T De S noi*i*e nde EN TRALIE Gemeenteraad in spoedeisende vergadering DINSDAG 4 JUNI 1957 O! DT LETDSR COTJRANT PAGINA 9 GEEN JENEVERLUCHT, MAAR LUCHT VAN PRUIMTABAK. Eon fabrieksarbeider uit Leiden stond terecht, omdat hij op zondag 21 april op de Rijksweg no. 4 onder Oegstgeest, zonder op het verkeer te auu If-wi ™"1,JkSvna0/ üCCh,S mct een ma»! 15 boete of 2 X 8 dagen. De rijwiel aan de hand, de weg was -- overgestoken. Dit was niet zonder aanhangwagen niet door een sterke koppeling, welke niet kon lostrillen, voorzien was geweest. Ook was de aanhangwagen niet van een deugde lijke reminrichting voorzien. Ver dachte erkende dit, maar het was 'n wagen van 't bloemencorso geweest. De sub.-officier van Justitie eiste 2 ongelukken afgelopen, want de heer M. Kooi uit Delft, die in de richting Den Haag per bromfiets passeerde, was met verdachte in botsing geko men, waardoor zijn verloofde, mej. Van Drongelen uit Delft, die achter op de bromfiets zat, van de fiets was geslingerd. Haar kousen werden ver nield. Zij diende een civiele vorde ring van 2.95. De heer Kooi, die vermoedde dat verdachte onder in vloed van alcohol was, wilde ver dachte, die wilde weglopen tegen houden, maar had een slag tegen zijn kin gekregen. Ook hij diende een civiele vordering in van f 8.50 voor geleden schade. Verdachte gaf toe 'n paar glaasjes „wijn" gedronken te hebben. Hij had geen dranklucht bij zich gehad, maar de lucht van „pruimtabak", welke hü had meege bracht en liet zien. De sub.-officier eiste 25 boete of 10 dagen. De plv. kantonrechter, mr. De Koning ver oordeelde verdachte tot 15 boete of 6 dagen, en toewijzing der civiele vorderingen a 2.95 en 8.50. Duur achterlichtje. Een expeditieknecht uit Leiden, had in de avond van 8 sept, in de Hui- zingastraat op een bromfiets gereden zonder brandend achterlichtje. Bij zyn aanhouding had hij een valse naam opgegeven. De sub.-officier van Justitie die dit erg dom vond, eiste voor het niet brandend achterlichtje 7.50 boete of 2 dagen en voor het opgeven van een valse naam 25 boete of 10 dagen. Conform de eis werd hij veroordeeld tot 7.50 boete of 2 dagen en 25 boete of 10 dagen. Verschillende personen uit Leiden, die met auto of motorrijwiel hadden gereden zonder rijbewijs kregen 30 boete (vroeger 15) of 10 dagen met teruggave van hun motorrijwiel. Een chef-monteur uit Leiden, nogal doof, stond terecht, omdat hij op 6 april met zijn auto op de Haarlem merstraat bij de Pelikaanstraat op schandelijke manier had gereden, en het verkeer had belemmerd. Zo had hij twee wielrijders, de heren M. B. v. d. Klugt en J. Pardon, met opzet van de weg gedrongen, wonder bo ven wonder was het nog goed afgelo pen. De sub.-officier van Justitie waarschuwde verdachte, dat hier op zet in het spel was, zulke grapjes niet meer uit te halen, hij eiste 75 boete of 25 dagen. De kantonrechter die vond, dat verdachte op een schan delijke manier gereden had, veroor deelde verdachte tot 50 boete of 25 dagen. Door dalende spoorbomen gereden Een handelaar uit Leiden stond te recht, omdat hij op 14 april, komen de met zijn auto uit de richting Haagse Schouw, niet had gestopt voor de overweg der Ned. Spoorwe gen aan de Vink, maar met 35 km. snelheid door het rode licht, en da lende spoorwegbomen was gereden. Dit werd door verdachte ontkend, maar de wachtmeester bij de rijks politie en overwegwachter der N.S. verklaarden dat verdachte wel door het rode licht en dalende spoorbo men was gereden. Nadat het 10-jarig dochtertje en 13-jarige zoon van ver dachte als getuigen decharge had den verklaard, dat de spoorwegbo men niet