Ned. amateur-voetbalelftal verloor weer van Frankrijk met 0-2 doèméér met JE KAAS Bravenboer won laatste étappe, Adrie Roks individueel winnaar Finale om de Bisschopsbeker te Noordwijkerhout gespeeld VRIJDAG 31 MEI 1957 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 ITALIë IN ZORGEN: DRIE VOETBALNEDERLAGEN. De Italiaanse regering, die het in vele opzichten toch reeds niet ge makkelijk heeft, krijgt een nieuw probleem te verwerken. Het pro bleem op welke wijze van het natio nale voetbalteam een winnende for matie te maken. De achtereenvolgende nederlagen van het „A"-team (61 tegen Zuid- Sla vië, en 30 tegen Portugal) en de nederlaag van het „B"-team tegen Egypte, allemaal in twee weken tyds, heeft de openbare mening in Italië zeer geschokt. En enkele bla den hebben inmiddels reeds om maatregelen van regeringszijde ver zocht. Er zijn aanwijzingen, dat het Ita liaans olympisch comité speciale be voegdheden zal krijgen om een einde te maken aan de „voetbalcrisis". Een aantal parlementsleden, die belang stelling voor sport gemeen hebben, verklaarden woensdagavond, dat zij mogelijk „het probleem van de hui dige positie van het Italiaanse voet bal in de twee kamers van het par lement ter sprake zullen brengen. De Italiaanse bladen besteden bij zonder veel aandacht aan de slechte sportieve prestaties. Het onafhanke lijke blad „11 Messaggero" een krant met grote invloed schreef bijvoorbeeld „het Italiaanse voetbal heeft niet alleen de bodem bereikt, maar is gezakt tot nog grotere diep tenHet blad verlangt de be noeming van een manager, die dicta toriale bevoegdheden moet krijgen. De transfer van Sivori van „River Plate" naar „Juventus" heeft de wrevel onder de sportliefhebbers vergroot. Velen geloven namelijk, dat de „import" van buitenlandse spelers de werkelijke oorzaak is van het Italiaanse topvoetbal, aangezien aan een aantal jeugdige Italiaanse spelers daardoor de kans wordt ont nomen om ervaring op te doen in de hoogste klasse. lijktijdig het tweede schot van de Fransman, maar terecht vlagde de Belgische grensrechter: de bal had net doelvlak gepasseerd. En op zijn advies kende de Belgische scheids rechter Van Nuffel terecht het doel punt toe (01). Verrassend agressief begon d< oranjeploeg aan de tweede helft. Het felle duel tussen middenvoor Ver hoeven en een Franse achterspeler, die zijn keeper tegen een aanval van de Leidenaar wilde beschermen, le verde een tweede vrije trap voor Ne derland op de rand van het straf schopgebied op. Maar zowel Verhoe ven als linksbuiten Elfring faalden bij het nemen van deze vrije Even kreeg de strijd een onaange naam karakter, in het bijzonder stop per Lelong en Verhoeven konden het niet meer met elkaar vinden. Maar Nederland zette door en reeds dach ten de toeschouwers aan het beken de „Nederlandse kwartiertje". Dat „kwartiertje" duurde echter nog geen 10 minuten, en amper was de tweede helft 12 minuten oud, toen Giamar- chi weer eens gevaarlijk in de Ne derlandse linies was doorgedrongen. De Fransman had evenwel een over treding tegen midhalf Blom (WW) Spelpeil der Fransen is nog altijd beter Te Maubeuge is het in 1956 al i stopten Van Ham en Paule bijna ge- aangetoond: in Nijmegen werd het woensdagavond opnieuw bewezen: er bestaat nog steeds een groot verschil tussen het spelpeil van het Franse amateurvoetbal en het spelletje waar toe de Nederlandse amateurs in staat zijn. Waren in maart 1956 te Mau beuge de cijfers 51 in het voordeel