Dl LEIDSE BIOSCOPEN DE AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Mr. J. Weve neemt afscheid van Wit-Gele kruis te Voorhout HUIBERS WAT BRENGEN Tentoonstelling „De Molen" te Delft weeckelykse CRonycke ZATERDAG 15 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Op de algemene ledenvergadering van het Wit-Gele Kruis heeft de heer mr. J. Weve, wegens aanstaand ver trek naar elders, afscheid genomen als voorzitter van het Wit-Gele Kruis, een functie welke hij 5 jaren heeft waargenomen. In zijn afscheidswoord zeide de voorzitter, dat hoewel zijn taak niet eenvoudig is geweest, hij toch met pijn in het hart, deze func tie neerlegde. Met algemene stemmen werd als voorzitter gekozen de heer A. Groot huis. Namens de leden dankte de heer J. W. v. d. Aardweg de scheidende voorzitter en bood hem een boekwerk aan. De vergadering had verder een vlot verloop. Zuster v. Niel mocht om ge zondheidsredenen haar taak niet meer waarnemen. Het bestuur heeft afscheid van haar genomen, en haar een cadeau aangeboden. Uitgezien wordt naar een nieuwe wijkverpleegster. Huisvesting voor dez eis echter een groot probleem. Aan de leden werd verzocht naar woonruimte uit te zien. Het jaarverslag gaf een opgewekt beeld. Een sluitende begroting voar 1957 kon worden aangeboden. De verkoop van het wijkgebouw bracht een behoorlijke boekwinst. Het leden tal is gestegen van 480 naar 507, 218 bezoeken werden afgelegd. De penningmeester had een nade lig saldo van slechts ƒ22.83. De liquiditeitspositie is nu gezond. De begroting 1957 sluit met een be drag aan lasten en baten van 11.480. De aftredende leden J. v. d. Aard weg en P. v. d. Geer werden met algemene stemmen herkozen. Op 18 april 1958 bestaat de vereni- ging 25 jaar. Dit wil men feestelijk vieren. Er zal een commissie be noemd worden om geld bijeen te brengen om het bestuur een cadeau aan te bieden. Gedacht werd o.a. aan een hoogtezon, een paar ruststoelen voor het wijkgebouw of andere nut tige gebruiksvoorwerpen. Nadere be richten zullen t.z.t. volgen. Doktersdienst. Op zondag 16 juni wordt de doktersdienst waargenomen door: dr J. v. Nes Sassenheim, telef. 7119 en dr H. Walenkamp, Warmond, telef. K 1711—220. HILLEGOM Groente op straat. Doordat een 1 auto van de firma J. G. v. D. uit Hillegom achteruit een der inritten aan de Leidse straat inreed, moest een vrachtauto, komende uit de rich ting Leiden iets naar links uitwij ken, maar kwam daardoor in botsing met een vrachtauto, komende uit de richting Haarlem. Het gevolg was dat de hoogopgeladen lading groen ten los geraakte en over een groot deel van de straat gestrooid werd. Het verkeer werd gedurende enige tijd gestremd. De beide wagens wer den beschadigd en de politie maak te proces-verbaal op. LISSE I-EDEN VERG ADERINN VOETBAL VERENIGING „LISSE". De heer J. v. d. Gevel, de trainer van de voetbalver. „Lisse", die de oranjezwarten grote triomfenliet vieren en hen zelfs voor één jaar in de derde klasse bracht, gaat de ver eniging met ingang van 30 juni ver laten. Het bestuur heeft contact op genomen met Tony Kantebeen, die o.m. „Warmunda" en Ter Leede traint, maar een definitief besluit is nog niet gevallen. Dat werd gister avond op een flink bezochte leden vergadering in het KAB-gebouw meegedeeld. De voorzitter, de heer C. Strik, wees er op dat „Lisse" het afgelo pen seizoen veel met pech te kam pen heeft gehad. Mede daardoor was het verblijf in de derde klasse van korte duur geweest. De spelers van het eerste hadden echter veel ge leerd en de voorzitter hoopte, dat ze