PINKSTER-PRIJSVRAAG Interne structuur van plattelands gemeente opvallend gewijzigd Kath. onderofficieren richten een fonds op voor gezinshulp Mgr Jansen raakte in Milaan zijn portefeuille en paspoort kwijt Arts en administrateur verzwegen 153.000 gulden voor de belasting UITSLAG „Meteor" bij Terschelling in zee gestort VRIJDAG H [UNI 1957 DF LEIDSE COURANT PAGINA 3 13e Internationale gemeentecongres Ontwikkeling gemeenschapsleven vraagt steun Op de derde congresdag hebben de gedelegeerden op het 13e internatio nale gemeentencongres zich in twee groepen gesplitst, 's Morgens heeft eeh werkgroep zich bezig gehouden met het rapport over de verkeers- congestie in de binnenstad. Bier werden twee alternatieven overwogen: geheel of gedeeltelijke afsluiting Van de binnenstad of het ontsluiten van de binnenstad door het aahleggen van nieuwe ringwegen of toevoerwegen naar de binnenstad. Het eerste alternatief wordt algemeen af gekeurd. Slechts in enkele gevallen zijn kléine delen (winkelcentra) voor het verkeer afgesloten. Maatregelen voor gedeeltelijke afsluiting, zoals voor bepaalde categorieën van ver keer (bijv. voor vrachtwagens Of voor bepaalde uren van de dag), worden algemeen aanvaard. Het tegendeel vah de afsluiting van de binnenstad, te weten de ontsluiting van de bin nenstad als boven vermeld, wordt al gemeen als de meest praktische op lossing van de verkeersproblemen be schouwd. Bovendien acht men in verschil lende landen, zoals België, Egypte en Gfoot-Brittannië de vervanging van trftms door bussen in de binnenstad een nuttig middel voor de vermin dering van verkeersdrukte. In de middag hebben de platte- landsvèrtêgenwoordigers zich bezig gehouden met eeh kort rapport in zake de ontwikkeling van het ge meenschapsleven op het platteland. Die ontwikkeling moet men aller eerst zien tegen de achtergrohd van de algemene sociaal-economische ont wikkeling van de verschillende lan den in de laatste tientallen jaren. De groei van de steden en Stedelijke eeh tra van bevolking en de vermin dering van de bevolking van het platteland, is karakteristiek voor de ontwikkeling in de meeste landen. Het resultaat van die ontwikkeling was, dat dc interne struktuur van de plattelandsgemeenten en de samen stelling van haar bevolking zich op vallend hebben gewijzigd. Men moet in de eerste plaats in elk land ernaar streven de ontwikkeling in zulk een richting te brengen, dat de econo mische en culturele contrasten tus sen de steden en de plattelandsgebie den worden Weggenomen. De staatssubsidies en de leningen, dié aan de gemeenten worden ver strekt voor verschillende doeleinden, moeten daarop in het' bijzonder zijn gericht. Die staatssubsidies aan de gemeenten, voor de vestiging en het onderhouden van scholen, sociale in stellingen en hospitalen, moeten over het geheel genomen, groter zijn voor economisch zwakke dan voor econo mische sterke gemeenten. De ontwikkeling van het gemeen schapsleven en de algemene activitei ten van de gemeente, is evenwel in de eerste plaats de taak van de ge meente zelf, zelfs al moet de staat daarin bijdragen. De plattelandsgemeenten moeten natuurlijk streven naar het scheppen van mogelijkheden voor het levens onderhoud van de bevolking en het verbeteren van hun economische om standigheden. Waar grote bevolkings centra op het platteland tot ontwik keling zijn gekomen, is er voor de gemeenten een belangrijke en veel eisende taak weggelegd. Als men in plattelandsgemeenten bevolkingscen tra, zowel als schaars bevolkte en afgelegen gebieden heeft, dan is het evenwel de taak van de gemeente om onpartijdig aan de behoeften in de verschillende gebieden tegemoet te komen. Er bestaan in sommige landen vele plaatselijke organisaties en instellin gen, zoals jeugd- en sportverenigin gen. verenigingen van arbeiders, volks-universiteiten, colleges voor arbeiders en