van de „Haantjes", op het fraai ge legen terrein van Quick Nijmegen werd het een 20 eindscore in het voordeel van de „Tricolores". En weer werd het een regelmatige zege voor de Fransen, weer waren zij in alle onderdelen van het spel te goed voor de Nederlanders. Ook nu zagen de amper 2500 toeschou wers, die deze vierde officiële inter landwedstrijd van het Nederlands amateur elftal bijwoonden, 'n Franse ploeg, die taktisch en technisch te sterk was voor het oranjeteam. Een Sloeg waarvan de spelers over een etere lichaamsbeheersing en een betere lichaamsconditie beschikten. In het bijzonder middenvoor Giamar- chi en linksbinnen Mouchel van de Fransen lieten de kleumende toe schouwers van veel staaltjes voor. treffelijk voetbal genieten. Maar ver der was het een kleurloze teleurstel lende interland. De Nederlandse voor hoede bracht er, als geheel, maar zeer weinig van terecht. Slechts linksbin nen Kerkhofs Maurits) kwam tot een prestatie, die voldoende kan wor den genoemd. De middenlinie, met de kanthalves Paule (WVC) en Van Ham (Zeeburgia) als uitblinkers, was het sterkste deel van de Nederlandse ploeg. Want Van Bruggen (DFC) en Claus (Helmondia '55) mogen dan in de competitie in een semi-prof- elftal spelen, men zag het deze keer beslist niet aan. Dat de nederlaag tot de bescheiden cijfers 02 be perkt bleef, mag men niet in de eer ste instantie wijten aan het wils krachtige tegenspel van de Nederlan ders. Een belangrijke factor is wel licht, dat linksbuiten Geissmann, in valler voor de oorspronkelijk opge stelde Goujon, tot drie keer toe faal de bij het afwerken van een vrije schietkans. Toch verdienden onze verdedigers lof voor de wijze, waar op zy zich teweer hebben gesteld tegen het handige spel van in het bijzonder Giarmarchi en Mouchel? (Hetgeen dit tweetal liet zien recht vaardigt de veronderstelling, dat me nige Nederlandse profclub met zulke spelers meer dan tevreden zou zijn. De wedstrijd Met een lichte wind tegen en met de lage zon in het gezicht begonnen de Nederlanders deze tweede wed strijd tegen de Fransen. Ondanks de minder aangename omstandigheden was het de Nederlandse aanvalslei der Verhoeven (Lugduinum), die het eerste gevaarlijke schot loste. "Van de vleugel vuurde hij op het Franse doel, de bal ging over. Het werd in deze eerste fase al duidelijk, dat het gevaar bij de gas ten van het binnentrio zou komen. Een combinatie tussen Giamarchi, Mouohel en Buron bracht Buron in vrije positie. Hard schoot hij in, be kwaam weerde Wetzels met beide vuisten het schot af. In amper drie minuten tijd kreeg Geissmann zijn drie kansen, maar driemaal faalde de man uit Mulhouse, en het eerste doel punt bleef uit tot de 41e minuut. De inleiding tot dit doelpunt was een hoekschop. Linksbuiten Buron liet een „inswinger" los en doelman Wetzels sloeg finaal mis. Via de krui sing van paal en lat caramboleerde de bal voor Giamarchi, zijn schot werd door de lat gekeerd, doch op nieuw kwam het leer voor de voeten van de Franse aanvalsleider. Wel In het veld bleven de Fransen ster ker, maar toch zou het nog 24 minu ten duren voordat Mouchel deze meerderheid in een tweede doelpunt kon uitdrukken. In de 3'6e minuut glipte de Franse linksbinnen, na een knappe combinatie met Giamarchi langs zijn directe tegenstander en van nog geen 10 meter voor het doel loste hij een laag en hard schot. Via de rechterpaal belandde de bal in het net (0—2). In de laatste minuten kwam Ne derland nog even