het geleerde het volgend seizoen ook in praktijk zouden brengen. De penningm., de heer M. Beijk, kon melden, dat er was ontvangen 10.565.64 en uitgegeven 8.414.47. Er was dus een batig saldo van 2154.17. Vervolgens berichtte de secr., de heer P. Verheijen, in een vlot ge steld jaarverslag het afgelopen jaar. De aftredende heren van de elftal commissie, J. v. d. Poel, J. v. Diest, M. v. Dijk, P. v. Dijk en F. Beijs- sens werden met algemene stemmen herkozen en de aftredende bestuurs leden, de heren C. Strik, R. Lange- laan en D. Kortekaas eveneens. Na meegedeeld te hebben dat het con tract met trainer v. d. Gevel, dat op 30 juni afloopt, niet vernieuwd zal worden, vertelde de heer Strik, dat de heer P. Wassenaar, de linkshalf van het eerste team, de oefenmeés- ter van de junioren zal gaan optre den. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd of het mogelijk was een ve- teranenelftal op te richten. Men had hiervoor al 15 gegadigden. Besloten werd tot oprichting van zo'n team over te gaan. Het zal als vijfde of zesde elftal in de competitie spelen. De rest van de rondvraag leverde slechts enkele interne zaken op. KATWIJK AAN DEN RIJN Eerstelingen. Aan de groente veiling werden de eerste vroege aardappelen aangevoerd. Ze brach ten 32 tot 36 gulden per 100 kg. op. De zondagse dienst wordt voor de patiënten van de doktoren H. M. Hueting, J. Bergman en E. E. v. d. Laan voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dok ter J. Bergman, Valkenburgse weg lb, telefoon 2921. VRAGEN OVER BOUW PREMIEWONINGEN Het Tweede Kamerlid de heer An- driessen heeft aan de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de relatief vele advertenties, voorkomende in verschillende bla den, waarin bouwondernemers en ma kelaars woningen te koop aanbieden en waarbij dikwijls hoge hypotheken beschikbaar zijn? Is de minister van oordeel, dat uit deze aanbiedingen, moet worden af geleid, dat er relatief te veel van deze woningen worden gebouwd? Kan de minister mededelen of de aangeboden woningen overwegend tot de sector van de premiebouw be horen? Indien de voorgaande vraag beves tigend moet worden beantwoord, is er dan geen aanleiding te overwegen de bouw van deze woningen met uitzondering van die, voor eigen be woning bestemd zij het met be leid, tijdelijk enigermate af te rem men, ten einde de bouw van wo ningen, waaraan grotere behoefte be staat, te kunnen opvoeren? Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor Geboorteaankondigingen „Groene Draeck" plechtig aan prinses Beatrix overgedragen „Varend Nederland wenst u behouden vaart Op deze zonnige feestdag voor va rend Nederland officieel in het clubgebouw van de koninklijke Ne derlandse zeil- en roeivereniging te Muiden, uitbundig op het water daar omheen en in het rijk vlaggende plaatsje zelf is het geschenk van duizenden, het Lemsteraak-jacht „De Groene Draeck", plechtig aan H.K.H. Prinses Beatrix overgedragen. Terstond na de aankomst van de gehele koninklijke familie te half drie, trad de voorzitter van het co mité „Varend Nederland", de heer E. Crone, naar voren om de kroon prinses het haar. ter gelegenheid van het bereiken harer meerderjarig heid, geschonken schip aan te bie den. Zoals er een hechte band bestaat tussen de zee en de bewoners van ons land „het bedrijf te water en al wat daartoe behoort is van essentiële betekenis in ons economisch bestel" bestaat er ook een hechte band tussen ons vorstenhuis en het water. Het is een zeer oude, een vier eeuwen oude band, in geen enkel land dan het onze