ruïne Déver opgesteld, om de neomist, de weleerw. heer Adr. J. Simonis, namens de ge hele parochie van harte welkom te heten. Toen deze ceremonie geschied was zette de feestelijke stoet zich in beweging. Voorafgegaan door de Rui ters van de Landelijke Rij vereniging St. Hubertus maakte men een rond gang door de parochie. De r.-k. Har- grote promotor is, zorgde dat deze grote gebeurtenis in het gezin van voorzitter Simonis, een zeer feeste lijke tint kreeg. Voor deze gelegen heid had men enige nieuwe marsen ingestudeerd. De route die men reed v/as als volgt: Heereweg, Laan van Rijckevorsel, Irissenstraat, Broekweg, Kanaalstraat, Stationsweg, Veldhors- straat en terug over de Heereweg naar de parochiekerk. De parochianen van de St. Agatha- parochie gaven blijk, dat ze meeleef den, want langs de gehele route had men de vlaggen uitgestoken. Om zeven uur droeg kapelaan Si monis een plechtig Lof op, waarna hij vanaf de preekstoel zijn priester lijke zegen gaf. Na het Lof bracht „Canite Tuba" een serenade voor de ouderlijke wo ning van de neomist aan de Gracht- weg. Zondagmorgen om tien uur droeg de weleerw. heer Simonis zijn Eerste Plechtige Heilige Mis op. Hierbij werd hij geassisteerd door prof. Groot van Warmond, pastoor Schneiders en kapelaan Pinxter. De zeereerw. heer mgr Groot, vica ris-generaal van het bisdom Haarlem, had op het altaar plaats genomen. De feestpredikatie werd gehouden door prof. Groot. Hij schilderde de priester als het levende teken van Gods voortgaande trouw voor de mensen. In de pries ter zien we ook de nabijheid van LEIDERDORP Foto-tentoonstelling. Van 1822 juni houdt de Leiderdorpse Amateur- fotografenclub „Daguerre" een ten toonstelling in het Padvindersclub gebouw aan de Dr. v. Rhijnstraat. De tentoonstelling zal bevatten een col lectie van eigen werk en is geopend des avonds van 7.3010.30. Burge meester Van Piepeningen zal morgen avond de tentoonstelling openen. Geboren: Geertruida Maria, d. van N. J. de Jong en J. Sepers; Pe trus Simon z. van S. J. van der Star en J. C. Kuipers; Masja Alberta, d. van A. Jansen en A. Borreman Gehuwd: W. L. C. de Feijter en E. M. Laken; C. M. Verhoeff en J. Smit; C. M. van Staveren en W. Loef. Z0ETERW0UDE P.I.T. '54. Wij naken de leden er op attent, dat de training van a.s. donderdag is verzet naar dinsdag, 18 juni a.s. De training van donder dag 27 juni a.s. is verzet naar vrij dag 28 juni a.s. klasse C voor rijders van boven het Noordzeekanaal. De laatsten kunnen ale twaalf steden aandoen en hebben als finish de stad Enkhuizen aange wezen gekregen. Ook het aantal mederijdende pas sagiers is vrij, zodat men van de Sta tentocht een aardig vakantie-uitstapje kan maken. Het inschrijfeld, groot 5,50, moet voldaan worden voor of op dinsdag, 2 juli a.s., bij de plaatselijke Staten tocht secretaris, de heer D. C. J. van Peijpe, plv. dir. der V.V.V., Steen lb te Leiden. Aan het bureau van V.V.V. zullen de rijders inschrijfformulieren benevens alle gewenste inlichtingen kunnen verkrijgen. GEVESTIGD in de week van 6 t.ra. 12 juni 1957 A. M. Mank en fam.. Suringarstr. 33; W. A. van Bommel en fam., boekbinder. Storm Buysingstr. 19; B. L. Hogerman, mach. bankwerker. Boisotkade 6; A. M. G. Baan, med. analyste, v. d. Sande Bak- huyzenlaan 16; E. M. J. Smit. ass. dieren arts, Hoogl. Kerkgrt 11; C. C. Bijl, ge zinsverzorgster, Johan de Wittstr. 