imam Leiden in het Holland Festival Stijlvol programma van kunstmanifestaties Scherp jHarathon- ^ieuwties Dokter Versélewel de Witt Hamer overleden Zie 'f op zijn best met PHILIPS TELEVISIE C. D. LIGTVOET PINKSTER PRIJZEN VRIJDAG 31 MEI 1957 DELETDSE^OURAOT PAGINA 2 Het Holland Festival, een gebeurtenis, die de Nederlandse kunstminnaars lelkenjare weer het hart sneller doet kloppen, zal ook dit jaar Leiden niet onberoerd laten, zij het dan, dat het programma, in vergelijking met andere jaren, sterk is ingekrompen. Eensdeels is de aangekondigde Cambridgeweek een van de remmende factoren doch de voornaamste oorzaak van de beperking moet toch gezocht worden in de te geringe outillage van de Leidse Schouwburg, waardoor het oorspronkelijk gekozen toneelstuk „Moortje" van Gerbrandt Adriaanszoon Bredere aan de Leidse neuzen voorbij moet gaan. In de beperking toont zich ook hier weer de meester. Ter vervanging van genoemde to neelvoorstelling heeft de „Stichting Kunstmanifestaties" te Leiden de Spaanse balletgroep van Roberto Jümenez en Manoio Vargas geënga geerd. Behalve dit ballet staan er een koorconcert en een Bach-concert op het programma. Spaans Ballet. Roberto Ximenez en Manaio Var gas hebben gelijk het vorig jaar een toernee door ons land gemaakt. Hun groep, die toen slechts zeer klein was is thans uitgebreid tot tien dan sers en danseressen, twee zangers, 'n pianist en een guitarist. De artistieke leiding berust bij Mar' del Carmen Carrecas. Het gezelschap heeft op zijn toernee door Japan, Noord- en Zuid-Amerika groot succes behaald en ook te Parijs, Milaan en Hamburg is het met geestdrift ontvangen. Op zijn tocht naar de Scandinavische landen, brengt het Spaanse gezel schap eerst een bezoek aan Neder land, waarbij het op donderdag. 11 juli om 20.15 uur een voorstelling geeft in de Leidse Schouwburg. Het repertoire bevat voornamelijk volksdansen voor solo en groep. De Stichting Kunstmanifestaties meent in de Spaanse dansgroep een waar dige vervanger voor het gemiste to neelstuk gevonden te hebben. Koorconcert. Op zaterdag, 6 juli des avonds om kwart over acht geeft het Gemengd Toonkunstkoor in samenwerking met he Residentie Orkest een koorcon cert onder leiding van de dirigent Iskar Aribo. Het concert zal niet aan de moder ne kunst gewijd zijn Het orogramma vermeldt als eerste punt „Jephte" van G. Carissimi. Carissimi, die leerde van 1804 tot 1674 heeft in het woe lige overgangstijdperk van polyfone stijl naar de koorzang de basis gelegd voor het oratorium. Jephte, de ge schiedenis van de veldheer, die zijn dochter offerde, werd gecomponeerd tussen 1630 en 1650. Op sublieme wijze wordt in het stuk de uitdruk king van het gesproken woord door de begeleiding geïllustreerd. Naast de bekende Cantate 147 van J. S. Bach zal voorts gezongen wor den A. Bruckners Mis in D grote terts. Dit werk is de eerste van een drietal missen, die de componist heeft geschreven. Het is voor de eer ste keer, dat het Toonkunstkoor op treedt in samenwerking met het Re sidentie Orkest. Twee nieuwe solo stemmen zullen het koor diepere glans geven. Het zijn de Duitse tenor George Maran en de sopraan Elly Ameling, die een wel bijzonder goe de stem bezit. De merewerking van bekende solisten als Annie Hermes, alt, en- David Hollestelle, bas, wet tigen