is zoiets mogelijk. De heer Crone leverde hiervoor historische bewijzen door o.m. te herinneren aan prins Willem I, graaf Maurits van Nassau, prins Hendrik (derde zoon van koning Willem II) en aan de verschillende koninklijke (Advertentie) Man schiet zijn vrouw neer en meldt zich bij de politie Gistermiddag heeft een 45-jarige loswerkman in zijn woning in de Vis serstraat te Bussum enige schoten gelost op zijn 42-jarige echtgenote, met wie hij sinds enige tijd in een echtscheidingsprocedure was gewik keld. De vrouw die aan hals, hoofd en borst werd getroffen, liep hevig bloedend de straat op, waar zij enkele ogenblikken later in elkaar zakte. Zij werd naar de Majellastichting overgebracht, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. De man heeft zich enige tijd na het gebeurde bij de politie gemeld. Hij is in arrest gesteld. De werkman die in verband met de scheiding sinds enige tijd bij zijn moeder woonde, had omstreeks kwart voor vijf zijn vrouw opgezocht. Tij dens een gesprek, waarbij een 15- jarige zoon aanwezig was, ontstond een hooglopende ruzie. De echtgenoot trok plotseling een revolver en vuur de op zijn vrouw. De politie vond la ter in de revolver vijf lege patroon hulzen. In een andere kamer van de woning bevond zich een 12-jarig dochtertje van het echtpaar, dat na de schietpartij hevig ontsteld naar1 buiten rende, waar zij riep dat vader op moeder had geschoten. Merk waardigerwijs hadden de buren van de schietpartij niets bemerkt en meenden dat de vrouw het slachtoffer van een verkeersongeval was. Dit werd dan ook zo aan de politie over gebracht, die inplaats van recherche- personeel, mannen van de verkeers dienst er heen zond. De dader is vele malen met de po litie in aanraking geweest voor dief stal met braak. Zijn laatste veroor deling dateert van 1934. Na zijn daad heeft hij de woning aan de achterzij de verlaten, is over een muurtje ge klommen en is daarna de stad in ge- Lido. In het kader van het film festival worden deze week in het Lido-Theater vier veel gevraagde films gebracht, die ongewtijfeld vele bezoekers zullen trekken. Vandaag gaat nog de film „Bittere ervaring" (18 jaar gekeurd) naar de beroemde roman van Peter Cheyney, waarin een ernstige smokkelzaak door een Amerikaanse detective tot klaarheid wordt gebracht. Morgen en maandag kan men „Odyssee" zien, een kleurenfilm met Kirk Douglas, Silvana Mangano en Anthony Quin in de hoofdrollen (14 jaar). Op dinsdag en woensdag volgt dan de filmt „Anna", eveneens met Sil vana Mangano met Ralf Vallone als tegenspeler (volwassenen) en op de laatste dag van de filmweek kan men gaan zien en luisteren naar „Verdi", koning der melodieën", een kleuren film, die ieders belangstelling stellig verdient (allé leeftijden). Trianon. De bekende filmregis seur Ernst Lubitsch heeft in „To be or not to be" een navrant mengsel gemaakt van satyre en leed, in zijn half grappig, half ernstig verhaal van spionage en contra-spionage in het verwoeste en door de Duitsers bezette Warschau. Als het verhaal begint, is een gezelschap Poolse to neelspelers bezig met de repetitie van een stuk, waarin de nazi's in Duitsland belachelijk worden ge maakt. De opvoering van het spel wordt verboden, omdat de regering te Warschau bang is om Hitier te ir riteren. Maar als vlak daarop de oor log toch uitbreekt en de Duitsers Warschau binnenrukken, hebben de toneelspelers toch nut van hun Duit se costuums en hun gerepeteerde er varing in de nazi-mentaliteit, want als ondergrondse strijders weten zij in hun nazi- en