Slwtügat f DUINSTREEK RIJNSTREEK Streekconcours landelijke ruiters op Keukenhof VRIJDAG 7 JUNI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 v A O iXu\,(b HET BIER MOET BEST BLIJVEN. De smaak van het bier, dat best is, is in hoge mate afhankelijk van de wijze, waarop het geschonken en ge serveerd wordt. Onder de buiten landers die ons land bezoeken, zijn vele kenners, die met argus-ogen de kellners bespieden. De indruk, die zij van ons land krijgen, is eerst af, opend worden. Men kan de tentoon stelling bezichtigen van 15 tot 30 juni, dagelijks van 1017 uur en woensdag- en vrijdagsavonds van 19—22 uur. De Leidse Spaarbank. In de maand mei 1957 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd een als het bier best smaakt. De Horeca- bedrag van 1.453.260,en terug- bedrijven zien het daarom als een 1 betaald 1.250.483,58. Het aantal noodzaak, de bierverzorging in ons I nieuwe boekjes bedroeg 252 en het land op een zo hoog mogelijk peil te brengen. Het opvoeren van het vakman schap is de achtergrond van de bier tapwedstrijd, die jaarlijks in meer dan 25 plaatsen in ons land gehou den wordt. Deze wedstrijd vindt in Leiden reeds voor de vijfde maal plaats. De lustrum-wedstrijd voor Leiden wordt op dinsdag, 11 juni a.s. des middags om 2 uur gehouden in het St. Antoniusclubhuis aan de Mare. Er wordt een grote deelname ver wacht van kellners uit Leiden en omstreken. Linnaeustentoonstelling verlengd. De Linnaeustentoonstelling, die in de Universiteitsbibliotheek aan het Rapenburg wordt gehouden is ver lengd tot en met zaterdag, 15 juni a.s. De tentoonstelling is op werkda gen doorlopend geopend van 9.30 17.30 uur. Exlibris-tentoonstelling. In „De Hofstee" aan de Haagweg wordt door het bestuur van de Ne derlandse Exlibris-Kring te Wasse naar een tentoonstelling ingericht, waarop een overzicht gegeven wordt van de ontwikkeling van 25 jaar ex- libris en gelegenheidsgrafiek. De tentoonstelling, die gaat, bij ge. legenheid van het zilveren jubileum van de stichting Nederlandse Exli- briskring zal op zaterdag, 15 juni a.s door burgemeester Van Kinschot ge- Burgerlijke Stand Geboren: Christine, dr v. T. de Raad en D. E. van Gorsel; Johannes zn Y8S&W. F. van der Kaay en E. J. van Rijn; Willem zn v. H. van Dam en W. M. Harland; Johannes Michiel zn van H. M. de Koning en S. C. C. van Dorp; Nancy Jeantine Elisabeth dr van E. de Heer en J. B. M. Hazen berg; Sylvia Catharina dr van W. A. Post en C. Bense; Theodorus Dirk zn van T. Overes en A. Koster; Veronica dr van J. Zwart en G. de Wolf. Gehuwd: L. J. de Koekkoek en J. A. C. Wijk; J. Duindam en M. Ver- bruggen; W. J. leMair en C. H. Ro- zier; H. Slijkhuis en X. van Zwieten; J. Luijendijk en P. van Leeuw J. van Ginkel en M. W. Kramer; P. H. Bouter en J. Beij; J. van Es en D, M. van Hees; P. Oostveen en H. C. Hermans; L. L. Cavé en P. Vermeu len; H. J. Jongejan en A. F. Schuur man; A. B. Faber en J. Middelkoop; O. A. Schafstadler en T. C. C. Lee mans; W. M. Hendriks en J. M. van Offeren; J. H. J. Men tink en H. M. Zandvliet; J. Schouten en M. Kesse- boom; J. G. van der Oort en C. M. v. Delft. Overleden: M. van Kempen 83 jr, wed. van H. Nijssen; C. J. Heemskerk 68 jr echtgenote van D. W. Klein; C. Dierks 84 jr, vrouw; H. E. Keemer 55 jr, man; G. van Hcoven 41 jr, echt genote v. P. Smittenaar; W. T. Lan- gerak 8r jr, man; E. Kok, 85 jr, we duwe van