terug. Maar verder dan een schot van Van Gaans (MOC '17), na een voorzet van links, waar na de bal de paal schampte, kwamen de Nederlanders niet. Direct daarop volgde het eindsignaal van scheids rechter Van Nuffel. Het laatste wa penfeit was een duel van Verhoeven met de terreinknecht om het bezit van de wedstrijdbal, een strijd die in het voordeel van de Lugdunum- speler werd beslist. Daarna zag men een tafereeltje, zoals men dat alleen nog maar bij amateur-interlands kan zien: honderden jongens renden na het.laatste signaal het veld op om al de twee en twintig spelers in triomt van het veld te voeren en passant nog een enkele handtekening los te bedelen. REAL BEHOUDT EUROPESE BEKER. In de finale van de wedstrijd om de Europese beker heeft Real Madrid, houder van de beker, met 2—0 van de Italiaanse ploeg Fiorentina gewon nen. ENGELSE „JEUGD" WON VAN TSJECHOSLOWAKIJE. Te Bratislava is gisteren een wed strijd gespeeld tussen teams van Tsjechoslowakije en Engeland, sa mengesteld uit spelers tot 23 jaar. De Engelsen wonnen met 20, na een 10 voorsprong bij de rust. In beide teams waren enkele interna tionals opgesteld. In het Engelse elf tal O. M. Duncan Edwards, Johnny Haines en Ron Clayton. Nic. Boys. Zondag neemt het eerste elftal' van de Boys deel aan het NKS- toernooi in Gouda. Hieraan nemen deel alle r.k. verenigingen van de afd. Gouda. De wedstrijden worden gehouden op de terreinen van Donk en vangen aan te 12 uur. Vertrek autobus vanaf Leliveld te 11.00 uur.- KRV. De adspiranten moeten zondag een wedstrijd spelen tegen Lisse a, aan vang 2.30 uur. De junioren gaan ook naar Lisse en spelen tegen Lisse B, aan vang 2 uur, 1ste terrein. Vertrek van beide elftallen om 1.15 uur vanaf het Roskamplein. Gistermiddag werd tijdens de voet balwedstrijd OSVDCV te Oostzaan de 66-jarige toeschouwer P. Hotten tot onwel. Een ijlings geroepen ge neesheer kon nog slechts de dood tengevolge van harverlamming con stateren. De overledene was schoon vader van de OS V-achterspeler J. Rep, die tijdens het droevige gebeu ren in het veld stond. In het kader van het tornooi om het internationaal militair voetbalkam- pioneschap is te Athene de wedstrijd GriekenlandBelgië gespeeld. Grie kenland won met 31, nadat bij de rust de Belgen met l—O hadden voorgestaan. In de finalepoule (Euro pese zóne) heeft Griekenland met 4 punten de leiding vóór Frankrijk 3 pnt., Italië 3 pnt. en België 2 pnt. Ook bij de warme maaltijden Olympia's Toer door Nederland (Advertentie DEM WON HET 10e TOURNOOI Het juniorenelftal van D.E.M. uit. Een aanvankelijk technisch beter Beverwijk heeft op Hemelvaartsdag DOG wist voor half-time een wel wat geflatteerde 10 voorsprong op DEM de finale van het 10e tournooi om de Bisschopsbeker van de diocesen Haarlem en Rotterdam gewonnen en zich daarmede voor dit paar in het be zit gesteld van dit zo begeerde sie-1 raad. De finalisten waren de verenigin gen Spartaan '20 en Aeolus uit Rot terdam, DÜ.M. uit Beverwijk en D. C.G. uit Amsterdam. De wedstrijden werden gespeeld op het sportpark van WSB te Noordwijkerhout. Na de eerste ronde stonden de kan sen nog gelijk, want alle ploegen hadden een gelijk aantal punten. In de wedstrijd D.E.M.Spartaan '20 bleek reeds hoe gevaarlijk de Be verwij kse voorhoede voor het doel was. Alhoewel Spartaan in de eerste 20 minuten het grootste deel van de aanvallen op haar naam bracht, was het D.E.M., die zich een voorsprong van 20 wist te veroveren. In de tweede