de hoogste verwachtingen. Bach-concert. Representatief voor de Belgische organisten is Flor Peeters, stadsor- ganist van Meehelp die zijn mede werking heeft toegezegd aan het Bachconcert, dat op woensdag, 10 juli, des avonds om kwart over acht in de Pieterskerk gegeven wordt. Te zamen met de beroemde violist Szy- mon Goldberg zal hij o.m. uitvoeren: Pasacaglia en fuga in c kleine terts, preludium en fuga In b kleine terts en enkele koraalvoorspelen. Voor so loviool staan op het programma par titas in d kleine en e grote terts. Voor alle drie voorstellingen zijn een zeer beperkt aantal toegangs kaarten tegen sterk gereduceerde prijs beschikbaar gesteld. Men wordt verzocht, zoveel mogelijk de kaarten voor de aangekondigde kunstmani festaties te bestellen in de voorver koop, die reeds begonnen is. Dm} (ef ASC VIERDE FEEST EN HIELD EEN BOOTTOCHT. Woensdagavond was de Stadsge hoorzaal gevuld met al wat ASC heet, want het was de herdenking van het 65-jarig bestaan van de oudste Leidse voetbalvereniging. De voorz., de heer G. Prevo, sprak aan het begin van de avond een kort welkomstwoord, waarbij hij in het bijzonder de genodigden, w.o. de heer W. Caro, ere-voorzitter van de afd. Leiden, de vertegenwoordigers van de KNVB en van de zusterverenigin gen hartelijk welkom heette. De avond werd verder gevuld met het optreden van het Justitie-ambte- naren-cabaret uit Den Haag, een cabaret-ensemble, dat mee- en tegen viel. Dit optreden viel ons mee, omdat we hier met de beste vorm van het amateurisme op dit gebied kennis maakten en dat in zijn geheel een beschaafd repertoire ten gehore bracht. Het viel enigszins tegen, om dat er die ongedwongenheid van het toneel-beroep gemist werd. waardoor het geheel in een enigszins stijver keursband gewrongen lag, welke al leen door veel routine losser gemaakt kan worden. Niettemin, de meeste aanwezigen hebben ongetwijfeld ge noten van het gebodene en als zo danig kan de avond zeker geslaagd genoemd worden. Met een groots bal werd de avond besloten. Gisteren waren de Roodzwarten toch alweer tijdig in de weer, aan gezien een boottocht op het program ma stond naar het Brasemermeer. Bij paviljoen „De Brasem" werd gemeerd en de aanwezigen konden daar ge nieten van het druk gedoe op de plassen, veroorzaakt door de zeil wedstrijden van Hollandia. Het vuur tastte toe Vermoedelijk ten gevolge van over verhitting, brak gisteravond rond half 7 brand uit in een rookkast van de firma Teekens, slagerij aan de Lange Mare. Het vuur werd vrijwel onmiddel lijk na de ontdekking door de brand, weer bestreden. Niettemin hebben vuur en water een schade van f 600 aan het in de kast aanwezige spek veroorzaakt. De rookkast zelf kreeg voor 300 schade. Verzekering dekt de schade. Veteranen HCWRMM 6—1 Woensdagavond had onder zeer grote belangstelling op het LFC-ter- rein een veteranen wedstrijd plaats tussen HCW en de Ned. Metaal Be werking Maatschappij. De aftrap werd verricht door de directeur P. v. d. Poel. De eindstand was 61. Zilver bij de N.Z.H. De heer E. Plug. haltechef bij de N.Z.H te Leiden, hoopt woensdag 5 POTLOOD en GEEST No. 531. Horizontaal: 1. inwen dig deel van een vis, 3. boom, 5. zwemvogel. 7. familielid, 9. voorzet sel, 10. werktuig, 11. voorzetsel, 12. lengtemaat (afk.), 14. voedsel om te lokken. 