De S not*t*e nde Snot* H.M. de Koningin opende 13e internationale congres van gemeenten te Den Haag visie op televisie zenuwpijn „Gezinsscheiding betekent voor militairen een ramp" Tandarts-patiënte daaqt het lnternatlonaalcongres - r 1 i i van opticiens ziekenfonds voor de rechter PTT kampt met moeilijkheden Groot boek als Grootboek Brutale zwendel dupeert woningzoekenden WOENSDAG 12 [UNI DE LE1DSE COULANT Koningin Juliana heeft hedenmor- gn in de Ridderzaal op het Binnenhof te Den Haag het 13de internationale gemeentencongres geopend, dat tot en met 18 juni in Den Haag-Scheve- ningen wordt gehouden. Aan dit 2- jaarlijks congres van de internatio nale bond van steden en gemeenten wordt door ruim 670 personen uit 34 landen deelgenomen. Met de ruim 270 personen, die hen begeleiden, zijn er een kleine 1000 deelnemers. Daarvan zijn er 187 burgemeesters en voorts vele wethouders, gemeente secretarissen en raadsleden. Koningin Juliana, die het be schermvrouwschap aanvaardde, arri veerde om half elf aan de Ridder zaal. Ze werd ontvangen door de burge meester van Den Haag en voorzitter van de vereniging van Nederlandse gemeenten, mr H. A. M. Th. Kolf schoten. Op het bordes was ter begroeting aanwezig prof. dr P. J. Oud, presi dent van de internationale bond van steden en gemeenten, die enige leden van de deputatie aan de koningin voorstelde. Mejuffrouw mr H. J. D. Revers, adjunct-directrice van de vereniging van Nederlandse gemeenten bood de koningin bloemen aan. In zijn openingswoord begon mr Kolfschoten met H. M. de Koningin welkor/ te heten. Hij begroette de congressisten namens het gemeente bestuur van Den Haag en vervolgens sprak hij het congres toe als voor zitter van de vereniging van Neder landse gemeenten. Hij bracht de bij zondere banden in herinnering die deze vereniging met de internatio nale organisatie onderhoudt. Een 12-tal padvindsters in streek- en plaatselijke klederdrachten van de elf provincies en van Urk, overhan digde het bestuur van de Internatio nale Bond van Steden en Gemeenten (IULA) de nieuwe vlag van de IULA. De Haagse burgemeester bood in zijn functie van voorzitter van de vereniging van Nederlandse ge meenten, deze vlag aan de IULA aan. De president van de IULA, prof. dr P. J. Oud, hield hierna een toespraak. Onze tweejaarlijkse congressen, al dus prof. Oud, zijn gebeurtenissen, waarvan men de betekenis slechts moeilijk kan overschatten. Ze geven ons niet alleen de gelegenheid, ons in gemeenschappelijke besprekingen te beraden over problemen, waarmee Na het succes, dat de KRO-tele- visie heeft bereikt met zijn recht streekse uitzending van een complete operette uit Rheydt, komt ze heden avond met de opera „Die lustigen Weiber von Windsor", een alleraar digst geheel van Shakespeare, uit het theater Carré uit te zenden bij gele- geheid van de Amsterdamse kunst- maand. Solisten van naam doen aan de uitvoering mee en de camera regie is ook nu van Ben Nettrop, die meer goede dingen in Carré heeft gedaan met verschillende circusuit zendingen en die onlangs in Den Bosch „Die Csardasfürstin" regisseer de. Meer over de uitzending van he den kan men lezen in de KRO-gids van deze week. Tineke Crefcoeur en Siem Boog zullen gasten zijn van het KRO-jon- gerenprogramma „Testplaat" om als eindexamimandi van de toneelacade mie te Maastricht een frag ment uit „Candida" van Shaw te spelen. Aan dit optreden gaat een gesprek tussen enkele leerkrachten van de academie vooraf. Eveneens in