RIJNSTREEK Imam mam DE LEIDSE BIOSCOPEN WAT BRENGEN Scherp ZATERDAG 8 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vóór honderd jaar Kj* C Vg^cL Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand.ex. Gen. II mej. A. A. Fischer te Den Haag, mej. M. J. van Houten te Den Haag, mej. C. J. H. Schellingerhout te Wad- dinxveen en de heren Th. J. J. M. Bloem te Voorburg, F. Eikerbout te Katwijk a. Zee, J. J. W. van Haga te Rotterdam, L. B. J. Rexwinkel te Rijswijk, J. Thompson te Rotterdam, H. J. J. Wellens te Den Haag, A. R. Wintzen te Den Haag en H. Zwart te Voorburg; Doet. ex. Gen. II de heren H. Kerkhofs te Dordrecht. J. Koud- staal te Rotterdam, I. Menger te Leiden, R. A. Nagel te Voorburg en L. W. Schulhof te Den Haag; Semi- artsex. de heren Ph. W. H. Eskes te Rijswijk, E. Gans,te Leiden, H. W. F. Ligtenberg te Lelden, D. W. Odenthal te Den Haag, H. P. J. M. Platenburg te Voorburg en H. R. Verwers te Haarlem; Artsex. mej. A. Verschoor te Rotterdam en de heren H. W. Breedveld te Delft, G. L. N. H. de Laive te Den Haag, M. L. Megdal te Den Haag en B. N. Reijdom te Am sterdam, Doet. ex Pharmacie mevr. Tio Kwee Hiang te Rotterdam en mej. Han Giok Nio te Leiden. GEM. AANKONDIGING Inzameling Huisvuil Op 2e Pinksterdag zal geen huis vuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaat sen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op maan dag worden bediend, zal nu plaats vinden op donderdag 13 juni e.k. De directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettin >sdienst. BIOSCOPEN. De films in de week van 714 juni zijn door de Kath. Film Centrale alj volgt gekeurd: Casino: „De terugkeer van Lemmy Caution", 18 jaar. Lido: „Staatsvijand" no. 11", alle leeftijden. („Het wonder der geboor te", 18 jaar). Luxor: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. Trianon: „Wenn die Alpenrosen blühn", alle leeftijden. Rex: „De slag om het vrouwen fort", 14 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN HUIS DOOR BRAND ONBEWOONBAAR. Doordat de heer H. v. d. Aar, wo nende in de Hedastraat 38, op drie meter afstand van een brandend gascomfoor in de bijkeuken bezig was benzine voor zijn bromfiets klaar te maken en de benzine plot seling ontbrandde, is brand ontstaan waardoor de woning bijna geheel on bewoonbaar is geworden. Zijn 1-jarig dochtertje kon de heer v. Aar, die zelf in brand was geraakt, bijtijds in veiligheid brengen. De schade wordt door verzkèring gedekt. Geb.: Albert Cornelis z. v. C. Bal- tes en E. van Doorn; Dirk Johannes z. v. G. Lagerwey en J. Meerveld; Johannes Maria z. v. J. C. Schild en M. B. van Deuren; Neeltje Johanna d. v. M. Schenkel en J. van Leeu wen. Hermanus z. v. H.'Bosman en C. P. van Katwijk; Gerrit z. v. D. van Harten en A. de Kleer; Bernardus Johannes Petrus z. v. J. J. J. Ver- kleij en M. A. Capteijn; Johannes Hendrikus z. v. S. Overes en J. T. van Leeuwen; Jacob z. v. P. Biee- veld en B. K. Borreman; Maria Cor nelia d. v. P. C. Verkerk en T. H. Couvee. Ida Catharina Maria d. v. J. W. A. van Niekerk en L. J. M. Kortmann; Jozina Helena d. v. J. Hulscher en A. Slagter. Overl.: Maria Chr. Meeuwsen 80 jr, wed. van P. J. Otten; Berend F. G. Sporman, 64 jr. Ondertr.: J. Verhage 35 jr en J. J. de Heij 34 jr; M. Mourik 53 jr en A. Borsje 41 jr; H. van der Horst 25 jr. en B. Verkade 23 jr; N. J. de Graaf 