helft kwamen de Rot terdammers er beter in en een gelijk spel was hier de juiste verhouding. Een technisch sterker D.C.G. speel de op het bij terrein tegen het Rotter damse Aeolus, waarvan de uitsteken de doelman tot half-time zijn doel wist schoon te houden. Na het doel- verwisselen was het zelfs Aeolus, die dank zij de snelle midvoor en een fout in de Amsterdamse verdediging de leiding kon nemen, maar kort voor het einde scoorde de overigens iets te weke voorhoede van D.C.G. toch nog de gelijkmaker. In de tweede ronde won D.C.G. met 10 van Spartaan '20 en klop te D.E.M. met 20 Aeolus. De snelle en enthousiast gespeelde beslissingswedstrijd tussen D.E.M. en D.C.G. was een herademing na de slappe vertoning die de eerste elf tallen van D.E.M. en WSB als in termezzo hadden opgevoerd. Zoals ook wel viel te verwachten toonde D.E.M. zich een klasse beter dan de St. Bavoploeg en bij de rust hadden de Beverwijkers, die met 4 invaller uitkwamen, al een ruim schoots verdiende 03 voorsprong. Na een half uur in de tweede helft wist Jan Nederstigt met een uit wat teruggetrokken positie afgevuurd strak schot de eer te redden (1—3). het opdringen van WSB ten spijt slaagde zij er niet in de ach terstand nog verder in te lopen. Docos. Zondagmiddag om 2.30 uur spelen de Docos B-junioren aan de Bos- huizerkade, terrein 3. een beslissings wedstrijd om het kampioenschap tegen SJC B. Docos 2 speelt thuis tegen Meer burg 3 om 12 uur. Zaterdagmiddag spelen de Docos e-adspiranten tegen Docos f- adspiranten. De veteranen van Docos nemen zondagmiddag deel aan het toer nooi van ASC op de Kempenaerstraat om de Gouden Krielbeker. CRICKET VOC 2—LCC Voor de tweede klasse B van de NCB is te Rotterdam de wedstrijd VOC 2 LCC gespeeld. VOC 2 zegevierde met 143 runs. VOC 2 196 ep LCC 53. te verkrijgen door een doelpunt van de linksbuiten Bosmo en toen na de doelwisseling bij een scrim mage voor het DCG-doel door een der Amsterdammers hands werd ge maakt, lag de gelijkmaker in het zicht. De te zacht ingeschoten straf schop werd echter met een prach tige safe door de doelman corner ge werkt. Onmiddellijk nadien scoorde Van Meeten aan de andere kant het tweede doelpunt voor DCG. Daarna kwam de snelle Beverwijk- se voorhoede goed los en kort na elkaar joeg de prima spelende DEM. midvoor C. Bakker twee juwelen van doelpunten achter de DCG-keeper. Even werd de wedstrijd onderbro ken toen een der Amsterdammers bij een kopduel een fikse wond aan hei voorhoofd opliep en de kleedkamer moest opzoeken. Ook de DEM-keeper was groggy geraakt maar kon zij het met moeite in het veld blijven. Kort voor het einde wist opnieu C. Bakker voor DEM het derde doel punt te scoren en zorgde hij daar mee voor het binnenhalen van de Bisschopsbeker. Op het bijterrein slaagde Aeolus erin haar stadgenoot Spartaan '20 met 30 te verslaan en bij het nemen van de elf-meter-schoppen met DCG, die een gelijk aantal punten had be haald, joegen de Rotterdammers dé meeste ballen achter de keeper. De uitslag werd hiermede: 1. DEM, Beverwijk, 5 pnt.; 2. Aeolus, R'dam, 3 pnt.; 3. DCG, A'dam, 3 pnt.; Spartaan '20, R'dam, 1 pnt. De heer Kruyver, nu in zijn func tie van diocesaan voorzitter van de Ned. Kath. Sportbond, reikte de prij zen uit. Na woorden van dank aan de be sturen van de verenigingen WSB, DEM en Blauw Zwart voor het be schikbaarstellen van terreinen en ac- comodatie voor de strijd om de Bis schopsbeker en een speciaal woord van dank aan de Broeders