dit tele visieprogramma zullen zes danspa ren van het KRO-Radiodansconcours strijd leveren om de eretitel. Deze wekelijkse radiorubriek" onder leiding van Ko Sandmann en Fons Disch heeft thans de finale bereikt en in het Amsterdamse Bellevue zal de jury, de dansleraren Leonard van Bommel en Evert Castelein, moeten oordelen welk paar dit concours heeft gewonnen. In het radioprogram ma zal een reportage van deze eind strijd worden uitgezonden op zondag 23 juni. Ongeveer veertig percent van de uit te zenden programma's is al gemeen; de resterende zestig percent wordt verzorgd door de vijf Omroe pen, die in de NTS samenwerken. Buiten dit algemene schema staat de zendtijd van de kerkgenootschappen. De verdeling van die zendtijd is ge- schien naar verhouding van grootte. Daarnaast behoudt bijvoorbeeld de KRO de vrijheid om ook nog gods dienstige programma's in eigen zend tijd te verzorgen. Officieel is die zendtijd toegewezen aan het R.-K. Kerkgenootschap in Nederland, maar de KRO zorgt voor de presentatie der programma's. We menen te we ten, dat bepaalde groepen eveneens de verzorging van hun godsdienstige programma's aan de hun verwante Omroep-organisaties zullen overdra gen. Resteert nog de zendtijdverdeling aan de politiek partijen. Dat schijnt een moeilijke zaak te zijn, waarbij verschillende meningen van betrok kenen tegenover elkander staan, zo dat nog geen eenstemmigheid is be reikt. Intussen is de televisie-in ons land nog lang niet zelfsupporting, want dan zouden er ongeveer 400.000 betalende t.v.-toestelbezitters moeten zijn. Maar op het ogenblik is het aan tal geregistreerde toestellen de 150.000 nabij. vertegenwoordigers van gemeenten over heel de wereld te kampen heb ben, maar vormen tegelijk een tref punt voor veel verschillende nationa liteiten en dragen er steeds weer toe bij, het wederzijdse begrip te be vorderen, dat tegenwoordig zo drin gend nodig is. Prof. Oud gaf een kor te schets van het ontstaan van ge meenten. Na een kort muzikaal intermezzo dooi" het Haags Blaaskwintet, onder leiding van Jan Prins, hield mr A. A. M. Struyeken, minister van binnen landse zaken, bezitsvorming en pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisaties, een toespraak. Mr Struyeken heette de congres sisten namens de regering welkom, waarna H. M. de koningin het con gres opende. De Haghe Sangers onder leiding van Jos Vranken jr zongen na deze opening twee coupletten van het Wil helmus. Deze plechtige openingszitting werd daarna door prof. Oud gesloten. De Koningin werd door een depu tatie uitgeleide gedaan. Zij vertrok daarop naar Huis ten Bosch, waar een 75-tal leden van het bestuur der IULA en vertegenwoordigers van elk der deelnemende landen werden ont vangen. Zij werden door prof dr Oud aan de Koningin voorgesteld. spit of spierpijn AKKERTJES" helpen direct De première van de Nederlandse film „De Vliegende Hollander" is vastgesteld op de Nederlandse dag van het Haagse festival, op 22 juni. Gistermiddag half drie is de 11- jarige C. J. Hosvelt in het over dekte zwembad op de Heiligerweg in Amsterdam verdronken. De jon gen, die niet kon zwemmen, was met twee vriendjes in het ondiepe gedeelte krMgertje aan het spelen. Na enige, tijd misten de vriendjes hem. Zij waarschuwden de badmees ter, waarop een onderzoek werd in gesteld. Men vond de jongen ten slotte op de bodem van het diepe damesbassin, waaruit hij levenloos werd opgehaald. Nadat men nog ge ruime tijd kunstmatige ademhaling had toegepast, werd het stoffelijk overschot naar het Wilhelminagast- huis overgebracht. 