38 jr en E. Horsman 29 jr. Getr.: J. Kooij en G. S. J. Bate laan; C. H. Lagerweij en H. Lage; A. Boekhout en H. Klomp. Uitvoering „Crescendo" Het plaatselijk muziekcorps „Crescendo" verzorgt hedenavond (zaterdag) om 7.30 uur in de gemeentelijke muziek tent bij het Bospark o.l.v. zijn direc teur, de heer B. Boerman, een open luchtconcert. O.m. zullen worden vertolkt Ap pél aux trompettes, mars van A. Ney; Trafalgar, mars van W. Zehle; Marche Commemorative van A. Courtain; 2e. Divertimento van Ge rard Boedijn; Imperial Echo, mars van A. Safroni; Petite Suite van Jean Filleul; Saïnt-Triphon, mars van A. Ney. BODEGRAVEN Geslaagd: Mej. F. Koning alhier, slaagde dezer dagen te Leiden voor het examen apothekers-assistente. Medische dienst. De medische dienst zal tijdens de eerste Pinkster dag worden waargenomen door dr. C. A. van Beek, tel 2268. Tweede Pinksterdag door dr. S. Beye, tel. 2113. Wijkverpleging: beide dagen zr. B. Langeveld, Vosholstraat 2. tel. 2566. Duivensport. De vereniging van postduiven liefhebbers „De Snel- vlucht" organiseerde een snelvlucht vanaf Corbeil, afstand 148 km. De duiven werden gelost om 6.15 uur. Aankomst eerste duif 12.27.29 uur. Snelheid 1124,2 m. per minuut. De prijzen vielen als volgt: 1. J. van Rijn 1, 2, 3, 5; 2. C. Oostveen 4, 6; 3 G. Nagel 7, 14; J. Sterk 8, 12; P. Zeil- stra 9, 11, 13: 6. C. van der Heyden 10: 7. A. Zuurveen 15. Geb.: Jan z. v. L. Vermeulen Terlouw; Gerrigje d. v. N. van Elten van Vliet; Anna E. d. v. M. Beun- derSnel; Josepha M. d. v. J. Regt- voortVermeulen; Hendrik z v. A. van VlietNoteboom; Tiny d. v. W. SpruitSluik; Xenia M. d. v. J. HeemskerkKoren; Paulus N z. v. W. Groenendijkvan Dijk; Ary z. v. A. Vreeken—de Groot; Wilhelmus z. v. W. van Zoestvan der Meer. Ondertr.: W. van der Panne en G. Driehuis; G. Jansen van 't Land en M. Vreeken; J. Piscaer en M. van de Poll; D. de Jong en C. Verboom. Getr.: C. van Os en G. Domburg; J. Schep en J. van der Panne; J. Versteeg en E. H. Helsloot; M. van Staalduizen en M. Verbeek.A. Vre- develd en M. Hontman; J. Stoter en T. Bekker. Overl.: A. Poot 70 jr; Th. Wolfen- buttel 24 jr. BOSKOOP GEVONDEN VOORWERPEN. Apparaat, vermoedelijk pijpen snijder; herenhorloge; zakdoek; gele sandaal; paar bruine herenhand schoenen; wit kinderschoentje; ak tetas; voetbal-koffertje; snelbinder; gele sjaal; kinderportemonnaie; blauw wollen kindervest; zwarte nylon dameshandschoen; padvinders- riem; broche; padvindersmutsje; kinderbril; armband; bruine alpino muts; glacé herenhandschoenen. In lichtingen bij de politie. HAARLEMMERMEER Geboren: Hendrik Jan z. van P. Griffioen en L. C. Ravestein; Hen drik z. van A. J. Bakker en M. P. Cuvelier; Emma Jacoba d. van MM. C. de Wilde en P. Boone; Jacobus Cornelis Bartholomeus z. van C T. Stroet en M. A. de die le Clercq; Jan Willem z. van J. O'erbeek en A de Kwaadsteniet; Arie z. van J. van der Maarl en L. van der Weele; Adriana Catharina d. van W. van der Kamp en J. M. Peters; Pieter z. van N. Bouterse en D. Roubos; Carolina Maria Johanna d. van A. Beeren- c'onk en T. C. Vastenhout; Stijntje Florence Sonja d. van P. Eilander en A. Pitt; Josephina Maria Jacoba d. van F. J. Langeveld en C. C. Dam; Rajk z. van F. G. Los en L. C. van der Linden; Paulus Jozef Maria z. van B. C. G. Breed en M. W. Lie- verse; Maria Elisabeth d- van H. C. Morsch en