Merbeteif Uwsla met I HAASazyn.' Surinaamse autoriteiten bespreken de ontwikkeling van hun land beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen 'wonderen Chefarine „4" Organisatie entingen tegen poliomyelitis in Zuid Holland Deens sluitstuk aan West- Europees wegenwachtnet Prinses Marijke verrichtte haar eerste officiële daad Winst NederL Spoorwegen iets gedaald Roofoverval A'dam berecht Autoriteiten overschreden Benzineprijs omlaag WOENSDAG 12 1UN1 1957 DE LETDSE COURANT PAGINA 8 Meningsverschillen Met 't KLM-vliegtuig dat dinsdag avond uit Curasao cn Suriname op Schiphol aankwam, arriveerden o.m. in Nederland de Surinaamse premier, dr J. M. y,. Ferrier, de Surinaamse minister van financiën, de heer W. O. H. Chr, J. Smit, en de directeur van de stichting voor de ontwikkeling van de machinale landbouw, de heer L. G. Witte. Op Schiphol waren ter begroeting aanwezig mr G. Ph Helders, minister van zaken overzee, verder mr R. H. Pos, gevolmachtigd minister van Su riname in Nederland, de directeur van het planbureau, de heer H. Teu- nissen en de zoon van de heer Ferrier. De beide ministers zullen in Neder land besprekingen voeren in verband met het tlen-jaren-plan en het Bro- kopondo-plan. Electrlciteit en tegenstellingen. Zoals bekend is er enig verschil van opvatting in Den Haag en in Pa ramaribo over enkele projecten, de zogenaamde Anticipatie-projecten. Het rechtzetten van deze tegen stellingen, is een van de taken, die de heren Ferrier en Smit zich hebben gesteld. Daarnaast zullen diepgaande be sprekingen worden gevoerd over de financiëring van het Brokopondoplan. Met de Alcoa is een voorlopige overeenkomst gesloten waarbij deze Amerikaanse maatschappij zich heeft verplicht, alle stroom, die de Elektri sche Centrale nabij Brokopondo zal produceren en die niet door Surina me zelf kan worden gebruikt af te nemen, waardoor het geld nodig voor het betalen van de totale kosten waaronder de rente en aflossing der lening noodzakelijk voor de bouw van de stuwdam en de centrale is ge garandeerd. Deze lening betreft een bedrag van zestig miljoen dollar. Zo wel van de zijde van de Surinaamse regering als van de zijde van de Al coa, bestaat de hoop dat Nederland zal kunnen participeren in de nood zakelijke lening, groot 240 miljoen. De wijze van financiëring willen de heren Ferrier en Smit thans in Nederland bespreken. De heer Witte van de stichting Ma chinale Landbouw is in gezelschap van zijn echtgenote in Nederland aan gekomen om de verdere ontwikke ling van het „Wageningenproject" te bespreken. Bruine bonen en rijst? Men is er in Wageningen thans in geslaagd, 6000 ha oerwoud te veran deren in prachtige rijstvelden, die een opbrengst in de nabije toekomst van Tot nog toe mochten in Zwitser land de komkommers onbeperkt wor den ingevoerd'en vanuit ons land zijn naar dit land belangrijke partijen verladen in de afgelopen weken. Met ingang van 11 juni behoort echter deze onbeperkte export van komkommers naar Zwitseland tot het verleden en dit land zal deze invoer nu nog slechts toestaan in beperkte mate. rond 4.000 kilo per ha. doen verwach ten. De bedoeling is het project uit te breiden tot 15.000 h.a. en dan mag gezien de ervaringen en resultaten van het ogenblik verwacht wor den, dat Wageningen voldoende ren dabel is door de rijstbouw alleen. Men meende geruime tijd, dat deze rentabiliteit niet bereikt zou kunnen worden zonder een tweede gewas naast de rijst, doch de heer Witte is tot de conclusie gekomen aan de hand van de bereikte resultaten dat bij een verdere uitbreiding tot 15.000 ha. een tweede gewas niet noodzakelijk zal zijn. Dit houdt verigens niet in, dat niet langer naar een tweede ge was zal worden gezocht. „Ik noem liever geen namen, maar het zijn allemaal mensen die het goed kunnen gebruiken". Dit was de reac tie van de collectrice mevr. J. HaanEkkebus op de mededeling, dat het lot serie B van het nummer, waarop „de ton" in de Staatsloterij was gevallen, door haar was verkocht. Een half lot er van is bij een groepje terecht gekomen, een kwart lot twee tientjes en een twintigje bij particulieren. Wat er van de series C en D gewor den is. die eveneens te Rotterdam aan de man zijn gebracht, ligt nog in het duister. De serie C, een heel lot, :s bij een onderverkoper terecht ge komen, die zich nog niet heeft ge meld en serie D is, eveneens als heel lot, „aan het loket aan een onbeken de" verkocht, zo werd ons verze kerd. In Enschede is het lot, waarop de honderdu-zend viel, door de collec trice mevrouw H. van Riemsdiik in z'n geheel verkocht. Daarna is het in gedeelten door ver <o.ht. Naar ons r»fi nadere informalss medeg'vLe d werd, is ten aanzienlijk gedee'.te von het geld in Zwolle terecht gekomen. JONGETJE VERDRONKEN. het water gegleden en verdronken. Brandweerlieden hebben nog ge tracht door duiken het knaapje tijdig boven water te brengen, maar dit mocht niet gelukken. Eerst na twin tig minuten kon de jongen worden gedregd. De levensgeesten waren toen Advertentie reeds geweken. Zoals bekend zal van rijkswege gratis entstof beschikbaar worden gesteld om in het a.s. najaar de kin deren, geboren in 1955, in te en ten tegen poliomyelitis. Het is b(j welslagen van de proef de bedoeling, dat deze georganiseer de entingen in de eerste maanden van 1958 zullen worden uitgebreid tot de kinderen van andere jaarklassen. Omdat kinderen op de kleuterleeftijd blijkens de ervaring het meest vat baar zijn voor deze ziekte, zullen ook deze volgende jaarklassen kinderen omvatten, die nog in de kleuterleef tijd zijn. Voor Zuid-Holland zijn reeds stap. pen gedaan om tot organisatie van de entingen te komen. Op verzoek van de hoofdinspectie zal de stichting federatieve commissie voor de kin- derhygiëne, waarin samenwerken de provinciale kruisverenigingen en de specifieke organisaties voor de kin- derhygiëne, welke in enkele steden bestaan, de nodige regelingen tref fen, behalve wat Rotterdam en 's-Gravenihage betreft, waar het ge meentebestuur als organisator op treedt. Tussen deze beide laatste ge meenten en de federatieve commissie zal echter over deze aangelegenheid regelmatig onderling overleg plaats hebben. De federatieve commissie heeft voor de organisatie van deze entin gen een werkcomité opgericht, onder voorzitterschap van mevr. Chr. A. de Ruyter-de Zeeuw, lid van Gede puteerde Staten. Van het werkcomi té maken verder deel uit de genees kundig inspecteur van de volksge zondheid van Zuid-Holland, de heer A. In 't Veld, een vertegenwoordiger van de geneeskundige hoofdinspectie van de volksgezondheid, de provin ciale kinderarts J. P. Boekhold, de directeuren van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdiensten van Rotterdam, 's-Gravenhage en Dordrecht, de directeuren van ae drie provinciale kruisverenigingen, een vertegenwoordiger van de Koninklij. ke Nederlandse Maatschappij tot be vordering van de Geneeskunst 'en een verteegnwoordiger van de afde ling Zuid-Holland van van Nederlandse Geme< Secretaris is de administrateur ter provinciale griffie J. Verduyn. (Het secretariaat van h£t comité is gevestigd Benoordenhoutseweg 23, Den Haag). VOOR 2500 UIT MUSEUM TE ZWOLLE GESTOLEN. Uit het provincaal Overijssels ge schiedkundig museum aan de melk markt te Zwolle zijn een gouden ge denkpenning, een Staphorster horlo geketting en enige oude munten ge stolen. De waarde van het ont vreemde bedraagt in totaal onge veer 2500. Er zijn aanwijzingen dat de diefstal gepleegd zou kunnen zijn door twee bezoekers van het museum. Het Deense sluitstuk aan het Noord-Wst-Europese wegenwachtnet wordt zaterdag a.s. te Kopenhagen officieel ingewijd. Vandaar, dat de Nederlandse wegenwacht een W.W.