A. Vogelenzang; H. W. Wit- tenaar 69 jr, man; P. Mark, 2 dg zoon. Leidse Agenda VRIJDAG 7 JUNI. „De Nederlandse opgravingen in Egypte" lezing met lichtbeelden door dr. Klasens. Museum v. Oudheden, 8 uur nam. ZATERDAG, 8 JUNI Shakespeare-tentoonstelling Ope ning, Stedelijk Museum „De Laken hal", 3 uur nam. „Om de Doorbraak". Feestavond Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. VOLA-Excursie. Restauratie Hoog landse Kerk. 3 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 714 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De terugkeer van Lemmy Caution", 18 jaar. Lido: „Staatsvijand" no. 11", alle leeftijden. („Het wonder der geboor te", 18 jaar). Luxor: „Sissi, de jonge keizerin", alle leeftijden. Trianon: „Wenn die Alpenrosen blühn", alle leeftijden. Rex: „De slag om het vrouwen fort", 14 jaar. NIET-BEZORGING vanaf 39.75 tot 135. MET PINKSTEREN een nieuwe HOED OVERHEMD DAS of JAS NAAR NOLET'S Herenmodemagazijn HAARLEMMERSTRAAT 206 BOTERMARKT 8—9 TABLO en KERKO OVERHEMDEN 10.90 - 12.90 enz. Advertentiei Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num tner 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. aantal afbetaalde boekjes 243. Op 6.382 rekeningen van deelne mers aan de afhaaldienst werd een bedrag van 140.232,75 bijgeschre ven. Ei* werden 668 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een geza menlijke inhoud van 18.951,65. Het tegoed der 39.473 inleggers be droeg aan het einde van de maand 28.117.398,99. Veertig jaar bij de N.Z.H. De heer F. Swagers, conducteur- treingeleider bij de N.Z.H.V.M. te Leiden, hoopt donderdag 20 juni a.s. de dag te herdenken, waarop hij 40 jaar geleden bij deze maatschappij in dienst trad. De heer G. Bavelaar, ambachtsman eerste klasse op de werkplaats bij de N.Z.H. te Rijnsburg hoopt dinsdag a.s. dit feit te herdenken. Vergadering te Leiden bond gepensioneerden Onder voorzitterschap van de heer Ant. Metz kwam de afdeling Leiden van de Alg. Ned. Bond van Gepen sioneerden gistermiddag in de foyer van de Stadsgehoorzaal in jaarver gadering bijeen. De voorzitter sprak een korte openingswoord, waarin hij o.m. wees op het belang van een zo groot mogelijk ledental. Na voorle zing der notulen en een mededeling werd het jaarverslag van de secreta ris, de heer H. Zunderman, bespro ken. Het aantal leden bedroeg op 31 de cember 1956 1307. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer K. W. Wijk, vermeldde een batig saldo van ruim ƒ4000. De kas commissie, be staande uit de heren D. Brinks, J N. Paes en D. Prins, had boeken en bescheiden van de penningmeester in goede orde bevonden. Na de verkie zing van nieuwe kascommissie wer den de bestuursleden Zunderman, Meuwese en Douma-Herberts, die al len aftredend waren, bij acclamatie herbenoemd. Drie nog nader aan te wijzen bestuursleden zullen de afde ling Leiden vertegenwoordigen op de algemene vergadering, die op 26 juni a.s. te Utrecht gehouden zal worden. De voorzitter van het hoofdbe stuur, de heer G. de Noo, hield later op de middag een praatje over het onderwerp „Rondom de pensioenwet ten". Hij deelde o.m. mede, dat de Pensioenraad met ingang van juli a.s. een nieuwe wijze van het uitbe talen van achterstallige uitkeringen zal invoeren nl. per postchèque en dat eind november alle achterstallige uitkeringen zullen zijn vereffend. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. H. W. WITTENAAR r Geheel onverwacht is gisteren hier ter stede in de ouderdom van 69 jaar overleden' de heer H. W. Wittenaar. De heer Wittenaar was geruime tijd voorzitter van de Leidse Bestuurders. bond, door welke functie hij tevens zitting kreeg in de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis, waarvoor hij zich een ijverig propagandist toonde. Na de Bevrijding werd de heer Wit tenaar gekozen in de nood-gemeente, raad, terwijl hij verder bestuurder was van de Ned. Grafische Bond. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal morgenmiddag te. half één plaats vinden op „Rhijnhof" LEIDSE UNVERSITEIT DERDE IN VOETBALTOERNOOI O.K.W. Gisteren werd te Utrecht het jaar lijkse voetbaltoernooi van universi teiten en hogescholen gehouden, om de door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen uitgeloof de wisselbeker. Nadat de deelnemers waren ont vangen in de aula der Rijksuniversi teit, toog men naar het ÜW-terrein waar de wedstrijden een aanvang na men. Van de tien deelnemers plaat sten Delft en Wageningen zich in de finale. Amsterdam (VU) en Leiden speelden om de 3e en 4e plaats. Aan het einde van de middag kon Delft (TH) de wisselbeker in ontvangst nemen. Nijmegen een kleine beker en Leiden moest zich tevreden stellen met de derde prijs, die bestond uit een zilveren medaille, waarop het v/apen van Utrecht. Om 6 uur wer den spelers en officals door b. en w. van Utrecht ontvangen. De burge meester, jhr mr De Ranitz, verheug de zich er over, dat het toernooi in Utrecht werd gehouden. Hij hoopte dat de banden van de universiteiten en hogescholen onderling zijn verste vigd. Jhr De Ranitz sprak tenslotte de wens uit, dat het volgend jaar in Groningen op dé zelfde sportieve wijze gespeeld zal worden. Daarna gebruikte men gezamenlijk het diner xn Tivoli, waar nog enkele woorden van dank werden gesproken. Adeinhalingstechniek voor asthma-patienten Asthma is een ziekte met vele raad sels, waarover de geneeskundigen zich nog steeds het hoofd breken. De grote frequentie in ons land is er mede de oorzaak van, dat in Neder land steeds een grote groep artsen zich aan de studie van deze ziekte wijdt. Een der facetten van de behande ling is het aanleren van een bepaal de ademtechniek. De ervaring leert, dat een bewust gebruik van het mid denrif en de ademhalingsspieren van de borstkas voor de patiënt moeilijk is en onder ervaren leiding geleerd moet worden. Bovendien eist de toe passing der methodiek van deze oefe ningen een groot psychologisch begrip voor de patiënt en veel geduld en toewijding. De stichting Fernande Rochell- Nieuwenkamp geeft in de afdeling interne geneeskunde van het acade misch ziekenhuis te Leiden thans de gelegenheid om de ademhalingstech- niek te leren en te oefenen onder leiding van de docente mevr. Fer nande Rochell-Nieuwenkamp, die op dit gebied reeds tientallen jaren werkzaam is en een originele adem- methodiek heeft uitgevonden en uit gewerkt. Voor deze opleiding heeft men liefst gegadigden tussen 30 en 40 jaar. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heer A. E. M. Ribberink te Den Haag; Kerk. Voorber. ex. de heer M. Jansen te Leiden. KATWIJK AAN ZEE Zondagsdienst. Tijdens de Pink. sterdagen zullen de volgende artsen de zondagsdienst waarnemen: Eerste Pinksterdag dokter T. Lodder, An- dreasplein 2; Tweede Pinksterdag) dokter L. Borleffs, Voorstraat 85. 