Afscheid van mevr. Schoor-Copray Huurdebat in de Kamer begonnen Kerkveiling parochie H.H. Engelbewaarders brengt ruim veertien mille op DINSDAG 4 )UNI 1957 DELETDSE^OURANT^ PAGINA 5 JÜARATHON- JVJEUWTJLS Berichten, opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gelde- Ufk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee In onze nleaws-marathon, waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een pr(js van 25. van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. Ooievaar bezocht Leidse firma Sinds 5 uur zat er gisteravond op de schoorsteen van „Parmentier" aan de Schelpenkade te Leiden een le vensgrote ooievaar. De vogel nam er kennelijk zijn gemak van. Na lange rustpauze streek het beest zo nu en dan zijn veren glad of strekte de vleugels. De aanwezigheid van deze vogel, die als symbool een bijzondere be tekenis heeft, bleef niet onopgemerkt. Al spoedig had zich op de Schelpen kade en op de Witte Singel een me nigte belangstellenden verzameld, die het bezoek van de ooievaar aan Par mentier van deskundig commentaar voorzagen. In de loop van de avond heeft het dier zich waarschijnlijk bedacht en een ander operatiegebied uitgekozen. Vanmorgen tenminste was de ooie vaar verdwenen. Als eerste aangebracht door Frans Uylenbroek, Witte Singel 95, Leiden. BROEDERLIJKE VOETBALWEDSTRIJD Woensdagavond zal op het WO A terrein te Oude-Ade een voetbalwed strijd gespeeld worden tussen elf broers uit het gezin Van der Poel te Oud-Ade en elf bakkers uit Roelof- arendsveen. Meen niet dat u hier een verzame ling van brood-, koek- en banketbak kers uit Roelofarendsveen het veld zal zien betreden, want ook dit blij' ken elf broers te zijn. U kunt natuurlijk op de Poelen „poolen", maar men vex-zekerde ons dat het ook bij de bakkers „voor de bakker" is. Ingezonden door: Th. v. d. Poel, Leidseweg 32, Oud-Ade. GEEN KRAAIENMARS. Tineke Vreeburg, Herengracht 22, Leiden meldde, dat vele belangstel lenden gisteren de pogingen om een kraai uit het water van de Heren gracht te redden hebben gevolgd. De kraai moet na hevig gepikt te zijn door een stamgenoot bij de brug in het water terecht gekomen te zijn. De redding had goed succes; de vogel werd van de verdrinkingsdood gered. Leidse Agenda DINSDAG 4 JUNI. Toneelver. „Vondel". Instructieve repetitieavond. De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn, 8 uur nam. Credo Pugno. Bijeenkomst. Ge bouw Chr. Soc. Belangen, Oude Sin gel 236. 8 uur nam. St. Eloy. Adviesavond. Gebouw Chr. Soc. Bel., Oude Singel, half achthalf negen. KAB-Hartebrug. Jaarvergadering, St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Kaarten om prijzen na afloop. Jan Zwart-herdenking, door Feike Asma. Pieterskerk, 8 uur nam. WOENSDAG 5 JUNI. Leidse Bedevaart Heiloo. Vertrek Kaasmarkt, 8 uur v.m. Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. BIOSCOPEN. De films voor de week van 31 mei— 7 juni zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: GEM. AANKONDIGING VERKEER. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Gansoordbrug met ingang van heden voor de duur der herstelwerk zaamheden aan die brug is afgesloten voor het verkeer met alle voertui gen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. Advertentie. LAAT U DE KANS NIET ONTGAAN De Geheimen van de H. Mis door Henri Ghéon (naar de grondgedachte v. Calderon) De titel zegt al veel omtrent de inhoud van dit spel. Het onthult, en verklaart, de handelingen tijdens de H. Mis, die voor velen als een ge sloten boek zijn. Vele schrijvers hebben getracht de verheven handelingen van de H. Mis op het toneel te brengen. Ghéon is er, vasthoudend aan de grondgedach te van Calderon, in geslaagd, en wel op een wijze, dat van begin tot eind de H. Mis voor ons leeft. Wij worden er midden in geplaatst en beleven mee, van zeer nabij, het onbloedig offer van Christus. De gehele opbouw van de H. Mis wordt ons duidelijk door dit drama, dat Calderon als leergedicht opvatte, en dat op ontroerende wijze de won dere liefdewerken van God aan ons toont. Laat u deze kans niet ontgaan, nu dit spel in de gerestaureerde St. Lo- dewijkskerk, op het meest geëigende toneel voor dit spel; het altaar ge speeld zal worden in de Pinkster- week. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de op de affiches genoemde adressen. Plaatsbespreken morgen (Woens dag) avond 7 uur in de r.-k. biblio theek (Steenschuur). Prof. dr. G. G. Kloeke, hoogleraar aan de Leidse universiteit in de Ne derlandse taalkunde heeft van de universiteit van Marburg (Duitsland) de gebr. Grimm-prijs ontvangen voor het werk, dat hij in veertig jaar heeft verricht voor de Nederlandse taal als deel van de Germaanse taalgroepen. Prof. Kloeke heeft deze prijs in Mar burg ontvangen. êR ALPHEN AAN DEN RIJN Plannen voor een nieuw ziekenhuis De Vereniging Gereformeei-de Zie kenverpleging in Nederland, waar van de burgemeester van Alphen aan den Rijn, de heer Z. Bruins Slot lid van het centraal bestuur is, streeft ernaar om in Alphen aan den Rijn te komen tot de stichting van een zie kenhuis. Het nieuwe ziekenhuis in Alphen aan den Rijn zal een capaciteit heb ben van 100 a 150 bedden. Met uit breiding in de toekomst wordt van zelfsprekend rekening gehouden. In eerste begin zullen vijf specia listen vast aan het ziekenhuis war den verbonden, een chirurg, een in ternist, een vrouwenarts, oor-, neus- en keelarts en een kinderarts. Ver der een staf van medici en overig verplegend personeel. Het ziekenhuis, waarvan de voorlopige kosten tussen de 2Yz a 3 millioen gulden zullen lig gen, zal voorzien worden van een moderne outillage en accomodatie op medisch- en verzorgingsgebied. Met de bouw van een dergelijk zie kenhuis binnen de grenzen van Al phen aan den Rijn is de gemeente raad in principe accoord gegaan. Als plaats voor de bouw heeft men het oog laten vallen op een stuk grond ten oosten van de provinciale weg nr 14, plaatselijk de Oranje Nassau- singel genoemd, ten zuiden begrensd door de Verlengde Aarkade. De grondkosten worden door de gemeen te gedragen, de bouwkosten door genoemde vereniging. Een hiertoe strekkend voorstel zal binnenkort in de openbare raadsvergadering in be handeling komen. Het terrein is zo gekozen in het be lang van een betere bereikbaarheid van het ziekenhuis uit de omliggen de gemeenten, voor welke Alphen vlugger bereikbaar zal zijn dan Lei den, Woerden of Gouda. De desbetreffende plannen zijn reeds ingediend bij de hogere auto riteiten. HAZERSWOUDE Door reigers verjaagd. Toen de 'manufacturier, de heer L. Lomans, dezer dagen een cliënt moest bezoe ken aan de Westsluit alhier, kon hij het kromme jaagpad dat hij over moest, niet passeren, daar hij door een drietal reigers werd aangeval len. De heer Loomans moest onver- richterzake terugkeren. De reigers joegen hem op de vlucht. Vermoe delijk hadden deze dieren hier in de omgeving een nest met jongen. BOSKOOP Scheepvaartbeweging. De hef- brug over de Gouwe te Boskoop werd gedurende de maand mei 2175 malen geopend voor het doorlaten van 3085 vaartuigen. Tevens passeer den er 421 kleinere vaartuigen waar voor de brug gesloten koi. blijven. BODEGRAVEN Hngelsport. De Bodegraafse hengelsportvereniging organiseerde in de Goudse Vaart een wedstrijd op karpers. 