Luister morgen I Vlaggen halfstok bij Noordwijkse tenniskampioenschappen Toutenhoofd weer de beste bij de zweefvliegkampioenschappen A.S.C.-RI|SWIJK 't Is altijd bierweer! 2e Pinksterdag GEZELLIGE DANSAVOND Dansschool HENMY BOES Tm".',.'.', JSKtS. Telefoontjes worden dagelijks aangenomen ZATERDAG 8 JUNI 1957 DE L.K1DSE COURANT PAGINA Vandaag kwartfinales herenenkel Halfstok woelen gisteren de vlaggen op en om de banen van de Noordwijkse Sportvereniging in verband met het overlijden van de lieer D. Croll. De heer Croll was van 1938 tot 1954 voorzitter van de Kon. Ned. Lawntennisbond en hij was thans nog bestuurslid. Hfj was de enige Nederlander, die een jaar pre sident is geweest van de FILT, de Fede ration Internationale Lawntennis. Van deze internationale organisatie was hij nog steeds vice-president en lid van enkele commissies van bijstand. De heer Croll bereikte de 71-jarlge leeftijd en zou juist gisteren 72 jaar geworden zijn. Overeenkomstig de verwachtingen hebben de dames Dorothy Knode, Yola Ramirez. Darlene Hard en Christiane Mercelis zich voor de halve finales dames enkelspel geplaatst en met uit zondering van de Mexicaanse speelster Yola Ramirez vrij gemakkelijk. Bijzon der vast was mej. Lazzarino. terwijl zij bovendien een uitstekende looptechniek had. Daarmede heeft mej. Ramirez heel wat moeite gehad. Zij liet zich het lange spel opdringen en dat bracht oneindig lange rallyes met zich, waarvan de langste 61 slagen duurde. De Mexicaanse zegevierde tenslotte met 64, 36, 64. De Nederlandse speelster in deze ronde, mevr. Thung was kansloos tegen de Belgische mej. Mercelis, die met 63. 61 won. Darlene Hard en Mervyn Rose hebben in het gemengd dubbelspel reeds de halve eindstrijd bereikt. Darlene Hard was ook nu weer een en al/beweeglijk heid en met gedurfd netspel als van een heer bleek zij met Mervyn Rose zowel te sterk voor de dubbel Ramirez-Garrido als voor de Italiaanse combinatie mej. Lazzarino-Fachini. Mevrouw Van der Storm en Dehnert wonnen de eerste set met 64 van de Italiaanse Lazzarino- Fachini. Jammer, dat daarna eerst Dehnert met een inzinking te kampen kreeg en later mevr. Van der Storm nogal wat missers had, waardoor de Italianen met 64. 62 wonnen. Het was een partij waarin onze landgenoten in vorm zeker niet kansloos zouden zijn geweest. Met de Chileen Ayala als partner be reikte mevr. Roos de kwartfinale. In eerste instantie liet Ayala duidelijk blij ken niet veel belangstelling te koesteren voor het winnen van de partij tegen mej. Reyes en Argon. Deze wonnen de eerste set met 63. Pas op de helft van de tweede set, blijkbaar gestimuleerd door het goede spel van onze landgenote, be gon de Chileen te spelen voor wat hij waard was. Do Nederlands-Chileense combinatie won de tweede set met 1210 en de derde snel met 61. In de halve eindstrijd komen mevr. Roos en Ayala uit tegen de Amerikaanse com-' binatie Knode-Stewart. Candy-Rose (Australië), en Bergamo- Fachini. Drobny-Stewart (Egypte-V.S.) en Ayala-Schwartz (Chili-V.S.) plaatsten, zich voor de halve finales heren dubbel spel. De jeugdige Nederlandse combina tie Wim Marls-Hans van de Weg hebben zich zo goed mogelijk geweerd tegen Don Candy en Mervyn Rose als mogelijk was. Maar het tempo, dat hun door de Austra lische combinatie werd voorgezet was te hoog voor onze landgenoten. Niet alleen met hard slaan kan men een dergelijk spel ontregelen. Zonder show, maar met degelijk spel wonnen Drobny en Stewart met 6—1, 97 van Van Dalsum en Dehnert. In de tweede set hebben Van Dalsum en Dehnert