16. visje, 17. zijtak Saaie. Verticaal: 1. beet, 2. familielid, 3. pers. voornaamwoord, 4. speelgoed, 6 devies, 8. uitroep, 9. zwaardvis, 11. wolvlokje, 13. masker. 14. spel van een wiel, 15. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing No 530. Horizontaal: 1. akant, 6. Tom. 7. gal, 8. moe, 9. non, 10. aster. Verticaal: 2. kamneus, 3. negende, 4. stomp, 5. klank. Berichten, opgenomen na tips var lezers aan onze redactie, worden gelde lijk beloond De tipgevers dingen bovendien mee In onze nleuws-maralhon. waarvoor elke maand (de komende drie maanden) een pr||s van 25. van II) en van 5 galden beschikbaar wordt gesteld. DAMWAND BEZWEKEN. De damwand van een bouwput in de Oude Rijn onder Zoeterwoude, een onderdeel van de aanleg van Rijksweg 4a, is woensdagavond be zweken. De damwand omgaf een bouwput van dertig bij tien meter waarin op vier meter diepte de fun damenten voor een peiler geslagen zouden worden. Waarschijnlijk tengevolge van een slechte plek in dë bodem is de dam wand gaan werken, waardoor de bouwput volliep en enkele machines en gereedschappen onder water kwa men te staan. De werkzaamheden zullen eerst over enkele dagen hervat kunnen worden. (Ingezonden door K. v. d. Valk, Ho ge Rijndijk 53, Zoeterwoude). Leidse Agenda ZATERDAG 1 JUNI. R.K. Instuif Haagweg: Ontspan ningsavond. 8 uur Leonardushuis. ZONDAG 2 JUNI. R.K. Instuif Herensingel: Pro gramma verzorgd door eigen leden. 8 uur. Maria Gijzensteeg. DIENST DER APOTHEKEN. De avond- en nachtdienst van de apotheken Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Boek'vijt, Breest-aa. 74„ tel. 20552, Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085, apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. juni zijn zilveren jubileum bij deze maatschappij te vieren. „Knikkebeen" Zaterdagmiddag om 5 uur worden in de gymnastiekzaal aan het Pieters kerkhof verwacht alle acrobaten (oude en nieuwe) van het kinder circus Knikkebeen, de spreekstal- meester en de jongleur. Aan de stichting voor klinisch hoger onderwijs te Roterdam is ge slaagd voor het arts-examen mej. R. Blitz, te Leiden. Circus Strassburger vrijdag a.s. in Leiden Circus Strassburger komt met Pink steren naar Leiden en zal reeds vrij dag 7 juni zijn openingsvoorstelling geven op het Schuttersveld. Het cir cus zal 5 dagen in Leiden blijven en drie matinee's geven en wel op zater dag, zondag en maandag (1ste Pink sterdag) om 2 uur. Elke rvond vindt een voorstelling plaats om 8 uur. Door verblijf in het buitenland is het al weer enige jaren geleden dat dit cirous Leiden bezocht. Onder lei ding van de beide zusters, de dames Regina en Elly Strassburger, wordt een programma vertoond, dat zeer vakkundig is samengesteld en dat boeiend is mede vanwege de bonte afwisseling. Strassburger brengt ook nu weer een klassiek circusprogramma, waar in het dier een grote rol speelt. Zo treden Elly en Adolphe op met hun nieuwe paardendressuren. Harry Bel li, de vermetele leeuwentemmer, ver- Kamerorkest Sempre Crescendo ff ET STUDENTEN-MTJZIEKGE- ZELSCHAP „Sempre Crescendo" is in het rijk bezit van een Kamer orkest, dat sedert korte tijd studeert onder leiding van Elie Poslawsky, zoon van Russisch-Nederlandse ouders. Hij studeerde directie onder Willem van Otter loo, Carlo Zecchi en Ferdinand Leitner. De indruk