dalende waren geweest, plv. kantonrechter, mr. De Koning wi'de met de omstandigheden reke ning houden en veroordeelde ver dachte tot 2 x 7.50 boete of 2 x 3 dagen. Een incident in de rechtzaal. Tijdens de zitting van het kanton gerecht had op de publieke tribune een incdent plaats, doordat een ver dachte de lompenkoopman H. uit Leiden flauw viel. Nadat de man door bezoekers van de tribune uit de zaal was gedragen, werd de zitting die even onderbroken was voortgezet. Later toen de man her steld was, werd hij voor een kleine overtreding in de gemeente Voor schoten lompen niet wegen vol gens voorschrift veroordeeld tot 3 boete of 1 dag. DE WEGGELOPEN KLANT. Wegens mishandeling van een brug wachter had een 42-jarige broodbak ker uit Ter Aar zich te verantwoor den voor de Haagse politierechter. Hij gaf het tenlastegelegde wel toe. De brugwachter had bedankt als klant en hierover had verdachte zich nogal opgewonden. Toen hij op 24 juli 1956 wat gedronken had bij een jarige broer en hij op de terugweg het brugwachtershuisje moest passe ren, was hij er binnen gegaan en had de brugwachter van zijn stoel getrok ken en vervolgens mishandeld. Er was 126,schade aan verlet e.d. De helft hiervan had verdachte al be taald. Thans zouden beide mannen weer verzoend zijn. „U hebt het vrij bont gemaakt", vond de officier van justitie en eiste 50,boete of 25 dagen en drie we ken gevangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Het vonnis luidde: een week gevangenisst-af voorwaardelijk met twee jaar proef tijd en 20,— boete of vier dagen, alsmede toezicht van de Prot. Chr reclassering. „Ze speelden elkaar niet het bal letje toe, maar gaven elkaar kopsto ten", zei de Haagse politierechter in de zaak tegen een niet verschenen metselaar uit Bodegraven. Deze was gedagvard wegens belediging. Op 31 decembed 1956, oudejaarsavond dus, had verdachte een partij gebil jart met een kameraad in een café. Tevoren was er al deining geweest tussen de twee biljarters en tijdens het spel kwam het opnieuw tot ruzie, waarbij beledigende woorden zouden zijn gevallen. Overeenkomstig de eis veroordeelde de politierechter de met selaar tot 25,boete of vijf dagen. VERKEERDE PAASNACHT. „U hebt geen geijkte omgeving op gezocht om een Paasstemming te kweken", was de conclusie van de Haagse politierechter bij de behande ling van de zaak tegen een 42-jarige lasser uit Alphen a. d. Rijn. Deze stond terecht omdat hij in de nacht van 21 april '57 om vier uur per bromfiets op de Raadhuisstraat had gereden, terwijl hij onder drankin vloed verkeerde. In een café had verdachte vijf glazen bier gedron ken, vervolgens had hij de nachtmis - bezocht en toen was hij tot sluitings- lei? a-s- woensdag gedurende de tijd weer in het café bier gaan drin- gehele dag voor het publiek gesloten ken Tenslotte had hij nog een ken-zÜn* nis opgezocht waar hij pl.m. vijf gla zen citroenjenever naar binnen had RIJNS8URG gewerkt. Verdachte was al vaker Geb.: Hendrik, z. v. J. Oudshoorn; lijk zou de gemeente volgens de overgelegde begroting voor de uit voering van dit plan 3326.— moeten bijbetalen indien de aannemer de uit komende grond en het zand behoudt. Uit een gevraagde prijsopgave bij de firma Schouls uit Leiderdorp is ge bleken dat zij het werk wil maken mits de gemeente 3433.96 bij betaald. Later heeft de aannemer A. Hoge- boom uit Rüpwetering zich bereid verklaard het werk te maken zonder enige geldelijke tegemoetkoming van gemeentewege, geheel overeenkom stig bestek en tekening Deze aanbie ding, aldus b. en w„ is uiteraard voor de gemeente het meest aantrekkelijk. Betrokkene beschikt over een drag line en 6 vrachtwagens. Aangezien dit werk van zeer bijzondere aard is, past dit alleen een aannemer die hiervoor emplooi heeft, hetgeen thans bij de aannemer Hogeboom het geval is. B. en w. stellen dan ook voor dit werk onderhands aan te besteden aan H. Hogenboom te Rijpwetering. Ne enige bespreking wordt het voorstel van b. en w. met algemene stemmen aangenomen. Duivensport. De gehouden wed strijd met oude duiven van Corbeil, afstand 424 km. had het volgende re sultaat: J. de W°erd 1. 