71 1 J..„ baar voor de hand liggende oplos- AJuUS de VOOTZ* Voll singen zo eindeloos lang worden ge traineerd. Van de andere kant ge biedt de eerlijkheid ook en wij zullen niet ophouden hierop te blij ven wijzen dat de beroepsmilitair ook zelf alle medewerking moet ge ven om in zijn standplaats aan woon ruimte te komen. En hieraan ont breekt ook wel het een en ander". Een nieuw probleem, waarmede de vereniging onlangs werd geconfron teerd, is het verschijnen van een mi nisteriële beschikking, waarbij wel iswaar de mogelijkheid tot het op zeggen van een voor onbepaalde tijd gesloten verbintenis blijft bestaan, doch ingaande 1 juli 1957 geen direct ingaand pensioen meer wordt ver- roleend, indien niet wordt voldaan aan .oepsmilitair, soins als hij juist een de eisen; tenminste 30 voor pensioen woongelegenheid heeft bemachtigd,geldige dienstjaren én 48 jaar zijn. leggen op onze gezinnen lasten, die De voorzitter stelde voorts, dat niet draagbaar schijnen, zeide hij. De j men nieuwe wegen moet zoeken om gezinsscheiding beneemt de mannende vrijwillige dienstneming bij het do lust tot werken, brengt ze tot j onderofficierenkorps aantrekkelijk te «Sint Martinus" De Nederlandse Katholieke Vereni ging van militaire ambtenaren bene den de rang van tweede luitenant van de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht „St. Mar tinus" is hedenmorgen in Hotel-Res- staurant „Statenhof" te Dordrecht haar 47e algemene vergadering be gonnen. In zijn openingswoord sprak adjudant L. Nihot, algemeen voor zitter van de vereniging, allereerst over „de ramp, welke de gezins scheiding nog altijd voor het mili taire personeel is". De voortdurende, herhaalde overplaatsingen van de be Restitutie van tand artskosten na 1 april In kort geding heeft de rechtbank te Breda gisteren de zaak behandeld van mej. A. F. van Berkel uit Til burg tegen het Tilburgse Zieken fonds, waarbij zij vrijwillig was 1 zekerd. Via haar advocaat, mr. F. Toxopeus, vorderde zij restitutie van kosten, die zij na 1 april bij d< tandarts heeft moeten maken. Sub sidiair vroeg zij om toekenning van een schadevergoeding voor het moe ten maken van deze kosten. Mr. Toxopeus heeft de eis van zijn cliënte uitvoerig toegelicht. Hij oor deelde, dat haar vordering te her leiden was tot het geschil tussen de ziekenfondsraad en de maatschappij voor tandheelkunde. Volgens plei ter betrof het hier een geschil tussen het betreffende ziekenfonds en de tandartsen, die hieraan als mede werker zijn verbonden. Door aan vaarden van eieseresse als lid van het ziekenfonds heeft dit fonds be paalde verplichtingen te haren op zichte aanvaard. Daartoe moet men het verstrekken van tandheelkun dige hulp rekenen. Vervolgens zette mr. Toxopeus uiteen, dat volgens hem uitkering in geld kan geschie den als uitkering in natura onmoge lijk zou zijn. Het ziekenfondsbesluit en de statuten van het betreffende fonds laten daartoe de weg vrij, meende hij. Niet alleen premies betalen. De verdediger geloofde niet, dat gedaagde beroep kon doen op over macht en vestigde er voorts de aan dacht op dat het ziekenfonds garant is voor het incasseren van premies, voorzover die de tandheelkundige hulp betreffen. Tenslotte gaf hij als wanhoop en noodzaakt de vrouwen zich onder geneeskundige behande ling te stellen. Het groot aantal onder-officieren, dat uit de militaire dienst verdwijnt, mede omdat zij er niet