DE PRQZENPOT WACHT OP UW SCHOT! Jaarvergadering Zuid Hollandse Bond van Veehandelaren De prijzen Wie weet de oplossing EN ONZE EERSTE P.P.-OPGAVE LUIDT: P B +j P 1 Él D 1 -H P j Tl DG' H 36 36 39 90 +1 j ~H BL Verkeer Utrecht-Breda volgens twee routes VRIJDAG 7 JUNI 1957 DE l.EIDSE COURANT PAGINA 7 Amsterdams burgemeester uit kliniek Donderdagochtend, 6 juni, verliet nar. G. van Hall, de burgemeester van Amsterdam, de Boerhaave-kliniek in de hoofdstad, waarin hij op 9 mei plot seling moest worden opgenomen. De foto Iaat zien hoe burgemeester en mevrouw Van Hall afscheid namen van de verpleegsters van de kliniek. HOTEL WOROT SEM NARIE t Tot burgemeester der gemeente Jutphaas is benoemd Th. baron de Het vroegere hotel „Flip Hul" te Smeth van Deurne. Baron de Smeth Hattem is gekocht door de paters vani van Deurne is thans adjunct-commies de H. Geest, die er een seminarie voor ter secretarie van de gemeente 's-Gra- late roepingen in zullen vestigen, dat veland. Hij is op 29 maart 1919 ge in september wordt geopend. I boren en is rooms-katholiek. Maatregelen tegen oneerlijkheid In het vogelpark „Avifauna" te Aliphen aan den Rijn heeft de zuid hollandse Bond van Veehandelaren, onder leiding van de tweede voor zitter, de heer Joh. Karens uit Zoe- termeer, gisteren zijn jaarvergade ring gehouden. Het openingswoord van de vice- voorzitter getuigde van tevredenheid over het afgelopen jaar. De handel heeft een normaal verloop gehad. De prijzen van het vee bleven sta biel en besmettelijke ziekten van be lang onder het vee bleven uit, dank zij de activiteiten van de gezond- i heidsdienst voor het vee. Ook de j export in het algemeen, en naar 1 Italië en Duitsland in het bijzonder, j voornamelijk uit de provincies Zuid- Holland en Zeeland was goed. Tot slot sprak de heer Karens het ver trouwen uit, dat de grenzen ook voor het schapenylees weer spoedig open zullen gaan. Uit de jaarverslagen van de sec- retaresse-penningmeesteresse, mevr. D. S. Sterner-Breys te Rotterdam, bleek, dat de bond 855 leden telt en een batig saldo heeft. Met algemene instemming van de vergadering heeft de bond twee voor stellen voor de beschrijvingsbrief in natura) als een der versterkingen van Veehandelaren, op 3 en 4 juli te Valkenburg, aangenomen. Het eer ste betreft een verzoek aan het hoofdbestuur om stappen te onder nemen om van erkende veehande laren, die oneerlijke praktijken uit oefenen, de erkenning te doen in trekken. Hierbij wordt gedacht aan het vaak voorkomend feit, dat koei en slecht worden ingekocht om daar na voor eerlijk te worden verkocht. Het tweede betreft een verzoek om stappen te ondernemen de over eenkomst van de withandelaren met de gezondheidsdienst te wijzigen door middel van een speciaal artikel, in dier voege, dat ook een withan- delaar een a-specifieke koe op zijn bedrijf mag aanvoeren en houden. Dit wenst men omdat de huidige si tuatie een bevoorrechting betekent van de veehouders boven de wit handelaren. Tijdens de middagvergadering sprak de 74-jarige ere-voorzitter van de Nederlandse Bond van Vee handelaren, de heer J. P. v. d. Stoel uit Leiderdorp, een propagandistisch woord. Ook de bondspropagandist, de heer F. Lappain besprak in een inleiding de noodzakelijkheid van het samen gaan van belangengemeenschap vor mende groepen. Hij gaf ernstig in overweging het bestaan van de bond niet in gevaar te brengen door te be danken, maar sterker te maken door anderen hiervoor te winnen. AUTOBUSSEN VAREN OVER ZEE Met het s.s. „Drenthe" van de Kon. Rotterdamsche Lloyd, dat gisteren uit Rotterdam is vertrokken naar Ma- lakka en Indonesië, worden aan dek twee grote autobussen, elk voor 72 personen, verscheept, die bestemd zijn voor locaal vervoer in Panarukan bij Singapore. De bussen zijn in Wad- dinxveen voor de „Caltex" gebouwd. NIEUWE VLIEGVELD TANK WAGENS VOOR SCHIPHOL. Teneinde de voorziening met brand stof van de steeds groter wordende vliegtuigen, welke I.