- delegatie stuurt, evenals België, En geland. West-Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. Gistermorgen z(jn de Belgische in specteur J. Peeraer uit Brussel en de Nederlandse wegenwachten P. de Kraker uit Breda (BredaMoerdijk) en T. Drenth uit Siddeburen (Gro ningenBeerta) samen op reis ge gaan. Zij zullen aan de Deense grens hun collega's uit West-Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk ontmoe ten. In Aarhuus zal de Engelse de legatie zich bij hen voegen. In Ko penhagen komt men dan samen met de Zweedse. Noorse en de nieuwe Deense wegenwachten voor groot scheepse demonstraties in het Tivoli- 6ark ter ere van de inwijding van de leense organisatie. De Zweedse organisatie werd twee jaar geleden ingewijd. De Noorse, die reeds enige tijd proef draait, zal op 20 juni te Oslo officieel aan het werk gaan. Ook daar zullen hun bui tenlandse collega's demonstreren. De ANWO is er bijzonder trots op, dat, dank zij zijn propaganda in diverse landen, de wegenwacht naar Engels en Nederlands voorbeeld in een groot deel van Europa tot stand is geko men. Leden van de aangesloten orga. nisaties worden in onverschillig welk land gratis geholpen bij autopanne Sedert de oprichting heeft de Ne derlandse wegenwacht 870.000 pech- gevallen bestreden, 15.200 maal eer ste hulp verleend, 1000 autobranden geblust en 88.000 persoonlijke diens ten verricht. Men heeft behoefte aan ,40 tot 50 man geschikt personeel ter uitbreiding van de 185 man in vaste dienst. Dit voor nieuwe trajecten en avonddiensten. Wegenwachten moe ten aan hoge eisen voldoen als mens en als technicus, zodat uit vele ge gadigden scherp geselecteerd moet worden. De naar de Scandinavische landen afgevaardigde wegenwachten zullen te Kopenhagen hun directeur de heer G. van Leeuwen ontmoeten. Bij hun afscheid was de heer H. Rienstra, directeur ledenvoorlichting van de ANWO aanwezig. Op de foto: V.l.n.r.: inspecteur T. Peeraer (Belgische vegenwacht), T. P. Drenth en P. de Kraker. Rechts: G. van Leeuwen, hoofd A.N.WJL- wegenwacht 's-Gravenhage. Dromedaris „Paki" aanvaard Prinses Marijke heeft vandaag haar eerste officiële daad verricht. In het dierenpark op de Grebbeberg te Rhe- nen heeft zij namens de Nederlandse jeugd een dromedaris aanvaard, die is aangeboden door de jeugd van Pa kistan als dank voor de hulp die werd gegeven bij de watersnood in Pakistan in 1954. Toen de prinses te gen 3 uur moest aankomen bij het dierenpark, stond daar de ongeveer 1000 kinderen tellende schooljeugd van Rhenen reikhalzend uit te zien, evenals de 5de klas van de „Ds. J. Karresschool" uit Den Haag, die ae wedstrijd over de naamgeving van het geschenk heeft gewonnen. Prinses Marijke, die werd verge zeld door jonkvrouwe C. E. B. Röell, werd officieel bij de ingang van het dierenpark ontvangen door de bur- femeester van Rhenen, dr. L. H. N. M. Bosch ridder van Rosenthal, en door de directeuren van het* die renpark, de heren A. Ouwehand en J. Baars. Daarna werden onder meer aan haar voorgesteld de ambassadeur van Pakistan, die de prinses hartelijk ver welkomde bij deze voor haar eerste officiële plechtigheid. De begum richtte zich ook tot de Nederlandse jeugd. Zij hoopte, dat de dromedaris, die de kinderen van Pakistan naar Nederland hebben ge zonden, een bron van genoegen voor de Nederlandse kinderen zal zijn. Tot dit ogenblik had mevrouw Liaquat Ali IQian in de Engelse taal gespro ken. In het Nederlands verzekerde zij prinses Marijke tenslotte zeer dankbaar te zijn, dat zij namens de Nederlandse kinderen dit geschenk had willen aanvaarden. De ambassa deur legde toen de leidsels van „Pa ki" in de handen van prinses Marijke, die, na een woord van dank, deze leidsels weer overgaf aan de burge meester van Rhenen. Mevrouw Liaquat Ali Khan heeft ook een baby-pantertje overgedragen aan prinses Marijke. Zoals bekend, zou de Nederlandse jeugd niet alleen een dromedaris, maar ook een olifan tje ontvangen. Het reeds „Stani" ge doopte olifantje is onderweg naar Nederland echter overleden en ter compensatie voor de teleurstelling, zo deelde de ambassadeur