met 42 voorgestaan. Drobny speelde een gave partij en scoorde vooral met goed geplaatste cross volley's menig punt. Vandaag werden de wedstrijden om 1 uur voortgezet met de vier kwartfinales OLYMPISCHE SPELEN In de zitting van het Intern. Olympisch Comité te Evlan heeft dr. J. Linthorst Homan, voorzitter van de NOC. het schriftelijke protest van het NOC toege licht tegen de term „veroordeling", voor. komend in bulletin nr. 57 van het IOC, met betrekking tot een te Melbourne aangenomen resolutie over het weg blijven van enige leden uit Melbourne. Dit wegblijven werd strijdig genoemd met het olympisch ideaal. Naast Spanje. Zwitserland, de Libanon, Irak en com munistisch China werd in de resolutie ook Nederland genoemd, en de gewraak te term komt voör in de kop van een bericht waarin de inhoud van de reso lutie wordt weergegeven. Aan dr. Linthorst Homan werd geant woord, dat het IOC nooit de bedoeling heeft gehad de landen, die zich van deel neming aan de spelen te Melbourne heb ben onthouden, te berispen. Met de reso lutie werd slechts bedoeld uiting te geven aan het leedwezen over hun niet- deelneming. De in billetin nr. 57 voor komende tekst werd opgesteld door iemand, die niet te Melbourne is geweest en zich derhalve geen rekenschap heeft kunnen geven van de vriendschappelijke geest, die de resolutie heeft geïnspireerd. Van een „veroordeling" der niet deel nemende landen kon geen sprake zijn. Avery Brundage betreurde het. dat de term in een bulletin van het IOC voor komt omdat hij niet strookt met de door het IOC uitgesproken mening. ZEILEN DE KIELER WOCHE Ruim 250 boten uit 13 landen zullen van 23 tot 30 juni te Kiel deelnemen aan hét grote Duitse zeilevenement, de „Kieler Woche", die nu voor de 75ste maal zal worden georganiseerd. Onder de deelnemers zijn ook enkele Nederlanders. In de Drakenklasse start onze landgenoot Van Duyl als favoriet, met als grootste concurrent de Duitser Tommy Thomsen. WANDELSPORT AVONDVIERDAAGSE TEN EINDE De avondvierdaagse, georganiseerd door de wandelsportvereniging „Leiden en Omstreken" vond vrijdagavond haar besluit bij de prijsuitreiking in Oud- Hortuszlcht. Na een 4-daagse mars. ver deeld over diverse avonden, kwamen de groepsprijzen bij de volgende deelnemen de ploegen: Groep E. Stokman (Lisse) Rond de Watertoren (Leiden); Leidse Houtschool I en II; School groep Wasse naar; Jeugdgroep DSB; Militairen Koks- school I en II; Wandelgroep J. Maden; Irene school (Leiden); Militaire groepen Doelenkazerne 1. 2 en 3. Met niet minder dan 475 deelnemers in totaal en zeker 1500 tippelaars met de diverse verenigingen in de buitenge meenten. Zeer zeker was het een bijzondere geste, dat deze avond veld deelnemers werden opgewacht met bloemen, aange boden door de ouders van diverse groe pen, feitelijk een echte vierdaagse mars. PAARDENSPORT PAARD VAN KONINGIN ELIZABETH WINT „OAKS"-RACE „Carrozza", het "paard van koningin Elizabeth II van Engeland heeft op de banen van Epsom Downs, de „Oaks"-race gewonnen, een internationale ren waar voor 11 paarden van start gingen. Het paard uit de koninklijke stallen zege vierde met slechts klein verschil op de Ierse „Silken Glider". Dc fotofinish moest uitmaken, wie van de twee als eerste de eindstreep bereikte. Lester Piggott, die twee dagen geleden de be roemde derby won met „Crepello". reed „Carrozza" naar de overwinning. Als derde klasseerde zich „Rose Royale". De winnaar van het vorig jaar. „Great Succes H". toebehorend aan mevr. Leon Volterra (Fr.) kon niet van start gaan, aangezien het paard