\mam üéymw Pater v. d. Leemputte over: mens-zijn en christen-zijn Scheep Biertap wedstrijd werd een demonstratie van bierkunst D&ó} (ef GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN WOENSDAG 12 JUNI 1957 DF LEIDSE CCKJRANT PAGINA 2 „St. Antonius" kreeg nieuwe voorzitter Fr. Goddijn volgt P. Feiten op De vergadering, welke de afdeling Leiden van de R.-K. bond van hotel-, café- en restaurantpersoneel „St. An tonius" hedennacht in café „De Kroon" hield, is zeer belangrijk ge weest. Niet alleen om de tegenwoor digheid van de bondsvoorzitter of van de wnd. bondsadviseur, noch om het geen beiden daar gesproken hebben, doch vooral omdat op deze vergade ring de heer P. Feiten aftrad als af delingsvoorzitter om te worden opge volgd door de heer Fr. Goddijn, wiens beeltenis wij hieronder plaatsen. Tal van jaren heeft de heer Feiten de afdeling geleid op zijn wijze. Dat hij het goed gedaan heeft moge blij ken uit het feit, dat hij op voorstel van de bondsvoorzitter, de heer J. J. v. d. Veer, spontaan tot ere-voorzitter der ^afdeling werd benoemd. Harte lijke woorden van dank en afscheid werden waarbij gesproken. Met ple zier deed hij zulks, omdat de heer Feiten zich gedurende dertig jaar ge. heel aan de organisatie had gegeven. Dat betekende in die tijd heel wat, maar aan veel wat nu bereikt is heeft de Feiten zijn steun gegeven. De heer v. d. Veer richtte ook een woord van welkom tot de nieuwe voorzitter, de heer Fr. Goddijn en sprak het vertrouwen uit, dat hij de afdeling in de goede banen zal weten te behouden. De heer Feiten ^eide met een ge voel van leedwezen zijn functie neer te leggen, omdat de organisatie hem lief is geworden. Jongere krachten moeten evenwel de plaats der oude ren gaan innemen. Dankbaar was hij voor de steeds ondervonden steun van leden en bestuur, maar niet min der voor die van het damescomité. Hierna dankte de heer Fr. Goddijn - voor het in hem gestelde vertrouwen en verzocht aller medewerking om zijn taak naar behoren te kunnen vervullen. Hierna bood de secretaris penningmeester, de heer Joh. v. As- perdt, de scheidende voorzitter een kistje sigaren aan. De bestuursverkiezing had verder tot resultaat, dat de heren Joh. v. Asperdt, J. de Heiden en N. van Put ten werden herkozen, terwij] in de bestaande vacature" werd voorzien door de verkiezing van de heren M. de Groot, W. Develing H. v. Cleef, welke' laatste uit handen van de bondsvoorzitter even te voren het zil veren KAB-insigne had mogen in ontvangst nemen vanwege zijn 25- jarig lidmaatschap. De geest.adviseur, kap. J. de Jong, installeerde weer een nieuw lid in zijn vijf-minuten-praatje en pater C. H. v, d. Leemputte sprak een hartig woordje tot de aanwezigen. De wnd. bondsadviseur had overi gens een belangrijk aandeel in deze vergadering, want in een groepsbe spreking, aan de vergadering vooraf gaande, had pater v. d. Leemputte reeds in korte trekken gewezen op de grote verantwoordelijkheid vani de POTLOOD en GEEST No. 539. Horizontaal: 1. wiel, 3. deel van een boom, 5: waterloop waarnaar Appingedam genoemd is, 7. turks bevelhebber, 9. gem. in Utrecht, 11. oude Egyptische zonne god, 12. boom, 13. hevig, erg, 16. on heilaanbrengende godin, 17. gravure, 19. voorzetsel, 20. Europeaan. Verticaal: 1. meisjesnaam, 2. het zelfde, 3. sap van run, 4. in elkaar gevlochten ring van bloemen, 6. ge was, 8. hoog gelegen, droge zand grond, 10. eer, 11. bekoorlijk gelegen, 14. twijg, 15. familielid, 18. rechter- bijrivier van de Weichsel in Galicië. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: 1 leest, 5. paal, 6. tong, 8. sla, 10. sop, 13 are, 15. Tienhoven, 16. urn, 17. end. 18. arm, 20. room, 22. Abel, 24. piste. Verticaal: 1. la, 2. els, 3. sta, 4. To, 5. postuur, 7. grendel, 9. Lehar, 11. oir, 12. pen, 13. avé, 14. ren, 18. ami, 19. mat, 21. op, 23. Be. bedrijfsgenoot. Spr. wilde gezamen lijk de concrete situatie bezien, op dat een christelijke levensstijl gestal te zou kunnen verkrijgen. Zoals vak mensen gaarne met elkaar van ge dachten wisselen over hun vak, zo heeft ook het hoofdbestuur van „St. Antonius" overlegd wat voor de ont wikkeling van de leden kan worden gedaan. Onze hedendaagse democratische tijd vraagt overleg. Vroeger sprak men van baas en knecht, tegenwoor dig zijn het werkgever en werkne mer of bedrijfsgenoten. Hieruit blijkt de verandering van mentaliteit. Maar het meespreken en mee-leiden vraagt van ieder een grote verantwoorde lijkheid. Iedere bedrijfsgenoot dient die verantwoordelijkheid te aanvaar den hetgeen meebrengt op te komen voor zijn christen-zijn. Of er in een bedrijf een goed moreel heerst en een prima team-geest, hangt niet al lereerst of van het feit, dat de werk nemers als gelijkberechtigden met de werkgevers aan één tafel zitten, maar of zij verantwoordelijkheid kunnen dragen en hun ideeën van christen zijn kunnen uitdragen. Naarmate de materiële belangen beter behartigd worden, dient de werknemer zich ook meer te geven voor zijn taak in gezin, gemeenschap en bedrijf. Is men zich hiervan goed bewust, dan lijkt spr., dat ieder zijn ervaringen, adviezen en inlichtingen aan het hoofdbestuur dient door te geven, opdat men in gezamenlijk overleg zijn houding kan bepalen. Pater v. d. Leemputte deed daarbij enkele suggesties aan de hand, welke voor de betrokkenen een richtsnoer kunnen zijn het hoofdbestuur ten deze richtlijnen te verschaffen, waar langs men tenslotte zijn mens-zijn en zijn christen-zijn beter kan beleven. Dit zijn zo slechts enkele gegevens uit deze zinrijke besprekingen, waar van zo men slechts wil medewer ken goede vruchten voor de toe komst zijn te verkrijgen. Zo kan van uit „St. Antonius" belangrijk sociaal werk in de toekomst worden ver richt. GEM. AANKONDIGING Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat op de secretarie dier ge meende (kamer 222) voor een ieder gedurende drie maanden ter inzage is gelegd de verordening op rust en verpleeghuizen van 15 april 1957. De verordening houdt o.a. in: 1. de verplichting voor de exploi tanten van de tehuizen om zich bin nen een maand na het tijdstip van in werking treden van de verorde ning bij hun college aan te melden met overlegging van een aantal na der omschreven gegevens; 2. bevoegdheden van ons college aanwijzingen aan de verzorgers te versrekken met betrekking tot de voorziening in tekortkomingen in de behuizing, de verzorging of verple ging en de hygiënische toestand; 3. strafbepalingen. De verordening treedt in werking op 15 juni 1957. Een „Rembrandt" naar Leiden IN CAMBRIDGE-WEEK Wanneer op 24 juni in Leiden de Cambridge-week wordt geopend, zal daar een „Rembrandt" te zien