die deze jonge dirigent bij zijn eerste optre de maakt, is die van een serieus kuunstenaar, vaardig en muzikaal. Er is voortreffelijk gestudeerd, een stu die, die de vrucht van mooi en gaaf musiceren afwerpt. De Grote Pers was vol belangstellenden, wat na tuurlijk stimulerend werkte. Het pro gramma bewoog zich tussen Tele mann, Bach (2 tijdgenoten) 1681 1767 en 1685—1909. dan Purcell 1658 1695, Geminiani 16741762 en Ho- negger 18921909. Hoewel er steeds wisseling is in medewerkers hebben wij veel bewondering voor wat er ge presteerd is. Als aanvang Suite voor fluit en strijkorkest in b kl. t. van Telemann. Telemann was een virtuoos in 't be handelen van verschillende instru menten. Zijn Suite is een waardevol werk, prachtig voor de fluit geschre ven, fraai dialogiserend met de cello en continuo. Hulde aan de fluitist, de heer J. Floor, die zijn moeilijke solo glorieus vertolkte. Het ensemble speelde zeer beschaafd, met algehele toewijding en met technische kwali-' teiten. cert is in zijn geweldige rhyth- mische vaart welhaast het meest ge concentreerde van de cyclus. Een en. kele maat Adagio scheidt deel 1 en 2 (de z.g. phygische sluiting). Deze drukt spanning en verwachting uit, welke in het volgende deel vervuld wordt. Alles was goed afgewogen; geen teveel, maar ook geen te weinig. De Pavane and chaconne van Purcell Zijn gracielijk, zoals zijn ge hele ouvre, aesthetisch van betekenis. Het instrumentaal ensemble muntte uit door helderheid in 't weergeven van de polyfonie en lyriek van de melodie. Honegger's poème-symphoni- que „Pastorale d'été" hebben hout blazers en hoorn een belangrijke taak. 't Is een charmant stuk muziek, dat boeiend en transparant werd ge ïnterpreteerd. Dat Francesco Geminiani een be duidende vioolvirtuoos was kon men wel bemerken aan zijn Corcerto Gros. so op. 3 no. 1 in D gr. t. Hij gaf de concertmeester, in casu de heer B. van den Bosch handen vol werk. De ze goed onderlegde violist hanteert zijn instrument vaardig, «ontwikkelt heeft zich door de moeilijkheden niet laten intimideren. Wij kregen een stijlvol programma te horen en er is lofwaardig gemusi ceerd. De dirigent is sobre, maar ex pressief in z'n aanduidingen, richt zich zuiver op de muzikale bewogen heid en de eerbied voor 't werk. Men was zeer dankbaar voor 't gepresteer de. De dirigent heeft mogelijkheden en betekenis van het kamerorkest fraai gedemonstreerd. In het hulde betoon, betrok hij gulweg zijn so listen, o.a. concertmeester Van den Bosch, concerteerde violen en de le cellist Van Alphen de Veer, wiens juist muzikaal inzicht opvallend was, en de clavecinist de heer Greve. 't Was een mooi concert. Welver diende bloemenhulde voor de diri gent. J. KORTMANN. Burgerlijke Stand Geboren: Hans Arnold z. v. A. Cats en J. M. Rademakers. Elisabeth Adriana Maria d. v. H. W. van Om men en H. M. van Ellinckhuijzen. Jacob z. v. M. J. Oudshoorn en R. Heemskerk. Sara Louise d. v. P. J. Houwaart en E. Kagenaar. Clasina Christine d. v. C. Padding en G. P. Bogaards. Ronald z. v. J. Stouten en H. Sasburg. Dirk Johannes z. van G. Lagerweij en J. Meerveld. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „De Lumbale Aortographie", de heer Tan Tjin Joe, geboren te Kedung- wuni (Ind.) en thans wonende te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift ge titeld „Structuur en eigenschappen van enige phenylmethylsulfonen", Mevr. P. Cohen-Fernandes, geboren te Tjepoe (Ind.) en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld „A psychological study of problem solving", de heer J. P. van de Geer, geboren te R'dam en thans wonende te Leiden. De promotie ge schiedde cum laude. Geslaagd voor het kand.-ex. Ned. taal- en letterk. de heer A. Diermanse te Den Haag. Geslaagd voor het kand.-ex. Ro maanse taal- en letterk. de heer Th. v. d. Mast te Boskoop. Geslaagd voor het kand.-ex. Ge schiedenis de heer M. P. H. Roes- singh te Leiden. Geslaagd voor het kand.-ex. Chi nees mej. M. Deuchler te Zürich. Geslaagd voor het kand.-ex. Klass. taal- en letterk. mej. C. B. S. Cuypers te Voorburg. Geslaagd voor het doet.-ex. Klass. taal- en letterk. mej. C. H. van Bode- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van 31 Mei 1857. Leyden. Uit Breda wordt ge meld, dat er in de gemeente Oosterhout eene geheime zeep- ziederij is ontdekt; er moet daar bij eene groote voorraad zeep, benevens de noodige grondstoffen en toestellen, gevonden zijn. Alles is in beslag genomen. OVERKOEPELING OUDERCOMITé'S R.K. SCHOLEN IN LEIDEN EN OEGSTGEEST. Woensdagavond werd in het Gul den Vlies een vergadering gehouden om te komen tot overkoepeling van de oudercomité's van Leiden en Oegstgeest, waarbij practisch alle oudercomité's vertegenwoordigd wa ren. Ir A. J. Klein, secretaris van het oudercomité te Oegstgeest, gaf een uitvoerige uiteenzetting omtrent de bedoeling van deze samenwerking. Alle vertegenwoordigers waren van mening, dat deze overkoepeling tot stand moest komen en zeer zeker van groot nut kan zijn voor het R.K. on derwijs. Een voorlopig bestuur werd als volgt samengesteld: de heer A. J. van Haasteren, voorzitter, mevr. Wesseling, P. J. Blokstraat 35, secre taresse en de heer H. P. Oostdam, bestuurslid. Besturen van oudercomité's, wel ke niet aanwezig waren, worden vriendelijk verzocht zich aan te mel den bij het secretariaat: P. J. Blok straat 35. C.H. LENS Co NIEUWE RUN 39-40 een mooie draagkrachtige toon en gom te Rotterdam. Bekwaam Psychiater In de ochtend van woensdag 29 mei is na een ziekbed van bijna 5 maan den nóg onverwacht overleden de heer Ch. E. Versélewel de Witt Ha mer, geneesheer-directeur van de psychiatrische Inrichting „Sancta Ma ria' te Noordwijk. Geboren op 23 augustus 1881 te Utrecht, volbracht hij zijn medische studies aan de universiteit van zijn geboortestad en was als praktiserend arts gedurende enkele jaren werk zaam te Delft en Megen (N.-B.). In 1910 werd hij officier van gezondheid bij de K.L. en gedetacheerd bij het K-N.I.L. Van 1910 tot 1919 was hij als officier van gezondheid in Indië werkzaam en vervolgens nog onge veer een jaar te Haarlem. In 1920 tred hij in functie bij de psvehiatri- toont zijn leeuwen, het „beste num-jsche inrichting „Sint Anna" te Ven- mer ter wereld", zoals de vakmensen zeggen, in 'n gouden kooi. Zijn leeu wen zijn prachtige, kolossale volwas sen dieren. Men ziet voorts olifanten. Een klassiek circusbeeld vormt een ballerina te paard, die dadelijk de echte circussfeer brengt, terwijl de Diana-sisters en -brothers een vlot ray. Tenslotte volgde in augustus '28 zijn benoeming tot geneesheer-dir. van de toen in aanbouw