avondscholen. De alge mene praktijk is, dat de gemeenten dat werk van de vrijwillige organi satie steunen door het verschaffen van economische hulp. De gemeen ten droegen bij in de bouw on het onderhoud van zalen, clubhuizen, bi bliotheken, sportvelden en andere. Naast deze indirecte steun hebben de plattelandsgemeenten, vooral in de na-oorlogse jaren, op meer directe wijze de culturele activiteiten van de jeugd gesteund. In Finland en ook in Noorwegen hebben zij speciale ge meentelijke jeugd- en sportcommis- sies aangesteld, om het werk uit te voeren. In de laatste tientallen jaren .hebben de instituten van de arbei ders of de volks-instituten, gesticht en gesteund door de gemeenten, be langrijk aan betekenis gewonnen in de Finse plattelandsgemeenten. Ook op 16 jttoi leidt de weg naar het vaderhart door de maag. Verrei hem met n echte mannen- tractitie; een extra portie van dc kaas. waar hij altijd to van imult. Dan komt hi| meteen in de goede «temming voor de andere cadeaut|CJ. vrH. L. Nihot voorzitter van „St. Martinus" Na het Martinus-carltasfonds, in 1948, en het ovcrlijdensfonds in 1949, heeft St. Martinus, vereniging van Nederlandse katholieke militaire ambtenaren beneden de rang van tweede luitenant, gisteren op de twee de en laatste dag van haar 48ste al gemene vergadering te Dordrecht met 4126 tegen 547 stemmen besloten tot oprichting van de instelling „Gezins hulp". De gezinshulp heeft ten doel gelde lijk tegemoet te komen, indien de echtgenote van een deelnemer aan het gezinshulpfonds anders dan door bevalling niet in staat is haar huis houdelijke werkzaamheden te ver richten. Indien de echtgenote over leden is, geldt dit ook voor dê huis- houdster. De gezinshulp zal ook bij springen, wanneer de kinderen niet uit andere hoofde hulp kunnen ver krijgen. Het fonds wordt gevormd door bijdrdgen van de deelnemers a raison van 2.50 per kwartaal, uit de kas van ,St. Martinus" voor een bedrag van ƒ0.25 per lid'per maand Waarschijnlijk beroofd De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, Is eergisteravond met zijn secr. dr M. J. de Jong van zijn bezoek „ad Limina" aan het Vati- caan en een daaraan vastgeknoopte vakantiereis uit Italië teruggekeerd. Toen hij op Rotterdam C.S. uit de ,Rheitigold" stapte, bleek zijn naaste omgeving er reeds van op de hoogte te zijn, door telefonische in formaties, dat de bisschop waar schijnlijk het slachtoffer is geworden van een gewiekste zakkenroller. Even na zijn vertrek uit Milaan, 's morgens tegen half zeven, bemerkte mgr Jansen, dat hij zijn portefeuille kwijt was, die hij even tevoren nog in handen had gehad. Daarin bevond zich niet alléén een flink bedrag aan geld, maar ook het treinbiljet en het paspoort. Vermoed wordt, dat iemand die zich als reiziger voordeed en zich bij het instappen nogal opdringerig toonde, doch naderhand in de trein niet meer te zien v as, de portefeuille heeft geróld. (Van onze t.v. medewerker) Gezien de praktijk, van vorige theater-uitzendingen heeft de KRO ook nu niet teleurgesteld. De verto ning van de opera „De vrolijke vrouwtjes van Windsor,, is in elk opzicht geslaagd. De grote handicap voor regisseur Ben Mettrop was uiter aard de gebondenheid aan het toneel van Carré, waar het gebeuren zich afspeelde. Doch met veelvuldige close-ups en het resultaat van de drie camera's op het juiste ogenblik heeft men in de huiskamer toch een aangenaam beeld op het scherm ge kregen. Alleenzo tegen half twaalf in de avond was het wel wat veel geworden. De originele wijze van voorlichting van de kijkers heeft ons zeer bevredigd. Omroepster Han- nie Lips en Jan Willem Hofstra za ten samen in 'n loge van de schouw burg en hielden daar een dialoog, ogenschijnlijk een praatje tussen hen beiden, maar zo instructief voor iedereen, dat we hopen op herha ling van deze methode bij volgende gelegenheden. Het maandelijkse