zijn, die in de afgelopen 200 jaar niet meer is tentoongesteld. Het schilderij, „Rembrandt's moe der" is een olieverfschildering op een paneel, dat voltooid werd tijdens de Leidse periode van de kunstenaar en is gesigneerd met de initialen H.R.L. Het is het eigendom van de heer Oscar Johnson, een firmant van de Londense kunsthandel Legatt Bross. De heer Johnson, die dicht bij de grens van Cambridge woont, leent zijn verzameling schilderijen van Cambridge uit voor de tentoon stelling, die in Leiden wordt gehou den tijdens de Cambridgeweek. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Biolo gie de heer N. J. van Hattum te Leiden; Doet. ex. Farmacie mej. H. J. Doorenbos te Leiden en mevr. Kwee-Liem Giok Pwan te Den Haag. Het was gistermiddag een echt ge zellige drukte in het St. Anthonius clubhuis-. Ditmaal was de ruimte ge vuld met vertegenwoordigsters en vertegenwoordigers van horecabedrij ven uit Leiden en omgeving, in het bijzonder zij, die gewfnd zijn dage lijks veel met het gerstenat om te gaan. Hier werd hun de gelegenheid geboden eikaars krachten te meten en te tonen welke graad van vakman, schap er behaald kan worden in het tappen en serveren van bier. Het Centraal Brouwerij Kantoor organiseert sinds 1953 namens de Ne. derlandse brouwerijen biertapwed strijden, welke in de horecakringen een steeds grotere belangstelling ge nieten, waarbij wel blijkt, dat men van het biertappen iets meer wil ma ken dan alleen maar nat in een glas laten lopen. Het is een kunst op zich geworden, een hogeschool. Voor deze lustrumwedstrijd in Lei den, de negende van dit seizoen in ons land, hadden 17 teams en 32 een manszaken ingeschreven. Op beide fronten is een heftige strijd gestre den en de dames en heren deden maar wenig voor elkaar onder, zodat de jury een wel zeer moeilijke taak had, een taak, welke elk jaar zwaar der wordt, daar ook het vakmanschap zich blijft ontwikkelen en telkens een hoger niveau bereikt. Onder het kri tisch oog van de vele deskundige toe schouwers werden schitterende resul taten behaald en menig pinteke bier op vakkundige wijze voorzien van de vereiste romige, witte manchet, werd op zijn waarde getoest. Met lof en wimpel bereikten de eindstreep: teams: Café Sport, Leiden, metde dames M. L. Hankart en C. Hankart, twee zusjes, die met gracie een bierballet ten toon stelden en met 655 punten de eerste prijs in de wacht sleepten onder luide toejui chingen van hun vakbroeders en -zusters. Tweede werden de heren H. J. van Asperen en H. van Asperen van hotel Riche uit Katwijk aan Zee, met 659 punten. JAARVERGADERING EERSTE LEIDSE EHBO-BRIGADE De Eerste Leidse EHBO- Brigade hield haar jaarvergadering in de bo venzaal van de Kleine Burcht en na een kort welkomswoord gingen de diverse jaarverslagen vlug onder de hamer. Bij de bestuursverkiezing werden alle aftredende candidaten herkozen. Deze jaarvergadering droeg een enigzins feestelijk karakter in ver band met de uitreiking van de di ploma's aan de cursisten, die de af gelopen winter de EHBO-cursus heb ben gevolgd en aan het examen, af genomen door dr. J. G. Bazuin, heb ben voldaan. Na een korte uiteenzetting van de docent, dr. H. M. W. J. Kortmann, werden de diploma's uitgereikt aan de dames J. H. C. Korbee—Koedijk; C. van EekVerstraten; A. G. v. d. WeerthofGroeneveld; E. Noyen— Hogewoning; C. C. Dubbelaar; J. de