M. Zwaan; Catharina Be- nita Carmen d. van A. G. M. van der Ploeg en M. C. Noordeman; Pe trus Simon z. van S. van Rijn en A. M. B. Mangnus; Adolphus Hermanus Maria z. van R. J. Wiersum en A. A. J. Rutie; Dorothea Wïlhelmina Maria d. van M- Farjou en M. A. J. van Asten. Getrouwd: S. Klaver en G. van Vuuren; J. F. Verwer en M. J. Meir- ir.an; C. Weststeijn en S. van den Heuvel; J. C. Molenaar en Chr. M. J. van Voorn; D. Burgess en J. Chr. Jongelie; J. A. van der Stelt en L M. G. Spierenburg; B. Buis en S. C. van Beek; A. B. Moleman en E. Hoogen- boom; J. de Leeuw en M. H. Beert- huizen; S. C. Kaslander en J. K. van den Oever. LEIMUIDEN R.K.S.V. Odi. In de mededeling over de Pinkstervakantie is een ver gissing geslopen. De vakantie is slechts een week, dus in de komende week worden de oefeningen niet ge houden maar op dinsdag 18 juni gaat alles weer normaal door. Geb.: Geertuide Catharina d. v. P. L. Pijnacker en T. J. de Koning; Jan Frans z. v. A. C. v. d. Hoek en H. A. de Roo. Ondertr.: G. Th. Verdel 24 jr en H. A. G. van Immerseel 20 jr; P. v. d. Linden 27 jr en M. Vogelaar 22 jaar. RIJPWETERING Gisteravond vond in de grote zaal van café „de Oude Post" de prijsuit reiking plaats van de ziektenbeel- denwedstryd, welke werd verricht door de burgemeester. Alvorens hiertoe werd overgegaan nam de heer Vlasveld het woord. Spreker was voldaan over het resul taat der wedstrijden, meer dan 400 personen hebben hun kennis ge toond. Van verschillende zijden ontving de heer Vlasveld ook dit jaar weer mededelingen van medewerking en medeleving. Men is er algemeen van overtuigd, dat het bloembollenvak met deze wedstrijden zeer wordt ge diend. Hierna voerde de burgemeester het woord. Deze was van mening dat men deze wedstrijd kon vergelijken met een uitgebreid medisch onder zoek. Men houdt nu een goed gewas over. Sprekend over de wedstrijd zelve trok de burgemeester weer een vergelijking nu met het bekende zweetkamertje van de universiteit te Leiden. Er wordt wel eens beweerd dat de belangstelling voor het bloembollen vak achteruit gaat. Gezien de be langstelling tijdens de wedstrijden zou men echter durven beweren, dat dit zeker niet het geval is, aldus de voorzitter der Unie van Landarbei dersbonden. Hierna ging de burgemeester over tot uitreiking der diploma's en prij- De wisselbeker ging dit maal naar de heer G. v. d. Krogt. Deze beker is nu definitief in zijn bezit geko men. De heer Loogeveld had de eer ste prijs in de hyacinten. Van de jongeren hadden A. Verkley en E. Hogervorst een eerste prijs. De prijzen welke werden uitge reikt waren alle zeer mooi. Zij die geen prijs ontvingen konden wel hun wedstrijdformulier terug ontvangen. Voor de eerste maal was hierbij een opgave van de ziekten, zoals zjj op de tafels voorkwamen. CONSTRUCTIEBEDRIJF PLEY HEROPEND. Sinds 1885 was aan de Haven al hier het smederij- en constructie bedrijf van meester-smid Pley geves tigd. De tijd, dat de kippen en kal koenen van dé eigenaar rustig kon den rondscharrelen op de plaats waar de paarden beslagen werden, is reeds lang voorbij. De heer Th. Pley, huidige eige naar en zoon van de oprichter, be slaat geen paarden meer en houdt evenmin kippen omdat die op straat geen ogenblik veilig zouden zijn. Het toenemend verkeer en de toene mende drukte in het bedrijf maak ten het noodzakelijk, dat de werk