17; M. ten Hoopen, elektr. techn. ingenieur. Marislaan 5; M. Hakkert geb. De Haan, Colenbranderstr. 11; M. P. Smeets. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; A. M. C. Hazes, verpleegster. Rijnsburgerweg 88; H. P. de Jongh. wijkverpleegster, Boer- haavelaan 33; H. J. Kleer. ass. apotheker. Oude Herengracht 13. VERTROKKEN H. R. J. Levert en fam., Marislaan 9, Den Helder, J. Verfailleweg 616; A. M. v. d. Pluijm geb. v. Dijk en lam., Hoogl. Kerkgrt 31a, Zuid-Afrika: A. de Water en fam., Hoflaan 113. Brunssum, Pr. Hen- driklaan 235; A. M. Winkelmolen en fam., Stadhouderslaan 30, Bolivia. C. J. H. Blokhuizen en fam., a/b Utr. Veer, Canada. H. M. de Vroom en fam.. Nieuwe Rijn 44a, Warmond, Burg. Ketelaarstr. 23. C. Schippers geb. Kramer en fam.. Lust hoflaan 40, Schiedam. Emmastr. 13. N. Dorrepaal, Mandenmakersstg 15, Vught, Lunettenlaan 501. P. C. Breen, Rapen burg 105, Dordrecht, v. Bleyenburgstr. 22. F. M. van der Grijn. Noordeinde 2a. Den Helder. Lombokstr. 17. J. L. J. v. Velzen God. De priesterroeping is geen privèzaak of een familieaangelegcn-w heid maar is in het belang van Gods gehele' Kerk. Daarom is het de taak van allen God te danken voor zijn roeping. Na de H. Mis zong het koor o.l.v. de heer Hulte een meerstemmig „Ju bilate Deo". 's Middags van 3 uur tot 4.30 reci pieerde de feesteling in de pastorie. Veel vertegenwoordigers van paro chiële kerkelijke instellingen en ver enigingen, vrienden en kennissen kwamen daar de neomist de hand schudden. Dm vijf uur werd de ker kelijke viering afgesloten met een plechtig danklof met Te Deum. De buitenkerkelijke viering werd in in tieme kring in de R -K. Huishoud school aan de Achterweg nog enige tijd doorgezet. ALPHEH AAN DEN HSJN SLACHTOFFER VAN HET WATER? Op aanwijzing van enkele burgers heeft de politie in de nacht van za terdag op zondag, omstreeks half één in de bosjes op de Aarkade, langs water, t.o. de groentenhandel van de heer Baerveld, meisjeskle- ding o.a. een rok, jurk en een wind- Jack aangetroffen. Daar het vermoeden was gerezen dat hierachter een slachtoffertje van het zwemmen schuilde, heeft de poli tie een uitgebreid onderzoek inge steld, dat evenwel geen resultaat heeft opgeleverd. Een groot aantal infoi*maties naar eventueel vermiste personen heeft evenmin de eigenares van de kle dingstukken bekend gemaakt. ONGEVAL IN HET NIEUWE ZWEMBAD. In het nieuwe zwembad te Alphen aan den Rijn vond zondagmiddag, een dag na de officiële opening, een ongeval plaats. Een groep van 56 leden van de K.J.B. te Noordwijk, had onder toe zicht van de jeugdleider L. H. Smit, aldaar een fietstocht gemaakt met als doel, een bezoek te brengen aan het vogelpark „Avifauna". Het nieu we zwembad ligt in de onmiddellijke nabijheid van het vogelpark en de jongens gaven er de voorkeur aan éérst te gaan zwemmen. Na ongeveer 15 minuten in het bad zijn geweest, kreeg een van de jongens, de 16-jarige Antoon de Win ter uit Noordwijk maagkrampen en zonk. Vermoedelijk was hij na de warme fietstocht te sterk afgekoeld. Het viel de 20-jarige Alphense student Jan van Dam op, dat met De Winter iets niet in orde was en toen hij hem niet direkt weer boven wa