-chiphol aandoen, op de meest efficiënt» wijze te blijven verzorgen, heeft Sh d Nederland N.V- een tweetal moderne vliegveldtank wagens door Strüver Tangwagenbau laten bouwen. Deze fabriek wordt door Spoorijzer N.V. te Delft verte genwoordigd. De eerste wagen kwam dezer dagen op Schiphol aan en is door de K.L.M in gebruik genomen. Deze moderne „Füller" heeft een tank met 18.000 liter inhoud, is uitgerust met een dub bele afleveringsapparatuur, elk voor zien van 17 m. lange slangen, waar door in totaal ca. 2.000 liter brandstof per minuut in een vliegtuig gepompt kunnen worden bij een tegendruk van ruim 3 atmosfeer. TOENEMENDE AANVOER VAN AARDBEIEN. Op de Zeeuwse fruitveiling in Kapelle-Biezelinge is op het ogen blik reeds een behoorlijke aanvoer van aardbeien voor verse consump tie, geteeld op de koude grond. De laatste dagen zijn er reeds dagaan- voeren van 30.000 tot 40.000 doosjes uit de volle grond. De inhoud van deze doosjes is twee ons. Er is gro te vraag naar dit produkt, zowel voor het binnenland als gedeeltelijk ook voor export naar België. De eerste dagen van de week lag de prijs meestal gemiddeld rond 50 ct. per doosje. Donderdag echter werd de vraag weer groter onder invloed van de naderende pinksterdagen en de prijs voor de goede kwaliteiten lag toen rond 70 ct. per doosje van 2 ons. Wie werkt met zijn gezond verstand, haalt deze prijspot uit de krant! VOOR DE PINKSTERDAGEN brengen wij voor onze abonnees een grote prijsvraag, die de inleiding vormt van onze veertiendaagse PRIJZENPOT. In samenwerking met een 25-tal andere bladen in Nederland zal gedurende de beide zomermaanden op vrijdag om de veer tien dagen in onze courant een attractieve puzzel worden op genomen in de vorm van een vraag- en antwoordspel. Daarbij zullen zowel erg gemakkelijke alsook moeilijke vragen ge steld worden. Aan U de taak om hierop een antwoord te kiezen. Om het nu niet al te zwaar te maken en U volop in gelegen heid te stellen de prijzenpot van minstens 2500,geheel of gedeeltelijk in de wacht te slepen, bieden wij bij elke vraag VIJF ANTWOORDEN op een presenteerblaadje aan. Daar moogt U dan uit kiezen. Soms zijn ze allemaal goed, een andere keer is er maar een deel van te gebruiken. VOOUHAAUDKN alleen abonnees op deel nemende bladen mogen meedingen naar een prijs; 2 het diagram en de totaal cijfers moeten volledig worden ingevuld; uitsluitend het uitgeknip te diagram mag op de briefkaart worden ge plakt; A onduidelijke veranderin gen of invulling maken een inzending ongeldig; C oplossingen moeten per briefkaart via de posterij en worden ingezonden; A briefkaarten, waarop niet het verschuldigde porto (7 cent) en het extra porto 10 van 50 cent is geplakt, zijn ongeldig; briefkaarten, die niet door PTT zijn afgestempeld, zijn ongeldig; wij dragen geen verant woordelijkheid voor zoek geraakte of beschadigde briefkaarten of vertra ging; over opgave en oplossing is geen correspondente mogelijk en er bestaai geen beroep op de beslis sing van de puzzelredac tie. deze is bindend; door inzending verklaart men zich akkoord met de ze voorwaarden. Wat U te doen hebt Op deze pagina vint u een twaalf tal vragen, A tot en met L, en bij elke vraag vijf antwoorden. Aan U de taak te bepalen, welke van de vijf antwoorden goed zijn. Het kan voorkomen, dat méér dan één antwoord goed is, ja, misschien zijn er soms wel 4 of 5 antwoor den juist, bij andere vragen kan het gebeuren dat er maar één antwoord goed is. Voorts vindt U een diagram met vooraan de letters van de vragen en naast elke letter de nummers van de bijbehorende (doorgenum merde) antwoorden. U hebt nu niets anders te doen dan de nummers door te kruisen van alle antwoorden, die volgens TJ goed zijn, regel voor regel de aangekruiste getallen op te tellen en dan de gevonden totalen in de laatste strook geheel rechts) te plaatsen en nog eens tot een totaal op te tellen, dat U in de cirkel zet. Zo zou bijvoorbeeld een vraag kunnen luidenA. oen pinfc is 1 een deel van de hand; 2 