van de St. Bavostichting voor de verzorging van de finalisten, zeide de heer Kruy ver, dat hij met groot genoegen had geconstateerd, dat het spelpeil van de katholieke junioren-elftallen goed vooruit ging. Met wilskracht en en thousiasme is deze middag gespeeld en het feit, dat opnieuw een ploeg uit de noordelijke regionen van de 2 diocesen de strijd gewonnen had, moest een stimulans voor de zuide lijken zyn cm volgena jaar de beker naar hun kant te halen. Cmd-at de tegenwoordige houder van de Bissohopsbeker de vereni ging Volendam niet op tijd het kleinood ter beschikking van de NKS had gesteld, moest de aanvoerder van DEM voor het ogenblik genoegen ne men met de bijbehorende medaille. Tot slot dankte de heer Kruyvei alle aanwezigen voor hun belangstel ling bij dit tournooi der katholieke voetbaljeugd. het Caticowcö Mippique te ffiennehotn Gisteren werd op het landgoed Hoeke- lum te Bennekom het 53ste concours hippique gehouden van de vereniging tot bevordering der paardenfakkerfj in Gel derland. Winnaar in het concours voor eenspannen tulgpaarden, open klasse, en daarmee voor dit jaar eigenaar van de „zilveren wisselbeker in memoriam J. Baron van Brakell van Wadenoyen en Doorwerth". werd de heer W. van D(jk uit Emmeloord met het schimmel „l'Invitation", welke men op deze foto zijn vreugde over de overwinning ziet uiten. „Manneke" Roks uit Sprundel heeft de eindzege in Olympia's Toer behaald. Hij liet de oranjetrui, die hij in de vierde etappe naar Den Bosch had veroverd, niet meer schieten en kwam als triom fator in het olympisch stadion te Amster dam aan. Het ploegenklassement werd gewonnen door de renner van de Goese wielerclub „Theo Middelkamp" met de leden van de organiserende vereniging „Olympia" als goede tweede, met slechts 1 min. 46 sec. achterstand op de Zeeuwen. De Olympianen boekten toch nog twee eerste plaatsen: Piet Kooiman won het puntenklassement met 71 punten en zijn clubgenoot Robbie van de Ruit zege vierde met 15 punten in het algemeen premieklassement. Tenslotte wees de jury de prestatieprijs voor de gehele toer toe aan de Hengeloër Visser van de Twentse ploeg, die. nadat al zijn ploegmaats in de tweede etappe waren afgestapt, alleen door reed. En hier Is dan Adrie Roks, die men hier ziet met z(jn overgelukkige moeder en de veroverde trophec. De laatste etappe. De verwachtingen* voor de laatste etappe van Wassenaar naar Amsterdam waren hoog gespannen. Na vijf dagen immers waren de verschillen tussen de eerste vier in het algemeen klassement zo gering, dat een felle strijd verwacht werd. Adrie Roks had slechts elf sec. voorsprong op de Zeeuw Huissoon. 22 sec. op de militair Schalk Verhoef en 1 min. 23 sec. op de Haagse Olympiaan Piet Kooiman. Maar het „manneke" Roks. zoals hij ter onderscheiding van zijn grote broer Thijs in Sprundel wordt genoemd, liet zijn concurrenten geen meter winst toe. Voortdurend was de drager van de oranje trui in de voorste linie te vinden, scherp lettend opzijn mededingers en hun geen meter winst toestaand. Neen, de olijk uit de ogen kijkende Roks hield zijn mannetjes goed in de gaten en toen hij met het grote peloton door de Mara thonpoort het stadion binnenreed, wist hij zich de grote triomfator van Olym pia's derde toer. Dat na 36 km in Vogelenzang twee Olympianen de laatste grote aanval op de Zeeuwen in het algemeen ploegen klassement hadden ingezet, deerde hem niet. Moolenijzer en Van de Ruit, de Brabander Wuyts, Bravenboer