0EGSTGEEST Het was gisteren de grote dag voor genoemde reisclub. Ongeveer veertig dames bezetten de luxueuze autocar, in afwachting van het moois wat geboden zou worden. Na het reisgebed werd er gestai't. Het zonnetje liet geen verstek gaan en zo kon er rustig worden genoten van de rit, die leidde via Rijpwe- tering langs de Braassemmeermeer en de Loosdrechtse Plassen naar Hilversum. De mooie radio-stad werd doorkruist en dan ging de tocht via Amersfoort langs het huis met de blauwe ruitjes dwars over de Ve- luwe naar het landelijk Garderen, waar de le pleisterplaats was. Er wachtte heerlijke koffie, met een tractatie van een van de dames, waarvan vele al vroeg in touw wa ren geweest. Er wei'den enige mooie plaatjes gedraaid en toen werd de tocht vervolgd via Apeldoorn en Deventer naar Holten waar het di ner werd gebruikt. Hierna had dikwijls onder grote hilariteit de verloting zonder nieten plaats. Per bus werd de Holterberg beklommen en het Canadian Cemetery be zocht. Hoe rustig liggen hier op een van de hoogste punten van ons land je, onder de schutse van een groot kruis, honderden die vochten voor onze bevrijding! Na een wandeling door de boss,en ging het terug naar het restaurant waar de thee wachtte. Er werd pia no gespeeld, gezongen en zelfs een kostelijk toneelstukje opgevoerd, dat veel succes had. Nog even een dans je, tot slot de polonaise en toen werd het tijd om op te breken, yia Deventer ging het door de prachtige omgeving van Arnhem naar het hooggelegen restaurant „de Pos- bank", waar men genoot van het prachtige vergezicht. Een overvloedige souper stond gereed. De stemming was zó gezel lig, dat het moeilijk was om op te breken, maar ja ei zijn nog echtge noten en kinderen die thuis weer wachten!! In de bus bleef de stemming op- pei'best. Te vlug kwam er een einde aan deze gezellige dag. Nu wordt er weer dapper gespaard voor de vol- gende reis. LISSE Tweede Pinksterdag organiseren de Landelijke Ruiters van de LTB een groot streekconcours op het par- j keerterrein van de Keukenhof. Naast de plaatselijke vereniging „St. Hubertus", die deze dag organi seert, komen er een vijftigtal rui ters en amazones van de Landelijke Rijverenigingen uit Zoeterwoude, Berkel Rodenrijs en Noorden. 's Morgens om half tien vangen de dressuurproeven reeds aan, te beginnen met individuele dressuur, 8-, en 4-tal dressuur. Het middagpro gramma is zo somengesteld dat ook degenen die niet geheel in de hippi sche sport zijn ingewijd volop kun nen genieten. Om half twee defileert men in vol ornaat langs het gemeen tehuis waar burgemeester mr. Th. M. J. de Graaf de stoet zal gadeslaan. Hierna maken de ruiters een rit door het dorp: vanaf het gemeentehuis gaat men via Zwanen dreef, Gladio- lenstraat, Kanaalstraat, Julianastr., Heerenweg, Veldhorststraat en Sta tionsstraat terug naar het wedstrijd terrein waar de sportmiddag geopend wordt met een openingsparade door alle deelnemers. Om twee uur zal de burgemeester met een kort woord de middag of ficieel openen. Tevens zal hij dan de prijzen uitreiken waar in de mor genuren om gestreden is. verder stewardess (men moet min stens 23 jaar zijn en hier ovei-treft het aanbod de vraag zeer sterk!), maatschappelijk werkster, een zeer zware „baan" (sk hts een kwart van de leerlingen die deze richting uit willen, komen er ook werkelijk in terecht), analvste