divertisse ment van de NCRV op donderdag vindt zijn steunpunten in de wat kolderieke, vernuftige teledisco-pa- rade van Dick van Bommel. Die is van eenzelfde makelij als Roulette van Jules de Corte, zoals men weet. We herinneren daar nog eens aan om beiden te stimuleren, met dit prettige genre voort te gaan. Jelle de Vries, die tegenwoordig aan meer dan één Omroep medewerkt, 'tref fen we het liefst in het kleinkunst- programma van de NCRV. Zijn werk heeft iets fris en origineels, hetgeen lang niet van alle artisten in dit genre kan worden gezegd. We hebben onlangs het protes tants ohristelijke dagblad Trouw ge citeerd in verband met de dagslui ting of epiloog van het t.v.-program- ma. De redactie had aalmoezenier Groenendijk als voorbeeld gesteld. Mogen wij op onze beurt de dag sluiting van de predikant A. C. Die deriks uit Hilversum eens naar vo ren halen? Wat deze dominee aan de kijkers en luisteraars pleegt mee te geven, is positief christendom. Het gaat er zo gemakkelijk in en laat indrukken achter, die voor het ge loofsleven van de mensen niet zon der betekenis zijn. Ds. Diederiks, die in de Gooise hoofdstad ooit het straatorgel voor de evengelisatie in voerde, blijft ondanks het stijgen der levensjaren fris van gedachten. Zaterdag is de Vara in de lucht en wel met een oppervlakkig pro- Sramma. Men weet, dat Tom Man ers zijn variëté van Sint Germain des Prés meer dan een jaar heeft verschoven en dat het klein-caba- ret van Wim lbo deze zomer ver stek laat gaan wegens verblijf van de auteur in de nieuwe wereld. Al leen Piet te Nuyl jr. gaat door met zijn filmverzoek-programma; dat is doorgaans wel aardig om te zien, maar het is naar onze smaak niet opbouwend en overtuigend genoeg. A.s. maandag zal de AVRO het Ne derlandse ballet op de beeldbuis brengen, dat kan goed zijn, daar deze groep de laatste tijd stijlvolle dan sen neeft laten zien. Op 18 juli zal Wim Sonneveld in het t.v.-programma van de KRO een half uur lang optreden, waarin hij zijn nieuwste creaties zal bren gen. Het is slechts een optreden voor één keer, al hoopt de KRO dat de relatie met Wim Sonneveld kan worden aangehouden. Met Toon Hermans kan men maar niet slagen; dat zal wel zijn, omdat deze andere grote kleinkunstenaar tezeer aan een eigen programma vast zit. De VPRO zal een serie pro gramma's uitzenden van een bijzon der karakter. De bedoeling is een aantal „gewone" mensen een levens bericht te geven en aldus de kijkers in ontmoeting te brengen met het leven van andere mensen, hun werk, hun strijd en hun problemen. Van daar dat de serie is genoemd „Men sen, zoals wij". De auteur Jan Vrij man, zal deze uitzendingen samen stellen en zich daartoe langdurig in het leven van de betrokkenen ver diepen. Oppervlakkig gezien is er enige gelijkenis met het bekende t.v.-programma „Dit is uw leven" maar in wezen is het totaal- anders, vooral omdat het element der sen sationele verrassingen en van de schokkende ontmoeting erin ont breekt. Het gaat eenvoudig om een kennismaking. Gelukkig had de secretaris nog geld genoeg bij zich om voor een nieuw spoorbiljet te zorgen, maar hoe zou het aan de diverse grensstations zijn nu de bisschop zijn paspoort miste? Dit is echter zeer meegevallen en over coulance van de pascontroleurs heeft mgr Jansen dan ook niet té klagen gehad. Wel heeft mén zich er, ook telefonisch, van willen over tuigen, dat men hier inderdaad tnet de Bisschop van Rotterdam te doen had. en uit andere toevallige baten. Een commisie is Ingesteld welke zal be oordelen of verzoeken om geldelijke steun uit het fonds in de genoemde gevallen gewettigd zijn. De gezins- ulp verleent steun tot f 5.per dag tot een maximum van 42 dagen. In bijzondere gevallen is langere steun mogelijk. Aan het einde van de ochtendver gadering, waaraan ook onderofficie ren van de NATO uit Fontainebleau, van luchtmachtonderdelen