Gestapo-pakjes een geval van spionage onschadelijk te maken. Er komt zelfs een nagemaak te Führer op de proppen en zij we ten door te dringen tot in het hol van de leeuw, waarbij hun acteurskwali teiten hen uitstekend te pas komen. Van vanzelfsprekend komen zij voor hachelijke situaties te staan. Lubitsch heeft een aardig loopje genomen met de Duitse bezetters, al geeft de ach tergrond van het zo deerlijk geha vende Warschau wel eens een wran ge bijsmaak. Om enkele scènes verhoogde de KFC de leeftijdsgrens tot 18 jaar. Casino. „Er komt een vriend van avond", is een film, welke gemaakt werd naar een toneelstuk, dat direct na de bevrijding in Frankrijk en daarbuiten grote opgang maakte. Ook de filmversie heeft in de ja ren, die achter ons liggen, veel suc ces geoogst. Terecht, want het is een spannend verhaal, dat zeer knap is opgebouwd. Alleen kan men bij het zien van de film niet vergeten, dat zij van huis uit een toneelstuk is. Maar zelfs dan zijn er ook gevoelens, van diepe bewondering voor de toneelschrijver, die zo juist zijn dramatische effec ten wist te vinden. Het gaat over de activiteiten van de maquis tegen het einde van de oorlog in het neutrale gebied van Frankrijk. In een gekkenhuis zijn enige ma- quisstrijders opgenomen, onder wie de commandant, zonder dat iemand voorlopig te weten komt, wie nu echt gek is en wie krankzinnigheid stimuleerd. Op 't geheimzinnige, consigne van de Engelse zender „er komt een vriend vanavond", zal de maquis in actie komen. Er dreigt echter een geheim agent van de S.D. roet in het eten te gooien. Hij wordt geliquideerd door de vrouw, die hem bemint, waarna het spel zijn gunstige voltooiing kan vinden. Keuring KFC: volwassenen. Rex. De atoomoorlog, die ieder een vreest, levert stof te over voor allerlei sensationele en „moralise rende" boeken en filmpjes. Deson danks verlangen de mensen naar nieuws over de toekomst. Aan dit verlangen komt Rex deze week weer tegemoet in de film „Wereld zonder einde". De eerste ruimtevaarder heeft een verkenningsvlucht gemaakt naar Mars en op de terugweg naar de aarde krijg hij panne. Zo de wereld ruimte al een boven- en of onder kant had, zou men kunnen menen dat het schip viel. Onafhankelijk van enige zwaartekracht valt het toch en natuurlijk de goede kant op. Mooier nog: het komt, na het doorbreken van de tijdsbarrière, ongedeerd in de sneeuw terecht, zes eeuwen na de start. Dan ontdekken de vier inzittenden, dat de wereld na hun vertrek ten gronde is gegaan in een atoomoorlog. Ze worden be dreigd door monsterspinnen en monsterlijke mens-mutaten. Uiteindelijk komen ze terecht bij de nazaten van de overlevenden, die diep onder de grond wonen en er langzamerhand uitsterven. „Gooi die boel eens open", denken de jongens en ze maken uitstapjes naar de bui tenlucht om er met de dochters van hun nazaten de maan te gaan bekij ken. Men kent bij de onderduikers geen meningsverschillen en dus ook geen wapens en iedereen is er van nature bang. Na eindeloze moei- lijkhed enkrijgen de ruimteschepe lingen toestemming om wapens te maken en er de mataten mee te lijf te gaan. En dat is de basis voor de „wedergeboorte van de mens'. Toegankelijk voor 14-jarigen. Luxor heeft de charmante „Sissi, de jonge keizerin" nog altijd op het witte doek. Voor alle leeftijden. jachten, waarvan het huwelijksge schenk aan ons koningspaar, de „Piet Hein", het laatste is. Het is geen wonder, dat naar aan leiding van uw meerderjarigheid andermaal een heuglijk moment voor vorstenhuis en volk opnieuw van deze waardering getuigenis