tijdens het vlieg- transport van Parijs naar Londen aan het rechterbeen een verwonding opliep. Bij de zweefvliegkampioenschappen op Teriet is gisteren opnieuw -een record gebroken. Voor 't eerst lieten de weers omstandigheden n.l. toe. dat in de Neder landse zweefvliegwedstrijd acht wed strijddagen werden bereikt. Om het een wedstrijdag te doen zijn, moet tenminste een kwart van de deelnemers 40 km hebben afgelegd. Gisteren werd aan deze eis weer ruimschoots voldaan. Er waren weer 21 deelnemers in de lucht voor een vlucht van 104 km van Teriet naar Eibergen en terug. Ondanks de weinig belovende bewolking wisten 16 vliegers het keerpunt Eibergen te ronden, maar op de terugweg met de wind tegen moesten de moesten voor de IJssel landen. Alleen Koeh, Lacheny en Sanders passeerden de finishlijn. Koch maakte met 45.6 km per uur de grootste gemiddelde snelheid, hoewel hij een Skylark II vloog, en de beide anderen een Skylark III, die dankzij 5 meter meer spanwijdte veel betere prestaties heeft. Lacheny en Sanders bereikten resp. 42.2 en 41.3 km per uur. De grote strijd ging ook weer tussen Lacheny cn Toutenhoofd, die na zijn overwinning van donderdag pas gister morgen met de jeep van zijn ophaal- ploeg op Teriet terugkeerde. Ondanks een nacht zonder een minuut slaap begon hij onmiddellijk met zijn grafieken en tabellen te werken om zijn vlucht voor te bereiden. Hij wist Eibergen te ronden, kwam op de terugweg tegen de wind in als een der weinigen over de IJssel, cn landde op 21 km afstand van Teriet. Dit leverde hem. ondanks zijn 9de plaats in 't dagklassement, voldoende punten voor afstand op "om Lacheny in het totaal klassement voor te blijven met 6603 pnt. tegen 6498 pnt. Luitenant Kaay wist met zijn rode Sky Teriet op 21 km te bena deren en stelde zijn 3de plaats veilig. Selen en Seijfferst stonden beiden op 12 km afstand van Teriet aan de grond en konden zich daardoor handhaven op de 4e en 5e plaats. Zaterdag is de laatste kans op een wedstrijddag, maar de weersomstandigheden leken vrijdagavond niet gunstig, zodat de kans groot is. dat de einduitslag gelijk zal zijn aan de nu bereikte stand. Het totaalklassement is nu: 1. Touten hoofd 6603 pnt.; 2. Lacheny 6498 pnt.; 3. Kaay 5603 pnt.; 4. Selen 5232 pnt.; 5. Seijfferst 5151 pnt.; 6. Andreae 4965 pnt.; 7. De Boer 4883 pnt.: 8. Ordelman 4851 pnt.; 9. Koch 4789 pnt.; 10. Sanders 4679 pnt. VOETBAL DE PROCEDURE KARSEBOOM-KRUIN Onder grote belangstelling is gisteren door de Utrechtse rechtbank, gepresi deerd door mr. J. J. Plugge, de civiele procedure behandeld, welke de heer J. Karseboom uit Amsterdam had aan hangig gemaakt tegen de Surinaamse voetballer Michel Kruin, die hij be schuldigt van contractbreuk. De pleidooien werden gehouden door resp. mr. A. Drilling uit Amsterdam een zoon van de ere-voorzitter van Blauw Wit en mr. A. Looten uit Utrecht. Tijdens de behandeling bleek, dat Kruin reeds in 1955 plannen had om als scmi- Ërofessional in Nederland te gaan spelen. oor middel van een contactman in Suriname kwam hij met de heer Karse boom een contract overeen, waarin hij zich verbond voor Blauw Wit uit te komen. Nadat Kruin evenwel op kosten van de heer Karseboom de overtocht naar Nederland had gemaakt „dook hij onder" bij een bestuurslid van de ver eniging Elinkwljk, bij welke club hij zich inmiddels als lid had aangemeld aldus mr. Drilling. In het contract is een dwangsom ge steld van ƒ500 per dag voor het niet nakomen van de overeenkomst en van HEDENAVOND 6.30 UUR PROMOTIEWEDSTRIJD Terrein: KEMPENAERSTRAAT