3 en 11; P. v. d. Drift 2 en 14; dr J. Venker 4, 15 en 16; P. Vogelenzang 5 en 6; Th. Verwoerd 7 en 10; B. ter Beek 8; D. Sonnage 9 i en J. Dieme] 12 en 13. De duiven werden gelost 6.15 uur, de eerste duif kwam aan 12.28.44, de laatste 13.20.16 uur. KATWIJK De gemeente-secretaris en het kan toor van de gemeente-ontvanger zul- veroordeeld. Geëist werd veertien dagen gevan genisstraf. „Ik hel* nog geen kilometer ge fietst", zei verdachte. Het vonnis luidde: een week gevangenisstraf. WARMOND Protest tegen verdeling bouwgelden Onder voorzitterschap van de bur gemeester kwam de raad van War mond in spoedeisende vergadering bijeen, ter behandeling van het voor stel van b. en w. tot het aangaan van een geldlening groot 42.200. met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor het verstrekken van grond en bouwvoorschotten aan de woningstichting „Warmunda" ten behoeve van de bouw van woning wetwoningen. In hun uitvoerig prae-advies delen b. en w. mede van genoemde bank instelling bericht te hebben ontvan gen dat deze gemeente uit de op brengst van de door institutionele beleggers beschikbaar gestelde fond sen een bedrag van ƒ42.200.— ont vangt. Ten aanzien van dit bedrag merken zij op dat de hieraan ten grondslag liggende verdelingsmaat staf voor deze gemeente zeer teleur stellend heeft gewerkt. De verde ling heeft n.l. plaats gevonden naar evenredigheid van het gemiddeld aantal woningwetwoningen, waar voor in de jaren 1954, 1955 en 1956 machtiging tot gunning is gegeven. Daar deze gemeente als gevolg van de bekende moeilijkheden in genoem- kreeg de sub.-officier van Justitie het de periode slechts machtiging ontving woord. Deze hield zich aan de proces verbaal van politie en overwegwach ter en eiste 20 boete of 8 dagen. De kantonrechter veroordeelde verdach te tot 10 boete of 4 dagen. Nasleep van het bloemencorso. Een fabrikant uit Oegstgeest stond terecht, omdat hij op 1 april met een vrachtauto op de rijksweg no. 4 te Oegstgeest had gereden, terwijl de voor 8 woningwetwoningen, impli ceert dit, dat het bedoeld gemiddel de voor deze gemeente afgerond naar boven op 3 woningen gesteld kan worden. In verband met de omstan digheid dat de 8 middenstandswonin gen aan de Jan Steenlaan. die zijn gebouwd met toepassing van de pre- de 15 woningwetwoningen aan de He renwegLockhorststraat juist niet voor 13 december van het afgelopen jaar werd ontvangen, valt de verde lingsmaatstaf voor deze gemeente bijzonder ongunstig uit en kan het hieruit voortvloeiende participatie- verlies gesteld wordep op 23/3 x 14.000.— is 107.333.