mee, heeft de president van Pakistan onmiddellijk deze jonge panter laten zenden. Van een Nederlandse vrouw uit Eindhoven zijn zondagnacht in een hotel te Hamburg sieraden ter waarde van 1.800 mark gestolen. Van de dief ontbreekt elk spoor. De Nederlandse Spoorwegen hebben in 1956 een iets kleinere winst ge boekt dan in 1955. De winst over 1956 bedroeg 10.354.424.21 en in 1955 10.604.117.03. Van de winst wordt 9 millioen bestemd voor de uitkering van 3 procent dividend aan de aandeelhouders, de rest wordt overgebracht naar nieuwe rekening. De totale opbrengsten stegen met 33.3 millioen tot 488.2 millioen, de kosten met 33.6 millioen tot 477.9 millioen. Van het bedrag, waarmede de opbrengsten stegen, kwam 14.4 millioen voor reke ning van het reizigersvervoer en 13.5 millioen voor rekening van het goe derenvervoer. De toeneming van de kosten kwant voort uit een stijging van de exploitatiekosten met f 27.1 millioen, van de afschrijvingen met 6.0 mil lioen en van de interest met 0.5 millioen. Evenals in de drie voorgaande jaren werd 4 millioen gereserveerd als bijdrage aan de totstandkoming van vrije kruisingen van de spoorweg met andere dan rijkswegen. Aldus het vandaag verschenen jaarverslag van de Nederlandse Spoorwegen. Ondanks stijging van vervoer Ondanks het feit, aldus de directie ln het jaarverslag, dat de in 1955 verhoogde tarieven over geheel 1950 hun invloed op de ontvangsten uit oefenden, de omvang van het vervoer een verdere, zij het bescheiden, stij ging toonde en de modernisering en rationalisering van het bedrijf krach tig werden voortgezet, sloot het boek jaar 1956 met ongeveer hetzelfde re sultaat als het voorgaande jaar. Het is de stijging van het loon- en prijspeil in de tweede helft van 1956, die aan het verkrijgen van een beter resultaat in de weg heeft ge staan. Opnieuw bleef derhalve d( winst beneden het peil, dat met het oog op de omvang van het in de spoorwegen geïnvesteerde kapitaal gewenst moet worden geacht. Met de uitvoering van het uitbrei- dings- en moderniseringsprogramma werd krachtig voortgegaan. In ver band hiermede werden onderhandse leningen op lange termijn tot een be drag van j 60,8 miljoen afgesloten. Uitbreiding elektrificatie en Trans-Europ-Express Het geëlektrificeerde net werd met de lijn Eindhoven—Venlo en Gouda— Alphen aan den Rijn uitgebreid. De bouw en de verbetering van een aan tal stations kwamen gereed. In be langrijke mate kwam nieuw reizigers- Tegen twee Amsterdammers, die I pleitte een veel lichtere straf, dan de gisteren wegens een roofoverval op 30 december jl. ir hoger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam terecht stonden, heeft de procureur-generaal bevestiging van het rechtbankvonnis geëist: 2 jaar met aftrek van het voor arrest plus voorwaardelijke terbe schikkingstelling tegen de 23-jarige metselaar J. W. S. (vijf maal eerder veroordeeld) en 3 jaar met aftrek te gen de 36-jarige stoker W. P., die reeds 19 vonnissen op zijn strablad had staan. Als getuige werd het slachtoffer, de 47-jarige huisschilder B. L. uit Be verwijk, gehoord. „U moet voorzich tig zijn", voegde de president hem toe, nadat hij vernomen had hoe de getuige de gewoonte had tijdens de weekenden naar de hoofdstad te trek ken om daar de bloemetjes buiten te zetten. „Deze snuiters uit de onder wereld loeren juist op mensen zoals u. Meestal is een buitenman de dupe". De getuige had de zwaar gebouwde stoker in een nachthuis ontmoet en was in de vroege ochtend samen met hem naar een café bij het Waterloo- plein gegaan. In beide gelegenheden had de Beverwijken kwistig rondjes gegeven en het resultaat was, dat de stoker tot een van de andere bezoe kers zei: „daar gaat ?interklaas", toen de schilder tenslotte het café had ver laten en over de Blauwbrug naar het Rembrandtplein wandelde. Die ande re bezoeker was de mede-verdachte. „Kan wel 40 glazen bier op," stond er over hem in een voorlichtingsrap