in kunnen slagen in hun standplaats woonruim te te bekomen, vraagt maatregelen, waardoor dienstverlating om die re den uitgesloten wordt. „Wij kunnen ons niet onttrekken aan het gevoel, dat de bereidheid om snel te han delen vaak ontbreekt. Wij weten het wel: ook de overheid staat voor schier onoplosbare problemen en wij heb ben er begrip voor. Maar wij begrijpen niet, dat schijn- maken. De heer Nihot suggereerde voor het woord „onderofficiersschool" een aantrekkelijker naam te beden ken, de adspirant-onderofficier te kleden in een keurig, bijvoorbeeld zwart uniform, het opleidingsinsti tuut een vaandel te geven, en in structeurs bij dit instituut te plaat sen met geen lagere rang dan die van sergeant-majoor. Adjudant Nihot bracht voorts het onderzoek ter sprake, dat in opdracht van het Episcopaat gaande is naar de mogelijkheid om op geordende wijze tot een meer evenwichtige situatie binnen vakcentraleverband te komen. Alhoewel Sint Martinus zoals zovele anderen met belangstelling uitziet naar het moment, dat de bisschoppen hun wensen terzake ter kennis van katholiek Nederland zullen brengen, heeft de vereniging zoveel geduld, cmdat zij een groot vertrouwen heeft in de zienswijze van de bisschoppen, die altijd op het juiste moment hun wensen of beslissingen plegen ken baar te maken. Uit mededelingen van de centrale directie van de P.T.T. blijkt, dat ook de Pinksterdagen stagnatie hebben opgeleverd in het verzenden en be stellen van correspondentie. Geruch ten als zou bij de P.T.T., speciaal in Den Haag, een langzaamaan-actle zijn gevoerd, berusten beslist op on waarheid. Wel zijn tussen de centrale directie en de vakbonden besprekin gen gaande over de invoering van de rijksregeling inzake toeslagen voor onregelmatige diensten. Enige tijd ge leden is hierover principiële overeen, stemming bereikt. De P.T.T. heeft moeilijkheden bij de besteldiensten in de grote centra oo__ van het westen des lands als gevolg i gemeentebestuur van Amsterdam het van een tekort aan personeel. Niet- nummer IJ 1 uitermate geschikt acht UTRECHTSE STOND GIRONUMMER AF VOOR IJ-TUNNELGROOTBOEK. Het gironummer IJ 1 van de ge meentelijke girodienst van Amster dam staat op naam van de Utrechtse mevrouw A. mevrouw A. De Graaf-Yocarini, die jaren geleden dit nummer van wege haar uitzonderlijke meisjes naam kreeg toegewezen. Maar vanaf gisteren heeft ze giro nummer IJ 2 gekregen, omdat het temin wordt de briefpost normaal af. gehandeld. In sommige gevallen moe. ten drukwerken bij de grote kantoren r.aar een volgende bestelling ver schoven worden. Dit is trouwens sinds de oorlog reeds het geval. Tegen de Pinksterdagen is het bij P.T.T. zeer druk geweest, doch op alle postkantoren is de corresponden tie volledig weggewerkt. Naar mening van de centrale di rectie bestaat er geen onrust onder het PTT-personeel, al heeft men wel enkele symptomen van geïrriteerd heid geconstateerd. Het personeel als geheel echter blijft, zij het onder moeilijke omstandigheden, in het R| openbaar belang aan de arbeid en aan gegeven, vervult zijn taak op zeer lofwaar dige wijze. Het kost PTT grote moeite om op de overspannen arbeidsmarkt perso- j neel aan te trekken en met de be- Het vrachtschip Tarakan van de staande bezetting de diensten nor- mij- „Nederland", dat zondag j.l. kort maal te handhaven. Zoveel mogelijk I na ?ijn vertrek uit Alexandrië in worden avondwerkers in extra dienst aangenomen. In Amsterdam werken thans veertig vrouwelijke