ZOMERZON BRANDDE EEN HEVIGE ACTIVITEIT LOS Verhitte stadsbewoners trokken naar zee en duin Scherp MAANDAG 17 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het was te voorzien, dat het druk zou worden aan de Hollandse stranden. Vandaar dat velen er vroeg uit getrokken zijn om voor de grote drukte begon van zee en strand te genieten. Het is moeilijk een schatting te ma ken van de aantallen bezoekers aan de stranden, maar men is het er over eens, dat het uitzonderlijk, eigenlijk benauwd-vol is geweest. Zowel in Scheveningen, Kijkduin, Wassenaar, Katwijk, Noordwijk als in Hoek van Holland was er na tien uur vanmorgen met goed fatsoen geen plaatsje meer te vinden in het zand. actie komen. Het eerst voor de 6- jarige Royke IJzinger uit Den Haag, die in de onmiddellijke nabijheid van een golfbreker door de stroom werd gegrepen. Het 11-jarige Hagenaartje Georg- Louis Sassoom wilde vanaf golfbre ker 31 een bal grijpen. Hij geraakte daarbij te water en werd door een visser boven water gehouden, totdat de brigadeleden ter plaatse waren. De jongen, die enige malen onder was geweest en veel water binnen ge kregen had, werd in een post van de brigade EHBO-hulp verleend. Het bestuur van de Haagse red dingsbrigade wijst jn verband met deze gevallen het publiek nog eens met klem op het gevaar van baden en zwemmen by golfbrekers. Water eiste zijn tol De wegen naar zee waren de hele dag bezet door stromen fietsers en bromfietsers, die aan zee verkoeling wilden zoeken. De Scheveningse boulevard was één wriemelende men senmenigte. Buiten het dagjesbezoek was dit weekeinde ook voor de ho tels aan zee drukker dan normaal op een mooie zomerse dag het geval is. Behalve naar het strand trokken ook honderdduizenden Rotterdam mers naar park, bos of rivier. Alleen reeds het aantal bezoekers van Kralingerhout en Strandbad wordt op honderdduizend geschat. Ook diergaarde „Blijdorp' had het ongewoon druk. Leidenaars streken neer aan de kust, of dichtbij in de Leidse Hout of bij het water van de Trekvliet. Het water eiste tol. Het koele water, dat dit weekend door de grote hitte velen heeft aan gelokt, heeft inmiddels ook verschil lende slachtoffers gemaakt. De 16 jarige Roedie Kluin te Utrecht is zaterdag tijdens 't zwem men in het Amsterdam-Rijnkanaal verdronken. De knaap, die de zwem kunst niet geheel meester was, be gaf zich ondanks waarschuwingen van zijn broertje te ver van de wal kant en wilde zich vastgrijpen aan een voorbijvarende boot. Hij slaag de hierin niet en werd meegezogen in het kielzog. Een vriendje greep de jongen nog vast, doch slaagde er niet in hem te redden. Op het Noorderstrand bij Scheve ningen is een tot nu toe niet geiden- tificeerde man van ongeveer 23 jaar verdronken. Het ongeluk gebeurde tegen twaalf uur. Waarschijnlijk is de man in een kuil gestapt. Het lijk spoelde een kwartier later aan. Bij het zwemmen in de omgeving van het strand bij het Maas- en Waal kanaal tc Nijmegen, is een 31-jarige heer uit Nijmegen in de diepte ver dwenen. Zijn stoffelijk overschot is nog niet gevonden. De man was met vrouw en kinderen aan het strand. Tijdens het zwemmen in het Am sterdam-Rijnkanaal te Utrecht is zondagmiddag en 24-jarige jongeman uit De Meern verdronken. Dit is het derde verdrinkingsgeval dat zich deze week in het Amstefdam-Rijn- kanaal heeft voorgedaan Een tienjarig jongetje uit de Ael- brecht Engelmanstraat te Rotterdam, dat niet zwemmen kon en in het z.g. kinderbadje aan de Kralingse plas was gegaan, had zich even buiten de omrastering gewaagd, Onopgemerkt moet hij verdronken zijn. Zijn lijkje werd drijvend aangetroffen. In de zwemschool Oost te Amster dam is de 5-jarige D. J. Neuteboom ongemerkt in het diepe deel van het bad terecht gekomen en verdronken. Haagse Reddingsbrigade in actie De Haagse Reddingsbrigade is zondag enige malen in actie geweest. De post Kwartellaan redde om streeks 2 uur de 