van de Rotterdamse Leeuw en Kool van De Spartaan, hadden een te grote achter stand om in het individueel klassement gevaarlijk te worden. Olympia stond na vijf dagen 8 min. 28 sec. achter op de ploeg van Theo Middelkamp, die door het uitvallen Kees van der Zande een van haar beste krachten had verloren en die achterstand wilden Moolenijzer en Van de Ruit nog proberen goed te maken. Maar door de voortdurende jachten in de kop van het peloton groeide hun voorsprong niet zo snel als zij wel gewenst hadden. Toen de vijf uitlopers het stadion binnenkwamen, snoepte Wil Bravenboer met een band dikte Robbie van de Ruit nog eens dertig seconden extra bonificatie af. Maar ook ZWEEFVLIEGEN ZWEEFVLIEGERS DEDEN HET KALM AAN. De Franse zweefvlieger Lacheny, die maandag de zweefvlucht van 730 kilometer van Teriet naar Nantes maakte, is woensdagavond laat na een rit van 2000 kilometer door zijn helper Giraud op het zweefvliegcen- trum Teriet terugkeert. De Neder landers Toutenhoofd, Dekkers en An- dreae, die bij Caen en Le Havre wa ren geland, na afstanden van 500 en 500 kilometer te hebben afgelegd, arriveerden in de loop van de middag op Teriet. Hoewel dus drie vliegers niet kon den deelnemen werd woensdag toch een race uitgeschreven van Teriet naar Eibergen, waar een teken op de grond moest worden waargeno men en terug naar Teriet. Deze wed strijd zal echter niet gelden voor het totaalklassement. De totaal af te leggen afstand bedroeg 102 kilometer. De start van de achttien deelnemers begon om 13.15 uur en om kwart over vier kwam de Leidenaar Eike lenboom als eerste van grote hoogte op Teriet afduiken. Enkele minuten later vloog KLM-gezagvoerder Koch over de finishlijn, gevolgd door zijn clubgenoot Seyffert uit Naarden. Van de overigen konden elf vliegers het keerpunt Eibergen omronden, ter wijl zeven man op de heenweg naar Eibergen moesten landen bij gebrek aan Thermiek. Alle vliegers, die Ter- let niet konden bereiken, krijgen uit sluitend punten naar gelang van de nog naar Teriet af te leggen afstand. De uitslag luidde voor de eerste drie: 1 Koch 38 km/u. 2. Seyffert 36.5 km/u., 3. Eikelenboom 34 km/u. als Van de Ruit wel de begeerde over winning in eigen stad had behaald, zou Olympia toch nog ruim 1 minuut tekort zijn gekomen om de Zeeuwen van de eerste plaats in het ploegenklassement te verdringen. Deze toer, voor het eerst ook in ploe- genverband verreden, heeft geleerd, dat men niet te hoge eisen moet stellen aan onze amateurs en onafhankelijken. Een totaal afstand van ruim 1300 km in zes dagen is veel te veel en het is dan ook alleen daaraan te wijten, dat er van de 98 gestarte renners slechts 40 in Amster dam aankwamen. Amateurs hebben nu eenmaal een betere mentaliteit dan de profs. Zij beginnen na het eerste start schot te vechten en houden daarmee pas op als de eindstreep bereikt is. Olympia, dat voor een voortreffelijke organisatie had gezorgd, zou de wieler sport nog voortreffelijker kunnen dienen door het volgend jaar het aantal kilo meters per etappe in te korten, een strengere selectie toe te passen op de ploegen en sterke buitenlandse clubs uit te nodigen, waardoor de toer in waarde zou stijgen. De uitslag van de laatste etappe van Wassenaar naar Amsterdam over een af stand van 140 km luidt: 1. Bravenboer 3.38.01 met bonificatie 3.37.01; 2. Van der Ruit z.t. met bonifi catie 3.37.31; 3. Wuyst z.t. met bonifi catie 3.37.46; 4. Moolenijzer 3.38.01; 5. Kooi z.t.; 6. Teijse 