uit Gue- ters Loh en Laarbuch deelnamen, spr&k hoofdlegeraalmoezenier mgr H. v&n Stralen, die aanspoorde tot voort durende bezinning. Na hem voerden nog vertegenwoordigers van zuste. organisaties van ,St. Martinus" het woord. Luitenant-kolonel aalmoezenier P. W. Schoonebeek, geestelijk adviseur vah „St. Martnus", wees in een korte toespraak op het moeilijke jaar dat Katholiek Thuisfront achter de rug heeft. Thahs is het bezig een herle ving door te maken, aldus aalmoeze nier Schoonebeek. De volgehde algemene vergadering zal te Venlo gehouden worden. Adjudant onderofficier-administra teur L. Nihot uit Breda werd herko zen als voorzitter. De voorgestelde verhoging van de vennootschapsbelasting moet niet slechts worden gezien als een onder deel van de groep van de thahs voor gestelde belastingmaatregelen. Zij dient té worden gep.aatst in het gro tere geheel van alle in de bestedings nota genóémdê fiscale maatregelen en andere lastenverzwaringen, waar van èr sedert de aanvang van het jaaf reeds verscheidene zijn geëffectueerd Dit zegt minister Hofstra in zijn Me morie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het complex van wets ontwerpen tot verhoging van enige belastingen. Verminderd toerekeningsvatbaar Eis: drie weken gevangenisstraf In hoger beroep heeft gisteren een 49-jarige Nijmeegse arts voor het ge rechtshof te Arnhem terechtgestaan, die door de rechtbank te Arnhem veroordeeld is tot drie weken gevan genisstraf onvoorwaardelijk wegens het doen van valse aangiften voor de inkomstenbelasting gedurende drie jaren. In totaal zou hij 153.000 gul den inkomsten hebben verzwegen. De procureur-generaal bij het hof, mr. F. C. Kist, achtte de door de recht bank opgelegde straf gerechtvaardigd en requireerde bevestiging van dit vonnis. Tevens stond terecht de 56- jarige administrateur van de arts, wegens het mede plegen van het mis drijf van belastingontduiking. Ook tegen hem eiste de procureur-gene raal drie weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf overeenkomstig het vonnis van de rechtbank. De officier van justitie bij de recht bank had tegen de arts 20.000. boete geëist en tegen de administra teur duizend gulden boete en drie weken gevangenisstraf voorwaarde lijk. De arts gaf toe, aan zijn admi nistrateur in 1-947 te kennen te heb ben gegeven, zijn belastingaangiften zo laag mogelijk te willen houden. Arts wilde geen rompslomp De administrateur bekende, aan het verzoek van de mede-verdaohte, de inkomstenbelasting te drukken, ge volg te hebben gegeven. Betalingen werden uitsluitend aan hem gedaan; de dokter wilde geen betalingen heb ben en geen betalingen doen, hij wilde nergens mee te maken hebben. Wel kwam hij steeds geld halen om zijn uitgaven te bekostigen. De inspecteur van de 'belastingen verklaarde, dat de arts inderdaad zelf schoonschip heeft willen maken, maar volgens het oordeel van getuige kon hij moeilijk anders. Volgens hem heeft de arts getracht zijn administrateur de schuld in de schoenen te schuiven, doch deze had geen persoonlijk belang bij valse boekingen. De procureur-generaal rekende in zijn requisitoir uit, dat opzettelijke valse aangifte slechts vaststaat ten aanzien van het overigens nog res pectabele bedrag van tienduizend gul den per jaar. Het overige is dubieus, gezien tegen de achtergrond van be lastingtechnische kwesties. De arts heeft volgens de procureur-generaal moeten weten, dat zijn administra teur te weinig inkomsten op de aan giftebiljetten vermeldde. Deze had daarbij geen belang. Het vernietigen van debiteurenkaarten, al moet dat zijn gebeurd in een paniekstemming, is ook al een bewijs van de Bchuld van de arts. Cause célèbre Mr. J. H. J. Zuidema verdedigde de arts en stelde voorop, dat de zaak een cause célèbre voor de publieke opinie is geworden door de publici teit, die is gegeven aan de grote be dragen