op diverse la boratoria, asstente bij dokter of tand arts, diverse richtingen op kantoor. Na de pauze was er gelegenheid tot vrrfgen stellen N00RDWIJK Jubileum. Woensdag herdacht le heer E. Plug onder grote belangstel ling de dag dat hij 25 jaar in het ver voerswezen werkzaam was. De jubi laris opende zijn carrière met de in dienstreding bij de heer Jac. Heems kerk, waar hij in het begin voorname lijk tochten naar het buitenland maakte in het Cebuto-verband en op de andere tijden in het dienstvervoer van „De Duinlander" werkzaam was. Deze dienst werd later overgenomen door de Ned. Spoorwegen en 3 jaar daarna door de N.Z.H.V.M., welke de belangrijke dienst Haarlem Noordwijk-Den Haag onderhoudt, waarbij hij al spoedig werd bevor derd als controleur. Thans is de ju bilaris werkzaam als haltechef. Van hun belangstelling gaven o.m. blijk H. J. Kaptcijn, onder-directeur van de N.Z.H.V.M., Th. Vleten, chef vervoersdienst, J. Ronde, chef algem. dienst, Th. Thomas, chef vervoers- kantoor Leiden en afgevaardigden van het personeel Naast envelop pen met inhoud, werd de jubilaris een schildei'stuk namens het perso neel aangeboden. N00RDWIJKERH0UT Scooterclub De Bollenstreek. Op ALPHEN AAN DEN RIJN AANVARING. Op het punt waar de Gouwe en de Rijn te Alphen aan den Rijn in elkaar vloeien, vond donderdagavond omstreeks kwart over acht een aan varing plaats, waarbij het afgeladen schip „De Vijf Gezusters" van schip per T. J. Blonk uit Nieuwerbrug ter nauwernood de ondergang ontkwam. Dit schip voer vanaf de Gouwe de Rijn op en wilde stuurboord uitva ren in de richting Zwammerdam. Een lege tankboot, de „Gracilis' van schipper B. G. Koek uit Zwijndrecht koerste vanaf de Rijn de Gouwe op. Dit schip nam de bocht te ruim en voer midscheeps op de „Vijf Gezus- tei's". De voorsteven van de „Gra cilis" liep op tot aan de mast van het andere schip. Op het kritieke moment evenwel gleed te tankboot weer terug en ontkwam de „Vijf Ge zusters aan de overvaring en bleef de aanvaring voor de schepen be perkt tot materiële schade. Inbraken opgehelderd. Door 'n bekentenis van twee Amsterdam mers, die op grond van enkele in braken in het Huis van Bewaring te Zwolle zijn opgesloten, zijn de „kraakjes", die enige tijd geleden in het pompstation van garage Bink aan de Herenweg en in de drukke rij van de firma Haasbeek aan de Hooftstraat te Alphen gezet werden, opgehelderd. AARLANDERVEEN Fancy-fair. Op het terrein van de r.-k. school zal zaterdagmiddag om 3 uur de fancy-fair geopend wor den, welke ten bate van de muziek vereniging DSS zal gehouden wor den. In tegenstelling tot vorig jaar heeft de vereniging nu de organisatie niet zelf op zich genomen, maar een fancy-fairbedrijf geëngageerd. Een groots opgezette Franse bazar welke een oppervlakte van 800 m2 beslaat zal komen tonen wat Frankrijk op dit gebied bezit. Om slechts een greep te doen uit de vele attracties, die iedere bezoeker te wachten staat: een installatie voor de lichtreclame- sport van 6 m lang en 2 1/2 m. hoog zal deel uitmaken van de inventaris. Behalve zaterdag zal ook op 2e pinksterdag de bazar geopend zijn. De toegang is voor ieder vrij. Schaken. Gisteravond hebben in het Dorpshuis te Aarlanderveen de plaatselijke en de Nieuwkoopse schaakclub elkaar ontmoet, om een vriendschappelijke wedstrijd te spe len. De uitslagen waren: P. de Jong J. Verwey 1-0; Th. LeliveldTh. J. F. Teunissen 1-0; G. v. Rijswijk— G. Je Bremer 0-1; H. J. v. Harten D. v. d. Laan 1-0; G. v. DoornJ. Schuurman 1/2-1/2; M. v. DijkP. J. de Rooy 0-1; J. BreedijkA. A. Ruiterman 1-0; J. v. 