werd af gelegd en op soortgelijke wijze. Voortgaande herinnerde de heer Crone er aan hoe duizenden in den lande hebben meegewerkt de a bieding van dit geschenk mogelijk te maken. „Ten slotte behoort uwe ko ninklijke hoogheid zelve tot deze groep van schenkers. Immers, u ver vaardigde de ontwerpen voor het beeldhouwwerk aan de roef, voor de steven en de stuurkuip van dit schip en oefende toezicht uit op de uitvoe ring van deze op een vaderlands, rond jacht onmisbare ornamenten. De heer Crone besloot: „Het is mij een uitzonderlijk voorrecht uit naam van die duizenden aan uwe konink lijke hoogheid prinses Beatrix het schip in eigendom te mogen overdra gen, hetgeen, luttele minuten voor het moment waarop u als eigenaresse voet aan boord zet, andermaal sym bolisch geschiedt door het overhan digen van dit halfmodel van uw schip. Maar ik draag meer over dan een stoffelijk voorwerp. Het is ook een gedachte die ik moet uitspreken. Zij die .meewerkten, ook al hebben zij met de zee en varen niets uit te staan, zij schaarden zich onder „Varend Nederland", die een hartewens koes tert. Die wens gebeiteld in deze plank, die aanstonds in uw schip zal worden bevestigd: .Varend Nederland wenst u behouden vaart". Nederlands handel met China De Nederlandse regering heeft zich beraden omtrent het door haar in te nemen standpunt ten aanzien van de door verscheidene landen getroffen maatregelen, waarbij de beperkin gen op de handel met China, Noord- Korea en Noord-Vietnam aangepast worden aan het controlestelsel, gel dende voor de handel met enkele Oosteuropese landen. Na overleg met de Belgische rege ring is besloten ook voor wat betreft de Nederlandse embargo-maatrege len met betrekking tot de uitvoer, de doorvoer en de verscheping van goederen naar China, Noord-Korea en Noord-Vietnam, een overeenkom stige voorziening te treffen. W.K.A- vecht tegen draken Het amateurtoneel is een volksbe lang. Het is daarom noodzakelijk door samenwerking de mogelijkheid te scheppen om het amateurtoneel te be vorderen en te ontwikkelen in artis tieke, technische, aesthetische en or ganisatorische zin. Aldus mr. dr. Th. E. E. van Schaik, voorzitter van het Werkverband Katholiek Amateur toneel, dat in een tweedaags congres ter gelegenheid van het 10-jarig be staan, te Amsterdam dit weekeinde bijeen is. Ons land kent tienduizenden be oefenaars van het amateurtoneel, dat een veelvoud van bezoekers trekt. Deze realiteit noopte tot organisatie. Het W.K.A. ziet het als zijn taak er voor te zorgen, dat alle toneelstuk ken in overeenstemming zijn met de waardigheid van de menselijke per soon en zijn eindbestemming. Dank zij de niet aflatende critiek der organisatie op de zgn. draken enerzijds en de opbouw van een ver antwoord repertoire anderzijds, is thans reeds een opmerkelijke voor uitgang in stukkenkeuze te consta teren. De regie- en sprekerscursussen van het W.K.A. hebben duidelijk verbe tering gebracht in technisch en ar tistiek opzicht, terwijl de provinciale adviseurs de spelers vertrouwd ma ken met de wezenlijke problematiek van het toneelspel. Op het ogenblik zijn ryim 500 ver enigingen bij het W.K.A* aangesloten. Dit jaar streeft het W.K.A. ernaar het ledental op te voeren tot 750. Myn veêr en wil niet vloeyen. Ick sit, dat is togh all te mal, al ruym een uur te knoeyen. Wat isser deese weeck geschied dat waerd is te vermelden? Er was geen moord, geen kraeck; 't was nix, er waeren selfs geen helden die ick, met kleur van heldendaen in onse crant te proncken met naem en toenaem (en