port, „thuis een onbehouwen tiran". „Ik ben met hem meegelopen," ver telde hij, doelende op de stoker, „maar ik heb niemand beroofd. Ik heb de getuige wel geslagen." Het tweetal had de schilder nl. in gehaald en onverhoeds in de portiek van het Centraal Theater tegen de [grond geslagen. De stoker pakte toen 'de laatste bankbiljetten van 10. die de Beverwijker nog bezat, uit diens zak en liep er mee weg. Hij deelde de buit met de metselaar, maar veel plezier hadden ze er niet van, want de schilder krabbelde meteen weer overeind en was zo for tuinlijk onmiddellijk een agent in de armen te lopen, die hij de twee ver dachten aanwees. De stoker beklaagde er zich ter zit ting over, dat hem „nooit een kans" was gegeven. „Ik heb altijd het volle pond gehad," zei hy, maar de presi dent hield hem voor, dat hij in de af gelopen 17 jaar 19 maal was veroor deeld, onder toezicht was gesteld, doch zijn toezichthouder hoonde, voorwaardelijk ter beschikking was gesteld, doch zich zo misdroeg, dat hij tenslotte in een inrichting in Gro ningen werd ondergebracht. Eind vo rig jaar had men het daar weer met hem geprobeerd en hem voor kerst mis met proefverlof weg laten gaan. In plaats van op 27 december eigener beweging terug te keren, zo als hem was opgedragen, bleef hy weg, verkocht het pak, dat hem extra was meegegeven en zette het geld in drank om. Tenslotte volgde dan nog de beroving: diefstal in vereniging voorafgegaan door geweld heette het in de dagvaarding. „Een dronkemans- rel" noemde raadsman mr A. C. G. van Proosdij het hele geval en hij be- 1 3 jaar die de rechtbank de stoker had opgelegd. „Mijn cliënt heeft alleen geslagen',, betoogde mr H. Wensink voor de jon gere metselaar, „en dit is hem niet ten laste gelegd." Hij vroeg primdir vrijpraak, subsidiair clementie. De uitspraak volgt op 25 juni a.s. Het auto-ongeluk in Duitsland Ned. chauffeur gearresteerd De chauffeur van de Nederlandse autobus, die zaterdag jl. bij Wezel in botsing is gekomen met een Duitse bus, is door de Duitse politie gearres teerd. De politie heeft gisteren haar verklaring, dat het ongeval zou zijn ontstaan doordat een motorrijder trachtte de Duitse bus te passeren terwijl van de andere kant de Neder landse bus anderde, ingetrokken. Vol gens de nu gegeven lezing is de Ne derlandse bus, waarin 45 personen zaten, tijdens een onweer op de glad de weg aan het slingeren geraakt. De motorrijder reed tegen de krachtig remmende Duitse bus op. De motorrijder is inmiddels over leden, zodat het onge\ul twee doden heeft gekost. Zoals bekend is zater dag reeds een Duitse dame, inzitten de van de Duitse bus, overleden. De gearresteerde chauffeur is de heer B. D. uit Haarlem. Als gasten van het 33ste dagjager- squadron van de Amerikaanse lucht macht, dat is gestationeerd op Soes- terberg, hebben gisteren enige Ne derlandse autoriteiten een vlucht ge maakt in de „Spirit of Sainl Louis II", het twee-persoons North American Supersabre straalvliegtuig, type F- 100-F, dat onlang, ter gelegenheid van de Lindbergh-herdenking in zes uur en veertig minuten non-stop van New-York naar Parijs vloog. Dit toe stel, dat voor trainingsdoeleinden wordt gebruikt, was enige dagen de gast op Soesterberg. Als eerste ging in de morgen prof dr ir H. J. van der Maas de lucht in voor een vlucht van een half uur. Daarna volgde de bur gemeester van Soest, mr S. P. baron Bentinck. Later op ie dag namen de staatssecretaris van oorlog, mr F. J. Kranenburg, alsmede de burgemees ter van Bilthoven, de heer K. Fabius, in de „Spirit of Saint Louis II" plaats. Het toestel werd beurtelings bestuurd door kolonel Arthur de Bolt, van het 437ste jagersquadren, tevens werk zaam bij de North American vlieg tuigfabriek, en door luitenant John Wiechert, van het 79ste fighter bom ber squadron. De F-100-F is in staat in horinzon- tale vlucht de geluidssnelheid te over schrijden. Tijdens de gisteren ge maakte