Haas; J. M. Verhoef.. H. v. d. Leek; M. J. J. van Iterson; C. M. Driessen; J. J. M. Rutgersv. d. Loeff; en aan de heren: L. J. v. d. Akker; A. van Weeren; P. R. van Batum; Th. Fil- mich; J. Groen; D. de Jong; F. van Vliet; A. Bon; W. de Wolf; J. Bave- laar; W. llok; B. Devilee; J. Gijze- nij; P. Blansjaar; G. Klomp. De derde plaats was voor „De drei Pottekens", Leiden, met de heer H. Vernet en mevr. T. van Driften- Vernet, 637 punten. Bij de eenmanszaken ging de eer ste prijs naar J. W. Tap van café Modern, met 294 punten. Met trots deelde hij ons mede, dat hij met zijn 25 jaar de jongste kastelein van Lei den is. De heer J. A. Otten, van het stationscaféhuis te Noordwijkerhout, werd met slechts een punt verschil, 293 pnt., zeer goede tweede en de derde plaats was voor de heer H. Arnoldus van Café Restaurant Bob te Noordwijk aan Zee met 271 pnt. De eerste prijswinnaars gaan in ok tober van dit jaar naar Scheveningen om daar met de andere finalisten in Nederland het kampioenschap te be twisten. Aan het einde van de mid dag ontvingen alle deelnemers een herinneringsinsigne en als lustrum- geschepk een flessenopener, enkele malen de ware grootte, waarop dertien talen te lezen stond, dat het bier weer best was. CONCERT IN v. d. WERFPARK Morgenavond geeft het Leidsch Po litie Muziekgezelschap in het Van der Werfpark een concert. Het pro gramma voor dit concert luidt als volgt: Gladiator, Sousa; Arlequin et Colombine, Gustave de Roeck, 1. In vitation, 2. Extase, 3. Danse Burles que, 4. Rondeau (Finale); Imperial Echoes, Arnold Safroni; Ciaconna An- tiqua, Gerard Boedijn; On the Quar ter Deck, Kenneth Alford; The Mid dy, Kenneth J. Alford; Suit de Dan- ses, Julien Jourquin, 1. Saltarelle, 2. Valse, 3. Tango, 4. Volksdans; Sem per Fidelis, Sousa; Cephale et Procris, Grety, 1. Gique, 2. Menuet, 3. Gavot te, 4. Tambourin en Arromanches, A. E. Kelly. j Hartelijke huldiging vin Zr. M. Gerritsen Een in Leidse huisvrouwenkringen bekende figuur, mej. M. Gerritsen, herdacht gisteren het zeldzame feit, dat zij voor veertig jaar haar dien sten aanbood als kraamvrouwenhulp. Gedurende deze tijd heeft zij ruim 1200 maal met bijzondere toewijding haar assistentie verleend aan het kraambed en de zorg voor het huis houden op zich genomen. Ter gelegenheid van dit feit. dat samenviel met de viering van haar zeventigste verjaardag, had zich damescomité gevormd, dat haar gis termiddag in de zaal van de W. F. v. Wijk aan de Hogewoerd een receptie aanbood. Reeds in de ochtenduren was dit comité bij „Margje" in haar woning aan de Maresingel op kof- fievisito geweest, tijdens welk be zoek tal van herinneringen werden opgehaald en één der comitéleden haar levensgeschiedenis-op-rijm voorlas, dat voor deze gelegenheid was gemaakt door een voormalig „bakerkindje" van mej. Gerritsen, dat thans in Pakistan woonachtig is. Na dit gezellig onderonsje werd de jarige jubilaresse om half drie ont vangen in de rijkelijk met bloemen versierde zaal van de heer Van Wijk. Mevr. P. v. d. Star-Van Slingerland, die haar namens het damescomité gelukwensen aanbood, was het een vreugde, dat zovele oud-patiënten, vrienden en doktoren gehoor had den gegeven aan. de oproep van het comité „Margje" een onvergetelijke dag te bereiden". Spreekster