10-jarige Jacob Hoekstra en Harry Camoenie, bei den uit Den Haag. Zij waren door de neerstroom nabij golfbreker 35 naar diep water gezogen. Ook de leden van de tomploeg aan de Savornin Lomanlaan moesten in POTLOOD en GEEST So- 504. Horizontaal: 1. stad in Italië, munt in China, 8. voorvoeg sel, 10. spil van een wiel, 12. berg, 14. rivier in Italië, 15. meisjesnaam, 17. uitroep, 18. bijb. figuur, achter kleinzoon van Sem, 19. voertuig, 21. oude benaming van liter, 23. lengte maat (afk.), 24 stad in Duitsland, 26. scheikundig teken van tin, 26. bij woord, 28. landbouwwerktuig, 30. stadje a. d. Guden Aa op Jutland. Verticaal: 2- telwoord, 3. over, langs, 4. wolvlokje, 5. onbekende, 6. deel van Afrika, 9. meisjesnaam, 11. muzieknoot, 13. adreskaartje, 14. af korting op visitekaartjes, 16. water in Duitsland, zijtakje v. d. Rijn, 17. vaartuig, 20. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 22. overblijfsel bij ver branding, 24. lijkvaas, 25. bijwoord, 27. bekende afkorting, 29. gewicht (afk.). Oplossing morgenavond. Voorts wijst het bestuur op het gevaar bij het zich in zee begeven met opgepompte banden, luchtbed den en rubberboten (bij politiever ordening verboden). Vooral bij oos tenwind bestaat de kans dat de pas sagiers niet meer op eigen kracht terug kunnen keren. Naar huis. De afvoer van de tienduizenden, die zondag verpozing hadden ge zocht op het strand en de duinen bij Bloemendaal en Zandvoort begon 's middags tegen half vier. De kam peerterreinen in de Kennemerdui- nen waren zaterdagmiddag reeds vol, zodat tientallen buitenlandse toeris ten genoodzaakt waren de nacht in hun auto's door te brengen, die zij langs de Zeeweg tussen Overveen en het Bloemendaalse strand hadden ge parkeerd. Aan de kop van de Zeeweg ston den duizenden fietsen in de rijwiel stalling en bij gebrek aan parkeer ruimte moesten honderden automo bilisten zondag hun wagens in de berm zetten in een rij die tot op gro te afstand van het strand reikte. De Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij had een groot aantal extra bussen ingelegd, zodat de bad gasten vlot konden worden afge voerd. Gistermorgen omstreeks 11.45 is op de proviniciale weg van Zaandam naar Limmen-Castricum een ver keersongeval gebeurd, waarbij de duo-passagiere van een motorrijwiel is gewond. Bij dit ongeval was een onbekend gebleven grijze volkswagen betrokken, die is doorgereden. De groepscommandant der Rijks politie te Castricum verzoekt de be stuurder van deze volkswagen, of ieder die omtrent deze auto inlichtin gen kan verschaffen, zich in verbin ding te stellen met de groepscomman- onder telefoonnummer K 2518208. Toen de sportvlieger Marcel Smeets uit Maastricht zich zondagmiddag op het vliegveld Beek gereed maakte om op te stijgen, kreeg hij bericht, dat de houten bungalow van zijn vader op het terrein van Smeets bouwmateia- len aan de Heerderweg te Maastricht, in brand stond. Toen hij ter plaatse arriveerde, dreven dichte rookwolken boven de omgeving. De Maastrichtse brand weer wist het vuur binnen een kwar tier te bedwingen. Het interieur van de bungalow, alsmede het gehele meubilair werd vernield. Ook een kantoor met het grootste gedeelte van de administratie werd ernstig bescha digd. De schade, die door verzekering wordt gedekt, wordt geraamd op on geveer 30.000. De oorzaak van de brand is niet bekend. De bewoner van de bungalow, de heer Smeets sr was op reis. In Amersfoort is zaterdag een internationale beiaarddag gehouden. Burgemeester H. Molendijk zei, dat hij het carillon het kostelijkste en meest democratische aller instrumen ten vindt. VIER WOONHUIZEN EN DRIE SCHUREN AFGEBRAND. In de gemeente Wijk en Aelburg zijn zaterdagmiddag omstreeks vijf uur vier woonhuizen, waaronder twee grote boerderijen en drie schuren, af gebrand. Alle panden waren met rie ten daken gedekt, zodat het vuur, aangewakkerd door een hevige wind, gretig