en aan het debat tussen twee psychiaters en een psycholoog voor de rechtbank. Hierdoor is de zaak ver boven haar betekenis getild. Mr. Z-uidema pleitte verminderde aansprakelijkheid en citeerde uit het rapport van professor Wiersma, dat een vrijheidsstraf een einde zou ma ken aan de wetenschappelijke arbeid van de arts. Pleiter verzocht om een repressie van financiële aard; gevangenisstraf zou een vernietigende uitwerking hebben op verdachte, die al sinds be gin 1955 gebukt gaat onder de druk van de vervolging. Mr. A. C. A. van Kuijk schetste de levensloop van zijn cliënt de admi nistrateur, die achting genoot door zijn eerlijkheid, eenvoud en recht schapenheid. Thans staat zijn bestaan op het spel. Ook deze raadsman vroeg om een financiële repressie. Uitspraak over veertien dagen. EEN BRIL VOOR BIJNA BLINDEN Op het internationale congres van opticiens dat deze week in Amster dam wordt gehouden en waaraan vertegenwoordigers van ongeveer 15- landen deelnemen, is gisteren het woord gevoerd door twee Neder landers, dr. J. K. Pameijer uit De venter gaf een algemene beschou wing over de Feinbloom-bril, waar mee het gezichtsvermogen van bijna blinde mensen aanzienlijk kan wor den vergroot. Dr. Pameijer wees erop dat deze nieuwe Amerikaanse bril zeker niet als 'n soort kwakzalverij beschouwd moet worden. De microscopische bril geeft dikwijls zeer gunstige resultaten en maakt met een 12-voudige ver groting enig lezen mogelijk. Spreker laakte de houding van de heer Fein- bloom, die niet bereid is de bril aan Nederlandse oogartsen in handen te geven, doch deze uitsluitend bij per soonlijk bezoek aan New York wil verstrekken. De heer W. J. Biessels uit Den Haag besprak de simultaantest, bij welke nieuwe refractiemethode de glazen niet meer na elkaar gepro beerd worden, doch waarbij aan proefpersonen een serie beedjes van verschillende scherpte gelijktijdig worden vertoond. ONGEACHT het fraaie pink- sterweer, dat niet tot puzzelen 1 noodde, zijn er toch enkele dui- zenden oplossingen op onze pink- lyV_ sterprijnvraag binnengekomen. Wij hebben het u met deze eer ste opgave niet gemakkelijk ge maakt, Om te zien tot welke pres taties onze abonnees in staat zijn. Het resultaat bleek bevredigend: vijf inzenders hadden het dia- v tf. r gram feilloos ingevuld en delen nu de uitgeloofde prijs van f 2500,—. Merkwaardig genoeg blijken juist in Venlo de meeste pientere piekeraars te schuilen, want hier vielen niet minder dan vier van de vijf uitk ingen De vijfde totaal totalb/ belandde in Bussum. De geluk- Z- klgen zijn: PRÏJZENPOT 1. E. J. VAN BAARSEL, Kaldenkerkerweg 52, Venlo500 2. A. HARMS, Statenlaan 27, Bussum 500 3. P. L. HAYEMAYE, Maria Tesselsclladestraat 2, Venlo 500 4. J. A. BEUNEN, Zoutmetersstraat 2, Venlo 500 5. J. TINNEVELD, Deken van Oppensingel 108, Venlo500 EN HIER IN DE OPLOSSING A. Aar is de naam van een bloeiwijze. U kent b.v. wel de korenaren (1). Het is ook een bloedvat, namelijk de samentrekking van ader (3). En het is de naam van een riviertje in Zuid-Holland (4). Totaal 8 B. Spons is geen plant maar een dier (8). De natuurspons zoals wij die gebruiken is het geraamte van dit dier (7). En natuurlijk is het ook een toiletartikel (9). Totaal 24 C. Deken is een dek ter beschutting, zoals op uw bed (11). Deken is ook een deel van het dek van een vissers- schuit, zoals de woordenboeken u kunnen vertellen (12). Ook een geestelijke kan het zijn. In de rooms-katholieke geestelijke hiërarchie komt deze naam voor (13). Vroeger noemde men de oudste van een gilde ook deken (14). Totaal 50 D. Wie zou „de bruid der zee" kunnen zijn? Al de ge noemde havenplaatsen zouden theoretisch een kansje maken, maar er is er geen die zo nauw verbonden is met. het water van de zee als Venetië, dat daarom die naam kreeg (18). Totaal 18 E. De Grote Beer kan niets anders zijn dan een sterren