plaats groter en efficiënter ingericht werd. Daarvoor was op het oude adres geen gelegenheid. Door aan koop van een oude veestal in de Zijl straat (nummer 2 en 4) schiep de heer Pley de mogelijkheid om zijn wensdroom te verwezenlijken. De stal werd afgebroken en een nieuwe contructiewerkplaats in opper vlakte zes maal de oude werd van de grond af opgebouwd. Gistermid dag opende de firma Th. H. M. Pley en zoon, rfe nieuwe vestiging. Boven liggen kantoor-tekenkamer, opslag- de ruime en lichte bedrijfsruimte plaats, schaftlokaal en sanitair. Het heropende bedrijf trok grote be langstelling van collega's en relaties en vele bloemstukken waren de tol ken van hen, die niet komen kon den. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Jacobus, zn. v. J. Sierat en J. de la Rie; Hanny, zn. v. L. Koster en J. Brouwer; Cornelia dr. v. W. Boon en H. M. van Put ten; Wilhelmina Cornelia Catharina, dr. v. J. A. Groenewegen en H. A. T. Onderwater; Liliane, dr. v. M. v. d. Meer en D. A. v. d. Linden; Geer- truida Catharina Margaretha, dr. v. J. G. H. Boon en A. J. Marijt; Hu- bertina Elisabeth Maria, dr. v. C. Melcherts en A. G. Eusterbrock; Winny, dr. v. H. Schouten en M. Wesenhagen; Bertha Johanna, dr. v. T. H. van Hal en J. C. Spreeuw; Ma- rinus Jacobus, zn. v. H. Janzen en C. Honsbeek; Martine, dr. v. W. Kooi en A. Haring; Wilhelmina Johanna Maria, dr. v. C. W. M. van den As sem en H. Vreeburg; Johanna, dr. v. B. Velthuijzen en J. Wassink; Titia Alexandra Christina, dr. v. J. K. Platteschor en T. J. Verdoom. Ondertrouwd op 5 juni: R. Port- heine en S. M. D. Metsers; D. v. d. Voort en T. van Oosten; J. J. van Kruijssen en B. Korpershoek; W. J. Noest en A. M. de Jong; J. C. van der Tas en M. P. Kühler; P. B. van Diemen en P. van den Berg; W. Sloos en J. Overdijk. Getrouwd: J. G. van der Oort en C. M. van Delft; J. Schouten en M. Kesseboom. Overleden: C. Straathof man, 79 jr. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN. Het aanbod beliep op 1 juni 1957 175. Wijziging van enige betekenis viel derhalve niet waar te nemen. De werkgelegenheid kan nog steeds als uitermate gunstig worden geken schetst. Wel dient opgemerkt te wor den. dat het verschil t.o.v. 1955 gelei delijk afneemt, hetgeen evenwel niet duidt op een dalende behoefte aan personeel in de bedrijven in het rayon Leiden, doch op een toegenomen trek naar arbeidsplaatsen buiten "Leiden. De vraag naar arbeidskrachten handhaafde zich op gelijk peil en be droeg 740 geregistreerde aanvragen, waarvan er 260 betrekking hadden op jeugdige (15 t/m 18 jaar). Verwacht kan worden, dat in de landbouwsector het tekort aan goe de krachten in de komende maanden in belangrijke mate zal toenemen. Ook in de metaal, en textielindustrie zijn nog vele vacatures te vervullen, terwijl in de bouwsector ruime plaat singsmogelijkheid aanwezig is. In nagenoeg alle bedrijfstakken en beroepen kunnen jeugdigen een plaats vinden. Het aanbod van vrouwelijke ar beidskrachten beliep op 1 juni 1957 35. De stand van de arbeidsreserve van vrouwelijk personeel heeft een uitzonderlijk lage stand bereikt. Het aantal plaatsingen bedroeg geduren de de maand mei niet minder dan 35, waaruit blijkt dat 50% van het aantal ingeschrevenen aan een passende werkkring kon worden geholpen. De vraag onderging geen wijziging en bedroeg 280 geregistreerde