voedsel vond. Vijf gezinnen werden dakloos. Een persoon is tij dens het blussen van het dak geval len en moest met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis ver voerd worden. Van de inventaris kon maar weinig gered worden. De brand is ontstaan in een schuur. Van de oorzaak is nog niets bekend. De schade wordt geraamd op onge veer 250.000. De verzekering dekt slechts de schade gedeeltelijk. Adjunct-directeur verduisterde 19 mille Wegens verduistering van 19.000 tennadele van een Goudse uitgevers mij, annex drukkerij, de firma Mul der, heeft de politie te Gouda gearres teerd de 46-jarige drs. o. G. F. L. uit Den Haag, voorheen adjunct-direc teur van de benadeelde firma. Drs. L. heeft tegenover de politie een volle dige bekentenis afgelegd. Vrijdag middag is hij voor de officier van justitie te Rotterdam geleid. Drs. L. heeft kans gezien vanaf 1 juli 1955, een maand nadat hij als adjunct-di recteur in dienst was getreden, de belastingelden van de firma, die hij moest voldoen, achter te houden. Met deze gelden trachtte hij een uitgeve rij in Den Haag, waarvan hij mededi recteur was, uit de financiële nood te halen. Kard. Wyszynski terug De Poolse kadinaal Wyszynski is «andag na een verblijf van zes we- n in Rome naar Polen terugge keerd. Men gelooft, dat de kardinaal tij dens zijn besprekingen met de Paus en de autoriteiten van het Vaticaan volledige instemming heeft gekregen voor zijn politiek, welke bestaat uit vreedzame samenleving van de Ka tholieke Kerk en de Communistische Regering van Gomulka. Het Vati caan weigert echter een algemene overeenkomst met communisten aan te gaan, welke erkenning van de communistische beginselen zou kun nen inhouden. Vliegongeluk bij Moskou Bij Moskou is zaterdag, kort voor middernacht, een Pools lynvliegtuig verongelukt. Negen mensen, o.w. vier leden van de bemanning, zijn om het leven gekomen. Onder de omgekomenen bevinden zidh twee Amerikanen. Drie van de vier overlevenden zouden Amerika nen zijn. Eén van hen zou evenwel ernstig gewond zijn. De overige inzittenden van het vliegtuig waren Chinezen en Alba nezen, onder wie zich de minister van buitenlandse zaken van Mongolië be vond, die eveneens is omgekomen. Ziekte onder de gemzen Op de hellingen van de Oostenrijk se Alpen laten honderden gemzen het leven als gevolg van een epidemische ziekte, die wordt veroorzaakt door mijten, die zich in de huid der dieren ingraven. Reeds sinds 1916 kent men de ziek te, maar de laatste jaren heeft zij zich snel verbreid, zo zeer zelfs, dat men bevreesd is voor uitsterving van de soort. In sommige streken is het aantal gemzen de laatste jaren terugge bracht tot tien procent als gevolg van de ziekte. In totaal zijn er thans nog circa 65.000 gemzen in Oosten rijk. Er bestaat wel een vaccin tegen de ziekte, maar toediening daarvan aan de dieren is practisch onmo gelijk. Jordanië werkt zich los De regering van Jordanië heeft be sloten, haar ambassade in Cairo te sluiten. Deze maatregel betekent niet een afbreken van de diplomatieke be trekkingen, maar een „administratie ve diplomatieke stap", uit protest te gen de uitwijzing van de Jordaanse ambassadeur uit Egypte. Egypte en Syrië zullen de beloofde hulp aan Jordanië niet geven, zo blijkt uit een hofdartikel in het Egyp tische blad „Al Massa". In dit artikel wordt instemming betuigd met een verklaring van de Syrische minister van defensie, dat Syrië zijn deel niet zal betalen. Zoals bekend zouden Egypte, Sy rië en Saoedi-Arabië gezamenlijk Jor danië jaarlijks een bedrag van 125 miljoen gulden geven, zijnde de som, welke dit land tot dusver van Enge land kreeg. Saoedi-Arabië heeft zich tot nu toe aan zijn verplichtingen gehouden. De Verenigde Staten hebben zater dag Jordanië vijf miljoen dollar voorschot gegeven op een toewijzing van tien miljoen voor economische doeleinden. Begrafenis ontaardde in schietpartij In een bergdorp