adres) sagh. Er is geen schuyt gesoncken of paerd op hol. Nix van dat all dat ick moet crony queer en. Ick sou (voor myn onkunde) haest my voor dit rym geneeren. Het beetjen watter is geschied dat moet ick togh verhaelen, al byt ick op myn stroeve veér en sit ick maer te draelen. Veel fraeys en wasser niet te sien soals in andere tyden, alleen in LISSE was het feest, daer sagh ick paerden ryden. Sy draefden schoon, sy liepen braef, sy reeden in 't gareel. Die ruyters van de L.T.B. die siet men nooyt te veel, altyd te min. Een paerd is iets waer 'k altyd naer kan kyeken. Te sitten op een paerdenrugh dat sou myn togh wel lycken. 1 in 't liefelycke STOMPWYCK. Daer waeren vyfftich jaer getrouwd A. Janson (van de melckwyck). Se noemen hem daer Ary-oom en tante Fie syn vrouwe; beweesen vyfftich jaren langh malkander hou en trouwe. Het feest dat wierd er schoon gevierd met bloemen en een misse, en watter verder by behoort soals ick wel kan gissen. Dan wasser oock wat in DE SILCK: het sou wel wonder weesen als daer nix aerdighs was gebeurd. Ick heb er dan geleesen van eenen man die raeckte quyt syn buydel met pampieren in eene schuyt (in Amsterdam, maer niet met .passagieren") De buydel lagh togh in het ruym, in Africa gevonden en dies wierd er een draedbericht naer Amsterdam gesonden. Vier maenden laeter quam het t'rugh uyt 't land der swarte luyden, quarn deeser daeghen met de boot ter sluysen van Ymuiden! WILLEM VAN HORSTENDAEL De molen is het onderwerp, van een zomertentoonstelllng in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft. De expositie, welke bestaat uit mo dellen van verschillende typen mo lens, schilderijen, foto's en gereed schappen, werd gisteren geopend door mr T. A. van Dijken, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land. Verschillende redenen, o.a. de strijd welke de vereniging „De Hollandsche Molen" met succes voert voor het be houd van de molen in het landschap, hebben de directeur van het museum „Het Prinsenhof" drs D. H. G. Botten aanleiding gegeven door middel van een tentoonstelling te trachten de mo len in het centrum van de belangstel ling te plaatsen. De opening werd bijgewoond door een aantal autoriteiten, o.a. de am bassadeur van Griekenland en de burgemeester van Delft, de heer D. Loor. De directeur van het museum, drs D. H. G. Bolten sprak een inlei dend woord, waarna mr T. A. van Dijken de openingsrede hield in zijn kwaliteit van voorzitter van de pro vinciale molencommissie in Zuid-Hol land. Hij legde er in zijn rede de na druk op, dat alles zal moeten worden gedaan om althan? een aantal molens van de duizend welke er nog zijn, te behouden, aangezien de molens een zo typisch symbool van Nederland zijn. Hij sprak daarom de wens uit, dat de expositie een positieve bijdra ge zal leveren tot het behoud van de molens in het Nederlandse dorps- stads- en landschapsbeeld en eindig de met het uitspreken van de hoop, dat de rijke verscheidenheid, welke deze tentoonstelling laat zien, een prikkel moge zijn voor de algemene belangstelling. WééR EEN JUWELIER DE DUPE. Na Utrecht, Den Haag, 's-Hertogen- bosch en wellicht andere steden is gisteren Rotterdam aan de beurt ge weest voor de operaties van een waarschijnlijk internationaal complot. Twee buitenlanders, een man van on geveer 35 en 'n vrouw van omstreeks 55, kwamen de winkel binnen van de juwelier Van A. in de Hoogstraat. Ze wilden een ring kopen, kregen een uitgebreide collectie voorgelegd en besloten tenslotte tot een ring van 300.Terwijl de ring werd in gepakt, gingen de kopers nog „even" weg om een dame op te halen, zoals ze zeiden, die ergens aan de lunch zat. De buitenlanders zijn niet terug gekeerd, maar de juwelier miste een witgouden damesring van f 1250. en een gouden ring met briljant van ongeveer 600.