schetste haar als een klein, dappere vrouw, die in moeilijke uren een vertrouw de, rustige sfeer wist te scheppen, waarop dan in de regel een geluk kige tijd volgde. Namens de velen, die mej. Gerrit sen nog vele gelukkige jarep toe wensten, bood mevr. Van der Star de jubilaresse een enveloppe met in houd en enkele geschenken aan. Zeer velen, o.w. ook enkele dok toren, maakten hierna van de gele genheid gebruik om de jubilerende kraamhulp de felicitaties aan te bie den. Voor allen had zij slechts één woord: Ik dank jullie hartelijk! Burgerlijke Stand Geb.: Adriana Johanna Jeanetta dr. v. L. J. Hoogeboom en J. A. Ver- ment; Agnes Christina dr. v. A. J. Goddijn en C. M. Dellevoet; Irene Jacqueline Frederike dr. v. G. J. de Jong en G. A. Spliethoff; Wanda Jo hanna dr. v. W. P. Koolhaas en A. C. C. Spaaris; Arie zn v. L. Bousie en M. C. van der Kaay; Pieter zn v. W. van der Reijden en G. van Riessen; Marinus Gerardus zn v. A. G. S. Ro sier en K. H. de Heus; Elisabeth dr v. J. R. Roorda en E. van Delft; Eli sabeth dr. v. H. J. Ouwerkerk en J. M. Braggaar; Sylvia Jolanda dr v. B. Merbis en K. C. Brouwer; Tngrid Jo landa dr v. B. Merbis en K. C. Brou wer; Menno Jacobus zn v. J. N. Gaij- kema en A. A. Pels; Abraham zn v. F. J. M. van Hal en M. van Brum- melen; Willem zn v. A. Geers en J. van den Bosch; JolandaChristina dr v. J. Koekkoek en C. C. Baart; Hendrika Maria dr. v. J. W. van der Steen en M. M. van der Westen; Lau rens Martin zn v. F. van Zijp en P. de Jong; Johannes Jozef Maria zn v. i A. J. J. van der Klein en M. E. M. Straver; Fredericus Theodorus Pe trus zn v. J. Rafain en M. J. Pont; Maria Petronella dr v. A. L. Vister en W. Flippo; Helena dr v. C. van Delft en C. A. Zwaan; Pieternella dr v. A. C. Korseize en M. de Wagt; André Alexander zn v. A. P. de Gouw en T. V. Gerke; Fransiscus Hendrikus zn v. F. A. W. van den Burg en C. A. de Bruijn; Hendrik Jan zn v. H. J. van Asperen en J. M. M. Brand; Cornelia Christina dr v. J. A. Baun en J. A. Huijsman; Melanie, dr v. J. C. van der Linden en M. J. G. Fa vier Jan Jurgen zn v. J. J. Ehrhardt en B. Eennekers; Mirjan Hendrika Petronella dr v. G. van Eijgen en G. Heijink; Cornelia dr v. C. van Beelen en C. Ros. Overl. C. de Haan, 61 jr, echtgeno te v. C. F. v. Leeuwen; J. van Veen, 76 jr, man; A. G. Houtman, 31 jr, man; J. Dingemans, 90 jr, man; S. Nieuwenburg, 78 jr, wed. v. W. F. van der Blom; J. de Graaf, 84 jr, man; W. Harteveld, 8 maanden, zn; A. Kreeft, 55 jr, man; H. J. van Haarlem, 60 jr, man; G. Kok, 76 jr, echtgenote v. W. van de Wijngaard. MARIA-AVOND TE LEIDEN De vereniging „Nederlands Comité Pro Maria" herinnert er nogmaals aan, dat morgenavond 8 uur in de zaal Maria Gijzensteeg naast „de Overdekte" wordt opgevoerd. De ge schiedenis van Beauraing". Voor de pauze wordt de film vertoond: Ne derland op pelgrims tocht naar Beau raing. De avond, die vrij toeganke lijk is, wordt ten zeerste aanbevolen. BIOSCOPEN. De films in de week van 714 juni zijn door de Kath. Film Centrale aL volgt gekeurd: Casino: „De terugkeer van Lemmy Caution", 18 jaar. Lido: „Staatsvijand" no. 11", alle leeftijden. („Het wonder der geboor te", 18 jaar). Luxor: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. Trianon: „Wenn die Alpenrosen blühn", alle leeftijden. Rex: „De slag om het vrouwen fort", 14 jaar. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 12 Junij 1857. Uit de Leydse gemeenteraad (kort verslag). Ingekomen een verzoek van J. Kasteelen, Koopman en Uitdra ger, tot het in verkoop neder- leggen van kleedingstukken op de straat voor zijn huis op het Levendaal Wijk III, nr. 565. Met algemeene stemmen is goedgevonden hem dit verzoek te weigeren. Toegestaan werd met 9 tegen 7 stemmen een verzoek van J. Parmentier en Zonen, Fabriekan ten, le het droogen op de Korte Langegracht langs hunne fabriek, 2e het wasschen en blooten van schaapsvellen op de Mare over zijn woonhuis en 3e om geduren de de 4 wintermaanden te mogen droogen aan de boomen langs den Singel van de Marepoort of Maredijk tot de Aloëlaan of wel naar mate van de wind tusschen de Heeren- en Zijlpoorten. p e» Rimboejacht te Oegstgeest Bij gelegenheid van de honderdste geboortedag van Lord Baden Powell houden de welpen in het district houden de welpen in 't district Lei den v.d. r.-k. verkenners a.s. zater dagmiddag om 4 uur 'n „Rimboe- jacht". 500 Welpen uit Leiden en om geving zullen een spannende middag hebben op de terreinen rond de r.-k. kerk te Oegstgeest en in het „Bos van Wijkersloot", dat daar tegenover ligt. Om kwart over zes wordt de jacht besloten met een verwerking van de prooi en een groot kamp- Verbouwing winkelpand Het verbouwen van het winkel pand van de firma Zaalberg, Nieuwe Rijn 24, wordt voor eigen rekening uitgevoerd door de firma B. Huur man en Zn. alhier. Volleybal „Argos" Op donderdag 13 juni «Ts- start de herenafdeling van de volleybalver eniging „Argos". De training wordt gehouden in de gymzaal van het r.-k. Lyceum aan de Mariënpoelstraat al hier, en wel van 810 uur. Nieuwe leden kunnen zich persoonlijk op deze avond aanmelden. Schriftelijke aan meldingen kunnen worden gericht aan het adres: Pasteurstraat No. 28a, Leiden. Circus Knikkebeen Alle artisten van circus Knikke been worden om 5 uur morgenmid' dag verwacht in het gymnastiek lokaal school Pieterskerkhof. Ned. r.-k. Huisvestingscomité In tegenstelling tot wat aanvanke lijk is bekend gemaakt^ deelt het r.-k. Huisvestingscomité te Leiden thans mede, dat het transport Oostenrijkse kinderen, dat sedert 30 april in Lei den en omgeving verblijft, niet einde juli. maar reeds op 27 juni zal ver trekken. Nadere berichten over plaats en tijd van vertrek zullen de pleeg ouders nog ontvangen. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. GEVESTIGD in de week van 30 hiel t.m. 5 juni 1957 A. M. Winkelmolen en fam., geoloog BPM, Stadhouderslaan 30; T. Vos en fam.. banketbakker, Kooilaan 19; H. Timmerman en fam., onderwijzer. Hof- laan 247; W. L. G. Lemaire en fam., hoogleraar, v. Slingerlandtlaan 1; M. Blokland geb. Hoogvliet en fam., Fran- chimontlaan 57; H. Vlug en fam., ass. productiechef. Fred. v. Eedenlaan 49; H. H. Frank en fam., militair, Lorentzkade 74; W. G. de Jonge geb. Koelewijn en fam.. Pr. Wilhelminastr. 4; J. van der Molen en fam.. zonder, Roemer Visscher- straat 4a; G. Pasma, dagmeisje. Potgie terlaan 31a; P. M. Rijpstra, wijkverpleeg ster, Hoge Morsweg 62; A. M. Pouw, huishoudster, Roodenburgerstr. 40; R. J. H. van Raalten. Oude Vest 35; N. P. Faas. kantoorbediende, Rijnsb.weg 140; W. Kablau, leerl. verpleegster. Rijnsbur- gerweg 22; C. M. Zwetsloot, verpleegster. Rijnsburgerweg 22; H. Retel. Schelpen kade 41; A. Blokland, militair KM, Fran- chirnontlaan 57; H. M. Dekker, geb. Van Roggen, lerares bewegingsleer, Rood- borststr. 