in Noord-Libanon zijn zondag achttien personen om het leven gekomen en 25 gewond, toen twee families een reeds lang bestaan de vete, welke nog was aangewak kerd door politieke tegenstellingen, uitvochten. Het gevecht ging tussen leden van de familie Frangieh, van wie één voor de verkiezingen op dertig juni kan didaat is vopr het pro-Egyptische na tionale front, en leden van de fa milie Doewehi, die de regering steunt. De strijd ontstond by een begrafenis, welke door beide families werd bij gewoond. Na een handgemeen gingen de partijen over tot het gebruik van geweren en machinegeweren. Gen darmes moesten de orde herstellen. Dergelijke veldfelagen tussen families zijn in Noord-Libanon niet ongebrui-1 kelijk. Vanuit het stadion Veldwijk te Hengelo werd gestart voor de inter nationale ballon-race om de Trophée de Ballon Libre, waarvoor zich tien deelnemers hadden gemeld, waar van er twee niet konden opstijgen, namelijk Jeanne de Bast en de Oos tenrijker Dolder. Van de acht ballon nen, die het luchtruim kozen, kwam de eerste melding van André van Ge- mert, die was geland bij Olden, bij Loghem, vervolgens meldden zich de Zwitserse ballon met de Belgische ballonvaarder Nevens zij Putten, de heer Boesman bij Eemnes, en de Amerikanen bij Amstelveen. De bal lon van de Duitser Eckert bleek ge land op het strand vier kilometer ten noorden van Noordwijk. De zesde melding was van de Belg v. d. Ben den, die was geland bij Monster. De Turk Esknazi daalde in Amsterdam op de Sumatrakade en tenslotte land de mevr. Nini Boesman bij Voor schoten. De heer v. d. Benden heeft waarschijnlijk de langste afstand af gelegd. Woonwagenbewoner doodde zijn schoonvader Vanmorgen om kwart voor acht heeft de 31-jarige P. D„ bijgenaamd „gekke Piet", zijn 54-jarige schoonva der B. S. in het Maastrichtse woon wagenkamp met een jachtgeweer dood geschoten. D., die als een gevaarlijk persoon bekend staat en de andere bewoners van het kamp tyranniseerde, werd door de kampbewaarder gearresteerd en in de loop van de morgen in het hoofdbureau van politie opgesloten. Er is ruzie ontstaan tussen D. en zijn schoonvader om een kind van de da der, welk kind in het huisgezin van de schoonvader was opgenomen. D. had vanmorgen het kind bij de schoonvader weggehaald. DOOR DE BLIKSEM GEDOOD. Bij Oxford, in de Amerikaanse staat New York, zijn gisteren 27 koeien van één boer door de blik sem gedood. De beesten schuilden onder een boom bij de boerderij. Briljantjes in goud gesmolten brachten dieven voor de rechtbank De gehele vrijdag heeft de Amster damse rechtbank besteed aan het on derzoek naar een ingewikkelde ver duistering en heling van een gouden armband met diawanten, ter waar den van 9000. Een handelsagent, die dit sierraad in commissie onder zich had, stelde het op 14 november van het vorige jaar ter beschikking van een 38-jari- ge, thans gedetineerde goudsmid uit Amsterdam, die vandaag terecht stond. Hij werd er n.l. van verdacht de armband te hebben verduisterd. Zijn verklaring dat hij het kostbare sie raad op weg naar zijn werk was ver loren, kwam de rechtbank weinig ge loofwaardig voor. Tegelijkertijd stond een 44-jarige Rotterdamse koopman terecht, die van heling van deze arm band en verduistering van een gou den dasspeld werd verdacht. Bij het horen van de handelsagent kwam bo vendien aan het licht dat de armband bij de invoer in Nederland niet was geregistreerd. De aandacht van de po litie werd ten volle op de zaak geves tigd, toen de fa. Drijfhout aangifte deed dat bij het smelten van goud, dat zij voor 300 van de Rotterdam se koopman had ge'-ocht, twee bril jantjes wedden aangetioffen. De man trachtte bij Drijfhout en bij verschil lende andere goudsmeden het goud als platina te verkopen. De diaman ten had hij opnieuw geslepen om her kenning onmogelijk te maken. De officier van justitie mr W. Tonc- kens, achtte verduistering en heling door