aan vragen, waarvan 33% betrekking had op jeugdigen. In vrijwel alle bedrijfstakken be staat behoefte aan vrouwelijk per soneel. In de textiel, en de confectie- industrie, de hotelbedrijven en de huishouding bestaat een tekort aan arbeidskrachten. POTLOOD en GEEST Oplossing no. 537. Horizontaal: 1. Potter, 5. aan, 6. spatel, 8. de, 9. spa, 10. ski, 13. en, 14. narwal, 17. oir, 18. elkeen. Verticaal: 2. tap, 3. taan, 4. ent, 6. sepia, 7. enkel, 8. D.S., 11. in, 12. kwik, 15. rol, 16. are. Club de Limetz. In verband met het Pinksterfeest is er maandag, 10 juni a.s., geen bij eenkomst van de Club de Limetz. De eerstvolgende bijeenkomst is ge pland over twee weken, maandag 22 juni. De leden krijgen daarvan een nadere aankondiging. Nieuwbouw bij Rotogravure Maatschappij. Het architectenbureau Buurman en ir. Schutte te Leiden heeft na mens de Nederlandse Rotogravure Maatschappij het bouwen van een rotatiehal aan het Galgewater en de Valkensteeg opgedragen aan de fa. H. Korswagen Zn. alhier. Woningbouw. Door architect B. W. A. Goddijn te Nijmegen is het bouwen van 3 woningen aan de Rijn- en Schiekadc voor de heren Segaar, Cras en God dijn te Leiden opgedragen aan de fa. Assie en de Water alhier. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden is heden geveild: Huis en erf, Floresstraat 3, in bod ƒ3150, koper W. van den Berg te Leiden, q.q. voor 3250; Huis en erf, Oranjegracht 149, in bod f 2250, ko per W. van den Berg te Leiden, q.q. voor 2326; Werkplaats met boven woning, Oude Singel 200, in bod ƒ5500, koper F. H. Kunst te De Bilt. q.q. voor ƒ7.000; Huis en erf, Hoef- straat 57, uitkomende aan de Jan van Houtkade, in bod 7400, koper P. de Jongh te Leiden, q.q. voor ƒ8100; de percelen Lage Rijndijk 55 en Floresstraat 1la, resp. in bod 19.200 en 10.600 zyn niet verkocht. Ten overstaan van notaris J. A. Post te Leiden: Huis en erf Da Cos- tastraat 28, in bod 4200, koper K. A. van Aller te Leiden, voor ƒ4310. Huis en erf Oranjegracht 36, in bod f 3250 is niet verkocht. Huis en erf tuin Hoge Rijndijk 59, in bod 11.400 is uit de hand verkocht. Leidse Agenda ZATERDAG, 8 JUNI Shakespeare-tentoonstelling Ope ning, Stedelijk Museum „De Laken hal", 3 uur nam. „Om de Doorbraak". Feestavond Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. ZONDAG 9 JUNI Eerste Pinksterdag. Circus Strassburger, Schuttersveld 2 en 8 uur nam. MAANDAG 10 JUNI Tweede Pinksterdag. Circus Strassburger, Schuttersveld 2 en 8 uur nam. DINSDAG 11 JUNI. 40-Jarig ambtsjubileum Zr Gerrit sen, kraamverpleegster. Receptie Ho- gewoerd 106, 2.305 uur nam. Lustrum-biertapwedstrijd, St. An- toniusclubhuis, 2 uur nam. WOENSDAG 12 JUNI. K. O.-excursle, Synagoge, Leven daal 8, 8 uur nam. Leids Politie-Muziekgezelschap, Tuinconcert, Oud-Hortuszicht, 8 uur nam. Leidse Smalfilmliga, Alg. leden vergadering, Cantine Smits Röntgen- apparaten, Herengracht 34, 8 u. nam. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Zondagsdienst der Huisartsen. 