44 Hengelaars waren ko men opdagen. Te zamen vingen zij 12 vissen. De beker die sinds vorig jaar in het bezit was van de heer Rijkaart te Hazerswoude, ging thans naar de heer H. Sterkenburg die een exem plaar ving van 64 cm. Om de tweede en derde plaats moest worden geloot tussen de heren J. Gorissen, alhier en J. Joor uit Gouda, die beiden 57 cm. behaalden. De heer Gorissen was de gelukkige. De vierde plaats werd ingenomen door J. Streefland met een exemplaar van 54 cm., 5. H. Postma 51 cm., 6. C. van den Ouden rijn 49 cm., 7. F. van Wijk 48 cm. Ongeval. De heer W. Duits werk zaam bij de fa Mulckhuyse te Nieu- werbrug verrichtte enkele werkzaam heden in de molen achter de Schans. Plotseling verloor hij zijn evenwicht en viel van 6 meter hoogte. Dr Beye, die spoedig ter plaatse was, moest een bekkenbreuk constateren. Het slachtoffer werd naar het St. Jozef paviljoen te Gouda overgebracht. BOERENLEENBANK TE TER AAR Casino: Lido: „Phfft", volwassenen. „Het geheim var. de zwar te tent", 14 jaar. „Het wonder der geboor te", 18 jaar. „Sissi de jonge keizerin", alle leeftijden. Afgekeurd. „Karavaan der verdoem den", l4 jaar. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve U te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen dan alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. Oproep r.-k. Harmonie. Alle r.-k. muzikanten van Leiden en Zoeterwoude worden opgewekt om in ieder geval bij de repetitie he denavond om 8 uur in de zaal Maria Gijzensteeg aanwezig te zijn. Sancta Veronica. Er wordt nog even aan herinnerd, dat de dames van de vereniging Sancta Veronica, tot steun van de stille armen, donderdagmiddag a.s. om" half drie weer bijeenkomen. Contact-avond Vespa-club. Leden van de „Vespa-club" hou den donderdagavond om 8 uur in de Kleine Burcht om 8 uur een eerste contactavond. Er zullen vele scooter- problemen besproken worden. Het is de bedoeling, dat deze bijeenkom sten om de veertien dagen gehouden worden. TENTOONSTELLINGEN IN „DE LAKENHAL" Zaterdagmiddag 8 juni zal in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" te Leiden een tentoonstelling worden geopend getiteld „Shakespeare op 't Engelse toneel". Deze tentoonstel ling is tot stand gekomen in samen werking tussen „The British Council" Het Leids Academisch Kunstcentrum en het gemeentebestuur van Leiden. De heer Crichton van „The British Council" te Londen zal een inleiding geven tot de tentoonstelling, die ge opend zal worden door dr. J. M. Roo- senschoon, chef afdeling onderwijs stadhuis, Leiden. Tevens zal in het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal" van 9 juni tot 8 juli de tentoonstelling „Moderne kunst in Groningen" te bezichtigen zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Selma Martine Eveline, dr. v. J. van Leeuwen en M. M. van der Kwaak; Hendrik Jan Marco, zn. v H. Lepelaar en C. Matters; Chris tina, dr. v. J. J. C. van Asten en J. van Es: Johannes Maria, zn. v. J. C. Schild en M. B. van Deuren: Alwin Jan, zn. v. J. Jansen en J. E. Sels; Elisabeth, dr. v. A. H. Labee en E. Bourgois. Getrouwd: J. H. Bouwmeester en P. Boon; J. D. van Roijen en S. Bo- dijn; M. Schaap en W. Graafland; P. J. M. Bik en M. T. M. Juffermans; P. C. Verbruggen en Q. J. M. de Groot; A. van Eijgen en J. Hartevelt; W. de Roode en C. S. J. G. Fasel; W. K. Groen en C. J. Pijnakker; C. de Haas en G. Wassink; A. B. van den Hoek en W. J. Otgaar. Overleden: M. A. Stegeman dr. 8 dagen; L. M. van Booren, -wed. van: Koree, 84 jr.; A. Brama, wed. van: J. J. van der Meij, 78 jr.; Y. Kuijt, wed. van: H. Nijgh, 60 jr. Als men lange jaren gewerkt heeft, en men vergroeid is met het werk, dan valt het zwaar te scheiden Zo was het ook met mevr. J. M. Schoorl- Copray, die een werkkring ging ver laten die zij vijf en veertig jaren met volle toewijding vervulde. Zowel de Bank als de leden zullen haar in de toekomst wel missen, maar wat nooit zal vergaan is de herinnering aan het voorbeeldige werk, dat zij heeft gedaan voor de Boerenleen bank, de stuwende kracht die zij was om deze, vooral voor de