—. Bij infor matie ten departemente werd mede gedeeld dat wijziging van de verde lingsmaatstaf niet meer mogelijk is. De voorzitter wil een woord van protest laten horen tegen de wijze waarop de verdeling van de beschik bare gelden heeft plaats gevonden waardoor deze gemeente ten zeerste gedupeerd wordt. De heer Dekker had het meer reëel gevonden indien als maatstaf was genomen wat nog gebouwd moet worden en niet wat er gebouwd is. De heer Van Vliet stelt voor, hierbij gesteund door alle raads. leden, om bij de instanties een scherp protest te doen horen tegen de wijze waarop de gemeente is behandeld. Aldus wordt besloten. Ter tafel komt voorts het voor stel van b. en w. tot het graven van een vuilnisstortplaats met bijbeho rende werken op een perceel gelegen in het Oosteinde. In hun prae-advies wijzen b. en w. erop dat inl956 door de raad een overeenkomst is aangegaan betreffende de huur door de ge meente van een gedeelte van het aan de N.V. Tudor Accumulatoren in eigendom toebehorend terrein in zake het aanleggen en onderhouden van een vuilnisstortplaats. Onmid dellijk hebben b. en w. de vereiste vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van deze stortplaats bij Gedeputeerde Staten aangevraagd, welke vergunning in- mie- en bijdrageregeling woningbouw middels is ontvangen. De gemeente- 1953 niet in het verdelingsschema I architect is gereed gekomen met het zijn opgenomen en de gunningsmach tiging van de thans in aanbouw zijn- bestek en de tekeningen alsmede met de begroting van kosten. Oorspronke. (6) Grada Alida, d. v. D. Verheyen en L. Visser; Michiel Jacob, z. v. D. C. van der Vijver en A. H. Leffers. Ondertr.: L. Lindhout 24 j. en M. C. van Vliet 21 j.; A. van der Mey 28 j. en E. van Hal 24 j.; D. van Eg- mond 27 j. en J. P. Heemskerk 21 j.; G. Noort 25 j. en J. S. van der Burg 24 j.; A. Netjes 32 j. en A. Th. van der Mey 26 j. Getr: F. Bouwman 25 j. en J. van Zuylen 24 j. Overel.: Th. Paauw 74 j., echtge noot van N. van der Voort; J. Oud water 73 j., echtgenoot van C. Bras. LEIDSCHENDAM Liefdadigheidsvoetbal. Zaterdag wordt op het terrein van RKAVV aan de Van Ruysdaellaan een gecostu- meerde voetbalwedstrijd gespeeld tussen het voormalig Veur en Stomp wijk en wel ten bate van het jeugdwerk. In het doel van Veur zal staar» dominee J. van Leusden en in het Stompwijkse doel de heer H. van Wees. Scheidsrechter is de heer H. Klasens, hoofd van een der lagere scholen. LISSE Beroepsvoorlichtingsavond. Het Gewestelijk Arbeidsbureau organi seert a.s. donderdag een beroepen- voorlichtingsavond voor de leerlin gen der ULO-scholen, die binnenkort de schooldeuren definitief achter zich zullen sluiten. Uitgenodigd zijn leer lingen van twee Hillegomse, twee Lissese en één Sassenheimse ULO. De heer F. Kaptein zal de jongens voorlichten over de kansen die er voor hen in het zakenleven liggen en mej. I. Groen in 't Wout zal" de meisjes het nodige vertellen. De bij een komst wordt gehouden in „De Witte Zwaan". N00RDWIJK Concert „Excelsior". Naar aan leiding van het behaalde succes door ons kranig Fanfarekorps op het con cours te Poeldijk, zal Excelsior don derdagavond 6 juni a.s. te 8 uur een muzikale rondgang maken door Noordwijk-binnen. Zaterdagavond 8 juni a.s. te 8 uur zal het korps een concert geven te Noord wijk aan Zee in de Hoofdstraat. Op dit concert J zullen de concours-stukken ten ge hore worden gebracht. Het verplich te nummer is Vlaamse Rapsodie van Marcel Root en de vrije nummers Call of te Sea van Eric Ball en Sirius van Frank Wright. Veilig Verkeer. Donderdagavond 6 juni a.s. te 8 uur zal er in het Lido theater een propagandafilm worden vertoond van het Verbond voor Vei lig Verkeer. Aanbesteding. Hedenmorgen is in het raadhuis door b. en w. onder architectuur van architect Th. N. J. Geels, architect B.N.A. te Leiden, openbaar aanbesteed: Perceel A. Het bouwen van II etagewoningen, 38 eensgezinswonin gen en 54 schuurtjes, in 5 blokken, op terreinen te Noordwijk-Binnen. Perceel C. Het bouwen van 40 etagewoningen, 9 bejaardenwoningen en 40 schuurtjes in 5 blokken, op terreinen te Noordwijk aan