2e Pinksterdag zal de dienst worden waargenomen door: dr De Jager, Pieterse, Postel, -Jansen, Langezaal.. le Pinksterdag door: dr 's Grave- sande, De Jong, Mastenbroek, Veld- huyzen en v. Wingerden. Doktersdienst Oegstgeest: beide Pinksterdagen dr D. Held. Dienst der apotheken De avond en nachtdienst van de apotheken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zon dagavond 8 uur waargenomen door: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zuider-apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553; apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Zondag 9 juni (le Pinkster dag) zijn alleen geopend de Zuider- apoheek en apotheek Oegstgeest. Maandag 10 juni (2e Pinksterdag) is vanaf 8 uur 's-ochtends alleen geopend: apotheek Nieuwe Ryn, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. NIET-BEZORGING Bij eventneie NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen nura mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. Wilt U iets weten? Vraag: Route per auto van Leiden naar Schramberg door Duitsland; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Utrecht, Arn hem, Wesel, Düsseldorf, Keulen, Ko blenz, Bingen, Mannheim, Karls ruhe, Pforzheim, Freudenstadt, Schil- tag, Schramberg; afstand 690 km. Casino. „De terugkeer van Lem my Caution" is een dubbele terug keer, daar deze film reeds eerder in Leiden is uitgebracht. Maar Lemmy Caution blijft dezelfde, of hij zich nu voorneemt om in Italië lekker van zijn vacantie te gaan genieten of dat hij op speurtocht is. Hy raakt altijd overal in verzeild en knapt tenslotte de boel op. Het doet dat op zijn eigen originele manier van een kus hier en een klap daar. In deze film organiseert hij zelfs een hele jonge- luisfuif, om met dans en muziek een fikse vechtpartij aan boord van een schip te maskeren. Toegang boven 18 jaar. Lido. Een leutig verhaal wordt deze week in het Lido-Mcater gege ven onder de titel: „Staatsvijand No. 11". Het is de geschiedenis van 'n man, die doet of hij hard werkt, maar in wezen weinig uitvoert. Desondanks slaagt hy er in mede door h>/ aandeel van zijn meisje een be hoorlijk bedrag naar de bank te bren gen, wat er evenwel weer even gauw af is doordat hij in de armen loopt van 'n paar aandelenzwendelaars. Daardoor komt hy natuurlijk ook in aanraking met de politie, krygt vijf jaar op te knappen, „ontsnapt" dan met behulp van de politie, die daar door hoopt de bende zwendelaars in handen te kry'genhetgeen uit eindelijk gelukt, maar dat einde is nog ver. Na allerlei wederwaardighe den, gooi- en smijtpartijen komt Rusty Morgan tenslotte als de held I te voorschijn. Luxor heeft de charmante film „Sissi, de jonge keizerin" wederom geprolongeerd. Alle leeftijden. Trianon. „Wenn die Alpenrosen blühn" in de bergen van Tirol, ont luikt de liefde tussen jonge mensen en bloeit een door zakenbeslomme- ringen verstikte oude liefde weer op. Deze Duitse film speelt zich af in het Tiroolse dorpje Alpsee, waar, zoals in alle dorpjes daar, al of niet gele gen aan bergmeren, vrolijke hotelle tjes zijn en een kindertehuis. In die hotelletjes zijn stoere knapen, die de gasten bedienen en in de kinderte huizen zijn knappe meisjes, die voor de kinderen zorgen. En deze vinden elkaar altijd bij „Rosenfeste" en der gelijke. Natuurlijk blijven compli caties niet uit, als er gescheiden vrouwen komen, die troost zoeken in de bergen en als er kinderen weg lopen, die door hulpexpedities gered moeten worden. Als komische noot is er dan nog de man, die zich uitgeeft voor generaal en een klaploper blijkt zonder een cent op zak. De laatste is hier de vanouds bekende filmacteur Theo Lingen. Alles bij elkaar vindt men in dit filmverhaal alles dooreen gemengd, yrat men op het witte doek nu eenmaal graag ziet. Alles loopt goed af en de Tiroler bergen zijn nog altijd van een majestueuze schoon heid. Tydens de Pinksterdagen kan iedereen er volop van genieten. Rex. Het zal niet eerste keer zijn, dat een koTcnel een misdrijf tegen de menselijkheid begaat. Het gebeurt echter niet even vaak, döt hij daar voor ges.