bestellers en tien vrouwen in de sorteerafdclin. gen. In Den Haag zijn deze aantallen resp. 7 en 25. Verder wordt veel ar beid in overwerk verricht voor de grootboekinschrijving voor de IJ-tunnel. Deze mutatie in dege meentelijke girodienst heeft zich met zo maar in de ambtelijke sfeer vol trokken. Nee, Amsterdam is naar Utrecht gekomen of liever twee ambtenaren van het stadhuis, gewapend met een fraai boeket bloemen, een zijden sjaal, een boekje over Amsterdam en een nieuw boekje, kwamen mevrouw De Graaf beleefd vragen of zij haar goedkeuring kon hechten aan het in middels al gewijzigde gemeentelijk gironummer. Zonder enig bezwaar heeft mevrouw De Graaf, een ras echte Amsterdamse, haar fiat hier- Amsterdam actief voor zijn tunnel De sociëteit van binnenvaartvrien- den heeft de Amsterdamse burgerij gisteravond op originele wijze het grootboek IJ-tunr.el ontvouwd. Voorafgegaan door een wat erg jonge Amsterdamse stedemaagd in een bootje, voeren twee dekschui ten met een enorm, opengeslagen grootboek door de hoofdstedelijke grachten. De blauw-geüniformeerde leden van# de tramharmonie bliezen een lustig "deuntje en vestigden daar mee de aandacht der van nature nieuwsgierige Amsterdammers op de leuzen rond het grootboek „Door vastberadenheid wint Amsterdam zijn tunnelstrijd" en „Heel Mokum In het grootboek". Dit laatste was al gebeurd want het grootboek op de schuiten bevat te behalve de eerste inschrijving, groot 1000.van baron De Vos van Steen wijk (oud-commissaris der ko ningin), ook een tweede van de so ciëteit van binnenvaartvrienden en zelfs een derde, groot 100.van Jan en alleman. Het venijn zat in de staart van de stoet. Want toen alle schepen voorbij waren, staarde het publiek wat ver wonderd naar het spandoek aan de achterzijde met de woorden: Eén voor één, maar ze komen d'r alle drie". In het midden werd gelaten, wie van de drie er het eerst komt: De IJ-, de Coen- of de Hemtunnel. Maar de so ciëteit van binnenvaartvrienden re kent op de IJ-tunnel en daarom riep ze de Amsterdamse bevolking op, in te tekenen op het grootboek IJ-tunnel ter financiering van de dit jaar voor deze tunnel uit te voeren werken. GERECHTSHOF 's GRAVENHAGE. Bij K.B. zijn benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te 's Gravenhage: 1. Mr. E. A. Zorab, thans raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam; 2 mr J. Veldman, thans vice-president van het arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage. zijn oordeel te kennen, dat de zie kenfondsraad niet wenst, dat door bepaalde manipulaties van een ^zie kenfonds, zijn onderhandelingsposi tie tegenover de Maatschappij voor Tandheelkunde verzwakt wordt. Een van deze manipulaties is het uit betalen aan tandartsen en verzeker den. Dit beleid, aldus pleiter, moet ten gunste van de eiseresse door broken worden. Mr. H. Bergé uit Vught, sprak na mens het ziekepfonds en gaf onder Het internationale congres dat van 11 t/m 16 juni in Amsterdam wordt gehouden is gistermiddag in aanwe zigheid van ongeveer 225 deelnemers in de aula van de gemeentelijke uni versiteit geopend. Opticiens uit bij na alle West-Europese landen en uit de Verenigde Staten wonen het con gres bij. De heer W. J. de Bruijne, president van de commissie van voorbereiding, sprak een welkomstwoord, waarna wethouder mr A. de Roos de con gressisten namens het gemeentebe- cepionas en gal onaer stuur verwelkomde. Hierna spraken meer als zijn mening te kennen, dat n0g prof. dr