de koopman gepleegd, bewezen en eiste een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen de goud smid die de armbard had verduisterd, eiste hij 10 maanden met aftrek. De beide verdedigers betoogden uitvoe rig, dat de ten laste gelegde feiten bij geen van beide verdachten bewezen waren. Jaarvergadering van 't Wit-Gele Kruis te Voorschoten Handenvol werk op alle gebied Het jaar 1956 is voor de afd. Voor schoten van het Wit-Gele Kruis gun stig geweest. Het ledenaantal nam toe met 22, zodat het totaal aantal thans 752 bedraagt. In het bestuur vonden enkele veranderingen plaats, o.a. door het vertrek van de heer Forta- n»er. De heer Meijer werd bereid ge vonden, het secretariaat van mevr. Kersten en de functie van de heer Eysink Smeets als afgevaardigde voor het R.K. Kraamcentrum te Leiden over te nemen. De werkzaamheden van de wijk verpleegster namen toe en wel zoda nig, dat het bestuur het aanstellen van een tweede kracht ernstig in overweging heeft genomen. De toe neming van de werkzaamheden be stonden uit de uitbreiding van het kleuterbureau het ingebruik stellen van een hoogtezon, tevens werd aan dacht besteed aan de zorg van ouden van dagen. De kleuter- en zuigelin- genbureaux werden goed bezocht. Wat betreft het zuigelingenbureau, gehouden door dr Tonino, zijn er dit jaar 84 babies nieuw ingeschreven en het aantal consulten nam toe. Wat betreft het kleuterbureau, gehouden door dr Vermet, zyn 148 kleuters nieuw ingeschreven, het totaal aan tal consulten bedroeg 670. Deze be zoeken zijn ten opzichte van het vo rige jaar dermate toegenomen, dat in dit verslagjaar dr Vern.et genood zaakt was extra zittingen te houden waarmede hij in de toekomst door moet gaan. Waardevolle contacten. In 1956 werden ook de vraagstuk ken rond de preventieve en positieve bejaardenzorg besproken. Zoals be- De veiligheid in de Europese mijnen De commissie van de gemeenschap pelijke vergaderingen van de Europe se gemeenschap voor kolen en staal, E.G.K.S., voor de veiligheid in de mij nen en het reddingswerk, welke vrij- lag te Luxemburg bijeenkwam, heeft 'net algemene stemmen een rapport goedgekeurd, dat door de Belgische vertegenwoordiger A. Bertrand in de eerstvolgende zitting van de gemeen schappelijke vergadering te Straats burg zal worden ingediend. In dit rapport wordt een zo snel mogelijk installeren gevraagd van het permanente orgaan, dat tot taak zal hebben constante aanpassing van de veiligheidsvoorschriften aan de vor deringen van de mijnbouwtechniek te verzekeren. Oprichting van dit orgaan werd aanbevolen door de internatio nale conferentie voor de veiligheid in de mijnen, die na de mijnramp van Marcinelle werd gehouden. Tevens wordt de wens uitgesproken, dat aan dit orgaan zo ruim mogelijke bevoegd heden zullen worden gegeven. Ver der stelt de commissie aan de rege ringen voor, nu reeds een aantal drin gende maatregelen te nemen, die door deze conferentie werden aanbevolen, dus nog vóór het permanente orgaan zijn werkzaamheden zal hebben aan gevangen. Verder wordt voorgesteld interna tionale conferenties te houden voor de veiligheid in de ijzermijnen en in de ijzer- en staalindustrie, naar het voorbeeld van wat ten aanzien van de kolenmijnen geschiedde, zonder te wachten tot een ramp dergelijke con ferentie.s noodzakelijk doet worden. kend wordt door de wijkverpleegster reeds belangrijk werk verricht op het terrein van de bejaardenzorg en wel door velerlei verplegingsbezoeken aan bejaarden. Bij de laatst gehou den Ziekendag in de Laurentiuskerk werd wederom blijk van belangstel ling gegeven en wel in de vorm van een bouquet bloemen voor iedere zie ke, terwijl de zuster de zieken assis teerde. Evenals voorgaande jaren werd regelmatig contact onderhou den met de overkoepelende organisa tie. in de gemeent e „De Stichting Ge zondheidszorg". Deze relaties waar borgen een juiste afbakening van het terrein van