ter zag komen, dook hij het water in, bracht de drenkeling naar boven en riep de hulp in van anderen, om de reeds bewusteloze zwemmer uit het water te halen. Onmiddellijk paste de jeugdleider Smit kunstmatige ademhaling op de drenkeling toe en slaagde er in de levensgeesten bij hem op te wekken. Dr J. H. J. Pilon »»ns intussen ge arriveerd en nam de zorg voor de patiënt over. Hij liet hem per zie kenauto naar zijn woning vervoeren. Naar wij later vernamen maakt de drenkeling het weer goed. VOORHOUT ERNSTIGE AANRIJDING LANGS LEIDSE VA ART. Op het rijwielpad langs de Leid- sevaart had zaterdagavond een ern stige botsing plaats. Enige jongelui kwamen per rijwiel uit de richting Leiden. Een hunner wilde de anderen passeren, doch lette niet op het verkeer uit Noord wijk. Een bromfietser kon de wiel rijder niet meer ontwijken, en bot ste in volle vaart tegen hem op. De gevolgen waren ernstig. De wielrij der, een jongeman uit Zoeterwoude, werd tegen de grond gesijtakt, waar hij ernstig gewond bleef liggen. Dr. Eots, die spoedig ter plaatse was constateerde bij het slachtoffer een hersenschudding, een armfractuur en 2 gebroken benen. Per ziekenauto werd hij naar een ziekenhuis in Lei den vervoerd. Het rijwiel was onherstelbaar ver nield. Ook de bromfiets was zwaar beschadigd. Rijkspolitie en verkeerspolitie, die spoedig ter plaatse waren, stelden een onderzoek in naar de schuld vraag. geb. v. d. Poel, Stadhouderslaan 28, Aalsmeer, Primulastr 41. M. Nieuwkerk Koninginnelaan 38, Canada. L. Schim v. d. Loeff. P. de la Courtstr. 101, Den Haag. Ridderlaan 113. K. H. Voll- mar. Herenstraat 18, Sevenum, Den Eigen 15. H. H. Tolsma, Roodborststr. 28, A'dam. Henr. Bonnerstr. 1 I; J. Sierat, Hoflaan 247, A'dam, Anderiesenhof 13 III S. van der Kooij, Langebrug 55a, Den Haag, Wildhoeflaan 13. J. Schouten, Plantsoen 55, Frankrijk. H. A. Galavazi, Plantsoen 33a, Sassenheim, W. Warnaar- laan 64. B. M. Tjoa. Hogewoerd 129a, Den Haag, Ln v. Meerdervoort 168a. M. Kesseboom. Witte Singel 27. Frankrijk C. M. van Delft, R.- en Schiekade 37, Zijpe, Belkmerweg B 88. J. van Rij, De Genestetstr. 92a, Leiderdorp, W. de Zwij gerlaan 7. B. S. Jonker, Rijnsb.weg 86, Wieringen, Stroeërweg 4. H. R. Goud smit, Rijnsb.weg 94. Leiderdorp, W. de Zwijgerlaan 7. S. Noteboom, Aloëlaan 6. Reeuwijk, Ree 37. H. Kloosterman, Mun- nikenstr. 13. Groningen, Winschoterdiep 180a. C. A. Verheij v. Wijk, Burggraven- ROTTERDAM, 17 juni Vee. Aan- laan 11, Epe, Le Chevalierweg 17. F. J. voer 1891 stuks vee w.o. 1262 vette Marktberichten M. van Seben, Kort Rapenburg 2, Den Haag, Meezenlaan 36. A. G. J. v. Brakel. geb. Wassenaar, Bakh. Roozenb.str. 39. Groningen. Peizerweg 50a. M. A. M. Ammerlaan, J. van Goyenkade 6, Den Haag, Nw Parklaan 64. M. Kleijn, Vaste- straat 96, Oss, Berchemseweg 82. J. E. Streng, Irenestraat 25a. Hattem, Achter straat 30. H. van Klink, Molenstr. 16, Alkemade. Noordeinde 189. koeien 629 varkens. Prijzen: vette koeien 1 3.00—3.25; -.65—2.90; f 2.50 —2.60; varkens 1.77—1.73— 1 67. Handel: vette koeien aanvoer rui mer, handel slecht, prijzen lager, eer ste kwal, niet geheel prijsh. 2e kwal. lager, afloop minder, prima exempl. boven notering; va-kens aanvoer ge woon handel kalm.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3