't RietP. G. Verkley 1/2-1/2; K. Rodenburg—A. de Troye 0-1; J. Gxoen in 't Woud- J. Vroonhof 0-1; J. Kroon—Elfrink 1-0; D. v. VlietJ.Zekveld 1-0; A. SchüllerJ. v. Winden 1-0. BODEGRAVEN Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Da Costaschool alhier is met in gang van 1 september a.s. benoemd mej. M. Bitter uit Reeuwijk. Geslaagd. Aan de Rijksuniversi teit te Leiden slaagde onze plaatsge noot de heer A. Hensen vodf het arts examen. Mej E. Westerhof slaagde voor het examen gymnasium B aan het Chr. Lyceum te Alphen aan den Rijn. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand mei werd aan het Post kantoor te Bodegraven en de daar onder ressorterende bijkantoren in gelegd een bedrag van 45999,56. Er werd terugbetaald de somma van f30.127.63. Rode Kruis-collecte. De hier ge houden collecte voor het Rode Kruis heeft opgebracht de somma van 579.73, waarvan op de dinsdagse kaasmarkt alleen 290.In Zwam merdam bedroeg dit f 17.66. NIEUWVEEN PINKSTERTOERNOOI NIC. BOYS. Zoals ieder jaar organiseert Nic. Boys ook dit jaar weer de traditio nele Pinkstersportfeesten. De wed strijden beginnen zaterdagmiddag om twee uur met een juiorentoernooi, waaraan deel zullen nemen ZVV van Zwammerdam, NSV van Noorden, TAVV van Ter Aar en Nic. Boys. Om zeven uur Nic. Boys IIAl- tior II. 't Programma voor tweede Pink- sterdam is als volgt: 1 uur: Nic. BoysRKDES uit Ku- delstaart. 2.15 uur: ZVV Zwammerdam NSV Noorden. 3.30 uur: handbalwedstrijd en om 4.30 de winnaarsronde. Ook dit maal zal er geen verliezersronde ge houden worden. Om 7 uur treden de oud-gedienden van Nic. Boys in 't strijdperk tegen de veteranen van NSV. Voor al deze wedstrijden zijn fraaie prijzen be schikbaar gesteld. Zoals te doen gebruikelijk zijn op het terrein weer vele atti*acties als mede een grote consumptietent met dansvloer aanwezig. Als bijzondere attractie zullen dit maal de steilwandrenners opti*eden. Al met al een schitterend program met vele mogelijkheden. Openluchtconcert. Voor de be woners der Johannes-Stichting al hier, gaf het Chr. gemengd zangkoor van Uithoorn, onder leiding van me vrouw Broers, een zeer geslaagd openlucht-concert in een der prach tig aangelegde tuinen. Trix Kessler bracht enige klarinet-solo's ten ge hore. De bewoners hebben van de door het koor en de solist ten gehore ge brachte liederen en muziek zeer ge noten. HAZERSWOUDE (H. R.) Voetbal. Morgenavond 7 uur zal St. Bernardus I in 't veld komen,' om de reeds bevroren Meerburgers te ontmoeten in de strijd om de Rijn- Het middag programma vermeM haar leden een Vossenjacht-puzzle- rit, waarvan de start plaats heeft 's middags om 1.30 uur bij café „De Nachtegaal" aan de Gooweg, WASSENAAR VOORLICHTINGSAVOND MIDDENSTAND OVER VESTIGING IN ZIJLWATERING De Wassenaarse Middenstandscen. trale belegt op woensdagavond, 12 juni a.s., om 8 uur in Café Van der Zalm in de Langstraat een voorlich tingsavond over vestigingsmogelijk heden voor middenstanders in het nieuwe uitbreidingsplan Zijlwatering. Zoals bekend, heeft het gemeente bestuur de centrale gevraagd, een enquête in te stellen onder de Was senaarse middenstanders, om een overzicht te krijgen van de eventuele