A. Hagedoorn, genees- blijkens het ziekenfondsbesluit vrij willige verzekering geen uitwijkmo gelijkheid voor restitutie van ge maakte kosten biedt. Wordt de pri maire vordering toegewezen, aldus gaf h(j te kennen, dan zal het zie kenfonds moeten handelen tegen de wet en tevens tegen de overeen komst met de verzekerde. Zouden subsidiaire vorderingen worden toe gewezen, dan zou het hek van de dam zijn. De tandartsen zouden haar kunnen laten betalen zonder dat de ziekenfondsen daar iets tegen zouden kunnen doen. Hij toonde daarna aan, dat eiseres geen statu ten wijziging kan vorderen, en dat het fonds zijn verzorgingsplicht on mogelijk kan nakomen. Geen schadevergoeding mogelijk? Mr. Bergé meende dat de over eenkomst tussen de ziekenfondsraad en de Maatschappij voor Tandheel kunde nog steeds bestaat, alleen is de uitvoering opgeschort. Zodoende, aldus redeneerde hy verder, kunnen de verzekerden tandartshulp verlangen tegen de ta rieven van voor april of schadever goeding eisen van de tandartsen. De tandartsen zouden, aldus mr. Bergé speculeren op de nood van de min der draagkrachtigen om hun finan ciële eisen ingewilligd te krijgen. Indien er nog een contract bestaat tussen tandartsen en ziekenfondsen, aldus mr. Toxopeus in tweede in stantie, is hier sprake hoogstens van een adhesie-contract en met 't fonds tegen de tandartsen procederen. Thans gebeurt er niets om de kwestie op te lossen. De tandartsen doen althans iets door de gedupeer den hulp tegen de verlaagde prtyzen te geven. Mr. Toxopeus beperkte zijn subsidiaire vordering tot het primair gevorderde maximum. De rechtbank zal over acht dagen uitspraak doen. heer-directeur van de oogheelkun dige kliniek van het Wilhelmina-gast- huis in de hoofdstad, mr G. H. Giles, president van de International Lea gue te Londen en dr W. L. Groene- veld Meijer, directeur-generaal voor de middenstand van het ministerie van economische zaken, die het con gres officieel opende. Ter gelegenheid van dit congres werd de 21-jarige Rotterdamse mej. D. Perridon geko zen tot „Miss Holland in eyeglasses". Zij ontving daarmee een prijs van 200.uitgeloofd door een Ameri kaanse optische industrie. De organi satoren hebben met dit concours wil len aantonen dat een bril nimmer het aanzien van een vrouw behoeft te schaden, maar dat een bril bij de iuiste keuze zelfs haar charme ver- lOOgt. Gistermiddag is de chauffeur van een vorkheftruck, de 27-jarige W. H., op de Borneokade te Amsterdam on der een 1250 kg. wegende betonnen vloerplaat, die hij met zijn truck vervoerde, terecht gekomen en op slag gedood. H. was onder de tijdens 't vervoer defect geraakte truck gekropen om te zien wat er aan scheelde. Waar schijnlijk tengevolge van het knap pen van de olieleiding vielen ae grijparmen van de truck, waarop de plaats rustte, naar beneden. De plaat viel eveneens en kwam op het hoofd van H. terecht. Koningin Elizabeth van Groot- Brittannië en prins Philip zullen in oktober een bezoek brengen aan de Ver. Staten en Canada, aldus is dins dag van de zijde van Buckingham Palace bekendgemaakt. Profiteurs van woningnood „Een allergemeenst optreden tegen over woningzoekenden op een geraf fineerde manier uitgevoerd, beest achtig". zo sprak de president van de rechtbank te Amsterdam gister middag tegen de 32-jarige oneervol uit de belastingdienst ontslagen amb tenaar J. v. d. W. nu zonder be roep, en zijn 39-jarige gedetineerde echtgenote, werkster van beroep, uit de hoofdstad. Het echtpaar had in