zijnde psy chiatrische inrichting „Sancta Maria" in het Langeveld. Door deze benoeming kreeg dokter De Witt Hamer eerst recht gelegen- jockeynummer vertonen en de Ste- i heid zijn grote gaven van geest phenson-family, een Engelse circus familie, die een honden- en poney- parade laten zien. Een grote parade, waaraan alle dieren en mensen me dewerken, opent het programma. CONCERT VAN DER WERFPARK. Morgenavond geeft de Harmonieka pel .Trouw en Durf' o.Lv. de heer P. J. G. de Boer een concert in het Van der Werfpark. Het programma luidt als volgt: Wil helmus; Sons of the Brave, Mars, T. Bidgood; Wiener "^raterleben, Valse, S. Translateur; Mont la Ville, Mars. Henri Chaillet; Aquarelles, Quatre Petits Tableaux, Alyre Delhaye, Pa trouille, Mars, J. Werkman; Doorn- roosje's Bruidsvaart, Max Rhope; Florida, Mars, H. Duroc; Onze Mars, Mars, C. J. N. Cori; Holland Jubelt, Mars, Adr. J. Maas! Johnny's Pot pourri, Arr. Alfred Delberq; San Remo, Mars, J. Meijster; Oranje- Glorie, Mars, A. C. v. Leeuwen en Ju- belklange, Mars, Ernst Uebel. NIET-BEZORGING Bij eventuele NIET BEZORGING van De Leidse Courant gelieve O te lefonisch te reclameren alleen num mer 20935 tot 19.00 uur (7 uur). Zaterdag 17 uur (5 uur). Wij kunnen daD alsnog trachten U een exemplaar te doen toekomen. HAAGSE RECHTBANK. AANVULLING HUISHOUDGELD. Twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaarde lijk met aftrek van voorarrest en drie jaar proeftijd, legde de Haagse rechtbank op aan een 34-jarige Leidse vrouw, die in een vrij korte periode elf fietsen had gestolen. Bovendien had zij verscheidene malen wasgoed van drooglijnen ont vreemd, zowel in Leiden als in Lei derdorp. Verdachte had dit alles gedaan ter aanvulling van haar huishoudgeld, dat te weinig zou zijn geweest voor haar gezin met vijf kinderen. De eis was een jaar, waarvan de helft voorwaardelijk met aftrek. hart ten volle te ontplooien. Bezield met de ware pioniersgeest toog hij met enige eerw. zusters aan de ar beid en onder zijn bekwame leiding werden alle moeilijkheden overwon nen. De stichting groeide uit en kreeg de omvang, die zij nu heeft. Vooral door de overplaatsingen uit andere gestichten nam het aantal patiënten snel toe. Daarom moest er ook in snel tempo worden gebouwd en er voor worden gezorgd, dat alle pa tiënten de verzorging en behande ling kon v/orden gegeven, die nodig was. Met veel bekwaamheid, energie en takt gaf dokter De Witt Hamer aan dit alles leiding, terwijl hij ook in de moeilijkste omstandigheden zijn kalmte wist te bewaren. Na deze beginperiode heeft dokter De Witt Hamer nog gedurende vele jaren leiding gegeven aan de om vangrijke stichting met zijn ruim 1000 mensen tellende bevolking. Een uiter mate zware en verantwoordelijke taak, die hij echter dank zij zijn be- bekwaamheid als psychiater, zijn tact en zijn rustig en vriendelijk optreden op uitstekende wijze heeft volbracht. De evacuatie in november 1942 en de terugkeer in juli 1945, stelden zeer hoge eisen, doch ook toen bleek weer duidelijk over welke bijzondere kwa liteiten de thans overledene beschik te. Na de terugkeer moest voor een deel opnieuw worden begonnen, doch de werkkracht en vooral ook de we tenschappelijke belangstelling van de geneesheer-directeur bleek onge schokt. De snelle ontwikkeling der genees