beeld (21). Totaal 21 F. In verenigingsverband wordt, naar uit de statistieken blijkt, van de genoemde sporten, in tegenstelling tot wat velen verwachtten, het zeilen het meest beoefend (29). Totaal 29 G. De tarantula is niets minder dan een vergiftige spin, die in Europa, in Italië voorkomt, doch ook in Azië en Amerika (31). Geen dans, want die heet tarantella. Totaal 31 H. Wie Alva was, dat weten we allemaal, een legeraan voerder (36), landvoogd over de Nederlanden (38) en zijn adellijke titel was hertog (39). Totaal 113 I. Een dipodie is een dichtvorm, namelijk een tweevoetig rijm (44). Totaal 44 K. De schrijver van het beroemde boek „De drie mus ketiers" is Alexander Dumas (60). Totaal 50 L. In het Oude Testament is Jozef een zoon van Jacob (55). Tevens broer van Benjamin (54). Deze Jozef, die later tot grote hoogten zou stijgen, was aanvankelijk schaap herder (53) (De timmerman Jozef, is de vader van Jezus in het Nieuwe Testament en wordt hier niet bedoeld omdat Oude Testament gesteld werd). Totaal 162 M. Een mormon is géén lid van een godsdienstige rich ting, want zo iemand heet Mormoon, ook geen knaagdier, want dat heet marmot, geen auto en geen vlinder, maar een aap, die op Ceylon en in Afrika voorkomt, n.l. een baviaan, ook wel maskeraap genoemd (59). Totaal 59 HET TOTAAL DER TOTALEN WERD DUS: 609 PILOOT MET HELIKOPTER GERED Het bij Terschelling in zee geval len vliegtuig, waarvan wij in ons blad van gisteren reeds melding maakten, blijkt te zijn een „Meteor 8" van de Marine Luchtvaartdienst, bestuurd door de lt.-vlieger lie klas se O. A. M. vatt Wermeskerken. Het vliegtuig, dat afkomstig was van de vliegbasis Leeuwarden en deel nam aan schietoefeningen, vloog tegen de door een ander vliegtuig voortgetrokken schietschijf aan. Dc piloot kon met zijn schietstoel het vliegtuig verlaten. Hij kwam met zijn parachute in zee terecht, doch wist zich drijvende te houden door middel van een rubber-dinghy. Een kwartier later werd hij uit zee opge- De 77-jarige heer J. van Noort, wo nende Delfgauwseweg 279 te Delft zag, toen hij langs de Bieslandsekade wandelde, dat een spelend jongetje in de Wetering raakte. Het kind, dat de vierjarige Chrisje van der Linden uit de Van der Mastenstrant bleek te zijn, verdween onmiddellijk in de diepte. De oude heer, die tot zijn 66ste jaar geregeld ging zwemmen, trok zijn jasje .uit en begaf zich te water. Hij verloor al spoedig grond en moest zich zwemmende naar de kleine dren keling begeven. Met veel moeite slaagde hij er in het kind naar de kant te brengen, waarna h- lpvaardige handen beiden op de wal hesen. pikt door een helikopter van de MLD, bestuur door lt.-vlieger 2e kl. P A. de Bruyn. Lt. v. Wermeskerken, de bestuur der van de verongelukte „Meteor", was in opleiding voor straaljager- vlieger op de binnenkort in gebruik te nemen „Seahawks" De marinevoorhehtingsdienst deelt mede dat een helikopter van de op- sporings-en reddingsdienst van de MLD op de vliegbasis Leeuwarden is gestationeerd met het oog op het oefengebied in de omgeving vah de Waddeneilanden. CHAUFFEUR VAN BIJ BOTSING BETROKKEN AUTOBUS VRIJGELATEN. De 39-jarlge Haarlemse chauffeur van de NZHVM Dieters, die zaterdag als bestuurder van een autobus be trokken was bij ccn bots.nu In Dins- laken bij Wezel (Duitsland), is na een vierdaags arrest, in Haarlem te ruggekeerd, nadat de directie van de NZHVM een cautie had gestort. De botsing was ontstaan tussen een Duitse autobus, die op weg was naar Amsterdam, een motorrijder en de Haarlemse bus met Nederlandse pas sagiers, die naar Keulen gingen. Bij het ongeval zijn tweo Duitsers om het leven gekomen. Chauffeur D. had tijdens zijn verblijf in het politiebu reau veel pijn gehad van een schou- derglessure. Hij heeft zich thans on- dei behandeling gesteld van zijn huis arts.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5