Advertentie 10.000 voor iedere overtreding. Op tal van juridische gronden handhaafde mr. Drilling de eis van zijn cliënt tot na koming van het contract. Zijn tegenpleiter, mr. Looten, vond het begrijpelijk dat de KNVB hieraan niet heeft meegewerkt en hij achtte de genoemde bedragen buitensporig hoog. :i.j de aanvraag van Kruin voor over schrijving naar Elinkwijk wist de KNVB. dat het contract bestond, doch heeft het ter zijde gelegd. Volgens mr. Looten is het een overeenkomst tussen twee geheel ongelijkwaardige partijen: een welvarend koopman uit Amsterdam en een eenvou dige negerjongen uit Suriname, die nooit met zoiets heeft te maken gehad. Kruif's raadsman bleef by zijn verweer en zei te verwachten, dat de rechtbank zou beslissen tot terugbetaling van de 1200 die voor de overtocht zijn betaald en daarmee de zaak als afgedaan zou be schouwen. Na re- en dupliek was het enige punt. waarop de pleiters het eens waren: te hopen op een uitspraak op korte termijn. De rechtbank bepaalde deze op 28 juni aanstaande. ATLETIEK Op vrijdag 14 juni zal in de Leidse Hout een Internationaal militair atletiek- toernooi worden gehouden, waarvoor tal van inschrijvingen zijn binnengekomen, zodat men van goede atletieksport zal kunnen genieten. De Nederlandse damesploeg. die op zondag 30 juni in het stadion „Het Diek- man" te Enschede uitkomt tegen de damesteams van Duitsland en Zweden, is als volgt samengesteld: 100 meter: Hannie Bloemhof, Palthene. Ine SpUk. RKEAV. 200 meter: Hannie Bloemhof. Ria Kuik, Olympia '48. 80 meter horden: Willy Cysouw, Mara thon. Vlisslngen, Selma Heystek, Hol- landia. 800 meter: Stien Scharleman. Victoria, Jo Beentjes, DEM. Hoogspringen: Dinie Hobers. DOL, Nel Zwier, Olympia, Wieringen. Verspringen: Wemmy Scholtcmeyer. WIK, Imke Vaal, Hollandia. Kogelstoten: Corry v. d. Bosch, Taxan- dria, Dieny Hobers, DOL. Discuswerpen: Corry Huygena, Hollan dia, Ans Panhorst, Sagitta. Speerwerpen: Gré van Zelm, ADA. W. van Mondvoort. OSS-VOLÖ. 4 x 100 meter estafette: Hannie Bloem hof, Ine Spijk. Ria van Kuyk en Joke Claus, Minerva. Imke Vaal is aanvoerster. Dezelfde ploeg zal zondag 23 juli in Lille uit komen tegen Frankrijk. MOTORSPORT DE ENGELSE TT-RACES Gisteren zijn de TT-races op het ver korte circuit van het eiland Mann voort gezet met de wedstrijd in de 500 cc. Dc Engelsman Bob Mclntyre werd winnaar met Gilera. Op de tweede plaats werd beslag gelegd door zijn landgenoot John Surtees met een MV. De winnaar van de 500 cc-klasse heeft op zijn Gilera voor de eerste maal in do gesclriedenis van de TT-races op het eiland Mann de gemiddelde snelheid van 100 mijl per uur (160 93 km/u) behaald. Zijn gemiddelde snelheid over acht ron den van 60.72 km. totaal ongeveer 485 km. bedroeg 159.31 km'u .f98.99 mtfl/u). Vier van de acht ronden werden door hem met een snelheid van meer dan 100 mijl per uur afgelegd. Engelse renner verongelukt. Aan de Britse renner Salt de Streetly heeft deze TT-race het leven gekost. In de laatste ronde kwam hU ten val, waar na hij met zware verwordingen naar het ziekenhuis- moest worden overge bracht. In de loop van de middag is hij oveTleden. WIELRENNEN DE RONDE VAN ITALIë De 19e etappe van de Ronde van Italië van Trento Alta naar Levico Terme t 199 km) is gewonnen door de Luxem burger Charlie Gaul. De Italiaan Nencini behield de eerste plaats in het algemeen klassement. De tijd van Gaul was 6 uur 13 min. 52 sec. De verdere uitslag luidt: 2. Ge- miniani 6.13.57; 3. Louison Bobet in 6.13.59; 4. Baldini z.t.; 5. Nencini z.t.; 6. Impanis 6.14.01; 7 Janssens 6.21.12; 8. Moser 6.22.10; 9. Poblet z.t.; 10. Rolland z.t.; 11. Grassi z.t 12. Wagtmans z.t.; 23. Van Est; 49. Nolten; 61. De Groot; 74 Voorting; 79 Donker; 80. Kersten. Opgegeven in deze etappe de Italianen Ricardo Fillppi, Ezlo Restelli en Rino Benedctti. De algemene rangschikking is na de 19e etappe; 1. Nencini 92.57.33; 2. Louison Bobet 92 57.52. 