een kle dingstuk; 3 een dier; 4 een stuk gereedschap; 5 een vissersvaar tuig. Nu blijkt, dat 1, 3 en 5 goed zijn, want een pink is werkelijk een deel van de hand, maar ook een dier en ook nog een vissers vaartuig. In het diagram streept U daarom in zo'n geval op de strook A het cijfer 1 door, maar ook de 3 en ook nog de 5. In de laatste kolom zet U de som van 1 3 5 9. Dat totaal 9 teil U later op bij de totalen van de andere stroken en zo vindt U het „totaal der totalen" voor de cir kel. Inzenden Het ingevulde diagram knipt U uit en plakt dit op de blanco zijde van een briefkaart. Aan de andere kant adresseert U als volgtP.P., Postbus 35, Utrecht. Naam en volledig adres van de afzender in blokletters invullen en daarboven 50 cent aan extra post zegels plakken, plus het normale porto van 7 cent. U zendt de brief kaart niet in enveloppe, maar open in. Gebruik alleen geldige postzegels. Vervallen postzegels, radiozegels, plakzegels en dgl. worden door de posterijen niet vergoed De oplossingen moeten uiterlijk het poststempel van dinsdagmor gen 11 juni a.s. 11 uur dragen. Later afgestempelde briefkaarten worden onherroepelijk terzijde ge legd. Hoofdzaak is - en daarom gaat het nu juist - dat U straks de nummers van de goede antwoorden af- streept in het diagram en die zwart gemaakte nummers op telt. Wie dat op de juiste wijze doet, heeft een kans enkele duizenden guldens te verdie nen. Die duizenden guldens brengen de inzenders zelf bij een, door het bijplakken van 50 cent op de briefkaart met hun oplossing. Hoe méér oplossingen er bin nenkomen, hoe groter de prij zenpot Als er 10.000 abon nees meepuzzelen, is er een be drag van 5.000,beschik baar, waar na aftrek van de kosten alle winnaars een gelijk deel van zullen ontvangen. En is er maar één winnaar, dan gaat deze met de gehele prij zenpot strijken. Bij deze prijzenpotprijsvraag deelt iedere goede oplosser mee in de prijzen. Dus wie de goede ant woorden weet, heeft altijd prijs. Deze zelfde puzzel verschijnt in een 25-tal bladen over het gehele land, zodat er een ZEER GROTE POT zal ontstaan door de duizen den inzendingen, waarop allemaal vijftig cent extra wordt geplakt. Het bedrag, dat na aftrek van 29 kosten overblijft, wordt geheel aan de winnaar(s) uitgekeerd. Voor deze eerste prijsvraag ga randeren wij een prijzenpot van 2500,Zelfs al zouden de eerste maal minder dan 5000 briefkaarten binnenkomen, dan verdelen wij toch f 2500,onder de goede op lossers. Komen er méér oplossin gen binnen, dan wordt de prijzen pot evenredig verhoogd. Bij deze puzzel is maar één goede oplossing mogelijk, omdat geen en kele vraag voor tweeërlei uitleg vatbaar is. Indien er geen goede inzending binnenkomt, blijft de gehele pot overstaan tot de vol gende prijzenpotpuzzel. Menig lezer zal zich afvragen wie nu de juiste oplossingen weet op deze prijsvraag-serie. Het ant woord is voorlopig niemand. De opgaven worden n.l. eens in de 14 dagen samengesteld uit de vra gen, die opgemaakt zijn door de redacties der verschillende deel nemende bladen. En die redacties houden elk de antwoorden ge heim tot de aanvang van de con trole. Gedelegeerden van alle bla den waken over de belangen van de abonnees en zijn aanwezig bij het beoordelen der inzendingen, het sorteren en het bepalen van de prijswinnaars. Twijfel aan een oplossing is niet mogelijk. Deskundigen controle ren de antwoorden en omdat geen enkele vraag voor tweeërlei uit leg vatbaar is, is een GOED ant woord ALTIJD GOED. Wij be hoeven dus geen bepaalde ziens wijze te deponeren. Als de op lossing gepubliceerd wordt, kan ieder zien en zelf constateren, dat die antwoorden de enig juiste zijn. DE PUZZELREDACTIE A. Aar is de naam van 1. een bloeiwijze; 2. een soort slede; 3. een B. Spons is 6. een waterplant; 7. een geraamte; 8 een dier; 9 een toiletartikel; 10. soort mos. C. Wat verstaat men onder deken 11. dek ter beschutting; 12. deel van een vissersschuit; 13. geestelijke; 14. hoofd van een gilde; 