3.41.06; 7. Scholten; 8. Wuurman; 9. Kooyman; 10. Klebach; 11. Roks; 12. Ex aequo Van Sluis, De Roo, Van der Putten, Theunisse. Hofmans. De Vree. Snijder, Zwanenveld. Lotz, Hermes, Termoshuyzen, Van Vliet. Van den Berg, Van Egmond, Visser, Groot. De Boer en Van Smirren. allen in dezelfde tijd als Teijse. Het individueel eindklassement luidt: 1 Roks (De Baronie) 31.07.21; 2. Huis soon (Theo Middelkamp) 31.07.32; 3. Schalk-Verhoef (Ned. Mil. team) 31.07.43; 4. Kooyman (Olympia) 31.08.44; 5. Van Vliet (Rotterdamse Leeuw) 31.11.28; 6. De Roo (Theo Middelkamp); 7. Theu nisse (Ned. Mil. team)8. Van Sluys (Theo Middelkamp)9. Hofmans (De Baronie); 10. Kool (De Spartaan). Het algemeen ploegenklassement luidde: 1. Theo Middelkamp 93.17.10; 2. Olympia 93.18.56; 3. De Baronie 93.28.21; 4. Ned. Militaire team 93.45.38; 5. De Spartaan 93.56.34; 6. Rotterdamse Leeuw 94.01.54; 7. De Zwarte Schapen 94.03.02. De Ronde van Italië De twaalfde etappe van de ronde van Italië, een tijdrit over ongeveer 58 km, welke onder slechte weersomstandighe den de regen viel bijna de gehele dag in stromen neer op het circuit van Forte dei Marmi is gehouden, ie voor de Nederlandse ploeg slechts ten dele gunstig geweest. Van Est bezette met 1 uur 22 min. 36 sec. de elfde plaats en Voorting leverde een uitstekende pres tatie door het veroveren van de 14e plaats in 1 uur 23 min. 11 sec. Maar daartegenover staat, dat het team een man verloor n.l. Van den Brekel. Hij reed de rit uit, doch kwam te laat bij de eindstreep en zo besloot de jury onze landgnoot van de deelnemerslijst te schrappen, hetgeen ook met de Spanjaard Iturat en Mariti (It.) gebeurde. Er wer den voorts nog enkele straffen uitge deeld: Rolland (Fr.) en Barozzi (It.) kregen 45 esc.. Fantini (It.) 30 sec. en Impanis (Belg.) 15 sec. aan hun totaaltijd toegevoegd omdat zij de volgwagens als gangmakers hadden gebruikt. Impanis moest derhalve zijn zesde plaats in het etappeklassement delen met de Luxem burger Gaul. De Nederlandse ploeg, die zich zo uit stekend had geweerd, klom in het ploe genklassement van de zesde naar de vierde plaats. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN DUINHORST Op de wielerbaan „Duinhorst" zijn gisteren wedstrijden voor profs, amateurs en onafhankelijken gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door enkele buitenlandse renners, t.w. Proost en Janssens en de Duitser Ebbers. Het hoofdnummer een wedstrijd voor profs achter dernymotoren werd een mislukking door de steeds weer op tredende pech met de motoren. Het laat ste deel van deze uit 3 onderdelen be staande wedstrijd liet men tenslotte maar zonder gangmaking overrijden. De uitslagen van de wedstrijden, die door een gering aantal toeschouwers werden bijgewoond, waren: 15 km professionals achter derny motoren (le rit): 1. Peter Post 17 min. 14.6 sec.; 2. Harm Smits; 3. Piet Kooy man; 4. Herbert Ebbers (D'land); 5. Janssens (België); 6. Leo Proost (Belg.); 7. Frans Mahn (gevallen). 15 km professionals achter motoren (2e rit): 1. Leo Proost (B.) 16 min. 43 sec. 2. Peter Post; 3. Janssens (B.); 4. Harm Smits; 5. Piet Kooyman. Klassementswedstrijd profs en onaf hankelijken over 40 ronden met 8 klas sementen: 1. Peter Post 92 pnt., 26 min. 30.4 sec.; 2. Frans Mahn 84 pnt.; 3. C. Hamelink 66 pnt.; 4. Leo Proost (B.) pnt.; 5. Harm Smits 59 pnt.; 6. Jans sens (B.) 51 pnt.; 7. W. van Brunschot 42 pnt.; 8. Herbert Ebbers (D.) 35 p.

Leidse Courant | 1957 | | pagina 5