vluchten is dit ook steeds ge daan, teneinde de passagiers deze er varing te laten beleven. en goederenmaterieel het oude ver vangen. De exploitatie van de Trans-Europ- Express (T.E.E.) welke met ingang van de zomerdienstregeling 1967 een aanvang heeft genomen, werd verder voorbereid. De bouw van de 5 snelle en uiterst comfortabele dieseltreinen, waarmede de N.S., tezamen met de Zwitserse spoorwegen, zijn aandeel in deze exploitatie verzorgt, vond in nauwe samenwerking tussen de Zwit. serse en Nederlandse industrie goede voortgang. De Europese goederenwagenpool (Europ) heeft ook in het verslagjaar bevredigend gewerkt. Een verdere beperking van de leegloop van het materieel kon daarbij worden bereikt. Reizigers en goederen De omvang van Aet reizigersver voer toonde in het verslagjaar een geringe stijging en nam toe met 2,4 procent. Het totale aantal reizen bedroeg in het verslagjaar 189,0 miljoen tegen 184,5 miljoen in 1955. Het aantal reizigerskilometers steeg van 7.573 miljoen ln 1955 tot 7.687 miljoen. In het binnenlandse verkeer wer den 185,5 miljoen reizen afgelegd te gen 181,0 miljoen in 1955. Het aantal iëizigers kilometers bedroeg 7.231 miljoen tegen 7.114 miljoen in 1955. In het internationale verkeer was het aantal reizen vrijwel gelijk aan dat van het voorgaande jaar. Het aantal reizigerskilometers nam iets af. Dit ongunstige beeld is een ge volg van de grote teruggang van het geallieerde militaire verlofgangers- vervoer. De toeneming, die de laatste jaren bij de omvang van het goederenver voer viel waar te nemen, zette zich in het verslagjaar voort, het vervoer de gewicht steeg van 25,6 miljoen ton in 1955 tot 26,5 miljoen ton in 1956, of met 3.5 procent. Het aantal tonkilometers (excl. stukgoed) steeg van 3.440 miljoen tot 3.562 miljoen, of eveneens met 3,5 procent. Het binnenlandse vervoer toonde in het verslagjaar een grotere stijging dan in het voorgaande jaar. Het ver voerde gewicht liep op van 16,9 mil joen tot 17,3 miljoen ton. Het aantal kilometers steeg van 2,414 miljoen in 1955 tot 2,485 miljoen. Evenals in de voorgaande jaren nam het internationale vervoer meer toe dan het binnenlandse vervoer. Het vervoerde gewicht steeg van 8,7 miljoen ton in 1955 tot 9,2 miljoen ton in 1956. Het aantal tcnkilometers (excl. stukgoed) bedroeg 1.077 mil joen tegen 1.026 miljoen in 1955. Naar de KNAC mededeelt te heb ben vernomen, zal de benzineprijs in Nederland zaterdag 15 juni worden verlaagd. Hoogstwaarschijnlijk zal de verlaging 0,5 cent per liter bedragen. Het is echter ook nog mogelijk, dat tot een verlaging van 0,6 cent wordt besloten. Deze verlaging is een ge deeltelijke eliminatie van de prijsver hoging van 1,6 cent per liter op 1 de cember 1. Deze prijsverhoging hield verband met het Suez-conflict. ZES OPVARENDEN VAN JACHTJE BIJ BRAND GEWOND. Op de Beneden-Merwede tussen Dordrecht en Papendrecht is vandaag tegen het middaguur een plezier jachtje toebehorend aan de familie Korevaar uit Sliedrecht, in brand ge raakt. Men was bezig met een repa ratie aan de motor en morste daarbij waarschijnlijk met benzine. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de opvarenden, man, vrouw, twee kin deren en nog twee peisoner». over boord ni< esten springen De beman ning van een sleepboot nam hen aan boord. -ij bieken i' min of moer ernstige t>'andwon i i" hebben op gelopen en moesv-.n raar een dér Dcrotse z .'kenhuize-i v erden over gebracht. Het jach'ic- «erd naar de Papend xchtse oever s'eept, wa-r de brandweer het vuur bluste. VERDWENEN MEISJES TERECHT. De twee meisjes uit IJmuiden, die het gehele Nederlandse politieappa raat hebben bezig gehouden na hun spoorloze verdwijning, zijn op Twee de Pinksterdag op eigen gelegenheid naar huis teruggekeerd. Zij bleken te zijn geschrokken van het radiobericht. Zij hebben een zwerftocht door Ne derland gemaakt, die vyf dagen heeft wpdiinrcl. 4

Leidse Courant | 1957 | | pagina 6