oktober jl. in een advertentie per januari jl. „vrijkomende woonruim te" aangeboden, die het notabene zelf bewoont en ook niet van plan was te verlaten. Er kwamen 300 brieven van woningzoekenden binnen. Een conditie was, dat één jaar huur ad 600 gulden vooruit betaald moest wor den. Een verloofd stelletje betaalde 350 gulden vooruit en er werd een contract opgemaakt. Kort voor de huwelijksdag deelden verdachten me de, dat er niets van kwam, maar dat er een huis elders zgn. beschikbaar was, doch daarvoor zou nog eens extra 200 gulden voor een Bruynzeel- keuken moeten worden betaald. Aan een tweede verloofde paar werd dezelfde ruimte eveneens ver huurd voor 600 gulden. Dit paar trouwde op de dag, dat de kamers zou worden betrokken. De man, een marechaussee, keerde op zijn trieste trouwdag naar de kazerne terug en zijn vrouw naar haar ouders. De ver dachten hadden nog de brutaliteit gehad later het jonge paar te ont vangen en een huwelijkscadeau een handdoekenrekje aan te bie den. De derde gegadigde had zelf een advertentie geplaatst waarop mevr. v. d. W. had geschreven. Dit paar zou de woonruimte per 15 april be trekken. Tevoren had de man nog gunstig luidende informaties bij de vorige bewoners ingewonnen. Hij be taalde 660 gulden. Het echtpaar had totaal 6000 gul den schuld. De gedupeerden hebben inmiddels al.en 50 gulden ontvangen en zullen volgens de raadsman, door verkoop van een pick-up met zestig platen, ongeveer totaal 150 gulden gerestitueerd krijgen. Het echtpaar, dat volledig bekende, had de gelden gebruikt ter aflossing van de vele schulden. De officier van justitie, mr. G. R. Nubé, eiste tegen de vrouw, die reeds 3 maal veroordeeld was en naar z(jn mening de dominerende nguur was geweest, terzake van oplichting in vereniging één jaar met aftrek en tegen de man die een blanco straf blad heeft, een jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk. De raadsman van de vrouw, mr. L. P. v. d. Blink, was van oordeel, dat er geen wanprestatie was geleverd, geen der gedupeerden had oplevering der woonruimte geëist, en pleitte vrijspraak. De advocaat van de man, mr. P. J. M. Mettrop, had eerst tot nietig verklaring der dagvaarding op grond van een vormfout geconcludeerd, waartoe de rechtbank ook overging, waarna ijlings een nieuwe dagvaar ding aan de man werd uitgebracht. Hij vroeg zich af wie van de drie paren gedupeerd was. Hij concludeer de tot ontslag van rechtsvervolging, subsidiair clementie. Uitspraak 25 juni. (12) Specifieke moeilijkheden op de postkantoren blijven de avonduren geven met een piekbelasting in de verzending en de vroege ochtend met een piekbelasting in de bestelling. Vooral tijdens de weekeinden zijn deze moeilijkheden maximaal. Van daar dat PTT grote aandacht besteedt aan de ontwikkeling van de mecha nische postdienst en verbetering van arbeidsmethoden. moeilijkheden kwam tengevolge van motorschade, kreeg gisteren hulp van de „Java" van dezelfde maatschap pij. Het schip wordt nu naar Napels gesleept, waar het ca. 15 juni zal aan komen. In minder dan een uur had de „Ja va" vastgemaakt. Merkwaardig is, dat de kapiteins van de beide schepen dezelfde naam dragen J. de Waard is gezagvoerder op de „Tarakan", C. 'de Waard op de „Java" doch geen familie van elkaar zijn. Het aanboren van een derde olie bron in de Sahara heeft het vermoe den doen ontstaan, dat zich onder de woestijn een uitgestrekt olieveld be vindt.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7