**eft word4 Daaivan zijn we deze week op zeer aangename wijze getuigen in de film „Gevecht om het Vrouwenfort". Een jonge vechtjas uil Texas neeft, de roep v0n zijn ge weten volgend, het Zuidelijker leger verlaten om zich bij de Noordelijken aan te sluiten Hij vecht voor vrijneid en recht en wanne»: hij die by de nieuwe partij niet vindt deserteert hij weer :.a:-v zijn vaderland, dat in in gevaar is omdat de indianen de oor log hebben verklaard. De mannen zijn aan het front en daarom moeten de vrouwen zichzelf verdedigen. De luitenant oefent de vrouwen in gewapend en ongewapend gevecht en voor zijn veldienstjes zou menig man achter de oren krabben. De da mes blijken evenwel getrainde solda ten, als de aanval komt. En wanneer die aanval wat lang duurt, blijken ze het zelfs kunnen zonder hulp van de luitenant, die de leider van de India nen, de medicijnman, op de korrel gaat nemen. Wanneer de slag voorbij is, gaat de luitenant zijn desertie verklaren, om dat hij hoopt zich te rechtvaardigen. Daarbij: hij wil in vrede verder le ven met de vrouw, die hem zo dapper ter zijde stond. Hij wordt voor de krijgsraad ge sleept en bevrijd door zijn vrouwen brigade. De kolonel verdwijnt, op last van de generaal, in het cachot. En wat die petty-coats betreft: die wor den in het gevecht gebruikt als ver band. Toegang 14 jaar. Uit de Leydsche Courant van 8 Junij 1857. 's-Gravenhage. H.M. de Ko ningin heeft eergisteren, verjaar dag van het overlijden van haren zoon, Prins Maurits, den graf kelder in Delft bezocht. Advertentie. Kortelings ge vestigd zijnde en dankbaar voor het vertrouwen aan mij geschen ken, maak ik bij deze zoowel in 't algemeen ah aan mijn geëerde Begunstigers bekendin staat te zijn tot het wasschen en nieuw opmaken van de navolgende artikelen: Robes en étoffes, Cha- les, CrêpesCrêpe de Chine, Cachemire, écharpes, Fichus, manchettes, alle soorten van Damasten servet en Kindergoe deren, en verder al hetgeen wat tot het opmaken van een toilet behoort. J. A. WYLAND, Apothekersdijk, Wijk VI, No. 12. LISSE JAARVERGADERING „ONDERLING BELANG". Gisteravond waren de leden van de Coöperatieve Verbruikscoöpera tie „Onderling Belang" voor de 38e jaarvergadering bijeen. De opkomst voor deze belangrijke bijeenkomst was zeer groot, de grote zaal van het KAB-gebouw was zo goed als ge vuld. In zijn openingswoord memo reerde de voorzitter, de heer H. v. d. Vlugt, het overlijden van de he ren F. Straathof en C. Schrama, die zich als chef en voorzitter van de vereniging zeer dienstbaar gemaakt hadden. Hierna zet'.» de heer v. d. Vlugt in het kort uiteen wat het werk van de coöperatie omvatte. Het is een vereniging van samenwerken de gezinnen die de artikelen zo goed koop mogelijk inkopen om onder de leden te verkopen. Tot voor kort was men bij een financieringsinsti tuut aangesloten, waar de kosten plm. 25 bedroegen. Samen met de drie vakcentrales heeft de coöperatie nu zelf een financieringsinstituut op gericht, waar de