Zee. Percelen A en C in massa. Het bouwen van 56 etagewoningen, 38 eensgezinswoningen, 9 bejaardenwo ningen en 94 schuurtjes in totaal 10 blokken op terreinen te Noord wijk-Binnen en Noordwijk aan Zee. De inschrijvingen waren van hoog naar laag: J. Vink en Zn., Noordwijk, massa 1.712.000; C. v. d. Wiel, Noordwijk, massa 1.710.000; De Lange en v. d. Plas, Oegstgeest, perc. A ƒ967.000. perc. C ƒ744.000, massa 1.709.000; Fa. G. Schoonwater, Den Haag, perc. A ƒ915.084; perc. C ƒ790.546; massa 1.703.683; N.V. Erica, Den Haag en Noordwijk, massa 1.686.000; C. J. Strijk, Oegstgeest, massa 1.684.000; B. v. d. Wiel, Noordwijk aan Zee, perc. C 700.000; Van der Marel's Bouwbedrijf, Katw. aan Zee, perc. A ƒ949.999; perc. C ƒ709.999, massa 1.657.000; Verdoes en Vooys, Katwijk aan Zee, perc. A 917.500, perc. C 736.500, massa 1.654.000. De gunning is aangehouden. Geb.: Gizella P. F. d. v. F. v. Hou ten en G. Domankus; Dirkje Chr. d. v. M. v. d. Zwan en A. Schetsberg; Clara M. d. v. L. Remmen en C. v. d. Weijden; Cornelia G. M. d. v. H. Smit en M. v. Rijn; Allegonda M. M. d. v. P. v. d. Plas en A. Vester; Jacoba d. v. N. Passchier en K Vink; Francis- cus A. z. v. H. Steenvoorden en A. Koelewijn; George A. z. v. A. L. Brederode en J. Bos; Sylvia V. d. v. G. v. d. Kant en M. Verhoeven. Ondertr.. W. H. v d. Meeulen en A. Verloop. Getr.: P. H. de Witt en M. A. v. d. Meeulen; C W. Wijnands en P. Th. M. v. d. Holst, L. de Ridder en J. C. G. Wijnands; A. P. v. Dijk en G. J. Steenvoorden. Overl.: Petrus G. de Haas, 78 jr. VOORHOUT GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT LEENDE GEi n VOOR WONING BOUW. Dezer dagen was de Raad van Voorhout in spoedeisende vergadering bijeen om sanctie te verlenen aan een voorstel van b. en w. to het aangaan van een geldlening, ten gerieve van de bouw van woningwetwoningen, met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten te Den Haag. Met afwezigheid van de heren De Groot en Weve (de eerste wegens ziekte) werd de vergadering met het ambtelijk gebed geopend door burge meester Smolders. Deze releveerde, j dat de Bank van Nederlandse Ge meenten een geldlening aangeboden hadden van 84.300, welke uiteraard beschikbaar werd gesteld tot bouw van woningwetwoningen. Spr. lichtte de voorwaarden toe. Door de minister van volkshuisvesting en bouwnijver heid was aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat een aantal institu tionele beleggers zich bereid hadden verklaard belangrijke bedragen voor financiering van de woningbouw be schikbaar te stellen en dat deze gelden in de loop van 1957 en 1958 via voornoemde Bank aan de gemeenten ter beschikking werden gesteld. Gaarne hadden b. en w. een nog groter bedrag verkregen, evenwel is dat momenteel onmogelijk. De aflos sing zal in 30 jaar moeten geschieden. Het rentepercentage bedraagt De heer v. d. Lans vroeg of het niet mogelijk zou zijn de aflossingstermijn op 15 jaar te stellen, hetgeen onmo gelijk bleek te zijn. Na nog enige dis cussie bleek dat men deze lening met beide handen aan moest grijpen, waarom dit punt ook z.h.st: werd aan vaard. De R.K. Jongensschool wenste de speelplaats uitgebreid te zien, waar voor een bedrag van 4.492,35 werd aangevraagd. B. en w. adviseerden hierin toe te stemmen, hetwelk na een kleine opmerking van de heer v. d. Lans ook werd gedaan. De raad was het eens met een voor stel van b. en w, om 350.uit te trekken voor de aanleg van water leiding naar de percelen Leidsevaart 1 en 3. De heer v. d. Ploeg sprak zijn vreugde hiervoor uit, memorerende, dat het voor de huidige bewoners een vreugde zal zijn. vooral omdat de per celen al vele lange jaren verstoken zijn geweest van waterleiding, hoe wel zij maar enkele meters van de hoofdbuis gelegen waren. Woning adviescommissie. De wo ning adviescommissie houdt heden, dinsdag 4 juni zitting 's avonds om 8 uur. Coop. Raiffeisenbank. In café Boerhaave hield de Coop Raiffeisen bank een buitengewone ledenverga dering in verband met een statuten wijziging. In de voorgaande verga dering was hierover geen besluit ge nomen, omdat het vereiste aantal le den toen niet aanwezig was. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter speciaal het nieuw gekozen bestuurslid de heer Chr. v. Salm. De voorgestelde wijzigingen in sta tuten en huishoudelijk reglement wa ren op de vorige vergadering reeds een punt van bespreking, zodat men nu kon over gaan tot stemming. Met algemene stemmen werd het voorstel aangenomen. De collecte voor het Roode Kruis heeft in onze gemeente 170 opge bracht. ker (beste wedstrijdserie pistool) Hoboken Wittwerbeker (beste prett ties pistool) de V.V.V. Wassenaj beker (beste wedstrijdserie bu KSC, pistool en geweer), d Court van Krimpenbeker (hoog. aantal rozen op de vier wapens) de Slier-beker (beste prestatie bu Strijd om damkampioenschap gonnen. De wedstrijd om het p soonlijk kampioenschap van Was naar zette goed in. Op de eer speelavond werd fel gestreden, uitslagen zfjn: Hoofdklasse: P BijsbertseJ. Vt meulen 2-0; C. WaardenburgJ. Doorn 0-2; N. NoortJ. Lodewij afgebroken; H. v. Boxcel—v. Vurt afgebroken. 2de klas; D. VeermanP. A. Stc 2-0; J. MulderW. C. v. Laar 0-2, v. d. SchaftTh. Chrie afgebroke C. StichterA. Schutte 1-1. Jongerentoernooi om „Vriendscha; beker". Zondag houdt Wassen; haar jaarlijkse toernooi Vriendschap-wisselbeker voor spelt tot 22 jaar. Het toernooi vangt om 11 uur en is circa 4 uur geëi: digd. Deelnemers zijn: Laakkwarti (bekerhouder), Maasstraat, L.F, Archipel, Lugdunum, Scheveni™ Holland Sport, V.C.S. en Wassena; Dinsdag 4 juni om 7 uur speelt W; senaar haar tweede wedstrijd voc het Rouwkooo-toernooi te Voorschi ten tegen Lugdunum. Postduivenvereniging „De Gevlei gelde Vrienden". Zondag werd wedvlucht gehouden met oude du ven vanuit Post St. Maxcense, stand pl.m. 340 km. In concours sto: den 112 duiven, die gelost werde om 5.45 uur met een sterke noon oosten tegenwind. Aankomst eersl duif om 12.31.05 uur. De uitslag als volgt: J. B. Remmerswaal 1.2.1 W. v. d. Zwaan 3.5.17; J. M. Bredi rode 4.14.18; J. Parlevliet 7.11.16 J. H. M. Brouwer 8; A. Lodder L. Farla 10; J. H. Groenevlii 12.13.19.20.27; J. C. B. Brederod 15.24; W. C. Remmerswaal 22; J. Wiegel 23; J. P. Brederode 25; A Visser 26. Geboren: Johanna Theresia M; ria d. v. A. Akerboor en A. Knijff. Nicolaas Theodorus Maria v. N. H. Vollebregt en C. Remmen waal. Monique Renée d. v. J. W. de Vin en T. Nieuwenhout. Peter v. T. J. Tuinenburg en J. Kersten! Petronella Sophia Maria d. v. der Meulen en C. C. M. Knijnenburg Brigitte Patricia d. v. C. F. Wij: en J. P. de Monchy; Petrus Leornar dus Maria z. v. P. H. Akerboom M. A. Bellekom. Ondertrouwd: B. G. van den te Weesp en M. J. van Grijspaarde W. M. de Groot te Zevenhoven C. W. Schumann. G. H. Noordover C. W. J. v. Leeuwen. C. H. de Beqs t< Rotterdam en B. G. van der Stigchel Gehuwd: T. M. M. Waaijer en P. Braun. C. Erkenbeek de Wolff en van Westeren; M. P. Gooulooze en C. Grundeken; D. J. van der Zwan en M. Boon. P. Oostrum en OlijH. H. M. de Boer en E. C. Hou- ben. Overleden: Leonardus G. D. Vries 68 j. Aagje Mantel wed. van Goor 76 j. Louise M. Peters wed. J. F. Knaapen 78 j.; Krijn Vinke 67 WASSENAAR „Brommen" langs kasteel verbo