onze Kruisverenigingen in Voorschoten. De propaganda com missie, bestaande uit leden van de drie Kruisverenigingen, boekten weer succes. Helaas heeft het Wit-Gele Kruis een ernstig te kort aan Propa gandisten. Blijkens de gegevens is hei meren deel der inwonende kinderen boven de 18 jaar niet fis lid ingeschreven. Getracht zal worden via een kaartsys teem al deze gevallen op te sporen. Evenals de voorgaande jaren was de verstandhouding met het gemeente bestuur uitstekend. In 1956 werden betalingen gedaan tot een bedrag van 9.963,— en ont vangen een bedrag van 10.471,— zodat het jaar afgesloten 'wordt met een batig saldo vu. 508,Er zijn nog enige navorderingen te verwach ten, die geheel betaald kunnen wor den. De voorzitter, pastoor J. van Bemmelen, betreurd het ten zeerste dat de opkomst van de leden ter jaar vergadering zo slecht was. BALLON GELAND. Gisteravond om 9 uur landde een grote luchtballon o.a. bemand door mevrouw N. Boesman in de wei van de heer Gerritsen aan de Veurseweg. De ballon was 's middags om 4 uur te Hengelo opgestegen. Het betrof hier een lange afstandsvlucht. Van zelfsprekend waren vele Voorschote naren toegesneld. Zij hielpen de bal lon opvouwen en inpakken. K.V.P.-Zomerfestival. Voor schoten krijgt nu ook een festival en wel van de K.V.P. Aangezien de K.V.P. in het middelpunt van de be langstelling is geplaatst, worden alle katholieken van Voorschoten uitge nodigd aan dit festival deel te nemen. Alles is gratis. Het festival wordt ge opend op dinsdag 18 juni a.s. in het r.-k. Bondsgebouw, des avonds om 8 uur. Eregast is de bekende K.R.O.- spreekster mej. Agnes Nolte, lid van de Tweede Kamer, presidente van de Vrouwencommissie van de K.V.P. De avond wordt besloten met een inte ressante film „Kent uw industrie", aangeboden door de Vereniging Ne derlands Fabrikaat. Verschillende producten van de industrieën, die in de film worden vertoond, zullen op het einde van de avond gratis onder de aanwezigen worden verloot. Ieder een is op deze avond hartelijk wel kom. RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Voor schoten wordt voor een openbare vergadering bijeengeroepen op dins dag 18 juni a.s. des avonds om 8 uur. In behandeling komen de navolgende agendapunten. De nota van B. en W. inzake de investeringen in de ja ren 1957 en 1958. Aankoop van meu bilair, leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de openbare U.L.O. Wijzi-1 ging van het tarief voor de verhuur van de kleine zaal van het Cultureel Centrum. Het veranderen van de speelplaats en aanschaffing van ont wikkelingsmateriaal ten behoeve van de R.K. Kleuterschool. Voorstel in zake het beheer van de sportvelden. Verhuur van het dak van de water toren voor reclamedoeleinden. Voor- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 17 Junij 1857. Madrid. De ondernemer der wedrennen te Carthagena heeft de vermaarde stierenbevechster Marcellina Barrios geëngageerd. Deze vrouw, bekend onder den naam van de Jonge Simson, heeft eene buitengewone vaardigheid in het dooden van woedende stieren. Wijdingen in Rotterdam In de kathedraal te Rotterdam heeft mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rot terdam, zaterdag de heilige priester wijding toegediend aan de volgende eerwaarde heren: H. A. C. Banning, A. A. Th. Berre- voets, JJ. G. M. van Breugel, G. A. v. d. Bulk, J. A. Duivesteijn, J. M. A. Hilgersom, H. J. M. Hofstede, F. C. Kempen, A. H. A. Kester, R. M. Kuypers, J. C. Oosterwijk, P. Th. M. van Rijn, A. J. J. Simonis, W. M. van der Veer, G. W. M. Wilmink, F. J. W. van Zeeland. De sub-diaken-wijding werd toege diend aan de eerwaarde heren: N .J. P. Blaauwhof, M. J. C. van Blijswijk, J. W. Braakman. D. J. H. van Geest, J. J. I. Hogenboom, A. J. Hoogenboom, Th. G. Hulspas, A. P. G. Krempel, P. P. V. W. van Moor. sel, W. D. M. van Rijn, G. J. J. Straathof, J. J. Streng, P. M. Ver