leden nu bij terecht kunnen. De heer J. de Koning, penning meester, gaf vervolgens een verslag van de bedrijven. De bakkerij boekte een netto winst van 4593,84, het filiaal 390,30. De afdeling brand stoffen had een overschot van 2546,16, kruideniersafdeling een bedrag van 7183,74 en manufactu ren 27967,68, tezamen een alge meen overschot van 42.681,72. Na aftrek van reserveringen en belas ting enz. bleef er een netto winst van 15.471,69 over. De algemene reserve is inmiddels uitgegroeid tot ruim 82.000. Uit het verslag van de Raad van Toezicht bleek, dat de zaak gezond is. De verbruikers werden er wel met nadruk op gewezen de in kopen zo snel mogelijk af te wer ken. Het dividend bedraagt: bakke rij 2 manufacturen 2 kruide- niersafd. 1%; filiaal 1 De niet- leden die tot de geregelde verbrui kers behoren ontvangen een divi dend van 1 De heer De Koning gaf een over zicht van de bedrijven. Werd verle den jaar voor de eerste maal een omzet van 1.000.000,— behaald, nu lag dit reeds 100.000,hoger. On danks het lage gebruik van brand stoffen was er meer omgezet. Dit is hoofdzakelijk te wijten aan de ho gere kolenprys. Bij de bakkerij neemt het brood- verbruik af terwijl de kwaliteit pri ma is. Vanwege de hoge kosten van bezorging zal men deze trachten in te krimpen. De manufacturenafdeling groeit zeer snel; zy wordt veel te groot voor het bestaande gebouw; nieuwbouw zou echter veel te duur worden. Plannen tot verbouw van de krui- deniersafd. zullen In 1958 verwezen lijkt worden. De kosten zijn zeer hoog en worden geraamd op f 40 000 a 50.000. De post debiteuren is met 10.000,— gestegen en bedraagt nu 60.000,Dit mag zo echter niet doorgaan. Alle bedragen, die een weekcrediet te bo^en gaan brengen een risico met zich mee. Aan een verdere groei van het krediet zal paal en perk gesi. 'd worden. Het normale weekkrediet bedraagt plm. 20.000,Bij de bestuursverkiezing werden zowel de heren H. v. d. Vlugt, J. de Koning als wel de heer C. Bon herkozen. Geboren: Anna Maria dr van Th. J. Kortekaas en E. J. van Steijn; Frederikus Maria zn van N. Geer- lings en M. Th. de Groot; Theodorus Johannes zn van C. B. van Woerden en W. Klaassen. Ondertrouwd: C, Heijns, te Sassen- heim, en J. P. Westerlaken; J. J. F. Hoogervorst, te Utrecht, en M. L. Doeswijk. Getrouwd: H. J. Hogervorst en J. M .Kozijn; N. M. A. van Stijn en Th. F. C. Tullemans, te Maastricht, T. W. de Haan en A. Quartel, te Hillegom; W. J. Kooij en A. Jeroense; A. Ma- nuëls, te 's-Gravenzande, en H. M. Mieloo. Overleden: Matthc s Beelen, echtg. van J. C. Horstman, 78 j.: Hendrik van de Water, eehtg. van C. M. van der Laan, 90 j. VERLOREN EN GEVONDEN. Verloren: klein model sleutel; gro te opvouwbare boodschappentas; klein model jongensjasje (blauw wit); ziekenfondskaart; dubbele fietstas; witte meisjesschoen; zwarte handkap voor bromfiets; zwarte por- temonnaie met inhoud; zilveren ro zenkrans; blauwe zwembroek; kin dertasje; gouden schakelarmband; wieldop van auto; portemonnaie met inhoud; doublé damespolshorloge met bandje; rood-grijs vestje. Gevonden: kinderbril in étui; da- mesrywiel; muntbiljet van 1, kralen ketting; twee autosleutels; bankbiljet van een half vijf spaarzegels van vijf cent; rode por temonnaie met inhoud; grijs heren - 1 rijwiel (merk Springfield).

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2