—. Later bleek, dat het tweetal in gezelschap was ge weest van een ongeveer 20-jarige vrouw met zwart haar en een gezette man. Zij zijn weggereden in een auto, die vermoedelijk het kenteken GEV Marktberichten LEIDEN, 14 juni Kaas. Aanvoer 44 partijen Goudse en 6 partijen Leid se. Notering: Goudse extra kwaliteit tot 2 55, eerste k al. r 2.342.42, tweede kwal 2.272.33, Leidse eer ste kwal. 2.422.11. Handel rustig. KATWIJK a. d. RIJN 14 juni. Groente. Bloemkool 12.0055.00, Bospeen 27.0038.00, waspeen 27.00 —48 00, sla 3.9022.80, peterselie 8.00 13.80, >mkommers 32.0033.00, princessebonen 1.851.90 p. kg., spits kool 8.00—12.00 sjalotten 17.00—18.00, selderij 7.20—8.50, vroege aardappe len 32.00—37.00, rabarber 33.00--40.00, boskroten 13.00- -16.00, uien 5.00 17.00, radijs 2.007 10 kervel 8.00 10.00, .stoofsla 11.9012.00, prei 21.00 22.00, postelein 12.8013.00, tuin bonen 46.50—47.50. R'VEEN, 14 juni Bloemen. Col- villeis 5890, Duizendschoon 420, Campanula 1551, Bruidsanjers 4 19, Pyrethrum 155^, Esther Read 30 —81, Wirrals Supreme 5889, Mar- garieten 1428, Anemonen 313, Pioenen 451.00 Galardia 1424. Ixia's 12—14, Ranonkel 1013, Papa vers 19—44, Violieren 6095. Lathy rus 332 p. bos. Am. anjers 614, Lelies 13—14, idem regale 59, Gla diolen 1921 p. st. TER AAR, 13 juni. Groente. Kas- snijbonen 1.50- 1 60, idem B. 1.25— 1.30, idem stek 1.051.15, peulen 50 1.04, idem B. 3148, doppers 75. capdoppers 1.00, tuinbonen 5560 ct alles p. kg., aardbeien 25 ct. p. doosje. VINKE VEEN, 14 juni Groente. Andijvie 1721 c„ doperwten 77—84 c., kassnijbonen 1.32—1.50, peulen 30 —84 c., postelein 4— 6 c., rabarber 32— 42 c., spinazie 8%--22 c„ spitskool 8 c, stoofsla 10 c., tambonen 2.20—2.48 c. tomaten 761.00 c, tuinbonen 5465 c, waspeen 30—39 c. per kg., bloem kool 1041 c, kom kom mei s 15—47 c. sla 816 c. per stui bospeen 2339 c, kroten 23 c. radijs 28 c, peterse- 312 c, selderij 1015 c. p. bos; aardbeien 6170 per doosje. 11—14 juni j,57. Laagste vrijdag 14 jun 1957 hoogste laatste koersverschil Alg. Kunstzijde Unie koers koers tijdvak t.o.v. 7 juni 189 204 1/4 201 5/8 12 3/8 Van Berkel's Patent 196 1/2 202 202 -+- 5 Van Gelder Zonen 188 1/2 194 193 3/4 5 1/4 Kon. Ned. Hoogovens 305 1/2 313 313 7 1/2 Ned. Kabelfabriek 282 295 293 4- U 289 1/2 314 1/2 306 1/2 16 3/4 Unilever 470 494 1/2 470 3/4 2 1/2 Wilton-Fijenoord 243 246 246 3 1/2 227.90 221,35 -f 3,75 Holl. Amerika Lijn 170 1/4 177 176 3/4 -f 3 3/4 Kon. Ned. Stoomboot Mh 148 1/4 152 151 1/2 -f- 3 1/4 Ned. Scheepvaart Unie 174 179 178 3/4 4 4 5/8 Van Ommeren 260 1/4 268 1/2 268 3/8 7 7/8 Amsterdam Rubber 71 7/8 73 1/2 72 5/8 3/8 H.V.A 115 122 1/4 121 7/8 4 1/8 Ver. Deli Mijen 92 94 1/2 94 1/4 -f 1/16 3 y. Staffellening 1947 86 5/8 87 1/8 86 13/16 5/16 3 Invest, cert. Ned 90 1/2 90 15/16 90 19/32 1/32 3% Nederland 1962-64.. 90 1/2 90 7/8 90 7/16 3/16 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 10.813.408 Obligaties 11.696.476 Deze week (voorl.) Aandelen 10.860.049 Obligaties 8.788.568 A.N.P.-C.B.S. Beursindices 1953 100. Internationale concerns Industrie Scheepvaart Banken Indonesische fondsen Algemeen vrijdag 7 juni '57 341.31 153.57 157.30 118.31 104.24 232.87 vrijdag 14 juni '57 348.84 155.52 161.25 117.50 103.79 237.07

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3