15. een wandkleed. D. Welke stad wordt de bruid der zee genoemd 7 16. Genua; 17. Amsterdam; 18. Venetië; 19. Londen; 20. Rotterdam. E De Grote Beer is 21. een sterrenbeeld; 22. de Canadese grijze beer; 23. de bijnaam van een staatsman; 24. de mast van een zeilschip; 25. de vorkhef truck. F. Eén van de onderstaande sporten wordt in verenigingsverband het meest beoefend, in Nederland, dat is 26. handbal; 27. athletiek; 28. hockey; 29. zeilen; 30. biljarten. G. Onder de tarantula verstaat men 31. een spin; 32. een dans; 33. een doorzich- Al. Weetal straatjtf //"PHTXLeDAK Vj v V Wat is een dipodie 41. een radiolamp; 42. een grieks schrijfta feltje; 43. een breuk in een aardlaag; 44. een dichtvorm; 45. een arabisch gewicht. Wie is de schrijver van „De Drie Musketiers" 46. Rafaél Sabatini; 47 Jules Verne; 48. d' Artagnan; 49. Charles de Batz; 50. Alex ander Dumas. In het Oude Testament is Jozef een 5L steenhouwer; 52. timmerman; 53. schaap- [Maat de juiste nummers zwart jjTotalen^n d A 3 4 S 6 7 8 9 10 11 11 13 14 15 16 17 78 19 ao ai aa as 14 a$ f £6 27 38 29 3d 31 31 33 34 35 J 191 41 43 99 95 m\ j 46 47 96 49 5O 51 51 53 54 55 P) 56 57 56 59 60 i_^T] TOTAAL DER TOTALEN Q Bovanstaand diagram invullan an uitknippen M. Natuurlijk hebt U wel eens van een mormon gehoord, want dat is 56. een lid van een godsdienstige richting; een knaagdier; 58. een automerk; 59. een aap; 60. een soort vlinder, Nieuwe symbolen op de richlingboi den OP VERZOEK van de ryks- waterstaat zal de A.N.WJJ. het verkeer tussen Utrecht en Breda en omgekeerd, door middel van grote borden voor de keus stellen, de route via Gorinchem, of die over Den Bosch te nemen. Deze borden zullen donderdag en vrijdag geplaatst worden. Het veer tussen Gorinchem en Sleeuwijk betekent voor het huidige snelverkeer mees tentijds een niet te onderschat ten vertragende factor. De bo ten varen om de twintig mi nuten en hoewel zij des nachts op verzoek de verbin ding onderhouden, moet de gebruiker van de route over Gorinchem met vertraging re kening houden. De A.N.W.B. heeft thans grote blauwe richting borden ontworpen, waarop de route via Gorinchem zal worden voorzien van een sprekend symbool, een veerboot en die via Den Bosch zal voorafge gaan worden door een brug- symbool. De A.N.W.B. zal op onderlinge afstanden van enige honderden meters eerst een tweetal waarschuwings borden aanbrengen, zodat de weggebruiker geattendeerd zal zijn op het feit dat hij straks, bij het voorrichtingsbord, zijn keus moet hebben gemaakt. Dergelijke borden, welke een afmeting zullen hebben van 2X2 meter, zal de Bond plaatsen ten oosten van Bre da, op het splitsingspunt van de weg naar Oosterhout en Tilburg, èn ten zuiden van de brug bij Vianen over de Lek, waar van de rijksweg naar Den Bosch de route naar Go rinchem aftakt. De opschriften op deze bor den zijn uitgevoerd in reflec terend materiaal, zodat zij ook bij avond reeds van ver in het licht der koplampen zicht baar zullen zijn. De A.N.W.B. heeft zijn weg wijzers in Den Bosch boven dien voorzien van opzet- bordjes „Breda", voorzover deze verwijzen in de richting Breda, zulks ten behoeve van het uit het noorden komende verkeer. De bond wijst er tenslotte op, dat deze maatregelen een tijdelijk karakter dragen, daar bij het gereedkomen van de brug over de Merwede by Gorinchem hetgeen volgens de „Miljoenennota' in 1959 moet geschieden - het ver keer tussen Utrecht en Breda vanzelfsprekend de voorxeur zal geven aan de kortere route zonder het veer als ob- obstakel. Vanmiddag is op de vlieg basis Woensdrecht het brevet jachtvlieger, met de daarbij behorende gouden wing, uit gereikt aan de luitenants ter zee, 2e klasse, J. A. Hertogh, Helle voetsluis; L. Dekker, Katwijk aan Zee, L. J. Kern kamp, Noordwijk aan Zee J. C. de Wolf, Zaandam en aan de sergeants H. Lievoort, Den Haag, J. Vollewens, Rijswijk, J. Bogaard, Eindhoven en aan de wachtmeester J. ten Tave, Zutphen. h

Leidse Courant | 1957 | | pagina 7