54; C. A. Klein, kok, Hoefstr. 44a; G. C. Pielaat, constructie bankwer ker, Driftstr. 48a; J. Witte, analyste, Rijnsburgerweg 183; O. A. Schafstadler, Sluisstraat 12; K. R. Libbenga. Rijn- en Schiekade 44; F. H. Chamalaun, Schel penkade 55; H. M. Meijkamp, schrijver grt vrt, v. 't Hoffstr. 12a; Van der Veen geb. Rast, a/b woonschip, ligg. Lange gracht; J. A. Bol, Kloosterbroeder, Ma- riënpoelstr. 4; A. P. van den Engel, huis houdster. Rijnsb.singel 8; E. M. Creijgh- ton, medisch analyste. Hooigracht 46; H. J. Nijssen, agent v. pol.. Madoerastr. 19; D. T. Kiers. analyste, Rijnsb.weg 5; A. H. Smits, chocoladewerker, Hoge Rijn dijk 85; L. Wacht, Zoeterw.singel 93; A. W. Flohr, planter, Lombokstr. 6; L. H. van Berkel, onderwijzeres. Lombokstr. 8; R. R. J. M. Bocxe. Hogewoerd 140; M. W. de Nie, verpleegster. Kort Rapen burg 19; P. A. M. Loomans, geb. Zuider duin, hulp i. d. huish., Julianastr. 97. VERTROKKEN L. M. Hebbelinck en fam., Breestr. 147, Huizen, Nw. Bussumerwég 15; T. Wal raven en fam., Sterrenwacht 3, Z.-Afrika. P. van Roijen en fam.. Zoeterw. Singel 89. Oegstgeest. Leidsestraatweg 3; J. A. de Rapper en fam.. H. de Vriesstr. 5, elft. Choorstr. 12a; A. H. Wassenaar, geb. Fraij en fam., Kastanjekade 22, Amster dam, A. Lammingastr. 1 III; F. H. Thieme en fam., St. Buysingstr. 19, Den Haag, Dwingelostr. 9; J. van Rhijn en fam.. Leeuwerikstr. 35. Katwijk, Zeeweg 143; J. A. Verzijlenberg en fam., a/b Haarlemmervrt, Oegstgeest, a/b Haarl. trekvrt; M. Ruijgrok en fam., Prinsen straat 45. Soest, Veldm. Montgomeryweg 31; M. T. Parlevliet-Ruygrok en fam., Prinsenstraat 45. Soest, Veldm. Mont gomeryweg 31; W. J. Kappelle en fam., Hogewoerd 128. Oegstgeest. Joh. Evert- senlaan 3; M. B. Blom, Rapenburg 4, Oegstgeest, v. Cuycklaan 10; W. F van Nood, Rapenburg 97, Canada; A. Dortland, Plantsoen 51, Gouda. Turf markt 20; E. N. Luyendijk. Leliestr. 51. Brouwershaven, N.Z. Haven 17; P. Ste- geman. Schelpenkade 45, Hardenberg, Diffelen F 5; H. G. de Roode, J. van Goyenkade 25, Utrecht, Schoolstraat 23; C. H. van der Linde, Lijsterstr. 4, Zoelen, Dorpsstr. 55; E. F. van der Zwet, Java straat 44. Duitsland. M. E. Schendelaar, Ambonstr. 11b, Den Helder, Krugersti 36; V. Bell. Breestraat 16. Den Haag, Denneweg 10a; B. M. Dekker, Utr. Jaag pad 13, Woensdrecht. Santfort 61; E. J. Kuhlmann, Thorbeckestr. 50, Heemstede, Jan v. d. Bergstr. 91; E. J. Entrop, Lo rentzkade 44. Oostzaan, Zuideinde 367; R. F. Donders, Witte Singel 70, Pakistan. B. van de Poll. Witte Singel 4. Den Haag, Merellaan 6; G. J. Kerdijk, De Genestet- straat 5, Oostst.werf, Appelscha 106; A. M, Dullaart, Jac. Catslaan 50, Den Haag, Lijsterbesstr. 173; J. Visser. Rijnsburger weg 104, België. A. J. M. Martens, Joh. de Wittstr. 41. Oegstgeest. Oude Hof- laan 10; T. A. A. Smit. v. Oldenb.veltstr. 44. Goes, Oostwal 31; J. E. Valent, Ma- riënpoelstr. 4. N. Niedorp. Prov.weg A 1; K. K. Lie, Terweepark 2, Dordrecht, Bankastr, 57; C. J. W. Elsgeest, Maris- laan 31. Amersfoort, Leusderweg 17; T. A. J. Wijnen, Korte Mare 5, Den Haag, Ln v. Meerdervoort 867; J. Bos, Oude Singel 86. Oud-Beyerland. Piet Heinstr. 42; R. G, Huisman, Evertsenstr. 