kunde sedert 1945 had steeds zijn volle belangstelling en er kan ge zegd worden, dat geen enkel nieuw en voor zijn patiënten van belang zijnd geneesmiddel hem ontging. De verhouding en samenwerking met de onder zijn leiding werkende, meestal veel jongere artsen, was uitstekend en hij stelde deze jongeren in de gelegenheid ook hun eigen ideeën uit te werken. Dictatoriale neigingen en conservatisme waren hem tot het einde toe geheel vreemd. Blijvend was zijn belangstelling voor alles, wat er in de stichting om ging tot de meest eenvoudige gebeur tenis toe. Blijvend waren ook zijn rust en vriendelijkheid, zijn open staan voor alle moeilijkheden van iedereen en zijn bijzondere gave om ook de meest onrustige mens door zijn manier van optreden en een en kel vriendelijk, doch juist gekozen woord, tot rust te brengen. Het heengaan van deze bijna 76- jarige geneesheer-directeur betekent voor de stichting, voor allen die daar in verplegen en verpleegd worden, voor de medische staf zowel als voor het technisch personeel een gevoelig verlies. Een verlies niet alleen omdat men nu de leiding van dokter De Witt Hamer zal moeten missen, maar vooral ook omdat allen door zijn ver scheiden een goede vriend verliezen. De plechtige uitvaart vindt plaats zaterdag 1 juni om 10 nur v.m in de kapel van de stichting, waarna de be grafenis op het kerkhof der stichting. Marktberichten LEIDEN, 31 mei Vee. Aanvoer stieren, 75 melkkoeien, 260 vette koeien, 89 vare koeien, 20 pinken, 106 vette kalveren, 203 nuchtere kal veren, 120 vette schapen, 341 vette lammeren, "*447 zuig- en weidelam- meren, 49 varkens (zeugen), 296 schrammen, 700 biggen, 12 geiten, totaal 5723 stuks vee. Notering: melkkoeien 10001100, vette koeien, schoon gewacht 2.90 3.45, vare koeien 700950, pinken 300500, vette kalveren levend ge wicht 1.902.70, nuchtere kalveren lev. gew. 1.301.50, vette schapen 100—130, vette lammeren, overhou- ders 105135, zuiglammeren 85 105, weidelammeren 65—80 en 85, Texelse lammeren 7083 en 90, drachtige zeugen 300—375, schram men 70110, biggen 50—57. Handel: melkkoeien zeer rustig, vette koeien stug verloop, vare koeien rustig, pinken kalm, vette talveren en nuchtere kalveren redelijk, vette schapen en overhouders stug, zuig en weidelammeren stug, afloop iets beter, zeugen, schrammen en biggen redelijk goed, grote aanvoer vette koeien, waaron 1c: groot aantal beste vette koeien. Kaas. Aangevoerd 42 Goudse partijen en 5 Leidse partijen. Note ring: Goudse extra kwal. tot 2.61. Goudse le kwal. 2.362.42, Goudse 2e kwal 2.302.35 en Leidse le kw. 2.40—2.50. Handel lui. Keuze uit 11 modellen vanaf f 555 tot f 1895. Wij verzorgen gaarne - vrijblijvend - een televisie-avond bij U thuis. Bel even num mer 22356 of schrijf een briefkaartje aan Kraaierstraai 10 Leiden IN ONZE Kousen afdeling MOOIE GEMIN DERDE NYLON O 9C modetinten WITTE KATOENEN KINDERSOKJES QC vanaf GEKLEURDE KINDERSOKJES 'n Keurcollectie 7Q vanaf GEKLEURDE NYLON SOKJES 1 AC vanaf LEUKE JONGLNS BLOK SPORTKOUSEN 1 Oft vanafIctAJ MODERNE EFFEN ROOD GERIBDE KINDER SOKJES vanaf 1.42 NAADLOZE "YL0NS 2.60 NYROFLEX NYLONS 3 v sWker 5.50 OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ.. HAARLEMMERSTR. 172 - 174 - 179 HERENSTRAAT 9 MIDZA-BONNEN voor onze cliënten

Leidse Courant | 1957 | | pagina 2