heul, C. J. v. d. Voort, C. P. Th. Warmerdam, A. E. A. Zijlmans; voor het aartsbisdom Santiago in Chili: G. C. J. Alkemade. De audiënties van de bisschop van Rotterdam op 19 en 26 juni a.s. gaan niet door. DODELIJK ONGELUK OP STATION UITGEEST. Een 61-jarige hoofdconducteur uit Amersfoort is zaterdag op het sta tion Uitgeest tussen de trein en het perron terecht gekomen. Hij kreeg ernstige inwendige kneuzingen en was vrijwel op slag dood. Oe beambte was op de reeds in be weging zijnde trein gestapt en is toen vermoedelijk van de treeplank afge gleden. stel tot overneming van grond voor een dienststraat en voor de aanleg van een tegelplateau aan de Prinses Marijkelaan. Voorstel tot het aan gaan van een vaste geldlening van 30.000.Vaststelling van een plan tot gedeeltelijke herziening van het uitbreidingsplan en het beslissen om trent de daartegen ingebrachte be zwaren. Huur kleine zaal Cultureel Cen trum verlaagd Het huurtarief van de kleine zaal van het Cultureel Centrum was in den beginne vastge steld op 25.per avond. B. en W. verwachten, dat wanneer het tarief van 25.op 15.per avond wordt gesteld, dat de zaal dan druk ker verhuurd zal worden. Meer ver enigingen zullen dan van de zaal ge bruik kunnen maken, waardoor de totale opbrengst niet ongunstig zal worden beinvloed. Bij een huur van 15.zijn de kosten van verwar ming en schoonhouden nog gedekt. Geldlening. In de vorige raads vergadering besloot de raad over te gaan tot de aankoop van pand Leid- seweg 97, de voormalige Boerenleen bank, voor de prijs van 30.000, Voor de financiering van deze aan koop is genoemde bankinstelling de Coöperatieve Raiffeise.rbank bereid aan de gemeente een vaste geldle ning te verstrekken. Bedrag 30.000, gulden. Rente 4 1/8 per jaar. Looptijd 10 jaar. Als de aankoop niet tot stand komt vinden geldlening en de kasgeldlening geen doorgang. Aankoop houten noodschoot. In Vlietwijk zullen komen een openbare school de Vlietschool en een r.-k. jongens- en meisjesschool. De eerste school is thans ondergebracht in twee lokalen van de Openbare ULO en twee klassen van de r.-k. scholen zijn tijdelijk gehuisvest in de oude open bare lagere school aan de School straat. Met het nieuwe cursusjaar 1957/1958 komen beide scholen in het nauw. Hoewel de te stichten scholen beide op de urgentielijst 1957 zijn geplaatst, zal het toch nog wel ge ruime tijd duren, eer de scholen ge reed zijn. Beschikken over een nood- school van vier klassen is in Voor schoten wel verantwoord, want als de nieuwe scholen in september 1958 gereed mochten zijn. dan kunnen de vier klassen van de noodschool al weer gebruikt worden voor huisves ting van de Chr. kleuterschool. B. en w. heeft prijsopgave gevraagd, waar- by de keus is gevallen op een school van De Groot's Houtbouw, welke door soliede afwerking, practische indeling en betrekkelijk lage prijs het aantrekkelijkst is. De stichting van deze vierklassige school vergt naar raming een bedrag van 63.000 gulden. Hierin zijn begrepen de kos ten van fundering, verlichting, sani tair, riolering, glas- en schilder werk, verwarming, speelplaats en rijwielberging ten behoeve van het personeel. Naderhand kan de school door zijn praktische indeling zonder meer als kleuterschool in gebruik worden genomen. B. en w. stellen voor het bedrag van 63.00 beschik baar te stellen. Het schooltje kan naar de mening van b. en w. het best geplaatst worden op het terrein, dat gelegen is aan de Oranjeboomstraat achter het flatgebouw aan de Raad huislaan. Speelplaats geen parkeerterrein. Bij wijze van proef zyn b. en w. er enige tijd geleden toe overgegaan de speelplaats van de Openbare ULO vrij te geven als parkeerplaats voor auto's. Maar in verband met de vele olievlekken, die achterblijven en om dat herbestrating eerder nodig was, dan was gedacht, heeft het college besloten deze proefneming stop te zetten.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2