82, Noordwijk, Q. v. Uffordstr. 5; L. J. van Schagen-Kluvers, Koninginnelaan 22, Warmond, Sweilandstr. 53; G. N. Hess. St. Buysingstr. 38, Duitsland; L. Later- veer. Volmolengrt 2a. Den Haag. Reitz- straat 206; A. P. Smit. Zijlsingel 37. Sas- senheim, J. P. Gouverneurlaan 22; W, Stoutjesdijk, Timorstr. 32, Nieuwerkerk Z., Weststraat 55. R.-k. Instuif Jong Leiden Wij willen alle Instuifleden van Leiden zowel van de afdeling Haagweg als van de afdeling Heren singel mededelen, dat donderdag avond, 20 juni een speciale televisie show zal zijn, waarin de finale van onze bekende dansmiddagen o.l-v. de heer Ko Sandman gedanst zal wor den, Zij, die interesse hebben de show mee te maken, moeten zich vóór vrijdag, 14 juni, opgegeven hebben bij P. C. van Remundt, Levendaal 102a. Leidse Agenda WOENSDAG 12 JUNI. K. O.-excursie, Synagoge, Leven- daal 8, 8 uur nam. Leids Politie-Muziekgezelschap, Tuinconcert, Oud-Hortuszicht. 8 uur nam. Leidse Smalfilmliga, Alg. leden vergadering, Cantine Smits Röntgen- apparaten. Herengracht 34, 8 u. nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. St. Lodewijkskerk: Geheimen van de H. Mis; 8 uur nam. DONDERDAG 13 JUNI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd. Leiden. Vervolgcursus voor ge diplomeerden, 8 uur, r.-k. lyceum. Maria-avond. Film en toneel: „De verschijning te Beauraing", Maria Gijzensteeg; 8 uur nam. Veron. Praatavond. Gebouw Reho- both, 8 uur nam. St. Lodewijkskerk: Geheimen van de H. Mis; 8 uur nam. VRIJDAG 14 JUNI Viro. Afdelingsbijeenkomst. Rapen burg 8; 8 uur nam. St. Lodewijkskerk: Geheimen van de H. Mis; 8 uur nam. ZATERDAG 15 JUNI R.-k. Instuif Haagweg. Opening Exlibristentoonstelling. De Hofstee, Haagweg; 3 uur nam. L.J.A.-Jeugdmiadag, L.F.C.-terrein, Boshuizerkade, half vier nam. St. Lodewijkskerk: Geheimen van de H. Mis, 8 uur nam. ZONDAG 16 JUNI R.-k. Instuif Herensingel. Alfetti over spiritisme en psychometrie. Ma ria Gijzensteeg, 8 uur nam. Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt waar genomen door: Doeza-apotheek, Doe- zastraat 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; apotheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. OEGSTGEEST Katholiek Vrouwengilde. Woens dag 19 juni is er een bijeenkomst in de St. Josephzaal. Voor de pauze spreekt mevr. L. H. Verbraak-Cor- nelisse Over „Voeding en gezondheid". Na de pauze zal het nieuwe jaar programma worden besproken. Op 25 juni organiseert het gilde een uit stapje naar Den Bosch en Slot Loeve- stein. HILLEG0M Bromfiets weggenomen. Een bromfiets die door A. J. B. uit Nieuw Vennep nabij Treslong geparkeerd werd op zaterdagavond j.l. bleek die avond om, 12 uur verdwenen en is tot heden niet teruggevonden, NOORDWIJKERHOUT DRONKEN GESLIPT. Een Noordwijker op bromfiets en een duopassagier, die beiden in „ken nelijke staat" waren slipten maan dagmiddag op de Boereburgerweg te Noordwijkerhout in een van de vele bochten, die zij in hun toestand met moeite konden nemen. De Noordwijkerhouter bleef met een gapende hoofdwonde bewuste loos langs de weg liggen. Zijn vriend begeleider, die voor hulp zou zorgen kwam niet terug, zodat voorbijgan gers zich over de gewonde moesten ontfermen. Politie en 'n arts waren spoedig ter plaatse en verleenden eerste hulp.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2