agrarische bevolking zo nuttige instelling, tot grote bloei te brengen. Voor het punt afscheid aan de orde kwam stonden er enkele zakelij ke punten op de agenda. De heer A. van Dam sprak een welkomstwoord tot de burgemeesters van Ter Aar en Zevenhoven, B. J. Hogenboom en J. A. Detmers, tot de leden van het bestuur en de Raad van Toezicht, de heer en mevr. Schoorl en twee doch ters en verder tot de vrij talrijk aan wezige leden. Het doel der vergadei'ing, aldus de voorzitter, is om de wijziging van statuten en huishoudelijk reglement nu voor de tweede maal te behande- len en te bekrachtigen en tevens af scheid te nemen van mevr. Schoorl- Copray die vijf en twintig jaar werk zaam is geweest aan de Boerenleen bank. Verder propageerde spr. het sparen bij de Boerenleenbank. De kassier, de heer A. Schoorl, gaf een toelichting op de voorgestelde Statuten en Huishoudelijk regle mentswijziging. Het gaat om de Sta tuten en gewijzigde huishoudelijk re- deze tijd en het Huish. Reglement hiermede in overeenstemming te brengen. Het ontwerp gewijzigde sta tuten en gewijzigd huishoudleijk re glement heeft ter inzage gelegen ten kantore van de Bank. Geen der le den had behoefte iets te zeggen over de voorgestelde wijzigingen, waarna de vergadering met algemene stem men beide ontwerpen goedkeurde. Hierna was het moment aangebro ken waarop men afscheid ging ne men van de kassierster. Als eerste sprak de directeur van de bank, de heer A. van Dam. Bij het beëindigen van deze 45-jarige loopbaan wilde hij namens het be stuur en de Raad van Toezicht mevr. Schoorl-Copray hartelijk danken voor al hetgeen door haar in dit lange dienstverband voor de bank is ge daan. Hieraan verbond hij de wens dat zij nog vele jaren in goede ge zondheid in de nieuwe woning die door de bank is gebouwd, zal mogen genieten van een welverdiende rust. Burgemeester Hogenboom, die ook sprak namens burgemeester Detmers, haakte in op een passage uit het jaarverslag van de heer Schoorl, uit gebracht op de laatste jaarvergade ring, en nu nog eens werd voorge lezen, waarbij de heer Schoorl ver klaarde nogal chauvinistisch te zijn en Nieuwveen mooier vond dan Ze venhoven en Ter Aar. Op zeer gees tige wijze repliceerde de burgemees ter op dit chauvinisme. Voorts wilde hij dit afscheid niet tragisch zien. Namens de veiling sprak de heer D. C. v. Harten. Hij herinnerde er aan hoe de kassierster altijd met gro te bereidwilligheid was tegemoet ge treden. Aan de scheidende kassier ster werd een rijk beladen mand met jonge verse groenten- allé producten van Ter Aarse bodem aangeboden, en door de directeur van de veiling, de heer C. Hdogërvotst, overhandigd. berts sprak was een poëtische ont boezem ing van dankbaarheid er v/aardering jegens mevr. Schoorl. De heer Vink sprak namens de coöperatie „Ons Belang" te Nieuw veen. De heer P. v. Rijn, voorzitter van de Raad van Toezicht, onderschreef gaarne de vele sympathieke woorden die gesproken zijn. Tot slot sprak mevr. Schoorl haar dankwoord. Zij vond dat men wel wat overdreven had, in de woorden tot haar gericht. De eerste dank komt toe aan God, die haar de kracht gaf en zijn genade heeft har.r geholpen. Zijn hulp is onmisbaar in het men senleven. Veel heeft zij naast God te danken gehad aan haar vader. Nog dacht zij terug aan de tijd der bezet ting en vooral aan de moeilijke jaren in de tuinderij. De tegenspoed van toen heeft zulke sterke banden van vriendschap gesmeed tussen de leden en haar. Verder had zij nog een woord voor ieder die haar dank ver diende. In de laatste woorden die zij sprak klonk nog even haar moederlijke be zorgdheid door toen zij zeide: moge God U allen zegenen in Uw zaken, maar vooral in Uw kinderen. Tijdens de afscheidsspeeches was het vergaderingbeeld geheel gewij zigd