belangstelling voor het vestigen van winkels en bedrijven in dit uitbrei dingsplan. In verband hiermede wordt de volgende week de voorlichtings bijeenkomst gehouden, die ook voor niet-leden van de middenstandsorga nisaties toegankelijk is. Een functio naris van het Algemeen Waarborg fonds zal op de vergadering aanwezig zijn om inlichtingen te verschaffen over het verstrekken van credieten. Naambordjes bomen en heesters. De plantsoenendienst is op het ogen blik bezig in park „De Paauw" en in het parkbos „Ruys" bij de meest voorkomende bomen en heesters naambordjes te plaatsen. Toen de commissaris der koningin verleden jaar het parkbos Ruys officieel open de, deed hij deze suggestie. Er zijn nu eenmaal nog heel veel mensen, die zelfs de meest voorkomende boom- en plantensoorten niet van elkaar weten te onderscheiden. Niet alleen voor de jeugd, maar ook voor hen hebben de nieuwe bordjes du6 een opvoedende waarde! Twee en-zestig verkeersongevallen in een maand. In de maand mei hebben zich in Wassenaar in totaal 62 verkeersongevallen voorgedaan, waarbij 23 personen werden gewond en 65 auto's werden beschadigd. Van deze 62 ongevallen deden er zich 27 voor op de Rijksstraatweg. Over de eerste vijf maanden van het jaar '57 bedraagt het totaal aantal ongevallen 249. Er wai*en in deze eerste 5 maan den in totaal 8 doden te betreuren, waarvan zes tengevolge van een aan rijding op de Rijksstraatweg. Totale eindstand: Aarlanderveen— streek Wisselbeker. Voor Meerburg Nieuwkoop 8-5. betekend dit haar laatste wedstrijd. o.a.: 1. Demonstratie kampioensacht tal; 2. Groepsspringen; 3. Vrijheids dressuur; 4. Individueel springen (4 klassen); 5. klavei-tje-drie rijden; 6. Pyramiderijden (5 a 6 man op één paard). Ten behoeve van de niet in gewijden zal de ringmeester, de heer Leo Wijsman, per geluidsinstallatie de oefeningen toelichten. De heer W. Duinveld, voorzitter van de Lissense Rij vereniging „St. Hubertus" ver wacht dat het programma om vijf uur afgewerkt is. SOLEXCLUB „DE BOLLENSTREEK" Tweede Pinksterdag gaat de solex club „De Bollenstreek" weer een toer maken, 's Morgens om half negen start men vanaf het H.B.G.-plein. Via Noordwijk en Katwijk rijdt men naar de Wassenaarse slag en Sche- veningen om daarna het Westland te gaan doorkruissen om één uur denkt men in Hoek van Holland te arriveren voor de boterham. Van Hoek van Holland uit gaat het weer noordwaarts en na een tocht van on geveer vier uur zal men in Alphen aan den Rijn arriveren waar in ho tel Toor een diner wacht. De deelnemers, die bij de heer Koordes, de penningmeester der ver eniging, een spaarrekening hebben lopen kunnen de kosten met de heer Koordes verrekenen. Ook niet- spaarders kunnen aan het diner deelnemen. Voor zaterdag 15 juni heeft „De Bollenstreek weer een orientatierit op papier staan. Voetbalmenu voor „Lisse" Tweede Pinksterdag Lugdunum 8 Lisse 5 12 uur; Junioren A van Lisse is deze week kampioen geworden door de beslissingswedstrijd tegen de junioren van SJC met 3-0 te winnen Donderdag 13 juni 's avonds om 8 uur jaarvergadering in het KAB- gebouw. BEROEPENVOORLICHTINGS- AVOND VOOR ULO-LEERLINGEN. De jongens en de meisjes van de hoogste klassen der U.L.O.'s uit Sas- senheim, Hillegom en Lisse hebben gisteravond op een door het Gewes telijk Arbeidsbureau te Lisse beleg de beroepenvoorlichtingsavond in „De Witte Zwaan" kunnen horen welke