3 Baldini 93.03.32; 4 Gaul 93 05.04; 5. Gemlniani 93.15.01; 6. Poblet: 7. Impanis; 8. Fornara; 9. Wagt- mam 93 22.12; 16. Van Est 93.32.05; 23. Voorting 93.56.23 33. Nolten 94 16.54; 35 De Groot 94.18.38 58, Donker 94.48.18; 58. Kersten 94 49.35 In het algemeen ploegenklassement staat Nederland nu op dc vierde plaats (1072 punten). Eerste is dc Italiaanse ploeg met Kopman Fabbri (864 punten). LEIDSE REN- EN TOERVER. SWIFT Morgen rijden A- en B-klasse een tijd rit over een afstand van 40 km. C- en D-klasse rijden een 20 km tijdrit. Start 10 uur te Oud Ade. Dc uitslag van de 34 km recordrit luidt: H. v. Gent 54.45.-; A. du Pau 06.11: A. v. d. Kang 56.26; P. Otto 57.03; B. Slingerland 57.34; W. v. d. Berg 59.06; A. v. Zijp 1.00.44; A. Brussee 1.02.36 B-klnsse 17 km: R. Riethoven 27.-; K. Kasteel 27.29; W. Verhoorn 27.48; N. Kooien 28.18. De uitslag van de tweede rit der avond competitie Is als volgt: A- en B-klasse, 51 km in 1.21.16: 1. A. du Pau. 2. A. v. cl Kaay; 3. H. v. Gent. C-klasse 51 km in 1.22.12: 1. W. v. d. Berg; 2. B. Slinger land; 3. A. v. Zijp. D-klasse 34 km in 53.15: 1. R. Riethoven; 2. K. Kasteel; 3 J. Brandt. van 12.00 -12.30 uur over Radio Luxemburg naar „De Bierelantijn" 208 meter met Conny Stuart, Johan Kaart, Guus Hermus, Wam Heskes en Ko van Dijk Tekst en regie: Eli Asser. Deze week als gast: Thom Keiling. Orkest: Jan Corduwener. Samenstelling: Jan de Winter Als 's zondags de regen met bakken Uit 'n loodgrijze hemel komt zakken. Dan hoort u 't refrein Van de Bierelantijn t n't Is weer om een biertje te pakken l" fZeCefaantjeó PERSONEEL 3F Tuindersjongen biedt zich aan, 14 jaar, liefst om geving Zoeterwoude. C. J. v. d. Maat, Schenkelweg 65, Zoeterwoude. 3? Metselaar, leeftijd 21 jaar. b. z. a. voor de avond uren. Brieven onder no. 8178 bureau van dit blad. 3? Flinke werkster gevr. voor zo spoedig mogelijk, van 7.30 tot 13 uur. Hotel café-restaurant „Central", Breestraat 49. Aanbiedin gen dagelijks. 2* Net meisje gevraagd voor dag of dag en nacht. J. Luyties, Koninginneweg 2-1 Boskoop. Telef. 01727 2337. AANGEBODEN 32* Gitaar, Accordeon, pia no. mandoline banio blok fluit Hawaiian gitaar kla rinet saxoDhoon trompet slagwerk cursussen In strumenten in bruikleen Gratis Drospectus Nieuwe speciale lesmethoden Mu ziekschool Zwaag. Kore- vaarstraat 5 tel 24358 2" Rooyackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit voordelig, vlotte service! Vraag vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigt zijn. Naai machinehandel Rooyackers Leemanstraat 31. Leiden, tel. 31324. 3T Dames polshorloges Edel doublé 17 st Anker onbr veer. schokvrij (In cabloc) In de onovertrof fen EWE-Anker kwaliteit Geen f 79 50 slechts f 57 50 ..De Goedkopere Zaak" S v. d. Water en Zn Haar lemmerstraat 207 2* Schuimrubber en Plas tic-huis Mare hl t.f-l Z236I Wij confectioneren in elke vorm schuimrubber en schuimplastic levpren di in elke afmeting er dikte D^spewenst nemen wii bii U de aan huis 3T Motor- en bromfiets onderdelen zoals: bougies, condensators, contactpun ten, zuigerveren, kettin gen, olie. banden enz. Het vanouds bekende adres: T. Struik. Groenesteeg 3, 6 en 8. Tel. 22026. 3? Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen dank zii de rolfilm- en flitslampjes automaat van fotohandel N. v. d. Horst. Doezastraat 39. tel. 24702. 3T V.W. zig-zag naaimach. van de „Victoria" Werke A. G. Neurenberg (Did sinds 1886, en de Carson als gewone huishoud naai machine lopen soepel en geluidloos! Uw adres: Rooyackers, Leemanstraat 31. Leiden, tel. 31324. 3? Moeilijkheden met uw accu? Dan eerst naar de accu-specialist, die U gra tis zal adviseren. Het adres: Accu-Service Groe nen, Nieuwe Rijn 106, tel. 23140. Leiden. 3? Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk v. Velsen. hoe- denkliniek Donkersteee 3 3? Een schrijfmachine ko- Den is een zaak van ver trouwen De ..Kolibri" (Groma-product) in tas 260,— contant oi in 2. 6. 9. 12 mnd Vrijblijvend Droefplaatsing Hees Kan toormachines. Hoeewoerd 92 tel 31983 3? Fako-prints. Het foto succes van dit iaar: ver grote afdrukken. 7x7 en 7x10 20 cent. 9x9 23 cent. 9x13 25 cent. Fotoreport.- Fotoh. N v. d. Horst. Doe zastraat 39. tel. 24702 S eeds de eerste met het nieuwste! 3? c.v. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen. K 1713- 487. in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt- ergunningen. 3? Automobielen zonder chauffeur. - Volkswagen, Ford Consul en Taunus. Billijke prijzen. Onze wa gens zijn All Risk verze kerd, beter onderhouden, aangesloten bij de Wegen wacht. Autoverhuurbedrijf „Souplesse", Veurseweg 14. Tel. 01717 2631. Voor schoten. 3? De Rnittax breit in enkele uren wat anders wekenlang moet duren! De Knittax breimachine breit recht-averecht-oatent en ontelbare patronen. In lichtingen Van der Spek Haarlemmerstr 196a Lei den. tel. K 1710-23214. 2* Te koop: 50 mooie jon ge hennen tegen de leg. Ook in gedeelten. W. J. v, d. Lans. Koningstraat 3, Lisse. Tel. 3624. 3F Overal vraagt U, bii Wassenaar slaagt U! voor opklapbedden. tuimelbed- den. enz. Ombouwen uit eigen meubelmakerij. 30 modellen ook met berg ruimte! Wassenaar. Jan- vossensteeg 60. tel 20143. 2" Solex Standaard ƒ349.50 d. m. 17 30. So lex de Luxe 399 50 p. m. 20.24, inclusief All Risk verzekering. Service Sta tion Gebr. Huisman Ho- gewoerd 6668. tel. 31292 3? Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur tevens nieuwste Ford Con sul beiden met radio en Morris Minor Alléén nieuw materiaal, billiik ta rief. Stipdonk. Hoogl Kerkeracht 30 tel 31608 2* H.M.W. dubbel zits- bromfiets met dubbele veerelementen. De enigste bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs 725.Gebrs. Huisman Hogewoerd 6668. 3? Voor minder geld een beter horloge. Vergelijk onze priizen en merken. Speciale aanbieding voor Vaderdag: Herenhorloge, 17 steens uurwerk, schok vrij, waterdicht f 29.75. Ruime keuze in alle prijs klassen. Uurwerkkliniek Lase Riindiik 8. 3T Zeilkano, 2-persoons te koop. in prima staat verke rend en zeilklaar. Van der Valk Boumanweg 40, Lei derdorp. Tel. 26535. 32" Meubelen te koop we gens vertrek. Stoelen, ta fels, vloerbedekking, kle den, spiegel, schilderijen, bim-bam-klok, buffetje. 2- pers. 3-delig verenbed, als nieuw ledikant eiken, een schuurtje enz. Van Leeu wen, Steenstr. 55A Leiden. 3T Auto hoezen, kappen, pyama's. complete bekle dingen sponsrubber zittin gen. asbakken, spiegels iashaken, bloemvaasies armsteunen. zonneklep- pen, rubbermaties vloer matten. kaplak. ruiten, sloten. tochtrubbers. Th van Kuijk. Autobekleder. Morsstraat 46, tel. 30552. Leiden. 3F Unieke sortering pren ten-, sprookjes- en kleur boeken. schetsboeken, te kenboeken, eerste lees boekjes, klokkenboeken, jongens- en meisjes lees boeken. Keuze uit méér dan 200 nummers! Billij ke prijzen. Ziet etalages. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 3? Alt op de Mare. Bata- vus dames, 2 versn. 147,50. Herenrijw. 3 versn. Torpe do 140,TVerkfietsen 55. Dames sport rood, rem- naaf, verlichting f 137.50. 3 versn. trommelremmen 185,Remnaaf f 185, „Nelson" remnaaf 185, 3? Alt op de Mare. Avaros 125,Herenrijw. Mos quito 85,Moby lette 110,—. Bato herenrijwiel f 95,Berini M 13 los 55.70,Motorrijwiel 125 cc. Sparta, tegen re delijk bod, inruil mogelijk. 3? Te koop een 2-persoons kano compleet met ped dels. F. Huyts, Riinsbur- gerweg 32, Voorhout. &Te koop gevraagd: een damesrijwiel in ^oede staat en een herenrijwiel, in goede staat, met 3 versn. naaf. Brieven onder no. 5851 bureau van dit blad. 3? Aangeboden draaibrug, in goede staat, breed 2,90 m., lang 8,50 m. Te bevra gen bij F. Pannebakker, Voorweg 60, Hazerswoude. Tel. K 1728—191. 3? Te koop te Nieuwveen middenstandswoningen 16.000. vrij od naam. Vriie vestiging, gunstig ge legen. Inl. makelaar C. van Blaaderen, Dorpsstr. 66 68. Amstelveen. Telefoon K 2964—2566. 3? Berini M 21. De werker onder de bromfietsen reeds vanaf f 498.Ge makkelijke betaling Van Zi1p. Haarlemmerstraat 295. Korevaarstraat 6. De zaak met service 2* Grote inboedel: bad. gaskachels, ameublemen ten. slaapkamer (wit), di vanbedden, opklapbedden. tafels, bureaus, kinderledi kant. babveommode, diver se kasten, dressoirs, boe kenkasten, keukenkast, zes Mechelse stoelen, kinder wagen, kinderstoel.' Pluvm, Hogewoerd 41. koopt in boedels. Tel. 21266. 2* Solex. Alle modellen voorradig. Prijzen vanaf f 349.50. Gemakkeliijce be taling, Van Zijp Haarlem merstraat 295. Korevaar straat 6. De zaak met ser vice. 3? Te koop: rookstoel 40, radiotafel 40, kroonlamp compl. 17, 4 kamer en suite kleedjes f 15, 2 Sik. stoelen a 7,50, alles z.g. a.n. Parkstraat 63a, Leiden 3? In één dag uw oude matras als nieuw terug, maar dan alleen bij Jan Vonk, matrassenmaker ij stofferder ij. Haarlemmer straat 81, Leiden. Tele foon 22580. 3? Roelofarendsveen. Rol- filmtoestellen, alle beken- do merken, ontwikkelen, afdrukken. Fotohandel J. M. de Bruin. 2* Kabinet, mah. tafels, eiken ladekastjes. Drentse kast, Friese staartklokken, platte buiskachel, hoek kast, oud-Holl. koperen kronen, doofpotten, hout blokken-bokken, bloem bakken, kandelaars enz. Tin. Ruime keuze Perzi sche kleden. Ter Wee, Hooigracht 86. 3? Aan de rijwielstalling Terweepark wordt gevr. een rijwielbewaarder voor enige dagen per week. Ge pensioneerde komt ook in aanmerking. 2* Dekkleden diverse ma ten. J. B. v. Delft, Rijn straat 50, Katwiik aan den Riin. Tel. K 1718—3601. 2* Te koop 2e hands da mes-, heren- en kinderrii- wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen, Dubbelebuurt 11 Riinsburg telef. K 1718—2967. 3? Te koop: z.g.a.n. witte Engelse tweelingwagen. C. S. Vink, Juliönastraat 10, Noordwijlc aan Zee. 2" Kinderwagen licht crè me. In zeer goede staat, met bedje. Prijs 45. Rapenburg .39, Leiden. nieuwe le kwaliteit closet potten, zittingen met en zonder deksel, fonteinbak- ken, alles tegen de welbe kende lage prijzen. Nic. v. d. Akker, Korevaarstr. 31, Leiden. Ze PINKSTERDAG GEZELLIGE DANSAVOND 8—11 UUR IN HET ST. ANTON1US CLUBHUIS Entree 1,35 - Toegang onder voorbehoud. Kaartverkoop vanaf 5 uur aan de raai. PRIVé DANSLES DAGELIJKS. 2* Bouwmaterialen. Grote voorraad houten en ijzeren binten, rode en blauwe oud-Holl. dakpannen, rode geglaz, Tuiles du Nord- panncn, gegalv. golfplaten, rijplaten in div. maten, vloerhout enz. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoe- terwoude-dorp. ,3? Asbest golfplaten enz. Asbest golfplaten in alle maten, hardboard, zacht- board. tegelboard in div. kleuren, grote sortering te gen lage prijzen. Nic. v. d. Akker, Korevaarstraat 31, Leiden. 2* Deuren enz. Enorme sortering deuren w.o. vlak ke deuren, paneeldeuren, voordeuren, keukendeuren, kamer-, kast- en tuindeu ren enz. Nic. v. d. Akker, Korevaarstr. 31. Leiden. Tuinbanken! Nog en kele goedkope banken, droogrekken, keukentafels, sjoelbakken, kindermeube len, boekenkastje, boeken planken, rék boven divan, ongeregeld hout. vijlen, slijpen, indiepen van alle soorten zagen vakkundig. Oude Singel 216. GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt te koop: Antieke meubels ronde tafels, bronzen en koperen beelden, pendule- stellen, kristallen kronen. Snksisch porselein, goud zilver, dekenkisten, kope ren voorwerpen. Perzen, enz Bremmer. Morsstraat 41. 'telef 26918 GOeeejrrit- steee 1 telef 22791 2* Net kosthuis gezocht (geen beroeps) door jonge man van 19 iaar. Brieven onder no 8180 bureau van dit blad. 2* Zoek a contant te koop belangrijke collectie of par- tii postzegels. Brieven on der no 8183 bureau van dit blad. 3? Kamer (s) gezocht door echtp. z. kind. met gebr. v. keuken of met kookgele genheid. Liefst omgeving Anna-Kliniek. Brieven on der no 1096 Adv. Bureau ..Rijnland", Leiden, J. de Wittstr. 35. TE HUUR 2* Verhuur van nieuwe bromfietsen. J, Arts. 's-Gravendamseweg 56 te Noord wij kerhout. 3F Verhuur zonder chauf feur 4-5 6 pers All nsk verzekering De zaak met de grootst mogelilke «er vice. billijke tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van t Hoffstraat 11. Leiden, tel 22300 2* Wist II dat? Voor koop of huur van alle sierteelt voreunningen ook bedrii ven of land is het adres: Elstgeest. Roelof» rends veen tel 291 K 1713 2* Kampeerwagen te huur aangeboden gekoppeld aan Mercedes diesel '57 of Simea '56 Garaeo Bier man. Voorhout tel 0 2532 -7433 2" A.s. bruidjes wii ver huren 1ste klas hruids toiletten compl m «luiei handschoenen en tasle ook bont en ma ra boe 'Roes Hygiënische vpr zorgine Bespreek vroeg tlidig Fa J J Slons en Zn. Stille Rlln 11 Telef 208H8 2" Bromfletsenverhuur. De nieuwste Berini M 2 1B57 oer uur dag of lan ger J df Jong Varkevis- serstraat 66 Katwiik aan Zee telefoon 2795 2* Wii verhuren 4 en 6- pers. auto's met of zonder opvouwb. kampeerwagens, met bedden. Buta-gas enz.. All Risk verz. Geenjaar. autoverhuur, Goejestr. 34. Leiden^tcl. 30794. DIVERSEN •JF R.-k. Heer, leeftijd 54 jaar, landbouwer, zookt. kennismaking met serieuze dame uit de boeren- of tuinder6stand. van onge veer dezelfde leeftijd. Br., onder no 8167 bur. v. d. blad. 2* Wenst u net gedragen herenkleding chemisch gc- reinied. Zendt briefkaart. Wij bezoeken u aan huis. T. Walburg. Jaagpad 25. Leimuiden. 2 V-imi ijs. Depót vop Leiden en Omstreken Gebr Schouten. Poom- markt 8 Tel 24928 3? Een (lier kwijt? Een dier gevonden? Stichting ^mivedi; mevr. 1 Crons- eeest. Zeemnnlaan 57 tel 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen Ami- vedi neemt geen dieren on 3T Auto- motor- en scoo- 'emiThuiil Volledig, .in oidins riibpwiis v^-keers 'e.« inbegr door e»dipl erkend .instructeur Nieuw lesmateriaal Gevestigd «e dert 1931 Taxi dag en nacht beschikhaar Marks Morsstr flOn tel 2H5R4 2* Phllateliaten wenst u gratis post/epelkrant en veilingcatalogus schnf dan onder no 8183 bureau van dit blad

Leidse Courant | 1957 | | pagina 15