in een gezellige samenkomst. Er werden verschillende tractaties aan geboden waardoor de sfeer zeer in tiem werd. Toch moest nog even teruggekeerd worden naar het zakelijke, want de agende vermeldde nog de rondvraag. Hierbij hield de heer A. C. Hooger- vorst een pleidooi om de vergade ringen voortaan 's avonds te hou den. Het bestuur zal dit overwegen. Toen sprak de voorzitter een slot woord waarin hij dankte voor de wijze waarop men afscheid had ge nomen van deze trouwe functiona- resse. In de hedenmiddag gehouden ver-1 gadering van de Tweede Kamer heeft de heer. Posthumus (Arb.) verlof ge vraagd de ministers van verkeer en waterstaat en van financiën te inter pelleren inzake het besluit der rege ring om het bouwen van de Coen- tunnel en de toekenning van een bij drage in de bouw van de IJ-tunnel voorlopig op te schorten. Over deze interpellatie-aanvraag zal morgen worden beslist. De huurwetten. De Tweede Kamer heeft hedenmid dag een aanvang gemaakt met de be handeling van „de huurwetten". De eei*ste spreker die hedenmiddag aan het woord kwam bij de debatten over de huurverhoging was de heer Van Vliet (K.V.P.). De heer Van Vliet gaat in op de betekenis van de woning en zegt dat de terecht hoge eisen aan worden gesteld. Voor het woongenot moet een redelijke huurprijs worden be taald, maar sinds de bevrijding wordt de eigenlijke kostprijshuur niet be taald. De gevolgen van de huurprijs- achterstand, die vaak tientallen pro- centen bedraagt zijn duidelijk zicht baar. Een spoedig algemene huur- prijsoptrekking tot het peil van de kostprijshuur is uit een oogpunt van volkshuisvesting dringend nodig. Er zit echter ook een sociaal-economi sche kant aan deze kwestie. Com pensatie van de huurprijsverhoging is noodzakelijk. De regering heeft dan ook terecht compensatiebesluiten ge nomen, die tegelijk in werking zul len treden. Spr. zal deze later critisch bezien. Hij herinnerde eraan, dat de SER van oordeel was, dat een gediffe rentieerde huurverhoging naar ver schillende gemeenteklassen nodig was. Bij de huurverhoging van 1953 heeft de regering deze differentiatie ten dele gevolgd. Thans echter wordt een niet gedifferentieerde verhoging voorgesteld. De door de minister aangevoei'de argumenten bestrijdend zegt spr. van oordeel te zijn, dat dif ferentiatie moet worden toegepast. Z.i. zou het gewenst zijn de door de regering voorgestelde verhoging te vervangen door een gedifferenti eerde. Hij zou dat kunnen trachten te bereiken door amendering, maar hij zegt begrip te hebben voor de moeilijkheden, die daardoor ont staan. Wel vraagt hij de toezegging, dat bij volgende huurverhogingen aan de noodzaak van differentiatie meer en tijdiger aandacht zal worden gege ven. Spr is overigens van oordeel, dat een aantal woningen niet voor ver hoging in aanmerking moet komen. Dat noodwoningen er in betrokken worden lijkt hem niet juist. De mi nister moet dit z.i. nog eens bezien. Met voldoening heeft hij vernomen dat de minister de onderhoudsnormen voor woningwetwoningen zal ver bogen, doch hij vraagt de bewinds man een nadere precisering ter zake. Het is thans niet mogelijk data en percentages voor volgende huurver hogingen vast te stellen. De beleids lijn zal moeten zijn de verhogingen in te voeren telkens als de sociaal- economische omstandigheden deze niet al te bezwaarlijk doen zijn. Wel licht zouden ze kunnen worden toe gepast bij algemene maatregel van bestuur en dan onder bepaalde voor waarden^ De minister neme een dergelijke regeling in studie. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND Tijdens de eerste gewone zitting van 1957 van Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben vandaag nieu we leden, mevrouw J. M. Pijpers Makkense (Arb.) en mr. J. j. Oye- vaar (VVD) de vereiste eden in handen van de commissaris der ko ning mr. J Klaassesz. afgelegd. Van de 25 verdere agendapunten werden 8 voor kennisgeving aange nomen, twee om pae-advies in han den van Ged. Staten gesteld en 13 in handen van commissies. De vier overige punten zullen op de volgen de gewone zitting op 2 juli of tijdens de begrotingsdebatten 1958 behan deld worden. HET MILITAIRE ONGELUK BIJ MüNCHEN. De Westduitse minister van defen sie, Franz-Josef Strauss, heeft order gegeven drie dagen lang de vlag halfstok te laten waaien van alle mi litaire gebouwen, als teken van rouw over het ongeluk, dat aan vijftien soldaten van het Westduitse leger het leven heeft gekost. Minister Strauss, die vandaag in het huwelijk treedt, heeft alle mili taire plechtigheden bij gelegenheid va< zijn huwelijk, afgelast. Maandagavond is in het vereni gingsgebouw aan de Beekbrug de jaarlijks terugkerende bloembollen veiling ten bate van kerk en armen der H.H. Engelbewaai'dersparochie gehouden. Het veilingpersoneel van de H.B.G. dat onder directie van de heer P- Oosterveer deze veiling leidde, wist op verbluffende wijze de guldens uit de zakken der kopers te krijgen. Hierdoor werden niet alleen de ker kelijke instellingen in ruime mate van financiële steun voorzien, doch kregen de vele aanwezigen ook een waarlijk gezellige avond. Om acht uur, voordat het eerste nummer on der de hamer doorging sprak de heer P. Oosterveer een kort stimulerend woord tot de aanwezigen. Pastoor P. E. J. Bottelier, die voor de eerste maal als parochieherder een kerke- veiling mee zou maken, was zeer be nieuwd naar het verloop. Het eerste nummer in de catalogus een bed Nar cissen Churfulness bracht de eerste 35,in kas. De gepi'epareerde hyacinten voor op glas brachten gemiddeld f 2,50 per stuk op. Door op geregelde tij den enige z.g. „a"-nummers te vei- lien, die varieerden van Delfts blauw beslist nodig is, spoedig te bereiken. 2 Kistjes plantjes onder de naam „Blauwe Kogel" gecatalogiseerd en door de eerw. broeders gekweekt brachten f 34, op; voor een rol lade van 4 pond f 35,Een kaas van 6 pond kreeg een eigenaar die er 80,voor over had. Hèt nummer van de avond was toen men in de catalogus aan de 187 toe was. De 25 kilo narcissen King Alfred gingen met een dikke bos pa ling voor 42,onder de hamer door. Tot tien maal toe kreger: de narcissen een andere eigenaar. Tel kens veilde men ze over met een aantrekkelijke surprise. De laatste bieder (zonder teellbewijs) werd er de uiteindelijke bezitter van mèt een vlot babytruitje voor 38,De narcissen zelf gingen aldus voor meer dan 275,— van de hand. „Wie nou zijn centen maar waard heeft" zei veilingmeester Jac. v. Dijk, toen nummer 200, con Robur- transportwagentje, aan bod kwam. De opbrengst hiervan f 250, maakte het gat van de eerste 10.000 dicht. Er zat vaart in. Zes driemaands hennen lieten zich voor 65,van eigenaar verwisselen. Toen nog vóór middernacht de laatst' goederen aan aardewerk en bosjes paling tot pak-J de man gebracht waren, wees de tel-, jes boter en baby jurkjes, wist men ling uit dat het bedrag de f 14.000,—perkist, aardbeien 0.400.80 per Het dankwoord dat de heer J. Eg- de sfeer, die voor een kerkeveiling I overschreden had. doosje, augurken 0.05 per stuk. Marktberichten LEIDEN. 4 juni. Vette varkens. Aanvoer 191 vette varkens, 2 nuch tere kalveren. Notering in centen per kg levend gewicht: lichte varkens 170 tot 173, slagersvarkens 174 tot 176, zeugen 152 'tot 157, nuchtere kalveren geen notering. Handel re delijk. Afloop iets minder. Enkele prima's boven notering. ROTTERDAM. 4 juni. Vee Aanvoer 4096, weektotaal 6145; 450 vette koeien. 688 gebruiksvee, 600 vette kalveren. 73 graskalveren. 995 nuchtere kalveren, 132 varkens, 108 biggen. 