kansen er voor hen in het za ken- en bedrijfsleven liggen wanneer straks de deuren van de school voor goed achter hen dicht vallen. De belangstelling voor deze bij eenkomst was zeer groot. De direc teur van het G.A.B. te Lisse, de heer G. F. B. Maas, wees er op, dat deze avond meer voorbereiding had ge vraagd dan men aanvankelijk dacht. Er was overleg gepleegd met de hoof den der scholen, die zeer veel mede werking hebben verleend. Deze sa menwerking is van zeer groot be lang. Irrpners: het ai'beidsbureau heeft de vinger op de pols van het zakenleven en kent de mogelijkhe den en de kansen in dit gewest op zijn duimpje. De hoofden der scho len en de leraren kennen de leerlin gen. Door juist samenspel kan de juiste man op de juiste plaats ko men. De heer F. Kaptein hield vervol gens een causerie, die speciaal voor de jongens bestemd was. Hij wees er met nadruk op, dat het te vaak voor komt dat een jongen op aandringen van zijn ouders een te zwaar school type kiest. Dat is funest voor de jon gen. Geef hen een opleiding of een werkkring, die qua aanleg, e.d. hem werkelijk ligt. De vraag naar werk krachten is momenteel nog steeds groter dan het aanbod, vooral in de technische en administratieve sector. Laat men zich niet verleiden door hoge lonen. Wanneer men een vak kiest, dan is in het begin de verdien ste niet de hoofdzaak. De keus zeer groot: er zijn rond 4500 ver schillende beroepen, die in Neder land worden uitgeoefend in meer dan 100.000 ondernemingen. De neer Kaptein somde er een aantal van op en deelde aan het slot van zijn be toog nog mede, dat men op het ar beidsbureau graag bereid is alle mo gelijke inlichtingen te geven. Na de pauze belichtte mej. C. C. Groen in 't Wout de kansen voor de meisjes; de specifiek vrouwelijke beroepen als kinderverzorgster, ge zinsverzorgster, kraamverzorgster en Marktberichten LEIDEN, 7 juni. Vee. Aanvoer: 4 stieren, 65 melkkoeien, 250 vette koeien, 68 vare koeien, 25 pinken, 88 vette kalveren, 209 nuchtere kalveren, 40 vette schapen, 166 vette lammeren overhouders3390 zuig- en weide- lammeren, 29 varkens (zeugen), 320 schrammen, 658 biggen, 1 paard, 17 geiten. Totaal 53j stuks vee. Prijzen: melkkoeien 10001100; vette koeien s. gew. 2.903.40; vare koeien 700950, pinken 300500; vette kalveren 1. gew. 1.302.25; nuchtere kaiveren (si.) lev. g. 1.30 —1.50; vette schapen 100135; vet te lammeren (overhouders) 110 140; zuiglammeren j 80100; weide- lammeren 65—85—90; zeugen (drachtige) 300- 375; schrammen 70110; biggen 50--«/<. Handel: melkkoeien stil, vette koeien matig, vare koeien kalm, pin ken stil, vette kalveren matig, nuch tere kalveren lui, vette schapen en overhouders stug, zuiglammeren zeer traag, weidela xmeren traag Texelse lammeren iets beter. Kaas. Aanvoer 43 Goudse en 4 Leidse partijen. Goudse extra kwa liteit tot 2.68: i*ni le kwal 2.31 2.37idem 2e kwal 2.222.30; Leid se le kwal 2.422.50. Goudse; han del kalm. VEUR, 6 juni. Gr er te Rijen- komkommers A 4554- id. B 4348' id. C 40—43; id krom 74—83; kas- komkommers A 4346; id. B 37—41; id. C 29—22; tomaten A 9 20—10.20; tomaten B 8.60—8.90; t"maten C 8.70 —9.60 per bak van 5 kg., sla A 6.00— 7.80; sla B 4.00—4.80; stoofsla 10—22; spinazie 9—18; ar dijvic 37—48; bloem kool A 29—32; bloemkool B 18—23; selderij 8—16; postelein 7—16; bos- peen 54—65.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3