den. Sinds zaterdag 1 juni is het verboden op de oprijlanen naar Kas teel Oud Wassenaar te rijden met bromfietsen met ingeschakelde mo tor. Dit verbod steunt op artikel 461 van het wetboek van Strafrecht, om dat de oprijlanen particulier terrein zijn. Déze maatregel is door de di recteur van Kasteel Oud Wassenaar na overleg met de politie getroffen omdat hotelgasten klaagden over het lawaai van bromfietsen. De politie zal op de naleving van het brom-verbod controle uitoefe nen. Programma van schietwedstrijden W.P.S.S. Het bestuur van de Was- senaarse Politie Schiet- en Sportver eniging heeft het programma opge steld voor de schietwedstrijden in het komende seizoen. Op donderdag 4 juli a.s. zal op de banen aan de Klip de z.g. Valkenwedstrijd met scherp geweer worden gehouden, om. tegen teams van het Marinekamp Valkenburg. Op donderdag 18 juli volgt een onderlinge scherp geweer wedstrijd. Op dinsdag 6 augustus a.s. zal de traditionele zomerwedstrijd op pistool, buks en KSC-geweer gehou den worden op het landgoed Raap horst. Op dinsdag 10 september volgt dan nog de Valkenwedstrijd op pistool, op de banen aan de Klip. Voor leden van de W.P.S.S. staan dit jaar op ht spel: het clubkampioen schap geweer, het clubkampioen schap pistool, de Stuivenwold-beker (beste prestatie geweer) de Weisebe- ZQETERMEER HOPMAN MOERS EN AKELA SOETERBROEK IN HET HUWELIJK GETREDEN. Onder grote belangstelling werd zaterdagmorgen het huwelijk vol trokken van de heer J. Ch. L. Moers en mej. C. A. Soeterbroek. De heer Moers is sedert vele jaren groeps leider van de St. Nicolaasgroep en hopman van de verkenners. Dat Zoe- termeer over een bloeiende jeugdbe weging beschikt, is mede te danken aan zijn onvermoeide en enthousias te arbeid voor de jeugd. Mej. Soe terbroek heeft enige jaren als akela de welpen geleid. Ook als onderwijzeres aan de r.-k. meisjesschool heeft de bruid grote verdiensten. Te begrijpen is, dat de jeugdbeweging op haar eigen wijze de voltrekking van dit huwelijk luister heeft willen bijzetten. Door een ere haag van welpen en verkennen schreed het bruidspaar naar de pas torie, nadat de groepsvlag aan de vlageemast was gehesen. Ook in dé kerk was een erehaag opgesteld en voorafgegaan door de schoolkinderen van de bruid ging het bruidspaar naar het altaar. Hoe groot de verdiensten van het bruidspaar is bleek wel uit het feit, dat het huwelijk w 'd gesloten ten overstaan van drie aalmoezeniers,] die successievelijk in Zoetermeer werkzaam ziin geweest. De plechtige H. Mis werd ongedratmn door oud aalmoezenier kap C Schut, als dia ken fungeerde oud-aalmnezenier kap. J Hamers en sub-diaken was de te genwoordige aalmoezenier kap. C. J v. d. Kroft. Tijdens de receotie. die het brui^- paar 's middags hieM, hebben de welpen en verkenn-rs op geesti"P wijze bet bruidspaar gehuldigd en fraaie cadeaus overhandigd Ook dr kinderen van de klas van de bruid kwamen onder leiding wan zr Lam- berta en moeder-overctc Jo'pfa het bruidspaar op hun wijze gelukwen sen. De belangstelling voor dit huwe lijk was groot. De Witpen. Wedvlucht vanaf Corbeil, afstand 333 km., te 6.15 u. gelost, aankomst eerste 12 8.13 u.. laatste 12 54 30 u. Uitslag- N. der Braber 1 3 4. 6. 9. 12. 15: C Helle- mons 2, 5, 8. 1, 11; J. Zeelenberg 7 DSOCeleritas. Zaterdag a.s. zal op het DSO-terrein de jaarlijkse ont. moeting plaats vinden tussen DSO en Celeritas om de wisselbc ker. De recette van deze wedstrijd komt ge heel ten goede aan het Comité Ouden van Dagen, dat het jaarlijks uitstap je van de ouden van dagen verzorgt.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 8