113 paarden, 4 veulens 116 schapen, 786 weidelammeren, 31 bok ken en geiten. Vette koeien 3.10 3.35, f 2.753.00, ƒ2.60—2.70; vette kalveren f 2.60—2.80, 2.40—2.60, 2.002.20; graskalveren f 325, 425, 3O0; nuchtere kalveren f 68, 62, 52; biggen f 57, 50. 45 per stuk; slacht- paarden 2.40, 2.20, 2.10 per kg.; schapen 120, 110, 90; weidelamme ren ƒ80, 70, 60; kalfkoeien 1190, 990, 790; melkkoeien 1190, 990 790; varekoeien ƒ900, 300, 670; vaarzen f 875, 775, 575; pinken ƒ625, 525, 400 alles per stuk. Vette koeien: aanvoer iets groter, handel lui, prijzen iets lager; vette kalveren, aanvoer gro ter, handel tamelijk, prijzen lager; graskalveren: aanvoer als vorige week. handel stil, prijzen onveran derd; nuchtere kalveren: aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen iets ho ger; biggen: aanvoer iets kleiner, handel zeer kalm, prijzen iets lager; slachtpaarden: aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen onveran derd; schapen; aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen iets lager; lammeren: aanvoer groter, handel kalm, prijzen als vorige week; Kalf koeien: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen onveranderd; melkkoeien: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen onveranderd; varekoeien: aanvoer iets kleiner, handel slepend, prijzen als vorige week; vaarzen: aanvoer klei ner, handel lui, prijzen als vorige week; pinken: aanvoer kleiner, han del lui, prijzen als vorige week BODEGRAVEN. 4 juni. Kaas. Aanvoer: 151 partijen. Notering: eerste soort f 2,34—2,40. tweede soort 2.26—2,33, extra kwaliteit 2.45—2.70. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN 3 juni. Bloemen. Pyrethrum I 4292, idem II 1248, Margriet, i 1631, Lathyrus 2037. Anemonen 1024, Duizendschoon 2041, Esther Raad 51—75, Irissen 25—37, Bruidsanjers 11—31, Violieren 1.—1.20, Campanu la 45—88, Colvilli 40—1.10. Papavers 26—60, Ixia's 15—31 p. bos; Am. an jers 8 13, idem rose 1419, idem wit 13—15. Brenner 10—14, Elizabeth 10—12, Lelies 19—25, idem regale 68 p. stuk. Groente. Aardbeien (inge legd) 4192, idem 2 ons doos 65 87, idem afw. 4067, Kropsla 4.00 15.00, bloemkool 10.00—21.00. bos- peen 33.00—39.00, rabarber 36.00— 38.00, peulen I 85.00—130.00, idem II 50.00—80.00, kassnijbonen 190.00 260.000, idem stek 120.00—145.00, aubb. stambonen 275.p. 100 kg. RIJNSBRUG. 4 juni Bloemen. Irissen: W. Excelsior 70100, Pride of Holland 7585. Imperator 5075, van Vliet 4055, Yellow Queen 30 60. Golden Emperor 4052, Duizend schoon 3560, Lupine 1825, Lathy rus 4065, Anemonen 1016, Gele Margrieten 6063 alles per bos. Do- ronicum 250340, Red King 220400, Witte Margrieten 250360, Bruidsan jers 100130, Korenbloemen 80130, Gloriosa 260—500, Robinson 240420, Papaver klein 220360, Ranonkel 120—170, Mimi 100—160 alles per 100. Gladiolen: Mem. Day 2527, Gold Dust 2225, Pierson 1822 per stuk. Amanda 2226, Eremurus 65— 90, Spitfire 1318. Pioenen 1116, Convilly 610, Papaver groot 811, Am. Anjers 1219, Campanula 69 aller per 100. TER AAR. 3 juni Groente. Kas. snijbonen 2.102.50. idem B 1.70 1.90, idem stek 1.00—1.60, peulen 1.10—1 60. idem B 0.75—1.00. doppers 0.80, tuinbonen 2.50, andijvie 0.32— 0.40. idem B 0.12—0.28, postelein 0 120.16, rabarber 0.440.56, spits kool 0.28—0.29, spinazie 0.100.27. tomaten A 1.80. idem B 2.00, idem C 1,40—1.60, idem CC 1 40—1.50, idem kriel 1.00, waspeen 0 440.60. alles per kg; sla A 10.8019,20, idem B 4.60—10.60. idem ."w. 3.70, per 100 stuks; bloemkool A 0.200.32, idem B 0.13—0.23, idem C 0 10—0.12, kom kommers A 0.500.58, idem B 0.44— 0.51, idem C 0.300.42, idem str' 0.200.27, alles per stuk; selder'1 0.040.05, bosDeen 9,420.59, ider» B 0.37—0.39, idem stek 0 13—0 2J bossjalotten 0.060. radijs 0.05- 0.08, alles per bos; stoofsla 1 001.50

Leidse Courant | 1957 | | pagina 3